Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#201) Brekecs válasza TRob1 (#189) üzenetére


Brekecs
aktív tag

Köszi ! :R

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#202) kelzsoca válasza hamham (#192) üzenetére


kelzsoca
félisten

Darktremor Apps2SD

(#195) nightvison

Nincs rá szükség.

(#189) TRob1

A sas elszállt :)

Röviden és érthetően: Van a superuser és van a su bináris fájl.

A superuser a felhasználóval "beszél" és a felhasználó tudja szabályozni az alkalmazásokat, a su bináris fájl pedig a rendszerrel kommunikál.

Superuser.apk nélkül még van root jog, de fordítva már nem.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#203) HollyBoni válasza M0RGI (#200) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hát szerintem nem. Minden leírás ami kell ott van szájbarágósan. Én is el tudtam igazodni full kezdőként..

(#204) nightvison


nightvison
tag

Ahogy gondoljátok...
egy másfajta rom miben jobb a gyáritól?

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#205) Devil Gelo válasza hr2 (#199) üzenetére


Devil Gelo
tag

esetleg tudsz ugyan ilyen romot újabbat linkelni? ez nagyon megtetszett ( főleg a launcher-je)

Szerk: kezdek megvakulni :B

köszi, meglesem!

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra

(#206) TRob1 válasza nightvison (#204) üzenetére


TRob1
veterán

Pl. gyorsabb + több funkcióval van felvértezve

(#202) kelzsoca: Köszi. Nekem mondhatod hosszan, és érthetetlenül is (akkor is megértem :D), csak mondd. Tehát érdemes mindig kézzel frissíteni, van vmi haszna (vagy általában az is frissül automatán)?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#207) HollyBoni válasza nightvison (#204) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mindenben. :D Max akkuidőben nem.

(#209) Devil Gelo válasza hr2 (#208) üzenetére


Devil Gelo
tag

Köszönöm :R pár perc és megvagyok :D

Samsung S23 Ultra

(#210) kelzsoca válasza TRob1 (#206) üzenetére


kelzsoca
félisten

Régebben abszolute nem is frissült, én nem igazán látom értelmét a bináris frissítésnek, hiszen láthatod, csak a gond lesz vele :D

Tehát ha nem szükséges, nem kell frissíteni.

mod: most néztem, már normálisan frissült a 3.0.3-as verzióra, ha gondolod adom a biztos update.zip-et, ami után sikeresen le kell fusson a frissítés!

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#211) hamham válasza kelzsoca (#202) üzenetére


hamham
tag

:Y azzal van vmi dolgom mert ilyenem még nem volt

(#212) Devil Gelo válasza hr2 (#208) üzenetére


Devil Gelo
tag

esetleg tudnád most linkelni a másik launchert, mert akkor egyből cserélem telepítés előtt, hogy ne legyen fölöslegesen két launcher-em :D

Samsung S23 Ultra

(#213) hr2 válasza Devil Gelo (#212) üzenetére


hr2
őstag

(#214) kelzsoca válasza TRob1 (#206) üzenetére


kelzsoca
félisten

Itt a kis csomag, ezt feldobod recoveryből, majd az után mehet a frissítés: su_update

(#211) hamham

Ha használsz ext partíciót az SD-n akkor használsz, ha nem meg nem, ez csak egy extra lehetőség, de én is az átméretezett partíciós kiosztást támogatom inkább, hiszen a NAND-nál nem gyorsabb egy SD kártya sem, továbbá az SD váratlan eltávolítása/hibája esetén problémák léphetnek fel stb.. :)

(#215) Devil Gelo

Remélem nem itt akarod gyüjteni a hsz-ek számát. :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#215) Devil Gelo válasza hr2 (#213) üzenetére


Devil Gelo
tag

örök hálám :R

és level up -> lelkes újonc lettem cirka 1246 nap alatt :D

Samsung S23 Ultra

(#216) HollyBoni válasza hr2 (#213) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hmm,érdekes kis launcher.

