Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3501) #67688960 válasza boci85 (#3499) üzenetére


#67688960
törölt tag

:)
El vagy te tévedve.
És milyen középfeszültség van nálatok? Saját szabványt használtok?

Kleroo: vistát vagy xpt használsz?

[ Szerkesztve ]

(#3502) boci85 válasza #67688960 (#3501) üzenetére


boci85
tag

El vagyok tévedve?:D
Hát végülis, egy villamosági embernek akrod bemutatni ,hogy mi is a középfeszültség? 230V-os hálózati feszültség az neked nagy feszültség? és van még magas feszültség is csak megsugom:D brávó ja és a "szerintem" szó a tudatlanság szava
A aranyozásról meg annyi ,hogy én csak érdeklődi szerettem volna és ti itt kicikiztek!
Ezüstöt töb helyan alkalmazzák mind az aranyat és megsugom jobban oxidálódik mind a réz!

[ Szerkesztve ]

(#3503) Kleroo válasza #67688960 (#3501) üzenetére


Kleroo
veterán

xp

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#3504) #67688960 válasza boci85 (#3502) üzenetére


#67688960
törölt tag

és más vill szakember nem is létezik rajtad kívűl :)
a 230 az kisfesz
cikiz a fene :) az aranynak nagyobb az ellenálása mint az ezüstnek, max ez sem jól köztudott(közben meg is néztem)

(#3505) #67688960 válasza Kleroo (#3503) üzenetére


#67688960
törölt tag

akkor semmi, ill. elméletileg a subon kívűl mindegyik hagfalról le lehetne vágni a subtartományt, de az xp-re már nem emlékszem, vistát használok ami alapból vágja ha nem kapcsolod vissza, én meg ezzel küszködtem

(#3506) boci85 válasza #67688960 (#3504) üzenetére


boci85
tag

Ez így igaz az ezüst jobb vezető mind az arany és az aranyról még annyit ,hogy nam oxidálódik
400V-tól közép igen 230 kisfesz akkor az írásomról annyit, kis és törpefeszültségü vezetékek között ment és az zavarja, mivel örvény áram keletkezik az elektromos vezetékek között

[ Szerkesztve ]

(#3507) boci85


boci85
tag

Creative Sound Blaster X-Fi XtremeGamer
Valaki nem tudná meg mondani ,hogy az EAX hánypont nullát támogat ez a kártya?
sehol nem láttam

(#3508) imibogyo válasza boci85 (#3507) üzenetére


imibogyo
veterán

EAX 5.0, és Openal

(#3509) XbandX


XbandX
tag

Píísz mindenkinek!

Annyit kérdeznék hogy az Extreme Music változatnál hogy a halálba működik az a flexijack cumó? egyszerűen bedugok egy 1 sávos jacket a másik végén levő RCA-t pedig rányomom a coax digital in-re az erősítőn és megvan a digitális átvitel?...persze beállítván mindent a control panelen...vagy ennél azért komplikáltabb?...léccike...aki tud az segítsen...

Előre is köszi :)

"Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok."- Isaac Asimov

(#3510) XbandX válasza boci85 (#3502) üzenetére


XbandX
tag

gyémánt kell:D az nem oxi9dálódik és igencsak jól vezet...vagy nem is...víz...az az igazi...az tuti nem oxidálódik...akármennyire is audifil vagy a büdös életbe nem hallod meg a különbséget az ezüst és az arany között:D:Dfőleg ahol nem millivoltok vannak.....

A mikroelektronikában ott már számít...de itt kérlek:D:D

Szépnek-szép;)

Lehet te villamos ember vagy és vágod a témát...de azért minket sem kell hülyének nézni:D:D

Mi sem irodalmárok vagyunk....tisztelet a kivételnek

"Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok."- Isaac Asimov

(#3511) thumb


thumb
aktív tag

sziasztok

olyan problémám lenne hogy vista alatt nem megy az eax támogatás mondjuk call of duty 2-ben belövön hogy a hang legyen eax3-as és nem veszi be a gyomra szerintetek mi lehet a gáz? (tudom tudom vista de hát na)

köszi

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#3512) #67688960 válasza XbandX (#3510) üzenetére


#67688960
törölt tag

eh, ne rugdossuk má a földön fekvőket, mien dolog az :D
;] vagy rendőr vagy?

ja, kell egy digital koax kábel egyik végén mono 3,5-ös jack-el, ha már van digi kábeled lehet kapni átalakítót hozzá, szerintem az a legpraktkusabb, összedugod és bekapcsolod a digital out-ot, ennyi

