Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dabadab


dabadab
titán

Topik archivum:

ZTE Blade - archívum I.

-------------------------------------------------------------------

ZTE Blade
Pengeélen táncolva

Utolsó módosítás: 2011. Július 10.

Rövid leírás:
600 MHzes Qualcomm MSM7227 processzor (Többek között ez található az SE x10 miniben, LG Optimusban, HTC Legendben SE X8ban, stb.)
512 MB RAM / 512 MB ROM
3.5"-os kapacitív a kijelző, mely 480*800-as felbontású TFT.
3.2 MP-es AF-es kamerával bír.
Wifi, GPS, Bluetooth, Gyorsulásmérő, 3 tengelyű mágneses szenzor, fényérzékelő, közelségérzékelő.

Gyakran Ismételt Kérdések
FAQ / GYIK

Fontos!
Ahogy a topic címében is olvasható/látható: „Olvasd el az első hsz.-t !”
Ha valaki nagyon offolni vagy csak társalogni szeretne az itt megteheti: ZTE Blade felhasználók off topicja!

Fontos 2!
Aki életében most vett először androidos telefont, tegyen meg annyit a fórumozók és a saját lelki nyugságáért, hogy végignyomkodja a beállítások menüpontot a telefonban! Sok kérdésre magától is megtalálja az ember a választ. Természetesen ha nem megy azért van a fórum szívesen segítünk (azt hiszem nem csak a magam nevében mondhatom ezt).

Fontos 3!
ZTE Blade /Olvasd el az első hsz.-t ! FÜGGETLENÍTÉS TILOS!/ – A „Függetlenítés Tilos” azért van kiemelve, mivel a magyarországi törvények alapján a telefon házilagos függetlenítése tilos (értelemszerűen a szolgáltatónál végzett függetlenítés nem tartozik ide). Mivel a függetlenítés tilos a törvények alapján, így a fórumon (az alapelvek alapján) a függetlenítés mikéntjéről/módszereiről beszélni is tilos!
Kapcsolódó cikk: Mit csinálhatok a telefonommal? – Függetlenítés
A lényeg, hogy mi otthon nem függetleníthetjük a telefonunkat, sőt, sarki GSM boltba sem vihetjük el, mert az egyrészt azonnali garanciavesztéssel jár, másrészt a BTK 300 §/C szerint törvénybe ütközik, hiszen vétséget követ el, aki adat bevitelével, továbbításával, megváltoztatásával, törlésével, illetőleg egyéb művelet végzésével a számítástechnikai rendszer működését jogosulatlanul akadályozza, így két évig terjedő szabadságvesztéssel, közmunkával vagy pénzbírsággal büntethető.

Fontos 4!
Mindenki használja a Szerkesztés gombot és ha több embernek szeretne választ adni, akkor foglalja össze mondandóját egy hozzászólásba!

Tartalomjegyzék: A böngészővel lehet keresni: CTRL+F
Rovat – Általános információ
-Milyen kijelző van a telefonban TFT/OLED ?
-Mennyi RAM/ROM van a készülékben?
-Mennyi RAM/ROM van a készülékben?
-Miért van az, hogy 1 napja használom a telefont és már nincs pénz a kártyámon?
-Hogyan tudok saját csengőhangot/SMS hangot betenni?
-Hogyan tudom telepíteni a Flash-t?
Rovat – Alapok
-Mi az a wipe?
-Mi az a recovery?
-Mi az a flashelés?
-Mi az a bootloop?
-Mi az a rootolás?
Rovat – Modding
-Honnan szerezhetek be ROM-okat?
-ZTE Blade ROM-fejlődéstörténete
-Hogyan tudom ezeket feltenni?
-ClockworkMod Recovery futtatása telepítés nélkül
-Sokan panaszkodnak hogy furcsa jelenségek, anomáliák jelentkeznek egy főzött rom felrakása után. Megoldás?
-Feltettem egy recovery-t szeretném leszedni és másikat a helyére, hogyan lehet?
-Hogyan lehet témákat(framework) feltenni a ROMokra?
-Honnan szedhetek le témákat?
-Hogyan lehet kicserélni a bootanimációt?
-Hogyan lehet bootanimációt készíteni?
-Azt a zöld robotot nem lehet kicserélni ami induláskor feltűnik?
-Feltettem egy terminal emulátort, milyen parancsokat használhatok?
-OC az mi?
-Nem hivatalos 2.2es ROMokban nem megy a rádió, van erre megoldás?
-Szeretném megváltoztatni az alapértelmezett betűtípust a Blade-en van erre lehetőségem?
-App2SD (Custom Romok, ext2es app2sd)?
-Hogyan tudom visszaállítani a gyári állapotot?
-Mi az a VM Heap?
-Hogyan tudom tesztelni a telefont?
-A recovery menüje?
Rovat - Egyéb információk
-A telefon nem tud a routeremhez csatlakozni wifin, megoldás?
-Hogyan lehet működésre bírni a MobilTV-t (2.2)?
-Valamilyen PCSuite szerű programot honnan szerezhetek be?
-Hogyan lehet működésre bírni az Android SDK-t (adb) Ubuntun?
-Nem tudom elindítani az ADB shellt Linux operációs rendszer alatt! Mi a megoldás?
-Tudtok-e ajánlani xyz programot?
-Az örök kérdés Task killer kell/nem?
-Vettem egy új nagyobb memóriakártyát, elég csak mindent átmásolnom a régiről?
-Szabad/lehet-e az akkumulátort kisütni/formázni/túltölteni?
-Nem szeretném, hogy minden kép megjelenjen a Galleryben, mit csináljak?
-Szeretném lementeni az eddig telepített programjaim telepítőfájlait (.apk) van erre lehetőségem?
-Fájlokat szeretnék másolni a telefonom és a PC-m között, megoldható ez kábelek nélkül is?
-Szerintetek melyiket vegyem a Blade-t vagy XYZ telefont?