(#217) hr2 válasza HollyBoni (#216) üzenetére


hr2
őstag

Érdekes?
Mire érted?

(#218) Devil Gelo
Az első sikeres boot után tedd fel a recovery-ből ezt is.

Ez pedig 1az1-ben ugyan az a launcher ami volt.

[ Szerkesztve ]

(#218) Devil Gelo válasza kelzsoca (#214) üzenetére


Devil Gelo
tag

Természetesen nem itt szeretném és elnézést, hogy nem mindig a szerkesztésre nyomok, egyszerűen nem használtam túl sűrűn még a fórumokat, eddig inkább vásárolgattam és eladtam cuccokat, és nem szoktam ehhez hozzá, pillanatokon belül jó leszek benne és nem leszek rang hajhász! És már az új rom is fent van :D

Samsung S23 Ultra

(#219) HollyBoni válasza hr2 (#217) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen,érdekes.

(#220) Devil Gelo válasza hr2 (#217) üzenetére


Devil Gelo
tag

Ezek szerint az előző launcher az nem az volt ?:D mert már az van fent XD egyébként a gapps az mit tud?

Sokáig bootol (túl sokáig, remélem nem rontottam el életemben először :( )

Szerk: értem, de mit csinál? vagy mire használható?

Szerk2: Najó, reboot és próba kettő következik, ez nem akar bebootolni :(

(#223) TRob1 köszönöm, közben leesett a tantusz :R

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra

(#221) hr2 válasza Devil Gelo (#220) üzenetére


hr2
őstag

A Market-hez nem árt ha fent van.

Ha nincs fent akkor, nem tudsz a Market-ről letölteni.

Formatok megvoltak?
A launchert cseréld ki arra amit másodjára linkeltem.

[ Szerkesztve ]

(#222) HollyBoni válasza hr2 (#217) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mire érted?

Az egészre. :P

(#223) TRob1 válasza kelzsoca (#214) üzenetére


TRob1
veterán

Köszi. Még gondolkodom rajta, hisz a legelső és az eddigi utolsó, azaz az egyetlen próbálkozásnak is bukta lett a vége. :D

(#220) Devil Gelo: GApps = Google Apps, pl. Market, Maps, Gmail... stb.

szerk: neee! Sokáig tart az első boot. Pörgött már a bootanim?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#224) Devil Gelo válasza TRob1 (#223) üzenetére


Devil Gelo
tag

pörgött már vagy 10 percet, nem történt semmi újra próba, baja nem lesz van sok sok backupom :D

Szerk: hatalmas amatőr hibát vétettem, szégyenlem magam, nem wipe-oltam :(

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra

(#225) Devil Gelo


Devil Gelo
tag

eddig tökéletes az új rom és az először linkelt launcher is hasonló és talán még jobb is mint az általam használt előző, köszönöm a segítséget, csinálok egy két benchmarkot és videózok is vele kíváncsi vagyok, hogy mit tud.

Szerk: esetleg ha felrakom a régi romhoz talált témát akkor az működni fog vagy keressek újat mert hazavágja az egészet?

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra

(#226) Psychonaut válasza M0RGI (#200) üzenetére


Psychonaut
addikt

128/2/310, de le van irva a sajat forumtopikjaban is egyebkent.

(#227) hr2 válasza Devil Gelo (#225) üzenetére


hr2
őstag

Ennek örülök. :)

Csinálsz 1 Backup-ot, és utána témázgatsz, ha netán hazavágná akkor ott a Backup.

[ Szerkesztve ]

(#228) Adamyno


Adamyno
tag

Tapatalk-al vagy valami egyéb programmal nem megoldható eme fórum követése?

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#229) kelzsoca válasza TRob1 (#223) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem hinném hogy gond lenne vele, és ugye gond esetén egy restore is pár perc alatt visszarakja a jelenlegi rendszert :)

https://vertigostore.eu

(#230) Razor_alpha válasza TRob1 (#160) üzenetére


Razor_alpha
tag

Nem az ICS buheráltat, mezei szürke sávos, kezd kicsit idegesíteni, ráadásul ha így beragad és nem lövöm ki akkor nincs deepsleep..
De napokban úgyis váltok vagy BD IV-re vagy Godfatherre, csak érdeklődtem, hogy abba heggesszem-e már alapból a régi marketet, de ha nem jellemző, akkor remélem az újban már nem fog előfordulni.

