Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3451) bzoley válasza #72042496 (#3450) üzenetére


bzoley
veterán

Úgy legyen.
EAX-et mondjuk nem vettem figyelembe, de nem is foglalkoztat egy ideje. Alchemy sincs a gépen, a TDU meg anélkül is szól 5.1-ben, máshoz meg lusta vagyok :)
Sőt erőssen gondolkodom, hogy downgrade-elek pl. XtremMusic-ra. Egy ideje az I/O panelt sem használom, a távirányítóval meg egyáltalán nem tudok mit kezdeni, fölösleges.

(#3452) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Hmmmm...érdekes.Most szól a DDL,de hogy....5.1-re van állítva a config,de mennek a hátsó centerek is.Ellenben a bal frontom akármit csinálok nem megy.A DDl link alapján működnie kell(ene) a digi kábellel.
Még egy érdekes dolog,ha kikapcsolom a CMSS-3D-t akkor megszűnik a többhangszórós hangzás...ki érti ezt?

(#3453) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Még egy kérdés vkihez.
Az Alchemy csak Vista latt fut?

(#3454) #72042496 válasza bzoley (#3451) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is csak remélni tudom a legjobbakat. :B

Sokmindennel játszom, főleg régebbi dolgokkal, jó, ha ott az Alchemy. Anno én is XtremeMucic-ot akartam venni, de égen-földön nem lehetett beszerezni, így jött a Fatal1ty - pedig herótom van az ilyen "gamer-"termékektől. :(

Skyhunter: A DDL-re sajnos nincs hirtelen tippem. Alchemy Vista esetén kell, hogy ott is legyenek EAX effektek.

bzoley: Már hogyne szerepelne: "Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty 7.1" ;)

[ Szerkesztve ]

(#3455) bzoley válasza Skyhunter (#3453) üzenetére


bzoley
veterán

XP-re nem kell Alchemy.

Balika911:
Szerencsére azért a "gamer" szó nem szerepel a kártya nevében, viszont tíz másik igen :)

[ Szerkesztve ]

(#3456) #67688960 válasza Omega81 (#3444) üzenetére


#67688960
törölt tag

:DDD
Bocs, valamit elnéztem, de most megnéztem.
Szóval amikor beállítod a msn hangok és videó beállításokban, akkor ott át kell állítani, hogy a használni kívánt mic az xfi microphone legyen.

[ Szerkesztve ]

(#3457) imibogyo válasza #72042496 (#3442) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen, de az X-fi nem 4 kábelen küldi ki a 7.1-et, hanem 3-on. Épp ez a problémám.....

link Na ilyen kéne nekem olcsóba.....

(#3458) boci85


boci85
tag

Na most kezdek ki ábrándulni a Gamer Fatal1ty ből .Azt mondjátok nem éri meg venni ? hisz ti itt hármán moindjátok hogy ez az a baja ,nemgondoltatok arra hogy lehet hogy ez csak egy hiba ,és többi tulajnak jó? Bár ezt nem hiszem mert draiver hiba ez és nem hardver mert ha ez lenne akkor azt mondom ,hogy egy rakás izé. Késöbbiekbe nincs rá esély, hogy ez jobb lesz? Razor ról meg annyi ,hogy mire menő lesz a 7,1DTS arra én már bottal sétálok, Ja és olvastam, hogy a játék alatt a razzar durca a COD4el ,és akkor a GAMER FATALI1TY gyikfing hozzá képest?

[ Szerkesztve ]

(#3459) #67688960 válasza imibogyo (#3457) üzenetére


#67688960
törölt tag

Ha tudsz forraszatni akkor, vegyél egy négypolusú 3,5-ös jack dugót, valamelyik electronikai boltban pl.
, vagy csináltass egy kábelt valakivel.