Milyen kijelző van a telefonban TFT/OLED ?
A Magyarországon kizárólag TFT kijelzővel kerül forgalomba. OLEDes változat leginkább csak Angliában az Orange-nál volt kapható, mostanra ott is TFT-s kapnak az emberek.

Mennyi RAM/ROM van a készülékben?
Minden ZTE Blade 512RAM illetve 512ROMmal hagyja el a gyártósorokat

Miért van az, hogy 1 napja használom a telefont és már nincs pénz a kártyámon?
Az android rendszer lételeme az internet elérés. Emiatt alapbeállításon kérdés nélkül barangol az interneten. Könnyen kikapcsolható: Beállítások -> Vezeték nélküli vez (felül) -> Mobil hálózatok (alul) -> Adatkapcsolat(felül, valami hasonló) pipa ki.
Kapcsolgatni is lehet ha erre van szükség, erre célszerű a marketből leszedni az Apndroid nevezetű appot.

Hogyan tudok saját csengőhangot/SMS hangot betenni?
Az SD kártyán egy ilyen stuktúrát kell létrehozni:
/media/audio/alarms
/media/audio/ringtones
/media/audio/notifications

Vagy Marketből is leszedhető sok erre képes app, pl RingDroid.

Hogyan tudom telepíteni a Flash-t?
Sehogy! Sajnos a telefonban lévő processzor (armv6) nem támogatott! (Flashez egy armv7es vagy újabb cpu kellene, ami nincs meg, mivel a Blade cpuja armv6os.)

Mi az a wipe?
Wipe az amikor mindent törölsz a telefonból. A recoveryből elérhető a wipe/factory reset menüpont alatt.

Mi az a recovery?
A recovery az utolsó mentsvár ha baj van. Ez a telefon vészvisszaállító helye. A gyári recoveryvel nem lehet sok mindent kezdeni. Ezért szokás a ClockWorkModot (esetleg AmonRA-t) feltenni. Amivel lehet biztonsági mentést csinálni/visszaállítani, flashelni.

Mi az a flashelés?
Flashelés alatt azt értjük, hogy a recoveryből felteszünk egy ROMot, vagy egy bármilyen modosítást amit csak így flashelve lehet feltenni.

Mi az a bootloop?
Ha valami probléma történik flasheléskor vagy valamit felflashelünk amit nem kéne vagy nem úgy kéne akkor jön elő ez a jelenség. A telefon nem tud talpraállni betöltéskor megáll a betöltő képernyőn, villan majd újra. Nem tud elindulni ezért újraindul, újra és újra.

Mi az a rootolás?
Kapcsolódó cikk: Android - mire jó a rootolás?
Az egyedi ROMok többsége rootolt. Így azokat külön nem kell rootolni.

Csak saját felelősségre!!!

Lehetőség szerint a leírásokat ne csak átfussátok, hanem olvassátok el!

Fontos! Mielőtt bármelyik ROM felrakásába belekezdesz ellenőrizd a telefonod generációját! Ask Mr Pigfish appal.

Honnan szerezhetek be ROM-okat?
hungandroid.com-on található sok módosított rom + egyéb hasznos információ (kelzsoca, ux1, keeperv85, api29, Tonchi, szezso15 munkáival)
MoDaCo fórum / ROMok / infók
OFFICIAL CyanogenMod 7 for Blade
CM7/Nightly Letöltések – A friss nightly releasek ide kerülnek. (Ezek nem tesztelt verziók. Általában éjjel kerülnek fel.)
A CM Team Nightly ROMjai az n39-es verzió felett, csak a Gen2es Bladeket támogatják.
A CM Team Nightly ROMjai, nem tartalmazzák alapból a Google alkalmazásokat, így a Marketet sem. Ezt közvetlen a rom első indítása után külön kell a recovery alól telepíteni.

