Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3801) tupacamaru válasza Cowek (#3800) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem: 1. Igen.
2. Igen EAX5 ha jól tudom.
3. Nem tudom. :B
4. Nincs gondom Vista alatt vele.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#3802) Kleroo válasza Cowek (#3800) üzenetére


Kleroo
veterán

a music megnevezés csak jól hangzik:D nincs hardveres különbség a zene javára:)
az extreme gamer újabb konstrukció ezért kisebb nyákon is "elfér"(de otromba:) )
a musicon viszont NINCS optika kimenet. csak COAX.
a gameren pedig optikai VAN és COAX nincs.
a music mindent ver mert szép.....ennyi:D

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#3803) QuToR válasza Chalez (#3799) üzenetére


QuToR
tag

:R Thanx!

QuToR

(#3804) boci85 válasza kraven54 (#3763) üzenetére


boci85
tag

Szeva
Igen nekem is Aeroengine II-es házam van és extremeGamer Fatal1ty-im van és igen nekem is gondok voltak a berkötéssel mert az optika csatit nemtudtam rádugni mivel kevés volt a hely de megfogtam egy szikét ,megfaragtam a jack dugó szigetelését persze módjával és máris jó lett
Kérdésed nem pont ugyan ez de gondoltam leírom
Azt ha kérdésed merülne föl ,akkor szólj hátha tudok segíteni.

(#3805) boci85 válasza #72042496 (#3771) üzenetére


boci85
tag

Hali
mivel te már boldog tulajdonosa vagy egy ilyen hangártyának ezért gondoltam küldök egy linket a figyelmedbe [link] de ha már tudsz róla akkor ......

[ Szerkesztve ]

(#3806) kiki22


kiki22
senior tag

hi.légyszi ha valaki tud ilyet Creative Digital I/O Module szerezni priviben irjonrám .köszönöm elöre is

(#3807) KTompi válasza boci85 (#3805) üzenetére


KTompi
aktív tag

Még szerencse, hogy a BB IC-ket termékmintában elküldi a Texas :D

KTTech névre váltottam...

(#3808) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Úgy döntöttem beruházok egy x-fi -re, de lenne pár kérdésem.
Egy logitech x-530 van tervbe véve, érdemes ahhoz elfelejtenem az alaplapi chip-et? (zene minden mennyiségben egész nap, valamint filmek/néha játék)
Mi történt a "Music"-kal? Szinte már csak "Gamer"-t látok a webshopokban/bazárokban :Y
Vadásszak Music-ot, vagy annyira nem jobb a Gamernél?

Xbox GT: nozsolt

(#3809) kiki22 válasza nofi (#3808) üzenetére


kiki22
senior tag

itt phn árulnak musicot. 19 k ért

(#3810) priti


priti
addikt

Üdv, egy X-Fi Extreme Gamer kártyát hogy lehet rávenni arra, hogy támogassa az EAX-ot az Airborne-ban Vista64 alatt? Letöltöttem az Alchemy-t, de az nem eszi meg az
Airborne-t, sőt semmit nem eszik meg, csak a call of duty 2-őt, azé' az szánalom, ha nem én vagyok a béna, hanem egyszerűen egy Gamer kártya nem tud térhangzást játékokban :Y

Hardverlesen

(#3811) Gabriel Dawn válasza varga911 (#3050) üzenetére


Gabriel Dawn
tag

szerintetek nem érdemes beruházni iylenre? nekem audigy 2 esem van gondoltam veszek x-fi xrteme audio-t, film és zene céljából

[ Szerkesztve ]

(#3812) #56474624 válasza Gabriel Dawn (#3811) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én utólag azt mondom, hogy ezek miatt (film, zene) abszolút pénzkidobás.
Ha már venni akarsz mindenképp valamit, akkor XtremeGamer, vagy Music, amire a jövőre való tekintettel talán megéri váltani az Audigy2-ről.

