Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4201) _Pepe_


_Pepe_
csendes tag

Szaiszok! Hozzájutottam egy ilyenhez: Sound Blaster® X-Fi XtremeMusic™
Pár éve még egy sima Audigy-m volt, és akkortájt WinXP-n volt szép Environment beállítás, csicsás hangerőszabályzó, minden kutyafüle a gyári driverrel + sw-ekkel.

Most Vista alatt vagyok, és alig-alig ment fel a legfrisebb driver, azaz csonttá fagyott telepítés közben. Így sajnos nem tudom eldönteni hogy nincs "normális" hangerőszabályzó / környezet beállítás, vagy csak nekem nem ment fel?

Ezt a Youp-Pax_X cumót még nem mertem felrakni, így is a Win Repair hozta csak rendbe a gépet...

Gigabyte Z370 HD3P, Intel Core i7-8700K, Kingston HyperX Predator 3200Mhz DDR4 (2x8GB), Gigabyte AORUS GeForce® GTX 1060 6G, Antec P280, Zalman ZM770-XT, Samsung SSD 960 EVO NVMe M.2 250GB, 19Tb WD Red, Leadtek PVR3000

(#4202) Riddick77


Riddick77
tag

Szevasztok! Kérdés ezekből az X-Fi kből tudja valamelyik azt,hogy a digitális kimeneten kiküldik normálisan a dolby ,esetleg a dts hangot??? Mert mintha láttam volna valamelyik leirásban ,hogy ez tudja már ,valamelyik tipusa. Nagyon kéne a help ,mert most vettem egy asus házi mozi alaplapot azt azon a digitális kiment sztereo??!! Ki volt az az idióta aki ezt kitalálta??? Köszi!!! :(((

KL

(#4203) Oliverda


Oliverda
félisten

Valakinek sikerült már letölteni valahonnan a Daniel K féle driver-t?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4204) milanscs válasza Oliverda (#4203) üzenetére


milanscs
aktív tag

Innen tudod tölteni, de ez vista driver cd!

:C

Il Milan In Vetta All'Olimpo!!! Campioni D'Europa!!!

(#4205) milanscs válasza _Pepe_ (#4201) üzenetére


milanscs
aktív tag

Neked a Console Launcher kell!
Innen töltheted a 32bites Vistahoz.

Il Milan In Vetta All'Olimpo!!! Campioni D'Europa!!!

(#4206) vfeco


vfeco
aktív tag

Üdv!
SB X-Fi Gamerem van. 5.1-es Speedlink Medusa fülest és egy 5.1-es hangfalszettet használok. van valami külön kapható kiegészítő a karihoz, amivel az összes csatit előre tudnám hozni?
Ebben az esetben megoldható valahogy, hogy megadjam neki, hogy elöl, avagy hátul jöjjön a hang? (Nem szeretném a két eszköz csatijait állandóan ki-be....)

Remélem értitek. mit szeretnék kérdezni. :DDD

(#4207) emre33 válasza milanscs (#4205) üzenetére


emre33
addikt

64 bites vistához is van? Nem találom.

Megtaláltam, Bocsi

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#4208) vfeco


vfeco
aktív tag

Üdv!
Ez a You-Pax driver telepítés 83%-nál megállt. (Intall Audio Driver)
Előtte minden uninstall, Driver Cleaner futtat Safe modba, restart.
Ezután indítottam a telepítőt CD-ről.
Ötlet?

(#4209) pele79 válasza vfeco (#4208) üzenetére


pele79
csendes tag

Az a helyzet hogy szerintem neked is a háttérben feldobot egy ablakot hogy a driver nincs aláirva vagy mi és a "Telepités folytatása" gombra kellene kattintani csak ugyebár Alt+Tab al sem jön előre.
Én ugy csináltam mikor elindult a telepitő leraktam tálcára (Win+D) és ilyenkor szépen rá tudtam klickkelni.
vagy csak nyomj simán Entert mikor látod hogy megáll hátha elfogadja, azthiszem legalább 2x rákérdez.

pele

(#4210) vfeco válasza pele79 (#4209) üzenetére


vfeco
aktív tag

Igen, mikor kinyírtam a folyamatokat Task Managerrel, akkor láttam meg. :DDD Engedélyeztem és végigment a háttérben. Restart és minden fainul megy. Thx. Jó kis Driver.

