Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4501) s7evcsenko válasza #67688960 (#4500) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ha a fehér jack-re gondolsz, akkor az a digitális (SPDIF) kimenet! :K

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#4502) littlelion21


littlelion21
addikt

Sziasztok!

Gondoltam rákeresek google-ban az x-fi gamer cuccra, mivel hamarosan nekem is befigyel egy. A képtalálatok között ezeket találtam.
Tehát: a keskeny és a normál szélességű kártyák között mi a különbség?

(#4503) vlaho válasza littlelion21 (#4502) üzenetére


vlaho
aktív tag

a keskeny a sima xtreme gamer,a nagyobb az xtreme gamer fatality

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#4504) Hulk24 válasza vlaho (#4503) üzenetére


Hulk24
aktív tag

és a fatal1ty a jobb!

(#4505) littlelion21 válasza Hulk24 (#4504) üzenetére


littlelion21
addikt

Mivel jobb?
Azt olvastam,h csak az x-ram-ban különbözik a kettő, azt meg semmi nem használja ki...
Vagy tévedek? :F
Világosítsatok fel lsz!

(#4506) vlaho válasza littlelion21 (#4505) üzenetére


vlaho
aktív tag

Fatalityn van 64mb ram,aranyozott csatik,lényegében ennyi a különbség.Pár játék van ami ki tudja használni,pl: Battlefield játékok
Jah majd el felejtettem,a fatalityn van világító logo :D

[ Szerkesztve ]

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#4507) Hulk24 válasza vlaho (#4506) üzenetére


Hulk24
aktív tag

és az szép:D:D:D

(#4508) eszakas


eszakas
senior tag

Nekem egy X-Fi Xtreme Musicom van tudtok valami infót hogy lehet rákötni az előlapi kimenetet. Kábel meg ilyesmi,lehetőleg magyar nyelvűt.
THX

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#4509) szoke válasza #67688960 (#4487) üzenetére


szoke
csendes tag

Az interneten én is sok okosságot láttam, de konkrétan hol lehet olyat kapni, amit már valaki ki is próbált, és megfelelőképpen működik? És természetesen kábelt is adnak hozzá.

(#4510) #67688960 válasza szoke (#4509) üzenetére


#67688960
törölt tag

pl.:árgép
USB: SB Surround 5.1 Optical Out & Coaxial Out(szabvány dugós), SPDIF out 24 bit/96 kHz
PCMCIA:Audigy 2 ZS Notebook k. sokat tud nem is sorolom, és optical SPDIF output for 3.50 mm connectors(jack- dugós) SPDIF out 24 bit/96 kHz
ExpressCard: X-Fi Xtreme Audio Notebook High quality flexijacks provide a wide range of connectivity options. Outputs: Line/Headphone/Optical Digital. Inputs: Line/Mic/Optical Digital. SPDIF out 24 bit/96 kHz
spdif kábelt szerintem egyikhez se kapsz, úgy mint a többi creative karihoz

[ Szerkesztve ]

(#4511) #67688960 válasza #67688960 (#4510) üzenetére


#67688960
törölt tag

Jaj ez meg lemaradt, mert nem szerepelt a listán; USB: X-Fi Surround 5.1 Optical Out(szabvány dugós), SPDIF out 24 bit/96 kHz, távszabályzóval
én valszeg egy ilyet vadásznék magamnak

[ Szerkesztve ]

(#4512) Thusor válasza #67688960 (#4511) üzenetére


Thusor
őstag

Én is ilyet keresek, de Magyarországon még nem kapható....egyébként erre 2.0-ás sztereo hangfalakat is rá lehet tenni, nem csak 5.1-est?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#4513) #67688960 válasza Thusor (#4512) üzenetére


#67688960
törölt tag

persze

(#4514) Petiqe


Petiqe
tag

Annyi féle verzió van már ebből,hogy hajam égnekáll tőle.Ráadásul amiket itt hirdetnek annak a felét megse találom creative oldalán :B .Melyik a "legolcsóbb" verzió amelyikhez van olyan 5"25ös i/o drive ? :F

Okos pilóta nem katapultál alagútban...

