Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#23251) szezso15 válasza M0RGI (#23249) üzenetére


szezso15
addikt

Gugli a barátod, biztosíthatlak, van...;)

*Hajrá Loki!* i15+

(#23252) M0RGI válasza szezso15 (#23251) üzenetére


M0RGI
őstag

Azt én tudom hogy volt/van, csak már nem emlékszem mi volt az. Plusz azt hittem van esetleg valami újabb megoldás.
De akkor keresgélek...

(#23253) ux1 válasza M0RGI (#23252) üzenetére


ux1
addikt

Újabb megoldás is van... Telefoncsere... :)

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#23254) kasza blanka válasza kasza blanka (#23217) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

na egy wifi keepalive megoldotta a gondot, de nem értem miért.
SS rls7 van fent, és a wifi a képernyő kikapcsolásától számítva még 15percig online, nem?
ha egyből visszakapcsolom, nem is látni, hogy csatlakozna, hanem már eleve csatlakozott.

akkor miért kell neki a wifi keepalive?

(#23255) vargalex válasza kasza blanka (#23254) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nálam a WiFi alvás irányelvét "Soha"-ra állítva folyamatos a WiFi kapcsolat. Nem is értem, hogy milyen 15 percről beszélsz.

Alex

(#23256) kasza blanka válasza vargalex (#23255) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

SS rls7ben ilyen opcióról nem tudok.
ha jól tudom 15perc alvás után lövi ki a wifit.

(#23257) apeelme válasza kasza blanka (#23256) üzenetére


apeelme
addikt

A Wi-Fi beállításoknál nyomj egy Menü gombot és válaszd a Speciális-t.

(#23258) Thrawn válasza kasza blanka (#23256) üzenetére


Thrawn
félisten

Pedig van.
Beállítások -> Vezeték nélküli -> WiFi beállítások -> nyomsz egy menü gombot -> Speciális -> WiFi alvás irányelve -> soha

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#23259) kasza blanka válasza apeelme (#23257) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

mindig tanul az ember
jól eldugták mondjuk :)

(#23260) vargalex válasza kasza blanka (#23256) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Érdekes, mert a konkrét kérdésemre elég egyértelmű választ adtál.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#23261) kasza blanka válasza vargalex (#23260) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

mert én a viberen belül gondoltam. ott hiába állítottam át arra, hogy a viber tartsa ébren a wifit végig, mégse csörgött ha a képernyő kikapcsolt.

(#23262) TommyY2 válasza TRob1 (#23201) üzenetére


TommyY2
tag

Szia!

Köszi, mindjárt felteszem, csak az lenne a kérdésem, hogy a végén ismét ki kell-e venni a CPU renderer funkciót (ez nagymértékben megnövelte a telefon sebességét), illetve a frissítésnél nem lesz-e gond, hogy ki van véve?

TommyY

(#23263) sbe561


sbe561
tag

Üdv!

Tud valaki ajánlani szervizt ahol cserélnek beszéd hangszórót? Valamint mennyibe fájhat?
A héten sikerült leejtenem a pengét pont csempére... :O :W

(#23264) ranger69


ranger69
tag

Helló!

Szeretném átpartícionálni a a telefon memóriáját, de nem akar elindulni a TPT. Annak idején T-s exe-vel volt GEN2-sítve, utánna pedig WBAW módszerével partíciónálva: 2MB cache, 138 MB system, 315MB data.
Most szeretném TPT-vel átméretezni CM9-CM10-es ROM-okhoz, de az istenért sem indul el a TPT. Próbáltam ROM-ból is indítani a rendszerfrissítést, de úgysem működik. Az SD root-ba ott van a image\image.bin fájl. Több image-vel és két SD kártyával is próbálkoztam.
Valami ötlet, hogy lehet a TPT lehetőséget visszaállítani a legegyszerűbben?

(#23265) apeelme válasza ranger69 (#23264) üzenetére


apeelme
addikt

"utánna pedig WBAW módszerével partíciónálva..." - az is TPT volt nem? ha akkor ment akkor most is kellene...

