Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3951) moddingR


moddingR
aktív tag

Sziasztok!

Lehet nem ide tartozik a kérdésem de ti milyen hangkarit ajánlatok most ? főleg játékra kell és zenére nagyon szép hangzás kellene :DDD előre is köszi :R hangfalnak amugy egy Z-2300 fülesnek pedig egy SpeedLink Medusa 5.1 ProGamer-em van :R

(#3952) Egon válasza _ak_ (#3934) üzenetére


Egon
nagyúr

Megkérdezhetem, hogy milyen fejhallgatót használsz?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3953) Csabahun válasza _ak_ (#3949) üzenetére


Csabahun
senior tag

Mit értesz problémák alatt??
Konkrétan milyen hangkarit ajánlotok????

THX

(#3954) _ak_ válasza Egon (#3952) üzenetére


_ak_
addikt

Egy Panasonic RP-HT 160-at :DD Szal nem egy nagy cucc... (AKG-re gyúrok :D)

Csabahun: kicsit visszább olvasva láthatod.. ;) mivel azt mondtad, h nem kell neked vmi über cucc, ezért említettem az audigy 2-öt, igaz nem tom mennyibe fáj egy használtan, de több mint valószínű, h elég neked. (ez most úgy hangzik, mintha vmi szar kártya lenne, de nem az! :) )

Amúgy meg X-Fi Xtreme Music és fölötte, de ez főként moddingR-nek szól. (de mindenesetre ajánlott vissza olvasni a topikba, mert többször felmerül, h melyik miért.)

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#3955) Egon


Egon
nagyúr

Az Audigy szériánál volt olyan, hogy az OEM termék kimenetei műanyag színkódos jack aljzatok voltak, míg a dobozos cuccoknál aranyozottak.
Az X-fi-nél is van ilyen (különös tekintettel az ExtremeGamer-re)?
Más szavakkal: ha aranyozott csatis X-fit szeretnék, kénytelen vagyok megvenni a cca. 30K-s Fatality-t?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3956) Raymond válasza Egon (#3955) üzenetére


Raymond
félisten

Az aranyozast felejtsd el :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3957) Savanya


Savanya
addikt

Gondolom sokaknak fordult elő hogy a gyári cd-ről nem lehet semmit telepiteni se xp se vista alá .. Megoldás létezik ???

Mobilszámom: 70-516-8068

(#3958) moddingR


moddingR
aktív tag

#3951 valaki pls :R

(#3959) Egon válasza Raymond (#3956) üzenetére


Egon
nagyúr

???

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3960) Egon válasza moddingR (#3958) üzenetére


Egon
nagyúr

#3954 utolsó bekezdés? :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3961) moddingR válasza Egon (#3960) üzenetére


moddingR
aktív tag

ja igen :DDD nem olvastam

(#3962) ^Boss


^Boss
őstag

hali

en annyit kerdeznek, hogy nem tudjatok, az XP-s progibol miert maradt ki a hangero hangfalankenti szabalyozasa? Vista alatt gyonyoruen ott van, XP alatt se hire, se hamva.. nekem fontos lenne, ejjel minek szoljon minden hangfal?

(#3963) Loha válasza ^Boss (#3962) üzenetére


Loha
veterán

Tedd fel az új drivert [link] és utána tudod xp alatt is csatornánként állítani a hangerőt a windowsos hangerőszabályzóban.

(#3964) goom válasza Loha (#3963) üzenetére


goom
senior tag

Ez a linkelt driver XP-s, vagy Vista-hoz is ez való?

(#3965) Loha válasza goom (#3964) üzenetére


Loha
veterán

Asszem vistahoz is jó, de szolgáld ki magad: [Downloads]

(#3966) goom válasza Loha (#3965) üzenetére


goom
senior tag

Köszönöm! :K

(#3967) Egon válasza Egon (#3955) üzenetére


Egon
nagyúr

#3955-re (még)valaki?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3968) Moonlight001


Moonlight001
csendes tag

Sziasztok!

