Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3201) kezdő


kezdő
senior tag

Hi!

Most akkor 20k-ért mit érdemes venni?
Xtreme Music-ot ha még talál az ember vagy XtremeGamer-t?
Esetleg van más alternatíva 20k körül?

Előre is kösz!

(#3202) Liberatus


Liberatus
csendes tag

Hangkártyában én sem tudok dönteni,ami biztos,hogy creative lesz. Mi a különbség a Gamer és a Music között?Biztos leírtátok már egy párszor csak lusta voltam olvasni :))

(#3203) szjoci válasza thumb (#3197) üzenetére


szjoci
őstag

itt van egy eladó xtreme music nagyon jó áron ;)

(#3204) thumb


thumb
aktív tag

szeva

Ma vettem egy x-fi extreme gamert :D:D de olyan bajom van vele hogyha elinditok valami audio playert és utána elindítok egy játékot vagy videót akkor az akad! szaggatva játsza le és nincs hangja de ha visszaváltok zenére akkor az meg csont nélkül megy!! nem értem mi lehet a probláma tudnátok nekem segíteni???

köszi

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#3205) szjoci válasza thumb (#3204) üzenetére


szjoci
őstag

először is jó lenne tudni a konfigodról valamit, adataidnál töltsd ki légyszi ;)

(#3206) thumb


thumb
aktív tag

most jelenleg a munkahelyi gépembe raktam be hogy kipróbáljam

ez egy ASUS P5K-R alaplap, Intel Core 2 Quad, 4 gb ram, Windows XP, realtek alaplapi fos hangkártya.

de most kipróbáltam ugy hogy csak a driverét raktam fel a szoftwereket nem és ugy működik minden gond nélkül csak hát így ugye nem tudok állítvani rajta semmit ! :)

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#3207) szjoci válasza thumb (#3206) üzenetére


szjoci
őstag

a konfiggal nem lehet probléma, ahogy látom :D

próbáld meg feltelepíteni mégegyszer, működnie kell annak rendesen. Célszerű leszedni a legújabb drivert a creative honlapjáról, azt feldobod, utána pedig a cd-n lévő progikat, kivéve a drivert (custom install-t válassz, úgy ki tudod pippantani mi kell és mi nem)

(#3208) thumb


thumb
aktív tag

szóval most ujra felraktam ezt az x-fi programokat a driver meg a media source mellé és megint elkezdte ugyanazt csinálni :(

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#3209) thumb


thumb
aktív tag

már a frissitésen is tulvagyok és updateket is leszedtem de semmi

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#3210) thumb


thumb
aktív tag

viszont most csak a power dvd kezdett el szarakodni a másik lejátszó progim nem! haladás :)

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#3211) thumb


thumb
aktív tag

mondjuk a benti cucc az nem lényeg ugyis otthon fogom használni

az otthoni configom: msi alaplap. 2 gb ram. core 2 duo E6600, 8600GTS, és hát a szokásos realtek alaplapi sz..r, és hát öööö Windows Vista

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#3212) balu333


balu333
tag

Sziasztok! egy kis segitség és egyben szívesség kellene,akinek X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro Series hangkártyája van, nekem kéne tőle az eredeti telepítőlemez másolata. Privátban keresssetek segítséget előre is köszi, mindenkinek! :R

(#3213) X@b3e


X@b3e
addikt

Jó ez a Creative System Information, ez szerinte egy E6750 :DDD

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#3214) Az-X


Az-X
őstag

Hi!

Írtam már az alaplapos topikba is, de hátha innen is találkozott már valaki ilyen hibával.

"Egy kis gondom lenne. Egy IP35 Pro lap, most vettem bele egy X-Fi Xtreme Music hangkártyát. Nagy az öröm meg minden, beleteszem el sem indul a gép. A 3 PCI-ból csak az egyikben volt hajlandó egyáltalán a gép elindulni. Letiltottam az alaplapi hangkarit meg minden felesleges cuccot és akkor már beindult mind a 3-mal. Windows boot... de nem ismeri fel a kártyát. Még addig sem jut el, hogy ismeretlen eszköz... Hangkari át másik gépbe működik tökéletesen. IP35 Pro-ba egy PCI-os hálókari, az is működik tehát nem hibás a PCI slot. BIOS frissít legújabbra, az sem hoz eredményt. Nincs több ötletem.
Ha valakinek lenne plíz gyorsan ossza meg velem!"

