Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3851) nova001 válasza szjoci (#3850) üzenetére


nova001
senior tag

http://aqua.hu/index.php?id=termekek&art_id=41512&

ezt néztem ki

xted ezel megoldodik a hátsó hangszorok hibám?? mert ha nem akkor és kidobtam 15ezret én meg veszek :S

(#3852) szjoci válasza nova001 (#3851) üzenetére


szjoci
őstag

épp ezt a postot szerettem volna megelőzni amikor írtam hogy audiot ne vegyél :)

pár ezressel megtoldod és vehetsz egy musicot pl itt

(#3853) nova001 válasza szjoci (#3852) üzenetére


nova001
senior tag

ja hogy igy audiot ;) értem már :D köszi meglesem a linket

(#3854) skoos


skoos
őstag

Meg tudja valaki mondani miért így néz ki a creative volume panel a Taskbar-ban? Hogyan tudnám a piros X-et eltűntetni?

[ Szerkesztve ]

(#3855) szjoci válasza skoos (#3854) üzenetére


szjoci
őstag

ilyen zöld háttérrel és képfeltöltés.hu felirattal? :DD
javítsd a linket, elcsesztél vmit ;)

szerk.: #3856: hát, ilyet még nem tapasztaltam :( kártya működik rendesen eközben?

[ Szerkesztve ]

(#3856) skoos válasza skoos (#3854) üzenetére


skoos
őstag

(#3857) Adrián29 válasza skoos (#3856) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Jól felvan telepítve a driver,nincs véletlenűl letiltva?

(#3858) #72042496 válasza skoos (#3856) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hátha segít: Audigy 2-nél akkor jelent meg a piros X, ha le volt némítva...

Szól amúgy rendesen? Eszközkezelő szerint problémamantesen működik?

[ Szerkesztve ]

(#3859) skoos válasza #72042496 (#3858) üzenetére


skoos
őstag

Semmi problémám nem volt vele eleddig. Jól szól, szeretem. Front panelről használom, megpróbálom, hogy lehúzom a front panelt akkor tán elmúlik. Eddig csak a driver volt fent, csak most tettem fel a teljes kezelőprogramot. :F

(#3860) BaLee


BaLee
addikt

Aki fülessel is használja a hangkártyáját az át szokta állítani Headphone-ra a creative kezelőjében ha rádugjátok vagy hagyjátok 2.1en? Nekem olyan furcsa az egész ha headphone-ra állítom, vagy ennek ilyennek kéne lennie? Több fülessel is kipróbáltam már.

Másnak nem furcsa?

(#3861) Mateee


Mateee
tag

Hosszú huza vona után végre megkaptam az új hangkártyámat de nem azt amit vártam.
X-Fi Extrememusic-om volt és megadta magát és kaptam helyette egy Xtreme Gamer-t.
Közel se olyan impozáns a külseje mint a réginek a belsőségekről meg egyenlőre nincs ismeretem.
Valaki tudja hogy miben jobb vagy rosszabb az Gamer a Music-tól?

(#3862) KTompi válasza BaLee (#3860) üzenetére


KTompi
aktív tag

Én visszaállítom 2.0-ra.
Ha headphone-ra van állítva, akkor belenyúl a hangképbe. Semmi furcsa nincs ezen, a CMSS-Headphone kapcsol be.

KTTech névre váltottam...

(#3863) BaLee válasza Mateee (#3861) üzenetére


BaLee
addikt

Elvileg teljesen ugyanaz a két kártya tulajdonságokat nézve csak kisebb nyákon van a gamer. Meg a musicot nem gyártják már, gamert gyártanak helyette.

(#3864) skoos válasza #72042496 (#3858) üzenetére


skoos
őstag

Igazad van, köszönöm. Pontosan nem tudom mi van vele, de valóban "le volt némítva".... :Y
Mindegy, kiszedtem a MUTE-ból, kifagyott a program, újraindítottam, azóta helyesen és tökéletesen működik :D
:C

(#3865) #72042496 válasza skoos (#3864) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az a lényeg, hogy megoldódott. :)

(#3866) samfishR


samfishR
senior tag

valaki tudna választ adni #3752-re? :F
kösz előre is :K

(#3867) szjoci válasza samfishR (#3866) üzenetére


szjoci
őstag

az EAX-ra itt van egy egyszerű "leírás". ha bővebb infó kell akkor angolul itt találsz választ
a postod elejére pedig talán itt kérdezz rá, bár nem nagyon mozog a topik.

