Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4151) Kis zöld izé válasza need (#4142) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Vezérlőpult-->Hangok és Audió eszközök-->Hangszórók hangereje.De ez csak akkor fog működni ha frissítetted az új XP-s driverre.Viszont így lehetőség nyílik mind a 8 csatorna hangerőszabályozására külön-külön.Skacok nem kell mindent túlkomplikálni! ;)

[ Szerkesztve ]

Bye!

(#4152) pele79 válasza snoopy (#4148) üzenetére


pele79
csendes tag

"Creative Software AutoUpdate" a startmenübe található, ez szedi le a legfrissebb drivereket

pele

(#4153) need


need
addikt

köszönöm a segitséget:)
:R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#4154) need válasza bozont (#4149) üzenetére


need
addikt

Mitöl olyan jó és különleges ez a youp-pax driver...???

gondolom uninstallal leszedem az eredetit és ezt telepitem...!

igazat megvalava én a játékok miatt vettem ezt a hangkarit és nem a filmekhez!

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#4155) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Örömmel tájékoztatom a T. kártyahasználókat, h. akik szeretnék kivezetni a hangot a front panelre ez a csatlakozó, ami ide való kapható kis hazánkban. Én ma délután vettem kerek 50 forintért ezen a szent helyen. Valószínűleg más mikroelektronikai szakboltban is lehet kapni. A lényeg, forrasztás, hegesztés, gányolás és barkács nélkül gyönyörűen műxik. :C

[ Szerkesztve ]

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#4156) pele79


pele79
csendes tag

valaki meg tudja mondani mire jó ott az X-Fi dobozka alatt az a Floppy tápcsati?

[ Szerkesztve ]

pele

(#4157) bozont válasza need (#4154) üzenetére


bozont
veterán

Mindenből a legfrisseb verzió van egy pakkba szedve, nem kell külön-külön leszedni és pár olyan funkció is engedélyezve van ami gyárilag nincs. De játék szempontjából asszem semmi újat nem hoz.

[ Szerkesztve ]

(#4158) _ak_


_ak_
addikt

Az a custom driver jó Xtreme Audiohoz is? Egyáltalán van ahhoz vmi extra? :D

Let's begin, de gozaimasu!

(#4159) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak! Van egy Extreme Gamer kártyám, de a driverektől kezd égnek állni a hajam. A gyári cd-n lévővel serceg, a Creative oldaláról letölthetővel sem az igazi a hangzása, ráadásul a megszokott volume panel sem a régi, csak valami egyszerűsített maszat van az xp-hez. Van valami használható régebbi driver? Vagy valami barba trükk? :D Köszi előre is...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#4160) bozont válasza -Solt- (#4159) üzenetére


bozont
veterán

Csak egy kicsit kéne visszaolvasni. ;)

#4149

(#4161) Zsoo21


Zsoo21
aktív tag

Érdemes Audigy2-ről X-fi re váltani.?Miben jobbak ezek a kártyák.?

Gigabyte-P35C-DS3@F5 rev. 2.0, Core2 Duo E8400@3GHZ , 4*1024MB DDR2 1066Mhz Kingmax, MSI 8800GT-T2D512E-OC,

(#4162) -Solt- válasza bozont (#4160) üzenetére


-Solt-
veterán

Ahhh... az a szép, hogy el is olvastam, de értelmezni már nem sikerült! :B

Köszi...

www.smart-bus.hu

(#4163) brumee


brumee
csendes tag

A hangkártyám bemeneti jelét ami optikai szeretném hallani a hangrendszeremen (ezért vettem egy sound blaster x-fi xtreme audio pci express hangkártyát mert volt rajta optikai bemenet). Sehogy se tudom beállítani hogy halljam.De a hang az 100% hogy bejön a gépbe mert a windows hangrögzítőjével fel tudom vennni ezt a hangot. Szeretnék valami megoldást találni erre a problémára akár beállítás vagy valami program ami kezeli a hangbemeneteket/kimeneteket(driver cdn nem volt vagy vak voltam és nem találtam).