(#231) zoltan6 válasza HollyBoni (#203) üzenetére


zoltan6
őstag

szerintem,meg áttekinthetetlen az egész,ha valamit csinálni akarsz,úgy kell mindent összekukázni a tele offolt fórumból,ha nem követed mindennap a fórumot lemaradsz mindenröl,meg ott vannak a hasznos linkek mindenhez.
az első hozzászólás egy kezdőnek használhatatlan,saját tapasztalat.
recovery telepités(gen2)
követve pontosan a a leirást és a linkeket 3 menüpontom volt a recoverybe.tehát használhatatlan volt.
fórumból összekukázva terminal emulatorral sikerült felraknom a recoveryt,hol volt ez a leírás az első hozzászólásba?
a hungaroandroid forum is áttekinthetelen szerintem,ha nincs ide kilinkelve a
Gen2 készülékek partícióinak átrendezése exe csomag nélkül!!,meg sem találom.
tehát én is támogatnám,ha lenne 1 normális oldal ahol minden fontos leirás,hozzávaló programok. meglenne 1 helyen.
azért van már több mint 100 ezer hozzászólás,mert minden harmadik abból áll,hogy hol van ez?hol van az?hogy kell csinálni?
A 46 ezer valahányadik hozzászólásnál kérdezte egy kezdő,hogy kell új romot felrakni,kapott rá választ,és mellesleg,az alapján megtudta csinálni.

(#232) umek7 válasza zoltan6 (#231) üzenetére


umek7
őstag

Badarság. Az első hozzászólásban linkelve van a GEN2-re való Recovery telepítés leírása, a ROM telepítéstől kezdve minden. Nagyon bonyolult, de csodák csodájára a kérdés után van a válasz, ebben a formában:

Hogyan tudom ezeket feltenni?
Recovery telepítés (Gen2):
Leírás itt!

De még a fastbootos módszer leírása is ott van egyel alatta:

ClockworkMod Recovery futtatása telepítés nélkül
tlac leírása

Nem tudom milyen formázási lehetőségeket lehetett, vagy kellett volna még használni ahhoz hogy észrevehető legyen, elvégre csak aláhúzva, vastagítva, linkelve(!!) és olykor dőlten van a lényeg, de bizonyára ez nem elegendő.

A hungariandroid pedig tényleg egy átláthatatlan nem is tudom mi. Szintén lehetetlenül hangzik, de bele kell kattintani a ZTE Blade topikba (wtf1), aztán van pár user altopikja amiből kb. 2-3-ban található meg a lényeg (wtf2), természetesen ez is magyar nyelven, lépésről lépésre. (wtf3)

Ui: Szándékosan nem linkeltem be egy leírást sem, hisz ott van az első hsz.-ben.

[ Szerkesztve ]

(#233) zoltan6 válasza umek7 (#232) üzenetére


zoltan6
őstag

a recoveryt telepítést csak 1 páldaként írtam.
egyébként én egy 3.módszer szerint tudtam csak megcsinálni.
[link]
pont ezért nagy a káosz 1 kezdőnek,mert mindenki a saját módszerére esküszik,ezért kell átkutyázni az egész fórumot,ha akarsz valamit.
más:
nyomon követem a seria.hu-t,mert van androidos sony ericsson a családba,na az a fórum tökéletesen meg van csinálva,áttekinthető,és minden megtalálható,már a fórum kezdőlapját elolvasva megtalálsz mindent.rákattintva a készülékre,az összes leírás,információ,ott van 1 helyen.
miért nem lehet egy ilyen igényes oldalt csinálni a zte-hez is?
föleg hogy hamarosan jönnek ki az új zte készülékek.

