Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#27001) Winner_hun


Winner_hun
félisten

No a mai nappal én is belépek a klubba. Most jöttem csak haza munkából, öcsém már kezelésbe vette, de még nem az igazi: Jöhet az első hozzászólás átrágása..:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27002) IKuresZI


IKuresZI
tag

Nem tud valaki olyan appot, ami kiírja, hogy kb még mennyit bír az akksi? Időben... Widget jó lenne, persze, ha nem fogyaszt sokat.

ZTE Blade Gen2 ROM: Sugar Daddy

(#27003) RootRulez válasza IKuresZI (#27002) üzenetére


RootRulez
félisten

Én ezt használom Battery Widget (magyarul)

═════════════════════════════════════════

(#27004) Weeman1 válasza kelzsoca (#26979) üzenetére


Weeman1
veterán

Ja bocs csak nem figyeltem,meg gyereket voltam fürdetni.
De mi a miért is nem?
Már inkább megvárom szezso15 romját(ha ezt kérdezted).

Xiaomi 11T Pro

(#27005) IKuresZI válasza RootRulez (#27003) üzenetére


IKuresZI
tag

Köszi. Látom van pár magyarosított programod, szét is nézek közöttük!

ZTE Blade Gen2 ROM: Sugar Daddy

(#27006) Peat;) válasza IKuresZI (#27002) üzenetére


Peat;)
veterán

Ha nem csinálsz épp semmit kiírja hogy 80 óra, ha kilépsz egy játékból akkor meg kiírja hogy másfél..az mire jó? :) Azért van a %, egy hét alatt kitapasztalja mindenki hogy a net/telefonálás/média/gps mennyire szívja, ilyenkor te méred a dolgokat a % segítségével és nem a telefonnak kell jövőbeni felhasználásra vonatkozó agyhullámokat kiolvasni. (azt csak a kétmagosok tudják ;] )

Ez nem kötekedés akart lenni, csak egy időbeni érték kiírása mindenképp a felhasználó megtévesztése, hiszen lehetetlen eltalálni. De pl. ládázásnál tény hogy lehet értelme, ha a telefon egy ugyanazon funkcióját használja valaki hosszabb távon, biztos megvannak a területek ahol jól jön.

[ Szerkesztve ]

(#27007) Glatius válasza IKuresZI (#27002) üzenetére


Glatius
őstag

Ilyen nincs. Honnan tudná szegény, hogy négy másodperc múlva elkezdődik-e egy 20 perces hívás, változik-e az adótorony térereje, lesz e napsütés, hogy maximális háttérvilágítás kelljen...

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#27008) pista59 válasza Glatius (#27007) üzenetére


pista59
senior tag

Mert nézi a web tn-n a jós műsorokat :DD :DD

A győztes féreg irtó baktérium

(#27009) Tomate


Tomate
veterán

Miért van az, hogy bármilyen új romot próbálok meg feltenni (2.3.4) nem indul vele a telefonom? 3 hónapja raktam rá romot utoljára. Tökéletesen felment mindenféle 2.2.3 meg 2.3.3 CWM 3.0.1.4 van fent. Felraktam pl Kelzsoca új two face Oranges romját és indulásnál már az androidfiguránál újraindul folyamatosan. Mi a gond? Köszi! :R

(#27010) dragon1993 válasza Glatius (#27007) üzenetére


dragon1993
őstag

Letölti az időgép.apk-t . :DDD

(#27009) Tomate

Próbáltad újabb recovery-vel ?

[ Szerkesztve ]

(#27011) gfefe


gfefe
őstag

Üdv
Leszedtem a "GYári" modolatlan CM 116 ot.
Elég jónak tűnik viszont amikor felteszem szaggat mint a nyavaja.... valamit olvastam, hogy gyári teló pertícióra nem lehet ezeket feltenni megfelelően... valami megoldás van rá, hogy ne kelljen megvárni a magyar változatokat mert nekem teszik momentán ez is :)

THX előre is.

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#27012) Tomate válasza dragon1993 (#27010) üzenetére


Tomate
veterán

Nem. Melyik az a progi marketről ami wifin keresztül frissíti a recoveryt? Rom manager? :U

(#27013) FeRkE


FeRkE
őstag

Sziasztok,

ismerős vett Vodánál Blade-et múlt héten, és 2.2.2-es Android van rajta, 06.10-i és már 512 RAM-mal jön gyárilag.

