Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#41001) _NCT válasza Keeperv85 (#40996) üzenetére


_NCT
őstag

De ráengedem ;] Tudom hogy elhajt, én úgy gondoltam ha esetleg a hangszóró bedöglene és szeretném a telefont cseréltetni, akkor előbb Gen2->Gen1->Gen1->Gen2 játékot játszanám el, ez már sikerült többször is. Tehát nem Gen2->Gen2 akartam futtatni,mert így valóban anyázna.

De ha te is erre gondoltál és így is elküld verzióütközés miatt, akkor ezt bizony torokra kaptam.... Amúgy is még 2 hónapig garis, csak nem lesz semmi gáz :P

[ Szerkesztve ]

(#41002) kungzi


kungzi
veterán

más partíciókiosztásra felrakom az eredeti gyári recoveryt akkor se menne a hivatalos t-s frissítés? mit történne a telóval?

vagy ha arra a partíciókiosztásra állítanám vissza, mint a gyári, de nem a gyári frissítéssel és utána engedném rá a gyárit?

Api29-re gondolok

neki van egy ilyene:

Az ötödik program program az eredeti (gyári) partíció méreteket tartalmazza:

system: 220.0Mb
data: 162.5Mb
cache: 37.5Mb

meg van egy ilyen is:

Gyári visszaállító flasherek

http://www.multiupload.com/GBD4UVWBOZ <---Gyári T-s frissítő nem chekkol,hogy gen1,vagy gen2

(#41003) kelzsoca válasza atillaahun (#40997) üzenetére


kelzsoca
félisten

A tört svéd exe-ben éppen ez a "védelem" van kiütve, azért tudod gyakorlatilag bármilyen szolgáltatós telefonra feltenni.

(#41002) kungzi

Bármilyen recovery-t feltehetsz, az attól még verzió eltéréssel elhajt.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#41004) Mr X válasza kungzi (#41002) üzenetére


Mr X
veterán

Az api-féle megoldás nem jó, nem fut le a T-s frissítő. Verzió-eltéréssel elküld...

[ Szerkesztve ]

(#41005) Keeperv85 válasza hr2 (#40999) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem probléma, hogy leírtam hogy NEM FUTNAK LE? Te vagy az pont, aki ugyan olyan jól tudod ezt mint én, mert ismered a folyamat hátterét. Ugye még véletlen sem akarsz bedobni egy potenciális téglagyártó eljárást? Ha igen, akkor mindenkit hozzád küldök ezután, rendben? ;]

(#41006) hr2 válasza Keeperv85 (#41005) üzenetére


hr2
őstag

Megbeszéltük már régebben :) , nem vagyok lüke. :)

(#41007) hjanos1 válasza Keeperv85 (#41005) üzenetére


hjanos1
senior tag

Szia!

Ha egy T-s frissítésből a védelmet eltávolítja valaki, akkor ugyanúgy visszaírja a gyárit, nem?

The Factory Must Grow

(#41008) mark5138888


mark5138888
tag

Blade_Sugar_Daddy-ben benne van alapból a böngésző zene stb programok? vagy ezeket fel kell rakni akinek kell? mert a data/app-ban nem találom.

(#41009) #19617792 válasza mark5138888 (#41008) üzenetére


#19617792
törölt tag

system/app?

(#41010) Mr X válasza mark5138888 (#41008) üzenetére


Mr X
veterán

Mert nem ott vannak. A system/app-ban vannak. És igen, vannak. A data/app-ba azok kerülnek, amiket te szeretnél, hogy feltelepüljenek a rommal.

(#41011) Keeperv85 válasza hjanos1 (#41007) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

El tudod távolítani belőle? Én még ha el is tudnám sem tenném: 2-5 év szabadságvesztéssel sújtható bűncselekmény ugyanis egy zárt szoftver megkerülése...

(#41012) atillaahun válasza hjanos1 (#41007) üzenetére


atillaahun
veterán

Én is épp ezt akartam kérdezni. Vagy a tört frissítőt megváltoztatni, hogy ne csak particionáljon, hanem eredeti verziószámot is írjon vissza. Nem megoldható?

(#41013) hjanos1 válasza Keeperv85 (#41011) üzenetére


hjanos1
senior tag

De még mindig van egy járható út, igaz, hogy eléggé sok rizikós eljárást tartalmaz, és nem mindenkinek járható út.
Akinek ment még régebben a csodazip:
1. Egy gen1 TPT támogatással rendelkező modacos firmware
2. csodazip
3. T-s frissítés

Ez elvileg működhet, nem?