(#23266) ranger69 válasza apeelme (#23265) üzenetére


ranger69
tag

Az exe volt.

(#23267) TRob1 válasza TommyY2 (#23262) üzenetére


TRob1
veterán

Én nem tudom mi az és mivel eszik, sose fogyasztottam ilyesmit. :)

¤ R'n'R ¤

(#23268) bubi92


bubi92
őstag

srácok használ valaki holo launchert? csak nálam rettentő lomha? sehogy se bírom elérni azt a smooth-ságot amiről mindenki beszél e launcher esetében.

(#23269) kasza blanka válasza kasza blanka (#23261) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

na megint nem értem a dolgot.

samsung galaxy gio-nál u.ez a beállítás van wifi alvás irányelvnél (ha képernyő kikapcsol) és ott csörög rendesen a viber ennek ellenére is.
még megnézem ott van e különbség, ha a viber settingsben állítom.
lehet csak a blade/ss rls7 párosnál nem tudja a viber felülbírálni a rom beállításait.

(#23270) kasza blanka válasza kasza blanka (#23269) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

na közben megnéztem mindenféle beállítást, és nem megy külső wifi keepalive progi nélkül.

próbáltam a ROM/Viber soha/ha a képernyő kikapcsol mindenféle kombinációját, de egyikre sem jelez hívást ha a képernyő ki van kapcsolva. hiába állítom be wireless beállításnál is, hogy soha és Viberben is, hogy tartsa bekapcsolva a wifit, ha lezárom a képernyőt, akkor nem csörög a Viber.

ahogy elindítom a REGPON wifi keepalive-ot, egyből jó, akármilyen is a beállítás.

azért érdekes, mert GALAXY GIO-n akkor is jelez a viber, ha a wireless policy ha a képernyő kikapcsol-ra van állítva.

na erre valaki?

(#23271) apeelme válasza kasza blanka (#23270) üzenetére


apeelme
addikt

Egyetlen dolog biztos a wifi keepalive-al nem fog elaludni a teló, hiszen pont ez a lényege, ergo olyan gyorsan lemerül majd hogy öröm lesz nézni. :U

(#23272) kasza blanka válasza apeelme (#23271) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

de akkor mi a bibi mester?

galaxy gio-n és alcatel ot 995-n is megy a viber a wireless policy beállításától függetlenül, nálam meg nem megy beállítástól függetlenül, ha sötét a képernyő.

pedig a wifi kapcsolat nem szakad meg ha kikapcsolom a képernyőt, direkt nézem a routeren.
amint hozzáérek a felső gombhoz, egyből csörög vagy jelzi, hogy missed call volt. de amíg sötét a képernyő, addig b@szik szólni, ha nincs keepalive.

megnéznéd nálad mit lép a teló, ha kikapcsolt képernyőnél hívnak viberen, és a policy ha képernyő kikapcsol, illetve soha-ra van állítva?
csak akad 2 viberes teló ott ;)

a wifi kapcsolat elvileg nem 15 perc sleep után bontódik amúgy?

UI: amúgy most nézem akkuhasználatnál, hogy wifi végig kék csík, de ennek ellenére az ébren nem teli csík ;) akkor mégis alszik a teló?

[ Szerkesztve ]

(#23273) apeelme válasza kasza blanka (#23272) üzenetére


apeelme
addikt

én nem használok "SvédHó"-t...szal nehéz lesz, de biztos akad itt aki igen.

A wifi policy ha nem Soha-ra van állítva - tehát kapcsolja ki alváskor - akkor érvényes a 15perc.

A "csíkok"-ról pedig...ha nem most töröltél akku statisztikát akkor nem hiszem hogy láthatsz változást hiszen a "csíkok" a teljes merülési időtartamra vonatkoznak, azaz az eltelt 5 percben lévő változás a "csík" egy igen kis része csak.

