Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Windows XP kérdések és válaszok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Sziasztok!
Hogy lehet aktiválni az infravörös figyelőt, ha annak ikonja nem látszik a Vezérlőpultban se?

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#28802) jattila40 válasza cascada (#28800) üzenetére


jattila40
tag

Egy újra telepítés segíthet. Nekem is volt ilyen leállási gond, de más jellegű. Valami COM objektum regisztráció tűnt el mindig, leálláskor azt kereste, és kb 10 percig vacakolt mire leállt. Ilyenkor a regsvr32 wuaueng.dll segített, de következő alkalommal megint eltűnt a regisztráció. Nem jöttem rá mi okozta a hibát, de az újra telepítés segített.

(#28803) cascada válasza jattila40 (#28802) üzenetére


cascada
senior tag

Értem. Köszi szépen a segítséget, de az újratelepités nem játszik, mert a sok programot nincs idegzetem visszatenni. Akkor igy marad :DDD

(#28804) titus26


titus26
tag

sziasztok!

olyan problémám lenne, hogy az asztali gépemre egy win xp aeroglas verziót telepítettem fel, és nem ismeri fel a játékvezérlőket, kormányt, stb. a vezérlőpultban sincs játékvezérlők nevű ikon. a kérdésem az lenne, hogy utólag lehet ezt orvosolni, vagy rendszer reinstall kell?

(#28805) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok, valaki el tudná nekem küldeni e-mail-ben az asztal megjelenítése fájlt (Asztal megjelenítése.scf), mert nekem nincs :U

Általában itt kellene lennie :K
C:\Documents and Settings\USER_NEVE\Application Data\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\Asztal megjelenítése.scf

Köszi, előre is: RR

═════════════════════════════════════════

(#28806) PazsitZ válasza RootRulez (#28805) üzenetére


PazsitZ
addikt

Egy Desktop.scf fájlba mentsd el a következőt:

[Shell]
Command=2
IconFile=explorer.exe,3
[Taskbar]
Command=ToggleDesktop

- http://pazsitz.hu -

(#28807) RootRulez válasza PazsitZ (#28806) üzenetére


RootRulez
félisten

hehe, köszi :K

═════════════════════════════════════════

(#28808) user12 válasza Badman 4ever (#28801) üzenetére


user12
őstag

System32-ben van olyan, hogy irprops.cpl?
Indítsd el manuálisan

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#28809) mbencem


mbencem
tag

Windows XP SP3 EE Death Edition 2009
Mit gondoltok erről az xpről?Megéri felpakolni?
Nem fogja jobban a gépet mint egy sima xp?
Leginkább játékra kell.
Előre is THX!

(#28810) Badman 4ever válasza user12 (#28808) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Van, de nem reagál. :( Eddig ment irmon nélkül is az infrám, csak az újratelepítés óta (ami nem használt semmit a win update-s baromság miatt, amiért újra kellett telepítenem) nem működik sehogy se, bár a driver rendesen fel van rakva.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#28811) Csabee. válasza mbencem (#28809) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Hehe.. Microsoft Editiont tedd fel! Ne warezolj! :((( Tiltja a fórum

Üdv: Csabee.

(#28812) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Sziasztok!

Vagy egy elég nagy problémám. Játszottam Borderlandsal, kifagyott szerver keresésnél, ekkor próbáltam visszalépni XP-be Ctrl-Alt-Del-el, Alt-tab-al, stb., de nem sikerült. Reset híján a tápnál kikapcsoltam a gépet. Újraindításnál nem tölt be az XP, egy csíkot megy aztán újraindul a gép.
Egy másik HDD-n levő Windows 7-es rendszerre rákötöttem a problémás merevlemezt, ott azt írja, hogy meg kell formáznom az XP-s merevlemezt. Gyanítom, hogy a fájlrendszer csúnyán sérült az előző eset miatt.
A kérdés: ki lehet valahogy javítani a fájlrendszert, anélkül hogy formáznom kellene? Nem próbáltam még ki, hogy mit lép egy XP telepítő CD berakására, de ha esetleg rá tudnék telepíteni a meglévő XP-re egy újat (tehát nem formáznám, csak rátelepíteném), akkor az asztalon, dokumentumokban levő fájlok elvesznek, vagy csak és kizárólag az XP működéséhez szükséges fájlokat cseréli ki? (250Gb adatról lenne szó... :( )

Várom mielőbbi segítségetek!
Üdvözlettel: kacsyx

u.i.: Az is elégséges megoldás lenne, ha legalább valahogy "bele tudnék nyúlni" a winyóba és ki tudnám menteni a legfontosabb adatokat. Van erre valamilyen program?