[ Szerkesztve ]

(#3868) Adrián29


Adrián29
aktív tag

Na a héten én is csatlakozok a X-FI táborhoz :)

(#3869) baluka


baluka
tag

Hello mkinek!

Többször volt már a topicban szó az X-FI Xtreme SPDIF-kimenetéről, de jómagam még mindig kicsit bizonytalan vagyok e téren: tehát akkor a kártya legfelső jack kimenetébe dugva egy erre alkalmas kábelt és a driverben beállítva az SPDIF kimenetet alapértelmezettnek az AC3-as és DTS-es filmek hangját változtatás nélkül kiküldi az erősítő coax bemenetére, és így tökéletesen élvezhető a térhangzás a házimoziban?! :F
Gondom csak az, hogy milyen kábel szükséges ehhez: létezik 3,5 jack to RCA átalakító?
Eddig ilyen gondom nem volt, mivel az alaplapi hangkártyám (ADI1988) hagyományos SPDIF kimenettel rendelkezik, ezt tök egyszerűen összekötöttem RCA-RCA kábellel az erősítővel, most viszont HTPC-t szeretnék összerakni, és nagyon kevés microATX-es deszka rendelkezik alaplapi SPDIF dugasszal, :((( ezért gondoltam az X-Fi-re, mint PCI-s hangkártyára.

Tehát összefoglalva: tudok-e X-FI Xtreme-vel teljes értékű HTPC-t építeni, már ami a sokcsatornás hangzást illet?! :F

Előre köszi mkinek!

(#3870) #54715584 válasza baluka (#3869) üzenetére


#54715584
törölt tag

letezik ilyen atalakito, nekem au4 muxik igy egy hazimozi rendszerrel :)

(#3871) baluka


baluka
tag

Köszi a választ, milyen kábelt vagy átalakítót sikerült venned?
Amit most nagy hirtelen találtam a neten, az mind olyan kábel, aminek az egyik vége 3,5 jack, amásik pedig két darab RCA, ennélfogva ezek egyike felesleges, mivel az erösítő coax bemenetébe csak egy kell. :F
Most akkor mit is vegyek?!

(#3872) #54715584 válasza baluka (#3871) üzenetére


#54715584
törölt tag

ez nem kabel, hanem csak egy atalakito, egy par centis csatlakozo
apa 3.5" jack - anya rca :) par szaz forint az egesz, nem draga es tokeletesen muxik :)
mm-ben, fukareknal tuti van ilyen, de sztem barmelyik muszaki boltban talalhatsz ilyet

(#3873) baluka válasza #54715584 (#3872) üzenetére


baluka
tag

Köszi, már csak egyetlen kérdés: a jack elég, ha mono, vagy sztereónak kell lennie?!
Laikusként azt gondolom, hogy elég a mono, mivel az SPDIF-en keresztül a jel úgyis "egyben" megy az erősítő felé!
Erősíts meg ebben, ha igaz!
Köszi!

(#3874) #54715584 válasza baluka (#3873) üzenetére


#54715584
törölt tag

egyebkent ez a csatlakozo sztereo, de mivel digitalis jelet kuld a kartya, tok mindegy :)

(#3875) baluka válasza #54715584 (#3874) üzenetére


baluka
tag

Köszi mindent, meló után megállok néhány boltban, remélem tudokvenni, aztán este már ki is próbálhatom!

(#3876) #54715584 válasza baluka (#3875) üzenetére


#54715584
törölt tag

csak ne felejtsd majd atallitani a hangbeallitasoknal meg ac3filterben vagy hasonlo progiban, amin keresztul a filmek 5.1-ben szolnak

(#3877) CSorBA


CSorBA
őstag

Sziasztok!

Szegedi topicba is beírtam, de itt is megkérdem, hátha:

Kölcsön, 1 napra/1 órára/kipróbálásra, Szegeden, tudna vki adni nekem bármilyen
X-Fi hangkártyát. (a music, és a gamernek örülnék legjobban, mivel ezek az olcsobb kategoriák)

(#3878) attila.86


attila.86
tag

Hello

X-Fi Extreme Audiot használtam eddig Vistával, de inkább áttértem az integrált hangkártyára.
Nem is gondoltam volna, hogy ilyen buta az audio, hogy egyszerre csak egy bemenetet lehet használni, sosem láttam/hallottam még ilyet egyik hangkártyánál sem...
Kérdés: ugyanilyen esetleg a többi X-Fi is, vagy jól gondolom, hogy csak az audio ilyen fogyatékos?

Célom az lenne, tudjak egyszerre TV-t nézni tunerkarival AUX-on, és használni a külső bemenetet mikrofonhoz...