Egy X-Fi Pro-hoz szeretném feltenni a drivert XP Pro alá.Már volt is így fent, de úgy látszik valami nem tetszik neki, mert, amikor elkezdeném telepíteni akkor azt mondja, hogy nincs a gépemen támodatott hardver.Akkor most mi a "rák" van?
Egy kicsit megmozgattam az alaplapban a cuccot hátha..., de nem...
Olyan problémám is volt régebben, hogy az Istennek sem tudtam a külső egység előlapján levő mikrofonbemeneten keresztül "mikrofonolni".Amilyen beállítást csak lehetett mindent kipróbáltam, de így sem.Erre valakinek valamilyen 5let?
Ja!!!És miért van az, hogy időnként újra kell telepítenem a fent említett cucchoz a drivert?A gép egyszerűen elfelejti kezelni(nem működik a gépen levő kezelő progi, és a távirányítóval sem foglalkozik)?

Előre is köszi!

Acer Aspire 5920G / Core 2 Duo 2400Mhz 800 FSB 4Mb L2 cache; 2Gb DDR2; 250Gb; geForce 8600m GT 512Mb.

(#3969) westlake


westlake
félisten

driver 2.15.0006
allitolag jo vista-hoz es xp-hez is..

Play nice!

(#3970) ^Boss válasza Loha (#3963) üzenetére


^Boss
őstag

hali

lehet nem figyeltem elegge, de nekem a win-es hangeroszabalyozoban nem lehet allitani driver utan sem ilyesmiket. konkretan leirnad, hol talalom a csatornankenti szabalyozast? lehet csak en vagyok bena! :)

(#3971) westlake válasza westlake (#3969) üzenetére


westlake
félisten

atcsomagoltam es feltettem sajat szerverre.. inkabb innen toltsetek le

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3972) Harti


Harti
senior tag

Sziasztok!

Tudom milliószor volt már kérdés de nem jövök rá, hogy kell beállítani normálisan a mikrofont Vistán!

Automatikusan beállítja magát a szoftver és működik is rendesen de amikor befejezem a beszélgetést, majd beszélek a mikrofonba, visszahallom saját magamat mintha karaokee-znék!

Próbáltam pár beállítást de nem tudtam megszűntetni és most ott tartok, hogy a sound menü alatt a control panelban a recording fülnél kitöröltem az összes lehetőséget és így most nem hallatszik vissza semmi, viszont nem is tudok senkivel beszélni!

Ha valaki megtalálta már a helyes beállítást, vagy tud egy hsz-t linkelni azt nagyon megköszönném!

(#3973) goom


goom
senior tag

A Creative letöltési oldalán, az Applications menüpont alatt több szofver is található. Meg tudja mondani valaki, melyik mire jó? Érdemes/szükséges letölteni őket?

(#3974) Loha válasza ^Boss (#3970) üzenetére


Loha
veterán

Jobbra lent a tálcán a hangerőszabályzó ikonja aztán: [link]

(#3975) Loha válasza goom (#3973) üzenetére


Loha
veterán

Nekem nem hiányzik egyik sem... :U

(#3976) Free979


Free979
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem vettem már egy éve Extreme music kártyát!Eddig csak stereoban használtam tökéletesen szól,de most rám jött az 5.1 és szeretnék filmet nézni!Ez mind jó csak elmagyarázná nekem valaki 3db 3.5 jackből hogy lesz 5.1?Én most használom de ez Így az a baj hogy csak 5.0 és nincs mélyláda!Arról nem is beszélve hogy eredetileg 7.1es!Ezért kérném segÍtségeteket!Előre is köszönöm!

(#3977) ^Boss válasza Loha (#3974) üzenetére


^Boss
őstag

akkor nem voltam hulye, nincs ott.. ujrarakom a drivert, talan ugy..

(#3978) proci985 válasza Harti (#3972) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

szerintem rakd odébb a hangfaltól a cuccot. ez tipikusan akkor szokott bekövetkezni, amikor a hangfal behallatszik a mikrofonba. esetleg próbáld meg a hangfalak hangerejét csökkenteni.

