Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4951) bozont válasza audi100td (#4950) üzenetére


bozont
veterán

Annyira sajnos nem értek a hangkártyákhoz, de szerintem ahhoz a hangcucchoz bőven elég a gamer is.
Nem kell megijedni ha nem válaszolnak, van úgy hogy eltelik 1-2 nap is mire választ kapsz. Persze ha sürgős a dolog az más.

(#4952) audi100td válasza bozont (#4951) üzenetére


audi100td
nagyúr

Én már nem tudom, mit tegyek, haveromnak Music van Logi X-530-al, hétfőn meg jön a Z-2300, ha az nem szól jobban, akkor lecserélem egy Musicra, vagy nem tudom, mert mindenki mond valamit, de semmi konkrétat, így meg nincs érteme az egésznek, csak jól felb@sztam az agyam.

Egyáltalán miért kerül a gamer annyiba mint egy music, ha sokkal szarabb :F Anno azért vettem gamert, mert mindenki olyan okosan magyarázta, hogy tök ugyanaz csak a nyák kisebb, pedig music-ot, akartam. Ki van már a f***om az egésszel.

(#4953) bozont válasza audi100td (#4952) üzenetére


bozont
veterán

Ha haverodnak music van akkor szerintem használd ki a lehetőséget és próbáld ki azon is a hangcuccot. Asszem az a legtisztább, a legjobb ha a füledre hallgatsz.

(#4954) #56474624 válasza audi100td (#4952) üzenetére


#56474624
törölt tag

Pedig nem valami nagy szám a Music sem.
Emu 0404 26k-ért biztosan jobb!

(#4955) audi100td válasza bozont (#4953) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, szerintem az lesz.

(#4956) audi100td válasza #56474624 (#4954) üzenetére


audi100td
nagyúr

Valaki korábban azt írta egy másik topikban, hogy X-Fi-nek jobb a DAC-ja, mint a 0404-nek.

(#4957) #56474624 válasza audi100td (#4956) üzenetére


#56474624
törölt tag

1, Miben jobb, hogy jobb?
2, A DAC egyedül azért nem döntő tényező.

Menj el Absolute Webshopba, hallgasd meg, aztán dönts. Azért, mert itt mi tanácsolunk valamit neked, nem biztos, hogy Te boldogabb leszel. Tényleg. Ha ennyiféle véleményt hallasz ténylegesen, akkor jobbat nem tehetsz.

(#4958) audi100td válasza #56474624 (#4957) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem tudom miben jobb nem értek hozzá, de mindenki mást mond.
Soproni vagyok, azért nem fogok felutazni pestre.

(#4959) Tonyo válasza audi100td (#4945) üzenetére


Tonyo
őstag

én már nem cserélném a helyedben.Ha van is különbség nem éri meg sztem!
Max majd egyszer cserélünk mert nekem meg a fülest kell cserélgetnem és idegesít:D

(#4960) audi100td válasza Tonyo (#4959) üzenetére


audi100td
nagyúr

Felőlem cserélhetünk most is ;)

(#4961) DukeFX


DukeFX
tag

Az EMU 1212M és az X-Fi Elite Pro hangja nagyjából 1 szinten vannak. Egyikben AK a másikban CS. A 0404 nagyon felejtős.

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#4962) audi100td válasza DukeFX (#4961) üzenetére


audi100td
nagyúr

És Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi-ról mi a véleményed?

[ Szerkesztve ]

(#4963) DukeFX válasza audi100td (#4962) üzenetére


DukeFX
tag

Első ránézésre jónak tűnik, bár nem volt még vele dolgom.

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#4964) audi100td válasza DukeFX (#4963) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor lehet, hogy ez lesz, még utánnakérdezek máshol is.

(#4965) DeadMen válasza DukeFX (#4946) üzenetére


DeadMen
tag

Elite pro-d van Neked is? :B

(#4966) Tonyo válasza audi100td (#4960) üzenetére


Tonyo
őstag

azt egyből gondoltam ;]

(#4967) DukeFX válasza DeadMen (#4965) üzenetére


DukeFX
tag

Extreme Music-om van, de hallottam már Elite Pro-t is.

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#4968) B.attila


B.attila
tag

sziasztok

van 1 felesleges X-Fi Xtreme Music-om
megyszabadulnék töle

mennyit kérjek érte ??
:F

Cuore Sportivo

(#4969) Eagl3 válasza B.attila (#4968) üzenetére


Eagl3
veterán

Olyan 12.000 - 13.000 reális sztem.

Gari van rá?