[ Szerkesztve ]

(#3513) #67688960 válasza thumb (#3511) üzenetére


#67688960
törölt tag

egy ilyen kell hozzá:Creative ALchemy (X-Fi Edition) 1.00.30

[ Szerkesztve ]

(#3514) bozont válasza thumb (#3511) üzenetére


bozont
veterán

Nálam xp alatt sem szól rendesen. :(

(#3515) chivas


chivas
tag

hello sracok eléggi hurka kérdésem lenne....

bedugom a mikrofont és nem jo :)
vindozba nincs letiltva meg sehol és nagyon idegesito notira radugom hangrogzito és mar érzékel is de itt semmi... aki vagja hogy holvan az a rejtett pipa az plz segitsen :)

itt van par shot :
[link]

tovabbi kellemes esétét mindenkinek :)

[ Szerkesztve ]

(#3516) boci85


boci85
tag

Hali
Lenne egy kérdésem ,persze ha már kérdezhetek :C
Audigy 4 esem van és ugye ehez van távirányító,namost
a héten érkezik a Creative Sound Blaster X-Fi XtremeGamer
és a kérdésem ,hogy ehez tundnám e szerintetek használni?
Amugy a távirányító egy USB-és infraportba küldi a jelet ( IME [link]] ) és ez amugy gyári tartozékaként is meglehet venni a creative kártyákhoz. Éppen ezért úgy gondolom hogy a creative driverek fölismerik

(#3517) harylmu


harylmu
őstag

Várjuk a sorokat a kis fatal1tydről =)

(#3518) #67688960 válasza boci85 (#3516) üzenetére


#67688960
törölt tag

én a tvkártyámhoz kapott irányítóval gyönyörűen vezérlem a hangerőt és a némítást is, media playert és centert ki is tudom kapcsolni a gépet,
úgyhogy szerintem, ja :K

(#3519) boci85


boci85
tag

Na majd írok a Fatl1ty ről ,de nekem nemis igazán a hangért kéne a távirányító hanem, hogy tudjak pause állni vagy esetleg pörgetni .Mivel nekem Logitech Z-5500 hangcuccom van és ahoz van távirnyító így meg van oldva a hang:D ha a lustaság fájna ordítanák dehát XXI század had irányítsam 4 méteről a dolgokat távkapcsról:D
Amugy audigy driverével és a kezelővel együtvéve nagyon sokmindent lehet csinálni pl egy gomb nyomás és egy telejes képernyős menü jelenik meg és ezen bellül képet ,filmet zenét lehet elíndítani stb na de nem itt akarom mesélni mert nem ebbe a topicba való!
Szóval a kérdésem továbra is fenn áll.

(#3520) neumanki válasza neumanki (#3407) üzenetére


neumanki
tag

sziasztok!

pár hete írtam, hogy iszonyú zajos p5e-vm lapomon a hangkártya, minden belehallatszik, és nem tudtam mi a gáz. Azóta történtek dolgok, leírom, mert hasznos.

Elvitettem szervízbe eltelt 1,5 hét, azt a választ kaptam, hogy jó az alaplap, mást nem mondtak, h mi lehet, vagyis mondtak, hogy rakjak alaplap alá távtartokra olyan piros műanyagot, dehát az hülyeség mint kiderült, meg egyb is megnézném, h ők hogy raknák rá.

Úgyhogy hazahoztam és nekiálltam. Összeraktam a cuccot ház nélkül az asztalomon. Bekapcsolom, feltekerem max hangerőre. Van egy lágy alapzaj, ami közepes erőséggű de ez egy integrált hangkártyába belefér. Amit előtte tapasztaltam, hogy serceg, meg belehallatszik hdd, modem, ablakon a scroll az nincs...Na akkor szereljük be, beszerelem, megint minden a régi. Gondolkozok mi a franc lehet, mondom kihuzom az alaplapról az ház előlapi gombokat meg ledeket, és láss csodát eltüntek a kellemetlen zajok, és megint ugyanazt hallottam amit házon kivül, van zaj, de egyenletes, nem sercegő, és tűrhető. Szóval az power reset gomb, meg ledek kábelei vették fel a zajt. Ez egy cooler master elite 330as ház, és olvastam prohardver tesztben hogy van rajta egy gyűrű, de azt írták, h az arra való, h véletlenül ne reseteljen, arról nem, h felszed minden féle zajt. Szóval nekem az a gyűrű elveszett a boltban gondolom, úgyh majd kell szereznem egyet.