(#4515) Ottoka


Ottoka
őstag

Nincs még újabb beta driver x-fihez? Jó lenne ha visszalőnék a cmss-3d-t vista64 alatt. :F

Mezőhegyes

(#4516) Darkmilka


Darkmilka
csendes tag

Üdv!

Egy jó hangkarit szeretnék a Logitech Z-2300-nak és szemezgetek a SB X-FI Extreme Audio-val.
Szerintetek mennyivel lenne jobb hangzása ezzel a kártyával a hangcuccnak, egy SB PCI 128-hoz képest :F
Elsősorban zenehallgatásra kellene egy jobb minőségi hangkari.:))

[ Szerkesztve ]

Az okos emberek megoldják a problémákat, a zsenik pedig megelőzik őket.

(#4517) audi100td válasza Darkmilka (#4516) üzenetére


audi100td
nagyúr

Xtreme Audio nem olyan jó, inkább nézzél Gamert vagy Musicot, használtan kapsz 12-13.000 Ft-ért.

(#4518) Darkmilka válasza audi100td (#4517) üzenetére


Darkmilka
csendes tag

Van különbség a Gamer és a Music között zenehallgatás szempontjából? :U

[ Szerkesztve ]

Az okos emberek megoldják a problémákat, a zsenik pedig megelőzik őket.

(#4519) #56474624 válasza Darkmilka (#4518) üzenetére


#56474624
törölt tag

Semmi, igazából mindkettő sz*r komolyabb zenehallgatásra. Egy E-Mu 1212M jóval kedvezőbb választás, ha csak a hangminőség a szempont zenehallgatásnál, és a játék lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

(#4520) audi100td válasza #56474624 (#4519) üzenetére


audi100td
nagyúr

Csak az már kicsit más árkategória.

(#4521) #56474624 válasza audi100td (#4520) üzenetére


#56474624
törölt tag

Akkor ott az E-MU 0404... :) Igazából csak némely alaplapihoz képest nagyszám az X-Fi. Egy Philips, alsó kategóriás DVD-lejátszó lenyomta. Pedig a DVD-játékosok nem a hangminőségükről híresek, pláne alsó kategóriában.

Az a bosszantó, hogy én esetemben nem volt még ez sem igaz, hogy más árkategória. :U Én a dobozos X-Fi-met valami 34 ezer Ft körüli összegért vettem boltban még. Hát elég hülye voltam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4522) parvus


parvus
tag

Sziasztok!
Van egy xfi music karim,csak arra lennék kíváncsi,hogy akinek ilyen van mit ír ki az everest a hangkártya típusnál?Mert az enyémre ezt írja :Hangkártya Creative SB X-Fi XtremeMusic/Platinum Sound Card.
A Platinum az valami plusz? :F

menjünk inkább kapálni!

(#4523) #56474624 válasza parvus (#4522) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ugyanezt írja ki nálam is.
A Creative SB X-Fi sorozatának egy típusa az X-Fi Platinum, ugyanúgy mint X-Fi Xtreme Gamer, Xtreme Music stb. A Platinum valójában csak annyiban különbözik az Xtreme Musictól, hogy adnak hozzá egy előlapi panelt - amin van mindenféle csatlakozó, no meg távirányítót. Amúgy maga a kártya teljesen ugyanaz, mint az Xtreme Music, ezért írja ki Everest így.

[ Szerkesztve ]

(#4524) Egon


Egon
nagyúr

Az Audio és a Gamer verzió között mi a különbség? Utóbbi 5K-val drágább most az Alien-ben, megéri a különbözetet (zömében játékra lenne használva)?
Érdemes PCI-E foglalatút venni? Van valami különbség a sima PCI és a PCI-E verziók között?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4525) parvus válasza #56474624 (#4523) üzenetére


parvus
tag

Értem köszi szépen :R ,hát én nem kaptam hozzá semmit,persze kéz alól vettem! :((

menjünk inkább kapálni!

