Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3251) csigi válasza Az-X (#3241) üzenetére


csigi
addikt

Nekem Vista van, és a szokásos Creative oldalról töltöttem le a szükséges drivereket...
Ebben a sorrendben tettem fel:
- driver 2.15.0004
- alchemy 1.00.11
- console launcher 2.40.09

nofene

(#3252) Videkiman


Videkiman
csendes tag

Sziasztok.

Lenne egy nagy problémám, szopat az x-fi musicom... :((
Megvettem, friss vista fel, alaplapi természetesen letiltva (asus p5k), új driver letöltve, minden ok, szól, tv tuner is oké, semmi baj. Majd másnaptól (...) semmi hang. Nagy sokára rájöttem hogy ha a módot átkapcsolom másik állásba, majd vissza (pl:entertainment - game - entertainment) akkor van hang. Oké, szar de együtt lehet vele élni. De!
Pár nap múlva hang semmi, nézem az eszközkezelőben, felkijáltójeles. Drivert ráengedem frissíteni, minden rendbejön. Mondom hülye vista driverek, xp fel, eredeti driver cd-ről fel, jaj de szépen szól! Egy napig, aztán előjön a hülye kapcsolgatós probléma. Legújabb driverrel dettó.
Nem vagyok mai gyerek, megpróbáltam régebbi drivert (.002, .003, .004) arrább raktam egy slottal, alaplapot cseréltem(! - Gigabyte P35-DS3) frissitéseket letiltottam, semmi progit nem raktam fel napokig a szűz vistára nehogy abba legyen valami ami zavarja, de az eredmény ugyanaz. Az utóbbi egy hónapban legalább 20win install, és nagyon fogy itthon a xanax, úgyhogy akinek van bármi ötlete szivesen venném.
Köszi előre is.

(#3253) boci85


boci85
tag

Liberatus
Hát az a hangártya amit mondasz gyengébb jóval amit írtam mert music on nincs pl x-ram se és olvastam már egy páran szívtak is vele és a gamer egy tizessel drágább is persze ez nem jelenti azt ,hogy jobb is

[ Szerkesztve ]

(#3254) Liberatus válasza boci85 (#3253) üzenetére


Liberatus
csendes tag

Ha olcsóbb valószínűleg gyengébb is.Nekem max egy 5.1-es rendszerhez kell de az viszont érdekelne,hogy kik és mivel szívtak ezzel a kártyával kapcsolatban.Az X-RAM meg ha jól tudom "csak" a beállításokat tárolja tehát nekem nem az,hanem a zenei hangzás a lényeg..

(#3255) Az-X válasza csigi (#3251) üzenetére


Az-X
őstag

Köszi! Végül most már fel sem ismeri az alaplap :( Valószínűleg valami gond lehet a karival. Visszaküldöm garizni, reméljük kapok egy jót helyette. Majd beszámolok a fejleményekről.

:)

(#3256) fradi81 válasza Liberatus (#3254) üzenetére


fradi81
veterán

Vegyél musicot és kész, ugyanaz mint a drágábbak csak nem adnak hozzá semmit extrát, az xramot csak néhány játék használja ki, zenére No. 1 :C

moto g72, Ninebot d28e

(#3257) Liberatus válasza fradi81 (#3256) üzenetére


Liberatus
csendes tag

Kösz én is így gondoltam :)

(#3258) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Én szerintem egy sima gamert veszek ~ 18ért ..

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#3259) Videkiman válasza RoyalFlush (#3258) üzenetére


Videkiman
csendes tag

Szia.

Vedd meg az enyémet, elpostázom neked 15kért, 1 hónapos és csak 50% hogy baja van... :)

(#3260) RoyalFlush válasza Videkiman (#3259) üzenetére


RoyalFlush
őstag

neked musicod van, nem ? :U

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#3261) csigi válasza Az-X (#3255) üzenetére


csigi
addikt

Sok sikert! :K

nofene

(#3262) Videkiman válasza RoyalFlush (#3260) üzenetére


Videkiman
csendes tag

Aha, music.
Tegnap este kielemeztem mi a helyzet a karival, ha érdekel tényleg dobj egy privit. Én picit beleuntam a szopásba.

(#3263) RoyalFlush válasza Videkiman (#3262) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Kössz, de már megrendeltem a gemer -t ;) Amúgy mi a helyzet a karival ?

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#3264) #67688960 válasza Videkiman (#3262) üzenetére


#67688960
törölt tag

Nekem Asus M2R32-MVP-mvan és az integrált hálókártya nem fér össze a Gamer-al, az valszeg az asus szúrta el mert most ua. chip-et használom gond nélkül pci-e verziós karin.
Megnéztem pci realtec-el akkor is jó volt.
Próbáld úgy hogy kikapcsoltsz minden integrál cumót meg persze kapcsold be a plug&play os-t.