(#3879) st81 válasza attila.86 (#3878) üzenetére


st81
tag

Amelyiken flexijack van, ott asszem 3 eszköz "osztozhat" egy bemeneten.
Pl: Music, Gamer Fatality
Nekem például egyszerre kellene a mikrofon, meg sp/dif-en az erősítőre a jel. Na, ez itt nem mükszik, kivéve, ha az előlapra ki van vezetve.
A 4 éves Live!-on volt annyi eszük, hogy több bemenetet raktak (meg az auzentech "féle" x-fi is ilyen, de az jóval drágább az x-fi-nél)

[ Szerkesztve ]

(#3880) tal-garius


tal-garius
aktív tag

Melyik jobb beruhazas? Egy Asus Xonar vagy egy Fatal1ty Xi-Fi Gamer?

(#3881) Energie X válasza Mateee (#3861) üzenetére


Energie X
őstag

Software-esen vettél észre valami különbséget a két kártya között? Mivel tud kevesebbet a Gamer programügyileg?

>> Új Galaxy S21 szériás Nillkin tokok és Spigen üvegfóliák adatlapomon <<

(#3882) CSorBA válasza CSorBA (#3877) üzenetére


CSorBA
őstag

már nem kell, kaptam kölcsön :R

(#3883) samfishR válasza szjoci (#3867) üzenetére


samfishR
senior tag

kösz a segítséget!:Đ

(#3884) st81


st81
tag

Meg tudja valaki mondani, hogy mennyit kóstált a Gamer Fatality kártya a megjelenésekor?
Nem tudom, hogy most vegyek, vagy még várjak vele fél évet, hátha csökken az ára.
Mert ha lassú ütemű a csökkenés, akkor beruházok most, nem várok addig.

[ Szerkesztve ]

(#3885) urbanfl


urbanfl
csendes tag

Sziasztok!
Kb. 1 éve vettem egy Xtreme Audio hangkártyát, és nagyon meg vagyok vele elégedve, fényévekkel jobb az alaplapinál.
Átolvastam a fórumot és az lenne a kérdésem, hogy az Xtreme Music/Gamer hangminőségbe is többet tud az Audio-nál vagy "csak" szolgáltatásokba? Játszani nem szoktam, azt nem tudom hogy a hardveres gyorsítás filmeknél, zenéknél számít-e esetleg.

(#3886) Cowek


Cowek
csendes tag

Hozzájutottam az ExtremeMusichoz!
Kiváló mindenben, csak azt nem tudom, hogy optikai, vagy coaxiális kimeneten (SPDIF OUT)-on keresztül csak a DTS és DD jelek mennek ki erősítősre? Nálam minden sztereó csak...
Lehet nem is lehet játéknál 5.1-et SPDIF-en keresztül??
Van egy ilyen ketyerém [link] is hozzá...
Másik típus tudja az 5.1-et digitálisan?

Köszi!

Üdv!

(#3887) st81


st81
tag

A filmek lejátszása esetén (DD/DTS) van csak 5.1 hang.
A játéknál az eax-ot tudod használni térhangzás gyanánt. Mp3, cd csak sztereo.

[ Szerkesztve ]

(#3888) Cowek válasza st81 (#3887) üzenetére


Cowek
csendes tag

Köszi!

Az EAX csak virtulás térhangzást csinál akkor is? :-(

Üdv!

(#3889) CSorBA


CSorBA
őstag

Sziasztok!
Elég nagy a topic, és nem minden válaszomra találtam meg a választ (egy darabignéztem, aztán gondoltam inkáébb megkérdem..)

Az XtremeMusic-on van Ram, vagy nincs, nem úgy van h. 2Mb van rajta, vagy most keverem vmi mással?
Lehet az XtremeMusic-hoz külön előlapi panelt venni?
Néztem a képeken az előlapi panelt, és nem vágtam, hogy most a mic in és a füles az sima normális jack? Vagy a nagyobb?
köszi a válaszokat :R

(#3890) CSorBA válasza CSorBA (#3889) üzenetére


CSorBA
őstag

időközben megtaláltama válasz az egyikre, lehet venni hozzá külső 5,25os panelt
[link]

Tudja vki h. hol, és mennyiért?