(#4526) #56474624 válasza Egon (#4524) üzenetére


#56474624
törölt tag

Igen, játékra a Gamer (vagy használt Music) a jó választás. Audio nem való játszásra.
Bár igazából a hosszászólások elég tekintélyes része ennek a kérdésnek a tisztázását teszik ki. :P Nem támadásként írom, de tessék használni a keresőt. Lehet gyorsabban kapsz választ ott, minthogy arra várj, hogy sokadjára valaki leírja ugyanazt. Tényleg nem bántásból írtam. :B

(#4527) #56474624 válasza parvus (#4525) üzenetére


#56474624
törölt tag

Neked kell tudni, mit is vettél. Musicot, vagy Platinumot. :)

(#4528) parvus válasza #56474624 (#4527) üzenetére


parvus
tag

Mostmár tudom Platinum hiányosságokkal!!Ócsóé vettem így is megérte!
Nagyon szeretem!
:)

menjünk inkább kapálni!

(#4529) Hulk24 válasza parvus (#4528) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Fatal1ty Platinum, ha van rajta egy világító Fatal1ty logo!

(#4530) parvus válasza Hulk24 (#4529) üzenetére


parvus
tag

Az nincs!De a Fatalytik miben mások? :F

menjünk inkább kapálni!

(#4531) parvus


parvus
tag

Fatal1ty

menjünk inkább kapálni!

(#4532) audi100td válasza parvus (#4531) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Fatal1tyn van 64MB X-Ram

(#4533) Hulk24 válasza parvus (#4530) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Hát most hogy így kérdzed szerintem a ramon kivül semmiben. Ugyan az az előlap annyi kivételel hogy azon is van egy Fatal1ty logo!

[ Szerkesztve ]

(#4534) #31757056


#31757056
törölt tag

Sziasztok. Segítségre lenne szükségem, vettem egy X-Fi audio kártyát, és nem tudok vele skype-olni, mert nem akar működni a mikrofon, a skype szerint el van némítva, de a mixerben engedélyezve van... Megköszönném, ha lenne valakinek ötlete.

(#4535) #31757056 válasza #31757056 (#4534) üzenetére


#31757056
törölt tag

Csak back panelen megy, front panelen nem, pedig az alaplapiról kikötve ment a mikrofon is front panelen. Érdekes.

(#4536) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Van egy X-Fi Platinum Fatal1ty Champion hangkarim, nézegettem a dobozban a kiegészítőket és az egyik ki zacsiban egy jumpert fedeztem fel!

Ez mire való?

(#4537) rooland


rooland
senior tag

Sziasztok!

Tudnék szerezni egy X-Fi Platinum Fatal1ty Champion hangkarit haveromtól 15K-ért? Kérnék egy kis segítséget, hogy megéri? Milyen kari? Jókat tud?
Látom Hulk neked is ilyen van, tudnál segíteni ebben?

(#4538) gfefe


gfefe
őstag

Lenne olcsón egy x-fi extreme audiom ha kell vkinek privizzen :)

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#4539) Hulk24 válasza rooland (#4537) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Te, ez egy brutális hangkari! Csak jókat tudok mondani róla! Ennyi pénzért nagyon nagyon megéri!!! Nagyon szépen szól és játékok alatt is jól nyomja! Én XP-vel használom még, de ott nincs semmi gond a driverével! Távirányitót még nem próbáltam ki! Jókat és sokat tud, de inkább kényelmes hangkari (előlapi kivezetés, távirányitó). 15K-ért ajándék!!!

(#4540) rooland válasza Hulk24 (#4539) üzenetére


rooland
senior tag

Köszi! Akkor lehet lecsapok. Bár nekem nincs szükségem ennyi funkcióra meg tudásra, de 15ért csak kihagyhatatlan. :)

(#4541) Hulk24 válasza rooland (#4540) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Így van, még ha nincs is szükséged ennyi funkcióra akkor is 15K-ért ajándék!

(#4542) rooland válasza Hulk24 (#4536) üzenetére


rooland
senior tag

Hát kiderült,nem platinum fatality, hanem sima X-FI Fatal1ty FPS. De tök ugyanaz, mint a platinum, nemtom miben különbözik.

Hulk: megtaláltam mit csinál a jumper, mert nálam is van :)

Connect the shunt supplied with your X-Fi I/O Drive to this jumper if you want to use a dynamic microphone. Do not connect the shunt if you want to use a condenser microphone or computer microphone.

Szóval ha dinamikus mikrofonod van akkor rá kell tenni a jumpert, ha computer vagy kondenzátor mikid van, akkor nem.

