Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4301) CSorBA válasza horvathkrisz (#4290) üzenetére


CSorBA
őstag

Hasznos kis leírás, amúgy mi a "hivatalos" oldala? Ahol pl mindig van újabb verzió, vagy leírás, vagy ilyesmi..

(#4302) horvathkrisz válasza CSorBA (#4301) üzenetére


horvathkrisz
addikt

mármint?
youpax-ra gondolsz?

(#4303) CSorBA válasza horvathkrisz (#4302) üzenetére


CSorBA
őstag

igen igen :K

(#4304) horvathkrisz válasza CSorBA (#4303) üzenetére


horvathkrisz
addikt

(#4305) CSorBA válasza horvathkrisz (#4304) üzenetére


CSorBA
őstag

köszi szépen :R

(#4306) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Tudja valaki hogy Vista32 alatt Crysisban hogy lehet a hangminőséget a legrosszabról átállítani?
Az összes többi lehetőség "ki van szürkülve" és Alchemy nem ismeri fel a játékot.

(#4307) proci985 válasza horvathkrisz (#4306) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

próbáld meg átállítani game módba. gyári driverrel nekem gond nélkül vitte a vht.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4308) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na felraktam a youpax drivert.

hát, a tranziensek enyhén szólva szebbek lettek. a hegedű és vokál visszaadása érezhetően javult. középtájon nekem valami nem tetszik, de nem tudom, hogy ez a felső rész javulása és a megszokás miatt van, vagy valami nem stimmel:)

aki viszont mp3mat hallgat, annak mindenképpen ajánlom, az érezhetően jobbak lettek.

mod: konkrétan olyan érzesem van, mintha a treble meg a bass meg lenne nyomva pár százalékkal alapból. mp3maknál nem feltűnő, de loslesseknél valami fura középen, főleg komolyzenénél/audiofil reflemezeknél.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4309) Morden24


Morden24
nagyúr

Üdv!

Lenne egy valószínűleg igen amatőr kérdésem, de igencsak fontos lenne - tehát:

Van nekem egy X-Fi Fatality Gamer Pro hangkarim, és most adódott a lehetőség, hogy nagyon olcsón hozzá tudnék jutni egy ilyen házimozi-hangrendszerhez. A kérdés abból állna, hogy lehetséges-e összekötni a PC-vel ezt a cuccost úgy, hogy természetesen kihasználjam a teljes 5.1-es felállást. (Én első blikkre úgy gondoltam, hogy elvileg működhet a dolog, de javítson ki valami hozzáértő, ha tévedésben lennék :) )

Előre is kösz a válaszokat!

Sectumsempra - For Enemies

(#4310) proci985 válasza Morden24 (#4309) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na a kérdés az, hogy a dvdlejátszóval van e integrálva az erősítő. ha igen, akkor annyi a kérdés, hogy tud e erősítőként működni, értsd, tud e külső forrásból jövő jelet fogadni, és azt lejátszani. thát, vagy van e digitális bemenete (és ha igen, arról jövő dts/dd jelet tud e dekódolni), vagy hatcsatornás analóg bemente. ha egyik sem, akkor nem lesz jó, nem fogod tudni átdobni a hangot 6csatornában.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4311) Morden24 válasza proci985 (#4310) üzenetére


Morden24
nagyúr

Köszi.

Reménykedtem benne, hogy az LG honlapjáról letölthető valami manual (pdf-ben gyakran fent szokott lenni ilyesmi), de nem igazán volt. Próbálok keríteni vagy egy rajzot, vagy egy fotót a hátsójáról, és akkor kiderül. Az tuti, hogy az erősítő a dvd-lejátszóba van integrálva.

Egyébként a honlap azt írja, hogy Line in (analog): aux, scart / Line in (digital): 1

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#4312) Morden24


Morden24
nagyúr

Na, sikerült találnom manual-ból egy oldalt, remélem ez mond neked valamit.