és a jack pedig alapbol nagy, de adnak hozzá átalakítót
"3.5mm (1/8”) minijack to 6.35mm (1/4”) plug adapter"

[ Szerkesztve ]

(#3891) CSorBA válasza CSorBA (#3889) üzenetére


CSorBA
őstag

közben találtam egy tesztet (szerintem jobb, mint a ph-s) és ott leírték, h. a music és a platinumon 2MB van a Gamer FPS-en és az Eliten pedig 64Mb :R

(#3892) st81


st81
tag

Az EAX a Creative Labs által kifejlesztett bővítés hangkártyákhoz, amely a környezeti hatások kellemesebbé tételére helyezi a hangsúlyt. Különböző akusztikai környezeteket lehet beállítani, amelyek aktívan hatnak minden megszólaló hangra.
Mellesleg EAX az én 4 éves Live!-omban is van (színház mód, koncerterem stb.), szoftveresen.
Ettől még a játékban nem lesz 6 v. 8 csatornás hang, de jóval élethűbb lesz, mint anélkül.

[ Szerkesztve ]

(#3893) G.A.


G.A.
aktív tag

Üdv!
Xtrem Music tulajok!
ha20x2k.sys filet XPhez kb 1130Kb-os (2010Kb az már amd64 nem kell) küldjétek el erre a címre: god-atto@freemail.hu 6 halál után már .................. pipa vagyok!!!
dögölj meg creative!!! grat MS!!! szar szar hátán...

(#3894) szjoci válasza G.A. (#3893) üzenetére


szjoci
őstag

ment méjl ;)

próbáltad már másik slotba rakni a kártyát?

[ Szerkesztve ]

(#3895) Cowek válasza G.A. (#3893) üzenetére


Cowek
csendes tag

Uninstalláld le az alaplapi kártya driverét ha volt...
Nekem az oldotta meg...
ja.. csökkentett módban le tudod...

Üdv!

(#3896) G.A.


G.A.
aktív tag

2.09.0007 - kék halál by ha20x2k.sys vagy telepítés közben lefagyott
2.14.0001 - winamp 1 számot lejáccot utána elment a hang(jelen)

2.07.xxxx - volt hogy ment, volt hogy xp nem ismerte így sem fel

egy driver keverékből tudtam egy mőködő drivert összehozni (egyik driver + másik ha20x2k.sys fileja) szerintem a 2.09.0007es + más talán 2.10es beta SYS file... csak az már nincs meg

ACE Mega Codec Pack 6.03mal van némi ütközés, de van megoldás is: driver telepítés utána software(codec) (ismerősömnél is így megy és nekem is így ment).

Slot csere volt, lap csere volt, am ez már a 2. vagy 3. X-Fi....

(#3897) Cowek válasza G.A. (#3896) üzenetére


Cowek
csendes tag

Az ACE meg a codec pack a legkevésbé stabil csomag amit láttam... soha nem használom... pont ezért...
Gordian Knot Codec pack a megfejtés...
és tizede a mérete

Üdv!

(#3898) Adrián29 válasza G.A. (#3896) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Azért ez elég gáz,hogy ennyi idő után is vannak ilyen problémák,és most nagyon finoman fogalmaztam...

(#3899) G.A. válasza Adrián29 (#3898) üzenetére


G.A.
aktív tag

Cowek: THX bővült tudásom.
3hónapig legalább ment ACE társaságában.... jelenleg ACE nélkül SEM képes menni... itt nem a hardver a hibás hanem a software... vagy talán a lap nem kóser neki ill. annak a BIOSa... (GA-965P-DS3 rev1.0 F12/F11/F8 előtte meg ASUS P5P800SE a legújabb BIOSsal)

Adrián29: hát ha eddig nem volt igazi megoldás
mi a faszt kezdhetnék, ha a gyártó nem képes NYERS XPSP2re, megfelelő stabil divert készíteni!!!!
Azért elég gáz, hogy ennyi idő után SINCS STABIL ÉS JÓ MEGOLDÁS és eléggé finoman fogalmaztam... Bravo Creative ismét!!!! Mit tehetnék, XPt is töröljem le…

Azért ez elég gáz,hogy ennyi idő után is vannak ilyen problémák,és most nagyon finoman fogalmaztam...

A végén töröm a vasat vagy ingyen vihetővé teszem… már annak, aki nálam, működésre képes bírni… hosszútávon!

szjoci: nem jött meg a mail...

[ Szerkesztve ]

(#3900) szjoci válasza G.A. (#3899) üzenetére


szjoci
őstag

most elküldtem mégegyszer

először a codec pack-okra gyanakodtam, de ha szűz xp-re se megy fel akkor ott tényleg valami kompatibilitási hiba lesz. Nálam 2-2,5 éve tökéletesen működik a kártya, túl volt már 2 alaplap cserén és 3-4 win telepítésen

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.