:)

(#3215) boci85


boci85
tag

Hali
Sound Blaster X-Fi Xtreme MX Gamer-Fality Pro
ennek a hangkártyának ugye négy jack csatlakozója van és a másik asszem 24 pines lehet hogy nem de remélem tudjátok mirőlbeszélek azt szertném kérdezni hogy ez mire szolgál vagy a dobozba jármég valami mellé amit ide lehet kötni vagy mi?

(#3216) dudo


dudo
tag

Sziasztok!

Most szeretnék egy ilyen X-FI xtreme gamert venni de egy kicsit elbizonytalanodtam mert nem találtam hozzá drivert a neten egyik creative oldalon sem, illetve az usa oldalon volt egy 2006 októberi driver de hát ez nagyon régi.
Kérdésem hogy ti mit használtok ehhez a kártyához?
Mert itt mindenhol azt írjátok hogy rakjuk fel az új drivert de hol az új driver?

Üdv.
Gyuri

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#3217) X@b3e válasza dudo (#3216) üzenetére


X@b3e
addikt

Új driver Vistahoz van. Xp alatt az a 06 októberi van, vagy moddolt driver (YouPAX)

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#3218) paix


paix
tag

sziasztok!

használ valaki linux alatt x-fi-t? most raktam fel a fedora-t és csodálkozva látom, hogy csak 64bites drivert adtak ki a kártyához, noha nekem 32 bites a rendszerem.. tud valaki valamilyen megoldást? nem kell nekem full extrás hang, csak ne a pc speakert kelljen hallgatnom..

előre is köszi

(#3219) dudo válasza X@b3e (#3217) üzenetére


dudo
tag

Szóval a creative azt gondolja hogy aki x-fi-t vesz az már csak vistát használ.
vagy burkolt árú kapcsolás!

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#3220) X@b3e válasza dudo (#3219) üzenetére


X@b3e
addikt

A Creative sajnos driver-téren úgymond nem mozgat meg minden követ a kedves vásárlókért..

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#3221) isgas válasza éN79 (#3131) üzenetére


isgas
csendes tag

Nagyon köszönöm már megtaláltam :)
Az audio módnál van egy olyan rész hogy multichanel és ott mindent be lehetett lőni :)

(#3222) -Rahan-


-Rahan-
tag

Vettem Egy Asus M2N-E SLI alaplapot, van rajta egy integrált hangkártya. Nagyrészt játékra lesz használva. Az a tiszteletteljes kérdésem, hogy megfelel-e erre a célra vagy inkább szerezzek be egy Creative X-Fi Xtreme Audio OEM (PCI,7.1 csatorna) 1 év garanciás cuccot valamivel kevesebb mint 10000 Ft-os bruttó áron?
Fontos és sürgős lenne, kérlek válaszoljatok.

(#3223) szjoci válasza -Rahan- (#3222) üzenetére


szjoci
őstag

audio-ra szvsz nem éri meg beruházni ha játszani akarsz (amúgy se nagyon...)

gamer felé kacsintgass inkább

[ Szerkesztve ]

(#3224) -Rahan-


-Rahan-
tag

Nem nekem lesz a gép én csak összeszedem a cuccokat és összerakom és ez a keret vége, maximum 10000 Ft.
Arra gondoltam, hogy az integrált hangkártya nagyon gagyi és még mindig jobb lenne egy Creative X-Fi ...
Persze ez fél megoldás szerinted, de még mindig nem jobb, illetve kevésbé rossz, mint az integrált cucc?

(#3225) thumb


thumb
aktív tag

sziasztok olyan problémám lenne hogy vista alatt nem megy az eax támogatás mondjuk call of duty 2-ben belövön hogy a hang legyen eax3-as és nem veszi be a gyomra szerintetek mi lehet a gáz? (tudom tudom vista de hát na) :D :D

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#3226) -Rahan-


-Rahan-
tag

Kérlek segítsetek, fontos lenne tudni, hogy ezek az integrált hangkártyák, ebben az esetben AC97, mennyire megfelelőek játékra, semmi extra csak tisztán és jól szóljon.