(#3813) #56474624 válasza Kleroo (#3802) üzenetére


#56474624
törölt tag

Tényleg szép. Hangkártyát valamivel ritkábban vesz az ember, itt már fontos tényező a szépség. :DD

(#3814) Gabriel Dawn válasza #56474624 (#3812) üzenetére


Gabriel Dawn
tag

hmm, megfontolando, bevallom azért fontolgatom mert kinéztem egy hangfalrendszert logitech z 5500 és midnenki azt írja h audigy 2 és ez fölött érdemes rákötni mert minősögib hangok jönnek ki

(#3815) #56474624 válasza Gabriel Dawn (#3814) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ha már újat veszel, akkor tényleg az XtremeMusic-ot, vagy az XtremeGamer-t érdemes. Már atekintetben is megéri azt a pár ezrest, hogy nem terheli úgy le a processzort. Hogy a különbséget mennyire hallani, arról sejtelmem sincs. Azt azért tegyük hozzá, hogy sok esetben ezek a "tisztán hallható különbségek" a zenében sztereón, töksimán kiküldve a jelet, abszolút hallhatatlanok.
5.1-ben (illetve mindenféle "varázslatot" bekapcsolva) tényleg a fülnek tetszetősebben küldi ki a jelet az X-Fi, de ennek igényes zenehallgatáshoz nem sok köze van, ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#3816) KTompi válasza #56474624 (#3815) üzenetére


KTompi
aktív tag

Attól függ, milyen rendszert kötsz utána... Símán elképzelhető, hogy hallhatóak a különbségek (persze nem MP3-ból).

KTTech névre váltottam...

(#3817) #72042496 válasza boci85 (#3805) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt tudtam, hogy lehet benne cserélni az előerősítőt (igaz, csak a frontsugárzókét). Mindenesetre azt hittem, jóval drágábbak ezek.

Bár számomra majdhogynem mindegy, számítógépes hangrendszeren úgysem jönnek ki ezek a különbségek. :B

(#3818) #56474624 válasza KTompi (#3816) üzenetére


#56474624
törölt tag

Lehet, de itt a legtöbben mp3-ból és kommersz hangrendszerből (és igen, a logitech z 5500-at is ide sorolom) hallanak égbekiáltó különbségeket. ;]
Másrészt szerintem aki többszázezres rendszert házasít vele össze, az eleve nem egy X-Fi-vel fogja ezt megtenni, hanem vagy valami normális DAC-cal ellátott, esetlegesen (de nem feltétlen) súlyosabb pénzekbe kerülő hangkártyával, vagy egy komolyabb CD-lejátszóval.

(#3819) skoos


skoos
őstag

Sziasztok! Megvan az Xtrememusic kártyám, nagyon szupin muzsikál, tényleg!!! Egyetlen gondom, az, hogy a hozzáadott CDval nem tudom feltelepítani, mivel nem találta kompatibilisnek XP 32 SP2 rendszeremmel. :Y

Van valahol olyan teljes és a nem béta CD-kép file amivel fel tudnám frankón telepíteni? Jelenleg működik és megcsinál mindent, de csak a driver van telepítve és szeretnék valami AudioConsole és hasonló típusú grafikus beállítási lehetőségeket.

Mere tudok ilyen telepítőt találni?
:U

(#3820) Gabriel Dawn válasza #56474624 (#3818) üzenetére


Gabriel Dawn
tag

Értem én is, de alapjáraton a kérdés az h legyen bármiről szó egy audigy2-est azért odaver egy sima alap X-fi audio? persze h nem egetverő a külömbség mert 1iksem rossz kártya, de azért nem mind1 hogy van egy jó kazsnid és myilen motor hajtja..

