Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4601) Tonyo


Tonyo
őstag

Valaki más még esetleg el tudja mondani,h mi a különbség a gamer és a music kari közt?

köszi

(#4602) audi100td válasza Tonyo (#4594) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Gamer meg a Music teljesen ugyanaz csak a Gameren kisebb nyákra lettek rakva az alkatrészek, meg nem lehet rá külső konzolt csatlakoztatni, de különben nincs semmi különbség. Vedd azt amelyiket olcsóbban be tudod szerezni, használtat úgy 12k körül már kapni.

(#4603) Tonyo válasza audi100td (#4602) üzenetére


Tonyo
őstag

akkor miért akar vki gamerről musicra váltani itt a ph-n?MIntha több helyen is hallottam volna,h azért nem véletlenül néz ki "gagyibban" :(

(#4604) tupacamaru válasza Tonyo (#4603) üzenetére


tupacamaru
veterán

Mert jobban néz ki. :B ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#4605) audi100td válasza Tonyo (#4603) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mert gondolom fingjuk sincs az egészről, azt hiszik jobban néz ki és ezért többet tud, vagy külső konzolt akarnak rá kötni, ha nem hiszed el, nézz körül máshol...

Egyébként haveromnak van Music, még anno én raktam be a gépébe és én vettem Gamert kb. 2 hónapja, nem poénból írtam, hidd el tényleg nincs más különbség mint amit az előbb leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#4606) Tonyo válasza audi100td (#4605) üzenetére


Tonyo
őstag

hát jó!Máshol is olvasgattam valaki azt írja pesrze,h van különbség valaki meg azt amit te.Na mind1 akkor most beszéljenek a számok.Hammonsnál 15900 a gamer.Találtam egy boltot ahol 16.200+1800 szállítás a music.Ennek tükrében mit javasoltok?

mod:Musicon nincs x-ram? :U

[ Szerkesztve ]

(#4607) audi100td válasza Tonyo (#4606) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nincs X-Ram a musicon sem, szerintem vedd meg nyugodtan azt a gamert, így is túl drága, újat nem is vennék.

(#4608) Tonyo válasza audi100td (#4607) üzenetére


Tonyo
őstag

még egy kérdés,musicra rá lehet kötni a ház elejére kivezetett fülhallgatóbementet?

(#4609) audi100td válasza Tonyo (#4608) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem igen, nekem gamerem van és ki tudtam vezetni.

(#4610) Tonyo válasza audi100td (#4609) üzenetére


Tonyo
őstag

akkor igy gyakorlatilag nem kell cserélgetned a hangfalat ésa fülest?Meg tudod nézni,h mi a neve annak a kimentenek amire rákötötted?Ezalapján meg tudom majd nézni,h van-e olyan musicon.köszi!

(#4611) audi100td válasza Tonyo (#4610) üzenetére


audi100td
nagyúr

Most nézegettem a neten képeket és úgy néz ki a musicon még sincs front panel kivezetés :(

A hangszóróidon nincs füles csati?

1 pillanat, úgy tűnik mégis van, csak máshogy néz ki mint a musicon, ezért nem vettem észre, mindjárt dobok egy képet.

[ Szerkesztve ]

(#4612) audi100td válasza Tonyo (#4610) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ezt benéztem még sincs :(

[ Szerkesztve ]

(#4613) Tonyo válasza audi100td (#4612) üzenetére


Tonyo
őstag

pü ment nekem is ez a kép van de ott egy srác épp másikat mutatja :F A te gamereden hogy néz ki?függőleges vagy párhuzamos a nyákkal?

[ Szerkesztve ]

(#4614) audi100td válasza Tonyo (#4613) üzenetére


audi100td
nagyúr

az előbb rosszat mutatattam, ment pü

(#4615) punish3r


punish3r
aktív tag

sziasztok! Xp alá melyik a legújabb driver XtremeMusic-hoz? vki dobna egy linket?
előre is köszi! :R
már megtaláltam...
akkor ezt csak simán felnyomom a régi driverre, vagy előtte letöröljem a régit?
milyen újításokat tartalmaz, ehhez jó lenne link mert nem találom!

[ Szerkesztve ]

Már a jövő sem a régi...

(#4616) KDavid17 válasza punish3r (#4615) üzenetére


KDavid17
aktív tag

Én az újat rászoktam nyomni a régire. Az újítások a creative oldalán vannak a driver mellett elvileg van olyan, hogy show details és ott.

(#4617) #54715584


#54715584
törölt tag

elvileg a telepito automatikusan torli az elozo drivert... :)

(#4618) Cowek


Cowek
csendes tag

Ez most tényleg ennyire jó mint ahogy írják?

