Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#46551) apeelme válasza hjanos1 (#46550) üzenetére


apeelme
addikt

megcáfolom, mert még az sem biztos, ugyanis a _charge_anim lehet 102db-os meg 22db-os szal ott is van keverc rendesen...

(#46552) dragon1993: no problem, korrigáljuk...

[ Szerkesztve ]

(#46552) dragon1993 válasza apeelme (#46545) üzenetére


dragon1993
őstag

Légysz legközelebb zip-ben rakd fel mert biztos vagyok banne , hogy a felhasználók ~80% -ának nincs fent unrar a telóján.

(#46553) apeelme válasza dragon1993 (#46552) üzenetére


apeelme
addikt

zippelve feltöltve újra!

(#46547) HollyBoni: melyik az a téma?

[ Szerkesztve ]

(#46554) kelzsoca válasza tboldi (#46543) üzenetére


kelzsoca
félisten

system/etc/init.qcom.post_boot

Ezt a fájlt szerkeszted oly módon hogy a végére beírod 1 sor kihagyással ezt:

umount /cache
mount -t tmpfs -o size=42M,nr_inodes=42k,mode=0770 tmpfs /cache
chown system.cache /cache

Persze kérdéses hogy milyen romot akarsz feltenni a készülékre, mert az hogy milyen firmware-t teszel fel a készülékre annak ehhez nyilván semmi köze.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#46555) Tonchi válasza HollyBoni (#46547) üzenetére


Tonchi
aktív tag

Nem nehéz, ajánlom figyelmedbe a nemrég megírt cikket a loglouton, melynek neve UOT Kitchen használata

(#46550) hjanos1
A charge kijelzés független az alap akkukijelzőktől, így külön-külön módosíthatók, tehát lehet 204 .png-ből álló kijelzésed (101+101+1+1) vagy 29(21+6+1+1) vagy 109(101+6+1+1) stb. persze ez csak egy opció, az általános a 204...

[ Szerkesztve ]

(#46556) Mr. Q


Mr. Q
tag

Hogyan lehet recovery módban közlekedni a menüben, leokézni, vagy visszalépni?

Mr. Q

(#46557) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok! Nem annyira kapcsolódik a témához, de jobb helyet nem találtam neki: arra van valami mód, hogy egy .apk-k a CWM Recovery alól telepítsek fel? Megvan az oka, hogy miért nem az N213 alól szeretném feltenni :) :R

(#46558) kelzsoca válasza Mr. Q (#46556) üzenetére


kelzsoca
félisten

A hangerő fel-le gombokkal tudsz lépkedni a menüben, a HOME gomb az ENTER/OK, és a vissza értelemszerűen a visszalépés.

(#46557) ^Clown

Persze, egy update.zip-et kell neki csinálni :)

system vagy data alá szeretnéd betenni az adott alkalmazást?

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#46559) Mr. Q válasza kelzsoca (#46558) üzenetére


Mr. Q
tag

köszönöm, most próbálom a big daddy II romodat telepíteni, de előtte szeretnék biztonsági mentést a jelenlegi rendszeremről. Az a backup and restore-ban lesz?
És ott gondolom a backup.

[ Szerkesztve ]

Mr. Q

(#46560) ^Clown válasza kelzsoca (#46558) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sejtettem, hogy nem úszom meg :) Fogalmam sincs, hogyan kell update.zip-et gyártani...

(#46561) kelzsoca válasza Mr. Q (#46559) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, pontosan, ez egy teljes mentést (tükörmásolat) készít az aktuális állapotról, így bármikor visszaállítható szintén recoveryből a restore menüponttal.

(#46560) ^Clown

Mindjárt készítek, csak tudni kellene hogy mit szeretnél feltenni (jöhet priviben is)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#46562) Mr. Q válasza kelzsoca (#46561) üzenetére


Mr. Q
tag

már megy a backup...

Mr. Q

(#46563) tboldi válasza kelzsoca (#46554) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#46546) Psychonaut
Neked is köszi!