[ Szerkesztve ]

(#234) umek7 válasza zoltan6 (#233) üzenetére


umek7
őstag

Ha eltekintünk az első hozzászólástól, és megnézzük a hungariandroid oldalt, akkor miért probléma az hogy kettőt, jó esetben hármat kell kattintanod? (A regisztrációt nem számoltam bele).

ZTE Blade 1. --> kelzsoca bunkere 2. --> Akármi 3. És bumm, megjelent az amit kerestél. Mi ezzel a probléma?

(#235) Razor_alpha válasza zoltan6 (#233) üzenetére


Razor_alpha
tag

Tipikusan mindegyik módszer működik is, rég láttam olyat leírva ami nem vagy veszélyesen működött, az első hozzászólásból már sok informatikai anti-tálentum ismerős fel tudta tenni a friss romokat és egyebeket, voltak oldalkezdemények ahol próbáltak összegyűjteni minden szükségest, ám végül frissítés hiányában vagy káoszba süllyedve elhaltak, a hungariandroidon szerintem az összes szükséges nyersanyag fenn van, az első hozzászólásban pedig a linkek és egy egyszerű leírás, ha valaki mégis megakad közben többnyire szívesen segítünk, akkor ha valamit olyat kérdez ami ott szerepel kevésbé, de ha csak nem érti kristály tisztán akkor kap értelmes választ, ha pár oldalt visszaolvasol találsz erre bőven példát, nem akarok senkit lebecsülni aki mégis megakad, hiszen ezért fórum, hogy segítsünk, de azt kicsit nehezen fogadom, hogy őskáosz lenne az említett két nyersanyag.
Én speciel első android telefonommal a kezemben sacc fél óra alatt elkövettem az első romcserét röccenés nélkül, azóta pedig még pofozták is az első hozzászólást, olyan ismerős akinek ez az egész dolog új volt egy óra alatt végigment a folyamaton, úgy hogy mindent többször elolvasott mindaddig amíg nem értette pontosan mit csinál, szerintem ez nem olyan rossz idő :)

Update: És hidd el nem személyed iránt irányul, ha kérdezel neked is szívesen segítenek sokan, azt persze szívesen látják, ha már láttad a leírást, tehát megpróbáltad megoldani.
De ez azt hiszem, nem egy olyan nagy kérés, viszont ha valamit nem találsz, és tényleg megnézted az első hozzászólást, beütötted a kulcsszavakat keresőbe és után is tanácstalan vagy, akkor nyugodtan kérdezz és valaki elnavigál majd, de erre személy szerint az utóbbi időben egyre kevesebb esélyt látok, szerencsére :)

[ Szerkesztve ]

(#236) zoltan6 válasza Razor_alpha (#235) üzenetére


zoltan6
őstag

igen csak az a bosszantó,amikor kezdöként nekiállsz az 1 hozzászólás alapján megcsinálni valamit,pld,az én esetemben gen2-es készülékkel recovery telepítés,követve a leírást.
recoverybe lépve 3 menüpont reboot,install zip,meg valami más fogad.kérdem én milyen leírás
az olyan,ahol nincs frissitve a recovery.img linkje,és használhatatlan elavult recoveryt raksz fel a telefonra.
aztán nézel bután hogy hol van olyan menüpont hogy? choose zip from sdcard.hiszen mindent a leírtak alapján csináltál,másnak is volt ilyen problémája nem kapott rá választ.
egy egész déltánom ráment,hogy megtaláljam a terminal emulátoros recovery feltelepítést kezdőként.ott volt utána a 4-es recovery,az összes menüpontjával,feltudtam rakni a romot tehát az én tapasztalatomból tanulva,hiteltelennek tartom az 1 hozzászólást,amire oly segítökészen utalnak sok kezdőnek vállrándítással olvasd el 1 hozzászólást.

(#237) HollyBoni válasza zoltan6 (#231) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ha első hozzászólásban nincs is benne minden,a google még mindig ott van,amit kb senki nem használ csak jönnek ide kérdezni... "Honnan lehet letölteni a BDIV-et,z4root-ot,hogy kell gen2-re frissíteni.." Kb az összes első találatra kijön.