A Gapps csomag ezen a címen elérhető: [link]

ZTE Blade ROM-fejlődéstörténete
Tonchi cikke

Hogyan tudom ezeket feltenni?
Recovery telepítés (Gen2):
Leírás itt!
Recovery telepítés (Gen1):
A telepítéshez szükség lesz a marketből a ROM Manager nevű appra, valamint az Universal androotra.
Lépések:
- Telepítjük az Universal Androotot
- Rootoljuk vele a telefont (nem szabad újraindítani a telefont, mert akkor megszűnik a root jog)
- Elindítjuk a ROM Managert
- Aktív netkapcsolat mellett rábökünk a Flash ClockworkMod Recovery menüpontra, a többit automatikusan megoldja az app. (Aktív net kapcsolat nélkül is képes a recoveryt telepíteni, viszont ilyenkor nekünk kell letölteni az img-t. Előnyös lehet, ha nem a legújabb verziót szeretnénk telepíteni.)
A telepített recovery-t a telefon hang le + bekapcs gombjának nyomvatartásával tudjuk elérni.

ClockworkMod Recovery futtatása telepítés nélkül
tlac leírása

Sokan panaszkodnak hogy furcsa jelenségek, anomáliák jelentkeznek egy főzött rom felrakása után. Megoldás?
Először is ne felejtsünk el mindig wipeolni (mindent törölni, recoveryből). Ha a sima wipe nem oldja meg akkor ezt csináljuk.

Feltettem egy recovery-t szeretném leszedni és másikat a helyére, hogyan lehet?
A telepített recovery-t nem kell eltávolítani. Egyszerűen az újabb vagy másik verziójú recovery-t rá kell flashelni. Úgy ahogyan anno azt is feltetted.

Hogyan lehet témákat(framework) feltenni a ROMokra?
Fontos, hogy nem minden téma megy fel minden ROMra! Jellemzően az egyes ROMokhoz saját témák vannak.
A frameworköket ugyanúgy kell feltenni ahogy a ROMokat.
Fontos!!! – Csak egy teljes boot után lehet témát telepíteni különben bootloop!
Lépések:
- Téma letöltése
- zip SD kártyára másolása
- Recovery indítása (hang le+bekapcs hosszan)
- install zip from sd card
- choose zip from sd
- Kiválasztod a zippet
- A sok no közül kiválasztod a yes-t
- Reboot System
- Have fun :DDD

Honnan szedhetek le témákat?
Modaco.com-on.
Vagy a hungandroid.com-on.

Hogyan lehet kicserélni a bootanimációt?
Először is a telefonnak rootolva kell lennie. Ha ez megvan akkor nagyon egyszerű a dolgunk, a system/media könyvtárban lévő bootanimation.zip fájlt kell kicserélnünk egy nekünk tetszőre. Ha simán kitöröljük akkor meg egy szimpla android feliratot kapunk bekapcsoláskor.

Hogyan lehet bootanimációt készíteni?
Bootanimáció készítés androidraNohab61 cikke
Bootanimáció készítés+telepítés kezdőknekTonchi leírása

Azt a zöld robotot nem lehet kicserélni ami induláskor feltűnik?
De ki lehet cserélni. Egy új splash-t kell flashelni a helyére. Hogy ezt hogyan tehetjük meg azt ux1 kolléga írta le nekünk itt. Szigorúan csak saját felelősségre!

Feltettem egy terminal emulátort, milyen parancsokat használhatok?
Android terminál parancsokanglergab cikke

OC az mi?
Az OC az overclocking rövidítése. Azt jelenti, hogy a processzort egy magasabb frekvencián járatjuk. A túlhúzás rövidítheti a telefon élettartamát! Csak saját felelősségre!

