Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#44001) Sanyig4


Sanyig4
tag

Sziasztok!

Mik a tapasztalatok a Blade megbízhatóságáról?
Elgondolkodtam rajta hogy veszek egyet használtan, és lecserélem a jóöreg E60-ast, de mindenképp megbízható telefont keresek. Mire érdemes figyelni használt Blade vásárlásakor?
Vannak esetleg típushibái?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#44002) hippo0315


hippo0315
senior tag

Eddig SDIII romot használtam, de most szeretnék váltani lehetőleg CM rom-ra, melyiket érdemes használni (tudom hogy folyamatosan jönnek ki a frissebb verziók) ami stabilnak mondható?

Előre is köszi a helpet

(#44003) Ronam válasza hippo0315 (#44002) üzenetére


Ronam
addikt

Szerintem nyugodtan felteheted a legutóbbi Nightly-t. Én ezt használom, és nem igazán találtam hibát. [link]. A Launcher-t cseréld majd le, mert ami alapból benne van mondhatni szar :).

(#44004) Psychonaut válasza Sanyig4 (#44001) üzenetére


Psychonaut
addikt

Bar nekem meg csak kb. ket honapja van meg, de szerintem lassan kozelit az egy evhez a telom eletkora. Eddig semmi gond nem volt vele, pedig nem mondanam, hogy kimeloen hasznalom (mar joparszor at lett particionalva). Persze hibas darabok elofordulhatnak (halkan szol, foltos kepernyo), de nem gyakoriak, es garanciaban altalaban cserelik.

(#44005) sto1911 válasza Psychonaut (#44004) üzenetére


sto1911
veterán

Decemberi a telod :)

(#44006) barnam_ válasza Sanyig4 (#44001) üzenetére


barnam_
nagyúr

Leginkább arra érdemes, hogy ne legyen rajta tartozás. IMEI szám alapján a szolgáltatónál le lehet ezt ellenőriztetni. A függetlenként árult daraboktól is óvakodj, mert nálunk nem forgalmazták úgy hivatalosan (a sufni gsm-ek nem számítanak), ezért az olyanra garancia sincs.

Amúgy mint telefon szerintem megbízható, nekem február óta van meg, semmi gond nem volt vele.

(#44007) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

napok óta nincs új rom. mi az itt a világ vége? :DDD

(#44008) atillaahun válasza Sanyig4 (#44001) üzenetére


atillaahun
veterán

Csak azok vannak,
- max hangerőn recsegő hangszórók,
- nyikorgó- (rosszul illeszkedő) hátlap, és/vagy hangerő szabályozó gombok,
- porosodó kijelző (belülről),
- nem működő töltő és/vagy USB kábel,
- zavaróan erős kijelző bevilágítás a felső sarkokban,
- használhatatlanul gyenge WiFi
- hibás SD kártya

geci tulaj, mert:
- NCK kóddal függetlenített > érvénytelen garancia
- számlatartozást csinált > készülék letiltása a hálózatról
- megfürdette a telót > kis fehér bigyó elszíneződött a jobb felső sarokban (hátlap alatt) > érvénytelen garancia
- leejtette párszor > sérült kamera autofocus

Csak mobilszolgáltatótól vásároltat vegyél érvényes garanciajeggyel külsérelmi nyomok nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#44009) M0RGI válasza sto1911 (#43996) üzenetére


M0RGI
őstag

Akkor most van net, ha felrakom ezt a host filet, vagy nincs?

(#44010) Nivea84


Nivea84
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap visszavittem a készüléket. Nem tudják cserélni a gyártó visszarendelte az összeset ami készleten volt.
Tegnap este szétszedtem, most este teljesen feltöltve sem kapcsol be.
Majd levásárolhatom, most töröm a fejem, milyet válasszak helyette :(

(#44011) Psychonaut válasza M0RGI (#44009) üzenetére


Psychonaut
addikt

Van.

(#44012) domerator válasza Nivea84 (#44010) üzenetére


domerator
veterán

Ez témobil?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#44013) dragon1993 válasza Nivea84 (#44010) üzenetére


dragon1993
őstag

Melyik szolgáltató ?