(#3821) emre33 válasza skoos (#3819) üzenetére


emre33
addikt

én az elite pro -hoz két cd kaptam, egy Vistásat és egy XPset

Nemhogy összekeverted a két lemezt? :B

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#3822) KTompi válasza #56474624 (#3818) üzenetére


KTompi
aktív tag

Nekem egyedi építésű hangrendszerem van :D... Jó öreg Yamaha sztereó erősítővel (semmi sok csatorna, de még digit technika sem, igaz nem a felső kategóriából, használtan vásárolva, majd kicsit belenyúlva a beállításaiba - ilyenkor jönnek jól a spektrumanalizátorok, digit scope-k és jelgenerátorok a cégnél -, de tény, hogy jobb erősítővel jobb lenne, hiszen ez a mostani csak egy diszkrét AB osztályú erősítő, A osztályú tervbe van véve, 40-50W bőven elég bármire - legalábbis lakásban, jó hangfalak mellett, jelenleg 1-2W a csúcs, amin használom a rendszert), Klotz mikrofonkábellel összekötve a géppel (MC5000, 422Ft/m, tudom, nem high-end, de hangosítás közben már bizonyított (bár, stúdióhasználatra szánják eredetileg), igaz ott eredeti rendeltetésének megfelelően, de mindenképpen SOKKAL jobb az olcsó kábeleknél), teljesen egyedi hangfalakkal, és kiderül mekkora lesz a különbség... Nem többszázezres, high-end rendszer ez igaz (kb. 100E-ből hoztam össze, ebből a hangfalak 65E-be kerültek anyagárban).

A héten - ha minden jól megy - megérkezik az Auzentech X-Fi-m - most egy mezei X-fi Xtreme audio van a gépben próbára (péntek óta), ott is van különbség a saját Audigy2ZS Platinumhoz képest, főleg zajszintben, és kicsit kellemesebbnek is érzem a hangját az X-Finek, de a végszót az Auzen után fogom kimondani :)

Megjegyzem nem vagyok audiofil, szóval nem támasztok irreális követelményeket (sőt, meg tudok lenni 320-as MP3-ak mellett is, alatta azért már húzom az orrom)...

KTTech névre váltottam...

(#3823) #72042496 válasza #56474624 (#3818) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akinek a zenehallgatás egy komoly hobby, annak meg sem fordul a fejében, hogy számítógépről hajtsa meg a rendszert. Inenntől kezde úgy érzem ugorhatunk. :)

(#3824) Gabriel Dawn válasza KTompi (#3822) üzenetére


Gabriel Dawn
tag

Ezek szerint azért egy alap x-fi odaveri az audigy 2zs-t hangzásban?

(#3825) #56474624 válasza #72042496 (#3823) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ebben azért nem vagyok egészen biztos, hogy nem csak merő audiósznobság az egész. Számítógépes zenehallgatásnak is vannak előnyei. És nemcsak kényelmi szempontokra gondolok. De ennek a témának, ha jól emlékszem, dabadab a szakértője. Bár én inkább a vinyl híve vagyok, de ha sokféle zenét akarok hallgatni, akkor nem alapozhatok csak arra manapság.
Viszont az biztos, hogyha számítógépről zenét is fogok hallgatni, az nem X-Fi-ről fog történni. Hacsak nem digitálisan küldöm ki a jelet. De ahhoz előbb pénz kell. Az meg csóró egyetemistáknak nincs. :DDD

(#3826) #56474624 válasza Gabriel Dawn (#3824) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nade azért ez csak egy hifibb rendszer. Ott kijönnek nüansznyi különbségek is. :)

(#3827) #72042496 válasza #56474624 (#3825) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az igaz, hogy ha számítógépről akar valaki komoly(abb)an zenét hallgatni, akkor az élet az Audigy/X-Fi + konzumhangrendszer után kezdődik. :) Viszont még mindig ezt a kiépítést tartom a legjobbnak, ha az ember egy költséghatékony zenehallgatós-játszós-filmezős alkalmatosságot akar építeni.

