Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3101) tugyiti


tugyiti
csendes tag

Sziasztok!

Jövőhéten bekerül a gépbe egy Platinum Fatal1ty Champion,kérdésem az lenne hogy akinek ilyen va,volt -e, és ha igen akkor milyen rosz tapasztalata volt a kártyával?

Köszi előre is a válaszokat.

(#3102) #67688960 válasza bigsee (#3096) üzenetére


#67688960
törölt tag

Hát, olyan fura jószágok ezek a creativos jóskák, hogy ua. driver kell az alábbi kártyáknak:
* Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic
* Creative Sound Blaster X-Fi XtremeGamer
* Creative Sound Blaster X-Fi Platinum
* Creative Sound Blaster X-Fi Fatal1ty®
* Creative Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro
* Creative Sound Blaster X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series
* Creative Sound Blaster X-Fi Elite Pro
Amúgy itt van. nem tudom miért nem találod. :)

(#3103) csigi


csigi
addikt

Kérek egy klubtagságit egy Music kártyához! :DDD

Mindjárt az első kérdésem: A letöltött driver, csak amolyan egyszerű windowsos/fülecskés, hol a szép kék felület? A gyári CD-t azt olvastam itt hanyagoljam. Legújabb driver + alchemy rendben viszi a kártyát, de így buktam a kék csodát?

A második: Mi az az SVM? Zsigerből nem tetszenek az ilyen hangmanipuláló fícsörök, mégis... valahogy nem is olyan rossz. Mit is csinál az pontosan?

Köszi, üdv: csigi :R

nofene

(#3104) fradi81 válasza csigi (#3103) üzenetére


fradi81
veterán

Szia én is hanyagoltam a gyári cd-t inkább leszedtem a netről, kár volt, rakd fel a cd-ről és lesz csilli villi felületed.

moto g72, Ninebot d28e

(#3105) fradi81 válasza dome24 (#3100) üzenetére


fradi81
veterán

Optikai kimenet nincs a musicon csak spdif, de sztem ez szoftverhiba.

moto g72, Ninebot d28e

(#3106) csigi válasza fradi81 (#3104) üzenetére


csigi
addikt

És nem gond, ha valami ősi drivert teszek rá? Egyáltalán Vistával működne a CD-s meghajtó?

nofene

(#3107) fradi81 válasza csigi (#3106) üzenetére


fradi81
veterán

Vistához vistás xp-hez xp-s cd kell, nekem megy vele ahogy kell.

moto g72, Ninebot d28e

(#3108) éN79 válasza csigi (#3103) üzenetére


éN79
addikt

Majd otthon megnézem melyik az a konkrét driver, amelyik nálam funkcionált teljes pompájában az x-fi-nél, mert az elős próbálkozásaim nálam is csak a puritánság eredményét szülték.

(#3109) csigi válasza fradi81 (#3107) üzenetére


csigi
addikt

Ja hogy két különböző CD is van. Akkor enyém biztos XP-s, mert használtan vettem, régebbi darab, de első körben megnézem azt a CD-t.
Köszi. :R

éN79: Köszönöm, rád mindig számíthatok. :R

nofene

(#3110) dome24 válasza fradi81 (#3105) üzenetére


dome24
csendes tag

Ha jol lattam feljebb van olyan akbel ami jack vegu, masik fele normal optikai, valami SPDIF kabel ha jol neztem. De ez most mar mellekes halisten, mert a masik fontosabb dolog, hogy megtalaltam egy ideiglenes megoldast erre a Digital I/O-s analog atkapcsolgatasra. Jo sokaig kerestem, de aztan talaltam. :) Akit erdekel az itt megtalalja:

[link]

Nalam nagyon frankon mukodik, azert egy uj drivert ha kijon felrakok majd, hatha abban ez mar meg van oldva. :)

Udv,
D.