Nem tudod ,hogy miért rendelték vissza ?

Talán Xperia mini 1ghz de a kijelző felbontása kisebb. (a kijelző is)

[ Szerkesztve ]

(#44014) atillaahun válasza Nivea84 (#44010) üzenetére


atillaahun
veterán

Nekem aszonta hétfőn a szervizes, hogy nincsnemislesz, de cserrére még rendelnek a valahonnan, érdeklődjek pénteken. Szóval holnap derül ki hogy hazudott-e. Má most érzem, hogy igen.

Egyébként nem csak levásárlásra vagy jogosult hanem teljes visszafizetésre is, bárhogy ragaszkodnak. Csak azért mert gagyibbat én se vennék, pár tízezret meg nem biztos, hogy helyben ráfizetnék egy utánaolvasatlan telefonra. Akkor már inkább egy használt Blade.

[ Szerkesztve ]

(#44015) Psychonaut válasza atillaahun (#44008) üzenetére


Psychonaut
addikt

- max hangerőn recsegő hangszórók
Sosem rajoskodtam vele, szoval errol nem nyilatkozom. :D

- nyikorgó- (rosszul illeszkedő) hátlap, és/vagy hangerő szabályozó gombok
Szerintem ez inkabb kellemetlenseg, mint hiba (hatlap nekem jol illeszkedik)

- nem működő töltő és/vagy USB kábel
- zavaróan erős kijelző bevilágítás a felső sarkokban
- használhatatlanul gyenge WiFi
- hibás SD kártya

Ezek kozul meg szerencsere egy sem erint. :N

(#44016) giigz válasza atillaahun (#44008) üzenetére


giigz
veterán

Használhatatlanul gyenge Wifi?

Nálam a szűk ismerős körben van Galaxy S, Galaxy Ace, Omnia, és ezeknél sokkal, de sokkal jobb a Blade Wifije. :) Amikor ismerősöm az Ace-szel lát 3 Wifit, akkor nálam van vagy 10.

(#44017) M0RGI válasza Psychonaut (#44011) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi!

(#44018) atillaahun válasza Psychonaut (#44015) üzenetére


atillaahun
veterán

Sosem rajoskodtam vele, szoval errol nem nyilatkozom.

Nemár, én minden szünetben keményen tolom a mulatóst cimbikkel csak úgy visszhangzik a folyosó. Meg ugye buszon is jól jön az.

(#44016) giigz
Nálam a szűk ismerős körben van Galaxy S, Galaxy Ace, Omnia, és ezeknél sokkal, de sokkal jobb a Blade Wifije. Amikor ismerősöm az Ace-szel lát 3 Wifit, akkor nálam van vagy 10.

Vannak esetleg típushibái?

[ Szerkesztve ]

(#44019) esox válasza api29 (#43998) üzenetére


esox
senior tag

Mi történt tegnap este? Te is OSF-et frissítettél?

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#44020) Nivea84 válasza dragon1993 (#44013) üzenetére


Nivea84
csendes tag

T-mobile. Nem tudom miért rendelték vissza. Először megnézte a csaj, hogy van e készleten, de szólt a kollégája, hogy visszarendelték. Próbáltak a környéken keresni egy üzletet ahol még van, de sehol sem volt és azt mondták nem is lesz. Neten utánanézek majd, hogy melyik mit tud és az alapján döntök. Jövő szerdáig még van időm...
Addig ha vannak tippek, hogy milyet lenne érdemes hasonló árban (esetleg kicsit drágábban) érdekel; talán nem járok így újra...

(#44022) hippo0315


hippo0315
senior tag

Az lenne a kérdésem, hogyan lehet Blade_Big_Daddy_lite rom-ban lecserélni a launcher-t ADW Launcher EX -re?