CREATIVE Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro PCI 7.1 hangkártya

[link]

Ez tényleg azt jelentheti amit olyan régóta várunk?
On-board optical I/O with Dolby Digital real-time encoding, for single cable connection to your surround sound decoder.

Vagyis 7.1 ben képes játékot is áttolni az erősítőre pl?

Szerintem beszéljünk róla :))

Üdv!

(#4619) punish3r


punish3r
aktív tag

köszi skacok! feltettem a youpax drivert, de olyan problémám volt vele h lehalkította fullra a mélynyomót és a két hátsó hangfalat! csak a frontok szóltak! hiába állítottam vissza a csatornákat egyenként, újra meg újra ezt csinálta! vkinek volt ilyen tapasztalata?
most a creativos driver van fenn, ez is elállította, de mióta 1X visszaállítottam azóta már nem volt ilyen gond (eddig)!

Már a jövő sem a régi...

(#4620) westlake


westlake
félisten

csak nekem ujdonsag ez?
2.18.0000 beta driver

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#4621) audi100td válasza westlake (#4620) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem igen :DDD

(#4622) westlake válasza audi100td (#4621) üzenetére


westlake
félisten

oke, de akkor miert nem talalok ra hivatkozast a topikban? esetleg nem volt linkelve? :B

Play nice!

(#4623) #54715584 válasza Cowek (#4618) üzenetére


#54715584
törölt tag

van egy masik kartyaja is, ami DD live-os
en is regota varok egy ilyenre creativektol :)
csak nekem nem optikai csatlakozo kene

(#4624) MaxWeber


MaxWeber
csendes tag

Üdv!

Talált már valaki arra megoldást, hogy miért nem szól a X-fi Gamer AUX bemenete? Próbáltam már mindent, de a tunernek még minidg nincs hangja.

(#4625) Tonyo


Tonyo
őstag

x-fi driverben hol találom azt a beállítást ahol a centert hátsó hangfalakat és első hangfalat tudtam állítani csuszkával audigy driverben.Tovább azt hol találom ahol a magasat és a mélyet tudom csuszkán állítani.Nem EQ ra gondolok és nem bass redirection ra.Köszi

(#4626) MaxWeber


MaxWeber
csendes tag

Üdv!

Valami a beállítással lesz, mert a tv hangját fel tudom venni...

(#4627) audi100td válasza westlake (#4622) üzenetére


audi100td
nagyúr

Már többször szó volt itt a topikban a beta driverről, használd a keresőt.

(#4628) Cowek válasza #54715584 (#4623) üzenetére


Cowek
csendes tag

Pedig nekem a zúgást ez az egy tünteti el igazán... persze minden optikaival van kötve az erősítőre... A földhurok nagy ellenség :-)

Üdv!

(#4629) tupacamaru válasza Tonyo (#4625) üzenetére


tupacamaru
veterán

Két klikk a kis hangszóró ikonon a tálcán. A "Speciális" alatt van a mély-magas állítása, a "Hangszóró" alatt pedig az összes kimenő jel állítása.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#4630) westlake válasza audi100td (#4627) üzenetére


westlake
félisten

eleg regota vagyok a ph-n ahhoz, hogy ismerjem a kereso "ertekeit".. igaz, hogy csak a "2.18"-ra kerestem ra, de majd legkozelebb irok valami szkriptet, hogy keressen ra egy vagon lehetseges kifejezesre..

Play nice!

(#4631) audi100td válasza westlake (#4630) üzenetére


audi100td
nagyúr

Csak annyit kellet volna beírni, hogy beta driver és a hsz-ok között van 1 A4-es oldalnyi infó kimásolva a creative oldaláról a 2.18-as verzióról.

[ Szerkesztve ]

(#4632) troly


troly
tag

Sziasztok!
Creativ X-fi Xtreme hangkártyám van!
Vistat használok legalább is probálok.
Ha a sima telepitő drivereket rakom fel nincsen semmi gond!
CSak pár program kiirja hogy frissiteni kéne a drivert!
Ha frissitem sehol nem szólal meg a Mély láda kivéve ahol 5.1 a hang eddig ez soha nem volt probléma XP alatt is minden programnál megszólalt!
De ahoigy elnézem itt mindenkinek a VIstán vannak problémái!
Ha valaki tudja a megoldást az priviben megmondhatná!
Bármit állítok a driver frissités után nem szól a mélyláda!
Génius 5.1 fadobozos hangfal szettem van a nagyiobb fajta!
Frissités nélkül megszólal de akkor pár program nem indul el, vagy nincsen hangja!