Szeretném megváltoztatni az alapértelmezett betűtípust a Blade-en van erre lehetőségem?
kelzsoca leírása – csak rootolt eszközön!
kopuler alternatívája – Font Changer (app, root szükséges)

App2SD (Custom Romok, ext2es app2sd)?
Sokan nem értik, hogy hogyan is működik az app2sd a zárójelben említett romokon.
Szükség van a kártyán 2 particióra. Az elejére kell egy FAT16/32 ezután egy ext2 (némelyik rom már támogatja az ext4et is). Ha ez a particiónálás megvan akkor gyakorlatilag készen is van. A zárójelben említett romok ha találnak ext2es particiót akkor maguktól használatba is veszik.
Mi lesz ilyenkor a froyo app2sd-vel? – Továbbra is működik. Viszont, ha ilyenkor bármely app át lesz mozgatva sd-re, például a marketben fellelhető sok ilyesféle appok egyikével. Akkor nem történik más, csupán az SD kártya ext2 és fat particiói között rakosgatja az adatokat.
Mégis fogy az internal memory? – Ezzel a módszerrel sem kapunk végtelen tárhelyet. Mivel azért az appok teljes egészében nem kerülnek át még az ext2es részre sem. Így idővel így is telítődik a belső memória.
Mi értelme az ext2es app2sd-nek Froyo-n? – Azért jobb az ext2es app2sd-t használni, mert ezt nem befolyásolja, hogy az adott app támogatja-e az SD-re telepítést.
App2SD+?
Ezzel a módszerrel a Dalvik Cache is átkerül az SDre. Class6os kártya alatt nem érdemes használni, lassulhat tőle a rendszer.

Hogyan tudom visszaállítani a gyári állapotot?

Gyari allapot visszaallitasa:

1, toltsuk le a gyari FTM Recovery-t (Link - koszonet erte api29 forumtarsnak)
2, masoljuk fel az SD-kartyara, majd Recoverybol telepitsuk fel a .zip fajlt
3, kapcsoljuk be a keszuleket hangero - es power gomb megnyomasaval, ellenorizzuk, hogy az FTM felirat jelenik-e meg a kepernyon
4, toltsuk le a szolgaltatonk altal kiadott rendszerfrissitest. Ez modositott telepito, mely nem ellenorzi, hogy GEN1-es vagy GEN2-es-e a telefon, igy atparticionalt keszulekekre is telepitheto. T-Mobile, Telenor, Vodafone (FIGYELEM! A linkek a hungariandroid forum api29 felugyelete alatt allo reszerol szarmaznak, ha lekerulnek, o tudja ujra feltolteni oket)
5, csomagoljuk ki a fajlt, telepitsuk a driverinstaller.exe-t (ZTE USB Handset Driver)
6, ellenorizzuk, hogy van-e Channel1.nvm vagy hasonlo fajl a mappaban, ha van, toroljuk ki onnan.
7, inditsuk el a download_nochecksGen2.exe fajlt
8, szedjuk szet a telefont, akksit vegyuk ki, majd kossuk ra USB-vel a gepre hangero le gomb nyomvatartasa mellett (FTM felirat megjelenik)
9, Nyomjunk a gepunkon megnyitott programban az aktivva valt START gombra
10, varjuk ki a frissites veget (neha lelassul, de dolgozik, a vegen egy "Download succesful" felirat jelenik meg), majd huzzuk le a telefont a kabelrol, rakjuk vissza az akksit, es kapcsoljuk be
11, sikeresen visszaallitottuk a telefont gyari allapotura, igy nyugodtan lehet vinni szervizbe

Keresoszavak: gyári állapot, visszaállítás, FTM, recovery, garancia, t-mobile, telenor, vodafone, szerviz

Gyári állapot visszaállítása.
agressor12 Eredeti ROM visszaállítása.
Csináltál biztonsági mentést amikor nekiláttál a dolgoknak ugye? 

Mi az a VM Heap?
A VM Heap határozza meg, hogy mennyi memóriát használhat egy app a futása során. Alap esetben ez az érték 24MB. A módosított ROMoknál jellemzően 32. Gyors rendszer eléréséhez célszerű 42-48 közé belőni.

Hogyan tudom tesztelni a telefont?
Telefon tesztelése ux1-től. Szintén Tőle titkok.
Egyes új romokban nem működnek a szervízkódok!

A recovery menüje:
Leírás itt

A telefon nem tud a routeremhez csatlakozni wifin, megoldás?
Ha a telefon nem tud a wifire csatlakozni akkor lehetséges, hogy a WPA2-es titkosítás a ludas. Ilyenkor célszerű a titkosítást WPA-PSK-ra állítani és az encryptiont AES-re.

Hogyan lehet működésre bírni a MobilTV-t (2.2)?
hjanos1 leírása.