Szerk: zteportalon 4-es recovery van a leírásban..

[ Szerkesztve ]

(#239) Szevi válasza hr2 (#177) üzenetére


Szevi
tag

Köszönöm a segítséget, sikerült. Ez volt a legegyszerűbb. cm_blade_full-227 ment fel, még most indul a teló!

(#240) SutiAdi


SutiAdi
tag

Ha valakit érdekel, ismét van a tmobile webshopban Blade. Igaz csak fehér, de van.

(#241) kelzsoca válasza zoltan6 (#231) üzenetére


kelzsoca
félisten

Akkor összeálltok itt pár kezdő userrel, és csináltok egy olyan oldalt, ami igényes, átlátható, és egy kezdő is kiigazodik rajta.

Mert hát ugye fikázni mindenki tud, azt nem is nehéz, de a lehetőség adott mindenkinek, lehet bizonyítani :)

https://vertigostore.eu

(#242) Szevi


Szevi
tag

Hali mindenki. cm_blade_full-227 sikerült felraknom, a gondom a market elindítása. Mivel alapból nem volt a ROM-ban market, így letöltöttem egyet.Mindenáron azt kéri adjak egy fiókot az alkalmazáshoz. Eddig ez úgy működött, hogy elindítottam a marketet és beírtam az adatokat. Most a gmail működik, nem értem it kellene tennem.

(#243) M0RGI válasza SutiAdi (#240) üzenetére


M0RGI
őstag

Na baxxus, remélem nem fehérre cserélik ki az enyémet! :Y

(#244) Glatius válasza Szevi (#242) üzenetére


Glatius
őstag

Az, hogy van g-mailos fiók a telefonodon, az nem jelenti azt, hogy be vagy jelentkezve a marketbe. Nekem 3 g-mailos fiókom is van. de csak 1 van a marketbe felvíve. menü gomb nagy segítség ilyenkor. (Mint a winfosnál a jobb kattintás) Azt viszont nem értem, miért nem g-appst raktál fel, egy market apk nem biztos, hogy megoldja a problémádat.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#245) kelzsoca válasza Szevi (#242) üzenetére


kelzsoca
félisten

Szerintem inkább tegyél fel olyan romot, amibe ezen dolgok integrálva vannak :)

https://vertigostore.eu

(#246) Szevi válasza kelzsoca (#245) üzenetére


Szevi
tag

Ajánlanál valamit? Eddig még csak ez volt fenn Swedish_Spring_RLS4b_lite_blue.

(#247) kelzsoca válasza Szevi (#246) üzenetére


kelzsoca
félisten

[link]

https://vertigostore.eu

(#248) Szevi válasza kelzsoca (#247) üzenetére


Szevi
tag

Fent van, indítok

(#249) M0RGI válasza Psychonaut (#226) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi látom már!

Elsőre nem is vettem észre, de nem is volt egyértelmű az alábbi leírásból, hogy az utolsó sorok az ajánlott kiosztást jelentik.

"Tehát ezzel a partíció felosztással sem lesz gond:
gen2_128mb_system_no_oem_2mb_cache
----------------------------------
/dev/block/mtdblock4 2.0M /cache
/dev/block/mtdblock5 128.0M /system
/dev/block/mtdblock6 310.9M /data"

(#250) zszabika válasza hr2 (#213) üzenetére


zszabika
aktív tag

Ezt a launchert bármelyik romra fel szabad tenni?Akkut nem cibálja le nagyon?

#233 zoltan6: Ez érdekes,én tök kezdőként feltettem itt 2db kérdést.Kaptam 2-3db linket és secc perec alatt kész volt minden.Root,Recovery,Rom.

[ Szerkesztve ]

"Ha meztelenül futsz egy fa körül 80km/h sebességgel,lehetségessé válik,hogy megb''zd saját magadat." Albert Einstein

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.