Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18001) szezso15 válasza sultansmith (#18000) üzenetére


szezso15
addikt

Akkor mehet fel a rom!

*Hajrá Loki!* i15+

(#18002) Bozek válasza sultansmith (#17996) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az utóbbi időben nem konvertálok videót, mert a normál AVI-kat akadás nélkül viszi a MoboPlayer. De ha mégis szükség van rá, a MediaCoder-t használom. Bár ezt csak haladó felhasználóknak ajánlom, mert rengeteg beállítás van benne. Esetleg próbáld ki a FreeStudio-t, az is jó program.

Kelzsoca féle svéd RLS4b hibátlan, szép és mivel csak lite van belőle, nem kell hozzá ext partíció. Bár ahogy látom, már csak a saját fórumjából elérhető.

(#18003) GrandS


GrandS
senior tag

Egy újabb "buta" kérdés: Ha a CW-ből készített backup után mondjuk felrakom a Fingerprint Lite-ot és CW Restore-al visszatöltök, akkor a rendszerem Fingerprint lesz és az előző cuccaimmal?
Vagy nem? Vagy mi? :)

(#18004) barnam_ válasza GrandS (#18003) üzenetére


barnam_
nagyúr

Restore az egész rendszert állítja vissza, nem csak a programokat.
Illetve elvileg lehet csak pl. a data partíciót vissza állítani, de kevés az esélye hogy működni fognak a programok.

[ Szerkesztve ]

(#18005) hjanos1 válasza GrandS (#18003) üzenetére


hjanos1
senior tag

NEM!
A Backup mindent ment, még a recovery-t is.
Ha visszarakod a backupot, akkor a Fingerprintet felül fogja irni

(#18004) Aggregátor: Ha nem wipe-ol, vagy visszatölti a data-t az csak bizonytalan működést illetve lassulást okozhat.
Adott esetben bootloopot is

[ Szerkesztve ]

The Factory Must Grow

(#18006) pista59 válasza wukodlak (#17997) üzenetére


pista59
senior tag

Ha úgy akarod, akkor szüntesd meg az ext partíciót (easeus), utána ugyanebben a programban a fat partíciót végighúzod a végéig, és akkor csak egy fat partíció lesz az egész kártya. Az adatok megmaradnak a fat részen. (Az említett lite verzió használja az ext. partíciót, nézd csak meg)

A győztes féreg irtó baktérium

(#18007) jano_77 válasza Bozek (#18002) üzenetére


jano_77
nagyúr

Bozek: esetleg elképzelhető, hogy nekem is convertálnom kellene vagy vmi codec-et feltenni a telóra, ezért fagyott ki a MoboPlayer?
rá kellett jönnöm, hogy az egyik feltett film nem tetszik neki, mert csak annál fagyott ki. :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#18008) Bozek válasza jano_77 (#18007) üzenetére


Bozek
nagyúr

Tehetsz fel codec-et a telefonra, hátha megoldja, de nem biztos.

Itt megtalálod a Blade-hez szükségeset: [link]

Mondjuk a MoboPlayer honlapján azt írja, hogy automatikusan letölti a telefonnak megfelelőt. Igaz, ezt én nem tapasztaltam.

Szerk: Ja, ezt csak az 1.2.145 verziótól csinálja, én meg előtte raktam fel a programot. :)

[ Szerkesztve ]

(#18009) apeelme


apeelme
addikt

hozzáértőktől kérdem hogy UOT kitchenben miért nem sikerül főznöm másik framewoköt? most már ott tartok hogy csak egy egyszerű battery mod van benne semmi más, és telepítés után mégis bootloop a jutalmam. (SSRLS4b gen2) :F

[ Szerkesztve ]

(#18010) GrandS válasza barnam_ (#18004) üzenetére


GrandS
senior tag

Kösz, mondjuk én is így gondoltam. Akkor mi a módszer, avagy Ti (a haladók) hogy csináljátok, mert gondolom valami módszeretek csak van rá, hogy meggyorsítsátok a telefonkönyv, meg hasonló személyes dolgok visszaállítását, mert elég macerás egyébként kipróbálni egy ROM-ot.

(#18011) Bozek válasza GrandS (#18010) üzenetére


Bozek
nagyúr

MyPhoneExplorer

Menti a telefonkönyvet, naptárat, SMS-eket. Utána mindezek vissza is állíthatóak. Android-os telefonra csatlakozik WiFi-n is, bár ahhoz először a klienst fel kell rakni a telefonra.