(#23274) kasza blanka válasza apeelme (#23273) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

"én nem használok "SvédHó"-t...szal nehéz lesz, de biztos akad itt aki igen."
azárt megnézhetnéd, hátha nem ROM függő ;)

"A wifi policy ha nem Soha-ra van állítva - tehát kapcsolja ki alváskor - akkor érvényes a 15perc."
na de most úgy néz ki, hogy a Viberre már nem reagál, ha a képernyő kikapcsolódik, miközben a wifi kapcsoalt még él. eztet nem érti az az 1 fejem :D
ha soha-ra állítom, akkor sem működik kikapcsolt képernyőnél, és a Viber sem tudja ezt felülbírálni, pedig elvileg lenne neki egy wifi keepalive opciója beállításoknál.

svédhó hiányossága lenne ez? most nem tudok feltenni új romot, majd csak hétvégén.

csíkok: 3 órája húztam le töltőről

UI: lehet meg van a ludas: nofrills-ben ha smartassv2-re állítom ondemandról, akkor jó. ha ondemand a govenor, akkor nem jó :) és ezt így most hogy?

[ Szerkesztve ]

(#23275) xSide válasza apeelme (#23273) üzenetére


xSide
őstag

Én visszatértem most hozzá, kipróbáltam nincs gond a viber hivással kikapcsolt kijelzőnél...
Amire gondolok valamilyen task killer app kilőheti, más nagyobb mem igényû app működése miatt a rendszer bezárja, át van helyezve simán sd-re vagy ext-re, amit lehet nem szeret, esetleg a router beállitásoknál a portokon nem 'ébreszti fel', tehát úgy érzékeli nincs forgalom.
A wifi keepalive működés ez utóbbit erősiti, hisz ennek pont ez a lényege, esetleg a routernél keress voip lehetőséget.
Szedd le, rakd újra (ne a módosítottat, ha ez volt korábban).

[ Szerkesztve ]

(#23276) kasza blanka válasza kasza blanka (#23274) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

a governoros dolgot benéztem, szal nem jöttem rá a dologra :(
majd hétvégén másik rommal megnézem, addig marad a wifi keepalive.

azért b@ssza a csőröm, mert galaxy gio-n ha képernyő kikapcsolra van állítva akkor is működik. (gondolom addig a 15 percig, amíg az alvás kezdetétől számítva ki nem lövi a wifit)
ennek is így kéne, nem?
de, hogy soha/ és viber settingsben beállított keepalive-val se működjön, az nem megy a fejembe :(

(#23277) 89BDave89


89BDave89
tag

Hali!

Új probléma ütötte fel a fejét a telefonomon.

Gyakran nem műkszik a tapizó.. de csak miután lezárt a bill, és nem nyúltam hozzá pár percig, és nem mindig csinálja.
Teljesen jól műkszik, lezárom a képernyőt, eltelik egy bizonyos idő, fel tudom ébreszteni, de a képernyőzárhoz nem bírom elhúzni a lakat jelet.
Ezt néha eljátsza néha nem, de egész sűrűn.
de amúgy egy idő után megint működik, és akkor semmi baja.

CM10 konsta féle legújabb.

Találkoztatok már ilyennel? tudjátok mi lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note8 PRO, iPhone 8, Xiaomi Mi A1, iPhone 5S, iPhone 5, Sony Xperia SP, Sony Xperia L, ZTE Grand X, ZTE Blade, Samsung 5230, Sony Ericsson K550i, Sagem MyX 3D

(#23278) ranger69 válasza apeelme (#23265) üzenetére


ranger69
tag

Exe-s módszerrel lett annak idején átméretezve, azóta nem volt TPT-zve. Nagyon rég óta az IceArmort használom, most szeretném kipróbálni a CM9, CM10-es ROM-okat, de nem tudom elindítani az TPT-t. Valahogy jó lenne visszanyerni ezt a lehetőséget.
Egy újabb exe-s átméretezés lehet, hogy olyan firmware-t tesz fel, ami utána engedélyezi a TPT-t? Vagy van esetleg egyszerűbb megoldás?

(#23279) kelzsoca válasza 89BDave89 (#23277) üzenetére


kelzsoca
félisten

Találkoztatok már ilyennel? tudjátok mi lehet az oka?