(#46554) kelzsoca
Köszönöm!
A 213-as CM7 nightly-t szeretném kipróbálni firmware csere után.

Csak azért kérdeztem, mert ha jól tudom, az itteni főzetekben ez szokott lenni, az eredeti nightly-kban meg - mint kiderült számomra - nem.

(#46564) Mr. Q
Igen. Majd a többi format/wipe/install opciónál is.

[ Szerkesztve ]

(#46564) Mr. Q válasza kelzsoca (#46561) üzenetére


Mr. Q
tag

format boot-nál a sok no közül válasszam a yes - formatot?
Aztán ugyan ez a systemnél, datanál, cachenél?

[ Szerkesztve ]

Mr. Q

(#46565) ^Clown válasza Mr. Q (#46564) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ha megvolt a backup, akkor igen, mehet a yes. Eszerint menj végig: (mindegyiknél menj a yes-re)

Recoveryben menjünk végig ezeken:
-wipe data/factory reset
-wipe cache partition

Mounts and storage menüpont alatt:
-format boot
-format cache
-format data
-format system
-format sd-ext(ha van ext partíció)

Advanced menüpont alatt:
-wipe dalvik cache

Aztán:
-Install zip from sdcard
-choose zip from sdcard

[ Szerkesztve ]

(#46566) Mr. Q válasza ^Clown (#46565) üzenetére


Mr. Q
tag

Köszönöm a segítséget felment.

Mr. Q

(#46567) Mr. Q


Mr. Q
tag

Még egy gyors kérdés, ha valaki itt van.
Nem mozdul a háttér a főképernyőn, ha jobbra-balra mozgatom.
Ez direkt van így?
Nekem úgy tetszett, hogy az is mozdul.
Be lehet valahogy állítani, hogy mozogjon?

Mr. Q

(#46568) tboldi válasza Mr. Q (#46567) üzenetére


tboldi
nagyúr

MENU gomb -> Egyebek -> ADW veállítások -> Általános viselkedés -> Animáció és hatások -> Háttérgép görgetés -> pipa -> vissza a home-ra -> gyönyörködik :D

(#46569) Mr. Q válasza tboldi (#46568) üzenetére


Mr. Q
tag

Á szuper köszönöm.
Itt aztán van minden.

Mr. Q

(#46570) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok mondani nekem ingyenes GPS navigációs progit, amiben van magyarország térkép is? Találtam vmi Sygic navigation progit, de sajnos a túl nagy mérete miatt nem tudtam felküzdeni gyári T-s 2.2-re.

Másik kérdésem: le lehet vhogy némítani a fényképezés utáni csipogó hangot? Mert igy nagyon kellemetlen tud lenni idönként ez a csipogás... nem értem miért nem csináltak egy egyszerü némítás opciót...

(#46571) kelzsoca válasza hippo0315 (#46523) üzenetére


kelzsoca
félisten

Kivehető, megnyitod (nem kicsomagolod) a romot, és kitörlöd belőle a Contacts.apk-t, és beleteszed a Go contacts-ot.

https://vertigostore.eu

(#46572) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Big daddy 2 alatt a gps nekem nem tall jelet. Valaki tapasztalt ilyet?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#46573) Mr. Q válasza kelzsoca (#46571) üzenetére


Mr. Q
tag

Szia Kelzsoca!
Most raktam fel a BD II romodat, nagyon szuper, gratulálok.
Még egy kérdés:
Mielőtt felraktam csináltam ext partíciót az sd kártyán még a számítógépemen.
A rom telepítés előtt a recoveryben nyomtam format sd-ext-et.
De azt hol tudom megnézni, hogy van-e és mennyi hely van rajta?
Most az elixír azt írja, hogy van 96 MB szabad memóriám, de gondolom az elixir nem látja az ext partíciómat.

