Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4551) Henryk


Henryk
aktív tag

Hali!

Rákötöttem a Z-5500-ra optikain az Xtreme Gamert, windows hangtesztnél kiis irja a dts-t meg mindent, de dts hangú filmnél stereoba megy csak. pcm 2/0 96 felirat a dekóderen.
mit, hogyan kell beállítani hozzá hogy filmek alatt is dts hangot küldjön ki? power dvd vel próbáltam dd 5.1 koncertfelvételt, és kmplayerben dts hangu filmet de semmi.

(#4552) rooland válasza Cowek (#4549) üzenetére


rooland
senior tag

Előlapi panellal tudod egyszerre, nekem is olyan van. Sőt azzal hármat is tudsz, mert előlapon van miki + digitál és akkor hátul marad még egy miki/digital-od.

[ Szerkesztve ]

(#4553) Henryk válasza Henryk (#4551) üzenetére


Henryk
aktív tag

Na végre sikerült! miután végigpróbálgattam minden beállítást kmplayerben megjelent a DTS és a DD logo a kijelzőn..

(#4554) Hulk24 válasza #56474624 (#4550) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Igazad lehet! Pl. az M-Audioról csak jókat hallottam!

(#4555) Cowek válasza rooland (#4552) üzenetére


Cowek
csendes tag

Nagyon köszönöm! :C

Üdv!

(#4556) Cowek


Cowek
csendes tag

Most már csak találnom kellene front panelt XtremeMusichoz... :F
Ha valakinek van eladó, érdekel mert a neten nem igazán találtam...

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#4557) Hulk24 válasza Cowek (#4556) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Hű az nem lesz egyszerű, de sok sikert!

(#4558) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

X-Fi Titanium-ot mikortól lehet kapni majd nálunk?

(#4559) Hulk24 válasza Alvin_ti4200 (#4558) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Én már mintha láttam volna a PH-n, 39 körüli áron!

(#4560) jaja1981


jaja1981
addikt

Sziasztok!

A kérdés a következő. Az X-FI Audio hangkarihoz van surround mixer progi? Úgy, mint a régebbi Audigy4-esemhez volt.
Feltelepítettem a gyári CD-t, de nem találom, pedig tök hasznos lenne.
Köszönöm a válaszokat.

(#4561) jaja1981


jaja1981
addikt

Most olvasgatom a fórumot, és úgy veszem le, hogy az Audigy4 jobb, mint egy X-FI Audio?

(#4562) #54715584 válasza Alvin_ti4200 (#4558) üzenetére


#54715584
törölt tag

ha jol latom ,ez mar DD live-os kartya
vagyis vegre kepes lesz digitalisan 5.1-ben is kinyomni a jatekok alatt a hangokat? :C
20-ert nem is draga

pci-e...
vagyis abba a pici pocokbe be lehet tenni a videokartya melle? :F
ezt nem ertem...
a pci-e csatolo maskeppen nez ki...nem?

[ Szerkesztve ]

(#4563) Hulk24 válasza jaja1981 (#4561) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Igen valamiben jobb az Audigy4...

(#4564) jaja1981 válasza Hulk24 (#4563) üzenetére


jaja1981
addikt

De az X-FI-nek van surround mixere, vagy nincs?

(#4565) Hulk24 válasza jaja1981 (#4564) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Van mixere!

(#4566) tupacamaru válasza #54715584 (#4562) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ez az 1x-esbe való. A videókártyáé 16x-os és sokkal hosszabb. [link]

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#4567) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Sziasztok!

Adott:
Windows Vista Ult. Hun SP1
Creative X-fi XTreme Gamer

Kártyát telepítettem a gyári cd-ről.
Update felment.

Most nézem a jobb alsó sarokban a creative volume controlt, és látom, hogy 50% körül áll a hangerő mutatója. Elindítom a zenét, és valóban sokkal halkabb, mint volt. Próbálgattam állítgatni a Creative Console-ban dolgokat, párszor kiírta a vista, hogy (mostmegnemomndommi) hibát jelzett, és leállt, stb.

Eddig csak XP-vel használtam, ott minden faján működött.

Találkozott-e valaki hasonlóval, esetleg van-e megoldás, vagy én bénáztam el valamit?

Előre is köszi:
gold

(#4568) szacsee válasza goldnarmz (#4567) üzenetére


szacsee
nagyúr

Tedd fel a legújabb drivert a creative oldaláról, szerintem az segít! ;)

(#4569) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Köszi! Lehúztam valami bétát, felzúzom, hátha.

(#4570) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdvözlet Uraim!