A kérdés felett a válasz: CM10 konsta féle legújabb.

https://vertigostore.eu

(#23280) bubi92 válasza apeelme (#22947) üzenetére


bubi92
őstag

és ez úgy is mükszik, hogy mondjuk JB rom-ból cm alapú romba?

(#23281) vegyszer válasza kasza blanka (#23217) üzenetére


vegyszer
addikt

Szervusztok!

Nekem az a hasfájásom, hogy hiába minden okoskodás, nem akaródzik a WIFI-n az üzenet valós időben koppanni a telefonomom. A WIFI Sohára van állítva, azaz elvileg nem alszik meg, mégis van oylan, hogy egy mail, vagy fb üzi 15-25 percig is látszik a pc webes éresítésen, mire csipog a mobil...

ezt tudtam mind ice amor 1-2vel, most The Godfather van fent, de bevallom, nem emlékszem, mikortól kezdtem ezt tapasztalni, csak mostanában egyre feltűnőbb, hogy mire megkapok egy gtalk üzenetet, a másik fél 25 percet várt rám, és megunta, és offline lett. Így meg frusztráló kommunikációt próbálni...

valakinek van bármi ötlete?
(a téma megkülönböztet szürke, és kék WIFI jelet a telón. ha szürke, na akkor nem igen csatlakozik fel, de ha elkezdem nyomkodni kékre vált, és néha leszinkronizál)

köszi minden segedelmet

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23282) 89BDave89 válasza kelzsoca (#23279) üzenetére


89BDave89
tag

Szóval mindenkinek ezt csinálja?
És ilyen durva szinteken? :D Van amikor legalább 1 percig nem bírom működésre bírni, pedig a fizikai gombok működnek.

Xiaomi Redmi Note8 PRO, iPhone 8, Xiaomi Mi A1, iPhone 5S, iPhone 5, Sony Xperia SP, Sony Xperia L, ZTE Grand X, ZTE Blade, Samsung 5230, Sony Ericsson K550i, Sagem MyX 3D

(#23283) barnam_ válasza vegyszer (#23281) üzenetére


barnam_
nagyúr

Lehet pont azért nem csipog a mobil, mert pc-n be vagy lépve?

(#23284) sbe561


sbe561
tag

Tud valaki segíteni a beszéd hangszóró csere ügyben?
Hol, merre, mennyi?

(#23285) apeelme válasza 89BDave89 (#23282) üzenetére


apeelme
addikt

olvasd el...

(#23280) bubi92: Az erősen függ hogy pontosan miből mibe mit akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#23286) barnam_ válasza sbe561 (#23284) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én tudok szervizt (Telemax), de valószínűleg nem veszik be a telefonod, mert a QRS pontokon csak Samsung telefonokkal foglalkoznak.
Érdemes kisebb GSM boltokkal/szervizekkel próbálkozni, illetve még mindig ott van a Google...

(#23287) apeelme válasza barnam_ (#23286) üzenetére


apeelme
addikt

Illetve még mindig működik az e-care, ott biztosan megcsinálják.

(#23288) bubi92 válasza apeelme (#23285) üzenetére


bubi92
őstag

jaj hülye vagyok, hogy jb-t írtam ics-t akartam. a Keeperv85 féle ICS-ből szeretném a google fogaskerekes bootanimációt Mokee rom-ba.

(#23289) apeelme válasza bubi92 (#23288) üzenetére


apeelme
addikt

azt nyugodtan... ;)

(#23290) TommyY2 válasza TRob1 (#23267) üzenetére


TommyY2
tag

Szia!

Pedig érdemes használni, sokkal gyorsabb lesz tőle a telefon, valamint az aksi idő is jelentősen megnövekszik. Most kezd igazán használható lenni ICS alatt a telefon.

Idézet t181 #22764-es hozzászólásából:

"Üdv!
Találtam valamit...[link]
Ez a fájl kikapcsolja a CPU renderelést.
Többen írják, hogy gyorsabb tőle a telefonjuk, és az aksiidő is nőhet."