(#3265) SPEA


SPEA
aktív tag

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy manapság hol és mennyiért tudnék venni dobozos X-Fi Xtreme Music-ot.

(#3266) bozont válasza SPEA (#3265) üzenetére


bozont
veterán

Én is pont erre vagyok kíváncsi, hol kapok Budapest környékén ilyet? Csak dobozos érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#3267) bozont válasza bozont (#3266) üzenetére


bozont
veterán

Igazából már kezdek lemondani róla hogy kapok még music-ot, végül is az xtreme gamer sem olyan rossz 18000 Ft-ért.
Bár most, hogy nézelődtem az Xtreme Gamer Fality Pro 26 592 Ft-ért már elég jól hangzik. Igaz jóval a 20k felett van amit max megér nekem egy hangkártya, de mivel úgysem fél évre szól, az a plusz még belefér. Megér ennyit ez a kártya?

(#3268) tibz03


tibz03
őstag

Sziasztok!

Hangkártyát szeretnék venni, max. 20.000-ért, kimondottan zenehallgatásra.
Az X-Fi Xtreme Music-ot néztem ki, megfelel-e, esetleg mást javasoltok?

És még egy kérdés: úgy hallottam, hogy a Vista alatt problémák lehetnek az X-Fi-kkel, igaz-e ez? Úgy tudom, pénzért lehet letölteni Vista-s drivert. Nem adnak hozzá ezek szerint a kártyához? Vagy hogy van ez az egész? :F Valaki legyen szíves, magyarázza el nekem!

Előre is köszönöm! :R

(#3269) csigi válasza bozont (#3267) üzenetére


csigi
addikt

Hasonlóan dilemmáztam néhány hete... végül feldobtam itt egy hirdetést, és vettem egy használt Music-ot. Nincs benne forgó/mozgó alkatrész, csak nem krepál be. :U
15K volt.

nofene

(#3270) horvlas


horvlas
csendes tag

Hello. Sound Blaster Audigy hangkártyám van, a hangkártyát csak stereo lossless zenehallgatásra használom, 5.1 és más surround, midi nem érdekel. Érdemes hangkártyát cserélnem a jobb hangminőség érdekében? Vajon az SB X-fi ExtremeMusic csupán stereoban észrevehetően jobb hangminőséget nyújt, vagy csak a specifikációk alapján?

(#3271) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Ahhoz képest hogy az XtremeMusic és a sima XtremeGamer közel azonos áron kapható, van köztük némi különbség (ránézésre is) :U Érdekes .. valaki elmagyarázná hogy van ez ?

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#3272) csigi válasza horvlas (#3270) üzenetére


csigi
addikt

Szia.
Magam is Audigy -ről váltotam nemrég egy Music-ra. Hallhatóan jobb a hangminősége, de még mindig molyolok ezen, mert valahogy nem érzem természetesnek a hangot. Mindenféle trükkökkel lehet vele játszani, sokat tud javítani egy MP3-on, és mégis...
Pl. erősen vissza kellett vennem a mélyből, hangkártyánál is, hangfalamnál is szerintem rájátszottak erre. Egy normális ZENE márpedig nem dübörög.
Ugyanazon MP3-as szám a hifiről magasan jobban szól, persze az a rendszer többszöröse a számítógépem árának, így el is várom tőle. És akkor még hol van ez egy eredeti CD-től...
Összeségében ajánlom a cserét, van különbség, de vájtfülűbbek kössék be egy rendes erősítőbe, hallgassák egy rendes hangfallal. Őrültebbek meg ne ezzel hallgassanak zenét.

Filmekhez, játékokhoz abszolút jó, istenigazából arra való.

nofene

(#3273) horvlas


horvlas
csendes tag

Filmhez, játékokhoz, sztem még az audigy is sok, emiatt biztos nem váltok X-fi music-ra, azért mégis 20e Ft. Az MP3 nem nagyon érdekel, főleg lossless komolyzenét hallgatok. Arra lennék kíváncsi, hogy lossless zene lejátszásakor érezhető-e a különbség az audigy-hez képest? A gép egyébként HiFi-re van kötve, jó minőségű hangfalakkal és kábelekkel, cd ugyan van a Hifi rendszerhez is, de főleg a számítógépről játszom le a zenét, a letöltés miatt, mivel APE ill. Flac formátumban jön le, és meghallgatni először a gépen hallgatom, ezért is gondoltam a váltásra, de csak akkor ha tényleg megéri a befektetést.

(#3274) Sir Lemming


Sir Lemming
csendes tag

Hej!

Ide is bepofátlankodok, hátha van megoldásotok.