(#27014) Simba86 válasza Tomate (#27009) üzenetére


Simba86
senior tag

gyanítom, h még Gen1-es a San Francisco-d ;)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#27015) #19617792 válasza FeRkE (#27013) üzenetére


#19617792
törölt tag

2.2.2? Azt érdemes lenne lementened mielőtt újabb ROM-ot teszel fel. :)

[ Szerkesztve ]

(#27016) gfefe válasza FeRkE (#27013) üzenetére


gfefe
őstag

Na ez egy jó hír :)

bár úgy se lesz rajta sokáig ha egy kiváncsibb gazda kezébe kerül :)

[ Szerkesztve ]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#27017) FeRkE válasza #19617792 (#27015) üzenetére


FeRkE
őstag

Már késő, én mondtam neki, hogy mentsük le az eredetit,
azt mondta nem kell az neki, le lett gyalulva, Sweet Dreams 3 fut már rajta :(

Viszont legalább tudjuk, hogy a friss telók már jók, meg ha nagyon kell, vmi újonctól lehetne szerezni :)

[ Szerkesztve ]

(#27018) Tomate válasza Simba86 (#27014) üzenetére


Tomate
veterán

Az megeshet, de ment már rajta gen2-es rom... :K

(#27019) infectedmann


infectedmann
őstag

Most így egy nap tesztelés után zenehallgatás téren a következő állt össze:
-Tégy fel egy ZTE Vanilla (kiszivárgott) ROM főzetet (szezso15 vagy kelzsoca féle)
-Tegyél fel egy PlayerPro nevű lejátszót, de kapcsold ki az alap EQ-t
-Tegyél fel egy Equalizer nevű appot és a következő beállításokat eszközöld:

-Végy egy márkás és minőségi agyba dugós fülhallgatót, pl. Sennheiser -t (cx300, cx300 II, cx400 II <- ez van nekem), amihez több párnát is adnak és válaszd ki a legjobb méretet a füledhez.
- ÉLVEZD A ZENÉT :)

Nekem így még a városban és tömegközlekedésen is élvezhető a zene. Sok sikert mindenkinek :DD

[ Szerkesztve ]

(#27020) Pumika1975 válasza Tomate (#27012) üzenetére


Pumika1975
senior tag

android.podtwo.com/recovery.php?device=blade
inkább töltsd le ezt és recoveryből
install zip from sdcard

zipet töltsd le gen2-et

win 10, ....múkodj!

(#27021) #19617792 válasza infectedmann (#27019) üzenetére


#19617792
törölt tag

A hangerő is? ;] Nekem az kell, hogy képes legyen egy fejest lerobbantani a fejemről a hangerővel. ;]

(#27022) Tomate válasza Pumika1975 (#27020) üzenetére


Tomate
veterán

Leszedtem, feltettem de már nem is indul a recovery. Minusz gomb + bekapcs és az android figura csíkokban eltűnik és újraindul a telefon :S

[ Szerkesztve ]

(#27023) infectedmann válasza #19617792 (#27021) üzenetére


infectedmann
őstag

Nekem így valamivel hangosabb az alapnál, de nem fogja lerobbantani a fejedet. Mondjuk nem tudom ez a "képes legyen egy fejest lerobbantani a fejemről a hangerő" milyen hangos nálad, de én tapasztalatból mondom, hogy nem tesz jót a fülednek az fejlerobbantós hangerő. Egyik haveromat évekig nem érdekelte, hogy majd meg süketül a zenétől. Hát majdnem meg is süketült, másfél hónapja műtötték. Most semmilyen fülessel nem hallgathat zenét és buliba is csak füldugóval (partyplug) mehet.

(#27024) madahun


madahun
csendes tag

melyik OC-s 2.3.x,lehetõleg magyar romot ajánljátok??
ill. az mitõl lehet,h a youtube 1ik napról a másikra fekete-fehér lett??

[ Szerkesztve ]

(#27025) Pumika1975 válasza Tomate (#27022) üzenetére


Pumika1975
senior tag

gen 1 es a telód? na neee...

volt ott gen1 recovery is....

[ Szerkesztve ]

win 10, ....múkodj!

(#27026) #19617792 válasza infectedmann (#27023) üzenetére


#19617792
törölt tag

Nem szó szerint süketülés határáig, csak hangos legyen, velőig tudjon hatolni a zene, ne halljak semmit és senkit a zenén kívül, se az öreg ikarus buszokat, se a metrót, se az ütvefúrót, csak zene. :)

[ Szerkesztve ]

(#27027) .DLL


.DLL
veterán

Sziasztok! Igen rég jártam erre, még február-március környékén, azóta nemigen piszkáltam a Penge lelki világát, de látom már egy új topikot is kellett nyitni. :C
1-2 haverom is szemezik a Blade-el és hadováltak valami gen1-ről meg gen2-ről és gyári 2.2-ről, én meg csak pislogtam, hogy mivan? Nagyon mélyen azért nem érintett a dolog, lévén hónapok óra 2.2 van nálam is, de na azért utána olvasnék a dolgoknak.