(#3111) fradi81 válasza dome24 (#3110) üzenetére


fradi81
veterán

Ezért kapsz egy pirospöttyöt :C

moto g72, Ninebot d28e

(#3112) #67688960 válasza csigi (#3103) üzenetére


#67688960
törölt tag

A kék csoda panel uccsó kiadása vistához, ez is mindegyik xfihez ua.(nekem nem jött be)
Creative Console Launcher 2.40.09 (56.72 MB) 12 Sep 07
Cd-t hagy a fenébe már rég elavult, minden fent van az oldalukon, csak le kell szedned.

[ Szerkesztve ]

(#3113) changbácsi


changbácsi
tag

segítsetek mert megbolondulok :O

Pár napja vettem egy xtreme gamer fatality-t. Beraktam egy audigy ls után a gépembe xp alá. Minden frankó volt 5.1 es speaker tesztek rendesen szóltak ott ahol kell. De ha játszottam vagy zenét hallgattam akkor csak a két front meg a sub megy.
Gondoltam felteszem a visat, majd az alatt frankó lesz.... na itt már a speaker tesztnél csak a két FRONT ! ból jön a hang minden helyett. És szörnyű a hangja...
LEhet rossz egy hardver? Vagy mit csináljak. Mindent full ban installtam fel, meg a netről is mindent lefrissítettem...
Mit csináljak HELP.

:F

Ja és azok a játékok amik advanced HD eax ot támogatnak simán nem ismerik fel... nem lehet pölö a FEAR ban állítani semmit ami eax... szürke minden mint gandalf :S

Ja a hangszóróim Labtech 5.1 esek nem nagy szám de kellene hogy szóljon rendesen...

[ Szerkesztve ]

(#3114) fradi81 válasza changbácsi (#3113) üzenetére


fradi81
veterán

Nem hardver, Szoftverhiba: Vista :DDD

moto g72, Ninebot d28e

(#3115) csigi válasza #67688960 (#3112) üzenetére


csigi
addikt

Köszönöm a linket! :R

De még mindig nem értem a lényeget. :B A kék csoda az egyben driver is? Esetleg felül lehet a benne lévő drivert írni a legújabbal úgy, hogy kék csoda is marad?
Avagy a kék csoda csak a csicsa, és muszáj rátenni a drivert?

nofene

(#3116) #67688960 válasza csigi (#3115) üzenetére


#67688960
törölt tag

Szivesen!
Nem, nem driver és nincs is benne.
Ez csak egy máshogy kinéző control panel.
Nem fontos feltenni, sót nekem csak rontott a helyzeten.
Ami viszont fontos az a driver(amihez mellékelték a jól működő normál kinézetű control panelt), és az alchemy ami ahhoz kell hogy legyen eax ha vista-t használsz.

[ Szerkesztve ]

(#3117) csigi válasza #67688960 (#3116) üzenetére


csigi
addikt

Legújabb driver és alchemy megvan, a kártya megy is szépen...
Szóval a kékcsoda nem driver. Akkor így utólag rátehetem a kéket, amit linkeltél? És mi az, amit neked rontott a sima verzióhoz képest?

Piszkálja a csőröm ez a kék dolog, megpróbálnám, max. újrateszem az egészet ha valami galibát okoz...

Köszi. :R

nofene

(#3118) milanscs válasza csigi (#3117) üzenetére


milanscs
aktív tag

Itt egy torrent [link]
Ez a gyárilag hozzá adott cd XP-hez.
Ebben minden benne van... :P
Ha töltöd akkor el kezdem seedelni.

üdv!

[ Szerkesztve ]

Il Milan In Vetta All'Olimpo!!! Campioni D'Europa!!!

(#3119) #67688960 válasza csigi (#3117) üzenetére


#67688960
törölt tag

Persze utólag is felteheted, sőt lehet hogy csak utólag.
5.0 analóg kimenetnél volt vele valami gondom, asszem az volt hogy állandóan visszatette nem szélessávúra a hangszorókat mód váltásnál, vagy ilyesmi.

