Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3701) Tripton válasza bzoley (#3697) üzenetére


Tripton
csendes tag

Creative Sound Blaster X-Fi series XP Beta Driver 2.14.0001 driverrel tökéletesen műxik.
Audio Consol is megy. A HP driver-ével is megy de ott kevesebb opció van az Audio Consol-ban.

[ Szerkesztve ]

Ha vannak atomok, és mód kinálkozik, molekulák is lesznek; és ha a molekulák nedves, meleg helyen tanyáznak, elõbb-utóbb lesz belõlük elefánt is.

(#3702) bzoley válasza Tripton (#3701) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor eddig jó. Console Launcher? Bár talán nem feltétlenül szükséges telepíteni.

(#3703) Kecuhun


Kecuhun
senior tag

Egy kis segítségre lenne szükségem! CoD4 SP-ben játék közben minden visszhangzik nekem. Mintha egy uszodában játszanék. :W SB X-Fi XtremeGamer hangkarim van. Próbáltam állítgatni, de nem sok sikerrel. Mi lehet a probléma? Milyen beállításokat használjak? (Egyébként a Multiplayernél jók a hangok, csak SP-ben nem.)

(#3704) Intruder A 6 válasza Kecuhun (#3703) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Szia!

Eax effektek meg ilyenek esetleg nincsenek bekapcsolva?

(#3705) Kecuhun válasza Intruder A 6 (#3704) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Nincsenek. :(

(#3706) Kraptor


Kraptor
őstag

Xi-Fi-böl melyiket érdemes venni? Music sorozat már megszünt és az Audio/Gamer az valami butított változat ha jól tudom.

(#3707) Gabás válasza Kraptor (#3706) üzenetére


Gabás
addikt

csak az Audio a butított

(#3708) Kraptor válasza Gabás (#3707) üzenetére


Kraptor
őstag

Gamer és Gamer Fat Pro között mi a különbség? Maga a kártya között ránézésre elég sok vagy csak a 64mb ram és aranyozott jack dugók és annyi?

[ Szerkesztve ]

(#3709) Gabás válasza Kraptor (#3708) üzenetére


Gabás
addikt

asszem csak az X-ram+csicsák

(#3710) Kraptor válasza Gabás (#3709) üzenetére


Kraptor
őstag

köszi a válaszokat, x-ram ér valamit?

[ Szerkesztve ]

(#3711) CséZé


CséZé
őstag

Sziasztok!
Lenne egy láma kérdésem, lehet h elküldtök a francba :DDD
Tehát: Mi a különbség egy mezei alaplapi hangchip és mondjuk egy Creative X-Fi Xtreme Gamer hangkari között? Gondolkodtam ajta h jó is lenne meg drága is, de miért vesz az ember hangkártyát? Számomra ez nem nagyon érthető. Olyan a helyzet mint a videokártyáknál? Egy felvilágosítást meghallgatnék :R
És mi az a hangkari ami már elfogadható kategória? Vagy 20k körül van ilyen?
Sry a láma kérdésekért, de ebben a tekintetben sötét a tudásom :(

(#3712) Az-X


Az-X
őstag

Van egy kis gondom egy X-Fi Extreme Music karival. Egyszerűen csak kifagy. Elkezdek hallgatni valamit és csak idő kérdése, van, hogy 1óra van, hogy fél óra, de van, hogy 10 perc után lefagy az egész gép, csak reset segít. Ha nem használom, akkor a gép nem fagy ki...
Ezen kívül van még egy olyan gond is vele, hogy menet közben néha elkezd olyat, hogy szól a zene, film akármi, pattan egyet és onnantól minden csak a centeren és a mélynyomón hajlandó megszólalni. Ez is a következő restartig tart :F
Tudna valaki ötletet adni ezzel kapcsolatban? Volt már valakinek ilyen? Az első ugyanilyen karim el sem indult, gariba cserélték, nagyon remélem, hogy ez most nem hardware-es hiba. Karácsony előtt kezdődött már ez a történet és igen kellemetlen kezd lenni :((( Lehet mégis az ASUS-t kellett volna venni.

:)

(#3713) kraven54 válasza CséZé (#3711) üzenetére


kraven54
aktív tag

Elég sok:) Ha nem vagy nagyon bot fülü, akkor meg ég és föld. Nekem jelenleg semmi más hangforrásom nincs most(zene,házi-mozi,stb) viszont van 1 viszonylag jó 5.1es rendszerem pc-hez. Zenéhez, filmhez nekem nem volt elég az alaplapi chip ezért anno vettem Audogy2öt. Már az elörelépés volt hangzásban. Most nemrég vettem xtrememusicot és sokkal tisztább a magas és a sub is jobban szól az A2höz képest, hátmég az alaplapihoz. Persze ha csak játékra kellene nem vennék hangkártyát, de nekem zene meg film volt fő szempont.