(#3976) Free979: a hangfal is 7.1es?:) az, hogy a hangkártya 7.1es, Neked pedig 5.1ed van rákötve, az ne zavarjon (nekem is 5.1 van rákötve). a rákötözésnek elvileg úgy kell lennie, hogy ha állítva nézed a kártyát a legfelső a mic/digitális ki, alatta a sub/center, alatta a rear left/right, alatta a front left/right(legalábbis úgy emlékszem). így ki is jön a 6 csatorna. arra viszont ügyelni kell, hogy a bass settingsnél a speaker menün belül az enable bass redirectiont engedélyezni kell. azt, hogy hány hzn kell vágni, a hangfalaid specifikációinál kell megnézni. a program alapesetben 100hzn fog vágni (nekem ez jó, az erősítőm is ott vágna), THXes rendszernél ez 80 (amit lehet, hogy nem fogsz tudni beállítani, csak 79et vagy 81et, a creative eléggé rondán oldotta meg a felsőkategória thxes, az alsó meg nem dolgot:/). ezekután tesztelj egyet, ha minden csatornát a helyéről hallasz, akkor jó lesz. subwoofer gaint nagyon nem érdemes használni, csak ha otthonodba akarod érezni a diszkók túltolt basszusát/szomszédokat akarod informálni, hogy szól a sub is;> a hangerejét meg érdemes érzésre és preferenciára belőni, a subládád határait is figyelembe véve. ez utbbit érdemes különböző zenéken/filmeken/játékokon tesztelni, ami játéknál szuper, az zenénél lehet, hogy nagyon sok.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#3979) _ak_


_ak_
addikt

Nahh 1 hetes mailezgetést követően a problémám továbbításra kerül az advanced support felé.. :DD Már csak a trayes dolgot kéne valahogy megoldani, mert azzal valahogy elfelejtettünk foglalkozni. :U

Let's begin, de gozaimasu!

(#3980) _ak_ válasza _ak_ (#3979) üzenetére


_ak_
addikt

:(
However, there don't seem to be a way to start the Creative Console
Launcher in the tray. I am sorry not able to help you on this.

Senkinek sem megy vista alatt a console launcher traybe? Ha a gyári cd-s drivereket telepítem, akkor ugye van, csak azok XP-s driverek, ha utólagosan frissítem őket, az érdekes anomáliákat okoz..

Let's begin, de gozaimasu!

(#3981) proci985 válasza _ak_ (#3980) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nekem se megy. ugyanez a probléma mint Nálad, csak vistax32őn. viszont nálam berakta a start menü tetejébe az ikonját, plusszegy klikk meg igényel némi megszokást is, de át lehet állni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#3982) _ak_ válasza proci985 (#3981) üzenetére


_ak_
addikt

Valószínű összefüggésben vana whql aláírással, amiért fizetni kell, csak míg 32 biten megoldható lenne e nélkül is a probléma, addig 64bites rendszeren csak olyan drivert lehet betölteni bootba mi alá van írva (és most ne térjünk ki arra, h vannak kis kapuk, mert a többségéért buherálni kell a rendszert és azok is csak az sp1ig működnek) vagy ha az aláírást nem is szerzik meg, de (más soft gyártók) legalább felajánlják a lehetőséget, h induljon egyszerre a rendszerrel, még ha meg is kérdezi tőlünk a vista, minden indításnál, h engedélyezzük-e..

Én sem számítok arra, h csak nekem adnak egy olyat ami menni gof, de szvsz sírne kell nekik, h ez meg ez hiányzik, így ha sokan nyavajognak esélyesebb, h előállnak vmivel. :D Amúgy megvagyok nélküle is, hisz a vista beépített hangerőszabályzója is kibővült pár hasznos dologgal (pl lehet úgy cod2öt telepíteni, h közbe lehalkítom a telepítő zenéjét és nyugodtan hallgassam tovább a winampot :D ), ezekre valszeg nem lenne képes a console launcher.. csak amíg nem oldódik meg a basszusos problémám, addig nem kéne mindig elindítani, jut eszembe akkor is el kell külön indítanom, amikor játszok, hisz akkor fülesről tolom.

Let's begin, de gozaimasu!

(#3983) Free979 válasza proci985 (#3978) üzenetére


Free979
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszod!Akkor ezek szerint ami ki marad rca dugaj a centertől az megy a aktÍvmélyládához!Az a lényeg hogy most már értem az 5.1et!De hogy lehet 7.1ben hallgatni?

(#3984) Harti válasza proci985 (#3978) üzenetére


Harti
senior tag

Egyáltalán nincs közel a hangfalhoz, csak a mélyládához, de ha elhúzom tőle 2 méterre ugyanúgy hallom a mikrofonba a hangot...

(#3985) Free979 válasza _ak_ (#3982) üzenetére


Free979
csendes tag

Helo!
Nekem működik a console launcher!Én letöltöttem a progit hozzá a neten vistásat!Minden programját és működik fent van egy ablak mikor az egeret oda irányÍtom akkor előjön és onnan tudom vezérelni!