Sectumsempra - For Enemies

(#4313) CSorBA


CSorBA
őstag

ott van optikai cucc, akkor fogadjaa digitális cuccot, azzal jó lenne, nem? (bólinstatok rá, vagy cáfogljatok) :)

(#4314) #67688960 válasza Morden24 (#4309) üzenetére


#67688960
törölt tag

Elvileg megy a dolog, kivéve egy apró akadályt, a hankártyádból nem optikai digitális jel jön ki hanem qoax, szóval kell egy átalakító is, vagy Digital I/O Module hozzá. Vagy csere sima gamer-re.

[ Szerkesztve ]

(#4315) CSorBA válasza #67688960 (#4314) üzenetére


CSorBA
őstag

ez nekem is eszembejutott :) (hálég nekem van I/O-m hozzá, van rajta szépen minden...)

(#4316) Morden24 válasza #67688960 (#4314) üzenetére


Morden24
nagyúr

gog, CSorBA

Értem, köszönöm a válaszokat.

Ha esetleg linkelnétek ilyen I/O modult, vagy átalakítót, akkor azt megköszönném, de azért innen már én is el tudok botladozni. :D

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#4317) CSorBA válasza Morden24 (#4316) üzenetére


CSorBA
őstag

I/O panelt sajna asszem nem nagyon lehet kapni Mo.-n, vagyis ritka, de átalakítót bármilyen műszaki boltban tudsz venni. Szerintem ha jónak látod vágj bele, és ha kezedben lesz, akkor látod pontosan, h. mit kell venned.. :)

(#4318) Morden24 válasza CSorBA (#4317) üzenetére


Morden24
nagyúr

THX, valószínűleg ez lesz :R

Sectumsempra - For Enemies

(#4319) Morden24 válasza CSorBA (#4317) üzenetére


Morden24
nagyúr

Átgondolva a helyzetet, úgy döntöttem, hogy beszerzek egy ASUS Xonar-t, azon van digiout is. Még azért alszom rá párat, meg jobban utánanézek, ellenben akkor úgy tűnik, van egy eladó X-Fi karim :D

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#4320) Kovda válasza CSorBA (#4317) üzenetére


Kovda
csendes tag

Szia.
a Digital I/O modult kivonták a forgalomból magyarországon nem lehet már venni. írtad hogy lehet venni átalakítót, milyen átalakító kell ahhoz hogy digit kimenetből optikát vagy koax-ot csinálj?

(#4321) #67688960 válasza Morden24 (#4319) üzenetére


#67688960
törölt tag

Megér ennyit az ólcsó rendszer?
:((( bezzeg amikor én akartam venni pci-e hangkát még nem volt olyan

[ Szerkesztve ]

(#4322) milanscs válasza Kovda (#4320) üzenetére


milanscs
aktív tag

Pl ilyen kábel kell

Il Milan In Vetta All'Olimpo!!! Campioni D'Europa!!!

(#4323) #67688960 válasza milanscs (#4322) üzenetére


#67688960
törölt tag

ez optikai-optikai szerintem

(#4324) milanscs válasza #67688960 (#4323) üzenetére


milanscs
aktív tag

Igen ez optikai!
De ha digitális kell akkor szerintem egy ilyen kábellel és egy ilyen átáalakítóval a végén is jó... :)

Valahogy így nézne ki...

[ Szerkesztve ]

Il Milan In Vetta All'Olimpo!!! Campioni D'Europa!!!

(#4325) Morden24 válasza #67688960 (#4321) üzenetére


Morden24
nagyúr

Végülis, ha úgy vesszük, akkor egy soktízezer HUF-os hangrendszert jóval olcsóbban be tudok szerezni, és ha el tudom passzolni a hangkarimat, akkor kb. 15K ráfizetésével tudok szerválni egy ilyen Xonar-t. Hangrendszert, hangkártyát meg úgysem 1 évre veszek, szóval erről az oldalról nézve akár meg is éri. Na persze mindig az "éri meg", amire az ember tud szánni... eddig szerencsére úgy tűnik, hogy ennyi belefér.

(A PCI-E nekem is piszkálja a csőröm egy ideje)

Sectumsempra - For Enemies

(#4326) #67688960 válasza milanscs (#4324) üzenetére


#67688960
törölt tag

el vagyol tévedve :)
ez meg coax
neki coax-ki optikal be megoldású átalakító kell pl.

