Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#39001) tvse1995 válasza TRob1 (#38990) üzenetére


tvse1995
senior tag

Akkor nem sietem el a frissítést csak majd ha lesz kedvem :D

(#39002) serghiomeist


serghiomeist
csendes tag

Hali.
Valaki nem tudja véletlen milyen módon lehet wi-fi n összekötni a telót a pc vel,hogy láthatók legyenek a számítógép mappái,és onnan másolni telefonra?
Thx

(#39003) bigdadylaci válasza serghiomeist (#39002) üzenetére


bigdadylaci
tag

marketen keresd: android manager a neve

(#39004) nonames válasza Mr X (#38806) üzenetére


nonames
tag

linket tudsz esetleg modaohoz ehhez

[ Szerkesztve ]

(#39005) serghiomeist válasza bigdadylaci (#39003) üzenetére


serghiomeist
csendes tag

Én pont fordítva akarom.Hogy ne kelljen elküldenem a családtagokat a géptől.
A telefonon akarom látni a számítógép mappáit.
Vagy ha ezzel is meglehet csinálni,akkor én vagyok a balek.

(#39006) bigdadylaci válasza serghiomeist (#39005) üzenetére


bigdadylaci
tag

passz

(#39007) joestone válasza serghiomeist (#39005) üzenetére


joestone
addikt

cifs támogatásnak hívják a dolgot. Kell , hogy engedélyezve legyen a kernelben és a marketről kell hozzá a cifsmanager app is. Így egy mappához tudod rendelni a telefonon a windowsos gép megosztott mappáját.

(#39008) serghiomeist válasza joestone (#39007) üzenetére


serghiomeist
csendes tag

Az app megvan csak a beállításokkal van gond.
Majd szétnézek mit hova kell beírni,remélem Google segít.
Köszönöm.

(#39009) barnam_ válasza Glatius (#38987) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ki az az elvetemült, aki telefonról torrentezik? :DDD
Egyébként a legegyszerűbb egy ~100MB-s mobil net csomagot kérni, 2G hálózaton az életben nem fogja túllépni a limitet, és 24/7-ben online lehet a kedves droid tulaj.

leszakadna az ég, ha nem kapnnának azonnal értesítés egy like-ról.
csak arról küld értesítést, ha üzenetet kapsz.

(#39010) umek7 válasza barnam_ (#39009) üzenetére


umek7
őstag

Nem tudom, de az egyik legnépszerübb torrent appot több mint 250 ezren töltötték le a marketről. Ha azt nézzük hogy a nagyrésze nem használja, kíváncsiságból töltötte le, plusz nem tudom beleszámolja e a duplikált letöltéseket, de az eredeti számnak használja csak a 10-20 százaléka, ami nem kevés.. :)

(#39011) Glatius válasza barnam_ (#39009) üzenetére


Glatius
őstag

Hát.... vannak azok a tartalmak, amiket még ideiglenesem tartanál az otthoni gépen. Az ilyesmi jobb zsebben.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#39012) Mr X válasza nonames (#39004) üzenetére


Mr X
veterán

Csak este leszek gépközelben, de felmész android.modaco.com-ra, megkrresed a blade topicot, ott a theme and customisationt, azon belül vagy egy cm7 témás topicot, vagy egy theme chooserest.

(#39013) TRob1 válasza tvse1995 (#39001) üzenetére


TRob1
veterán

Jaja, kár is azt az 1-2 percet (letöltés+telepítés) erre vesztegetni, hisz az idő drága. :DDD

¤ R'n'R ¤

(#39014) bugimen válasza istnag (#38922) üzenetére


bugimen
csendes tag

Nem sikerült mert azt írja nem lehet másolni csak olvasni a system fileokat.

(#39015) bugimen válasza Surfym@n (#38923) üzenetére


bugimen
csendes tag

:R Köszönööööm :C :C Működik :DD :))

(#39016) istnag válasza bugimen (#39014) üzenetére


istnag
addikt

Látom sikerült,akkor nem írom le,hogy mit rontottál el,ha érdekel utána nézel. Előbb/utóbb majd szükséged lesz rá úgyis...