(#3460) bzoley válasza #72042496 (#3454) üzenetére


bzoley
veterán

Ja, bocs, én a saját kártyámra gondoltam. Abban nincs "gamer" :)
Sound Blaster® X-Fi Platinum - Fatal1ty Champion Series

boci85:
Nincs az X-Fi vel semmi gond, jól össze van rakva, jó kártya. De amit a driverekkel művelnek az katasztrófa. Évek óta nem képesek normális driver írni, a Vista meg aztán végképp meghaladta minden tudásukat. És nem egy-egy hibáról van szó, ha végigfutod a Creative fórumot, te is láthatod. Ha szerencséd van, véletlenül minden a helyére kerül, és nincs szükséged extra dolgokra, akkor örömébódottá, maximálisan kiélvezheteda technikát.
Az egész talán azért tűnhet fikázásnak, mert sokan fel vannak háborodva(talán jogosan), hogy vesznek egy egész jó cuccot nem kevés pénzért, és hol ez nem működik rajta, hol az, instabil, megbízhatatlan, holott a vassal szinte semmi gond nincs. A Creative-nál meg az ég világon semmi nem történik. Legalább hetente kinn kéne lennie egy frissebb drivernek, akár csak egy apró javítással is, hogy legalább lássuk, hogy foglalkoznak vele. Ehelyett negy év, fél év után remegve fogsz hozzá a frissítéshez abban reménykedve, hogy az egy évvel ezelőtti hibát vajon végre kijavítottáák-e. És persze nem. A reklám az megy ezerrel, de a support az nulla. Ettől függetlenül az XtremeMusic után újra X-Fi-t vettem, mert azért elég kellemes hangja van, na meg nem találtam jobbat :)
CSak közben meg rájövök, hogy nekem fölösleges a mostani kártya, mert azért annyival nem jobb, mint amennyivel drágább(leszámítva az egyéb tartozéákokat, amiket nem használok).

(#3461) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Közben megoldódott a DDL problémám.Azért nem szólt a bal front,mert kijött a kábel az erősítőből.... (xD)

(#3462) boci85 válasza Skyhunter (#3461) üzenetére


boci85
tag

Hát ez ciki:D Gondolom egykét hajszálad ki hullot :C énis voltam már ilyen helyzetbe de akkor törtek a tárgyak is:D amikor rájöttem,hogy csak ennyi a probléma utána fájt csak , fejem és az öklöm.
Na de én megveszem azt a GAMERT ,legyen bármi és majd megírom énis a véleményem Creativról:D gondolm a drivere nem vali fényes ,mert au4esemé se vali super

[ Szerkesztve ]

(#3463) #72042496 válasza Skyhunter (#3461) üzenetére


#72042496
törölt tag

LOL, de legaláb működik rendesen, ez megnyugtató. :)

bzoley: Azt hittem, csak egy ilyen kártyát neveztek el a Mesterről, de akkor nem voltam eléggé tájékozott, ill. alábecsültem nevének marketingértékét. :D

imibogyo: Hupsz, még egy X-Fi specialitás... az ilyenekre nem vagyok fekészülve. Bocsánat, hogy valótlant írtam. :(

(#3464) bzoley válasza #72042496 (#3463) üzenetére


bzoley
veterán

Még a Wendel fényképe, és az aláírása is rajta van a dobozon.
A gyűjtők egyszer még gyilkolni fognak érte :D

(#3465) imibogyo válasza #72042496 (#3463) üzenetére


imibogyo
veterán

Balika911: Semmi baj, a szándék a fontos..... :R

Gog: THX

[ Szerkesztve ]

(#3466) #72042496 válasza bzoley (#3464) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ebből a szempontból inkább az otthoni Fassel képeknek szavazok bizalmat, de amilyen furcsa a világ, még a végén igaz lesz, amit írsz. :))

imibogyo: :B

(#3467) bzoley válasza #72042496 (#3466) üzenetére


bzoley
veterán

Hát Cleopatra biztos jobban mutatna a dobozon Fityó helyett :)

(#3468) Omega81 válasza #67688960 (#3456) üzenetére


Omega81
senior tag

Az van beállítva. A mikrofonnal nincs is gond, éngem hallanak, csak én nem hallom a másik felet...