(#3986) _ak_ válasza Free979 (#3985) üzenetére


_ak_
addikt

Már mint updatelted a cd-s drivereket vagy csak egyszerűen leszedted feltelepítetted és a traybe (az óra mellett) indul? creative oldaláról letöltött cuccok, semmi mást nem szedtél le? :F

Let's begin, de gozaimasu!

(#3987) unclefucka


unclefucka
senior tag

Hali!

Ha valaki esetleg találkozott olyan problémával, hogy:

X-Fi Xtreme Gamer + mezei 5.1 rendszer (X-530), WinXP

Namármost az az érthetetlen dolog állt elő, hogy amikor átállítom 5.1-re a console-ban és kipróbálnám a hangfalakat, akkor az összes csatorna az első jobb, illetve bal csatornán szólal meg, a többi meg kussol. Próbáltam régebbi driver-rel, de az nem jött be. :F :F
Az egyes csatornák külön-külön mennek (asztali DVD-ről) de olyan a helyzet, mintha a kártya elfelejtené aktiválni a másik két 3,5-ös jack -et és sztereóba keverné az 5.1 hangot.
Ha esetleg találkozott már valaki ilyesmivel plz help! THX

Üdv.: M

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#3988) Free979 válasza _ak_ (#3986) üzenetére


Free979
csendes tag

Helo!
Igen leszedtem a drivereket(az összest) és nem updateltem!Igen és nekem az óra mellett elindul!

(#3989) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

Új Driver

[X-Fi driver]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#3990) westlake válasza Beowulf_78 (#3989) üzenetére


westlake
félisten

koszonjuk :U ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3991) proci985 válasza Free979 (#3983) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ahhoz 7.1es hangfal is kell;> a megoldás vagy a creative kis 7.1e (nem ajánlott, első hangfalak pl fix kábelűek, erősítés a subban => leég, a rendes távirányító luxus), a creative s750e (thx, távirányító, erősítés a subban => átlag másfél év alatt leég, tervezési hiba miatt pár ic minden esetben megsül), normális 7.1 erősítő (70-80e vagy fölötte volt tavaly amikor nézegettem őket) + hangfalak (olyan 100 körülről indulva már egész jókat lehet összeállítani) + kábel (~10-20tól szobától függően), viszont nemsülmeg és kategóriákkal jobb (mondjuk ez ennyiért elvárható;>)... a probléma itt az, hogy 7.1el a két oldalsó hangfalnak a füledre merőlegesen kell állnia, a két hátsónak a két elsővel szemben, tehát már lazán bele lehet futni olyan problémába, hogy a hangfalakat nem tudod rendesen bepozicionálni (nekem pl a jelenlegi lakásba nem lehetne megoldani). további probléma, hogy a dvdn max 6.1 van (dts-es/dd5.1ex... itthon a legendák klubja kiadások voltak általában ilyenek -gyakorlatilag meg felkevert stereok;>-, a star warsok, a Versus -hang tekintetében itthoni egyik legjobb-, meg még egy pár kiadás), tehát a hangrendszert igazán nextgen -hddvd, blu-ray- kiadványoktól tudod kihasználni, meg játéknál. direkt kötözésnél meg valami olyasmi van, hogy a 2 rear és 2 surround csatorna kerül egy jackre, és azt kell osztogatni.

szvsz jelenleg 7.1re dedikált moziszobánál lehet érdekes csak áttérni, és csak akkor, ha nextgen lejátszó is befigyel, valamint van elég hely (na erre kell a megfelelő méretű és elrendezésű szoba). játékoknál eléggé megoszlik a helyzet, még az 5.1et se használja ki mindegyik (Stalkerbe pl nincs -bár az x-fi egész jó munkát végez itt-, a Pro Streeté harmatgyenge de cserébe tetűlassú és a hangminőség is ramaty -se mély, se magas-, de pl a Tiberium Warsban pontos és nagyon informatív).

filmnél arra kell ügyelni, hogy tőlünk nyugatabbra/nagyon keletebbre (japán kiadások között van pár legenda a hangkeverése minősége miatt... meg hogy a dts náluk általában 1536kbps, ami itthon fehér holló kategória) általában a beszéd mindig a centerből jön, a többi hangfal pedig az atmoszférikus zajok miatt fontos (pl a Hős, aminek ilyen típusú nagyon jó keverése van itthon), tehát a centernek érdemes nagyobbnak lennie a többinél. a magyar szinkronoknál a beszédhang általában rendszeresen az egekbe van hangosítva, ez eléggé zavaró tud lenni (mondjuk rendesen kikevert magyar szinkronnal se találkoztam eddig 10nél többel..).

ha a főszempont a zene, akkor pedig egy minőségi stereo erősítő rendes hangfalakkal köröket ver egy nálánál drágább térhatású rendszerre is.

