Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:28:04

LOGOUT.hu

Itt mellőzzétek az offot, arra ott van a másik topic: OFF topic
Az előzmény topic: World of Tanks - MMO - Archívum I.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38951) fradi81 válasza Bozso68 (#38949) üzenetére


fradi81
veterán

Ha leváltasz kisebbre akkor minden nagyobb lesz, viszont kevésbé lesz éles, választhatsz.

moto g72, Ninebot d28e

(#38952) vendingo


vendingo
veterán

Tegnap végre meglett a Pz IV.
Ha kicsit fejlesztem sokkal jobb lesz? Jelenleg csak a maxos motor van benne, de valami katasztrófa.

Kezdtem egy orosz ágat is, az viszont nagyon bejön!
Sokkal strapabíróbbak mint a náci meg az angol tankok amiket eddig próbáltam.
IS7 vonalon indultam el, remélem beválik majd!

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#38953) Drenadar válasza vendingo (#38952) üzenetére


Drenadar
veterán

javaslom a 10centis ágyút rá :) nagyon durva... 6 másodperc alatt betölt (eszközök+BiA) és minden 4-es tank egy lövés, 5-ösök max 2 :)

nagyon fun!

(#38954) fradi81 válasza vendingo (#38952) üzenetére


fradi81
veterán

Ezek a tankok inkább arra jók hogy a távolból lövögessél velük, főleg ha alul vagy.

moto g72, Ninebot d28e

(#38955) Z.m.Z válasza vendingo (#38952) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Tök mindegy milyen mert engem folyton szopóágra tesz vele. Hiába "javasolják" a 10.5-es ágyút mert ahoz össze kell lőnöd mégy 6-8000 csillagot és a közepes 7.5-ssel a KV-1-et közvetlen közelről sem szeded ki távolról meg pláne és amikor már szétkúr az ideg és végre összekínlódod a nagyágyút, onnantól kezdve meg folyton VI-VII tankokkal rak össze. De rájöttem, hogy ez a játék majd csak akkor kezdődik amikor már minden tankod X-es.... Addig folyton van nálad erősebb vagy agyhalott gyíkokkal rak össze.....

(#38956) Bingisz válasza Z.m.Z (#38955) üzenetére


Bingisz
addikt

Nehogy azt hidd, hogy azért mert te vagy a csatában a tier10, akkor te vagy az istenkirály....
Itt szokott általában megbukni a top tier tankok mutatványa.

[ Szerkesztve ]

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#38957) Z.m.Z válasza Bingisz (#38956) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Nem azt hiszem...... csak ha valaki odáig eljátszik addigra már nem egy istenverte agyatlan hülye! És ott már kezd érdekes lenni a játék mert egyszer csak elkezd mindenki összedolgozni stb. stb.. És nincs olyan hogy 1 lövésre ganéznak ki....

Mert ameddig van nálad nagyobb és erősebb tank addig össze is rak velük. Eddig csak akkor voltam toptank amikor új volt és gyenge és még egy kisebb is kiszedte nagy ágyúval de ahogy erősödött megint a szörnyek közt találtam magam. És a light tankokról már leszoktam mert utáltam scout-olni..

[ Szerkesztve ]

(#38958) Bingisz válasza Z.m.Z (#38957) üzenetére


Bingisz
addikt

Amíg nem játszottál egyetlen nagyobb tierű csatát, addig ne vonj le ilyen következtetéseket.
De elárulom, nagyobb tierben ugyan annyi a hülye, csak ott a jobb játékosok nehezebben tudnak kompenzálni.

"-Bingisz jó veled játszani, az arty legalább nem engem lő...."

(#38959) Z.m.Z válasza Bingisz (#38958) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Játszottam. Méghozzá a 8.3 próbaverzióban kb. egy hétig és Qvára élveztem!

Neked viszont már van pár nagyvasad, most néztem meg. Szép teljesítmény! Gratulálok! Hogy bírtad ki idegbaj nélkül??

[ Szerkesztve ]

(#38960) Z.m.Z válasza Bingisz (#38958) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Megjelölhetlek ismerősnek?? Hátha tanulok valamit.... :R

(#38961) Veatta válasza Z.m.Z (#38959) üzenetére


Veatta
aktív tag

Nem érdemes összehasonlítani a teszt szervert a normál szerverrel játékosállományt tekintve. A tesztre ritkábban téved láma, hétvégi player. Arról nem szólva, hogy egész más motiváció van a teszten mint élesben.