Valamilyen PCSuite szerű programot honnan szerezhetek be?
Miksz kolléga linkelt nekünk egy Dell Phone nevű programot. (Másik link)

Hogyan lehet működésre bírni az Android SDK-t (adb) Ubuntun?
ux1 - leírása

Nem tudom elindítani az ADB shellt Linux operációs rendszer alatt! Mi a megoldás?
Ha ux1 leírását követted (lásd: feljebb) és mégsem sikerül használni az ADB-t Linux alatt, akkor root-ként futtasd a következő parancsokat!
adb kill-server
adb start-server
adb shell. Az ADB shell el fog indulni. (by Anglergab)

Tudtok-e ajánlani xyz programot?
Van saját topicja: Android Appz.
Market asztali gépen:
- http://market.android.com/<- Hivatalos Market, Ajánlott
- http://www.androidzoom.com/
- http://www.appbrain.com/ <- Ajánlott
Néhány ajánlott app:
SMS kliens – Handcent SMS, GO SMS Pro
Böngésző – Dolphin Browser HD, Miren Browser, Opera Mini, Opera Mobile, Skyfire
Mobilnet kapcsolgatásra – ApnDroid
Hívás költség követésre – Call Meter NG
QR kód leolvasásra – Barcode Scanner
Videó lejátszásra – MoboPlayer, yxplayer, mvideoplayer, Rockplayer
File kezelő – ES File Explorer, Astro, Root Explorer
Rendszerfigyelő – Quick System Info
Sebességtesztelésre – NeoCore, Quadrant, Linpack
Wifi dobálásraREGPON wifi KeepAlive

Az örök kérdés Task killer kell/nem?
Tippek, trükkök, tévhitek: A Task Killer

Vettem egy új nagyobb memóriakártyát, elég csak mindent átmásolnom a régiről?
Ha nem használtál ext particiót akkor elég csak mindent átmásolnod az új kártyára.
Ha volt ext particiód akkor egy több lépéses folyamat áll előtted.
1. Csinálj backupot recoveryben (régi kártyára)
2. Másolj át mindent az új kártyára, majd tedd bele a telefonba.
3. Indítsd a telefont recovery módban.
4. Backup and Restore menüben válaszd az Advanced Restore-t
5. Restore sd-ext, ezzel készen is vagy.
Nem árt, ha a telefont nem kapcsolod be az sd nélkül. Összekeveredhetnek a dolgok. Szerencsére a folyamathoz nem is kell bekapcsolni a telefont (recoveryn túl).

Szabad/lehet-e az akkumulátort kisütni/formázni/túltölteni?
Egy tartalmas leírás a témáról _X10Dead_ tollából(billentyűzetéből :DDD )

Nem szeretném, hogy minden kép megjelenjen a Galleryben, mit csináljak?
Amelyik könyvtár tartalmát nem szeretnéd viszontlátni a Galleryben oda hozz létre egy filet .nomedia névvel.
Ez egy olyan fájl aminek csak kiterjesztése van. Létrehozása: Pl total commanderrel Shift+F4 az ablakba beírod .nomedia. A tartalma nem számít. Elmented és készen is vagy.

Szeretném lementeni az eddig telepített programjaim telepítőfájlait (.apk) van erre lehetőségem?
A marketen több app is található erre (pl: Titanium Backup, Appmonster). Az ingyenes változatok hátránya, hogy a markethez tartozó linkeket nem állítják vissza. Így az update lehetősége kiesik (illetve nem kapunk értesítést, ha lehet updatelni az adott appot).
kelzsoca kapcsolódó leírása

Fájlokat szeretnék másolni a telefonom és a PC-m között, megoldható ez kábelek nélkül is?
kelzsoca leírása

Szerintetek melyiket vegyem a Blade-t vagy XYZ telefont?
Először is ezt neked kell eldöntened. Viszont amivel általában jobb az árkategória társainál a Blade az egyrészt az 512MB RAM ez duplája a megszokottnak. Illetve a kijelző ami egyrészt 3,5 collos, másrészt 800x480 pixel felbontású ez az úgynevezett WVGA felbontás. A vetélytársak jellemzően HVGA (320x480) felbontású kijelzőkkel vannak ellátva.
Egy kép talán jobban mutatja, hogy mit is jelent a kijelzők felbontása közötti különbség:

[Összeállította: Saccco]

[Utoljára módosítva: 2011. Július 10.]

[Külön köszönet a linkelt urak munkásságáért!]

[ Módosította: Pompi ]

DRM is theft

(#2) róland


róland
veterán

Akkor indulhatunk az újabb csúcs felé!

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3) Geree


Geree
senior tag

szóval másfél napos RC3 teszt... USB mount nem működött nekem, Poweramp és egykét egyéb progi FC-zett, de lehet csak a régi verzió miatt...újabbat nem próbáltam. Viszont szerintem hallhatóan hangosabb lett a telefon és használható a DSP is...GPS, WIFI is jó volt, BT-t, játékokat nem teszteltem..
Akksi is egész jól bírta, bár ezt másfél nap alatt nem lehet megítélni.

az USB hiba és az RC név :) miatt ment vissza a régi...nameg nincs is most időm "belakni" az újat.