[ Szerkesztve ]

(#28813) joe2005 válasza kacsyx (#28812) üzenetére


joe2005
senior tag

Valamilyen livecd-vel próbáld meg!
chkdsk /p /r

"Have you tried turning it off and on again?"

(#28814) kacsyx válasza joe2005 (#28813) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Bocs, de ezt kifejtenéd bővebben? :B

(#28815) kacsyx válasza kacsyx (#28814) üzenetére


kacsyx
aktív tag

A parancssoros megoldás menni fog, megpróbálom. A livecd-t nem tudom mi :B
Köszi!
Mivel nincs formázva (a hibajelentés szerint) ezért nem engedi.

[ Szerkesztve ]

(#28816) Csakénvagyok válasza kacsyx (#28815) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

CD Linux a mentéshez.

(#28817) sfdrakex válasza Badman 4ever (#28810) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem jobb ha sima xp-t teszel fel, és pakolod fe la számodra szükséges progikat, mintha feltennél ilyen gányolt valamit.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28818) kacsyx válasza Csakénvagyok (#28816) üzenetére


kacsyx
aktív tag

És ez mit csinál? Meg eleve a Linux miatt nem áll össze nekem a kép. Légyszíves kicsit elmagyaráznátok?

sfdrakex:

Mindenképpen XP-t akarok, a gond az, hogy egy rakat dokumentum volt a meghajtón és valahogy jó lenne ha megmaradnának.

Egyébként nem az a gond, hogy most nincs semmilyen oprendszer ami alatt meg tudnám nézni, hogy mi van a másik vinyóval, tehát ha ezért ajánljátok a cd-ről futtatható Linux disztribúciót, akkor az most nem kell nekem, hanem az a gond, hogy formázatlannak látja a teljes 250-es vinyót, amin az XP behalt.

[ Szerkesztve ]

(#28819) Csakénvagyok válasza kacsyx (#28818) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

No problem. Letöltöd, kiírod CDre, bebootolsz róla. Desktop XPhez hasonló környezet, hozzáférsz az adatokhoz.

Igen Linux Live Cd, megnézheted hogy látja e a particióid.

(#28820) joe2005 válasza kacsyx (#28818) üzenetére


joe2005
senior tag

Azt írtad, hogy a win7 nem látja, azért ajánlottam a live distrot, hátha. Utána mentés amire csak akarod.
Itt is próbálkozhatsz!

Ezt is próbálhatod.

[ Szerkesztve ]

"Have you tried turning it off and on again?"

(#28821) kacsyx válasza Csakénvagyok (#28819) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Oké, köszönöm a segítséget mindenkinek. Megpróbálom hátha.

(#28822) lesaux


lesaux
veterán

Hogyan lehetne elérni, hogy az egyik rendszergazda ne tudja megváltoztatni a másik jelszavát?

(#28823) Csabee. válasza lesaux (#28822) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Korlátozott felhasználókat csinálsz..

Üdv: Csabee.

(#28824) lesaux válasza Csabee. (#28823) üzenetére


lesaux
veterán

Azon nem fut a Chris TV, de ha tudsz rá megoldást, erre is nyitott vagyok.
(Egyébként 98 vagy 2000 alól rémlik nekem olyan, hogy nem csak kétféle felhasználót ismert a rendszer, hanem jóval többet, sőt, talán még állítgatni is lehetett, hogy kinek mihez legyen joga?)