(#4164) boci85 válasza -Solt- (#4159) üzenetére


boci85
tag

Hát igen ez a creative! én is szomorú vagyok nekem extreme gamer fatal1ty van és a drivere egy rakás fostalicska ,várom a javítást és mindenki várja de nem jön :C

(#4165) g@bo


g@bo
nagyúr

üdv

a music x-fi tud valamien eaxot?

(#4166) Kis zöld izé válasza g@bo (#4165) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Hardveresen tudja az EAX 3.0-át.Se többet se kevesebbet.

Bye!

(#4167) varga911 válasza Zsoo21 (#4161) üzenetére


varga911
senior tag

Érdemes. De igazi X-Fi-t vegyél, ne XtremeAudiót. Itt a fórumon van aki tud még szerezni 20k alatt XtremeMusicot, az megéri az árát!

(#4168) Kis zöld izé válasza g@bo (#4165) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Izé....elírtam :DDD

[ Szerkesztve ]

Bye!

(#4169) Kis zöld izé válasza Zsoo21 (#4161) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Inkább vegyél Xtreme Gamer MX-et zsír 17-18k és hardveres EAX 5.0 inkább ezt javasolnám.Az Xtreme Audio sem teljesértékű X-FI..A fenntebb emlitett Gamer a belépő szint a teljes X-FI kártyák családjába.

Bye!

(#4170) bzoley válasza Kis zöld izé (#4166) üzenetére


bzoley
veterán

Nem hármat, ötöt. Ne írkálj hülyeséget!

(#4171) Kis zöld izé válasza bzoley (#4170) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Te pedig ne légy ilyen támdó légy olyan kedves PH addikt!PCI-EXPRESS-es változat is csak EAX 4.0-ig támogat hardveresen.(X-FI AUDIO) Biztos információ egyenesen a Creative honlapjáról!
[link]
Amúgy a music tényleg 5.0-ig támogat.Sorry!Az audio viszont csak 4.0-ig.Viszont ettől függetlenül akkor sem kell támadóan inzultálni a fórumtársakat.Illetőleg elnézést g@abotól a félretájékoztatásért.

[ Szerkesztve ]

Bye!

(#4172) Zsoo21 válasza Kis zöld izé (#4169) üzenetére


Zsoo21
aktív tag

Ezt mondjátok ugye?
Creative SB X-Fi Xtreme Gamer hogy ez már jó az audio az nem jó.

Gigabyte-P35C-DS3@F5 rev. 2.0, Core2 Duo E8400@3GHZ , 4*1024MB DDR2 1066Mhz Kingmax, MSI 8800GT-T2D512E-OC,

(#4173) bzoley válasza Kis zöld izé (#4171) üzenetére


bzoley
veterán

Te a music-ra vonatkozó kérdésre válaszoltál, és nem javítottad ki magad, úgyhogy lassíts!
Az Audió más, az valóban sw 4.0-t tud.

(#4174) varga911 válasza Kis zöld izé (#4171) üzenetére


varga911
senior tag

Olvasd el amit írt. Az Xtreme Audio köszönő viszonyban sincs az Xtreme Music-al. Lehet hogy támogatja az 5.0-át, de semmilyen hardveres gyorsítást nem tud.

Xtreme Music-ot érdemes venni, amíg még fellelhető ittott. Nem véletlenül vonták ki a piacról amilyen gyorsan csak lehetett...

(#4175) Kis zöld izé válasza Zsoo21 (#4172) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

A lényeg hogy a helyedben sem audio-t sem pedig music-ot nem vennék.A sima Gamer javallott és alap is sztem.De kinek mi az igénye ez attól is függ!

Bye!

(#4176) Kis zöld izé válasza varga911 (#4174) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Elolvastam és javítottam is.

Bye!

(#4177) g@bo válasza varga911 (#4174) üzenetére


g@bo
nagyúr

bocsi, nekem extreme audio van / nem music / sb0790.... mondjuk olcsóé vettem.

akkó eax 4 megy neki.