(#4211) proci985 válasza Riddick77 (#4202) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha dts/dd a jel, akkor ki fogja küldeni többcsatornásan, pl dvdk. játékoknál az Xfi is stereoban küldi csak ki... bár elvileg valahogy rá lehet haxolni a támogatást.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4212) #56474624


#56474624
törölt tag

Eleddig másfél éve használok X-Fi Xtreme Music-ot, mától bakelites sercegéssel megspékelve. Nem telepítettem fel semmit utóbbi időben, nem változott semmi a konfigomon, ma egyszercsak bejött egy kék képernyő, gép újraindult, onnantól (egyebeken felül) a hang serceg. Már vagy 3x újratelepítettem a driver-t, most nemrég nforce driver-t is, semmi. Pedig még sosem volt ebből problémám. :(

(#4213) Ottoka


Ottoka
őstag

Hali. Olyantól szeretnék kérdezni, akinek vista 64 van fent. Neki a feladatkezelőben a dllml.exe meg pl a cthelper.exe 32 vagy 64 bites? Meg pl letöltöttem a console launcher-t 64 bites verziót, de tök mindegy mert ha elinditom az is 32 bites, legalábbis a feladatkezelő odateszi utánna a 32-t.

Köszi

Mezőhegyes

(#4214) szjoci


szjoci
őstag

eladó az xtreme musicom, ha esetleg érdekel valakit, dobjon privit.

(#4215) L4D1K


L4D1K
őstag

Üdv emberek.

Vista alá akartam beüzemelni az xtreme music -ot, de most vagy én vagyok balfa*z, vagy a Creative. Először leszedtem vista alá manuálisan a telepítőfájlokat(driver, console launcher stb...), de nem tetszett amit láttam. Volt szép nagy konzolom, meg szép nagy cmms-3d, a szép NAGY DTS, DOLBY, THX helyett. Namondom ez így szar. Ez nem X-fi, hanem Low-fi. Gyorsan leszedtem mindent. Majd google-> X-fi install CD for Vista[link] (hoppá!) és már szedtem/tettem is fel. Szépen lement a telepítés, ugyanúgy mint XP-s társánál. Vista restart és lőn NAGY semmi. Ugyanúgy csak CMMS-3D. Akkor most töröljem le a Vistát (közben szidva a Creative mérnökeinek minden nőnemű felmenőjét) és XP, vagy van erre megoldás?

Előre is köszi!

Ja és aki tudja honnan lehet letölteni Vista SP1 alá a DirectX 10-et, irjon bátran. Microfos oldal link felesleges, ez a termék nem megy át az eredetvizsgán :P

[ Szerkesztve ]

# ANTAL Tuning #

(#4216) L4D1K


L4D1K
őstag

Nincs nagy pörgés látom :)) Addig kiprobálom a CMSS-3D a Crysisben...
DX10 a Crysis-sel települt...én marha

# ANTAL Tuning #

(#4217) kobak112


kobak112
tag

Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatalicska Series powa!!!! :C

[ Szerkesztve ]

(#4218) bzoley válasza L4D1K (#4215) üzenetére


bzoley
veterán

Jelen esetben nem te vagy a balf*sz. Bár, ha jobban belegondolok, hogy még nem tudtál róla... :)
Törődj bele, használj XP-t, vagy várd a hekkelt drivert.

(#4219) Ottoka válasza L4D1K (#4215) üzenetére


Ottoka
őstag

Nekem x-fi platinummal semmi gondom nincs vista 64 alatt, már. Vista 32-vel meg soha nem is volt.
Szerintem belepiszkáltál hogy miket telepitsen fel, és olyat keresel amit kipipáltál.
Nekem egy telepitéskor megy föl a creative cd (vistás), aztán a legfrissebb driver a ctreative oldalról, majd amik vannak frissebb dolgok leszedi magának a creative update, azt kész.