(#3714) kraven54 válasza Az-X (#3712) üzenetére


kraven54
aktív tag

Hello! Nekem audigy 2-vel volt ugyanez. Nálam az volt a ludas, hogy az alaplapom nem komálta az SB kártyáit. Fagyott x idő után. Késöbbi alaplapomban semmi baja nem volt és azóta is működik.

(#3715) Pecc


Pecc
őstag

Sziasztok!
Xtrememusic digitális kimeneten nem ad ki 5.1et.
Hozzá kapott driver van fenn. Egy yamaha házimozi erősítővel kellene összekötni de összevissza szól a teszt résznél a rear-ek nem szólnak illetve a sub sem.
Lehet, hogy csak stereot tud kiadni digital out-on :F

Olvasgattam vissza a topikban, nem találtam konkrét segitséget erre.
üdv.

(#3716) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Éppen hangkártya cserén gondolkodom, és ami eszembe jutott, h XFI XtremeMusicot veszek vagy mx XtremeGamert. Azt tudom h az XtremGamer az újabb kiadás és hogy Intel HD Audio kompatibilis, gondolom a Music is HD kompatibilis.
Olvasgattam több fórumot is mindenhol azt írják h tökre ugyanaz a két kártya csak XtremeGamer az újabb.
Nézegettem a Creative honlapját, h mi lehet a különbség a kettő között. Amit én találtam a honlap szerint az annyi, h XtremeGamernél nem írják a SuperRip nevű alkalmazást, viszont van vmi link amivel PowerDVD-t kapunk hozzá. ASuperRip vajon benne van vagy nincs? Illetve XtremeMusic-hoz jár egy Creative XFI Patch, de az a legkevesebb ami érdekel :D

A nagy kérdésem az lenne, hogy Software-esen van-e valami különbség a két kártya között (pl SuperRip vagy vmi hasonló)?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#3717) Az-X


Az-X
őstag

Átraktam másik PCI-ba is a kártyát, de ott is fagy :( Ezek szerint nem csipázza az alaplapom :( Azt hiszem az a legegyszerűbb ha eladom a csodába.
Nem akar valaki ilyen kártyát venni? :D (X-Fi Xtreme Music)

[ Szerkesztve ]

:)

(#3718) Kraptor válasza Energie X (#3716) üzenetére


Kraptor
őstag

Xtreme Music-ot én mostanába nem találtam sehol, én is azt kerestem sőt még a Creative online storejába se lehet kapni. Maga a kártya kialakítása is másabb de aszem majdnem ugyanaz.

(#3719) Gabesz_23


Gabesz_23
tag

Hello! Segítséget szeretnék kérni.Ma vettem egy X-Fi Gamert. "Megy" is rendesen, csak van egy tunerkártyám (Leadtek WinFast TV2000 XP Expert) és ebből sehogy sem tudom előcsalogatni a hangot. Kép OK, csak hang nincs. A legújabb drivert töltöttem le hozzá, a hangkarit meg cdről telepítettem. Nem tudom mi lehet a problem. ??? Help! Előre is köszi

(#3720) Bear válasza Gabesz_23 (#3719) üzenetére


Bear
aktív tag

A belső audio összekötő kábelt csatlakoztattad?

(#3721) Energie X válasza Kraptor (#3718) üzenetére


Energie X
őstag

Engem csak az érdekel, hogy van-e software-s különbség az XtremeGamer és az XtremeMusic között... :))

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#3722) khron válasza Gabesz_23 (#3719) üzenetére


khron
tag

Szia!
Vistád van?
Úgy nem is fog menni...
Elvileg a creative driverében van a hiba, amit fél éve nem képesek kijavítani.
www.lhsite.hu-n találsz segítséget!

WANTED: minden ami - SEGA -

(#3723) bzoley válasza khron (#3722) üzenetére


bzoley
veterán

Az a hiba más jellegű, attól hangnak még lennie kell, ha a két kártya össze van kötve, és engedélyezve van , ill. ki van választva a megfelelő bemenet.

(#3724) Az-X válasza Az-X (#3712) üzenetére


Az-X
őstag

Közben találtam valakit akinek ugyanilyen alaplapban megy az ugyanilyen kártyája... (ABIT IP35 vs X-Fi Xtreme Music.