Adott:
-X-Fi XtremeGamer
-Logitech X-530
-WinXP

Na most.
Hátsó sugárzók rém halkak.
Amit kersek: Vagy ötlet hogy hol van elcseszve a dolog, vagy toolt/egyebet arra, hogy a hátsókat külön tudjam szabályozni. :)

(#3275) boci85


boci85
tag

Hát azX530 asom tól éppen ezért szabadúltam
a hátsók rémesek ,nagyon gyenge volt nekem is és szerintem ez nem a hangártya csinálja
ésZ5500 ra cseréltem ez kicsevel jobb:D:D cseréld le teis

(#3276) Sir McMonk


Sir McMonk
aktív tag

Sziasztok!

A minap lett egy Cooler Master Centurion (532) házam, és a korábbi házammal ellentétben itt nem szép színes jack-ek jönnek a front panelből, hanem két kissebb asszem 10 pines, kompakt csatlakozó (AC97 és Azalea felirattal - ha nem tévedek, most a munkahelyemen vagyok :O ), és egy "sokágú csatlakozó" külön az egyes pin-ekhez.

A kompakt csatikat sehová nem tudom ráhúzni az Xtreme Music-ra, mert van egy blank pinjük az egyik sorban mégpedig nem szélen, így nincs olyan állás, amiben ráhúzhatók lennének akárhova is.

1. kérdés:
Ide kell-e próbálnom kötni a front panel audio-t?

2. kérdés
A "sokágú csati"-hoz hál' Istennek van leírás, hogy melyik ág melyik. Tudja-é valamelyikötök, hogy melyik tűre melyik való. (Már ha az első kérdésre igen a válasz.)

Ezen túl minden segítséget és tanácsot szívesen fogadok.

Üdv,
Sir McMonk

|-GABBERS UNITE-| Traxtorm Gangstaz Allied - The Hardest RULEZ!!!

(#3277) Sir McMonk válasza Sir McMonk (#3276) üzenetére


Sir McMonk
aktív tag

Hopp, megleltem milanscs #3006-osát...

Működik ez? Csinálta már valaki élesben?

|-GABBERS UNITE-| Traxtorm Gangstaz Allied - The Hardest RULEZ!!!

(#3278) szjoci válasza Sir McMonk (#3277) üzenetére


szjoci
őstag

#3005-ben szereplő megoldás tuti működik, én így használom. a #3006-ost passzolom

szerk.: ha külön van bontva a 2x5-ös előlapi kivezetése a házadnak akkor mákod van, csak rá kell dugdosni a megfelelő helyekre.

[ Szerkesztve ]

(#3279) dudo


dudo
tag

X-FI xtreme gamer-hez melyik drivert kell feltenni a creative web lapjáról?

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#3280) szjoci válasza dudo (#3279) üzenetére


szjoci
őstag

nem túl bonyolult megtalálni, kiválasztod a megfelelő hangkártyát, az oprendszert és indíthatod is a letöltést. Egyébként mindegyik xfi-hez ugyanaz a driver van szerintem ;)

(#3281) Sir McMonk válasza szjoci (#3278) üzenetére


Sir McMonk
aktív tag

"ha külön van bontva a 2x5-ös előlapi kivezetése a házadnak akkor mákod van, csak rá kell dugdosni a megfelelő helyekre"

De nem tudom, mert a 2x5-ös csatik egyik sorában kívülről a második "lyuk" blank, és ott műanyag van, és meglátásom szerint (ami lehet, hogy rossz) nincs olyan variáció az AD_EXT pineken, hogy az rámenjen.

A ház manuáljában a szétbontott (általam korábban "sokágú"-nak nevezett) csati így néz ki:

Ezt kellene valahogy rákötnöm az AD_EXT-re, de még a #3006 is kevésnek tűnik... :O

A #3005 meg kicsit kusza nekem...

|-GABBERS UNITE-| Traxtorm Gangstaz Allied - The Hardest RULEZ!!!

(#3282) dudo válasza szjoci (#3280) üzenetére


dudo
tag

Na igen de a web oldalon még véletlenül sincs x-fi xtreme gamer feltüntetve a letöltések között!

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#3283) szjoci válasza dudo (#3282) üzenetére


szjoci
őstag

próbáld meg itt

Sir McMonk: #3005-ben szereplő linken egyértelműen ott van hogy melyik csatlakozót hova kell dugni a kártya tetején(!) lévő egysoros 10 pines csatlakozóra ;)

[ Szerkesztve ]

(#3284) Sir McMonk válasza szjoci (#3283) üzenetére


Sir McMonk
aktív tag

:B

Ne haragudj, hogy értetlen vagyok, de nincs itt sajnos nálam a kari, ezért csak ilyen köcsög képekből tájékozódom... :W

Szóval nem az AD_EXT a cél, hanem esetleg ez?

|-GABBERS UNITE-| Traxtorm Gangstaz Allied - The Hardest RULEZ!!!