(#41012) atillaahun: Azért a 2-5 év szabadságvesztést szerintem senki nem kockáztatná meg... :F

[ Szerkesztve ]

The Factory Must Grow

(#41014) mark5138888 válasza Mr X (#41010) üzenetére


mark5138888
tag

aha kösz. akk jó . mert furcsa volt hogy pl egyes swedish romokba meg a data/app-ba voltak a music.app browser.app mms.app stb..xd akk ok thx

(#41015) kungzi


kungzi
veterán

de már valaki írta, hogy ezzel visszatudta állítani a gyári rendszert, gariztatás miatt

http://www.multiupload.com/GBD4UVWBOZ <---Gyári T-s frissítő nem chekkol,hogy gen1,vagy gen2

api29 topicjába

akkor az hogy csinálta meg? :U

[ Szerkesztve ]

(#41016) Glatius válasza Keeperv85 (#41011) üzenetére


Glatius
őstag

Mellékbüntetésként még a téglatulajdonosok hálájára is lehet számítani, ha mégsem sikerülne. :) Bár ha szigorúan vesszük ez csak az eredeti állapot helyreállítását szolgálja...

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#41017) Mr X válasza mark5138888 (#41014) üzenetére


Mr X
veterán

Ami a system/app-ban van, az a system partícióra települ, ami a data/app-ban, az a data partícióra.

Vagyis, ha berakod az appot a system/app mappába, nem vesz el helyet a data partíciódról, de például marketes frissítéseknél lehetnek gondok vele.

[ Szerkesztve ]

(#41018) atillaahun válasza Keeperv85 (#41011) üzenetére


atillaahun
veterán

Miért függetlenítős romcseréért mennyit lehet kapni? Szerintem azért sem dícsérnének meg a bíróságon. Itt viszont egyenesen becsületbeli dolog.

(#41019) Keeperv85 válasza kungzi (#41015) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Látom nem sikerült megérteni a lényeget, hiába igyekeztem. :U

Maga az exe fájl írja be a szoftver verziószámát a FW fájlokba. Hiába írod felül, akár ezt a számot is, mert az exe tudja CSAK feltölteni a módosított fájlokat, ami beírja ezt az infót, amit mutattam.

Kutyát nem érdekli, hogy GEN1 vagy 2 a teló, oda vissza flashlelem, ahányszor akarom, de ezt nem tudom törölni, mert mindig beírja. Ez a probléma!

Ha lenne mindhárom szolgáltatótól gyári FW kint és hozzá módosított exe IS, akkor nem lenne gond, de nincs... így nincs mire visszaállítani!

@atillaahun:

Romot cserélhetsz a készüléken, mert ez egy nyílt forráskódú szoftver. Nem kell hozzá semmit módosítani, hogy ne legyen hálózatra zárva. A Google forrásában nincs lock, így nincs mit támadni a szolgáltatónak rajta! Nem vagyok köteles lezárni a szoftvert és nem a gyártóit módosítom. Ez a rész nem támadható.

@pista59:

Nem mondom, hogy az exe fájlok írogatják felül a verziószámot? TPT-ről volt szó a leírásban? :U

[ Szerkesztve ]

(#41020) pista59 válasza Keeperv85 (#40981) üzenetére


pista59
senior tag

tpt-s módszernál is ez a helyzet?

A győztes féreg irtó baktérium

(#41021) Glatius válasza pista59 (#41020) üzenetére


Glatius
őstag

Kitaláltad a gondolatomat.... :)

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#41022) dragon1993 válasza Keeperv85 (#41011) üzenetére


dragon1993
őstag

Gondolom a TPT particiókiosztás miatt is buktam a garit. Ennek a leírásnak a végén van ( http://adf.ly/2U0wH) van a nocheckgen2.exe ha ezt bemásolnám a t-s frissítőbe akkor elindul a frissítés. Így nem írja vissza a verziószámot az eredetire ?

(#41023) mpierre


mpierre
veterán

Már éppen törtem a fejem a Gen2-vé alakításon, de akkor marad az flb10, amit recvoveryből tettem fel.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#41024) hjanos1 válasza Keeperv85 (#41019) üzenetére


hjanos1
senior tag

Api29 particionáló leírása
A "Gyári visszaállító flasherek" résznél ott van a T-mobil és a Telenor exe ami nem nézi a gen-t, ezekkel már az eredeti verziószámot írja vissza, igaz? :R

The Factory Must Grow

(#41025) Mr X válasza mpierre (#41023) üzenetére


Mr X
veterán

Gyári frissítővel gen2-esítesz is, ott nincs garancia-probléma.