[ Szerkesztve ]

(#4178) CSorBA válasza pele79 (#4156) üzenetére


CSorBA
őstag

hát rákötni a flopy tápcsatit.. én rányomtam.. (ha a front panelt nevezted dobozkának..) :U

(#4179) mindfreak


mindfreak
őstag

Valaki használ itt Vistát? Nemrég váltottam Audigy 2-ről X-Fi XtremeMusicra és szeretném kérdezni, hogy a legújabb Vistás driverrel, hogy müködik a kari? Most XP alatt használom Inspire 7.1-el és minden jól müködik. Vajon Vista alatt is minden okés lesz? Mert nem szivesen telepítenék a semmiért... :U Köszi

(#4180) CSorBA válasza mindfreak (#4179) üzenetére


CSorBA
őstag

nekem fatal1ty platinum van, és semmi gondom nincs vele, vista x64 alatt... :) (mondjuk xp alatt nem használtam, de vista alatt az sb live 24el, és az audigy 4el is gondom akadt, ezzel nem :) )

(#4181) Lotusz


Lotusz
tag

üdv, ha a hangcuccom coax+átalakítóval van csatlakoztatva a flexijackbe, akkor van vmi megoldás hogy a mikrofont is tudjam használni? mert ugye állítani lehet, hogy digitális kimenetként szolgáljon vagy mikrofon ill. vonal bemenetként. van erre vmi megoldás hogy mikrofont és az 5.1-et egyszerre tudjam használni? x-fi musicom van egyébként.

előre is köszi

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#4182) #67688960 válasza Lotusz (#4181) üzenetére


#67688960
törölt tag

front panel esetleg, de az a biztos ha az alaplapit használod a mic-hez(mint én)
Üdv!

(#4183) emre33


emre33
addikt

9800GTX kártyámon van egy spdif bemenet (dvi-hdmi nyomja át a hangot)

Hogy tudnék erre rákötni X-FI Elite pro kártyám van, de a kártyán nem találtam ilyen kimenetet :(

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#4184) luw2win


luw2win
őstag

Hali!
Milyen hangkártyát tudtok ajánlani 20k-ig?
X-Fi XtremeMusic-ra gondoltam? vélemények, esetleg más márka?
thx

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#4185) G.A.


G.A.
aktív tag

Üdv!

Egy X-Fi XtremeMusic kártyát adnék egy vállalkozó szellemű ember rendelkezésére, hogy megtudjam, csak én vagyok ilyen balek, hogy nem megy... vagy tényleg szar… Lehetőleg GA-965P-DS3 rev1.0 tulaj legyen az illető.

GA

(#4186) _ak_ válasza luw2win (#4184) üzenetére


_ak_
addikt

2 oldalanként felmerülő kérdés, nyugodtan olvass vissza, azóta nem változott a helyzet, amúgy (állítólag) jó kártya.

G.A.

Mi a baj vele? Tipp keress valahol egy Driver Cleaner nevü progit törölj minden creativos cuccott (uninstall után), majd a gyári telepítő cdről installáld a drivereket.

Let's begin, de gozaimasu!

(#4187) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Creative X-FI Fatal1ty Platinum Champion tulaj vagyok,optikai kábellel szeretném használni a Z-5500-as szettemet.Az a bajom,hogy optikai alatt 6csatornásan szeretném használni,egy srác segített minden spdif-es átállítást,de a filmek alatt nincs hang.Pedig a filmek 5.1-esek.Ja,és sehol nem találok a creative szoftverei között ilyet:[link]
Ezt az entertainment módot megtaláltam,de ami a linken van,oylan beállításokat sehol.Ha valaki tud segíteni segítsen please!

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#4188) emre33 válasza manutdzoli (#4187) üzenetére


emre33
addikt

Sajna nem is fogsz, nekem sincs már ilyen az elite pro kártyámon.

Új X-FI kártyákból ez hiányzik (ezért lettek olcsóbbak).

ÚJ X-FI elite pro kártyát cserélnék újra :R

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#4189) G.A. válasza _ak_ (#4186) üzenetére


G.A.
aktív tag

Üdv!
Baj... nem megy. DriverCD meg nincs hozzá, OEM cucc, de szedtem le netről discet, csak az meg azt írja, hogy nincs Creative hardver a gépen... 2.15.0006os drivert megvártam, de szintén zenész, nem kapok hangot.