Mr. Q

(#46574) qdak válasza cascada (#46570) üzenetére


qdak
addikt

hát jo a syn, sztem áldozz be 1 memo karira kb utánad dobják...az ára

Android - Camera360 foto progi nekem bejön ott kapcsol6ó

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#46576) gps76 válasza api29 (#46575) üzenetére


gps76
őstag

Ezt én alátámasztom.Ugyanezzel a párossal szombat korán reggeli particionálás,rom telepítés után átlagos használat mellett,(de inkább nyomkodásos),folyamatos szinkronnal tegnap este 10 %-on tettem töltőre.

[ Szerkesztve ]

(#46577) RtgLaci válasza api29 (#46575) üzenetére


RtgLaci
tag

Törtem a fejem ezen az éjszakai repülő módon...Nálam a F2F rommal éjjel gyakorlatilag nincs fogyasztás (talán 1 %) , tehát jól gondolom, hogy (hacsak az éjszakai hívások letiltása miatt) nem feltétlenül jelentene előnyt mindig átváltani?

Angol nyelvleckéket adok - veszek :) <<Xiaomi Mi 10T... :)>>

(#46578) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

N213as cm alatt hogyan tudom kitorolni a rom managert? Koszi

(#46580) domerator válasza api29 (#46579) üzenetére


domerator
veterán

Be tudsz dobni egy battery grafikont, meg a százalékos értékeket?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#46581) Glatius válasza domerator (#46580) üzenetére


Glatius
őstag

Battery grafikonnak úgy lenne értelme, ha a funkcióhoz tartozó kisütőáramot is tartalmazná, de a pengébe nem építettek árammérő modult. :(

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#46582) domerator válasza Glatius (#46581) üzenetére


domerator
veterán

Nem külön program grafikonját értettem, hanem a beépített szürke akkufogyasztásos grafikont.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#46583) gps76 válasza domerator (#46582) üzenetére


gps76
őstag

Na ennél az akkuhasználatnál a telefon jelénél mi a színek jelentése? zöld,szürke.

(#46584) Glatius válasza domerator (#46582) üzenetére


Glatius
őstag

Értem én, de az nem elég információ, hogy mi van bekapcsolva, éppen az a lényeg, hogy ugyanazzal a tevékenységgel mennyit fogyaszt ugyanaz a művelet, különböző FW-k alatt. Hogy mennyit merül, tényleg ad némi támpontot, de úgy lenne igazi, ha mA -ben lehetne összehasonlítani az áramfelvételt.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#46586) Nerd válasza api29 (#46575) üzenetére


Nerd
aktív tag

Ez elég szép eredmény, de azért érdemes kivonni belőle az esti szunyót. Egy képet én is megnéznék a battery statról. Szerintem csak meg van bolondulva a kijelzése a telefonnak, 4-5 napot a gen1-es Bladek bírnak szinte nulla használattal, de ott előszokott olyan jönni, hogy egyszer csak kikapcsol. Ezután bekapcsolásnál meg max 10%-ot mutat, de előtte még 50-60%-ot mutatott. Valószínűleg az történik, hogy az android rosszul mutatja, aztán hopp eléri azt a szintet, hogy lemerül... Kíváncsi leszek a végeredményre, azért egy ki-be kapcsolást a kép készítés után én még megnéznék :)...

(#46588) kelzsoca válasza api29 (#46587) üzenetére


kelzsoca
félisten

A friss rommal minimum 3x teljes merülés és feltöltési fázis megvolt már?

https://vertigostore.eu

(#46590) AnTigy válasza api29 (#46575) üzenetére


AnTigy
tag

Szép napot Mindenkinek :)

Tanácsot kérnék:

Célszerű-e, javasolható-e egy decemberi beszerzésű, eredendően GEN2-esT-mobos telót Api tapasztalatai alapján az előnyös battery/sebesség paraméterek miatt az általa készített Voda_tel_gen2 flaherrel újra paricionálni?