[ Szerkesztve ]

a friend in need is a friend indeed

(#4) catroot


catroot
veterán

Na, fura, így üres fórumban! :DD

A kijelző alatti portalanítást meglehet valahogy oldani garancia vesztés nélkül?

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#5) balpeter04


balpeter04
aktív tag

FLB R8_Hun-ról megéri váltani a Swedish_RLS3-ra?
Egy pöppet lemaradtam. :))

(#6) Simba86 válasza balpeter04 (#5) üzenetére


Simba86
senior tag

inkább FLB10-re válts sztem ;)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#7) kelzsoca válasza Simba86 (#6) üzenetére


kelzsoca
félisten

Miért is? :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#8) barnam_ válasza balpeter04 (#5) üzenetére


barnam_
nagyúr

(#9) Ronam válasza Simba86 (#6) üzenetére


Ronam
addikt

vagy talán inkább FLB-R11bre :).jobb mint az R10.amúgy tegnap dobtam fel az SS RLS3-at.nálam tökéletesen megy,gyors és hibát nem nagyon találtam.a wifi először furcsán viselkedett,reboot után ment tökéletesen,akksi kalibrálás után csodálkoztam egy nagyot,eddig legjobb ROM ilyen szempontból.nagyon jól tartja magát,pedig eléggé nyúztam :D.szóval röviden R11b vagy SS RLS3-at dobd fel

(#13): CM7 :D szerintem még mindig nem az igazi

[ Szerkesztve ]

(#10) Lenry válasza barnam_ (#8) üzenetére


Lenry
félisten

most hogy új topik van, biztos lehetsz még legalább 30 ilyen kérdésre :)

de akkor legyen még egy hülye kérdés: FLB-ből miért nem lesz újabb?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) Simba86 válasza kelzsoca (#7) üzenetére


Simba86
senior tag

akkor én is lemaradtam, mert aszittem az a legjobb az akksi-időt tekintve :F

bocsi :F

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#12) barnam_ válasza Lenry (#10) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem baj, a linket elmentettem ;]
Ezért:
r11 is the last version of this ROM. Times have changed and we have a brand new official ROM to build upon. FLB was built upon the leaked Chinese ROM with it's many bugs and whilst I've tried my best to fix everything, a lot still remain. Since I don't have the time to rebuild FLB from scratch using the new Swedish ROM I'm calling it a day.

If you want to update to a rom that has all the features FLB provided without the bugs then I really recommend installing Swedish Spring. It's great! [Forrás]

(#13) B-L-A-C-K válasza balpeter04 (#5) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem meg próbáld ki a CM7 RC3-t meglepően jó!

(#14) spence225 válasza kelzsoca (#7) üzenetére


spence225
aktív tag

Lenne egy kérdésem :
Felpakoltam az RLS3-at a telóra (egyébként sikerült a Launcher csere amivel korábban bíbelődtem).
Szeretném az FLB10-ből átpakolni az újraindítást.
Tudok root jogosultságokat varázsolni neki root explorer-el úgy hogy működjön is ?
Ugyanis bepakoltam én a system/app mappába csak arra nem gondoltam hogy ettől még nem fog a superuser-ben szerepelni. Azóta root explorer-el kitöröltem, de ha van rá valami megoldás akkor csak megcsinálnám.

(#15) Keeperv85 válasza B-L-A-C-K (#13) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

..vagy az n32-őt. Pont jó lesz az is....

(#16) Simba86


Simba86
senior tag

most felteszek egy buta kérdést:

az akku kalibrálást akkor úgy érdemes megcsinálni, h a kikapcsolt telót rádugom, míg zöld nem lesz a led és várok még legalább fél órát?
és ezt többször is? bocsánat, ha rosszul fogalmaztam, elég késő van már :S
(nem szívesen kérdezek butaságot, ezért van kevés hsz-em...)

köszönöm a választ!

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#17) Ronam válasza Simba86 (#16) üzenetére


Ronam
addikt

[link]

próbáld így.meglepően jól bírja az akksi.igaz nem sokban különbözik az első oldalon lévő kalibrálás cikktől

(#18) bala6120 válasza Keeperv85 (#15) üzenetére


bala6120
senior tag

Ezt megnézted? Szerintem szép ;)

(#19) sunahunter


sunahunter
senior tag

Gyorsan betelt a keretünk skacok:)
Kiraly, erre is ihattunk volna, 10 fél VILMOS után tudok írni, királyság :DDD

(#20) barnam_ válasza spence225 (#14) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem megy vele, tedd fel a quick boot-ot, marketből ingyenes.