(#4543) rooland


rooland
senior tag

Figyi már lenne egy kérdésem, elkezdtem beüzemelni és probléma van. Legelőször minden tökéletes volt, minden úgy tette a dolgát ahogy kellett, aztán egyszer csak kifagyott az egész állítgatás közben és újraindult a gép.
Na azóta ha kattintok valamire az audio console-ban (entertainment, game, createmusic..) lefagy a console, de csak az a progi, a gép megy tovább jól.
Mostmár érdekes módon a HIFI nem is szól a hátsó panelbe dugva, csak a fejhallgató, amit az elülső panelba dugok és recseg alapjáraton, még ha nem is szól semmi akkor is. (nem nForce-os alaplapom van, mert hallottam az probléma lehet).
:F :F :F :F :F
Ja és mégvalami. Ugye kell a karinak is és a front panelnak is áramellátás. A karira rádugtam azzal az átalakító kábellel amit adtak, de mivel csak egyet adtak, ezért a frontpanelnek a gyárilag tápomból jövő csatlakozóból adom, ami a floppy-ba is megy. Ugye jó az, nem más feszültséget ad véletlenül??? Természetesen amit adtak átalakító kábel és ez a floppy csatlakozó ugyanolyan foglalatú, azért is tudtam rádugni.

PLZ HELP!!!! :O

(#4544) #56474624 válasza Hulk24 (#4539) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nagyon szépen szól

No ezt azért ne terjesszük nagyon. Ennyi pénzért van olyan kártya, ami e tekintetben nagyon bucira veri. Jobban szól, mint egy alaplapi, szól úgy kb., ahogy egy átlagos, alsókategóriás DVD-lejátszó, de én nem a hangminőségére hivatkozva próbálnám eladni. :DD

(#4545) Hulk24 válasza rooland (#4543) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Ezzel az áram ellátás dologgal kapcsolatban:
Nekem a kari a sínből veszi fel az áramot, nincs plusz kábel rádugva! A front panellal össze van kötve egy szallag kábellel és a front panelba van bedugva a tápcsati( ami a kislemezbe is megy)
Tudom nem kell egyből a rosszra gondolni, de nem lehet, hogy valami baja volt a karinak, azért lett ilyen olcsó :F
Köszi a jumper megoldást!:)

Ba cy lus: Igazad lehet, de az én fülem nem olyan speckó, mint a tied, ezért nekem ez nagyon szépen szól. Igaz nem hallgattam még Creative hangkarikon kivül mást!

(#4546) #56474624 válasza Hulk24 (#4545) üzenetére


#56474624
törölt tag

Igaz nem hallgattam még Creative hangkarikon kivül mást!

Épp ez a baj. Ez nem feltétlen "alaphelyzet", hogy valakinek nem speckó a füle. A hallás képes felejteni és tanulni is. E-MU, M-Audio kártyákat érdemes lefülelni. Hidd el, egy hétig hallgatnál egy E-MU 1212-t, majd visszatennéd az X-Fi-t, mindjárt más véleménnyel lennél a szépséget illetően. :K

[ Szerkesztve ]

(#4547) rooland válasza Hulk24 (#4545) üzenetére


rooland
senior tag

Lehúztam a hangkariról a tápcsatit és minden kóser mostmár. Nem is értem akkor azon minek van. :F
Amúgy ez a kártya... :R :R :R
Az audiocreation része álom, pont ez kell nekem zenét csinálni gitár, dob, mikrofon. Nagyon ott van. :C

(#4548) Cowek


Cowek
csendes tag

Sziasztok!

XtremeMusic kártyám van, és szerintetek meg lehet oildani azt hogy a digitális kimenetet használom az erősítőt, de mikrofont is szeretnék használni ugyanakkor... közös a csatlakozó azt hiszem...
:F

Üdv!

(#4549) Cowek


Cowek
csendes tag

Látom megfogtam mindenkit :-) Lehet digitáláis kimenetet és mikrofont használni egyszerre? :-)

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#4550) #56474624 válasza Cowek (#4549) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem.
Esetleg egy ilyen előlapi panellel:
[link]
Bár fogalmam sincs, hogy a Creative drivere ez esetben rááll-e a dologra. Olyant kéne megkérdezni, akinek van ilyen előlapi panelja.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.