Gondolom itt a fórumon is ki lett már vesézve előről-hátulról hatszázszor a téma.

Tudnátok mondani egy körülbelüli dátumot, ahonnantól kikristályosodtak a tények ezekről a dolgokról, gen1-gen2 különbségekről, stb., hogy honnan olvassam el a fórumot. Csak ennyit kérek.

Köszönöm szépen!
:R

(P.H.)

(#27028) #19617792 válasza gfefe (#27011) üzenetére


#19617792
törölt tag

"valamit olvastam, hogy gyári teló pertícióra nem lehet ezeket feltenni megfelelően"

Gyári partíciókiosztáson is tökéletesen működnek a ROM-ok, csak pazarló, mert a system az túl nagy (220MB, ált. elég 128-136MB is). A módosított partíciókiosztást azért szokták feltüntetni, hogy ha valaki átpartíciónálta annak megfelelően a telefonját, hogy azokon is megfelelően fog működni.

Magyar nyelv van az alap CM7 ROM-ban is, bár nem a legjobb.

"Elég jónak tűnik viszont amikor felteszem szaggat mint a nyavaja...."

Kell egy reboot, ill. másik launcher, mert az ADW ami benne van kicsit laggos.

(#27024) madahun: OC minek? :DDD Amúgy ha kell OC, akkor a CM7 alapú 2.3.4 ROM-okat keresd, pl kelzsoca Two-Face 4. Minden 2.3.4 ROM-ban van magyarítás, csak amiket kelzsoca készít, abba belerakja a javított magyarítást.

(#27027) .DLL: Két firmware szinten eltérő generáció van a Bladek között. Gen1 és gen2, a firmware különbözik, más memóriacímre tölti be a kernelt, javult térerő, kicsit javult akksi, HSUPA és év elején megjelent nálunk a hivatalos Android 2.2 Bladere is, ami magával hozza a gen2 firmware updatet is, ha a hivatalos frissítővel csinálod. Az újabb ROM-ok, pl CM7 és a ZTE-leak 2.3.4 ROM-ok már csak gen2 kompatibilisek, amit megoldhatsz a T-s frissítővel, vagy a modaco-n található módosított flasherrel (ami partíciónál is, meg felküld egy recoveryt is), Telenoros készüléken ugrik a gari végérvényesen, ha nekiesel. T-Mobile és Vodafone már csak 2.2-es gen2-es készülékeket árul, a Vodanál a 2.2-es készülékeknél fennállt a fele RAM bug, mint anno, bár úgy tűnik, az a múlté, mert egy kolléga vett Vodas Blade-t az "imént", Android 2.2.2 és full 512MB (~420MB) RAM-mal.

[ Szerkesztve ]

(#27029) JackFeryll válasza hr2 (#26339) üzenetére


JackFeryll
őstag

Köszi. Kicsit későn írok, csak nem néztem most a fórumot, mert közben találtunk egy Gen1-es (clockwork) recovery.img fájlt azt kicseréltük és így már ment minden.

(#27030) madahun


madahun
csendes tag

[link]
ezt akarom megcsinálni,és mivel a sandstorm laggolt,gondolom a nova 2 is fog,meg a sandstorm 2 is,ha véletlenül futna :DD

(#27031) infectedmann válasza #19617792 (#27026) üzenetére


infectedmann
őstag

Hát ezt még tesztelnem kell, mert az EQ-t itthon lőttem be, de szerintem annyira nem lesz hangos. Alap Rock presettel metrón hallani lehetett a zajt. Villamoson nem, vonaton sem, de buszról nem tudok nyilatkozni. Az új saját presetről meg holnap megírom, hogy a reggeli MÁV-BKV túra után mit tapasztaltam, de már itthon is érezhetően hangosabb lett valamivel a zene. Persze ez a zene forrásától is függ, de erősen ajánlott már azért 2011-ben a 320kbps bitrátájú mp3 (elektronikus zenei mixek 192kbps -ek szoktak lenni) vagy valami lossless (pl. m4a).

(#27032) #19617792 válasza infectedmann (#27031) üzenetére


#19617792
törölt tag

~1000kbps FLAC, rock. ;]

(#27033) Tomate válasza Pumika1975 (#27025) üzenetére


Tomate
veterán

Visszament a régi recovery

(#27034) Pumika1975 válasza Tomate (#27033) üzenetére


Pumika1975
senior tag

hála istennek! bakker rohadtul megijedtem, hogy rossz tanácsom miatt (gen1-gen2 csere) nehéz vissza varázsolni a telefont...

zsoca orange romja gen2 azért mem megy neked...