Tavaly nyár óta használok vista 32-t, és 1 hete vista 64-et. De ha nem vagyok ilyen sülttök, és nem tartok attól hogy mi megy 64 bites vistával, már hamarabb váltok. Megy minden. És használja a 4gb ramomat, nem csak 2,8-at.

Mezőhegyes

(#4220) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Sziasztok!
Előfordulhat hogy én is vistára fogok váltani, és meg szeretném kérdezni hogy az xtreme gamer karimmal milyen kellemetlenségekre számíthatok?

(#4221) L4D1K válasza bzoley (#4218) üzenetére


L4D1K
őstag

Várom akkor a hekkelt drájvert, most hogy már minden felment Vistára, nem akaradodzik leszedni és kezdeni előről mindent XP-n...megugye Crysis nem megy XP-n ultra high ban :D

Egyébként Daniel_K nem csinált Vistára vmi "gagyi" home-made X-fi drivert?

# ANTAL Tuning #

(#4222) L4D1K válasza Ottoka (#4219) üzenetére


L4D1K
őstag

Hát passz. Először ugye ahogy mondtam probálkoztam a manuális telepítéssel, majd leszedtem mindent mindenhonnan. Aztán jött a vista cd telepítés, majd a creative update. Semmit nem állítottam telepítésnél, nem is nagyon lehet :)) , ment fel minden szépen(még azt a GO!-t is feltettem :DDD ). Ezek után nem hiszem hogy a telepítésnél rontottam el vmit.
Mellesleg neked hogy néz ki a console, bal vagy jobb kép?[link]

# ANTAL Tuning #

(#4223) CSorBA válasza horvathkrisz (#4220) üzenetére


CSorBA
őstag

Nem a cd-jéről kell felraknod a drivert, hanem le kell szedni a creative honlapjáról.. (és persze a console launchert is le kell szedni a driver mellé) Ennyi szerintem... :)

(#4224) Ottoka válasza L4D1K (#4222) üzenetére


Ottoka
őstag

Ha az advanced vagy custom vagy milyen módot választod, akkor ki lehet választani tételesen hogy miket telepítsen.

Majd este otthon megnézem, mert fejből nem emlékszem, én a game módot használom, azt rögtön megmondanám. De mindenféle 5.1-es kezelőszerv működik, a thx console is, crystalizer meg a cmss 3d-is.

Mezőhegyes

(#4225) L4D1K válasza Ottoka (#4224) üzenetére


L4D1K
őstag

Custome- ban voltam, és mindent kijelöltem :)

# ANTAL Tuning #

(#4226) bzoley válasza Ottoka (#4224) üzenetére


bzoley
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#4227) bzoley válasza Ottoka (#4224) üzenetére


bzoley
veterán

De DDLive, és DTS Connect nem hiszem, hogy van, L4D1K pedig azokat keresi. ExtremMusic-ot, és Fatális Platnit is használtam Vista-n, mindegyiknél "eltűnt", és a CL fórum is ezzel van tele, valamint itt is volt hír egy kisebb balhéból. Én pont azelőtt szakítottam a CL termékeivel.

CSorBA:
Normális esetben igaz, viszont sokan visszasírják az első verziós drivert, mert abban kevesebb a hiba, több funkció működik.

horvathkrisz:
Ha a kártyád tud DDLive-ot, és DTS Connect-et, lehet, hoyg le kell mondanosd róluk. Ha van 4Gb ramod, előfordulhat, hogy recsegni fog a hang, valamint a kártya bemeneteinek hangerejének állítgatása külső programokból gondot okozhat. Nálam ezt még váratlan fagyások is tetézték. Ajánlom a CL fórum átfutását.

(#4228) Ottoka válasza bzoley (#4227) üzenetére


Ottoka
őstag

Igen, ha átváltom entertainment módba, akkor tényleg csak a thx logó marad.

Mezőhegyes

(#4229) bzoley válasza Ottoka (#4228) üzenetére


bzoley
veterán

És ez épp elég ahhoz, hogy néhány, amúgy akár hasznos funkciót ne tudj használni. És csak azért, mert eldöntötték, hogy ne használd.