Audióvonalon is biztosan dívik a sznobéria, viszont meghallgatva nagybátyám stereo rendszerét megértettem, miért darálja be az arra hajlamosakat itt is a gépszíj. A Ponyvaregényben talán sikerült elkapni a dolog lényegét (nem pontos idézet):
- Maha jó ez a koktél! Nem tudom, megér-e 5 dollárt, de marha jó! :)

(#3828) Gabriel Dawn válasza #56474624 (#3826) üzenetére


Gabriel Dawn
tag

Persze , midnen relatív, egyik nagy zene fan ismerősöm a 2 hangfal+erősítőre esküszik, videoton hangfal nagy böszme aza régebbi és hozzá valami szintén régo orion vag ymiylen erősítő, ha valakinek jó füle van hozzá még a szarbol is ki tudja hozni a szép hangot persze amilyet lehet csak. Józan paraszti választ várok, adott logitech z-5500 saját kategóriájában jónak számít. Audigy2 vagy X-fi audio jobb hozzá? ha ez a kettő lehetőség van csak :R

(#3829) #72042496 válasza Gabriel Dawn (#3828) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az Xtreme Audio csak nevében X-Fi, az Audigy 2 többet tud. Utóbbit vedd.

(#3830) KTompi válasza Gabriel Dawn (#3824) üzenetére


KTompi
aktív tag

Nagyon pici az eltérés... inkább csak zajszintben (általában itt a hangfalszett a limitáló, azok nem tudnak ennyit). Komolyabb X-Fi-nél nagyobb lesz az eltérés, mert tény, hogy az XTreme Audio nem teljes X-Fi, csak bizonyos szolgáltatások vannak meg (Crystalizer, CMSS-3D). Mondjuk az is kérdés, hogy mennyit használsz ki a hardveres dekódolásból pl. Dolby Digital vagy DTS esetén (én pl. az Audigy2ZS-nél sem használom...), mert azt sem tudja (mondjuk - mint utóbb kiderült, ma már egyetlen X-Fi sem tudja, kivették a driverből DRM-re hivatkozva, a hardverben megmaradt, lásd: Auzentech X-Fi).

Véleményem szerint az Audigy2ZS bőven elég egy átlagos hangrendszer mellé.

KTTech névre váltottam...

(#3831) Gabriel Dawn


Gabriel Dawn
tag

Köszönöm a válaszokat, akkoriylen téren felesleges pénzt bele őlni ha csak nem valami komoly studió munkára kell

(#3832) skoos válasza emre33 (#3821) üzenetére


skoos
őstag

Nos én csak egyet kaptam.....

(#3833) szjoci válasza skoos (#3832) üzenetére


szjoci
őstag

itt egy képfájl, de ha rákeresel a topikban az 'iso' szóra, akkor még rálelhetsz egy párra ;)
akár Balika911 #3621-es hozzászólását is linkelhettem volna :D

[ Szerkesztve ]

(#3834) skoos válasza szjoci (#3833) üzenetére


skoos
őstag

Megnézem, KÖSZI!

(#3835) emre33


emre33
addikt

Béta drivert felrakta valaki XP alá? Jobb lett? Felrakjam? (link?)

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#3836) Chalez válasza emre33 (#3835) üzenetére


Chalez
őstag

Én felraktam, hát mondjuk 1 hete van meg az X-Fi-m, nem tudom kellett-e volna valami nagy (vagy kicsi) változást észrevennem... :F

(#3837) KTompi


KTompi
aktív tag

Ha valakit érdekel Auzentech X-Fi-hez LM4562NA kimenő IC (ami cserélhető benne, ez a jobb minőségű, high-end verzió), akkor szóljon, érkezik belőle 3 db pár napon belül, ebből csak 1 db kell majd az enyémbe :)

KTTech névre váltottam...

(#3838) emre33 válasza Chalez (#3836) üzenetére


emre33
addikt

linket tudsz adni?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#3839) st81


st81
tag

Üdv!