(#18) bala6120: kétségkívül, a témák jók a CyanogenMod-hoz :)

[ Szerkesztve ]

(#21) Simba86 válasza Ronam (#17) üzenetére


Simba86
senior tag

igen, amint észrevehetted, a te hsz-edből idéztem:) (emlékezetből)

annyi, h megkavart a batterystat.bin törlése... te is törölni szoktad?

szerk: köszönöm Ronam ;)

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#22) Ronam válasza Simba86 (#21) üzenetére


Ronam
addikt

kalibrálásnál minden esetben ez az utolsó lépés.szóval igen,törölni kell

(#23) spence225 válasza barnam_ (#20) üzenetére


spence225
aktív tag

áhh, köszi, már szedem is le.

(#24) Keeperv85 válasza bala6120 (#18) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Megnéztem, ez a téma tényleg gyönyörű. Némi javítás még ráférne, de már így is remekül néz ki. :C

Én még EZT tettem volna bele a saját verzióba, ez még működött is, de maga főzet félúton megy buggyant... :F

(#25) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Nem tudtok olyan témát vagy valami okosságot ami megváltoztatja a cm7 menüét pl olyanra mint flb10 menüje?

(#26) barnam_ válasza B-L-A-C-K (#25) üzenetére


barnam_
nagyúr

Színes settings-re gondolsz?

(#27) harait válasza barnam_ (#26) üzenetére


harait
tag

Hali

Hopp erről jutott eszembe, flb r10 hun van fent nekem, létezik hozzá valami update.zip amivel szép szinessé tom varázsolni a settings menüt?

-Miért nem jön ki a medve tavasszal a barlangjából???? -MERT MEGDÖGLÖTT! xD

(#28) B-L-A-C-K válasza barnam_ (#26) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem mikor főképernyőn benyomom a menübe lépést, és mikor ott vannak a sok ikonok az olyan legyen mint pl r10-be...(mármint nem az ikonok hanem a menü kinézete...)

harait: Létezik, csak nem tudom már hol van, keress rá! ;)

[ Szerkesztve ]

(#29) harait válasza B-L-A-C-K (#28) üzenetére


harait
tag

megvan...thx

ja ez egy settings.apk hogyan tegyem fel? simán indítsam mint telepítés vagy recoveryből, me ahol linkelte zsoca ott nemlátom h írná hogy hogyan

[ Szerkesztve ]

-Miért nem jön ki a medve tavasszal a barlangjából???? -MERT MEGDÖGLÖTT! xD

(#30) harait válasza harait (#29) üzenetére


harait
tag

Közbe átgondoltam a dolgot h hogy is van ez, megoldottam, bemásoltam a systembe az eredeti helyére...permissiont átállítottam...:D

-Miért nem jön ki a medve tavasszal a barlangjából???? -MERT MEGDÖGLÖTT! xD

(#31) Ronam válasza spence225 (#14) üzenetére


Ronam
addikt

tedd fel a quickboot-ot marketről,most próbáltam működik....

(#32) Willhunting válasza B-L-A-C-K (#28) üzenetére


Willhunting
aktív tag

Pl tedd fel a LauncherPro-t. ADW-nél sokkal gördülékenyebb.

(#33) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

CM7-esek, figyeljetek! Mivel szóba jött itt közben ez a HTC-s skin és közben élesben is volt szerencsém megtapasztalni, hogy mennyire nincs még kész, kijavítottam nektek használható szintre.

Kb a következőket csináltam meg benne:

-alapméterű ikonok vannak mostantól a "Settings"/"beállítások" menüben, ami az eredetiben szétesett a nagyobbak hatására. (48*48 px) Továbbra is színesek.
-az "usb képernyők"-et kicseréltem a Honeybread-Alpha-V4-es téma "képernyőire", eredetileg nincsenek a témában ilyen képek.
-a téma választó menüben (Theme Chooser) hibásan jelent meg az előnézeti kép, ezt is cseréltem.

Még egyszer akkor, miről is van szó:

Eredeti téma: [link]
Az általam módosított/javított, "Blade-közelibb" verzió: [link]

(#34) embe


embe
nagyúr

Jó reggelt mindenkinek! Zsoca: most kedden volt szerda? :-)
Na ez egy ilyen. " vissza találjak " bejegyzés volt.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#35) joni20 válasza Keeperv85 (#33) üzenetére


joni20
csendes tag

Nagyon tetszik a témád, de hogy tudom feltenni?,mert az Cyan RC3 azt írja ki a theme choosernél,hogy Theme error. This Theme was impropely compiled and cannot be applied. Please report this incident to the theme autor.
Kérlek segits!!! :W :W :W :W :W

(#36) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Hali! A cm3-ra szeretnem feltenni a google apps packot, de nem szeretnek belole minden alkalmazast telepiteni. Most az ok, hogy a zip-ből torlom a szamoma felesleges alkalkalmazasokat, de nekem eleg lenne csak a market es a gmail hozza, mivel a gmail feltetele a marketnek. Na most ebben az esetben minden mast torolhetek?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#37) Mailmedve


Mailmedve
csendes tag

VOIP hívások csak a külső hangszórón mennek?!