Minden véleményt/javaslatot előre is köszönök :R

PS: a T-mobos flaherrel frissen particionálva és fullra töltve az Api-féle GFS-b27 ROMmal csak WiFi-használat melletti ismerkedés/belakás során a battery 50 perc alatt 15 %-ot esik :F

Minél többet megismersz, annál világosabbá válik milyen keveset is tudsz

(#46591) Benderke


Benderke
csendes tag

A DFU mód valójában mire való?
Amikor DFU módba teszem a telót (Bekapcs közben hangerőle+hangerőfel+usbrádug)nem világít a piros led meg semmi, olyan mint ha megakadályozná, hogy elkezdjen a NAND-ból bootolni. És más, pl AVR prociknál a DFU mód arra jó, hogy a teljesen üres flashbe fel lehessen tolni valami bootloadert, vagy komplett romot.
Vagyis ha teljesen el lett cseszve a készülék, vagy új flash van benne, akkor így még menthető ha hardveres hiba nincs. Ez a proci egy alap beégetett programja, ami nem hagyja meghalni.

Pl néhány mp3 lejátszónál DFU móba úgy lehet kapcsolni a ketyerét, ha a flash néhány adatlábát rövidre zárom, hogy ne tudjon bootolni. Ha üres flash-t forrasztok be vagy flash nélkül kapcsolom be akkor is DFU módban fog elindulni.

(#46592) kelzsoca válasza api29 (#46589) üzenetére


kelzsoca
félisten

Én azért tolnék egy wipe-ot arra a batterystat-ra, aztán az említett dolgokat megcsinálnám, hogy biztos jól számolja a rendszer az akksi aktuális állapotát.

Persze az sem kizárt, hogy a rom is bugos :)

(#46591) Benderke

Vagyis ha teljesen el lett cseszve a készülék, vagy új flash van benne, akkor így még menthető ha hardveres hiba nincs.

Pont erre való.

(#46590) AnTigy

Nem biztos hogy minden készülék hasonlóan reagálja le a dolgokat, illetve a készülékek, akksik stb.. között is szórás van, továbbá szoftveres különbségek is lehetnek.

Nyilván ha számodra megér egy kockázatos frissítés ennyi, akkor bele kell vágni :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#46594) Glatius válasza kelzsoca (#46592) üzenetére


Glatius
őstag

Teljesen mindegy, hogy az akksi kijelzés mit mutat, az akkumulátort viszont nem lehet becsapni, a több napos üzem magáért beszél. :)

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#46595) kelzsoca válasza AnTigy (#46590) üzenetére


kelzsoca
félisten

PS: a T-mobos flaherrel frissen particionálva és fullra töltve az Api-féle GFS-b27 ROMmal csak WiFi-használat melletti ismerkedés/belakás során a battery 50 perc alatt 15 %-ot esik

Megint egy semmit mondó információ, mert a rom felrakása utáni állapotról beszélsz, aminek a valósághoz semmi köze nincs, legalábbis addig, ameddig nem áll be megfelelően az akksi :)

#46594) Glatius

Ezt tudom, de ameddig olyan beérkező hozzászólások vannak, hogy rom felrakása után nagyon merül a készülék....tehát érted, felrakja a módosított FW-t, feltolja a mondjuk Api kollega által is használt romot, majd belakás közben borzasztóan esik az akksi, majd jön a hozzászólás, hogy ez nekem nem lett jó, sőt, még xarabb mint volt, tehát én erre gondolok.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#46596) domerator válasza api29 (#46593) üzenetére


domerator
veterán

Neee.... előtte screenshot pls... ilyen:

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#46597) Pavlo


Pavlo
aktív tag

Eddig X8-am volt, most váltok ZTE Blade-re és a framework cserével kapcsolatban volna egy kérdésem.

X8-on simán módosítottam a framework-res.apk fájlt, azt visszamásoltam a /system mappába, beállítottam a jogokat 644-re, majd visszamásoltam a /system/framework/ mappába. Reboot, és kész.

ZTE Blade-n működne ez a verzió? Mindenképpen csak a leírt módozat működik?

Várom válaszotok, köszenettel:

Pavlo

(#46598) Glatius válasza kelzsoca (#46595) üzenetére


Glatius
őstag

Értem én, a címzés csúszott félre. :D

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#46600) Glatius válasza api29 (#46599) üzenetére


Glatius
őstag

Ugyanaz, csak rá kell bökni a grafikonra.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.