Aggregátor: Ha jól emlékszem, múltkor Te említetted a 9patch-es fájlokat. Ezt nézted már hozzá: [link]?

[ Szerkesztve ]

(#18012) tpeti78 válasza GrandS (#18010) üzenetére


tpeti78
senior tag

Tel.könyv-menü-export sd-re,majd új romnál import.Az appokhoz meg Titanium Backup,vagy Appmonster.De Titanium-al csak az appokat állitsd vissza,rendszer beállitásokat ne,mert bekavarhat....

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#18013) barnam_ válasza apeelme (#18009) üzenetére


barnam_
nagyúr

Jó kérdés, én CM-es témát próbáltam módosítani, ha a framework-res-be nyúltam bele, nálam is bootloop. Ha egy külön apk-t szerkesztettem, akkor jó lett.

(#18010) GrandS:
én a programokat már belepakolom a romba telepítés előtt, az adatokat pedig mybackup-al állítom vissza.

(#18014) jano_77 válasza Bozek (#18008) üzenetére


jano_77
nagyúr

köszi, ezt ha jól emlékszem alapból töltötte magának. addig nem is fejeződött be a telepítése a Marketről. :)

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#18015) Bozek válasza jano_77 (#18014) üzenetére


Bozek
nagyúr

Simán feltelepíti Market-ről a MoboPlayer-t. Amikor elindítod a programot, akkor kéri, hogy töltsd le ezt (Market-ről vagy a saját oldalukról). Szóval azért nézd meg, hogy fent van-e. :)

Ha így se működik, akkor konvertálj, az biztos segít.

(#18016) apeelme válasza barnam_ (#18013) üzenetére


apeelme
addikt

érdekes mert pl. FLB szériánál nem volt ilyen gond, testreszabtam a kívánalmaimnak beadtam neki az éppen használatos framework-öt és kifőzte (leegyszerűsítve).
mondjuk azóta megjelent egy-két plusz kapcsoló a "konyhában" de szerintem már minden lehetőséget kipróbáltam. asszem majd megkérdem kelzsocát...

(#18017) jano_77 válasza Bozek (#18015) üzenetére


jano_77
nagyúr

megnéztem, fent van.
mondjuk azt sajnálom nagyon, hogy ez a legújabb verzió nem magyar nyelvű :(((

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#18018) itsDani válasza barnam_ (#17982) üzenetére


itsDani
tag

Nagyonjóóó! Elsőre a TIM (The Incredible Machine) - re emlékeztet :) Gyerekkorom kedvenc játéka!

Más: Milyen memóriakártyát ajánlanátok? Szeretnék venni egy 8-16 GB-os kártyát. Valahol azt olvastam, hogy hogy minimum class4-es kell ha appokat is telepítek rá. Valakinek valami tapasztalata? Mennyit számít appoknál/egyéb esetben hogy milyen class és milyen márka?
Nem baj, hogy ezek SDHC-k?
pl egy ilyenen gondolkozom

[ Szerkesztve ]

(#18019) GrandS válasza barnam_ (#18013) üzenetére


GrandS
senior tag

Bozek, tpeti78 és Aggregátor: Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#18020) Ronam


Ronam
addikt

próbálta már valaki ezt a programot?[link]
VLC Stream & Convert.próbáltam beállítani,de nem nagyon akar menni :( .a servert megtalálja de a streaming nem megy.

(#18021) róland válasza itsDani (#18018) üzenetére


róland
veterán

Nem tűnik rossznak.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#18022) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Anno még a csodazip volt amivel eltűnt a gradiens hiba és fel lehetett oldani a teljes RAM-ot.

Van még vmi (Internal Storage etc.) amit fel kell oldani, mivel le van "kódolva"?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#18023) robit1973 válasza kelzsoca (#17946) üzenetére


robit1973
aktív tag

Azt meg tudom valahogy nézni, hogy a RAM-ban van-e cache?