Van egy extreme gamer kártyám, 64 bites Vista alá melyik driver hozzá a legjobb? Az utolsóval, ami a creativ oldalán van, azzal nekem játékok alatt serceg, illetve "pattog". :S Nagyon bosszantó... :( Az is lehet, hogy nem driver hiba? :F

www.smart-bus.hu

(#4571) renato


renato
aktív tag

"üdv, lenne egy kérdésem.
látom hogy az e-mu 0404 PCI-os, és mindössze 26 ezer forint. Ez elég "olcsó", és nem is annyival több mint egy X-Fi Gamer mondjuk. A két kártya pedig gondolom ég és föld. Elsősorban játékra, zenére, és filmre használnám, zenét és videót szerkesztenék is (kezdetben valószínűleg hobby szinten).
A hangfal amit meg szeretnék venni az egy logitech Z-5450 vagy esetleg Z-5500-as.
Plusz van egy Sennheiser hd 555-ösöm is.

kb majd 10-ezerrel drágább ez a hangkártya mint a X-Fi Gamer. Megéri?
Játékoknál is simán hozza azt a szintet az E-mu? Vagy ez csak szerkesztésre ajánlott?
Hátránya lenne a másikhoz képest? Esetleg a hangcucc kevés neki?

sorry a sok laikus kérdésért, tudom olvassam végig a fórumot, de sajnos most sok a meló nem nagyon érek rá :( előre is köszöntem addig :))"

sorry, ide is bemásolom, hátha valaki ért hozzá.
közben látom hogy ez csak sztereóban adná ki a jelet (e-mu) hogy lehetne megoldani, hogy 5.1-et adjon ki? illetve esetleg valami hasonló minőségű kártya?

esetleg Audiotrak Prodigy 7.1 HFi?

jó lenne ha egy kártya elég lenne a minőséghez (+szerkesztéshez) az 5.1-hez és a jó kis játékokhoz, filmekhez is.

előre is thx mindenki :)

(#4572) -Solt- válasza renato (#4571) üzenetére


-Solt-
veterán

A youpax drivereknek van valami telepítési trükkje? Az istenért sem akar felmenni... :((

www.smart-bus.hu

(#4573) KDavid17


KDavid17
aktív tag

Üdv!
Újra tettem a Vista-t és megszeretném kérdezni, hogy a legújabb drivert szedjem le és csak azt tegyem fel vagy tegyem fel cd-ről ? és azt frissítsem?
Előre is kösz!

(#4574) tupacamaru válasza KDavid17 (#4573) üzenetére


tupacamaru
veterán

Szerintem elég ha a legújabbat teszed fel. :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#4575) KDavid17 válasza tupacamaru (#4574) üzenetére


KDavid17
aktív tag

oké, köszi! :)

(#4576) -Solt- válasza KDavid17 (#4575) üzenetére


-Solt-
veterán

Csak ne a beta drivert! Mert azt utána le nem szeded!!!

Egyszerűen nem bírom vissza tenni a beta után az egyel régebbi drivert! :((

www.smart-bus.hu

(#4577) KDavid17 válasza -Solt- (#4576) üzenetére


KDavid17
aktív tag

nem azt szedtem le hanem a 2.15-t, de ez meg nem tesz fel creative consol launchert... :(
meg pl cod2ben nem tudom beállítani eax3-ra

(#4578) -Solt- válasza KDavid17 (#4577) üzenetére


-Solt-
veterán

Én is szívok testvér! :)))

www.smart-bus.hu

(#4579) tupacamaru válasza -Solt- (#4576) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én bétát sosem tettem fel. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#4580) -Solt- válasza tupacamaru (#4579) üzenetére


-Solt-
veterán

Többet én sem fogok, csak ezen legyek túl! :))))

www.smart-bus.hu

(#4581) KDavid17 válasza -Solt- (#4578) üzenetére


KDavid17
aktív tag

én nem bétát raktam fel mégis szívok :D

(#4582) -Solt- válasza KDavid17 (#4581) üzenetére


-Solt-
veterán

Komolyan hihetetlen! Már a Vista Manager is lefuttatott mindent, de még így is minden egyes telepítésnél azzal indít, hogy újabb driver van a gépemen! Tehát a hivatalos Beta driver uninstalálása után, a hivatalos utolsó whql drivert nem bírom feltenni! Agy halál! :)))

www.smart-bus.hu

(#4583) KDavid17 válasza -Solt- (#4582) üzenetére


KDavid17
aktív tag

Driver sweepert lefuttattad?

(#4584) -Solt- válasza KDavid17 (#4583) üzenetére


-Solt-
veterán

Persze... azzal kezdtem! :(

www.smart-bus.hu

(#4585) audi100td


audi100td
nagyúr

Nekem Beta driver van vistán és nincs vele semmi gondom, mondjuk uninstallt még nem próbáltam, mivel eddig bevált.