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#3469) #67688960 válasza Omega81 (#3468) üzenetére


#67688960
törölt tag

Hát akkor lehet hogy nem is nálad van a gond!

(#3470) Omega81 válasza #67688960 (#3469) üzenetére


Omega81
senior tag

A másik fél beszélget mással, kérdeztem tőle természetesen. :)

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#3471) #67688960 válasza Omega81 (#3470) üzenetére


#67688960
törölt tag

Azt hittem mikrofon gondod van, na mindegy, ha a hangszóró tesztnél jó akkor szerintem telepítsd újra a msn-t. Ha így se lesz jó passzolok. :)

(#3472) #72042496 válasza Omega81 (#3470) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nálam sokszor bénázik így az MSN, csak emiatt tartok Skype-ot. Próbáld ki, hátha...
Van egy cimborám, ismerősökkel mindegyikünk simán beszél MSN-en vagy Skype-on, de egymással nem tudunk. X-Akta.

(#3473) general


general
addikt

Helló! Tudna valaki segíteni, hogyan kell a RightMark Analyzer progival tesztelni az audiót, eredményeket szerezni vele a hangkártyáról? Olyanok érdekelnének, mint amiket itt a PH-s teszteken is írnak, tehát jel-zaj viszony, dinamika, THD, stb....!

(#3474) boci85


boci85
tag

Jeee
Hétfőre meg érkezik a Gamer Fatal1tym azt majd írok róla egy két sort,nagyon kiv leszek ,hogy mennyivel tud többet mind a jelenlegi Au4 :C

(#3475) Dzs3ko


Dzs3ko
tag

Hali

Az auzentech x-fi hangkarihoz elérhető a DDL támogatás, esetleg van már lehetőség erre creativ x-fi nel is ?

Üdv

(#3476) #67688960


#67688960
törölt tag

Xfi-gamer tulajoknak találtam(véletlenül), egy "Optikai átalakító, 3,5 mm-es dugó - Toslink aljzat"-ot 325 Ft-ért (AA-721), hátha valaki épp ilyet keres.

(#3477) PPSH


PPSH
őstag

hi emberek.mostanaban szereztem egy SB X-Fi Xtreme Audio kartyat.a kerdesem az lenne hogy ha vennek hozza egy Creative Inspire T7900 hangfalszettet az megfelelo-e lenne hozza? :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#3478) fradi81 válasza PPSH (#3477) üzenetére


fradi81
veterán

Olyat veszel hozzá amilyenre van pénzed, megfelelő hozzá egyébként ;)

moto g72, Ninebot d28e

(#3479) #72042496 válasza Dzs3ko (#3475) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nincs.

(#3480) boci85 válasza #67688960 (#3476) üzenetére


boci85
tag

Hali
Amugy nincs szügség erre ha újjat akarsz venni,mert már egyszer be linkeltem egy képet,van olyan kábel is ameiknek az egyik vége ilyen a másik pedig toslink (négyzetes)

(#3481) boci85


boci85
tag

bzoley: lenne egy kérdésem tőled,mégpedig (mivel te ilyen barkácsolós tipusu vagy ,én úgy emlékszem:D javítcs ki ha tévedek )
Na most én úgy emlékszem ,hogy te a digitális coax csatlakozásodat úgy oldottad meg ,hogy az egyik vége RCA a másik vége pedig 3/5 es jack
Nálam egy átalakítóval van megoldva és ezt szeretném ki küszöbölni.Vagy lehet ilyen vezetéket kapni?Ja és szeretném aranyozott csatisan megoldani ha lehet.
Mivel érkezik a Gamer Fatal1ty és úgy érzem ennyit megérdemel:D

[ Szerkesztve ]

(#3482) bzoley válasza boci85 (#3481) üzenetére


bzoley
veterán

Valahol biztos lehet kapni, én eddig nem találkoztam ilyennel sehol. Mondjuk nem is nagyon jártam olyan helyen. Nekem megfelel a saját is. Ha véletlenül meglátok valahol egy pofásabb darabot, akkor talán majd lecserélem.