Végig próbáltam a repertoárt (Sipdroid, Skype, CSipSimple) de egyiknél sem tudtam átállítani, hogy CM7 alatt ne a külső hangszórón jöjjön a hang.

Tud valaki segíteni ebben a kérdéskörben. Esetleg valami más ötlet a megbízható jó minőségű VOIP használatára, mert bár végtelenül kedvelem a szolgáltatómat de most inkább 3,50 - 25 HUF költenék csak beszélgetésre.

Segítségeteket előre is megköszönve ...

(#38) csaresz002


csaresz002
aktív tag

battery stats wipe-elésnél nem kellene kiírnia hogy "succes" vagy "done" vagy vmi? mert rámegyek és simán visszadob a recoverybe :U 3.0.0.6-os CW van asszem fent

××XXx××‎"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!"××XX××

(#39) hjozsi válasza Mailmedve (#37) üzenetére


hjozsi
tag

Skype-ra van egy fél megoldás, hogy CM7 alatt müködik-e kérdés: [link]
Szépséghibája hogy a külső hangszorora nem enged semmit.
A blade ilyen valamit valamiért.

(#40) Glatius


Glatius
őstag

Nos hát akkor itt kívánok szép tavaszi reggelt!

(#38) csaresz002
A UNIX nem egy szájtépős rendszer, ha van kimenet megkapod azt, vagy ha nem ment a dolog, akkor a hibaüzenetet. Attól, hogy nincs "Success" vagy "READY" üzenet, még minden megtörtént.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#41) szucs2


szucs2
tag

Napsütéses - vidám szép reggelt minden Blade-imádónak

[ Szerkesztve ]

(#42) Thrawn


Thrawn
félisten

Affene, erről lecsúsztam, stílusosan Blédről akartam megnyitni az új topikot...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#43) ux1 válasza Thrawn (#42) üzenetére


ux1
addikt

Így jártál... :D

Más:

Ahogy elnézem gyerekek CM7-RC3 után, mindjárt az RC4 jön :D

cm: Bump to RC4 (android_vendor_cyanogen)
megvannak a rohamléptek :)

(#32) Willhunting

Vagy mert te nem tudtad beállítani rendesen :) Perpill az adwEX-nél nincs gördülékenyebb, pláne a komplex szolgáltatásait is figyelembe véve. :D A GoLauncherEX lehet az utódja, ha sikerül még csiszolni rajta. :D

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#44) TOZ válasza Mailmedve (#37) üzenetére


TOZ
addikt

Voipbuster accountom van. Voipbuster sajat kliense teljesen jol mukodik. Magyar vezetekes iranyba tutti. A hangminoseg neha jobb, mint gsm halozaton.

(#45) HaDeSzKa


HaDeSzKa
csendes tag

kelzsoca: haladtál valamit az újabb Blade-ek érintőhibájának javításával?

(#46) Glatius válasza HaDeSzKa (#45) üzenetére


Glatius
őstag

Ez már nem hiszem, hogy a főzőcske szintje lenne, a tapipanel különbségét firmware mélységben kell keresni, és ha meg is lenne, nem ujjgyakorlat a foltozás. Valami hasonló nagyságrendet képzelj el, mint a gradiens hiba esetén.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#47) istnag


istnag
addikt

Ez komoly, elvileg nincs is androidra... Gondolom mindenki kitalálja melyik részt akartam linkelni...

(#48) Glatius válasza istnag (#47) üzenetére


Glatius
őstag

Senki sem állította, hogy nem létezik, vagy nem működik, de nem erre a platformra tervezik és adják el, tehát ha mégis van, akkor az lopott holmi.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#49) tpeti78


tpeti78
senior tag

Szép jó reggelt az uraknak!

Két kérdésem lenne!

-Felraktam az rls3-at,minden szép és jó,de hiányoznak az r10 lite hátterek!Nincs ez meg valahol,valakinek?

-Új rom felrakásakor nullázódik a battery stats,tehát elvileg nem kell wipe,ugye?100%-on volt a rom cserénél,majd lemerítettem kikapcsolásig,és reggelig töltődött,majd boot után kikapcsoltam,és rátöltöttem.Ez kezdésnek jó lesz,vagy csináljam majd meg a kalibrálást külön is?

Köszönettel várom a válaszokat! ;)

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#50) orrlyuk válasza istnag (#47) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

SGSpicára és Motorolákra megcsinálták, és készülékkel együtt értékesítették. Ezek a verziók keringenek feltörve. nem olyan bonyolult ez...

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.