(#3120) csigi válasza milanscs (#3118) üzenetére


csigi
addikt

Nekem Vista van, de mindegy , mert úgy sem tudok letölteni. Egy mobiltelefonos modemme nyomom a netet. Azért köszi. :R

gog: Amit korábban linkeltél, majd letöltöm valahonnan (nem itthonról), és azt rátelepítem a meglévő driverre. Ha valami nem jó, akkor meg majd jövök kérdezni.
Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

nofene

(#3121) Als


Als
tag

Sziasztok,

segítséget kérnék:

ABIT IP35-e alaplapot újonnan vásároltam + az összes komponens új lett, az új gép összeszerelése 1 napja történt meg. A korábbi konfigból maradt egy X-FI platinum kártya, azt beletettem a gépbe. Sem a VISTA, sem az XP nem ismeri fel a kártyát driver installálása után, bármely PCI csatiba is dugom. (3db PCI van).

Fogalmam sincsen, mi lehet a probléma.
Valaki esetleg tippet tud adni?

Nagyon el vagyok már keseredve.

Kösz
Als

(#3122) csigi válasza Als (#3121) üzenetére


csigi
addikt

Szia.
Van egy bármilyen más PCI kártyád? Pl. hálókari vagy videókártya... láttunk már pár döglött PCI vezérlős alaplapot.
Szóval valami mással is próbáld ki a lapot.

nofene

(#3123) isgas


isgas
csendes tag

Sziasztok :)
Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek profi X-Fi-sektől :)
Vettem egy extreme gamer hangkártyát és nekem az előző alaplapinál (szoftveresen) tudtam állítani a hangerőt minden hangszórónál külön külön.
A lényeg hogy esténként mikor filmezek nem szól mind a 6 hanem csak 2 méghozzá a két satelit. Szóval egy olyan progi kellene nekem, vagy beállítás amit nem leltem eddig, amivel le tudom halkítani azokat a hangszórókat amikre nincs szükségem.
A segítségeteket előre is köszönöm :)

(#3124) Als válasza csigi (#3122) üzenetére


Als
tag

Üdv,

3 slot van, egyikben van a x-fi, a többiben semmi. BIOS-ben már mindent letiltottam, biztosan a megszakításokkal lehet baj, de már mindent kipróbáltam.
A PCI solt tuti jó, mert már kipróbáltam benne egy SB bővítőkártyát, az jól működött.

Már az őrület határán járok, kb 16 órája próbálom megoldani a problémát.
kösz

(#3125) #67688960 válasza Als (#3124) üzenetére


#67688960
törölt tag

:F
-plug and play o/s-bekapcs?
-megdöglött az xfi?

[ Szerkesztve ]

(#3126) Als válasza #67688960 (#3125) üzenetére


Als
tag

be van kapcsolva és ha más kártyát próbálok ki - pl. USB 2.0 PCI kártyát-, akkor az megy.
A X-fi-t épp most próbálom ki másik gépben....elvileg nem volt mitől megdöglenie, csak egyszerűen átraktam a másik gépbe...

(#3127) tugyiti


tugyiti
csendes tag

#3101-re valaki? :F

(#3128) changbácsi


changbácsi
tag

X-fi bajom van nekem is... továbbra is.

Felrakom megy meg minden, de a crysis alatt össze vissza szól. Élvezhetetlen mert mintha nem tudná pozicionálni a hangokat... ha egy robbanástól vagy tűztől elfordulok, az 5.1 es hangfalaimon nem hallom a mögöttem szóló hangot... A többi gamem prey, fear advanced hd val jól működik.
És miért szaggat a crysis a havas jelenetektől kezdve mint az állat? Eddig, míg a robotok nem jöttek ment rendesen 1280 x 1024 be közepes beállításokkal. Core 2 duo-m van 2 gb ddr2 800 as ramokkal, meg egy gainward bliss 7900 gtx em 512 rammal... ezen azért kéne mennie közepes beállításokkal nem? de fő bajom a hang. Valakinek hasonló "élménye" volt esetleg?