(#4970) B.attila válasza Eagl3 (#4969) üzenetére


B.attila
tag

csak amit én adok proba gari
dobozos

egy csereakcioban került hozzám de nem használom
és most eszembe jutott hogy van 1 ilyenem
körül is nézek milyen "kacatok" hevernek itthon

minden esetre köszi az infot
:C

Cuore Sportivo

(#4971) DeadMen válasza B.attila (#4970) üzenetére


DeadMen
tag

Esetleg csere egy x-modra? :)

(#4972) B.attila válasza DeadMen (#4971) üzenetére


B.attila
tag

mire jo az :F

Cuore Sportivo

(#4973) DeadMen válasza B.attila (#4972) üzenetére


DeadMen
tag

USB-s. Pl laptophoz,vagy ha elfogytak a pci helyeid stb.:)

(#4974) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Van egy eladó X-Fi XtremeGamerem, ha valakit érdekel szóljon.
Eladom, mert csak beszámítottam valamibe, de nem használom ki.
Bocs hogy ide írok, de nem akarok ezért külön aprót feladni.
Ha valakinek kell vigye el, ha meg nem akkor ne akarják lealkudni 8k-ra:D

részletek priviben...

Üdv!

Köszi!

(#4975) kem válasza audi100td (#4956) üzenetére


kem
addikt

Hali!

Látom Te is eladod:D
Nekem EMU 0404-em van az X-Fi mellett, és nem összemérhető a hangjuk, és az amiket nyújtanak. Az egyik erre van kihegyezve, a másik meg arra. Olyan mint összemérni egy Fullos limuzint egy Subaru Impreza WRX-el.

Az egyik stúdiózni/zenélni jó, a másik meg mi a francért 24 bites?!:D LOL
EMU DAC-jának a hang minősége szebb. Nem véletlenül nem XtremeMusicot használnak színházakban, stúdiókban, meg amatőr "zenészek" se.

Köszi!

(#4976) audi100td válasza kem (#4975) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, úgy néz ki E-MU 1212M-lesz helyette, csak gyorsan el akarom már adni a Gamert, hogy meg tudjam venni a másikat.

(#4977) kem válasza audi100td (#4976) üzenetére


kem
addikt

Én is akarok egy 1212-t, csak nincs rá pénzem, meg akkor már vennem kell egy ilyet is, és akkor összesen lesz 8 analógkól digitálisra alakított bemenetem, meg még 4 analóg a 2db E-Mu-n. Így már fel tudok venni egy zenekart úgy, hogy minden mikrofon kap egy saját sávot.

Köszi!

(#4978) Egon válasza DukeFX (#4918) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem értem mit értesz a "4-es körüli" áramkörön. Összehasonlítottam a két Gamer-t, és egyetlen chipet leszámítva, a kártya végén levő részekben különbözik csak (ahol az X-ram van). A DAC körül ugyanazok az alkatrészek vannak (már amennyire a netes 1024*768-as képekből meg lehet állapítani). A kondik kapacitását nem tudtam képről megítélni, de méretre és darabszámra kb. megegyeznek.
Konkrétumokat kellene írnod, mert ez így csak félrevezeti a népet.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4979) audi100td válasza Egon (#4978) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kölcsön kértem haverom Xtreme Music kariját és összehasonlítottam a Gamerrel, de nem tudtam megfigyelni hangzásbeli különbségeket, szerintem ha ki lehet egyáltalán hallani valamit, azt csak profibb hangfalakkal (de ezt is kétlem).

(#4980) DeadMen válasza audi100td (#4979) üzenetére


DeadMen
tag

1212m-et mire akarod használni?
*mod:milyen hangcuccal?

[ Szerkesztve ]

(#4981) audi100td válasza DeadMen (#4980) üzenetére


audi100td
nagyúr

Zeneszerkesztésre (Reason) és -hallgatásra.

Egyelőre Z-2300-al, majd pár hónap múlva veszek hozzá stúdiómonitorokat.

[ Szerkesztve ]

(#4982) DeadMen válasza kem (#4977) üzenetére


DeadMen
tag

És az nem jutott eszedbe,hogy minden analógban vegyél föl? Teszen azt veszek egy közel studióminőségű keverőt. Oda bedugsz mindenkit,szépen kikevered,és egy sávba megy minden. Ha szépen ki van masterelve a keverő,sztem meg lehet csinálni. Amúgy milyen programmal lehet a különböző bemeneteket egyszerre,de más hangfájlba felvenni?

(#4983) DeadMen válasza audi100td (#4981) üzenetére


DeadMen
tag

:) Értem. Ahhoz tényleg nagyon jó. Hallottam már szólni Philips MFB 544-gyel. Egyik haver is azzal írja a zenéket. Ütős párosítás :)

(#4984) audi100td válasza DeadMen (#4982) üzenetére


audi100td
nagyúr

Bocs, ez nem nekem ment :B

[ Szerkesztve ]

(#4985) DeadMen


DeadMen
tag

A kérdés része az végülis annak szól,aki tud rá válaszolni :) Csak így jött ki most hsz-ben:DDD

(#4986) audi100td válasza DeadMen (#4983) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem tudod mennyi pénzből lehet, hozzá venni értelmesebb monitorokat?