(#4190) manutdzoli válasza emre33 (#4188) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Na de jó,én meg itt gecizek már vagy 2 napja a beállításokon. :W

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#4191) manutdzoli válasza emre33 (#4188) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Ja,még egy kérdés:akkor felesleges az optikai kábel?Érdemes mindent direct-ben használni?

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#4192) st81 válasza manutdzoli (#4191) üzenetére


st81
tag

Nem felesleges, nyugodtan használhatod így.
A lejátszó codecjében kell beállítani az sp/dif-et és akkor menni fog (ac3 filter, v. valami hasonló codec). Annó az 5 éves live-omon is egy db madzagon ment a DD/DTS. A tiéden pláne mennie kell. Csak azt kell eldönteni, hogy a hangrendszered komponálja a többcsatornás hangot (ilyenkor spdif passtrough), vagy pedig a hangkártya.

(#4193) emre33 válasza manutdzoli (#4191) üzenetére


emre33
addikt

Bemenet: Én a a dvd lejtszómmal kötötte össze, de mivel ezek már butitott kártyák, így nincs rajtuk dts dekóder, igy csak sztereo hangot tud fogadni optikai kábelen keresztül.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#4194) _ak_ válasza G.A. (#4189) üzenetére


_ak_
addikt

Ez esetben nem szóltam, tényleg ki kell próbálni, h müxik-e egyáltalán :( .

Let's begin, de gozaimasu!

(#4195) Gvad


Gvad
csendes tag

Hali Creative SB X-Fi Xtreme Gamer karit szeretnék venni,de haveromnál a mátrix módban zavaróan "serceg" a hátsó hangszóró (logi g51) ! Nálam uez a hangrendszer az alaplapi zajkeltővel tökéletesen ment(a hangfalszett hibája így kizárva) ,mondjuk minőségben verte a gamer,de azért ez durva egy majd 20k-s kártyától. Driver a gyári 2.15.0006 volt fenn.

(#4196) Gvad válasza Gvad (#4195) üzenetére


Gvad
csendes tag

Mégsem a karival volt baj, most írta meg,hogy mikor ott voltam pont selejt mp3 és film volt a gépen ;] azóta tesztelte és a normális 2.1-es cuccok mennek simán a g51 mátrix módjában is,csak mikor nálam volt a hangfala akkor meg minőségi cuccokat néztem az alaplapival.
Ma délután azért átmegyek,hátha csak álmos,és azért nem hallja :DD

(#4197) DeadAdder


DeadAdder
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy extreme musik kártyát,azt szeretném kérdezni hogy hogyan tudnám a számítógép elején levő fejhallgató és mikrofon dugaszhoz elvinni a hangot.Nekem ilyen csatlakozó van a gépházhoz.Ezekkel a különálló szálakkal meg tudnám oldani?ha igen,akkor valaki leírhatná hogy melyiket hova kell dugni.köszi
üdv

(#4198) CSorBA válasza DeadAdder (#4197) üzenetére


CSorBA
őstag

Kereső:

[link]
meg:
[link]

:C

(#4199) unclefucka


unclefucka
senior tag

Szia Mindenki!

Előzőleg már felvetettem egy [problémát] melynek a megoldása egy újabb problémát szűlt:

Szóval az van, hogy ha be van dugva a Logitech QuickCam Communicate STX webkamerám, akkor (a szó legszorosabb értelmében) eltűnik az 5.1 az X-Fi -ről. Ez a [probléma] más Creative hangkártyáknál is fellép.
Ezmostmiez??? :F :F
Elkezdem keresni a megoldást, de ha esetleg van valaki aki már megoldotta, az ossza meg velem, THX.

Üdv.: M

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#4200) unclefucka


unclefucka
senior tag

Erre a bizonyos "problémára" megoldást jelenthet ez(ek):
[link1]
[link2]
[link3]

Nem próbáltam még ki, (majd este) de addig ha valaki kipróbálja és megy akkor szóljon.
Elvileg az Automatic Echo Canceling csinál valami butaságot és ki kell kapcsolni. Remélem egy későbbi driverrel kiküszöbölik ezt a hibát.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.