Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3751) Gabás válasza engusz (#3750) üzenetére


Gabás
addikt

ha a problémáidra a csere a megoldás, akkor igen (én meg vagyok vele elégedve)

(#3752) samfishR


samfishR
senior tag

üdvözletem!

az lenne a kérdésem, h egy 5.1-es fülest+mikit h tudnék rácsatlakoztatni egy CREATIVE Sound Blaster Audigy SE OEM hangkarira, mikor a fülesemnek 3+1 csatija van(F,C,R,Mic), míg ezen a hangkarin ha yol látom csak 2 csati van amit én használhatnék,mert a kék az nemtom h mire yo, a zöld pedig csak 2.1-ig jo ha jol tudom.

másik kérdésem, hogy mi a különbség egy X-Fi és egy sima audigy között, vmint az EAX 3.0 és 5.0 között. Válaszotokat előre is köszi, és bocs ha baromságokat kérdeztem:)

üdv, samfishR

(#3753) Chalez válasza Gabás (#3748) üzenetére


Chalez
őstag

Ok, de legalább ha annyira értesz hozzá, akkor elmondhatnád, hogy célszerű felrakni-e a legújabb drivereket, az alchemyt, plusz egyéb kiegeket, plug-in-eket stb...

(#3754) bzoley válasza Gabás (#3739) üzenetére


bzoley
veterán

"a vezérlőprogramok most már jónak mondhatók. tunerről nem nyilatkozhatok, mert nem próbáltam, de minden szokásos használatra Vista alatt tökéletes"

Azért ne túlozzunk, messze nem tökéletes.

(#3755) boci85


boci85
tag

Hali
Valaki mondja már meg ,hogy lehet a Gamer Fatal1ty diverében beállítani ,hogy a hangkártya digitalizálja a hangot.mert nem lehet állítani csak a hagcuccos csinálja.
Mert ráhuzom a térdemre ha nem lehet, mostmár tényleg :W

[ Szerkesztve ]

(#3756) bzoley válasza boci85 (#3755) üzenetére


bzoley
veterán

Ha Console Launcher-en a THX logó mellett nem látod a DTS feliratot, akkor sehogy, hacsak nem állsz neki trükközni ilyen-olyan driverekkel. Nálam sem megy, mondjuk nem is hiányzik.

(#3757) emre33 válasza boci85 (#3755) üzenetére


emre33
addikt

Az új X-FI kártyák nem tudják a hardveresdekoldolást. Ezért csökkent le a áruk 90-ről 60-ra.

Nekem az spdif bemeneten érkező hang dekodolása hiányzik nagyon, de senki se akarja elcserélni :O Ráfizetek, garis :Y

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#3758) KTompi válasza emre33 (#3757) üzenetére


KTompi
aktív tag

Legalábbis Vista alatt egyik sem tudja... limitál a Vista. De a felső kategóriás X-Fi-k tudják a hardveres cuccokat (legalábbis XP alatt), kivétel amelyik X-Fi-k nem CA20K1-el vannak szerelve.

KTTech névre váltottam...

(#3759) emre33 válasza KTompi (#3758) üzenetére


emre33
addikt

Összes ma kapható X-FI nem tudja a hardveres dekodolást.

Ezért lettek olcsóbbak...

Ha valaki akar cserélni, akkor szóljon..

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#3760) alex1989


alex1989
csendes tag

VLC-ben nézem az 5.1-es videókat és fogja magát váratlanul kattan egyet és átkapcsol: "mintha távolból a hátam mögül hallanám a hangokat" módba...
Szerintetek? :)
CMSS-3D nincs bekapcsolva...
Vista 64

(#3761) Kraptor


Kraptor
őstag

Nekem pár hete van de eddig a telepítésen kívül nem volt vele bajom. Vista 64 alatt elég fránya votl telepíteni, mert mikor észlelte az OP, hogy van a gépben új hardwer elkezdett rá keresni és kékhalállal behalt az egész. Megoldás az volt, hogy a legújabb driver telepítését gyorsan el kellett kezdeni mielött Vista elkezdett kereseni a saját driverei közöt és probléma megoldva. Mondjuk néha nekem pattog egy kicsit, de ez nem a hangkártya hibája inkább a hangfalak minjack enm jó szigetelése tehet erröl vagy valami a gép belsejében, nem tudtam még rájönni, hogy mi lehet.