Tegnap frissítettem a legújabb KonstaKANG ISC-re. Sajnos frissítés után ismét végig kell csinálni a [link] alatt leírt műveletet, de sebaj, fő, hogy működik (úgy sem jön túl gyakran frissítés).

TommyY

(#23291) apeelme válasza TommyY2 (#23290) üzenetére


apeelme
addikt

Ne túlozzunk...max. számodra, és még "egy-két" embernek.

pl. az igen sokak által használt Gmail és Facebook app ugyanúgy megszűnik egyszercsak működni, ráadásul ez jelen van a kezdetek óta azóta sem sikerült megoldani....a rejtélyes kilépkedések - NEM ForceClose-ok - is érdekesek...a Facebook nélkül sztem sokan megvannak - én is -, de egy Android rendszerű telefon a hivatalos google app-ok nélkül...?
Persze mindenre van megoldás így használhatod a böngésződ levelezni, meg facebook-ozni, de az máris nem automatikus szinkronnal megy, és különben is így használhatod egy nem droid-os cuccon is nemde?

Known issues:
- Occasional blank screen in gmail app (and facebook?)

KonstaT féle cm9-ről beszélek természetesen, és ha teljesen őszinte akarok lenni akkor egy fokkal használhatóbb mint a - szvsz - használhatatlan JB...

Ha netán mindezekre mégis van már megoldás akkor előre is elnézést a figyelmetlenségemért... :R

JB-seknek: Azt is fel kellene ismerni hogy vajon miért indult újra a CM9 "fejlesztése" KonstaT által... ;)

(#23292) bubi92 válasza apeelme (#23289) üzenetére


bubi92
őstag

sikerült, köszönöm :R

(#23293) juuzer


juuzer
addikt

Üdv emberek! :)
Tegnap nagy ügyesen beleesett a blade-m egy ujjnyi vízbe, "arccal" lefelé. Úgyhogy ugrott a garancia. Kipróbáltam működik-e (tegnap egész nap száradt) de a biztonság kedvéért hagyom estig száradni. És hát mivel ugye ugrott a garancia, ideje lecserélni a 2.2.2-es androidot :) Tudtok nekem valami olyan ROM-ot ajánlani ami gyors, illetve az akksi üzemidejére is pozitív hatással van? FroYo-val az én hardcore netezésemet 4 óráig bírta általában. Maximum az fél nap volt. Mindegy, hogy Gingerbread, ICS, vagy JellyBean a lényeg hogy legyen smooth és ne szívja az akksit hanem egy kicsit gazdaságosabban bánjon vele :) Vagy esetleg a procit is feljebb kéne skáláznom?
Előre is köszönöm a válaszokat :)

Vamos a la playa.

(#23294) Keeperv85 válasza juuzer (#23293) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Cseppet morcos leszel magadra: a rom csere nem okoz itt garanciavesztést, mert gond nélkül vissza lehet állni alapra. ;)

Romot viszont nem merek javasolni, mert jó ideje nincs Bladeem. :O

(#23295) juuzer


juuzer
addikt

tudom hogy visszaállítható, viszont a beázás az garanciavesztéssel jár :D és ugye a szervízben egyből szembetűnik hogy valami nem stimmel. de lekopogom, működik :)

Vamos a la playa.

(#23296) barnam_ válasza juuzer (#23295) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az akku alatt piros lett a vízindikátor? Ha gyorsan kikaptad, lehet nem színeződött el, és akkor van még garanciád.

(#23297) juuzer válasza barnam_ (#23296) üzenetére


juuzer
addikt

Fejjel lefele esett bele. és tényleg kevés víz volt benne. Nem színeződött el. A kijelző párásodott be minimálisan egy 15 percre és recseg a hangszóró picit. Ennyi.
De úgy gondolom ha szétkapkodják azért látják benne hogy itt bizony víz érte. Bár mondhatom azt hogy a keddi zivatarban telefonáltam. ::D

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#23299) Keeperv85 válasza #40993792 (#23298) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Van benne elöl is, nem csak a hátsó kettő. Ha egyik piros, akkor ennyi. De ha él akkor minek szerviz, nemde? ;)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.