Viszont itt még nincs vége, ez az érdekes benne. Még másik hibája is volt a dolognak, hogy hyper tx2 venti meg intel c2d 6750 procira 8-10 fokot írt bios, meg asus programok, mondom ez így biztos nem jó. Megnéztem most, végre van új bios, felülírtam, restart. Proci hőmérsékletére most 10 helyett mutat 22 fokot, szerintem ez még mindig nem jó fura módon, na mind1. Az érdekes az, hogy visszadugtam a gomb/led kábeleket (gyűrű nélkül, tehát megint nagyon zajosnak kellett volna lennie), feltekerem maxra a hangot és néma csönd nulla zajjal, semmi még annyi se mint amikor házon kivül volt a dolog, vagy nem voltak a kábelek bekötve :S Számomra ez érthetetlen, hogy ennek bioshoz mi köze van??? Azóta visszadugtam az elülső aux kivezetést, abban ezek a modem, hdd scroll zajok még hallatszanak, de nagyon halkan, és ott egyb se érdekel, nem oda fogom kötni fülest, de majd szerzek gyűrűt.

Na gondoltam leírtam a tapasztalataim, hátha valakinek jól jön még. Az mindenesetre bizarr, hogy szervízesek egy bios update-t nem voltak képesek csinálni, és eszükbe se jutott, hogy jó földelés mellett is felvehet a ház ilyen zajokat, ha mondjuk nincs ilyen gyűrű rajta. Azért ilyen tapasztalati dolgokat szervízesektől elvárna az ember :S

üdv. balázs

(#3521) XbandX válasza #67688960 (#3512) üzenetére


XbandX
tag

Köszi a segítséget...

Nem nem vok Rendör:D...
Deh itten nem kell az okoskodás hogy az arany milyen jól vezet...az ezüsthöz képest...mert hátast dobok komolyan:DMeg hogy nem oxidálódik...ahham...mind1....Mégegyszer köszi!

"Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok."- Isaac Asimov

(#3522) thumb válasza chivas (#3515) üzenetére


thumb
aktív tag

ok megpróbálom azt amit mondtatok és köszönöm szépen

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#3523) boci85 válasza XbandX (#3521) üzenetére


boci85
tag

Mérnem fejezed be???
Ha egy kicsivel okosabb lennél, akkor ezt nem írtad volna ,nem vetted észre, hogy az előzőre én már nem reagáltam .Sőt senki, de ezt már nem tudom elviselni ,hogy ne írjak .
Ha elolvastad volna az előzményeit ,akkor nem írtál volna hülyeségeket ide ,mert ha téged nem érdekel, nem kell fikázni és ilyet ,hogy okoskodni ?ez tény nem okoskodás!
Ezekután írhatsz akármit is én nem fogok reagálni mivel voltam már büntetve !

(#3524) _ak_


_ak_
addikt

Fogalmam sincs miről van szó, de azé én is beleszólok egy kicsit! :DDD Tudtommal az arany vezet jobban és ebből adódóan logikusnak bizonyultak nekem azok a reklámok, h pl az aranyozott füles (jack..) kevesebb áramot vesz fel a lejátszóból (pl egy sima mp3 lejátszó) ezáltal hosszabb az elemek életertama és mivel jobb az ellenállás (tehát kissebb), ezért a hangminőség is jobb lehet (akár). De azt a mai napig nem értem, h ha csak aranyozott akkor mit érünk el vele, hisz a kábelben rezen megy tovább, így elhanyagolhatóan minimális pluszhoz jutunk az aranyozot csatlakozokkal. DE mivel már van guuglink és WIKINK, ezért most megnéztem, h miről is van szó és megdöbbenve láttam, h gognak volt igaza... :)) tévhitek a köbön én már lassan nem merek utánnanézni a dolgoknak, ezelött kiderült, h az ABSről is tévhitben éltem... :DDD

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#3525) boci85 válasza XbandX (#3521) üzenetére


boci85
tag

Látos Látod
igenis ilyennel is kell foglakozni néha, nem véletlen hogy az X-fi felsöbb kategóriája aranyozott:D de ha nem döntő akkor mért van ez? és igen is a minőségibb csatlakozókat igen is arnyozottak ime-[link]
És én itt ezzel lezárom, többet nem írok eről ja és annyi az aranyozott csatlakozók szerepe -leg kevésbé oxidálódik,csatlakozásoknál való minőségromlás kiküszöbölésa ha nemis de ennek enyhítése!