(#28825) Gosti81


Gosti81
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni!
Windows TinyXP Platinum Edition 2 - höz magyar billentyűzet kiosztás progit keresek! Ha tudna nekem valaki egy linket adni, ahonnan le lehet tölteni ezt a progit megköszönném!

üdv. Gosti81

(#28826) Lenry válasza Gosti81 (#28825) üzenetére


Lenry
félisten

ad1: ilyen nevű Windowst a Microsoft nem adott ki
ad2: vezérlőpult - területi és nyelvi beállítások - nyelvek - szövegbevitel. ott kell bill.kiosztást állítani. ehhez nem kell és nem is kellett soha semmilyen külső program

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28827) titus26


titus26
tag

Hahóóó!

senki nem tud segíteni?

sziasztok!
olyan problémám lenne, hogy az asztali gépemre egy win xp aeroglas verziót telepítettem fel, és nem ismeri fel a játékvezérlőket, kormányt, stb. a vezérlőpultban sincs játékvezérlők nevű ikon. a kérdésem az lenne, hogy utólag lehet ezt orvosolni, vagy rendszer reinstall kell?

(#28828) sfdrakex válasza titus26 (#28827) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Miértnem normális nem buherált XP-t tettél fel? Egyébként pedig nem kellene a felsorolt eszközökhöz esetleg driert telepíteni?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28829) titus26 válasza sfdrakex (#28828) üzenetére


titus26
tag

hiába teszek fel drivert, nincs a vezérlőpultban játékvezérlő lehetőség, és ha usb-n keresztül rádugom mondjuk a kormányt, USB HIDként ismeri be a gép.

(#28830) sfdrakex válasza titus26 (#28829) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

És ha az usb hidet rölöd és ujbol felismerteted és te adod meg az uj drivert hozzá?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28831) titus26 válasza sfdrakex (#28830) üzenetére


titus26
tag

jelenleg egy saitek usb controllert szeretnék használni, de ennek nincs, nem kell driver, csak egy exe fájl van a telepítő lemezen, és a neten is csak ezt találtam hozzá.

(#28832) Lenry válasza titus26 (#28831) üzenetére


Lenry
félisten

akkor neked is csak azt tudom mondani, mint a kollegádnak pár hsz-el ezelőtt: ilyen nevű Windowst a Microsoft nem adott ki. tessék normális, buherálatlan XP-t telepíteni. abban nagyobb eséllyel fog működni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28833) titus26 válasza Lenry (#28832) üzenetére


titus26
tag

tudom, hogy a microsoft nem adott ki ilyen newű windowst, de ha már ezt kipróbáltam, és ilyen hibába ütköztem, gondoltam megkérdezlek titeket, hogy van-e mód, ötlet, lehetőség, utólag ezt javítani reinstall nélkül.

(#28834) Lenry válasza titus26 (#28833) üzenetére


Lenry
félisten

működött ez a controller korábban?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28835) titus26 válasza Lenry (#28834) üzenetére


titus26
tag

természetesen.
előzőleg volt fenn a gépen vista is, és win 7 is, de egy logitech webcam driver tönkrevágta a rendszert, és ezt az aeroglasosat raktam fel.

(#28836) sfdrakex válasza titus26 (#28835) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor valszeg ebben az "aeroglass"-ban pont az lett kiherélve ami neked kéen, ezért értelmetlen másoknak magukra optimalizált OSét felrakni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28837) jozsef11


jozsef11
tag

Sziasztok!
Az egyik haverom gépét kiszúrta a Microsoft, hogy az xp-je nem eredeti. Mit lehet tenni, hogy újra "eredeti" legyen, esetleg hol kell megadni az új licence kulcsot? Nem szeretné újra telepíteni kérlek segítsetek. :R

(#28838) kraftxld válasza Lenry (#28826) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezekből még a lehetőség is ki van szedve, hogy új billentyűkiosztást adjon hozzá az ember. Szerintem csak rendes XP telepítésével lehetne megcsinálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#28839) Mania válasza jozsef11 (#28837) üzenetére


Mania
senior tag

(#28840) Badman 4ever válasza sfdrakex (#28817) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ez egy síma SP3-al integrált Win XP Professional, a gányolást a telepítést után művelem magam. :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#28841) #54715584


#54715584
törölt tag

Ugye ez most nem komoly, hogy az elmúlt 20 hsz mindegyik ugyanarról szól és ráadásul újoncok?