Ha szednének magukra tapasztalatot a tier X-ig akkor egy 1200 eff alattival sem találkoznál és tényleg jó csaták alakulnának ki, de ez csak egy idealizált kép, majd meglátod, ha elérsz odáig.

(#38962) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Egy őrjárat plecsni T29-el. :)

Visszajátszás.

(#38963) Imilenni válasza Z.m.Z (#38957) üzenetére


Imilenni
addikt

Össze dolgozni?..áhh..ez nem század..és társai :) Random csata...van olyan hogy 1lövéseznek..egy mákkal megáldott arty tud 1lövésezni..Hát..amikor nálad nagyobb tierek ellen tesz be a játék, az inkább izgalmas ;]

"Csapatmunka" ez volt az első meccsem anno a ferdivel..

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#38964) Z.m.Z válasza Veatta (#38961) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Viszont azt is hallottam, hogy akik régebben kezdték gyorsabban előreléptek, mert nem volt ennyire részletes és szerteágazó a fejlődési vonal. És hogy amint reklámozni kezdték a tv-ben, elárasztotta a játékot a sok hülye! Igaz ez?

(#38965) Stauffenberg válasza echterion (#38939) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Engem viszont azért sem érdekel, hogy mi van benne a számításban és mi nem, mert nem izgatnak a statok. Néha ránézek a sajátomra, elkönyvelem, hogy lassan de biztosan fejlődik, aztán megint nem érdekel hetekig. Persze ki lehet belőle olvasni a játékosra vonatkozó eredményeket, de inkább játszani kell, mint mások adatlapját nézegetni.

Viszont amit leírsz példákat a foglalásra, azok a csapaton is múlnak (vagy a sajáton, vagy az ellenséges csapaton). Ha egy játékos egyéni hatékonyságát akarod leírni, akkor csak a teljesen egyéni teljesítményeket érdemes számítani, nem azt amire ráhatása van a csapatoknak.

(#38966) gagyenkov


gagyenkov
tag

Ha már vesztünk:-)

W.O.T: gagyenkovHUN Klán:BPP

(#38967) Haart


Haart
addikt

Nagyon imbák ezek a chinese tankok, Pz4-el megyek legnagyobb ágyuval és 4x lőttem meg az 5. szintü chinese tankot és 1x sem sebeztem rajta. :W

(#38968) Veatta válasza Z.m.Z (#38964) üzenetére


Veatta
aktív tag

Lehet benne valami, sokan panaszkodnak a hétvégén a játékosállományra.

A fejlődés lassúsága/gyorsasága eddig is azon múlott, hogy mit akartál kifejleszteni IS 7 vagy E100, Maus, ha mindent egyszerre akkor is lassan jutott el , de legalább nem 2500 csatával, hanem többel ami elvileg több tapasztalatot is jelentett. Elvileg.

(#38969) Z.m.Z válasza Imilenni (#38963) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

És hogyan lehet klánhoz csatlakozni? Milyen feltételeknek kell megfelelni? Magyarul mire gyúrjak? Mit gyakoroljak?

[ Szerkesztve ]

(#38970) mynames


mynames
senior tag

Hogyan lehetne érdemben reportolni valakit? Épp most "magyar g.ci"-tek le mert meglett a RW medál...
Nem szeretem az ilyet... :(

Shanyika az egyszemélyes KPH clánjából... :))

[ Szerkesztve ]

(#38971) fradi81 válasza Z.m.Z (#38969) üzenetére


fradi81
veterán

Attól függ milyen klán. Valahol nem várnak el semmit, mindenkit várnak szeretettel, a többi meg azt várja legyen jó statod :) (sok ölés, kevés halás)

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#38972) Plasticbomb válasza mynames (#38970) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Azért az nem egyszemélyes klán: KPH

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#38973) sith7


sith7
nagyúr

Azért ezt ha nem baj, beteszem ide :B
Életem első ásza :C

(#38974) mynames válasza Plasticbomb (#38972) üzenetére


mynames
senior tag

Én e szerint néztem. De igazad van.

Gyorsan nézek replay-t mert ilyen klán névvel nem várnék ilyen beszólást...