(#3526) McCartman


McCartman
senior tag

sziasztok!
mivel kapok többet (illetve a dobhártyám) ha az alaplapra integvált realtek audio hangkártya helyett egy X-FI-vel rendelkezem..?
...csak mert hang az van, 5.1et ez is támogatja.. :)

[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#3527) #67688960 válasza boci85 (#3525) üzenetére


#67688960
törölt tag

bocs hogy beleoffolok az offodba :D
én egy laza mozdulattal fújok egy kis jóféle kontakt sprayt az ezüstre és a vörösrézre, persze
a gyártók helyébe én is elegánsabbnak tartanám az arany csatit

[ Szerkesztve ]

(#3528) #67688960 válasza McCartman (#3526) üzenetére


#67688960
törölt tag

attól függ hogy milyen az alaplapi, mert egy mostani hd-audio-snál nem biztos hogy nagyon sokat, azt a kicsit is csak a játékok miatt

[ Szerkesztve ]

(#3529) _ak_ válasza #67688960 (#3528) üzenetére


_ak_
addikt

és vista alatt vmilyen úton-módon, többé-kevésbé mindenkinek meggyűlik velük a baj (mármint az x-fi-vel)

Let's begin, de gozaimasu!

(#3530) XbandX válasza boci85 (#3525) üzenetére


XbandX
tag

Oké sztem túl van tárgyalva...nem gondoltam hogy ebből ekkora zuhatag lesz...sorry ha bárkit is megsértettem a Hszommal :((( Túl sokat beszéltünk egy olyan dologról ami valójában teljesen 3adrangú dolog...legalábbis ebben a felhasználási területben:D....hagyjuk

"Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok."- Isaac Asimov

(#3531) dragonfx


dragonfx
veterán

hi!
melyiket érdemes megvenni x-fi-ből?

extreme music, extreme audio, vagy gamer?vagy van még más is?

5.1 es cumohoz kell zenehallgatáshoz.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3532) Kleroo válasza dragonfx (#3531) üzenetére


Kleroo
veterán

xtreme audio: nem
xtreme music: nagyon szép(végülis tök mindegy hogy néz ki de azért mégis grandiózus megjelenése van:) ). ha valahol tudsz szerezni, akkor ezt ajánlanám
xtreme gamer: ugyanazt tudja mint a music, csak bénán néz ki:)
ha olcsón jót akarsz akkor audigy2 szvsz
de ha igazán faszát és aránylag olcsón akkor XTREME MUSIC foreveer :DD

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#3533) dragonfx válasza Kleroo (#3532) üzenetére


dragonfx
veterán

de honnan? :U
au1em van 4esítve.
iszta ugy néz ki mint az extreme musickinézetre.tom mien szép.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3534) nesh20


nesh20
aktív tag

Sziasztok.

Szeretnék hangkártyát vásárolni.

Tudnátok segíteni hogy mit vegyek??

Ez két fajta ami megtetszett. Igazából a Xtreme Gamer jobban tetszik de nem tudom hogy melyik érné meg jobban.
Amire használnám - Főleg játék, zene és filmezés. Ilyen sorrendben.

Sound Blaster XFi - Xtreme Gamer
Sound Blaster XFi - Xtreme Audio

Válaszokat előre is köszönöm.

:R

I am a Man of Fortune, and I must seek my Fortune.

(#3535) neumanki válasza nesh20 (#3534) üzenetére


neumanki
tag

szia!

az oké, hogy nem feltétlenül várják el az embertől hogy párezer hozzászólást átnézzen, de a válaszodra pont kettővel alattad válaszoltak egy másik srácnak :)

(#3536) nesh20 válasza neumanki (#3535) üzenetére


nesh20
aktív tag

Bocsánat. :B

Pedig mindig vissza olvasok! Most ez kimaradtt. :R :R

I am a Man of Fortune, and I must seek my Fortune.

(#3537) imibogyo


imibogyo
veterán

A coaxial és az optical is csak a filmek előre kódolt sokcsatornás jelét viszi ki ????
Jó lenne valahogy nem analóg módon átvinni a játékok jelét erősítőre, úgy hogy az 5.1, 7.1 stb. megmaradjon.......