(#3227) Jadro válasza boci85 (#3215) üzenetére


Jadro
veterán

26 pines és egy külső I/O eszköz. Külön megvásárolható, illetve a legnagyobb kártyához jár is.
Bővebben itt a PH! teszt erre vonatkozó része: Klikk!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#3228) Anubis_9 válasza -Rahan- (#3226) üzenetére


Anubis_9
őstag

Lehet, hogy most sokan megköveznének, de szerintem egy integrált hangkártya is lehet megfelelő játékra, ha:
- nem vagy vájtfülű
- ha elegendő az, hogy sztereóban lőjjenek ki rád 15.000 töltényt és nem kell az 5.1-es golyóáradat
- ha van egy jobb minőségű erősítőd és jobb hangfalaid, amik ellensúlyozni tudják az integrált kártyád kisebb-nagyobb hiányosságait

Én is integrált hangkari alatt játszom Yamaha 6.1-es erősítővel és 200 W-os Jamo hangfalakkal. Optikai kábellel van összekötve a gép a Yamahával. Van bőven mély is magas is, nem recseg a hang. Ennyi. Sztereo, nem 5.1, de így is megfelelő.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#3229) #67688960 válasza -Rahan- (#3226) üzenetére


#67688960
törölt tag

Egy audigy ls-nek is szebb hangja van mint egy ac97-es alaplapinak analógon. A hd-s alaplapi között viszont nem igazán lenne különbség. Persze ha nem tök botfülű az illető. :)

[ Szerkesztve ]

(#3230) #67688960 válasza thumb (#3225) üzenetére


#67688960
törölt tag

Az ALchemy-ben hozzá kell rendelni, hogy legyen.

(#3231) dudo


dudo
tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne mi volt annak programnak a neve amivel a creative driver maradványokat el lehet távolítani?

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#3232) boci85


boci85
tag

Jadro: kössz végre valaki:D
Anubis_9: hát sztereó vagy 5.1 nem mindegy mert ha szereóba játcasz és ÚJ játékokkal akkor sok mindenről lemaradsz:d mégpedig gellert kapott töltényekről ,és a mögötted lövöldöző őrültekről és a fölötted elsuhanó tárgyakról biztosan lemartsz :D én z5500 nyomom és csak audigy4 -es hankarival halgatom de ígyis teljesen más mind egy szereóba szóló, akár legyen az félmillás cucc hiddel egy xfi sokkal nagyom élmény nyújt
nekem is integrál cuccos után leesett az állam
mivel neked nem gyenge hangcuccod van érdemes lenne beruházni egy xfi re meglátod mennyivel több hangot fogsz hallani és tisztábban és ez alényeg ,hogy sokkal élesebb és tisztább hangokat csihol:D:D

(#3233) Anubis_9 válasza boci85 (#3232) üzenetére


Anubis_9
őstag

Hogy őszinte legyek, tervezgetek már egy ideje egy X-FI vételt. Idén már kiköltekeztem magam, majd talán januárban... :B

Amúgy teljes mértékben igazat adok neked: biztos vagyok benne, hogy egy X-FI elég nagyot ütne, pláne a Yamaha+Jamo párossal. ;)

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#3234) boci85


boci85
tag

Lenne egy kérdésem ,ha valakinek van egy ilyen hangkarija (Creative SB X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro) akkor megtudná mondani mi van a dobozba pontosan

(#3235) -Rahan- válasza Anubis_9 (#3228) üzenetére


-Rahan-
tag

Köszi a választ Anubis_9. Egy 11 éves gyereknek rakok össze egy gépet és az anyja megszabott egy adott keretet, belefért volna egy 10000 Ft-os hangkártya. De szerintem jó lesz az neki, ez most nem lekezelően értem, hanem meggyőzött az általad leírt szöveg.

(#3236) Anubis_9 válasza -Rahan- (#3235) üzenetére


Anubis_9
őstag

Szerintem a hangkártya egy olyan dolog, amit bármikor vehetsz, hogy leválthasd az alaplapit. Először próbálja ki milyen az intergált és ha a jövőben úgy érzi, többre vágyik, vehet akkor is. ;)

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#3237) fradi81


fradi81
veterán

Szerintem ha valakinek van erősítője meg jó hangfala, az nem ellensúlyozza az alaplapi hangkártya gagyiságát, ott hallani igazán mennyire rossz, aztán x-fi be, és végre lehet élvezni a hangot :D olcsó számítógépes hangfalnál minden mindegy.

moto g72, Ninebot d28e

(#3238) gerzol


gerzol
csendes tag

Valaki segítsen!

Tegnap vettem egy X-fi Extreme Gamert, minden szuper, épp csak a mikrofonom nem működik. A mikrofonnal nincs baj, alaplapi hangkártyával meg a régi SB Audigy-vel ment. (Alaplapi hangkártya persze le van tiltva, hangkártyadriverek uninstallálva, úgy telepítettem az X-fi-t.)
A beállitásoknál minden kipróbáltam, a REC mikrofonra van állitva, windows mixer oké, a mikrofon meg se nyikkan, akár a front panel kivezetésre dugom, akár hátulra, a flexijack-be.
Ami fura, hogy a flexjack-et nem tudom állítani, ki van szürkítve.
A mikrofon tehát működik, a hangkártya tuti hogy nem hibás, mert tesómnak is ugyanez a típus van, cseréltük, a jelenség megmarad, tehát valami beállítás van valahogy elszúrva. De mi? Már vagy öt órát molyoltam vele, belehülyülök. :(
Mi a megoldás?