(#3762) Adrián29 válasza emre33 (#3759) üzenetére


Adrián29
aktív tag

:O
Ha ez 100%-ék,akkor az engem nagyon rosszúl érint,gondolom mást is.

(#3763) kraven54


kraven54
aktív tag

Szasiztok! Van itt vkinek Aeroengine II háza? És ha van rá tudja kötni a front audio-t X-Fi-re? Konkrétan XtremeMusicra? Illetve, ha valaki tudja megköszönném, ha segítene! Üdv

(#3764) szjoci válasza kraven54 (#3763) üzenetére


szjoci
őstag

hali

ha nem egybe van az előlapi csatlakozó hanem szálanként szét van bontva akkor itt a bekötési rajz : [link]

(#3765) Az-X válasza alex1989 (#3760) üzenetére


Az-X
őstag

NEkem is volt ugyanilyen gondom... nem tudom mitől lehet, én végül kivettem a kártyát a gépből :W
Szerintem valami driver gond lehet, picit még várni kell míg írnak hozzá valami működő változatot. Addig meg kihúzom az integrálttal.

:)

(#3766) Chalez


Chalez
őstag

2.14.0001 Béta drivert xp-re érdemes felrakni? Vagy valami tutibb esetleg?

(#3767) QuToR


QuToR
tag

Sziasztok!

Boldog tulajdonosa lettem egy SB X-Fi Elite Pro -nak de van egy kis problémám vele. A külső doboz nem műxik, illetve nem tudom bekapcsolni. Átnéztem a kábeleket nyomkodtam rajta mindent de semmi. A távirányító-ra sem reagál (elemcsere megvolt).
Akinek van tapasztalata legyen szíves ossza meg velem hogyan tudnám ezt a külső dobozt működésre bírni, mi a módja, hiszen ezért választottam ezt a cuccot!
Mit csinálok rosszul?

HELP!!!!HELP!!!!!

[ Szerkesztve ]

QuToR

(#3768) szjoci válasza QuToR (#3767) üzenetére


szjoci
őstag

hali!

tápkábel rá van dugva a kártyára?

(#3769) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

kerdesem: az elolapi paneles hangkartyak hogy muxenek? pontosabban ha az elolapi panelt hasznalom es az ottani csatlakozokat, akkor a hangkartyan hatul nem megy ki jel? vagy hogy van ez?

(#3770) szjoci válasza #54715584 (#3769) üzenetére


szjoci
őstag

szia

ha jól emlékszem akkor be lehet állítani hogy amikor rádugod a fülest akkor némítsa vagy ne némítsa a hátsó kimenetet. Mondjuk ez a flexijacknél tuti működik, szerintem az előlapi panelnál is így van. Majd cáfolnak ha mégsem :B

(#3771) #72042496


#72042496
törölt tag

Pár napja megvettem az Auzentech X-Fi-t. A kártya szép. Ennél többet jelenleg nem tudok mondani róla, mert gép az még nincs hozzá. :D

(#3772) KTompi válasza #72042496 (#3771) üzenetére


KTompi
aktív tag

Hmm. Hol sikerült venni? Én most vadászok olyan nagykert (talán a Pixel az importőr...?), ahol egyáltalán rendelni tudnak...

KTTech névre váltottam...

(#3773) KTompi válasza #54715584 (#3769) üzenetére


KTompi
aktív tag

Nálam tiltja az Audigy2ZS a hátsó kimenetet, ha fejhallgatót dugok az előlapi panelbe... (persze, lehet, hogy csak nem találtam meg első ránézésre a beállítást, ami ismét engedélyezi...)