[ Szerkesztve ]

(#44023) esox válasza api29 (#44021) üzenetére


esox
senior tag

Kollegám és az én régi blade-em között is óriási különbség volt színekben, fényerőben, ránézsére az egyiken oled jellegű színek voltak, de mellé tettük az OSF iagzi oled kijeézőt és azonnal láttuk, hogy a másik kettő nem oled, de nem is egyforma tft-k. Anno én visszavittem felső sávban erős bevilágítás és porosodás problémával (tényleg iszonyat poros volt belül, nyomtam is fel ide képeket anno) akkor cserélték is. Az oled-nél a fekete az csönt fekete, zéró bevilágítás. a tft fekete képernyője sötét szobában rendesen látható fehér keretes egyenetlen bevilágításokkal. Az oleden a fehét szín kissé sárgás tónusús, a tft-s blade-en inkább kékes, neonos. A tárcsázóból elérhető tft / oled demot elindítva annyira brutális a különbség a két modell között, hogy csak a vak nem veszi észre. Na de mind1, mert a mo-i blade-ek tuti nem oled-esek.

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#44024) vargalex válasza M0RGI (#44009) üzenetére


vargalex
félisten

Net van, de ha véletlenül olyan URL-re szeretnél menni, ami a hosts file-ban van, az nem fog menni! (Persze gyaníthatóan azokat nem is akarod elérni.)

Alex

(#44025) xSide válasza atillaahun (#44008) üzenetére


xSide
őstag

Csak azok vannak,
- max hangerőn recsegő hangszórók,
Nem tapasztaltam:) Jó minőségü zenét és csengőhangot kell felrakni!! Lehet telepíteni eq-t, azzal még szebb a hangzás... Ez nem hi-fi, hanem telefon!!
- nyikorgó- (rosszul illeszkedő) hátlap, és/vagy hangerő szabályozó gombok,
Tökéletesen illeszkedik, nem kell naponta le fel rakosgatni!!
- porosodó kijelző (belülről),
HOL???
- nem működő töltő és/vagy USB kábel,
Miért is?? Esetleg egy drivert kéne telepíteni a gépedre, a töltőt meg be kéne dugni a konnektorba:)
- zavaróan erős kijelző bevilágítás a felső sarkokban,
HOL?? Nálad? Egyéni szociális probléma, vidd vissza garanciás javításra...
- használhatatlanul gyenge WiFi
Nem tapasztaltam! Sőt, egy korábban csatlakozott helyre automatikusan újra csatlakozik....
- hibás SD kártya
Szó mi szó a gyári kínai tényleg sz.r, vettem egy 8gigás kingstone-t, semmi gondom vele...

[ Szerkesztve ]

(#44026) Psychonaut válasza hippo0315 (#44022) üzenetére


Psychonaut
addikt

Megveszed, telepited, Home gombot megnyomod, es alapertelmezette teszed.

(#44027) _NCT válasza xSide (#44025) üzenetére


_NCT
őstag

Ez a hozzászólás kicsit erősre sikeredett nem gondolod?

A recsegő hangszórók, porosodó kijelző, nyikorgó hátlap/volume gombok, a jack dugó rossz kialakítása, a hátsó kameraüveg porosodása nálam is probléma. Természetesen ettől még nem dobom el a telefont, de tény és való hogy ezek létező anomáliák, így nem kéne leszólni akinél ez előfordul. Nálad semmilyen hiba nincs? Csendben örülni kell neki hogy szerencsés vagy.

[ Szerkesztve ]

(#44028) valsavis


valsavis
tag

Sziasztok!

Tettem egy nagyobb memóriakártyát a telefonomba,de sajnos a régiről elfelejtettem átmásolni a dolgokat.

Jelenleg semmit nem enged sd kártyáról telepíteni. Ezt hogy lehet orvosolni?

Fényképezni, google maps, másolni sd kártyára tudok és még van több mint 1,5G helyem is rajta.

köszi

(#44029) mpire válasza xSide (#44025) üzenetére


mpire
tag

Nem érted, hogy nem arról van szó, hogy minden Blade ilyen, hanem hogy ilyen hibák fordulhatnak elő egyes daraboknál? Ezen hibák fennállása esetén amúgy általában gariban cserélik/cserélték.