(#18024) Glatius válasza Bozek (#17951) üzenetére


Glatius
őstag

Ez a dolognak a duma része. A ZTE olyan szoftvert csinált amiben nem lehet véletlenül kilépni a repülési üzemmódból. Ezzel pedig csak saját magát védi, mvel ebből baleset lehet, nem is érdekli a vásárló véleménye
.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#18025) Geree


Geree
senior tag

valaki tapasztalt már olyat hogy a gps csak 2 műholdat talál akárhogy van beállítva. agps on net on szabad ég alatt gps status 1 max 2 műholdat talál. de ugyanígy a beépített gps test is vagy bármelyik navi... fingerprint t1 rom...

a friend in need is a friend indeed

(#18026) barnam_ válasza apeelme (#18016) üzenetére


barnam_
nagyúr

Lehet hogy valamit kihagy a receptből, ezért nem működik. Itt az ideje kitanulni a témázás művészetét :)

(#18018) itsDani: arra figyelj hogy micro SDHC legyen, a sima nem fog belemenni... ;)
szerk.: a class besorolás a minimum írási sebességet adja meg, vagyis ha nem telepítesz rá programokat, csak annyi haszna van egy gyorsabb kártyának, hogy gyorsabban tudsz rámásolni dolgokat.

(#18022) suti_88:
igen, ha felteszed a csodazip2-t, 800Mhz-re húzza a procit, és aktiválja a flash-t is ;]

(#18028) Bozek: aktív repülő mód alatt újraindítottam, és abban indult el.

[ Szerkesztve ]

(#18027) szezso15 válasza barnam_ (#18026) üzenetére


szezso15
addikt

Az 1GB ramot elfelejtetted :DD

*Hajrá Loki!* i15+

(#18028) Bozek válasza Glatius (#18024) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez nem csak duma, hanem tény is. Be tudod kapcsolni egyből repülőgépes módba a telefont? Ha igen, mutasd meg nekem is, hogy kell. :DDD

(#18026) Aggregátor: Amit linkelt, az microSDHC. Csak valami adapter-be van beletolva, azért nem látszik jól. :) De ha már itt tartunk, a ZTE-nél nincs gond a Class4-es kártyákkal? Mert SE téren voltak problémák.

[ Szerkesztve ]

(#18029) robit1973 válasza Geree (#18025) üzenetére


robit1973
aktív tag

Nekem nincs ilyen gondom, lakásban is talál poziciót (7-8 hold).

(#18030) tpeti78 válasza Bozek (#18028) üzenetére


tpeti78
senior tag

Nekem class4-es,8GB.-s nokia kártya van benne,semmi gond vele.

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#18031) Lacka89


Lacka89
aktív tag

Hali

Az alap T-s Gen2 exe partíció kiosztása.Elégnek kéne lennie, ha 20mb fölötti progit akarok telepíteni ? Mert nekem újra indul, a telon RLS 5 ux1 rommal működik.

Köszi előre is.

(#18032) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Létezik olyan ROM, amiben benne van a Cyanogen-féle, notification bar lehúzásakor előtűnő értesítési energia widget (ahonnan wifit, BT-t, GPS-t... stb. lehet ki-be kapcsolni) és mindemellett nem zabálja úgy az akksit, mint a CM7?

(#18033) sunahunter válasza GrandS (#18003) üzenetére


sunahunter
senior tag

Ha van egy CM mentésed, és ráereszted a fingerre, CM romod lesz annak a beállításaival.

[ Szerkesztve ]

(#18034) mpire válasza Lacka89 (#18031) üzenetére


mpire
tag

Majd ux1 megmondja, hogy a cache ott át van-e irányítva a RAM-ba. Ha igen, akkor le lesz írva a megoldás.

(#18035) barnam_ válasza Bozek (#18028) üzenetére


barnam_
nagyúr

Tudom, csak én már jártam úgy mikor memória kártyát néztem, hogy csak az SDHC feliratot láttam, és nem értettem miért olyan olcsó. :D

(#18031) Lacka89: 37.5MB a gyári cache méret, elégnek kell lennie.
Véletlenül nem full rom, és ext2 kellene hozzá?

(#18032) sing1ep1ayer: FLB R11, GEN1-re.
Külön programmal be lehet tenni oda, de sok értelme nincs, mivel egy adott funkcióhoz kétszer kell megnyomnod.

(#18036) szezso15


szezso15
addikt

Blogomban frissült a Swedish Spring témák cikkem!
2.2-esek előnyben :D

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#18037) GrandS válasza sunahunter (#18033) üzenetére


GrandS
senior tag

Ez komoly? Tehát CW mentés, T-s Fingerprint Lite fel, CW restore és műxik?