(#4327) Kovda válasza milanscs (#4322) üzenetére


Kovda
csendes tag

egy ilyen kábelt kértem kölcsön egyik ismerősömtől és nem volt jó vele... még csak jelet se adott. pedig mac-en ugyanilyen digit kimenet van és azon jól megy. Te kipróbáltad ezzel? működött?

(#4328) Kovda válasza milanscs (#4324) üzenetére


Kovda
csendes tag

ezt a verziót még nem próbáltam, pár nap és beszerzek ilyen átalakítót és kipróbálom.
kösz hogy segítettél.

(#4329) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

emberek, az X-FI fatality pro gamer editionnak megy az SPDIF kimenete (tehát az összes többi kártyán lévő SPDIF kimenetnek is menni kell, hibá jack alapú).

megoldás:
bemész elektronikai boltba (pl bme mellett a Pikk Dámával majdnem szembe van egy bolt), veszel 45 (!) forintért egy mono (mondjuk elvileg stereo is megfelel) jack3.5--RCA átalakítót (ott ennyi), fogsz egy akármilyen RCA-RCA kábelt (én konkrétan a videokártyához kapottat használom:DDD ), és láss csodát, rákötöd a cucod digitális kimenetére, és hopp, megy! épp arról hallgatom a zenét.

kábeleknél teljesen mind1, milyen kábelt használsz, analóg és digitális jelet ugyanúgy átdobják (mondom, videokábelt használok!).

szóval akinek nem x-fi gamerje van, az futás a boltba, max 1-200 forintból a probléma megoldható.

szóval: az X-FIn lévő SPDIF (digitális) kimenet tökéletesen működik és használható!

és ez fontos, nagyon fontos, mert emiatt vettem majdnem egy Aureon 7.1et, és fakkoltam, hogy nem tudom használni a kártya e funkcióját. azt meg ugye sehol nem mondták, h tökmind1, hogy a kábelen digitális vagy analóg jel folyik e.

örvendezzetek és vigadozzatok, mert innentől olyan featuret is kihasználhattok, amiről nagyon sokan nem tudnak, hogy működik.

kell ecsetelnem éppen mennyire vagyok boldog? :DD :C

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4330) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na, elvileg mondta valaki, hogy a You-Pax tud dts kimenetet. ez tökéletes, mert éppen szívok, hogy az erősítő PCMnek ismeri fel a jelet, amit kiküld a kártya. ami szép és jó, csak éppen a 6csatornás DTS kódolású filmemet mi a rákért PCM formátumban nyomja ki bitmatched digital playback modeban?

You-Paxban hol a fenébe állítom be, hogy a drágalátos digitális kimenetemen dtst méltóztasson használni, és ne kódolja már át pcmre, ami szép meg jó, csak éppen az erősítőm kétcsatornásnak látja.

próbáltam a legújabb x-fi és youpax driverrel is, mindkettő pcmet dob ki. ellenben a hang tesztelésénél érdekes módon az erősítő kapásból vált dtsre...

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4331) horvathkrisz válasza proci985 (#4330) üzenetére


horvathkrisz
addikt

szerintem a digitalis kimeneten nem fog neked 5.1-ben mukodni, legalabbis jatekok alatt biztos nem.

(#4332) proci985 válasza horvathkrisz (#4331) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nemis játékról volt szó, hanem dts kódolású filmről...:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4333) #67688960 válasza proci985 (#4330) üzenetére


#67688960
törölt tag

vista vagy xp?

(#4334) tibz03


tibz03
őstag

(Ezt a hsz.-t a Vista és az X-Fi topicba is beteszem.)

Segítsetek, légyszi!

A helyzet a következő: X-Fi XtremeMusic hangkártyám ma jött meg, betettem a gépbe, és vadiúj Windows Vista SP1-et telepítettem. Minden oké volt, felmentek a driverek, minden működött. Feltettem az X-Fi driverét, az is jól működött, ámde egyszercsak észrevettem, hogy a billentyűzetem nem működik (PS\2-es, gagyi). :( Úgyhogy most a másik vinyómon lévő XP alól írok.
Ha csökkentett módban indítom el a Vistát, akkor működik a billentyűzet, úgyhogy nyilvánvalóan az X-Fi drivere miatt nem akar működni. Feltettem az Alchemy-t is, ha az valamit számít.