[ Szerkesztve ]

KTTech névre váltottam...

(#3774) #72042496 válasza KTompi (#3772) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pixelben volt raktáron, bár én kiskeráron vettem.

(#3775) Chalez


Chalez
őstag

Valaki erre:#3766 :F
Az új, 2008-as Béta drivert érdemes xp-re feltenni, Fatal1ty FPS-hez?

(#3776) Adrián29 válasza Chalez (#3775) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Személy szerint én mindennemu béta drivereket kerülök,lehetnek bugojai stb.Persze ez az én véleményemet tükrözi.

(#3777) Chalez válasza Adrián29 (#3776) üzenetére


Chalez
őstag

Az igen, akkor maradjon a 2006-os hivatalos? 2008-ban...? :F
Nem gyenge akkor a Creative support részlege.

(#3778) Adrián29 válasza Chalez (#3777) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Szerintem mindenképpen próbáld ki,szerintem hamar kijön ha nem elég stabil stb..
De mondom az elöző hsz-om csak az én vélemyényemet tükrözi..

(#3779) #72042496 válasza Chalez (#3777) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Nem gyenge akkor a Creative support részlege."

Na igen... én pl. legfőképpen ezért vettem Auzen kártyát. :(

(#3780) bzoley válasza Adrián29 (#3776) üzenetére


bzoley
veterán

Sok esetben a beta dolgok megváltást jelenthetnek egy korábbi, nem beta-hoz képest.
A Creative esetében meg olyan mindegy, egyik rosszabb, mint a másik :)

(#3781) KTompi válasza #72042496 (#3779) üzenetére


KTompi
aktív tag

Aminek szintén a Creative gyártja a drivereit, legalábbis saját bevallásuk szerint :)
The driver is developed by Creative and updated continuously. Differences may exist
between the manual and your version of the driver. You may download the most recent
manual and drivers from the download area of the Auzentech website. Visit
www.auzentech.com for updated information and technical support.

KTTech névre váltottam...

(#3782) #72042496 válasza KTompi (#3781) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, alapjaiban ez is Creative, de ahogy néztem a honlapot, gyakran jönnek a frissítések. Ezen túl kicsit átdolgozták ezeket a drivereket, sok helyen olvastam, hogy problémamentesen működik.

Igaz, ettől függetlenül még megszívhatom. Remélem ezúttal nem fogom. :)

(#3783) cettlee


cettlee
őstag

jonapot. van egy integrált hangkártyám , egy hifit akarok rákötni és egy 5.1 fejhalgatot.az érdekelne hogy leheccséges-e egyszerre mindkettöt, és utána hogy tudok váltogatni hogy meik szojjon? vagy mindenképp kell másik hangkari?

bocs h ide irtam..

(#3784) Adrián29 válasza bzoley (#3780) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Nem tudom miért nem tudják megcsinálni a drivereket.
Pedig nem ma kezdték,fura.
Remélem majd változni fog ez.

(#3785) KTompi válasza #72042496 (#3782) üzenetére


KTompi
aktív tag

Én is ebben reménykedem :) Meg van rendelve (mint utóbb kiderült a Pixel az importőr... szóval nem is keresek mást), jövő héten cserélem is az Audigy2ZS Platinumot rá :) (egyelőre XP alatt lesz használva).

KTTech névre váltottam...

(#3786) KTompi


KTompi
aktív tag

Lehet, hogy őrült kérdés... de vajon az Audigy2 előlapi panelje mehet az X-fi-vel (vagy az Auzen X-fi-vel)?

KTTech névre váltottam...

(#3787) tupacamaru válasza Chalez (#3777) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én most tettem fel XP-hez a béta drivert, nekem tökéletesen működik minden. :K Mondjuk nekem Music van. :B

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#3788) Chalez válasza tupacamaru (#3787) üzenetére


Chalez
őstag

Én is rápróbálok, aztán ha nem jó, vissza a hivatalos...