(#39017) atillaahun válasza barnam_ (#39009) üzenetére


atillaahun
veterán

Jelentkezem.
Tegnap este elég fáradt voltam, hogy ne legyen kedvem felkelni az ágyból bekapcsolni a gépet, viszont nem elég álmos hogy elaludjak, így letőtöttem 2 db sorozatrészt, oszt jól meg is néztem.
Már csak az ellen kéne kitalálni valamit, hogy ne kelljen tartani a telefont míg nézem, mer az is elég megerőltető volt. :(

Egyébként csak hogy egy jó indokot mondjak a tucatnyiból, mért jó az állandó netkapcsolat, és valós idejű értesítés: épp tegnap sikerült szereznem egy egész jó minőségű olcsó cuccot Vatera-ról, mert azonnal jött az e-mail-es értesítő a termék hozzászólásairól, megelőzve ezzel más érdeklődőket.

[ Szerkesztve ]

(#39018) M0RGI válasza atillaahun (#39017) üzenetére


M0RGI
őstag

Szerencsére nekem a munkahelyen és otthon is be van kapcsolva a PC-m, így telefonon tök feleslegesnek tartom akár a torrentet, akár más letöltést, akár az e-mailezést is.
De ki az aki wifit használ ilyenekre mobilnet helyett? Állandóan valami hotspot mellett ül a városban, vagy nem hagyja el a lakását (ahol amúgy is ott a PC-je?). Még mindig nem értem. :)

[ Szerkesztve ]

(#39019) vargalex válasza joestone (#39007) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Az ES File Explorer tud Samba megosztáshoz kapcsolódni. Persze nem mountolja be egy mappa alá.

Alex

(#39020) atillaahun válasza M0RGI (#39018) üzenetére


atillaahun
veterán

Akkor hagy idézzem magam,
"Tegnap este elég fáradt voltam, hogy ne legyen kedvem felkelni az ágyból bekapcsolni a gépet, viszont nem elég álmos hogy elaludjak, így letőtöttem 2 db sorozatrészt, oszt jól meg is néztem."

Talán nem egyértelmű, de az én dilemmám itt az volt, hogy felkeljek-e az ágyból, és ülő módba helyezzem magam, vagy sem. Végül nem tettem, hála a plédes wifis torrentnek. :))

[ Szerkesztve ]

(#39021) M0RGI válasza atillaahun (#39020) üzenetére


M0RGI
őstag

De egyértelmű volt, csak számomra ez nem indokolja meg az 50 emberből 49 szájtépését azért, hogy lekapcsol a wifi.

(#39022) esox


esox
senior tag

Sziasztok,
Egy barátomnak kellene segítség, aki nemrég költözött ki Indiába és ottani 3g hálózatra szeretne csatalkozni, de nem tud új APN-t létrehozni. Azaz csak a nevet és típust tudja beírni új apn esettén, de ahogy átírná az adatokat (MCC, MNC, Proxy...stb), akkor nem tudja lementeni és alkalmazni az új apn beállításait. Kb ezt kellene Neki megcsinálnia, de vmiért nem megy, Gyári T2.2es rom van fent, de a készülék független, az inidia vodás sim kártyát tudja is használni telefonálásra. Vki tudna ebben segíteni? Vmit rosszul csinál?

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#39023) atillaahun válasza M0RGI (#39021) üzenetére


atillaahun
veterán

Hát a wifi ingyen van gyors és korlátlan, a mobilnet meg egyik sem. Akkor nyilván az előbbit fogom használni ahol van rá lehetőségem.

(#39024) barnam_ válasza atillaahun (#39017) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én is próbáltam (tTorrent-el), de csak >100KB/s-el töltött, míg PC-n 1.5MB/s-el tudna tölteni. Ráadásul csak akkor tölt ha ébren van a telefon.