Thx

(#3129) csigi válasza #67688960 (#3119) üzenetére


csigi
addikt

No megvolt. Driver/Alchemy kombót megfejeltem a kékcsodával (Creative Console Launcher). Éééés minden megy!

Még tapasztalgatom a kéket, kétszer annyi lehetőség, beállítgatás van benne.

nofene

(#3130) buherka válasza changbácsi (#3128) üzenetére


buherka
addikt

Szerintem driver probléma lesz a dolog.
Most nekem Live 5.1 "volt" eddig a gépemben és nagyon szerettem megmondom őszintén.
Volt nekem is játék, főleg az UBISOFT-os játékok-nál, hogy genyózott a hang (gyári driver).
Nem hallottam a tárcserét meg a lövést sem. Aztán felraktam hozzá ezt az orosz KX drivert és azóta is ezt használom, mert minden játékkal tökéletesen szól.
Most itt van az asztalomon az X-FI és kezdek parázni, hogy én is szippantani fogok vele.
Most este fogom kicserélni, remélem minden fog működni.
A Crisys-nél nekem is érdekes volt néha a havas pálya, mert egy-két résznél beszaggatott.
Pedig 8800GTX-em van, és azért nem volt fullon minden.
Szerintem bug-os a játék úgy ahogy van. Meg kell várni hozzá az első javítást az talán segít. Mondjuk én már 2X végigtoltam.
Most utánanézek, hogy jó e ez a KX driver az X-FI-hez, mert ha jó akkor ezt hagyom fenn.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3131) éN79 válasza isgas (#3123) üzenetére


éN79
addikt

Az Entertainment módban a Speaker/Advanced alatt elvileg tudod állítani a csatornák hangerejét, igaz nálam csak két csatorna van.

(#3132) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Szeretnék 1 kis segítséget kérni. Vásárolnék új hangkártyát. Az elvárásaim:
- ne legyen 10-15.000-nél drágább
- elsősorban nem játékra kellene, inkább filmekhez, MP3-hoz
- hozzá szeretném köti a 6.1-es Yamaha erősítőmhöz (ha lehet optikai kábellel)

Előre is köszi! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#3133) fradi81 válasza Anubis_9 (#3132) üzenetére


fradi81
veterán

nemlég linkelték a pci-es x-fi audiot ami elvileg nem igazi x-fi de az olcsó és van rajta optikai kimenet.

moto g72, Ninebot d28e

(#3134) Anubis_9 válasza fradi81 (#3133) üzenetére


Anubis_9
őstag

Azt hiszem erre gondolsz:
Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio PCI Express
[link]
Kb. 14-15.000 Ft.

Szerintetek mennyire jó ez a kari?

Köszi! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#3135) Anubis_9 válasza fradi81 (#3133) üzenetére


Anubis_9
őstag

Kb. azonos áron van a három kártya.

Sound Blaster® X-Fi XtremeMusic
[link]

Sound Blaster X-Fi XtremeGamer
[link]

Sound Blaster X-Fi XtremeAudio
[link]

Ha nekem (mint írtam) általános multimédiára kell (sok film és MP3, kevés játék), melyik lenne a legmegfelelőbb? Az XtremeMusic a legszimpatikusabb... :B

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#3136) szjoci válasza Anubis_9 (#3135) üzenetére


szjoci
őstag

gamer-t vagy music-ot vegyél. Én személy szerint a musicra rakom a voksot, de ha esetleg optikai kimenetre van szükséged akkor a gamer lesz a te kártyád

(#3137) szjoci válasza szjoci (#3136) üzenetére


szjoci
őstag

jah, egy dolog a gamer mellett: van rajta szabványos Intel HD Audio csatlakozó, szóval ki tudod vezetni barkácsolás nélkül az előlapra a mikrofont és a fejhallgatókimenetet

(#3138) Anubis_9 válasza szjoci (#3136) üzenetére


Anubis_9
őstag

Erre gondolsz?