(#3789) BaLee


BaLee
addikt

Srácok ez az előlapi panel dolog hogy műxik?
Ha rádugom a csatlakozót akkor a hátsó már alapból nem is szól?
Mert azt hittem szól a hátsó is addig amig rá nem dugok valamit előre. Vagy rosszul tudtam?

(#3790) KTompi válasza BaLee (#3789) üzenetére


KTompi
aktív tag

Nem... csak akkor némít a hátsó fele, ha előre bedugsz valamit (főleg fejhallgatót :).

KTTech névre váltottam...

(#3791) BaLee válasza KTompi (#3790) üzenetére


BaLee
addikt

Hülyén fogalmaztam. Szóval bekötöttem az előlapi panelt és ha nincs bedugva előre semmi, hátul akkor sem szól. Akkor ilyenkor hátul szólnia kéne?
Ha igen akkor mi lehet a gond?

(#3792) Chalez válasza BaLee (#3791) üzenetére


Chalez
őstag

Kéne szólni, nekem pl a headset van előre bedugdosva, a hangszórók pedig hátúlra, és semmi gondja nincs, ott is szól.

(#3793) BaLee válasza Chalez (#3792) üzenetére


BaLee
addikt

Ok akkor nálam a gond, utánanézek. Ha van valami ötletetek mi lehet a gond szóljatok!

[ Szerkesztve ]

(#3794) KTompi válasza BaLee (#3791) üzenetére


KTompi
aktív tag

Ilyenkor hátul szólnia kellene...
Próbálkozz egy driver újratelepítéssel. Ha nem segít, akkor jó kérdés mi a gond...

KTTech névre váltottam...

(#3795) samfishR


samfishR
senior tag

vki #3752-re valaszolna? :B :R

(#3796) Chalez válasza samfishR (#3795) üzenetére


Chalez
őstag

Valaki tudja, hogy Game modba miért hallom erőteljesebben a jobb csatornát, miközben entertainment módban tök egyforma hangos? Megnéztem, a hangszórótávolság a kalibrálásnál egyforma, szal nem értem mi lehet...

#3752 Nem erre akartam sorry, ezt nem tudom megmondani.

[ Szerkesztve ]

(#3797) QuToR válasza szjoci (#3768) üzenetére


QuToR
tag

Igen ez volt a baj, meg is találtam a leírásban, csak csodálkoztam, hogy a hangkártyára kellett rádugni a tápot. Kicsit ciki..... :B

QuToR

(#3798) QuToR válasza szjoci (#3770) üzenetére


QuToR
tag

Énis erre lennék kíváncsi, hogy ezt hol lehet beállítani? mert nekem alapból úgy van, hogy hiába dugom be a hülest szól ez is , meg a hangszórók is.....
Valakinek van erre ötlete?

QuToR

(#3799) Chalez válasza QuToR (#3798) üzenetére


Chalez
őstag

A speakers and headphone részben pipáld be a két kockát. Automatically enable...és mute...

[ Szerkesztve ]

(#3800) Cowek


Cowek
csendes tag

Sziasztok!

Creative-Labs Soundblaster X-Fi XtremeMusic-ot szeretnék vásárolni, de előtte szeretném ha segítenétek pár kérdésben.
1. Nincsenek kétségeim a zenei minőségében, viszont a játékoknál is hozza a minőséget?
2. Hardveresen gyorsítva van ez a típus?
3. Optikai kimeneten szeretném használni, és nagyon fontos hogy ne csak 2.0 legyen, hanem akár 7.1 is. Ilyenem van hozzá: [link]
4. Vista alatt is hibátlanul működik már?

Ha nagyon hülyeségeket kérdeztem bocsánat, de meggyőződve szeretek vásárolni :-)

Köszi!

Üdv!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.