(#39025) M0RGI válasza atillaahun (#39023) üzenetére


M0RGI
őstag

Persze, de ott ahol van rá lehetőséged, gondolom te sem állsz neki torrentezni - pl. a Mekiben -, vagy nem teszed attól függővé az emailed megkapását, hogy éppen mikor vagy hotspotnál.
Otthon meg ott a PC (hacsak nem akarsz felkelni az ágyból). :)

(#39026) Keeperv85 válasza barnam_ (#39024) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Pedig elvileg tudna többet is a G-s WiFi, de hát az elmélet nem mindig igazolja magát...

(#39027) atillaahun válasza barnam_ (#39024) üzenetére


atillaahun
veterán

Én is azt használom, valóban lassabb mint a PC, a Blade gyenge wifi-je miatt sajnos eléggé jelerősség függő a sebessége, bár nálam azért ~500 kB/s-el húzta. Nincs lekorlátozva a sebességed a beállításokban? Milyen jelerősség mellett próbáltad? Ugyanaz a fájl, ugyanakkor biztosan gyorsabban ment PC-n?
Igen, a GB leak-ek kivételével, a többi rom eldobja a netet alva, ezt sajnos nem tudja megakadályozni a program, ezért is használok GSF-et, azzal ott lehet hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#39028) atillaahun válasza M0RGI (#39025) üzenetére


atillaahun
veterán

Persze, értem mit mondasz, és részben igazad is van. Én is fontolgattam már múltkor (miután kellőképpen felbasztam magam a GSF hibáin), hogy inkább visszarakom a CM-et, hagyom a francba a wifit, lógok inkább állandóan a korlátozott mobilneten, azt legalább nem dobja el a CM sem alva. Csak aztán felraktam a legújabb nigtly-t, kapásból 3 fontos dolog nem működött benne (akkor szidtam is mindenkit csúnyán magamban). Úgyhogy azóta is GSF van, meg amennyire mostanában olvasom a CM-es visszajelzéseket, attól tartok még egy darabig az is marad.

Egyébként nyilván nem teszem az e-mail-ek fogadását wifitől függővé, csak arra utaltam, hogy ha ez a szaros telefon elméletben képes rá, hogy teljesen automatán váltogasson wifi és mobilnet között, akkor ne kelljen már állandóan a tetves romokat pakolgatni, mert gyakorlatban meg mégsem működik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#39029) bigdadylaci


bigdadylaci
tag

Hali. Hogyan lehet lecerélni az adw launchert? Feltettem a go launchert, de mindig visszajön az adw (alkalmatzások közt nem is találtam) TF6 om van.

(#39030) Keeperv85 válasza bigdadylaci (#39029) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Megnyomod a HOME gombot. A felugró menüben megjelenik mindkettő, alatta pedig egy kis mezőben a szöveg, hogy "ez legyen az alapértelmezett program..." A szöveg mellett kipiálod a lehetőséget, majd kiválasztod a Go Launchert. Ennyi. A másik "eltűnik" (nem indul el többé...)

(#39031) atillaahun válasza M0RGI (#39025) üzenetére


atillaahun
veterán

Nah, így elolvasva az előző hozzászólásom, kicsit másképp hangzik, mint mikor írtam, a káromkodások természetesen nem ellened szólnak, csak megint olyan témát érintettem, ami nem tölt el jókedvvel. :)

(#39032) M0RGI válasza atillaahun (#39031) üzenetére


M0RGI
őstag

Nem is értettem más szándékúnak és nem vettem magamra. Teljesen megértelek. ;)

(#39033) D1Rect


D1Rect
félisten

Szóval hogyan tudom betenni a romba a hiányzó live wallpaper támogatást?

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#39034) domerator válasza esox (#39022) üzenetére


domerator
veterán

Blédje van az illetőnek? Csak mert Nexus fórumot linkeltél...

Kelzsoca flashelhető apn conf fájlja nem lenne segítség? Abban talán minden benne van ha jól hiszem.