Előre is köszi!

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#4633) CabalX


CabalX
aktív tag

Sziasztok,

1 jó hír - kint az új, végleges, 2.18.0004-es Driver ! :))
Ahogy nézem nem írnak "known issue"-t hozzá, igaz csodát nem szabad várni a Creativetól, de 2-3 problémás driver után csak kiadnak egy működőt (kopp-kopp). :U

(#4634) Draken


Draken
őstag

most fogok átállni vistára, kéne vennem egy új hangkártyát, melyiket ajánljátok? zene, dvd, game-ra használom. Illetve arra is kíváncsi lennék, hogy milyen kábellel kössem össze a leendő hangkarit a z5500-al. köszi előre is

(#4635) westlake válasza CabalX (#4633) üzenetére


westlake
félisten

ha mar eszrevetted a dolgot, akkor egy letoltesi linkkel igazan megdobhattal volna minket :U ;]

Play nice!

(#4636) audi100td válasza Draken (#4634) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyáltalán mennyit szánnál rá?

12k-ért van használt X-Fi Xtreme Gamer vagy Music (újonnan kb.15k) ha több pénzed van akkor AuzenTech X-Fi Prelude 7.1 (kb. 50k).

(#4637) CabalX válasza westlake (#4635) üzenetére


CabalX
aktív tag

A szándék bennem volt, csak kimradt a link, utánna meg már nem tudtam modolni a hsz-t. :(
Meg gondoltam mivel Creative driverről van szó a "mindenki csak saját felelőségére" mondás halmozottan igaz. ;]

(#4638) Henryk


Henryk
aktív tag

Mi eza driver? he?
feltettem hátha megjelenik a vistán is a dts, dd fülek beállításokba, de nemhogy az nincs, még az optikai kimenetet sem ismeri fel! :W :W :W
aztmondja nincs bedugva, tesztnél meghogy valami használja, és persze nem kompatibilis semmi beállítással... ezt meg hogy képzeli?

megpróbálom letakarítani, még 1x kipróbálom, aztán teszem vissza a gyári CD-t :(((

(#4639) Henryk válasza Henryk (#4638) üzenetére


Henryk
aktív tag

Na leszedtem az egészet mindent, feltettem újra az új driverrel, windows még mindig nem ad ki hangot a teszten 96khz-en, de zene alatt szól ígyis. pozitiv változás nálam 0, ugyanott van. nemtudom mit ujitottak benne de nem venni észre semmit. viszont most méregethetem le ujra a THX beállításokat mert nullázódtak :W

(#4640) troly


troly
tag

Sziasztok!

Már egyszerirtam X-fi hangkártyám van Vista alatt szeretném használni normálisan.:)
A rendes driverrel minden frankó de mindenképpen frissitenem kell.
Pl nem frissitem a 3dmark2006 nem indul el röhej.
Ha frissitem a subláda nem szólal meg stereo-nál.
Van valakinek valami tipje hogy miért?Persze ez már az új driverrel van, ha frissitek!
Előre is kösz a segítséget!

"Ha poros a PC, ne mosd ki slaggal !"

(#4641) Henryk válasza troly (#4640) üzenetére


Henryk
aktív tag

Az a röhej hogy Vista alatt a 2006ot erőlteted. Vista alatt használd a 3D Mark Vantage-t, az való neki, 2006 nekem se megy, de nemis kell.
Most a legújabb driver van fent, minden ugyanúgy megy vele mint a gyári CD-n lévővel, igaz semmi változás ahoz képest, de nálam szól minden rendesen.
esetleg próbáld ki hogy uninstalálod az x-fi drivert, és újra felteszed.

[ Szerkesztve ]

(#4642) Draken válasza audi100td (#4636) üzenetére


Draken
őstag

12-15k közöttre gondoltam, szóval akkor érdemes megvenni az xtreme gamert vagy a musicot? milyen különbség van a kettő között? köszi a választ!

(#4643) karantÉN


karantÉN
aktív tag

van valakinek tapasztalata külső x-fi hangkártyával ?