Connectivity
- Line In / Microphone In / Optical Out* (shared 3.5mm FlexiJack)
* Optical Out supports stereo SPDIF out and pass through of multichannel DVD sound

De a képeken nem látom az optikai (toslink) csatlakozót. Csak 3,5-es jack-eket... Nem értem... :(

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#3139) szjoci válasza Anubis_9 (#3138) üzenetére


szjoci
őstag

igen, igen. gameren sztereo optikai kimenet, a musicon pedig digitális ki- és bemenet.

szerk.: a 3,5-ös (flexi)jack csatlakozó az optikai kimenet is egyben a gameren. Feljebb találsz képet kábelről, ami ebbe való

[ Szerkesztve ]

(#3140) Anubis_9 válasza szjoci (#3139) üzenetére


Anubis_9
őstag

Aha!

Akkor ha én 5.1-es filmet szeretnék nézni Gamer kártyával optikai kimeneten, csak 2.0-s lenne a film... :O

És a Music digitális ki és bemenet ha jól látom nincs sztereora lekorlátozva...

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#3141) szjoci válasza Anubis_9 (#3140) üzenetére


szjoci
őstag

nincs rá módom hogy a digitális kimenetet használjam, de én is valami ilyesmit látok ;) ha nem jól látjuk akkor majd kijavít valaki aki járatosabb a digitális jelek világában :B

szerk.: most ahogy elolvastam mégegyszer a bemásolt szöveget a hsz-edben, a többcsatornás filmek jelét elképzelhető hogy továbbítja a gamer optikai kimenete is ("Optical Out supports stereo SPDIF out and pass through of multichannel DVD sound")

[ Szerkesztve ]

(#3142) Als válasza #67688960 (#3125) üzenetére


Als
tag

Már a 3. gépben próbáltam ki a kártyát és abban sem ment.
Úgy tűnik, csúfos halált halt a kártya, így most vehetek másikat.

(#3143) luise178


luise178
tag

szasztok!

segitsetek nekem. olyan X-fit keresek, ami RAM-os, de nincs elölapija. föleg játék, néha DVD, ritkán zene a profilom.

vagy hanyagolós a RAM? van külömbség?

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#3144) fradi81 válasza szjoci (#3139) üzenetére


fradi81
veterán

Optikai az fény, tehát ha jack dugó van akkor ott már nem fog világítani a fény, az nem optikai sztem.

moto g72, Ninebot d28e

(#3145) Anubis_9 válasza fradi81 (#3144) üzenetére


Anubis_9
őstag

Teljes mértékben igazad van... Akkor ebből kiindulva van is és nincs is rajta optikai kimenet, de inkább nincs... :(

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#3146) szjoci válasza fradi81 (#3144) üzenetére


szjoci
őstag

igaz linkeltem a képet a kábelről, de megteszem mégegyszer: [link]

jól látszik hogy a bal oldalsó 3,5mm-es jack csatlakozóba való, jobb oldala pedig toslink ;)

[ Szerkesztve ]

(#3147) moam


moam
csendes tag

az alchemy csak vistához létezik?

(#3148) szjoci válasza moam (#3147) üzenetére


szjoci
őstag

aham, xp-nél nincs rá szükség... a miértjére itt a válasz

(#3149) csigi válasza moam (#3147) üzenetére


csigi
addikt

Igen, mert XP-hez nincs rá szükség.
szerk: megelőztek.

[ Szerkesztve ]

nofene

(#3150) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Hello

Az lenne a kérdés, hogy X-Fi audio és X-fi Gamer között mi a külömbség?? a lényeges eltéréesk?? mert ugyan az a chip van mind a kettőn..

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.