(#3984) Harti: kábel nincs esetleg meggabalyodva/szigetelésében megsérülve valahol? más mikrofonnal próbáltad? esetleg úgy, hogy a sub hangerejét csökkentetted? ha átdugod a mikrofont az alaplapiba/előlapiba, akkor is jelentkezik?

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#3992) proci985 válasza _ak_ (#3982) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na, ez pl lehetséges az aláírással kapcsolatban.

van beépített hangerőszabályzó?:D hm:) mondjuk nekem egyszerű erősítő kartávolságon belül van, mégiscsak egyszerűbb, mint hangerővel játszani. ez a külön dolgonként állítható featuret meg jó tudni, ma is tanultam valamit:)

a basszussal pontosan mi a probléma? 4g ram miatt gondolkodtam én is az átálláson, de ha még ennél is gyengébbek a driverek (hangerő százalékosan és nem -db gainnel mint xp alatt... ne szórakozzunk már), akkor valszeg a még 4g ram és x64 várat magára;]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#3993) _ak_ válasza proci985 (#3992) üzenetére


_ak_
addikt

Az a beépített hangerőszabályzó ua, ami az XP-ben is van, csak most már külön választja a hangerőt az összes alkalmazáshoz, így nyílik lehetőség arra, h az összeset külön-külön tudd állítani.

A basszusos problémát meg följebb tárgyalom (igazából már herótom van attól, h még 1 szer le kéne írnom, bár segítőkész volt a creativos gyerek csak beletelt egy kis időbe mire részleteiben is elmagyaráztam mi a probléma, hol én fogalmaztam félreérthetően, hol ő nem akarta megérteni mit mondok :D)

Ha előbb tudok minden következményt lehet én is vártam volna még vele egy kicsit.. :U

Free979: Adj légyszíves egy linket, ahonnan leszedted a cuccokat, vagyisa console launchert.

Let's begin, de gozaimasu!

(#3994) _ak_ válasza _ak_ (#3980) üzenetére


_ak_
addikt

Megérkezett az advanced support tippje! :DD Aszondják installáljam a cd-t és ott válasszam ki az 5.1-et utána jó lesz... Gondoltam visszaírom, h egyetlen egy vistás driver sincs rajta, de azért kipróbáltam...nem is voltam meglepődve, amikor creativos progik nem találták a hangkártyát. Az eszköz kezelőben is felkiáltójelesen szerepelt. Most rákérdeztem, h esetleg le tom-e valahonnan tölteni a vista ready cd-t. :D

Let's begin, de gozaimasu!

(#3995) Raymond válasza westlake (#3990) üzenetére


Raymond
félisten

koszonjuk ;) :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3996) Free979 válasza _ak_ (#3993) üzenetére


Free979
csendes tag

Helo!
Itt van a link:
http://hu.europe.creative.com/support/downloads/download.asp?MainCategory=209&nRegionFK=&nCountryFK=&nLanguageFK=&sOSName=Windows+Vista+32-bit&region=3&Product_Name=X-Fi+XtremeMusic&Product_ID=14066&modelnumber=&driverlang=1033&OS=26&select=0&x=36&y=17

De hozzá teszem én mindet leszedtem!

(#3997) _ak_ válasza Free979 (#3996) üzenetére


_ak_
addikt

Hmm, érdekes, akkor valószínű driver szinten van benne a tiedbe, mert a console launcher ua nekem is.. A többinek nem sok köze van ehhez, na mind1 thx!

Let's begin, de gozaimasu!

(#3998) westlake válasza Raymond (#3995) üzenetére


westlake
félisten

hat igen.. ez komoly beeges :B :D

Play nice!

(#3999) Beowulf_78 válasza westlake (#3998) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Halmazati! :DDD Te beégettél engem, de téged is beégettek! Fullos lavina indult... :DD

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4000) Leslie_K.

Égessétek csak egymást... :DD
Nektek nem tűnt furának a driver telepítésekor az az üzenet, hogy "your card's firmware has to be udpated"? :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.