6543210

(#4644) Henryk válasza Draken (#4642) üzenetére


Henryk
aktív tag

Na, hangra szerintem ugyanaz mindkettő.
A gameren van hardveres gyorsitás, elméletileg gyorsabb a játék, a gameren van előlapi kivezetés, tehát ha rávan dugva mondjuk egy 5.1 rendszer, analógba, digitálba, a fülesnek még mindig van hely elől(mert a mikrofon csatija a fexijack, ami hátul ugye foglalt), valamint a gamer flexijack-je az optikai, a music-é meg koax.
a music az szélesebb, aranyozott a csatlakozója(bár ez szerintem nemszámít ha nem olyat dugsz bele, vagy pl optikánál), és van rajta külső panelhez csatlakozó, tehát annak jó aki komolyabban gondolja és nem sanálja a pénzt egy külső egységre.

Ja és úgyvettem észre a musicot már leis vette a palettáról a Creative, így a jövőbeli támogatása is kétséges szerintem.

ha valamit elirtam volna javitsatok ki.

[ Szerkesztve ]

(#4645) Loha válasza Henryk (#4644) üzenetére


Loha
veterán

Hardveres gyorsításban nincs eltérés, ugyan az a chip van minden xfi kártyán kivéve az audiot. Támogatás is tök ugyan az driver terén, mert egyféle driver kell az összes x-fi-hez kivéve az audiot. Sztem a csatlakozók is egyformák csak a musicon aranyozott a gameren meg nem. Egyébként már ezerszer ki lettek tárgyalva a különbségek az X-Fi kártyák között, csak vissza kellene olvasni...

(#4646) audi100td válasza Loha (#4645) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, így van, nincs semmi különbség, csak a nyák+csatlakozó a külső X-Fi dobozhoz, az aranyozott csatik és az előlapi kivezetés.

(#4647) Henryk válasza audi100td (#4646) üzenetére


Henryk
aktív tag

"nincs semmi különbség, csak..."
És mi a helyzet a flexijack-el? A musicon koax van nem? Hangszórós topikban is megjárták páran mert gamerhez koaxot vettek, ahhoz meg nem jó, én is így jártam de visszafizették, és optikait hoztam amivel megy.
Az az előlapi kivezetés szerintem egyik legfontosabb része, mert enélkül én is mindig huzigálhatnám ki hátul ha beszélni/játszani akarok, így meg mindig be van dugva minden. Szerintem aki nem csak zenét hallgat annak ez nagyon fontos, hiszen ettől is függhet hogy Gamert vagy Musicot választ.
Nekem is jobban teccet a music, simán meg is vettem volna, de időben rájöttem hogy az nem való játékosnak.

(#4648) audi100td válasza Henryk (#4647) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nekem is Gamerem van, de nem vagyok egy gamer, inkább zeneszerkesztésre és -hallgatásra valamint filmnézésre használom a kártyát, meg néha játszom, előlapi kivezetzést rákötöttem, de kb. eddig egyszer ha használtam, mert valami halk zaj hallatszik belőle (ami valószínüleg nem a kártya hibája, mert már az alaplapival is csinálta).

A csatlakozók meg ugyanazok, haveromnak music van és azon is flexijack van, mondom semmi különbség nincs az előlapi kivezetésen kívül: Link

(#4649) Draken válasza Loha (#4645) üzenetére


Draken
őstag

Valószínűleg azért kérdeztem meg, mivel nincs sok időm a visszaolvasgatásra..

(#4650) Henryk válasza audi100td (#4648) üzenetére


Henryk
aktív tag

Ja végülis így érthető, aki nem nagyon játszik vele, nem használja az előlapit akkor teljesen mindegy gamerje vagy musicja van.
Én csak direkt azért emeltem ki ezeket a különbségeket, hogy ne az legyen hogy valaki megveszi a musicot, merthát ugye "semmi különbség" és mennyivel jobban néz ki.. aztán meg les nagyokat hogy hova is dugja be a fülest, mikrofont, meg az optikát :F ha éppen csak olyanja van a hangszórón szabadon. :U
De való igaz, zenehallgatásra, filmre tökmindegy melyiket választja, ott nincs különbség, hacsak nem akar mondjuk éjszaka fülessel filmet nézni(mint ahogy én szoktam), mert szerintem ott is van különbség nem kicsi egy normális fülessel. Egy ilyen hangkarival azért szépen lehet érezni az 5.1et még stereo fülesben is(CMSS-3D), nem úgy mintha az integráltról menne az előlapi. De persze ez megint attól függ ki mire használja, és hogyan.

Amire te használod arra valószinűleg egy music is tökéletes lenne, nekem viszont kell aza pár plusz ami a gameren van, mert rendszeresen használom a fülest, az optikát, meg az analógot is, viszont semmi szükségem külső egységre hozzá, az aranyozás meg előlről úgysem látszik :D

Na de jó most már asszem télleg eléggé kivan tárgyalva, adjunk szót másnak is :D

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.