Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3151) changbácsi válasza buherka (#3130) üzenetére


changbácsi
tag

ja driver baj is volt meg egy két dolog ami miatt szívtam, mint a torkosborz...
a win xp alatt a hangszórókat is át kellett tenni 5.1 re... nem gondoltam hogy az 2 db asztali hangszórón maradt... lehet naív vagyok? :U
Most már így mennek szépen a hangok.
Zenét hallgatok egy sennheiser pc 150-en most épp és tök állat, jó kari ez hiába :R
Nem fogsz szívni vele én voltam láma.
Milyen 8800 GTX ed van (márka)? Milyen felbontásban tóltad a crysis-t?
Én du jáccottam végig és nagyon jó volt.. igaz a hangok ott még mindíg furák voltak... de ezek már csak beállítás kérdései.
Milyez a kx driver?

csalán

(#3152) fradi81


fradi81
veterán

Látom a kábelt, csak nem vágom mi lesz a fénnyel, valaki vegyen már egyet és tesztelje le hogy milyen :D
Én vettem egy sima mono RCA kábelt egyik vége SPDIF kimenet másik vége erősítő digitális koax bemenet és szól, 500ft körül volt, elvileg digitális az átvitel.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#3153) buherka válasza changbácsi (#3151) üzenetére


buherka
addikt

Tudom mennyire bosszantó, ha gagyi a hang.
Örülök, hogy megoldódott a problémád.
Sikerült beraknom az X-FI-t. Ami nekem van az a SB0790-es verzió és ez Extreme Audio ha jól néztem. Biztos jobb a Gamer meg a Fatal1ty meg mittom én hogy milyenek vannak, de ez nekem tökéletesen megfelel. Az X-530-as hangfalhoz ez is bőven jó.
Ha majd denevér füleim nőnek akkor majd veszek magamnak 30K-ért hangkarit :U .
Galaxy 8800 GTX 768 Mb ez a karim van. Szerintem sima referencia, mert semmi speckó matrica nincs rajta, csak egy bazi nagy Nvidia logo.
1280x1024-ben 2x-es élsimítás és High és Very High vegyesen így szépen futott nekem.
Átlag így 42Fps volt. Persze néha leszaladt 23-24-re is.
Nekem is beakadt egyszer kétszer, de nem érdekelt, főleg a havas pályán mint neked.
Szóval lényeg, hogy szupi az X-FI, mondjuk én nem bajlódtam a töltögetéssel és feltoltam hozza azt a lemezt, amit a zacsiban kaptam hozzá.
Sajna X-FI-hez nem jó szerintem KX driver ezért nem mertem próbálkozni vele.
De Live-hoz szerintem ez a legtutibb, mert a gyáriak egy lópikulát nem érnek.
Ha érdekel akkor itt nézheted meg: [link], sokan azt mondják, ha Live és Audigy kariból ki akarod hozni a maxit akkor ez a legjobb választás. Asszem orosz találmány...ezek valóban tudnak valamit. Hátránya, ha egyszer felrakod a gépre, le nem szeded csak ha törlöd a vinyót (az oroszoktól nehéz megszabadulni :D ).

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#3154) szjoci válasza fradi81 (#3152) üzenetére


szjoci
őstag

a gamernél van fény az alagút izé... a csatlakozó végén :)

(#3155) kovi válasza Anubis_9 (#3138) üzenetére


kovi
senior tag

[Ezt ajánlom]
;)
De nem 15k.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#3156) Anubis_9 válasza kovi (#3155) üzenetére


Anubis_9
őstag

Csak 44.100 Ft. A bolondnak is megéri! :)) Bár biztos jó lehet! :C

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#3157) szjoci válasza Anubis_9 (#3156) üzenetére


szjoci
őstag

nekem ez lesz a következő hangkarim, ilyenben is gondolkodhatsz szerintem: Auzentech X-Fi Prelude

ugyanazt tudja mint az x-fi (sőt, többet...) és meg van áldva egy zsák ki- és bemenettel :U

mondjuk ez sem olcsó... :(

(#3158) kovi válasza szjoci (#3157) üzenetére


kovi
senior tag

Jah, hát ez kb 30k.
Biztos hogy jó. De annyiért már tényleg fanatikusok vesznek hangkarit.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#3159) Anubis_9 válasza kovi (#3158) üzenetére


Anubis_9
őstag

Most már csak egy helyet kellene találnom, ahol kapok Sound Blaster® X-Fi XtremeMusic-ot kb. 18-19.000-ért. :))

Egy boltot találtam, de az Mosonmagyaróváron van! :W

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#3160) luise178 válasza luise178 (#3143) üzenetére


luise178
tag

na srácok, nem kaptam választ. szerintetek érdemes a ram miatt kiadni több pénzt? nagy különbség lesz?