(#41026) Glatius válasza mpierre (#41023) üzenetére


Glatius
őstag

Nem értelek.... a gyári frissítő megoldása tökéletes, és ha az fenn van, ROM-ot cserélhetsz nyugodtan. A partíciós tábla idegen alkalmazással történt módosítása csekkolóható le, ezért a garancia ellenőrzésekor meg lehet vele bukni. A Gyári Gen2-esítő csak nagyon pontos munkát igényel, de használható.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#41027) hr2 válasza hjanos1 (#41024) üzenetére


hr2
őstag

T-mobil és a Telenor exe ami nem nézi a gen-t
Próbáltad? Nem nézi a GEN-t?
Nálam eddig nem engedte 1x sem, ha már G2-es voltam, de azért most még megnézem.

(#41030) Mr X
Köszönöm szépen :) , igazad van csak már itt a nagy káoszban kiment a fejemből. :R
...de érdekes ez is mert ha G1 más partició kiosztással vagyok, nem a gyárival, akkor is megy a T-s exe.

[ Szerkesztve ]

(#41028) Keeperv85 válasza hjanos1 (#41024) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Megy pü!

(#41029) kelzsoca válasza mpierre (#41023) üzenetére


kelzsoca
félisten

Esetleg ha el is olvasnád, közben értelmeznéd a szöveget, ezzel kapcsolatosan is találsz benne információt.

https://vertigostore.eu

(#41030) Mr X válasza hr2 (#41027) üzenetére


Mr X
veterán

T-s Frissítő simán lefutott nekem akkor is, ha már gen2 voltam. Azóta nem fut le, mióta módosítottam a partíciókat, de amíg nem történt ilyen, addig vígan lefutott és visszarakta a gyári t-s szoftot.

[ Szerkesztve ]

(#41031) mpierre válasza Mr X (#41025) üzenetére


mpierre
veterán

+ Glatius: Aham. Mostan akkor eltöprengőbe estem...

Az újabb romok, már kilövik a blade eu miatti dobhártyakímélő beállításait?

kelzsoca: Elolvastam volt. Immár másodszor is, nehéz a f@szkalap bérlővel a füleden megérteni, hogy ki, mit akar mondani, írni, stb...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#41032) kungzi


kungzi
veterán

és ha a partíciókiosztást az eredetire változtatod és csak utána nyomod rá a T-s frissítést? :D

de majd biztos lesz valaki, aki megoldja és megint lesz garink :C

[ Szerkesztve ]

(#41033) Mr X válasza kungzi (#41032) üzenetére


Mr X
veterán

Nem működik, mert valamiért nem eredeti kiosztás lesz az mégsem. Elindul a frissítő, és mikor rányomsz a start-ra, kiírja, hogy verzió-eltérés és leáll. Próbálva.

(#41034) Glatius válasza Mr X (#41030) üzenetére


Glatius
őstag

Hát igen, pont erről van szó: amíg nem kell átírni semmit (nincs rejtegetnivaló) addig lefut.... ha már máshépp fekszik a leányzó megtagadja a melót.

kungzi
Lehet, hogy megoldja, de hogy közzé meri-e tenni? Én legalábbis semmiképp sem adnám a nevem ilyesmihez. 40 rugó (és ez az új ár) miatt nem töltenék fogdában még 3 napot sem!

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#41035) umek7


umek7
őstag

Beállok a sorba: akkor ugye ez azt jelenti hogy a Vodások lehúzhatják a rolót?

(#41036) _NCT válasza Mr X (#41033) üzenetére


_NCT
őstag

Most mit is próbálsz csinálni? Gen2-es telefonra újra rátolni a Gen2-es Exe-t? Hogy felülírja a mostani kiosztást és bla bla bla? :)

[ Szerkesztve ]

(#41037) Mr X válasza _NCT (#41036) üzenetére


Mr X
veterán

Én nem próbálok semmit csinálni. :) Válaszként ment a kolléga azon felvetésére, hogy ha visszaállítja a gyári méretű partíciókat, akkor lefut-e a T-s frissítő.