Ja... most nézem, hogy az CM romokhoz van... talán ha a modacon talál indiai stock romot, akkor abból ki tudná szedni az apn conf-ot és betenni az ő romjába.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#39035) barnam_ válasza Keeperv85 (#39026) üzenetére


barnam_
nagyúr

Lehet azért volt csak ennyi, mert messze voltam a routertől. Speedtest-el és ha közelebb megyek, tud többet is.

(#39027) atillaahun: végül is, nem egzakt teszt volt. Majd csinálok egy összehasonlítást PC és telefon között, de a Blade gyengébb wifije miatt mindenképp rosszabb lesz az eredmény.

(#39033) D1Rect: kiszeded valamelyik CM7-ből a LiveWallpapersPicker.apk-t (system/app), majd RootExplorer-el bemásolod. Utána hosszan nyomsz a fájlra: Permissons: U: R/W, G: R, O: R

[ Szerkesztve ]

(#39036) pista59 válasza dilajoska1 (#38996) üzenetére


pista59
senior tag

Én is az easeussal particionáltam windows alól, minden megmaradt a kártya fat részén.

A győztes féreg irtó baktérium

(#39037) tundrak


tundrak
tag

szevasztok srácok:)
ilyen problémám lenne:
felraktam a csodazipet,de csak 420 mb-ig oldotta fel a ramot:\
teendő hogy 512 legyen?:))
eddig nem zavart de nem megy pár HD játék :O
am gen 2-es 710-re huzatott procis cm7-es gépemröl lenne szó:))
köszi elöre is!!:R

do the right thing

(#39038) netseft válasza tundrak (#39037) üzenetére


netseft
aktív tag

Teljesen normális, hogy kb. 420 MB az elérhető memória.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#39039) tundrak válasza netseft (#39038) üzenetére


tundrak
tag

de pl beütöm a terminal emulatorba h free. ott kidobja h total memory: 429 used 408 free:213

ez igy jó?:\

do the right thing

(#39040) kelzsoca válasza D1Rect (#39033) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ezek a live wallpaperek nagyon zabálják az akksit, és visszafogják a telefont, tehát nagyjából semmire sem jók ;)

https://vertigostore.eu

(#39041) istnag válasza tundrak (#39039) üzenetére


istnag
addikt

mé mit akarsz csinálni ahová ez kevés neked?

(#39042) tundrak válasza istnag (#39041) üzenetére


tundrak
tag

semmit,csak furcsáltam hogy miért nem vitte ki egész 512-ig.

do the right thing

(#39043) Glatius válasza tundrak (#39042) üzenetére


Glatius
őstag

Az 512MB teljes RAM megvan, csak - akár tetszik akár nem - a telefon használja a memóriát, és lefoglal belőle egy csipetnyit. :)

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#39044) tundrak válasza Glatius (#39043) üzenetére


tundrak
tag

jooo,akkor hülyevoltam,köszönöm szép:))
mit szoltok kelzsoca legujabb blade sugar deddy-éhez,most ezen gondolkozom?:)

do the right thing

(#39045) domerator


domerator
veterán

Második napja punnyad a fórum... :F

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#39046) Glatius válasza tundrak (#39044) üzenetére


Glatius
őstag

A Sweet Dream-nél én megálltam, minden benne van amire szükségem van, és bár nagyon szerettem a CM-et is, a telefon nekem munkaeszköz is, az alap Nightlyk apró hibái miatt mindig leváltottam, a "Cukros bácsi" eddig kimaradt. :)

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#39047) D1Rect válasza barnam_ (#39035) üzenetére


D1Rect
félisten

:R
kelzsoca: :R

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#39048) netseft válasza netseft (#37737) üzenetére


netseft
aktív tag

Erre továbbra sincsen ötlete senkinek? :F

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#39049) tundrak válasza Glatius (#39046) üzenetére


tundrak
tag

akkor megéri belevágni:))
azt olvastam a leírásban: minden adat törlődik!
ezalatt értsem az sd-t is?? mert ugye a másik romoknál ez nem jellemző:D

do the right thing

(#39050) tundrak válasza netseft (#39048) üzenetére


tundrak
tag

hagyd ott a gyárit :C

do the right thing

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.