[ Szerkesztve ]

(#38975) Chris0321


Chris0321
addikt

Valaki nem tud egy olyan modról ami a dobtáras tankoknál jelzi mennyi lőszer van még a tárban? Van fenn egy célkereszt mod nálam de az sajnos nem mutatja és elég zavaró néha, hogy kifogyok amikor nem számítok rá.
Már több oldalon körülnéztem, de nem láttam sehol ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#38976) virkir válasza Z.m.Z (#38957) üzenetére


virkir
veterán

Nem azt hiszem...... csak ha valaki odáig eljátszik addigra már nem egy istenverte agyatlan hülye

Hatalmas nagy tévedésben vagy.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#38977) #48613632 válasza emre (#38937) üzenetére


#48613632
törölt tag

Türelmes ember vagyok, elkezdtem visszanézni a már lejátszott meccseim, vajon hánynak sikeres foglalás a vége?

A végétől számítva a 9. meccs volt, de ott is 14:8-nál nyertünk, és az utolsó percben kezdtünk foglalni.
A ma hajnaltól reggelig lejátszott 19 meccsemből 3-ban nyertünk/vesztettünk foglalással, de ebből összesen 1, azaz egy volt sorsfordító! (Pl az nem sorsfordító, hogy 14:8-nál nyerünk foglalással)

Ami kb 5% az összes meccsek számát figyelembe véve. Azt gondolom, ez nem szignifikáns.

Ellenben a zászlófoglalás pl tökéletesen alkalmas rendzavarásra, pl a pálya egy másik szegletében keringő boly szétkergetésére. Könnyen lehet, hogy pár tank visszafordul az amúgy nyert helyzetből.
Ez pedig már igencsak stratégia, nem pedig harcolni nem szerető, renitens wot játékosok kekeckedése, nemde? ;)

Az utolsó bekezdésedre pedig: Aki meghúzódik a sarokban, az nem foglal, ergó foglalási pontja sincs. Ellenben AFK, és már a saját csapattársai is jelentik!
Ja, te most olyan játékost keresel, aki elkempelget a sarokban, és a végén, sunyi módon foglal?
Hááát ... 5%-ról beszéltünk, most ezen belül már nem fogok keresgélni, ha nem haragszol. De ritka, mint a fehér Zorró ... Bőven 1% alatti. Ez domináns lenne?

(#38978) echterion válasza Stauffenberg (#38965) üzenetére


echterion
nagyúr

De az egyéni eredményeid azért befolyásolják a többiek is. Ha két perc alatt elhullik a csapat fele (ami azért gyakorta előfordul), akkor nem biztos, hogy sok mindent hozzá tudsz tenni, ezért nem lehet azt mondani egy statra, hogy 100%-ban csak az egyénen múlt.

Mellesleg tényleg nem számít sokat, csak az xvm miatt állandóan a szemem előtt van, lehet, le kellene szednem azt az addont.

**********

(#38979) Plasticbomb válasza Z.m.Z (#38969) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nálunk pl a feltételek:

18 legyél (talán éretteb, és ez által használhatóbb vagy csapat szempontból, nem feltétlen igaz, de talán)
Legyen egy min 8as Heavy, Med, Light, TD-t, vagy 6os SPGd(arty).Egyik megvan, már okés. Nem baj, ha jól megy vele. (sőt, öröm és boldogság!)
TS3 Kötelező használata! Mielőtt belépsz a játékba, fellépsz a TS szerverre, ahol a klán van, be valamelyik szobába, és ennyi. Nem teljesíthetetlen. ha munkából, vagy más normális, elfogadható érved van, miért nem lépsz TS-re, akkor elfogadható, hogy nem jössz fel. (Én pl folyamatosan fenn vagyok, direkt kértem vezéreinket, csináljanak egy AFK szobát, ami csak arról szól., hogy oda átlép az, aki elmegy a játékból)
Mindig, minden körülmények között legyen 200k credited tartalék gyanánt, hogy ne azért kelljen lelépned Századból, vagy CWről (Majd amikor lesz CW nekünk is), mert nem tudsz javíttatni, vagy feltölteni a tankod.

És, legfontosabb, próbálj meg a lehető legjobban játszani. Nálunk is nézzük a statokat, szal ha általánosan rossz vagy, az ott látszik erősen, így nem valószínű, hogy egy két próba kör erején túl , (mert hátha egyébként jól játszanál, csak kritikán alul sikerülnek a csatáid) is számolunk rád. Ellenben ha átlagosan tudsz teljesíteni, akkor már van esélyed bekerülni, meg nekünk is profitálni a csatlakozásodból. Ha jók az értékek, és jól is játszol velünk, akkor szinte biztos, hogy bent vagy.