(#3538) MrTwister válasza imibogyo (#3537) üzenetére


MrTwister
őstag

Igen sajnos csak a filmek hangját viszi át az SPDIF X-Fi-n. A játékok hangját a DDL(Dolby Digital Live) vinné ki az SPDIF-en 5.1-ben viszont erre manapság csak az Azuntech X-Fi alapú kártyája képes, de sajnos a drivere nem megy fel a sima Creative X-Fi-re :O Valaki hozzáértő moddolhatna egy ilyen drivert X-Fi-re az Azuntechéből, csodálkozom, hogy még nem csinálták meg vajon ilyen nehéz vagy senkit nem érdekel?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#3539) Kleroo válasza dragonfx (#3533) üzenetére


Kleroo
veterán

[link]
Én itt vettem. rendes srác.kérdezz rá nála hogy van e még neki

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#3540) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Hello

Abban kérném a segítségetek, hogy szeretnék venni egy Genius 1250X 2.0-ás hangcuccot, de már van egy Logitech z5400-as 5.1-es rendszerem is. Ugye az 5.1 már rá van kötve a 3 kimenetre, még maradt egy Flexi jack kimenetem, ha arra rákötöm az új hangszórókat akkor az jó lesz neki? Én úgy tudom, azon digitális jel is kimegy meg a Stereo jel is.

(X-FI Xtreme Gamer Fatlity Pro)

[ Szerkesztve ]

(#3541) Luciferkó válasza MrTwister (#3538) üzenetére


Luciferkó
csendes tag

Nem kell moddolni drivert nekem -xp alatt- engedte feltenni az Auzentech driverét...
Egyszerűen eszközkezelőből frissítettem a régi drivert :DDD

Egyébként X-FI Xtreme muzsikus kártyám van. Jelentős változást nem észlelek....
...talán mintha szebben szólna a mély....
A drivert a gyártó oldaláról szedtem le.

[ Szerkesztve ]

(#3542) Oliverda válasza Luciferkó (#3541) üzenetére


Oliverda
félisten

Hmmm.... na ezt a hétvégén kipróbálom én is. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3543) Oliverda válasza Luciferkó (#3541) üzenetére


Oliverda
félisten

Próbáld már ki légyszi hogy a DD Live-ot el lehet-e érni így ezzel a driver-rel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3544) XbandX válasza Luciferkó (#3541) üzenetére


XbandX
tag

na ez engem is érdekel...hogy a "music" milyen formátumú kódot küld ki a digitális kimeneteén...ha mondjuk játszom...DDL-t?...vagy dts hangformátumot? :F merhogy az én erősítőm nem tud DDL-t az biztos...de az elvileg a hangkártya dolga nem?....sorry még kezdő vok ezen a téren :(

"Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok."- Isaac Asimov

(#3545) tothl


tothl
addikt

Sziasztok !

Érdekel valakit egy haszált XtremeMusic ?
Ha igen, mailban varom az erdeklodoket... :)

(#3546) horvathkrisz válasza XbandX (#3544) üzenetére


horvathkrisz
addikt

itt játék alatt a digitális kimeneten előfordulható 5.1- csatornára gondolsz?

(#3547) #72042496 válasza Oliverda (#3543) üzenetére


#72042496
törölt tag

A drivercserétől a kapcsolódó alkalmazások még nem változtak, így szerintem nem fog működni a DDL. :(
Bár ha nemcsak a drivert lehet lecserélni...

[ Szerkesztve ]

(#3548) Oliverda válasza #72042496 (#3547) üzenetére


Oliverda
félisten

Próbáld ki. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3549) #72042496 válasza Oliverda (#3548) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez nagyon övön aluli volt. :)

Igaz, ha minden jól megy, most már egy hónapon belül összeállhat a gép, a tervek szerint Auzen X-Fi-vel. Tehát menni fog a DDL, bár én nem biztos, hogy használni is fogom. Bár... egy darab kábellel mégiscsak kényelmesebb az élet. Hmmm... :B

[ Szerkesztve ]

(#3550) boci85


boci85
tag

Na végre megérkezett Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty -m
elsőre nem rossz,sőt
A drivere szerintem jobb mind a volt au4 esemé ,de sokban meg megegyzik
A hang jobb:D ez egy kicsit lehúzós volt ,igen halhatóna jobb
De mindjárt kérdésm merül föl,mégpedig az ,hogy hogyan lehet beálítani azt, hogy ne z5500 digitalizáljon hanem a kártya , SPDIF nél nem lehet állítan hogy a kártya csinálja elvan halványulva

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.