Ha már ennyi eszetek van, hogy gányolt, illegális verziót használtok, legalább ne hangoztassátok :((( mert valószínű úgy is meg lehet oldani a problémákat.

Csodálkozom, hogy egyáltalán válaszoltak itt a kérdéseitekre...ne játszunk már vérpistikéset...

(#28842) andy83 válasza #54715584 (#28841) üzenetére


andy83
aktív tag

De majd jön úgyis egy MOD, aki kigyomlálja a nem megfelelő HSZ-eket... :K

facebook.com/SzeretekMozizni

(#28843) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Sziasztok
Egy régebbi gépre (ABIT NF7-SA, Gef 4 MX440) telepítettem XP SP2-t, és a media player egyszerűen kifagy fájltípustól függetlenül (DVD videó, xvid, divx). A hibajelenség elég érdekes, olyan 5-6 perccel a film indítása után csontra fagy a rendszer, egérkurzor nem mozdul, bill nem reagál, kép lemerevedik. Ugye mivel hibaüzenet nincs, az ember megcsinálja a kötelező dolgokat (alaplapi driver, VGA driver frissítése, codec csere - itt csak egy xvid+ac3+vobsub kombó van most), de mivel nem az én gépem, hosszasan nem tudtam piszkálni, de azért szeretnék vmi megoldást találni. Nem találkozott senki hasonlóval? A gép 2Dben stabil, egyedül a filmlejátszás fekteti meg...

"So say we all"

(#28844) #54715584 válasza TaliGa (#28843) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nekem még anno a Millenium alatti 7-es lejátszóval volt ugyanilyen problémám.

De nem lehet mégiscsak vmi driver probléma?
Esetleg ihányoznak frissítések a media playerhez?

De ha már lejátszó, akkor használjon inkább gom playert :)

(#28845) sfdrakex válasza Badman 4ever (#28840) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Bocs nem is a tiedre akartam írni hanem az előtted lévőre.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28846) sfdrakex válasza TaliGa (#28843) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha van lehetőség másik videókártyával próbáljátok ki. Esetleg tegyél fel valamit ami figyel hőmérsékleteket.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#28847) TaliGa válasza #54715584 (#28844) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Driver probléma sztem nem nagyon sanszos, meg ugye az alaplaphoz 2004es driver a legutolsó, azzal már nem tudok ügyeskedni, VGA-hoz meg raktam háromfélét (idei frisset, tavalyit, meg a gyárit).
Automatikus frissítésen van az op. rendszer, egy hét alatt már az összes ajánlott/fontos ápdétet bezúzta magának, és a probléma még megvan.

Ragaszkodnának a mediaplayerhez... hmm, de mondjuk bsplayert teszteltetnem kéne velük, ha az alatt is fagy, akkor vagy hardver, vagy driver.

"So say we all"

(#28848) Lenry válasza kraftxld (#28838) üzenetére


Lenry
félisten

csak azt érteném meg, hogy a mi a francnak adnak közre ilyen totál személyre szabott kiherélt sz*rokat... attól, hogy a kedves buherátornak nincs szüksége valamire, attól az még másnak kellhet.
aztán meg a júzer csak szívja a fogát, hogy miért nem mennek totál alap dolgok.

mondjuk az is hülye, aki ilyenekkel szívatja magát.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28849) TaliGa válasza sfdrakex (#28846) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Ez se rossz tipp, ráadásul a GPU-Z eccerű.

"So say we all"

(#28850) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Üdv!

Én azt szeretném megkérdezni, hogy ha csinálok két felhasználtó, egy vendéget, és egy rendszergazdát, akkor lehet e olyan beállításokat alkalmazni, hogy pl. egyes mappák csak a erndszergazdaként bejelentkezett fiók alól láthatóak, a másik(ak)-al nem?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.