(#4586) -Solt- válasza audi100td (#4585) üzenetére


-Solt-
veterán

Nincs benne CMSS támogatás... :(

www.smart-bus.hu

(#4587) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy itt kérdezek. Hétfőn megérkeznek új gépem komponensei és van egy komoly dilemmám. Új hangkártyát nem rendeltem és nem is terveztem venni az új gépbe, gondoltam az integrált alaplapi nem lesz olyan gyenge. Többen viszont azt mondják, hogy az integrált hangkártya megfoghatja a játékokat. Jelenlegi gépemben egy SB Live hangkeltő teljesít szolgálatot. Tudtommal a Vista nem biztosít teljes kompatibilitást ezen kártya számára. Mit javasoltok? Nagyon rossz megoldás lesz az alaplapi hangkütyü? Próbálkozzak a Live-val?

:F

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#4588) audi100td válasza -Solt- (#4586) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nálam van CMSS, mondjuk Xtreme Gamerem van, nem tudom neked milyen kártyád van.

(#4589) audi100td válasza Hókusz Pók (#4587) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Live-al szerintem ne próbálkozz vista alatt, én fel raktam valami nem gyári drivert, de jobban szólt a P35-ös alaplapi, Xtreme Gamer-t vagy Musicot kapsz kb 12k-ért használtan.

(#4590) -Solt- válasza audi100td (#4588) üzenetére


-Solt-
veterán

Az új beta driverben nincs CMSS támogatás! Ki van írva a honlapon, csak későn vettem észre! :))

Xtrem Gamer + Vista 64 bit...

www.smart-bus.hu

(#4591) audi100td válasza -Solt- (#4590) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, nálam pedig ott van a beállításoknál a konzolban, de lehet hogy valamit félreértettem, én 32 bites vistát használok, lehet hogy azért :F

(#4592) KDavid17 válasza audi100td (#4591) üzenetére


KDavid17
aktív tag

X-Fi CMSS®-3D feature is not available in Windows Vista 64-bit.
Ez van az oldalon a beta driver-nél (show details)

(#4593) audi100td válasza KDavid17 (#4592) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, nekem 32 bites vistám van, mint ahogy az előbb írtam :U

(#4594) Tonyo


Tonyo
őstag

sziasztok!

Melyiket érdemesebb megvenni?X-fi music vagy gamer?Lehet,h újabb a gamer de ránézésre komolyabbnak tűnik a music.

üdv

(#4595) KDavid17


KDavid17
aktív tag

Különben miez a X-fi Crystalizer és az SVM?
És mire jó beállítani ezeket?

[ Szerkesztve ]

(#4596) KDavid17 válasza Tonyo (#4594) üzenetére


KDavid17
aktív tag

Attól függ, hogy mihez kéne...
Játékhoz? mert akkor egyértelműen gamer, de ha másra kell pl. zenéhez akkor sztem music
De gondolom hamarosan ír valaki aki jobban ért hozzá. És szerintem használtan vegyél, nem éri meg újat venni.(természetesen amin még van garancia)
ui:lejárt a mod idő az ezelőtti hsz-nál

(#4597) Tonyo válasza KDavid17 (#4596) üzenetére


Tonyo
őstag

mind2re venném.De elvileg a music mindent tud amit a gamer nem?Ugyan úgy jó játékra.Most találtam egy musicot újonnan 16.200 az nem olyan rossz,itt 14-15 ért adják a használtat.

(#4598) KDavid17 válasza Tonyo (#4597) üzenetére


KDavid17
aktív tag

de a gamer is nagyon jó zenére meg filmekre is(saját tapasztalat)

(#4599) Henryk válasza KDavid17 (#4595) üzenetére


Henryk
aktív tag

A crystalizer az olyat csinál hogy kiegészíti neked a zenét, leginkább rossz mp3akon érezni ha felhúzod csutkára, és kapcsolgatod ki-be, hogy elvesz és hozzáad a magas és mély hangokhoz, így olyan frekin is szólnak, amik nincsenek benne a zenében. magasaknál nagyon szuper, de sajnos nem lehet szétválasztani hogy csak arra tegyen, a így a mélyet is erősíti, ami jó minőségű hangoknál már túl sok, és torzul. ezért nem használom én sem.
az SVM az a hangerősséget állítja neked hogy mindig egyenlő legyen, sok értelmét nem láttam, így ezis off nálam. funkciók közül egyedül a CMSS-3D-t használom, és csak fejhallgató beállításban a játékok miatt. a zene/film az optikán megy ezektől függetlenül.

(#4600) KDavid17 válasza Henryk (#4599) üzenetére


KDavid17
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszod! :)

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  SoundBlaster X-Fi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.