Gondolkodom egy xtremeMusic (18 eFt), vagy egy Gamer Fatality Professional (olyan 30-35 eFt körül van) megvásárlásán.
Jelenleg egy SB 5.1 Live!-om van, amit sp/DIF-en jack-koaxon keresztül használok (denon hm-erősítő-be vezetve). Igaz, hogy a fatality-n csak optikai sp/dif van? Mert a képek alapján sima jack dugókat látok csak.
Ha esetleg valakinek van tapasztalata a Fatality, esetleg a Music hangminőségéről a Live-val összehasonlítva, kérem, ossza meg velem!

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3840) éN79 válasza st81 (#3839) üzenetére


éN79
addikt

Én Audigy 4-ről váltottam anno egy Xtreme Gamerre, és bár nincs olyan normális rendszerem mint neked, csak egy kis mikrohifi, mégis volt különbség, viszont ez számomra úgy tűnt, hogy inkább az x-fi specifikus dolgoknak, mint crystalizer-nek köszönhető. Komolyabb rendszerrel nyilván más is előjön.

(#3841) st81


st81
tag

Hopp, közben visszaolvastam. Ezek szerint a "sima" extreme Gamer-en van optikai, a Fatality-n meg flexijack.

Köszi a választ Én79!
Amikor a winamp-ot lecseréltem foobar-ra KS kernellel, már az is hatalmas változást okozott.

[ Szerkesztve ]

(#3842) Chalez válasza emre33 (#3838) üzenetére


Chalez
őstag

Na nee, :U creative.com-on fent van, hadd ne linkelgessek.

(#3843) emre33 válasza Chalez (#3842) üzenetére


emre33
addikt

jaa

Hogy hivatalos béta.

Bocsesz, nem gondoltam :R

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#3844) Kleroo


Kleroo
veterán

Hú skacok. most váltottam teljes rendszert, és most már vistám van(32bit)
felraktam a drivert(legalább jól felment:D )
de hogy ez mennyivel gyérebbül szól mint az xp-s verzió!!!
ez szánalom. :W :Y
és a kezelőfelület testreszabhatósága is nevetséges.
ez miért lehet?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#3845) Adrián29 válasza Kleroo (#3844) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Lehet mert ahogy van rossz a Vista... :U
Xp-nek volt ideje kiforrnia magát.

(#3846) Anthony28 válasza Kleroo (#3844) üzenetére


Anthony28
őstag

A Vista 64bit-es drivere jobb.Én is szívtam sokat a 32bites verzsönnel. :U

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#3847) nova001


nova001
senior tag

hello

remélem jo topicba irok :)
venék egy hangkarait mostanába mert a mostani realtek hd alaplapi nem szol rendesen stereoba (mert a hátso hangfalak 5.1 kötbe a stereó hangnál hallkabbak és torzak nem tom miért :S) ha esetleg valaki tudja vagy ötlet az jo lenne :)

néztem 2 hangkarit

Creative-Labs Soundblaster Connect
http://www.argep.hu/chart_404423.html

Sound Blaster X-FI X-MOD USB külső hangkártya
http://www.aqua.hu/index.php?id=termekek&art_id=41518&

melyiket éri meg szerintetek??
jo tom a drágábat de érdekelne menyivel job és érezhetöb e a minöség különbség
(ozaki b5 hangfalam van)

köszi

üdv

(#3848) szjoci válasza nova001 (#3847) üzenetére


szjoci
őstag

mindkét kiszemelt áldozatnak csak sztereó kimenete van, postodból ítélve ez nem lesz jó neked. Valamint miért USB-s eszközt néztél ki? laptophoz kellene?

(#3849) nova001 válasza szjoci (#3848) üzenetére


nova001
senior tag

nem csak érdeklödtem felöle :)
akkor marad a pci ;)
nem is néztem hogy 5.1esek :S:S én hülye :S

de köszi szépen akkor sima kari lesz

(#3850) szjoci válasza nova001 (#3849) üzenetére


szjoci
őstag

PCI-os creative cuccok közül a musicot vagy gamert javallanám, az audioba fölösleges pénzt ölni ;)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.