(#18038) róland válasza Geree (#18025) üzenetére


róland
veterán

Betonacél-szerkezet (gyk: vasbeton) függő. Néha érdemes kikapcsolni a GPS-t, majd visszakapcsolni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#18039) sunahunter válasza szezso15 (#18036) üzenetére


sunahunter
senior tag

Sokat kínlódol, de lassan egyre jobbakkal jössz elő:)

(#18040) szezso15 válasza sunahunter (#18039) üzenetére


szezso15
addikt

Hát melózok vele,de szívesen csinálom! :)

Köszi az elismerést! :R

*Hajrá Loki!* i15+

(#18041) Lacka89 válasza barnam_ (#18035) üzenetére


Lacka89
aktív tag

Nem RLS5 ux 1 lite.

(#18042) sing1ep1ayer válasza barnam_ (#18035) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Ettől féltem, én is csak ezt a régi ROM-ot találtam. :((( Mindegy, utánanézek milyen bugjai vannak, hátha jó lesz. Egyszerűen nem tudok élni enélkül a widget nélkül, nem is értem miért nem raknak bele valami hasonlót minden ROM-ba.

Sajnos viszont a CM hihetetlenül zabálja az akkut. Lerakom a telót este, reggel ébreszt és már 80%-on van, míg korábban a JJ7-tel nagyon rossz esetben esett 2%-ot a töltöttség egy éjszaka alatt. Ez 10x-es fogyasztást jelent és hiába monitorozom mi okozza, mindig csak az jön ki, hogy semmi... azaz maga a rendszer fogyasztotta el, csak úgy heccből. :U

(#18043) Glatius válasza Bozek (#18028) üzenetére


Glatius
őstag

Ugye nem is akarod érteni? Azért ilyen a Blade, hogy a gyártó hibájából, véletlenül ne lehessen bekapcsolni mint telefont. Hogy a használó tudatos közreműködése kelljen mindenféle rádiófrekvenciás kimenő jelhez. Szó sincs célszerűségről, csak arról, hogy ne legyen olyan lehetőség, amire kártérítésigényt lehet alapozni.

A kívánságodra pedig: ha kikapcsolás előtt "repülőbe teszed" akkor bekapcsoláskor úgy is fog indulni, és nem kér PIN-t, csak ha megpróbálod üzembe helyezni a GSM részt.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#18044) Bozek válasza Glatius (#18043) üzenetére


Bozek
nagyúr

Na, ezt nem tudtam, köszönöm. Ritkán kapcsolom ki a telefont. :)
Végülis ez a célszerű a gyártó részéről, tehát akkor mégse csak duma.

(#18045) Glatius válasza szezso15 (#18036) üzenetére


Glatius
őstag

2.1 re is portoltad a Svéd Springet??? :Y
Vagy 2.3-ra is áttetted?
Vagy ha nem akkor miért kell leírni, hogy a 2.2-esek előnyben? :U

Bozek
A 2.1 stock ROM-nak volt egy olyan hibája, hogy véletlen bekapcsoláskor csak egy ideig várta a PIN-t, utána már újraindításig nem lehetett használni. Az archívumban volt erről vita.
... tényleg csak annak van ezzel baja, aki kikapcsolja.... :)

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#18046) szezso15 válasza Glatius (#18045) üzenetére


szezso15
addikt

Csak azért,mert 2.2-es romokra megy föl :)

*Hajrá Loki!* i15+

(#18048) Bozek válasza jano_77 (#18047) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem már nem először szólnak Neked itt, hogy NINCS WAREZ a fórumon!

Vedd meg és kapsz kódot, amit beírva nem kéri többet. :)

[ Szerkesztve ]

(#18049) apeelme válasza Ronam (#18020) üzenetére


apeelme
addikt

Ronam: kipróbáltam, nekem működik, nagyon fain!!! :C :Y
kötrnyezet: ubu10.04.2lts, vlc1.1.9, ssrls4b

óóó és csak a pro-ban van felirat kezelés? grrr....

[ Szerkesztve ]

(#18050) Glatius válasza Glatius (#18045) üzenetére


Glatius
őstag

De lehet, hogy mégis maradt a főzött ROM-okban is....

[ Módosította: RoyalFlush ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.