[ Szerkesztve ]

(#4987) DeadMen


DeadMen
tag

Amin tényleg hallod a különbséget egy kisebb kártyához képest? Meg amire azt lehet mondani,hogy aktív cuccból *os 5ös? 160k...kb

(#4988) audi100td válasza DeadMen (#4987) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor lesz az még jó pár hónap :)

Nekem mondjuk elég egy olyan ami azért bőven jobb a műanyag hangú PC-s hangszóróknál és zenehallgatásra is jó.

[ Szerkesztve ]

(#4989) DeadMen válasza audi100td (#4988) üzenetére


DeadMen
tag

Ha olcsóbban akarsz kijönni,ajánlanám a külön hi-fi erősítő+egy pár passzív láda összeállítást. Nekem Wharfedale Diamondom van. Ár/érték arányban messze az egyik legjobb a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#4990) audi100td válasza DeadMen (#4989) üzenetére


audi100td
nagyúr

És analógón ki lehet küldeni erősítőre a hangot?

(#4991) DeadMen válasza audi100td (#4990) üzenetére


DeadMen
tag

Mmint az erősítő vagy a hangkari miatt kérdezed?
Haverom amit vett,az pl 20on valahányéves hangfalpár. De áhhh....olyanokat már nem csinálnak :) Természetesen az is analóg.

(#4992) audi100td válasza DeadMen (#4991) üzenetére


audi100td
nagyúr

Úgy értem, hogy a hangkarinak az analóg jelét ki lehet küldeni a hangszórókra erősítőn keresztül minőség romlás nélkül?

Mert olvastam több helyen, hogy optikán küldik ki a hangot, de ez akkor külső dekóderre megy nem?

(#4993) DeadMen


DeadMen
tag

Igen. Hát nézd. Sztem sokan használnak analóg erősítőt. Szvsz fél milliós cuccig nem lehet hallani lényeges különbséget.
Ha már itt tartunk. Sokan tartják,hogy a bakelit minőséget nem lehet túlszárnyalni. Már pedig ha valami analóg akkor az az :DDD

(#4994) audi100td válasza DeadMen (#4993) üzenetére


audi100td
nagyúr

Kösz a sok infót, akkor majd ha aktuális lesz a dolog, akkor jobban utánna járok.

És bocs a sok OFF-ért :B

[ Szerkesztve ]

(#4995) DeadMen


DeadMen
tag

Ha valamit nem tudsz kérdezz pü-ben. És én is bocs a sok off-ért. :R

(#4996) Cadal válasza audi100td (#4979) üzenetére


Cadal
őstag

Akkor miért nem vársz még egy kicsit a fejlesztéssel? Nem jobb akkor megvenni a profi hangkártyát, ha megvannak hozzá a neked megfelelő hangszórók? Míg meglesz a keret mindenre tuti hogy esni fognak az árak is. Így csak elkótyavetyéled a Gamert.(10K vazz, ha ezt egy héttel ezelőtt tudtam volna :W Tegnap jött meg a zsír új Gamerem, kicsit drágábban) A Z-2300-hoz az is megfelelő, vagy nem!?!

[ Szerkesztve ]

(#4997) audi100td válasza Cadal (#4996) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Gamernek még esni fog az ára, de szerintem 1 év múlva se kapok egy E-MU 1212M-et 20k alatt használtan.

(#4998) kem válasza DeadMen (#4982) üzenetére


kem
addikt

Eddig így használtam, de már elegem van abból,h pl a dobba nem tudok utólag belenyúlni. Sonar Cubase... Sok program képes sávonként külön fájlba venni a bemeneteket párhuzamosan. Ha hangosítunk egy koncertet, akkor azt a keverőn nem a fejhallgatóra állítjuk be, hanem a terem adottságaihoz. Ezért olyan "szarok" az élő felvételek. Így meg a keverő előtt bemegy a csoportkábel az ADDA converterbe meg az E-Mu-k analógjaiba, és onnan megy tovább.

Köszi!

(#4999) Eagl3


Eagl3
veterán

Most hívtak az üzletből ahova a 2. hibás hangkártyát küldtem vissza, h. úgy néz ki széria hibás a hangkártya. Naná, h. én kifogtam ebből kettőt. Csak úgy mint az F1-es winyóból...

[ Szerkesztve ]

(#5000) DukeFX válasza Eagl3 (#4999) üzenetére


DukeFX
tag

Ez nagyon kellemetlen tud lenni :DDD

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.