(#3483) boci85 válasza bzoley (#3482) üzenetére


boci85
tag

Szóval akkor te úgy csináltad, vettél vezetéket+ a többit és azok aranyozottak?
Ja és a jack fele értelem szerüen mono
Akkor ennek a vezetéknek a közepe csak egy szál drót (sodrott) plussz árénykolás
ugye ezt meg leht csináli könnyedén házilag?

[ Szerkesztve ]

(#3484) bzoley válasza boci85 (#3483) üzenetére


bzoley
veterán

Nem. Mindig akad itthon kompozit kábel, és jack dugó is. Csak levágtam a kábel végéről az egyik rca-t, helyére raktam a jack-et, és kész. Az arany nem érdekelt, nem vagyok én ötvös :)
mono

[ Szerkesztve ]

(#3485) fradi81 válasza boci85 (#3483) üzenetére


fradi81
veterán

Bemész egy műszaki boltba ahol ilyen kábelek csatlakozók vannak ott kérsz mono jack RCA kábelt. Nekem úgy adta hogy levett a falról egy kábelt amelyiknek mind2 vége RCA, az egyikre rádugott egy jack dugót és kész is volt.

moto g72, Ninebot d28e

(#3486) Kleroo válasza fradi81 (#3485) üzenetére


Kleroo
veterán

és te pontosan hol is jártál? (mo.-on mindenütt minden eladó sík hülye. az egyik konkrétan kinevetett hogy én jack-coax átalakítót akarok(electroworld :DDD )
:U

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#3487) #72042496 válasza Kleroo (#3486) üzenetére


#72042496
törölt tag

Vagy azért nevetett ki, mert annak 3.5 mm mono jack - RCA átalakító a rendes neve.

A coax kábel meg azért coax(ial), azaz közös tengelyű, mert az árnyékolás, szigetelés által képzett burkolat és a belső vezető rész tengelye megegyezik.
A végére több fajta csatlakozót is tehetnek... bár kétségtelen, hogy a hétköznapokban az RCA az egyik legelterjedtebb.

[ Szerkesztve ]

(#3488) Kleroo válasza #72042496 (#3487) üzenetére


Kleroo
veterán

bizztos. jártál te már electro worldben? :Y :D
ja biztos ezért nevetett ki mert nem tettem oda hogy MONO.tök poén. vagy csak fingja nem volt a saját osztályán történő dolgokról. :W

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#3489) fradi81 válasza Kleroo (#3486) üzenetére


fradi81
veterán

Szegeden a gogol utcába nemtom mi a neve, de itt ilyen elekro fejek vannak akik értenek hozzá nem csak 'eladók' ;]

moto g72, Ninebot d28e

(#3490) PPSH válasza fradi81 (#3478) üzenetére


PPSH
őstag

csak 7.1-ben gondolkodok,de a Gigaworks fajta megoldas elegge brutal aron megy szal max ez marad :K :R

Cort Z40(EMG 81+85)+Marshall MA100H+Marshall M412A 300W

(#3491) #72042496 válasza Kleroo (#3488) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem mondtam, hogy ettől függetlenül nincsenek olyan eladók, akik tudatlanok, nagyképűek, szemtelenek és csak jól le kéne tépni az arcukat. :)

Amúgy nem a mono-val volt a gond, hanem a coax-al.

(#3492) Kroni1


Kroni1
veterán

Eljött az ideje nálam egy hangkari vásárlásnak, mert az alaplapi-nak elég nagy az alapzaja ha lcd tv-n filmezek, és ha jóól tudom játék alatt is jobban terheli a cpu-t mint a PCI-os karik.
Mivel nem vagyok otthon hangkarikban, örülnék ha tanácsolnátok valami jó karit 20k körüli áron (filmre/játékra, zenére kevésbé lenne használva) bármilyen márka/tipus lehet...
Ha jól láttam a legolcsóbb X-FI Audio nem képes a játékok hangjainak hardveres pufferelésére, ezért egy X-FI Musicot vagy Gamert néztem ki magamnak. Sajnos nincs időm végignyálazni a topicot, így megköszönném ha valaki elmondaná mi a különbség a kettő közt, és h ezek jó választásnak számítanak-e vagy van jobb/más alternatíva esetleg ebben az árkategóriában?