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#3161) fradi81 válasza Anubis_9 (#3159) üzenetére


fradi81
veterán

elküldik neked postán

moto g72, Ninebot d28e

(#3162) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Felhívtam pár boltot, de a legtöbb helyen nem tudtak infót adni az XtremeMusic-ról. Valahol azt mondták, egyáltalán nem kapható ez, mert már nem gyártják.

Érdekességként itt pl. miért nincs feltűntetve:
[link]

Ez hivatalos SOUND BLASTER oldal. Lehet, tényleg kifutó termék az XtremeMusic? :B

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#3163) Alvin_ti4200 válasza Anubis_9 (#3162) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

persze, hogy az. Helyette van az XtremeGamer Fatal1ty Pro

(#3164) #67688960 válasza fradi81 (#3144) üzenetére


#67688960
törölt tag

Csak alakra olyasmi mint egy 3,5-ös jack.
Nem tök mindegy hogy milyen alakja van a csatinak? ;]
Szerintem ezt élvezik a sb fxxx mérnökei, nehogy má jó legyen, adunk neked mindnél hülyébb csatilakozókat és minimális szoftveres problémát, hiszen ez a pc egyik alap élvezete.

(#3165) Harti


Harti
senior tag

Sziasztok!

Jól látom, hogy XP-hez csak egy több mint 1 éves driver van a Creative oldalán?

Nincsen újabb? :Y

(#3166) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok. Most vettem egy Creative labs SB X-Fi mX Xtreme Gamer-Fatality Pro Edition-t.
Van ehhez egy Creative inspire 5.1 5300-am. Mindent jól dugok be szin-t a szinhez stb és mégsem müködik rendesen..
Össze vissza szólnak a hangfalak :O
Rányomok a bal elsöre és megszólal a center, ha a centerre nyomok az szólal meg, a jobb elsönél a bal elsö szólal meg halkan, a jobb hátsóra nyomva megintcsak a bal elsö a bal hátsóra meg a center!!!
Winxp prof 64-bit-et használok. felraktam a cd-röl a drivert meg mindent utána a net update updatelte is. (update elött is szar volt)
Egyedül azt a media source-t nem raktam fel.

az alaplapi hangkarival (Gigabyte GA-M59SLI-S5) rendesen müködik a rendszer!)

valami ötlet?

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#3167) cikasz válasza cikasz (#3166) üzenetére


cikasz
őstag

annyit javult a dolog, hogy a hátsókat nem szólaltatja meg hanem ha a hátsókra nyomok akkor az elsök szólnak és a mélynyomora is a jobb elsö szólal meg.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#3168) milanscs válasza Anubis_9 (#3162) üzenetére


milanscs
aktív tag

Én itt vettem [link]
Nem dobozos, de adtak hozzá egy driver cd-t és az SB0460 seria.

Il Milan In Vetta All'Olimpo!!! Campioni D'Europa!!!

(#3169) Rocko66 válasza Anubis_9 (#3159) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Hali!
Itt sztem kapsz új musicot!
[link]

(#3170) Anubis_9 válasza Rocko66 (#3169) üzenetére


Anubis_9
őstag

Köszi! milanscs-nak is! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#3171) moam


moam
csendes tag

XtremeMusic -om van, most szereztem. úgy tudom a szoftver ua minden x-fi hangkarihoz. vistás cd-t kaptam, de én xp-t használok. Valaki tudna segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#3172) kovi válasza milanscs (#3168) üzenetére


kovi
senior tag

Mondjuk ezzel az a gond, hogy ez kisker, kvázi ha nincs a nagykerekben ő sem tud szerezni.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#3173) kovi válasza moam (#3171) üzenetére


kovi
senior tag

Eladod Anubis-nak. S te veszel gamert. :)

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#3174) milanscs válasza moam (#3171) üzenetére


milanscs
aktív tag

Itt letöltöd a legfelsőt, az a driver. Abban benne van az audio consol is amiben mindnet be lehet állítani. A kék csicsához xp-s cd kell. Múltkor felraktam torrentre, ha lesz rá igény akkor belinkelem és seedelem. Csak sajna 50-60k az uploadom... :(

Il Milan In Vetta All'Olimpo!!! Campioni D'Europa!!!

(#3175) cikasz


cikasz
őstag

Valami ötlet esetleg, hogy a hátsó hangokat és a mélynyomót miért az elsökön szólaltatja meg? Winxp 64-bit.