Esetleg valakinek ötlete, mi mástól lehet ez?
Egyszerűen csak kifagy. Elkezdek hallgatni valamit és csak idő kérdése, van, hogy 1óra van, hogy fél óra, de van, hogy 10 perc után lefagy az egész gép, csak reset segít. Ha nem használom, akkor a gép nem fagy ki...
Ezen kívül van még egy olyan gond is vele, hogy menet közben néha elkezd olyat, hogy szól a zene, film akármi, pattan egyet és onnantól minden csak a centeren és a mélynyomón hajlandó megszólalni. Ez is a következő restartig tart :F

:)

(#3725) daveed


daveed
tag

Hogy legyen pozitiv dolog is a kartyarol:

Gamer Fatal1ty : 2.14.0001 beta-val, 1x nem fagyott mode valtas kozben, raadasul zene is ment kozben. (mondjuk most lett meg a kartya es ez az elso driver amit hasznalok)
Azt olvastam, h modvaltas alatt ha megy vmi akkor garantalhato a kekhalal.

(#3726) Az-X válasza daveed (#3725) üzenetére


Az-X
őstag

Kékhalál nekem nem volt tőle... csak egy hibaüzi és az alkalmazást be kellett zárni.

:)

(#3727) bzoley válasza Az-X (#3726) üzenetére


bzoley
veterán

Ez a spontán fagyás engem is ki tudott akasztani, merevre fagy minden, és nincs tovább. A múlt héten levakartam minden driverét, és a lemezen lévőt raktam vissza, frissítések nélkül. Ettől mintha elmúlt volna. Ma felraktam Vista-ra az SP1-et, valami a hangkártya körül is változott, mert félig alapbeállítással ment tovább. Egyelőre nem volt fagyás, igaz eddig csak Guitar Hero ment, zenét nem nagyon hallgattam.

(#3728) Pyzoo


Pyzoo
aktív tag

Sziasztok!
Én is X-Fi (Gamer) tulaj vagyok. A kártya már 4 hónapja teljesít jó szolgálatot a gépemben.
Tapasztalatok: Amikor kinyitottam a dobozt elsőre nagyon meglepődtem én is a méretén :D , viszont beszerelés és telepítés után (telepítés egy kicsit hosszadalmas) azonnal megváltozott a véleményem. A kártya hangja: A magas hangok egésszen tiszták szépen csengenek és nem sziszegnek bár 1-2 esetben hallotam már de szerintem ez betudható a hangrendszeremnek ill. annak hogy ez a kari nem kifejezetten erre van kitalálva. A mély hangok dinamikusak és gyors dobhangoknál nem folynak össze morajlássá (pl.:drum&bass), viszont szerintem alapbol egy kicsit erősebb a mély hang a többihez képest de ez nem vészes. A középhangok kellemesek eléggé lágyak és jól hallhatóak. Viszont van egy dolog amit nem értek, az hogy ennyire tiszták és jók a hangok mégsem érzem eléggé azt hogy élethű lenne. Tudom tudom ez nem az a kártya, pedig biztos ki lehetne hozni belőle :)
A Crystalizer funkció kisseb csodát tesz a zenével, ezt nagyon eltalálták :C . A karit sztereo hangrendszeren használom gondolom ezért lehet az hogy amikor bekapcsolom a Cmss-3d-t akkor a sztereohatás egy kicsit elvész benne (tehát úgy hangzik mintha egy picit megnőne az áthallás a két csatorna között))pedig csak 20%-ig húztam fel, ennek ellenére egész kellemesen hat a hangzásra.
Játékok: Colin Dirt alatt végre tisztán lehet hallani a kavicsfelverődést. Nálam a játékok kb 5-15%-ot gyorsultak. Játékok alatt sokkal élethűbek lettek a hangok az előző karimhoz képest (SB live 5.1).
Bocsánat ha hosszúra sikerűlt de így éreztem teljesnek.
A kártya szubjektív véleményem szerint egy 10 pontos skálán 8-at simán kap. Ajánlani tudom mindenkinek, lehet hogy valakinek húzós az ára (nekem is az volt egy kicsit ) de megéri. :K

[ Szerkesztve ]

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#3729) Az-X válasza bzoley (#3727) üzenetére


Az-X
őstag

Hmmmm... akkor kipróbálom én is. Bár nekem nem adtak hozzá gyári lemezt :( De akkor majd reklamálok miatta.

:)

(#3730) daveed


daveed
tag

Az everest vajon miert irja, az EAX4/EAX5 re hogy not supported?
Gamer fataliti

(#3731) pd válasza daveed (#3730) üzenetére


pd
tag

Hmm, ez jó kérdés. Nálam is csak a 3.0-ig írja támogatottnak (Gamer), a DirectX/DirectX hangnál. Megtenné más is, hogy megnézi? Vagy ha valaki tudja, hogy az Everest-e a buta és/vagy tud valami más programot, ami jól leteszteli ezeket a funkcióit a kártyának, az megosztaná velünk?

Az Everest 4.20-as verziójú.