[ Szerkesztve ]

(#41038) koszegii válasza kungzi (#41032) üzenetére


koszegii
tag

Én visszatettem az eredeti partíciót,csak így sikerült visszaállítani a gyári romot,másik partíciónál 4% után leállt a frissítés.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#41039) Glatius


Glatius
őstag

A wifi altatás varázsa már a múlté.... de jött egy újabb téma amitől megint pörög a topik! :D :DD :D

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#41040) mark5138888


mark5138888
tag

A Blade_Sugar_Daddy-nél 2 gondba estem :/

Jó a rom gyors , húzható meg jó is ez a menü csak vmiért nem fordul el landspace módba a menü meg az ikontár. ez miért van?

A másik problémám meg az hogy netes a telóm előfizus eddig a nettel nem volt bajom.elvileg ha van net mindig zöld szinű a térerő de nem vált át zöld szinűre nem megy a net :/

ezekre tudnátok megoldást? előre is thx

[ Szerkesztve ]

(#41041) kelzsoca válasza umek7 (#41035) üzenetére


kelzsoca
félisten

Miért csak a vodások?

(#41039) Glatius

Én mondtam hogy lesz itt pörgés.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#41042) Mr X válasza mark5138888 (#41040) üzenetére


Mr X
veterán

Milyen launchert használsz?

(#41043) Glatius válasza mark5138888 (#41040) üzenetére


Glatius
őstag

A forgás a launcher függvénye.... engedélyezve van?

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#41044) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Gondoljátok végig mit csinál elsőre egy szervizes? Na mit?

Fel fogja tenni szoftverre a cuccot, mert az meg a legtöbbször a súlyésztőbe. Addig még csak a rom volt cserélve mi is történik? Semmi baj: lefut szépen a gyári progi és minden rendben. Amikor viszont ráküldtétek a módosított exe fájlokat, akkor beírt egy olyan szoftver verziót, ami magasabb ennél (B05-ös), ami a frissítést indokolatlanná teszi és így megtagadja a lefutást a gyári szoftver. Mit csinál a szerviz? Nem fog vele szórakozni... Néz egy verziószámot. "Ja, hogy ez nem is forgalmazói készülék már? Ok! Gari --> kuka!" Ennyi.

(#41045) umek7 válasza kelzsoca (#41041) üzenetére


umek7
őstag

Oké, azóta már túlestem az érdemi hsz.-eken. Sz@rabb a helyzet mint azt elsőre gondoltam.

Mondjuk ez nem annyira nagy meglepetés, csak idő kérdése volt.

[ Szerkesztve ]

(#41046) mark5138888 válasza Glatius (#41043) üzenetére


mark5138888
tag

umm hol tudnám engedélyezni? a beállításokon belül eddig még nem jöttem rá.. sztem az lesz a baj hogy nincs engedélyezve. előre is thx

megtaláltam a megjelenítésbe a képernyő forgatást. engedélyezve van :/ mégse jó.

pedig a Blade_Sweet_Dreams_III_Remastered-ban jó volt

mindegy.

a másik problémára tud vki megoldást? hogy miért nincs net?

[ Szerkesztve ]

(#41047) Glatius válasza mark5138888 (#41046) üzenetére


Glatius
őstag

Milyen launcher?

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#41048) MxM19


MxM19
aktív tag

Most nem értem az egészet.Van a telefonomon egy 128mb os partíciókiosztás+gsfb rom.
Ha gariztatni akarom akkor ezeken kell végigmennem:1.FTM recovery telepítés,
2.Gyári partíciókiosztás vissza:Itt van a gyári partíciókiosztás: Az ötödik program program az eredeti (gyári) partíció méreteket tartalmazza:
system: 220.0Mb
data: 162.5Mb
cache: 37.5Mb

3.Lefuttatom a T-s frissítést.
5.Kész.
Ezzel mi a baj?

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#41049) kungzi


kungzi
veterán

modacon van egy gen2-->gen1 downgrade

és ha azt megcsinálnánk és utána rá a T-s frissítést? :DDD

egyszer csak meglesz a megoldás :D

(#41048) MxM19

azt mondták, hogy a particionáló frissebb verziószámú firmware-t tesz fel, mint a T-s, és így nem tudsz frissíteni a T-sel elvileg

[ Szerkesztve ]

(#41050) Mr X válasza MxM19 (#41048) üzenetére


Mr X
veterán

Az a baj, hogy nem fut le a T-s frissítés, hiába állítod vissza a partícióméreteket.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.