(#3239) Az-X


Az-X
őstag

A hangkártyám további kálváriája...

Több napot szívtam, hogy miért nem tudom feltelepíteni a karit... végül oda jutottam, hogy lecseréltem az alaplapot (megjegyzem nem kis pénz volt) egy Abit IP35 PRO-t egy Galaxy 680i SLI-re. Teljesen más chipset, minden totál más. Most végre addig eljutok, hogy felismeri Multimédiás Audiovezérlőnek. De ha fel akarom telepíteni a drivert, ezt kapom: "Setup is unable to detect product on your system. Please ensure that your product is properly installed before running this setup. Setup will exit." Akár a gyári CD-vel akár netről leszedett driverrel, WinXP és Vista alatt is.

Everest ennyit ír ki rá:
PCI eszköz Creative CA20K1 X-Fi Xtreme Fidelity Audio Processor
Hardver azonosító PCI\VEN_1102&DEV_0005&SUBSYS_00011102&REV_00

Végül áttettem egy barátom gépébe (MSI sAM2+ K9A2 Platinum lap, benne 5000+os proci... tehát teljesen más gép) és ott is tök ugyanezt műveli.

Nem tudom mi lehet a gond... arra gondoltam szar a kártya... vagy esetleg lehet, hogy mégsem Music és azért nem fogadja el a drivert? Az alaplap hiba szerintem innentől teljesen kizárt. Nem tudom már tényleg, ennyit még semmivel sem szívtam.

:)

(#3240) csigi válasza Az-X (#3239) üzenetére


csigi
addikt

A Creative-féle Musicnak SB0460 felirat van a nyákján. Neked? :U

nofene

(#3241) Az-X válasza csigi (#3240) üzenetére


Az-X
őstag

Ja ja nekem is Model: SB0460

Akkor végképp nem tudom mi van.

Tudna valaki linkelni egy olyan drivert ami neki tutira műxik?

:)

(#3242) paix válasza paix (#3218) üzenetére


paix
tag

valaki tud esetleg segíteni a linuxos driver ügyében? :F

(#3243) Osiris válasza boci85 (#3234) üzenetére


Osiris
őstag

Benne van maga a kártya, a telepítőkészlet (vista+xp cd, installation manual). ennyi.

(#3244) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Hangkártya vásárlását tervezem, a kérdésem melyiket válasszam és mi a kettő közt a különbség ?

Creative X-Fi XtremeGamer BOX (PCI,7.1 csatorna)
Creative X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro BOX

Annyi hogy a pro -hoz van előlapi panel, távirányító, X-RAM vagy hangzásbeli kül. is van ? XP-hez van normális driver ?

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#3245) RoyalFlush válasza RoyalFlush (#3244) üzenetére


RoyalFlush
őstag

No, a pro-hoz még nincs előlapi panel és távirányító, amint elnézem .. :(

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#3246) Liberatus


Liberatus
csendes tag

Látom nálatok is luxus válaszolni.. :C

(#3247) RoyalFlush válasza Liberatus (#3202) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Gamer
Music
Konkrét tapasztalatom nincsen, én is most tervezem valamelyik vásárlását ..

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#3248) boci85


boci85
tag

Creative SB X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro ezt a fajtát vegyétek ha már egyszer hangkártyát vesztek ez mindent tud:D:D énis ilyet fogok nemsokár csak mert egy platinumról beszéltek le aminek van előlapja is és hát optika csatlakozása is de hát hogy hallom nemjobb mind a digitális coax

(#3249) Liberatus válasza RoyalFlush (#3247) üzenetére


Liberatus
csendes tag

Köszönöm,hogy te válaszoltál :DD Igazából ott a baj,hogy annyira én sem vágom a témát és így hangkártyát venni lehet k*rva nagy átbaszás is....

De azért.. :R

(#3250) Liberatus


Liberatus
csendes tag

Az Extreme Music szimpatikusabbnak néz ki,pláne azért mert nagy zenehallgató vagyok és a szolgáltatáskészlete többnek tűnik.Játékokkal meg szerintem ez is elboldogul..

[link]

annyira nem is drága.. :C

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.