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#3176) fradi81 válasza moam (#3171) üzenetére


fradi81
veterán

Múltkor felraktam torrentre, még él, 'bitorlóón' van.

moto g72, Ninebot d28e

(#3177) Motaba78


Motaba78
őstag

Sziasztok!
Kérdésem a a következő lenne

mia különbség a
SB X-Fi Xtreme Music OEM
SB X-Fi XtremeGamer OEM a kettő hangkártya között.
Most egy audigy 2 zs-t használok, és a kérdésem az lenne érdemes e lecserélmi valamelyikre ezek közül. :F
Film, zene, és játékokra van használva föleg, egy logitech z-2300 hangfalpárossal.

lécci segitsetek.

(#3178) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!Az lenne a kérdésem hogy most vettem egy X-fi gamer hangkártyát!Minden szép és jó de a Genius Sw 5.1 5000-res hangfalammal nem akar rendesen menni!!A mélyláda nem szól elég intenziven!Van hozzá valami progi vagy driver ahol ezt én betudnám állitani??Köszi

(#3179) gyurgyevo


gyurgyevo
csendes tag

Sziasztok! Én tegnap kaptam meg az xtreme music kártyát. Kb 10x jobban szól min a soundblaster 5.1 Pedig régi VIA-s VH6T-s lapom van egy 1.4S tualatin procival. Korábban olvasgattam ezt a fórumot és féltem hogy nem lesz jó, de tökéletes. ;]Most már nekiállhatok a bakelit digizésnek.

[ Szerkesztve ]

üdv, Gyuri

(#3180) gyurgyevo válasza Anubis_9 (#3162) üzenetére


gyurgyevo
csendes tag

Mert ez az USA oldal. A creative.com-on nézd meg. Én tegnap kaptam meg, tökéletes.
Pedig csak egy p3-as VH6T-m van. Amorfnet.hu-n olcsón lehet venni, OEM de jó. Adnak hozzá CD-t és matricát.

[ Szerkesztve ]

üdv, Gyuri

(#3181) kovi válasza gyurgyevo (#3180) üzenetére


kovi
senior tag

Azért egy 1,4-es cerka mellé nem merném berakni. Megeszi a procit.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#3182) gyurgyevo válasza kovi (#3181) üzenetére


gyurgyevo
csendes tag

Felvétel közben 40-55% a proci terhelés ;] Egyébként nem celeron, hanem P3 szerverproci, 512K cache-vel

[ Szerkesztve ]

üdv, Gyuri

(#3183) gyurgyevo


gyurgyevo
csendes tag

Korábban szóba került, hogy az xfi extreme music-hoz hol lehet 10 pin-es csatlakozót
venni.( az előlap -nem feltétlen a drága gyári-csatlakoztatásához. A csatlakozó megnevezése: molex 22-01-2107 Itt lehet rendelni hu.farnell.com. Most kedvezményes
5 eur a szállitási ktg, a dugó darabja 0,278 eur ;]

[ Szerkesztve ]

üdv, Gyuri

(#3184) milanscs válasza gyurgyevo (#3183) üzenetére


milanscs
aktív tag

Én nem vagyok benne biztos, hogy az lenne az a csatlakozó.
[link]

Il Milan In Vetta All'Olimpo!!! Campioni D'Europa!!!

(#3185) gyurgyevo válasza milanscs (#3184) üzenetére


gyurgyevo
csendes tag

Neked teljesen igazad van.Most kezdhetem elölről én is a keresést. Csak azt nem tudom miért emlegeti ezt abban a linkben.
2 csillaggal megjelölve wm2522nd néven

üdv, Gyuri

(#3186) gyurgyevo válasza milanscs (#3184) üzenetére


gyurgyevo
csendes tag

Egyébként ha az általad keresett tipust beírod a hu.farnell.com-on, ott ez is van, csak én
a leírás alapján nem tudom eldönteni, hogy az aljzat vagy dugó

üdv, Gyuri

(#3187) gyurgyevo válasza milanscs (#3184) üzenetére


gyurgyevo
csendes tag

Szerintem a 455-1151-ND a jó és ebből is a PHR 10. Nézd meg, én nem tudok tökéletesen angolul.

üdv, Gyuri

(#3188) milanscs válasza gyurgyevo (#3187) üzenetére


milanscs
aktív tag

Igen én is pont azon akadtam meg, hogy az ajzat jött be arra a számra.
De valószínű rendelni fogok majd innen és majd kiderül.
:R :R :R

Il Milan In Vetta All'Olimpo!!! Campioni D'Europa!!!