[ Szerkesztve ]

(#3732) pd válasza pd (#3731) üzenetére


pd
tag

Ehh, már megint előbb járt a szám, mint az eszem. Aki esetleg elgondolkodott rajta, és daveed, neked is: át kell váltani game mode-ba, akkor mindegyiket támogatottnak írja. Mintha valahol olvastam is volna, hogy csak a játékmódban megy a két új EAX, csak valahogy kiment a fejemből közben. :B

(#3733) daveed válasza pd (#3732) üzenetére


daveed
tag

Koszi az infot, erre nem gondoltam.
(azert ez nem tul jol van megoldva, au2 mode valtas nelkul tudja az EAX 4 et, tudtommal)

(#3734) Adrián29


Adrián29
aktív tag

Sziasztok!
Most tervezek X-Fi hangkari valamelyik fajtáját beszerezni.
A kérdésem a következő lenne:
Annó olvastam,hogy bajok voltak a driverrel,játék közben előfórdúlt,hogy recsegett a hang,kompatibilis hibája volt valamelyik alaplappal.
Ezek teljesen megszüntek?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv:
Adrián

(#3735) khron válasza Adrián29 (#3734) üzenetére


khron
tag

Szia!
Ha vistához akarod használni, akkor sztem ne vegyél,xp-vel viszont nekem semmi bajom nem volt.

WANTED: minden ami - SEGA -

(#3736) Gabás válasza khron (#3735) üzenetére


Gabás
addikt

és miért ne vegyen vistához, ha szabad megtudni? :F

(#3737) Adrián29 válasza khron (#3735) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Pont vista lenne alatta. :U

(#3738) khron válasza Gabás (#3736) üzenetére


khron
tag

Hát csak azért NEM AJÁNLOM-vehetni vehet, mert nekem is az alatt volt, és szarok a driverei. Próbáld meg egy leadtek tv tunerral kombinálni, lehet te is megunod a játékot. Nekem fél év elég volt.
Az alaplapi hk-val semmi gond. Viszont XP alatt, nagyon jó kis kártyák. Nekem volt sb live,audigy,audigy2,x-fi extreme gamer fat ed.,és most egy eladó fatality-m.

WANTED: minden ami - SEGA -

(#3739) Gabás válasza khron (#3738) üzenetére


Gabás
addikt

a vezérlőprogramok most már jónak mondhatók. tunerről nem nyilatkozhatok, mert nem próbáltam, de minden szokásos használatra Vista alatt tökéletes

[ Szerkesztve ]

(#3740) Adrián29 válasza Gabás (#3739) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek a segítséget.
Csak megveszem.

Üdv:
mindenkinek!

(#3741) khron válasza Adrián29 (#3740) üzenetére


khron
tag

Ok!
A hangja szuper!

WANTED: minden ami - SEGA -

(#3742) Adrián29 válasza khron (#3741) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Hát el is várom,hogy az legyen ;)

(#3743) Chalez


Chalez
őstag

Hali!

X-fi Fatal1tyhez milyen drivert ajánlanátok xp-re és vistára :F

(#3744) Gabás válasza Chalez (#3743) üzenetére


Gabás
addikt

amit a gyártó oldaláról letöltesz, mi mást

(#3745) Chalez válasza Gabás (#3744) üzenetére


Chalez
őstag

Jajj, erre nem is gondoltam... :U
Azért köszi! Várok konkrétabb tippeket is...pl alchemy project stb...

(#3746) engusz


engusz
veterán

Melyik X-Fi kártya az, amely Vista alatt képes együttműködni az új hangvezérlő-alrendszerével (OpenAL 1.1), miközben nincs szüksége az illesztőprogramon túl pl. az ALchemy szoftverre.

Nézegettem a Gamer Bulk-ot, de félek, hogy ezen valami butított chip lehet, mondjuk egy Music-hoz képest.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3747) engusz válasza engusz (#3746) üzenetére


engusz
veterán

Aztán, most olyat is olvastam, hogy a Music (vagy Audio) egyáltalán nem képes hardveresen gyorsítani az arra alkalmas játékok hangját. Grrr. Ki érti ezt? Ki látja át a kártyák közti különbséget?

Idegesítő, hogy míg XP alatt a 7.1-es rendszer minden hangszórója nagyjából azonos hangerőn szólt, addig Vista alatt csak az elsők. És néhány játék alatt néha akad a hang. (Gondolom a szoftveres genyóságok miatt. Audigy SE.)

[ Szerkesztve ]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3748) Gabás válasza Chalez (#3745) üzenetére


Gabás
addikt

az alchemy nem vezérlő. mielőtt ironizálsz, nem árt tájékozódni

(#3749) Gabás válasza engusz (#3747) üzenetére


Gabás
addikt

ez az Audio-ra áll, a többi rendben van, csak a direct sound-os játékok esetében kell az Alchemyt használni (de ez egyszerű, és semmilyen lassulást nem okoz)

(#3750) engusz válasza Gabás (#3749) üzenetére


engusz
veterán

Tehát nyugodt szívvel vehetek egy Gamer-t?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.