[ Szerkesztve ]

win 10, ....múkodj!

(#27035) jgabor válasza Heimdallr75 (#26999) üzenetére


jgabor
csendes tag

Szia! Nekem akkor szaggat a BT kihangosítóm ha a telefonon a Wifi is be van kapcsolva. Hátha ...

(#27036) Heimdallr75 válasza jgabor (#27035) üzenetére


Heimdallr75
őstag

ez jó gondolat ezt még nem próbáltam :S bár nem nagyon értem mi köze de köszönöm a tippet. hátha :(

الغريبة في هذا الكوكب

(#27037) szezso15 válasza Heimdallr75 (#27036) üzenetére


szezso15
addikt

Igen, a wifi miatt b@szakszik! :K

*Hajrá Loki!* i15+

(#27038) IKuresZI válasza Glatius (#27007) üzenetére


IKuresZI
tag

Nem értem, hogy miért kell egyből hülyének nézni az embert. Egyértelmű, hogy az appok, 3g, mobilnet, wifi, stb jobban meríti, de ha kíméletesen használom a telefont, akkor igenis nagy segítség tud lenni. Egyébként annyira okos tudsz néha lenni, hogy az már professzionális szinten van, mint te magad!

A másik okosnak: épp olyan témám van, ami nem %-osan mutatja az akksit. Témát nem akarok cserélni. Na erre mit lépsz?

Nem értem egy egyszerű kérdésért minek kell egyből hülyének nézni és kioktatni az embert. Feltettem egy kérdést, egy értelmes ember válaszolt, ez nektek miért fáj?

[ Szerkesztve ]

ZTE Blade Gen2 ROM: Sugar Daddy

(#27039) Heimdallr75 válasza szezso15 (#27037) üzenetére


Heimdallr75
őstag

pontosan, kipróbáltam kikapcsolt wifi-vel hibátlan, köszönöm a tippet :D
kár érte mondjuk, de hát ...

Más kérdés, alap vodás volt a telo gen2 csak ugye a memoria hibável, feltettem ez exes ujraparticionálot lefutott, előtte csináltam backupot recoval. Azt próba képpen visszatehetem? csak hogy ott is wifi-bt dolog tesztelése miatt.

الغريبة في هذا الكوكب

(#27040) umek7 válasza IKuresZI (#27038) üzenetére


umek7
őstag

Ha azon feltudsz háborodni hogy miért ilyen választ kaptál rá, ami megjegyzem egyébként nem volt sértő, akkor azt is megfogod érteni hogy miért kérdeztél bugyutaságot. Nem tudom milyen ROM-ot használsz, de rengeteghez van egy update.zip aminek a segítségével százalékos akkumulátort kapsz. Ha pedig mégse lenne, vagy nem akarsz ilyet, akkor belépsz a beállításokba, telefon infó, akkumulátor és ott megkapod hogy hány százaléknál jársz. Azt pedig úgysem tudod semmivel még csak kb. szinten sem belőni hogy mennyit bírhat még ki az akksi, használni kell és egy idő múlva kifogod tapasztalni.

(#27041) Simba86 válasza IKuresZI (#27038) üzenetére


Simba86
senior tag

illedelmesebben nem megy?

battery monitor progi, egyébként CM-ben beállítható, h százalékosan mutassa felül is...

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#27042) IKuresZI válasza umek7 (#27040) üzenetére


IKuresZI
tag

Most őszintén, nem egyszerűbb kirakni egy egyszerű widgetet, mint belépkedni a beállításokba? Komolyan nem értem, ez titeket miért háborít fel :D Annyira kellett a program, hogy ne a %-ot figyeljem, ne kelljen lépkednem, ne kelljen témát váltanom. Erre tökéletes is. Most akkor mi a probléma? Komolyan nem értem...

(#27041) Simba86

SW van fent. Ha neki nem, akkor nekem sem.

[ Szerkesztve ]

ZTE Blade Gen2 ROM: Sugar Daddy

(#27043) umek7 válasza IKuresZI (#27042) üzenetére


umek7
őstag

Akkor ezt írd, mert az előbb még nem erről beszéltél.

Te az előbb egy olyan appra hivatkoztál ami kb megbecsüli hogy mennyit bír még ki az akkumulátor.
/ Egy egyszerű widget ami pedig kijelzi hogy hány százalékon van az akksi.

A kettő még csak véletlenül sem ugyan az, de nyilván én vagyok a hülye.