(#44030) vargalex válasza _NCT (#44027) üzenetére


vargalex
félisten

Csendben lehet bosszankodni is, ha nálad igen. :) De még inkább visszavinni garanciában.

Megjegyzem nálam sincs egyik probléma sem.
A jack aljzat problémát tudom, hogy néhányan írták, de nálam a következők használatával semmi gond nincs:

- a gyári füles
- creative EP-630
- Arctic Cooling E321M
- Sennheiser HD202
- Sony Ericsson HPM-75/J
- 4 pin-es jack lengő dugó (ebből csináltam átalakítót az E231M-hez, mert az IPhone kiosztású)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#44031) _NCT válasza vargalex (#44030) üzenetére


_NCT
őstag

Nem igazán értem a HSZ-ed első felét, úgy érzem nem neked válaszoltam.

De ha már így megpingeltél: Garanciában nem fogják cserélni a porosodást,recsegést stb.... Tudom mert már voltam vele T-nél. Mellesleg semmi garancia nincs rá, hogy egy teljesen tökéletes egyedet fognak adni, nekem erre pedig se időm se energiám, hogy naponta rohangáljak T-hez. Nálam mindennapi használati/élvezeti/ cikk, így amíg lehet nyüstölöm, nélkülözhetetlen a mindennapjaimban.

(#44032) xSide válasza _NCT (#44027) üzenetére


xSide
őstag

Amire válaszoltam az volt erős lehúzó jellegű:)
Anomáliák vannak egyes zte tulajoknál, és ezek szerint nálam nincsenek szerencsére....
Ma volt szerencsém látni más droidokat használat közben, hát szó mi szó förtelem volt látni pl egy ACE-t működés közben, mikor megcsörgettek csak lesett a tulaja milyen szépen szól a blade-em:D

(#44033) Psychonaut válasza vargalex (#44030) üzenetére


Psychonaut
addikt

+1 tipus a tokeletesen kompatibilis fulesek listajahoz:
Xears Revolution Series XR120PRO II

(#44034) MxM19 válasza xSide (#44025) üzenetére


MxM19
aktív tag

Én mindenben eggyetértek veled.
MAJDNEM mindenben.
- nem működő töltő és/vagy USB kábel,
Miért is?? Esetleg egy drivert kéne telepíteni a gépedre, a töltőt meg be kéne dugni a konnektorba:)
Aksi elszaródott.
Vissza kell vinni de lusta vagyok rá.Meg félek hogy bevizsgálják a telómatxD nem bírok ki egy napot nélküle.
Ja és még a rom visszaállítás.Partíció kiosztás visszaállításstb............

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#44035) Psychonaut válasza MxM19 (#44034) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ja és még a rom visszaállítás.Partíció kiosztás visszaállításstb............
Egyetlen exe lefuttatasaval visszaallithato a ketto.

(#44036) _NCT válasza xSide (#44032) üzenetére


_NCT
őstag

Na az ACE-ról alkotott véleményben teljesen egyet értünk :D :R

[ Szerkesztve ]

(#44037) MxM19 válasza _NCT (#44036) üzenetére


MxM19
aktív tag

Csak nem lehet annyira rosz az Ace?

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#44038) dragon1993 válasza xSide (#44025) üzenetére


dragon1993
őstag

Erre azért reagálnék ha nem harakszol meg.

Hátlap: Haverom 2 hónapra vett egy blade-et.
Neki sokkal jobb a hátlapja az enyém újkorában sem tartott ennyire.

Wifi: Első blade-em wifi hibás volt , a mostani legyőzhetetlen. Ui: Régen írtam , hogy van egy haverom akinek wifije hihetetlen gyenge és nem cserélték neki. Feltette a 2.2-es update-et és láss csodát tökéletes.

Porosodás: Van egy bazi nagy porszem a kijelzőm közepén , haveromnak a kijelző teteje + az alja porosodik.

Headset: A gyári gagyi , mw-600 -am már megvolt amikor vettem.