(#4230) bozont válasza Ottoka (#4228) üzenetére


bozont
veterán

DDLive meg DTS connect ugyan nincs, de nálam így néz ki. :C

(#4231) L4D1K válasza bzoley (#4227) üzenetére


L4D1K
őstag

DD Live-t, meg DTS Connect -t mondjuk XP-n sem volt :U

# ANTAL Tuning #

(#4232) L4D1K válasza bozont (#4230) üzenetére


L4D1K
őstag

Nah ilyet szeretnék én is látni :)

Hogy sikerült ezt elérned? Mivel tetted fel?

# ANTAL Tuning #

(#4233) bzoley válasza L4D1K (#4231) üzenetére


bzoley
veterán

A később megjelenő típusokat mentesítették ettől a "tehertől", ezáltal olcsóbb lett. DTS, DDL kártyának meg lett helyettük X-Fi Prelude. Viszont a korábbi daraboknál csak úgy tudták elsumákolni ezt a funkciót, hogy egyszerűen driverből letiltották. Akinek meg sikerül mégis összebarkácsolni működő DTS, DDL drivert vistan(Daniel-K), azt meg bottal üldözték.

(#4234) L4D1K válasza bzoley (#4233) üzenetére


L4D1K
őstag

Akkor ha jól értem, az Xtreme Music hardveresen tudna DDL-t is, de a Kreatin-osok nem engedik gazdagsági megfontoltságból?

Ezt a később megjelent dolgot nem értem. Mikor megjelentek az X-fi-k, volt a Music, Platinum, meg az Elite Pro. Utánna jött a Gamer/Fatál stb...edísön.

Nekem tudtommal az első kiadás van meg, bár ha mondassz egy típusjelzést megsasolom h biztos az-e.

# ANTAL Tuning #

(#4235) bozont válasza L4D1K (#4232) üzenetére


bozont
veterán

Bár ez xp-hez van, de lehet találsz vista verziót is. Meg mintha nemrég láttam volna a Daniel K féle drivert is amivel a kártya már használja a DDL és DTS connect dolgokat.

(#4236) killerjohn


killerjohn
addikt

Sziasztok!

Látom, hogy több probléma van az X-Fi kártyákkal, mint élvezet. Van más gyártónak problémamentes, minőségi hangkártyája, ami az X-Fi-k alternatívája lehet? Azért kérdem, mert rohadtul nincs kedvem napokat szöszölni a Vista64-es driverek telepítésével (ha egyáltalán létezik működő...)

Köszönöm! :)

(#4237) CSorBA válasza killerjohn (#4236) üzenetére


CSorBA
őstag

miért a hiba jön le itt mindenkinek?

Nekem konkrétan semmi bajom nincs 64es vista alatt az x-fi fatal1ty platinumommal.. Minden szól, tök jól... Szép a 3D, minden ott szól ahol kell, úgy ahogy kell.. Vagy most mi a rossz akkor benne? :F

szerk.: bzoley nekem adott válaszára gondoltok, h. a régi driverben több funkció volt? Mi az a több? Felvilágosítana vki? :)

[ Szerkesztve ]

(#4238) Ottoka válasza killerjohn (#4236) üzenetére


Ottoka
őstag

Én is csatlakozni tudok az előttem szólóhoz, sem 64-es sem 32-es vistán nincs gondom az x-fi vel.

Mezőhegyes

(#4239) L4D1K válasza CSorBA (#4237) üzenetére


L4D1K
őstag

Az hogy nincs benne sem DTS sem Dolby. Legalábbis a kezelőfelülete teljesen eltűnt.

Én ezért vettem x-fi -t anno. A CMSS-3D, meg a Crystalizer sosem volt lényeg sehol.

# ANTAL Tuning #

(#4240) horvathkrisz válasza L4D1K (#4239) üzenetére


horvathkrisz
addikt

a cmms3d tényleg szart sem ér de a crystalizer nagyon sokat dob mp3 hallgatás közben!
főleg aki szereti a régi zenéket. pl deep purple, pink floyd igenis jól szól vele!