THX!

(#3493) fradi81 válasza Kroni1 (#3492) üzenetére


fradi81
veterán

Az egyik aranyozott és nagy a másik nem az és kicsi, majdnem mindegy melyiket veszed ugyanúgy szól sztem mind2: K**vajól :)

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#3494) #67688960 válasza boci85 (#3480) üzenetére


#67688960
törölt tag

És ha valakinek már van egy 10méteres? :) Nekem 5méteres koaxom van.

(#3495) boci85 válasza #67688960 (#3494) üzenetére


boci85
tag

Nem értem a kérdésed de nekem 2.5 méteres van és okoz némi hibát ,mégpedig bekapcsoláskor a hangcuccos mély nyomója pukkan egy kicsit de ha eligazítom akkor semmi gond. Az arany csatis dologról annyit ,hogy sokkal teccetősebb és a tudat ott él bennem ,hogy füllel nem is hallható a külömbség de az ellenállása köztudott hogy kisseb az aranynak és így jobb a vezető képessége:D A következtetéseket pedig vonnyátok le.

(#3496) boci85 válasza #67688960 (#3494) üzenetére


boci85
tag

Ja bocsi kissé figyelmetlen voltam de értem ,optikai kábellről van szó akkor az előző semmis számodra, mivel én coax ra gondoltam
Hát igen az pehhk nekem meg csak 1 méteres az potika és mindkét vége különböző 900 ft és ezt pont a gamer tulajoknak felelne meg.

(#3497) #67688960 válasza boci85 (#3495) üzenetére


#67688960
törölt tag

Az oxidáció miatt aranyozzák szerintem, az ezüstnek jobb a vezetőképessége úgy emlékszem.
Nem a koppanásgátló rossz a subban inkább? Mert akkor addig csináltasd meg amíg garis.

[ Szerkesztve ]

(#3498) Kleroo


Kleroo
veterán

olvastam itt már a bass redirectionről. méghozzá azt, hogy a sub-ról vágja le a kiválasztott hertz fölötti értéket. na már most én ezt úgy vettem észre, hogy a kiválasztott herzt alatti részt vágja le.
olyat nem lehet beállítani hogy a kis hangfalakról levágja a mélyeket? mert zavaró hogy a mélyhangokkal is megküzdenek, ezzel torzítva a hangképet(tudom hogy azért jön onnan is mély mert így szól a legszebben, de nagyobb hangerőnél már zavaró)
Valaki? :B :D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#3499) boci85 válasza #67688960 (#3497) üzenetére


boci85
tag

Szerinted a profi cuccokat mért aranyozzák? Amugy az ezüst is nagyon jó vezető de az arany jobb és az ipari ezüst előállítása olcsóbb. Koppanás gátlórol nem hallottam de tényleg csak az elején koppant, amikor öszeraktam az új kábellel és nálam e vezeték törpe és közép feszültségü és egyéb hálózati vezetékek közt mennt és így volt ez a koppanás.Eligzítottam és így megszünt.Bocs ,tudom nem a tppicaba illő írás sor:D de azzá teszem mivel két napmúlva érkezik meg a Gamer fatal1tym és azis aranyozott nalám nalám:D

(#3500) bzoley válasza boci85 (#3499) üzenetére


bzoley
veterán

Pedig szerintem is az oxidálódás ellen jó az aranyozás. Lásd: pci csatlakozók, ott aztán pl. egy vga-nál nincs minőségbeli különbség. Azon kívül meg olyan vastagságban igazán nem sokat ront, vagy javít az ellenálláson. Ha az egész kábel aranyból lenne, akkor már igen :)
Ja és persze nem a digitális részen, ott nagyobb ellenállás mellett sem lesz a nullából egy.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.