(#3285) szjoci válasza Sir McMonk (#3284) üzenetére


szjoci
őstag

jaja, az lesz az :K

így valahogy: kép ;)

[ Szerkesztve ]

(#3286) Sir McMonk válasza szjoci (#3285) üzenetére


Sir McMonk
aktív tag

Köszi a képet... :R Majdnem lőttem még egy hsz-t, hogy melyik melyik... :DDD

Így már menni fog. :C

Ami nincs megjelölve, azokat nem is kell kötnöm sehová?

|-GABBERS UNITE-| Traxtorm Gangstaz Allied - The Hardest RULEZ!!!

(#3287) szjoci válasza Sir McMonk (#3286) üzenetére


szjoci
őstag

így szerintem működnie kell (ugyanígy van bekötve nekem is), többi csatlakozóra nincs szükség.

(#3288) milanscs válasza Sir McMonk (#3286) üzenetére


milanscs
aktív tag

Csak az lesz a baj, hogy a kis csatlakozók nem szorulnak majd rá. Lötyögnek és nem maradnak a heléyükön. A creative nem tudom miért ilyen köcsög módon oldotta meg... :((( Nem is lehet kapni sehol sem ilyen csatlakozót. Csak külföldről lehet beszerezni. Meg aztán az embernek magának kellene akkor is legyártania az átalakító :(

[ Szerkesztve ]

Il Milan In Vetta All'Olimpo!!! Campioni D'Europa!!!

(#3289) dudo válasza szjoci (#3283) üzenetére


dudo
tag

Köszi itt már megtaláltam

Gigabyte Z270N wifi Mini-ITX - I5 6600 - 16GB Corsair RAM - Samsung 980 pro SSD - WD Red 2TB - Cooler Master V 700 - Phanteks Enthoo Evolv ITX

(#3290) Sir McMonk válasza milanscs (#3288) üzenetére


Sir McMonk
aktív tag

Hmm....

Azért csak megnézem majd este, hogy mit tudok alakítani.

Köszönöm a segítséget! :R

szjoci: Neked is! :R

|-GABBERS UNITE-| Traxtorm Gangstaz Allied - The Hardest RULEZ!!!

(#3291) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Vett már valaki jack-toslink kábelt amit ide többször belinkeltek?

moto g72, Ninebot d28e

(#3292) boci85


boci85
tag

Persze
valami kérdés?
minden tökéletesen működik

[ Szerkesztve ]

(#3293) fradi81 válasza boci85 (#3292) üzenetére


fradi81
veterán

szia
Honnan rendelted?
A toslink végénél amit az erősítőbe dugsz látszik a fény? Előtte hogy volt összekötve és vettél-e észre javulást?

moto g72, Ninebot d28e

(#3294) bozont


bozont
veterán

Amúgy esetleg, van itt valaki, aki egy Philips Sonic Edge (vagy valamilyen Edge mert asszem volt több féle is) kártyáról váltott erre? Csak úgy kíváncsiságból, mennyi a különbség, mennyivel jobb az x-fi.

(#3295) szjoci válasza fradi81 (#3293) üzenetére


szjoci
őstag

ha musicod van (legalábbis aláírásodban az szerepel) akkor neked jack-rca kábel kellene szvsz, mivel ennek a kártyának nincs optikai kimenete

(#3296) Sir McMonk válasza Sir McMonk (#3290) üzenetére


Sir McMonk
aktív tag

Tökéletesen sikerült a front panel Xtreme Music-ra kötése nálam az este! :C

Mégegyszer köszönöm a segítséget és a kapcsolási rajzot szjoci-nak!!!

milanscs (#3288): A világ legalantasabb módszerét alkalmaztam... . odaragasztottam szigszalaggal!!! Kékkel! :)

|-GABBERS UNITE-| Traxtorm Gangstaz Allied - The Hardest RULEZ!!!

(#3297) Topa00


Topa00
tag

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni ugyanis nem nagyon értek hozzá.
tehát, kapni fogok egy Logitech G51-es hangfalszettet.
Nos ehhez kellene nekem valamilyen jobb hangkártya.
milyet érdemes hozzá venni? vagy melyik a jo? köszia a válaszokat előre is.

(#3298) Sir McMonk válasza Topa00 (#3297) üzenetére


Sir McMonk
aktív tag

Részemről egy pont az Xtreme Music mellé... :)

Sir McMonk

|-GABBERS UNITE-| Traxtorm Gangstaz Allied - The Hardest RULEZ!!!

(#3299) RoyalFlush válasza RoyalFlush (#3263) üzenetére


RoyalFlush
őstag

No, úgy néz ki, mégsem lesz egyhamar ilyen kártyám :(

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#3300) Muton


Muton
addikt

hello!
ha jól emlékszem kora ősszel arról volt szó, h év végére creativék megodják drv-vel, h támogassa az x-fi a ddl-t. lett már ebből valami?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.