[ Szerkesztve ]

(#27044) 1kiskavics


1kiskavics
csendes tag

Nagy tisztelettel üdvözlök mindenkit, és köszönet a munkátokért.
Segítségre lenne szükségem.
Van egy kb. fél éves Blade-em ami T-s, még 2.1-es rendszerrel vettem aztán kapott csodazip-et.
Nem túl rég 2.2-esre frissítettem.
Ma ránéztem az erőforrásaimra az ELIXIR nevű progival,
és megdöbbentem.Az internal memory:Total:162,5MB / Free:25,8MB
Azt hittem 512MB van benne,vagy mégis?, csak a 2.2-es ilyen sok helyet foglal?
A RAM.:szerintem jó:Total:420,3MB Free:294,6MB
Mostanában egyre sűrűbben írja ki a készülék hogy kevés a szabad memória,lehet ezen igazítani valamit? Hozzáfűzöm nem vagyok nagyon bátor mikor komoly változtatásokat kell alkalmazni a gépen.
Köszönöm ha valaki tanácsot ad.
További minden jót.

(#27045) IKuresZI válasza umek7 (#27043) üzenetére


IKuresZI
tag

Akkor én kérek elnézést. De akkor sem egyből leugatni kell az embert, főleg, ha már egy értelmes ember válaszolt is rá és már el is lett felejtve az egész, hanem nem hozzászólni, főleg nem ilyen hangnemben! Szerintem ez elég minimum.
Egyébként azért írtam mennyit bír még-et, mert azzal hamarabb kitapasztalom, hogy mi hogy szívja az akksit, meddig bírja, stb. Nem szeretem az watchdogot és a hasonló appokat, ezért akartam tenni vele egy próbát. Nem az életemet akartam rábízni, mint egyesek gondolták...

(#27044) 1kiskavics

T-Mobile oldaláról szedett frissítővel 2.2-esítetted?

[ Szerkesztve ]

ZTE Blade Gen2 ROM: Sugar Daddy

(#27046) szezso15


szezso15
addikt

Húúúúúú sajnos mégse lesz ma ROM! :(
Tegnap jöttem haza, és elfelejtettem hazahozni a MicroUSB kábelem, másik meg nincs a családban :(
Elméletileg kész a ROM, de még módosítgattam rajta és nem merem teszt nélkül feltölteni...
Bocsánat!
Holnap reggel jutok kártyaolvasó közelébe, akkor bepótolom! :K

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#27047) .DLL válasza #19617792 (#27028) üzenetére


.DLL
veterán

Nem mondod, akkor igaz? Végre kiadta a ZTE 2.2-vel szerelve a Bladet? És szerdán? :D :D

Az, hogy év elején, kicsit túlzás mert februárban még napi szinten mentek a "szerdai poénok". ^^
Tehát még mindig szeretnék egy körülbelüli dátumot, hogy mikor jött ki, meddig tekerjek vissza. Sajna a 2.2 olyan gyakran szerepel a topikban, hogy a keresővel nem lettem beljebb, de onnantól (hogy ez kirobbant, mert gondolom nagyot szólt) szívesen elolvasgatnám a fórumot.
:B

(P.H.)

(#27048) umek7 válasza IKuresZI (#27045) üzenetére


umek7
őstag

Jó ezen nem akadunk fent, csak néha a helyesebb fogalmazás lehet célravezetőbb, de nem akarok pipacskodó lenni.

(#27044) 1kiskavics: Nincs ezzel semmi baj, az eredeti partíciókiosztás van életben, ami szerint a programoknak 160MB jut. Érdemes lenne átpartícionálni mert alapból 220MB-os system van, ami óriási pocséklás. Meg egy friss ROM se ártana, ami támogatja az a2sd-t, stb. Az átpartícionálásról a hungariandroid-on Api29 bázisában találsz információkat, friss romnak pedig Gingerbreadből a kelzsoca által buherált Sweet Dreams 3-at tudom ajánlani, Froyoból pedig rengeteg van, attól függ mik az igényeid.

(#27047) .DLL: De, tényleg kiadta, és tényleg szerdán. Szerintem kb 2 hónappal ezelőtt, bár gyenge az időérzékem.

Szerk: A T-s 2.2 update 05.10-én jelent meg.

[ Szerkesztve ]

(#27049) Tomate válasza Pumika1975 (#27034) üzenetére


Tomate
veterán

Semmi gond. Voltak már húzósabb helyzetek is parancssorból :))

(#27050) 1kiskavics válasza IKuresZI (#27045) üzenetére


1kiskavics
csendes tag

Üdv !
igen a t-mobil oldaláról.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Blade - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.