Legutolsónak, de nem legutolsó sorban (Sőt elsődlegesen) Mi arra is figyelünk, hogy ne legyen túl sok kirívó súrlódás a tagok között, szal ne széthúzás legyen, hanem olyan embereket keresünk, akik képesek egyfelé menni a többiekkel gondolatban is. Jó hangulat legyen, vidám, és jó kedélyű emberek kellenek. És egyenesek legyenek egymással szemben.

Hogy más klánok hogy csinálják, nem tudom, ellenben azt igen, hogy mi nem hard core csak a cw érdekel stb klán vagyunk, hanem barátok, haverok, akik a közös célért haladnak együtt. (Meg is látszik, még nem tudunk CW-zni, mert nem vagyunk olyan prók, mint itt páran, de normális napokon, században jó csatákat vívunk, és 75% általában győztes.

A tegnapi kirívóan szar nap volt, a gép egyből összedobott minket 3szor egymás után überprókkal.. 1PADIX vagy mi volt az egyiknek a neve.. Szarrá gyaláztak minket...Negyedik körre már nem is mentünk, senkinek nem volt életkedve három gyalázós vereség után... De nem felejtem el, ezek mennek fel mwreplaysre, hadd, tanuljanak mások belőle...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#38980) vhw válasza #48613632 (#38977) üzenetére


vhw
addikt

Ilyen az esetek 1 meg 5%-ában előforduló, valóban tudatos és meccset megfordító esetek miatt legyen része a képletnek a foglalási pont? Nem lehet megérteni, hogy ez egy olyan tétel, amelyet ki lehet használni, amíg akár 0,5%-nyi jelentőséget is kap az egyenletben?
Tank-tank elleni harcban kíváncsiak a legtöbben az illető teljesítményére, nem hogy milyen hatékonyan tud eltalálni a fehér körbe.

Mintha beleszámítanánk egy bokszoló teljesítményebe, hogy milyen gyorsan tud futni. Jó-jó van valami köze a futásnak/erőnlétnek a bokszhoz, de ki a fenét érdekli úgy közelebbről? Az a lényeg milyeneket tud ütni.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#38981) nyunyu válasza Chris0321 (#38975) üzenetére


nyunyu
félisten

Valaki nem tud egy olyan modról ami a dobtáras tankoknál jelzi mennyi lőszer van még a tárban?

J1mb0nal a celkereszt alatti szam mutatja, hogy osszesen hany loszered van az adott tipusbol, mellette balra toltenyek szama meg azt, hogy abbol mennyi van az aktualis tarban:

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#38982) KaLeun válasza Z.m.Z (#38964) üzenetére


KaLeun
senior tag

Régebben egy játékos hétvégén akár 100k xp-t vagy egy t10 árát is ki tudtam farmolni. Most a hétvége teljesen felejtős, mindenki jobban jár ha nem is játszik...

Cila

(#38983) Z.m.Z válasza Plasticbomb (#38979) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Köszi az infót. 18 már kétszer elmúltam tavaly decemberben. Gondolom ezen a tényen az sem javít,hogy én legalább voltam katona.... És mivel, hogy a barátaim hosszas unszolás után csak szintén decemberben tudtak rávenni, hogy játszak a W.o.T.-al így csak V.-ös a legnagyobb tankom, úgyhogy bukta... De a többi klánnál is ilyenek a feltételek, úgyhogy egyenlőre maradnom kell a random csatáknál és drukkolnom, hogy a szerver ne agyhalottakkal rakjon össze..... :(((

(#38984) mynames válasza Plasticbomb (#38979) üzenetére


mynames
senior tag

Szimpatikus amit írtál.
Miért nem tudtok CW-re menni?

(#38985) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

No, feltettem a tegnapi 4 századunkat, ami mind bukó volt.. Az elsőben biztos vagyok, hogy hiba csúszott az elképzelésbe, hisz nyitva maradt a másik oldal, ahonnan az amxek jöttek, ráadásul egy Type59 végig spottolta a középen maradottakat... És artyval nem tudtam lőni...

1

2
A másodikban nem tudom igazán, hol volt a legnagyobb hiba...

3
ebben a spotter hibát követtük el. Nekik volt, nekünk nem.