(#4241) L4D1K válasza horvathkrisz (#4240) üzenetére


L4D1K
őstag

Hát nem tudom. Mp3-nál szerintem még dobhat vmit, bár nekem hallásra csak egy magas/mély-hang kiemelést hozott. Ellenben az említett Deep Purple - Made In Japan (flac) szerintem még rontott is. De a hallás pont olyan szubjektív, mint az hogy kinek mi tetszik.

A CMSS-3D meg visszaszívom, mert Quake 4, Crysis- ben fejhallgatón, Gamer mode-ban, tényleg zseniális.

# ANTAL Tuning #

(#4242) #56474624 válasza horvathkrisz (#4240) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ennél sokkal jobb megoldás régi zenékre (is) a bakelit. :) Vagy ha valakinek nincs, akkor vinyl-ripes változatokra rákeresni. Azokat a zenéket anno tényleg a bakelit paramétereire gyártották, én nagyon ritkán találkozom cd-re jól remasterelt változatokkal. Crystallizer meg egy egyszerű equalizer, nyomába nem ér a "bakelites" verziónak, elhiheted... :))
Amit még mostanában szereztem meg, az a Pink Floyd Darkside albumának quadrofon kiadása, 24 bites ape. A térképzés ezen a kiadáson tényleg remek, bár a bakelit sem sokkal marad el, viszont ami mindenképp keményen utóbbi számlájára írható, hogy nem "műanyag" hangszerek szólnak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4243) CSorBA válasza L4D1K (#4239) üzenetére


CSorBA
őstag

És ezért lehúzzák ennyire? És ez csak vista alatt nincs? Xp alatt még elérhető a friss driverrel?
(nincs viszonyítási alapom, mivel 1 hónapja van ilyenem és vista alatt kezdtem vele) De az SB liveot és az Audigyket nagyon durván felülmúlja, főleg mivel a CMSS-3D azoknál nem ment vista alatt :D :(((

(nekem amúgy meg pont a CMSS-3D volt a fontos, meg a Crystalizert is nagyon jónak tartom)

(#4244) L4D1K válasza #56474624 (#4242) üzenetére


L4D1K
őstag

A bakelitet nem szerettem. Ahogy a Megasztárban mondták: "Nem jött át."
Tényleg remekül szól, de nagyon sokat kell beleölni. Szvsz akkor már egy SACD lejátszó. Vagy DVD-Audio, mivel a SACD nem túl elterjedt.

# ANTAL Tuning #

(#4245) #56474624 válasza L4D1K (#4244) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem egyik sem (SACD, DVD-Audió) túl elterjedt sajnos. Na meg hiába mindez, ha a hangmérnök szarul végezte a dolgát.

(#4246) Angie™


Angie™
addikt

találkoztatok már olyannal, hogy vistax64 alatt, X-fi kártya creative audio consoljában a beállítások elvesznek gép ujraindítása után.. elfelejti hogy 5.1-re állítottam, 2.1-en indul, SMV ON/OFF részt sem jegyzi meg, és azt hogy be volt pipálva az enable X-fi Crystalizer.. ??

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#4247) Beowulf_78 válasza Angie™ (#4246) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Igen, jártam már így...sőt vissza se tudtam állítani 2.1-ről 7.1-re mert mindig visszaugrott.Új driver van fent neked?

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4248) Angie™ válasza Beowulf_78 (#4247) üzenetére


Angie™
addikt

igen legujabb, amit az autoupdate szedett le

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#4249) Beowulf_78 válasza Angie™ (#4248) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Azzal pedig jónak kellene lennie... :F

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#4250) Angie™ válasza Beowulf_78 (#4249) üzenetére


Angie™
addikt

eddig jol mukodott, aztan lehet az SP1- kavarhat be, mióta feltettem a zalman fülesem sem ugy működik ahogy kellene..

De azért jó lenne ha lenne vmi gyors megoldás patch, hotfix, driver, SP2, stb :)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.