Várom a segítséget, előre is köszönöm mindenkinek! :R

(#4335) proci985 válasza #67688960 (#4333) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

vista sp1

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4336) Oliverda


Oliverda
félisten

Creative launches second PCIe X-Fi

[link]

Dolby Digital Live encoding
Connects directly to your home theater system through a single digital cable for compelling 5.1 surround sound.

Hihetetlen... :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4337) proci985 válasza Oliverda (#4336) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mivel az X-FI is képes lenne erre, inkább nem mondok semmit. pedig lenne egy kedves kommentárom.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4338) #67688960 válasza proci985 (#4335) üzenetére


#67688960
törölt tag

vezérlőpult/hang/spdif out/tulajdonságok/támogatott formátumok-pipáld ki amiket tud kezelni az erölködőd, a speciális fűlnél meg meg lehet adni hogy milyen legyen a pcm jel

(#4339) csizzah válasza proci985 (#4329) üzenetére


csizzah
aktív tag

HI,

Sztereo jack nem jó csak mono, és nem mindegy milyen az rca kábel sem , csak 75 ohmos koax jó, történetesen a videokábelek pont ilyenek, u hogy szerencsédre belenyúltál.
DE fel nem foghatom hogy ilyen alaplapi mellett miért vesz valaki hangkártyát hogy aztán digit kimenetet használjon, a lapodon ha jól tudom ALC889A van, ami ráadásul dts connect kompatibilis. :F

Üdv.

(#4340) proci985 válasza csizzah (#4339) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, tehát a lapé dts kompatibilis?

hangkártyámat még az előző lapomról hoztam át, és maradt. de akkor átkötöm. köszi a tippet;>

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4341) csizzah válasza proci985 (#4340) üzenetére


csizzah
aktív tag

A DTS az alap, én a DTS CONNECT-re hívtam fel a figyelmedet.(Játékok alatt 5.1 dts hang digit kimeneten keresztül)

Üdv

(#4342) Kovda válasza #67688960 (#4338) üzenetére


Kovda
csendes tag

és xp sp2 alatt van valami ötleted hogy lehet megcsinálni hogy ac3 jelet adjon ne pcm-et?

(#4343) tibz03 válasza tibz03 (#4334) üzenetére


tibz03
őstag

Bár itt nem kaptam választ, de beírom ide is (érdekesség-képpen): a Youp-pax driver feltelepítése után működött a billentyűzetem, és azóta is működik. :D Fura... :U

(#4344) #67688960 válasza proci985 (#4340) üzenetére


#67688960
törölt tag

ilyen célra én is az alaplapit használom.
amúgy lehet hogy valami kodek beállítás gondod lesz, ffshow-ban és, vagy az ac3-ban, ugyanis olyankor csinál minden hankártya ilyeneket.

(#4345) #67688960 válasza Kovda (#4342) üzenetére


#67688960
törölt tag

arra nem emlékszem most, de ott asszem nem volt ilyesmi, simám ment ha valamelyik kodek pakk nem nyúlt bele, szóval szerintem nálad is ez lesz
én pl az ac3 kodek csomagot ezért már jó régóta fel se teszem

(#4346) CSorBA válasza tibz03 (#4343) üzenetére


CSorBA
őstag

lol..

(#4347) bozont válasza Oliverda (#4336) üzenetére


bozont
veterán

Úgy látom egy árban van a mostani kártyámmal, ha olcsón megúszom lehet cserélek egy ilyenre.

(#4348) zitrom


zitrom
tag

Sziasztok!
Van egy Logi Z5500-asom és egy X-fi Gamerem.Mivel a Z5500 szebben szól optika vagy coax kábelen ezért kérdezlek titeket hogy van e megfelelő kimenet a Gameren hogy ezt kivitelezni tudjam?(Tehát össze kössem a hangkarit a hangfallal,)

[ Szerkesztve ]

(#4349) proci985 válasza #67688960 (#4345) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na kodek pakk semmi nincs fent, szóval az nem zavarhat be:)

akkor valszeg átállok lapira.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4350) boci85


boci85
tag

Na mitszóltok az új jövevényekhez?
[link]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.