4
Ide artyval kellett volna jönnöm, ez a saját részemről a hiba.. Meg az, hogy későn indultam meg, hogy megpróbáljak igazítani a másik oldal helyzetén. (Igaz, parancsom nem is volt erre, de hááát... veszett fejszét fogtam meg..)

Diegho és mindenki aki kb hasonló kaliberű játékos nézze meg és véleményezze.
A többieknek is jó okulást a hibákból!

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#38986) vhw válasza Z.m.Z (#38983) üzenetére


vhw
addikt

Vannak akadémia klánok is, oda általában nincsenek ilyen magas feltételek. (van ahol minimum tank szintet se várnak el, csak légy aktív, legyen TS, viselkedj... van ahol mittudomén T5-6-os tanknak kell lennie a garázsodban, klánja válogatja mit vár el...)
Szóval nem reménytelen csatlakozni valahová, még így kezdőként sem.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#38987) echterion válasza vhw (#38980) üzenetére


echterion
nagyúr

Én értem, mit akarsz mondani, de a példád szerintem rossz. Egy boxmeccsen (főleg pehelysúlyban) nagy hangsúlyt kap, hogy hogy tud futni / gyorsan mozogni egy boxoló.

Ettől függetlenül sztem az ideális az lenne, ha lenne kétféle számítási módszer, az egyikben nem lenne benne abszolút a foglalás, a másikban benne lenne, persze megfelelően súlyozva, aztán mindenki azt nézne, amit akar. Bár, asszem a wot dossier-ben többféle eff is van, csak azt nem tudom, melyik hogy számol.

**********

(#38988) vhw válasza echterion (#38987) üzenetére


vhw
addikt

Elmozdulni/kitérni igen, de hogy mennyi alatt futja a 100-at...

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#38989) Stauffenberg válasza echterion (#38978) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ha teljesen idióta is a csapatod, azért ha beversz az ellenségbe 2500-3000 (vagy több) dmg-t, akkor azért az hozzátesz az effedhez. Az ilyen esetek inkább a W/L rátát csökkentik, de az eff tényleg csak teljesen egyéni dolog, szinte független a csapattól.

Volt olyan hétvége amikor a PlanetWOT szerint 1600 volt az effem, pedig végig szopóágon voltam noobok között, 32%-os győzelmi aránnyal.

(#38990) Plasticbomb válasza mynames (#38984) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nincs meg az az összhang még, ami egy CW képes csapattól elvárható, mint az összpontosított tűz, meg az együtt mozgással vannak még gondok, pl. És sokunknak még csak 9es gépe van.. vagy 6os 7es arty áll a garázsban. Én pl most álltam neki kifarmolni az IS-8on igazán a maradék 120k xp-t és közben összeszedni az IS-7re a creditet, közben húzom a T57 Heavy felé az ágat, meg az AMX heavyn is elindultam, B1el szépen szedegetem az xp-t a BDR-re, De kb az elmúlt hét felét munka után kb csak egy két szorzót csináltam meg.. aztn alvás. Ma sem vagyok fenn, megyek át páromhoz, valami bálra készülünk, (hogy milyen bálra is? Halvány gőzöm sincs, csak ő szeretné ha mennék, és vele együtt beöltöznék.. Szal miért is ne?:) ) Szal nincs sok időm, mint ahogy sokan közölünk pl dolgozik, 2-3 gyerekes családapák (egy két fiatalabb). Szal még nincs meg az az erő, ami kell egy CW-re. Ezért sincs még Bajnokon kívűl nagyobb század, nincs elég 10 gép hozzá... Majd lesz, egy hónap tán max és én is beállok a magaméval oda is.
Huh. elég volt, tényleg össze kell szedjem magam, a tegnapi könyvtár költöztetés lépcsők hadán keresztül nem tesz jót...

Am megnézed a replayeket a tegnapról, amiket linkeltem, ott az ízelítő, milyen egy CW képes CW nyerésre képes csapat, és milyen a mienk között a különbség. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#38991) Fel válasza Haart (#38967) üzenetére


Fel
addikt

A Pz. IV legnagyobb ágyúja mit takar nálad? Ha a 10,5 cm-est, akkor abból ne nagyon lövöldözz sima AP lőszert, mert nem sokat ér.. Csak HE-t, vagy a prémium HEAT-t.