ÉS egy kérdés
Gyári fülest skypra használom a jackdugó és a kábel találkozásánál elszakadt a "szigetelés" most ott vannak a réz. Ez vajon garanciális hiba ?

Haveromnál nem szól a baloldala a fülesnek.

---------------------------
HTC wildfire s vs blade szerintetek ? (ismerősöm nagyon a htc melett erősködik)

[ Szerkesztve ]

(#44039) MxM19 válasza dragon1993 (#44038) üzenetére


MxM19
aktív tag

Gyári fülest skypra használom a jackdugó és a kábel találkozásánál elszakadt a "szigetelés" most ott vannak a réz. Ez vajon garanciális hiba ?
Ez jó kérdés.Nekem is ez a hiba csak nekem felül szakadt el a "szigetelés"
De szerintem nem garis.

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#44040) dragon1993


dragon1993
őstag

Mivel blade fülesr az ember nem akar venni ezért próbálom megakadályozni a réz elszakadását.
Szigszallag + Drót

http://zteportal.eu/wp-content/uploads/2011/09/wpid-1.jpg

[ Szerkesztve ]

(#44041) esox válasza Psychonaut (#44033) üzenetére


esox
senior tag

nekem Xears Power Ball PB120PRO Blue van, szuper jó kis cucc, 6500-ért vettem itt a ph-n themebuildertől, Ő forgalmazza az xears cuccokat

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#44042) MxM19 válasza dragon1993 (#44040) üzenetére


MxM19
aktív tag

Hidd el nem fog elszakadni.
(Nekem nem szakadt el.)

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#44043) _NCT válasza dragon1993 (#44038) üzenetére


_NCT
őstag

Akkor már inkább egy Motorola Defy :) Mobilarénán nagyon jó tesztek vannak, nézd meg a Wildfire-ről és Defy-ről szóló részeket :)

(#44044) MxM19 válasza dragon1993 (#44038) üzenetére


MxM19
aktív tag

Ja amúgy Blade.
Vagy ha van sok pénze akkor inkább Defy.

KERESEK ZTE BLADE ELŐLAPOT OLCSÓN!!!!!Vagy olyan illetőt aki T-mobilnál dolgozik,stb...

(#44045) Psychonaut válasza esox (#44041) üzenetére


Psychonaut
addikt

Tudom, nekem is tole van. ;)

(#44046) Nivea84 válasza api29 (#44021) üzenetére


Nivea84
csendes tag

Légyszi írj majd, hogy Nektek mit mondtak.
Mi jövő szerdán vagy csütörtökön intézzük, akkor jelentkezem, hogy mi volt :)

(#44047) dragon1993 válasza MxM19 (#44044) üzenetére


dragon1993
őstag

Haverom tesója vett azt mondták volt valami akció ugyan azzal az előfizuval olcsóbb volt mint a blade. (ne kérdezd , hogy) . Szerintem a wildfire s szarabb a kijelsző enyhén szólva is pocsék a flash meg nem hiányzik.

(#44048) tboldi


tboldi
nagyúr

Próbálta már valaki a Sennheiser CX200 Street II-es fülhallgatót Blade-del? Nem pattan ki a helyéről?
Vagy a Sennheiser füleseknek általában ugyanolyan csatijuk van (mert többször is olvastam itt, hogy a CX300-as tökéletesen belepasszol)?

(#44049) TRob1 válasza tboldi (#44048) üzenetére


TRob1
veterán

Nekem is 300-as van (CX 300-II) és tényleg passzol bele, de képek alapján a 200-as street csatija ugyanolyannak látszik.

¤ R'n'R ¤

(#44050) gps76 válasza tboldi (#44048) üzenetére


gps76
őstag

Nekem a Sony füles is kiugrik.

Olyannal találkoztatok már,hogy a lefotózott képek a képnézegetőben szerepel,de gépen nézve nincsenek a többi között,csak ha a telefon újraindítása után próbálom megint. Kínai 4 GB Sandisk a kártya.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.