(#3189) moam


moam
csendes tag

kaphatnék egy linket ahonnan le tudom húzni a XP-s CD-t? az eladónál is rákérdeztem, de azt a választ kaptam, hogy hozzájuk is csak Vista CD-vel jött. :(

(#3190) Oliverda


Oliverda
félisten

Van már valami új infó az X-Fi esetleges DD Live támogatásásról?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3191) éN79 válasza moam (#3189) üzenetére


éN79
addikt

Esetleg itt nézz körül: [link]

(#3192) vedini válasza Oliverda (#3190) üzenetére


vedini
őstag

arra én is kiváncsi lennék

workworkwork...

(#3193) Luciferkó válasza moam (#3189) üzenetére


Luciferkó
csendes tag

Ezt nézd meg, nálam működött! A Cd elvileg működik Xp-n és Pistán is! :))

YouP PAX Software Suite 2007 released download is available only for XFI!

-This is X-Fi 2 application and drivers set modded at work for Windows XP/Vista on X-Fi.
-DTS/Dolby docoders are not available
-Using ALchemy is able to enable EAX
-You can install other drivers instead if you discirle "Windows Drivers" in customized installation.

http://rapidshare.com/files/20188333/creative_sbxfi_youppax2007.part1.rar
http://rapidshare.com/files/20192622/creative_sbxfi_youppax2007.part2.rar
http://rapidshare.com/files/20196786/creative_sbxfi_youppax2007.part3.rar
http://rapidshare.com/files/20200955/creative_sbxfi_youppax2007.part4.rar
http://rapidshare.com/files/20204497/creative_sbxfi_youppax2007.part5.rar

Kitömörítve 660 Mb

(#3194) Luciferkó


Luciferkó
csendes tag

Nekem az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetséges az, hogy nálam (X-fi Xtreme muzsikus jártyával) kevesebb -mindössze 8- EAX Effectet tudok beállítani, mint a volt Audigy X kártyámon. Próbáltam feltelíteni az EAX Consolt egy Audigy 4 kártyáról, de nem engedte (pedig fent van a CMS Player 3.X.X-es verziója is). :((
Vagy erz lenne az új EAX 5,

(#3195) thumb


thumb
aktív tag

Sziasztok még régebben vettem egy speed-link 5.1 medusa-t de nem nagyon vagyok vele megelegédeve nem tudnátok nekem valami hozzá illő hangkártyát ajánlani vagy hogy egyáltalán mennyire jó ez a füles! Meg ezeknek az eax-támogatásnak van-e értelme a hangkártyák részéről vagy anélkül is lehet játékban tökéletes 3d hangzást elérni??

köszi

(x-treme gamert nem lehet kapni ugyhogy az kilőve)

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#3196) szjoci válasza Luciferkó (#3194) üzenetére


szjoci
őstag

igaz nem nagyon foglalkoztam a témával idő- és türelemhiány miatt, de audio creation módban az alapbeállításokon felül olyan effektet keverhetsz magadnak, amilyet óhajtasz.

thumb: keresgélj még, lehet azt kapni ;) pl itt így hirtelenjében

[ Szerkesztve ]

(#3197) thumb


thumb
aktív tag

hát végülis igen lehet kapni de raktárról is azt mondták hogy legalább 3 hónapot kell rá várni :(

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#3198) X@b3e válasza Als (#3142) üzenetére


X@b3e
addikt

Nekem ugyanezt csinálta lapcsere után :(
X-Fi Fatal1ty FPS, lapot cseréltem, utána megzakkant, nem ismerte fel sem az én gépem, sem más. Ha minden igaz, szerdán jön vissza gariból a cseréje. Tiéd nem volt garis már:F

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#3199) Luciferkó válasza szjoci (#3196) üzenetére


Luciferkó
csendes tag

Hát annyira nem vágom a témát, hogy kikeverjek magamnak egy jó effektet (pl. a Zeus-t), tehát meg kell elégednem azzal ami gyárilag bent van, vagy vissza kell szereznem a régi Audigy X-es kártyám :( .

mellesleg találtam egy Beta-drivert, aminek a verziója:
Modified Date: 10 April 2007
Version: 2.16.0000.0

a legutolsó hivatalos, a gyártó honlapján megtalálható X-Fi driver verziója:
Version: 2.09.0007.5

Innen tölthető le:
http://connect.creativelabs.com/beta/Files/Sound%20Blaster%20X-Fi%20Audigy%20BETA%20Driver%2020070827.zip

(#3200) #67688960 válasza thumb (#3195) üzenetére


#67688960
törölt tag

Szerintem gamert vegyél és az eax effekteket csinál, semmi köze a 3-d hanghoz, ami nem is kell neked, hiszen 5.1 a füles, neked 5.1 csatornás beállítás kell nem 3-d hangzás.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.