Az a tier 5-ös kínai csoda 1-1-ben ugyanaz, mint a szovjet T-34. Az 57 mm-es löveggel kiemelkedően jó a dpm-e, és korrekt a páncélátütés is, ez az erőssége, de páncélzatban nem igazán acélos.

(#38992) Dobi 562 válasza virkir (#38976) üzenetére


Dobi 562
addikt

Rátromfolok a te IS-7-esedre, az én IS-7-esemmel! :DDD

(#38993) vhw válasza Dobi 562 (#38992) üzenetére


vhw
addikt

És ott van alatta a feltörekvő kisöcsi, belőle is remek IS7 player lesz nem sokára :D

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#38994) Z.m.Z válasza vhw (#38986) üzenetére


Z.m.Z
aktív tag

Hát sajnos a statom tegnap óta sokat romlott.. Beindult a szopás keményen. Tegnap délután fülig ért a szám aztán este 8-tól 11:30-ig nem nyertünk csatát. A mai pedig úgy néz ki, hogy 15 csata 3 győzelem.... :((( Na ebből nem lesz fejlesztés ma.... SE!!

(#38995) #48613632 válasza vhw (#38980) üzenetére


#48613632
törölt tag

Dehogynem, értem én a Ti álláspontotokat, csak szerintem téves.
Mivel ez nem egy agyatlan durr-durr játék, hanem azért számít a stratégia is, és annak pedig szerves része (de nem szignifikáns) a foglalás, plusz, számtalan esetben a sikertelen foglalás jelentős mértékben befolyásolja az adott csata kimenetelét.

De elfogadom az érveid/érveiteket, pusztán nem értek vele egyet 100%-ban.

Akkor értenék egyet 100%-ban, ha a zászlót kivennék a játékból. Szerintem az, hogy az effi értékét némileg befolyásolja (Nekem 940-ről 860-ra esett vissza) bőven belefér.

És mint mondottam, az efficiency az hatékonysági mutató, nem pedig harci teljesítmény jelző. Arra találták ki a WN6-ot tudtommal!

(#38996) Warpig


Warpig
aktív tag

A JagdPanther-re fel lehet rakni az ágyúkat sorban vagy előbb ki kell maxolni a felfüggesztést?
(a motor és a rádió maxon van)

[ Szerkesztve ]

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#38997) fradi81 válasza #48613632 (#38995) üzenetére


fradi81
veterán

Igen a foglalásnak nagy szerepe van a győzelemben, amikor ugye a gyengébb csapat 1-2 tankja eljut a zászlóig, és így győzi le(ésszel) a túlerőt, mert más esélye már nem lenne rá. Aki azért játszik a játékkal mert egyszerűen szórakoztatja, azt nem érdekli hogy ettől nem lesz neki nagyobb a statisztikai eff értéke :) A győzelem a fontos, de kinek mi.

moto g72, Ninebot d28e

(#38998) #48613632 válasza fradi81 (#38997) üzenetére


#48613632
törölt tag

Egyet értek, szerintem is a zászlófoglalás észjáték, ezért nem értem mi az a nagy ágálás ellene. Ugyanakkor azért nem számottevő az ilyen győzelem, bár előfordul időnként.

Ettől függetlenül a WotStat még mindig a régi efi értékemet mutatja, míg az XVM már a csökkentettet.

(#38999) Z.m.Z


Z.m.Z
aktív tag

Na látjátok énszerintem meg ez az egész statisztika egy őrületesen nagy baromság!! Max 10%-a múlik rajtad!! És akkor már sokat mondtam szerintem....

(#39000) vhw válasza #48613632 (#38995) üzenetére


vhw
addikt

Eff vagy WN6, ugyanarra a célra találták ki mind a kettőt, csak az előbbiben tárva-nyitva hagytak kis nagykaput, ami aláásta az egész módszer objektivitását.

De még a jelenlegi eff-el sem lenne akkora gond, ha nem lenne farmolható a cap pont nem-foglalásos győzelemnél. (így mindkét félnél, a WG cap pontos rendszerénél és az eff képletében is ott a rés, a kettő együtt pedig ellehetetleníti az objektivitást)

Z.m.Z:
"Max 10%-a múlik rajtad!! És akkor már sokat mondtam szerintem...."

Akkor mivel magyarázod, hogy 10%-nál lényegesen nagyobb különbségek vannak egyes emberek statisztikái között. (ugye ha működne az elméleted, akkor ott mozogna mindenki +/-10%-ra egymástól)

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.