Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26451) Muffi válasza zack (#26450) üzenetére


Muffi
aktív tag

Hmm..:((( nem tudom miért nem működik a router..vagyis h nem ismeri fel..:S nekemis TP LInk Wn-722-öm van és náálam működik..:SSS
most frissítettem a legujabb nightlyra..ami tegnap jött ki..

Google Nexus 5 16Gb - White/KitKat 4.4.2; Asus Transformer Prime Tablet- V4.1.2 JB

(#26452) zack válasza Muffi (#26451) üzenetére


zack
nagyúr

Mindegy. Ezek nálam döntő szempontok. Ha valami nem okés, nem folytatom a ROM belakását. VK miért volt hiba nélküli 1 hónapig? Mert egy jó és stabil ROM.
Most rakom vissza Nandroid mentésből. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26453) felixo


felixo
őstag

Sziasztok !

Mivel érdemes, biztonságos frissíteni ?

Telón wifivel, vagy KIES-el ?

Redmi Note 9

(#26454) MunezXBK válasza zack (#26435) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez melyik romnál is fordult elő?

Felixo: Kies felejtő! :W

[ Szerkesztve ]

(#26455) Weeman1


Weeman1
veterán

Péntek van,
az új Miui-ról tud valaki valamit? :)

Xiaomi 11T Pro

(#26456) MunezXBK válasza Weeman1 (#26455) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

29.-e van, Sálmán V4 merre van? :D

(#26457) vagyula válasza Weeman1 (#26455) üzenetére


vagyula
senior tag

Itt a changelog.

miui.hu

(#26458) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Jó reggelt.
Este felraktam a telefont tölteni (usb), a gép nem volt kikapcsolva,az aksi 27% volt.
Reggel Leesett 6%-ra és elég meleg volt a telefon :F
Vajon mi lehetett az ok?
A sima töltőre rádugtam most és rendesen tölti.

(#26459) Alien! válasza Rotate (#26442) üzenetére


Alien!
senior tag

Egyébként én is azon a véleményen vagyok, hogy necces a JB frissítés S2-re. Ha azt veszem alapul, hogy a Galaxy S/S Plus/W vonalnak milyen gy*kér módon fordítottak hátat (pedig ez a teló lendítette be igazán a Samut), akkor itt sem lesz másképp. Kidobtak egy Value Pack-et ( amit pl a tmobile máig nem vett át!!), aztán legyen mindenki boldog. És az egy dolog, hogy az ugyanolyan kiépítésű Nexus megkapta az ICS-t, de az spec már k*rvára zavar, hogy minden belépőszintű csing-csung vagy márkás tábla/mobil is evvel érkezik (vagy frissítik), sok esetben jóval sz*rabb specifikációval. Én azt látom, hogy a frissítés megvonás kifejezetten érdeke a cégeknek, főleg az új modell felé terelgetés függvényében. A Samsungnál ez meg hatványozottan szembetűnő.

Ezért az s2 után a köv. telóm már biztos, hogy Nexus lesz, azt legalább becsülettel fejlesztik.

(#26460) Jadro válasza zack (#26450) üzenetére


Jadro
veterán

Nem, a CM9 nem szar, rengetegen használjuk nagy megelégedéssel. Azt érzem, hogy már úgy állsz neki, hogy úgyis valami gebasz lesz vele. Az első problémánál hagyod, ahelyett hogy megpróbálnád megkeresni a megoldást. Mivel sok embernél remekül megy a rom, így egyedi lehet a hiba és ezen neked kell túllendülni. Már ha akarsz egyáltalán. Nincs azzal se baj ha nem, csak ettől még ez nem egy szar. Mindemellett meg mindenkinek más a favoritja és használja azt ami a legnagyobb megelégedést hozza.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#26461) R2D20208 válasza C.Brigante (#26403) üzenetére


R2D20208
addikt

Na most akkor lesz majd valami ? ( egész Júli itthon vagyok ) Itt beszéljük meg ha igen.

Amúgy üdv mindenkienk ! ;)

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#26462) Rotate válasza Alien! (#26459) üzenetére


Rotate
veterán

a nem bővíthető memória miatt nálam sajna kiesnek a Nexusok... pedig én is szeretnék inkább azon a vonalon mozogni...

bár Nexus S már nekem kevés, G Nexus meg nem kéne mert nagy... és a GPU sem egy erőgép...

zack:

sztem csak a rom wifi beállításán kellett volna valami faragni :)

[ Szerkesztve ]

(#26463) MaCS_70 válasza Motyi (#26306) üzenetére


MaCS_70
félisten

Halihó!

Jogászként annyit azért hozzátennék, hogy a jogszabályi (tehát nem az önkéntes extra) garancia (aka jótállás) keretein belül a kötelezettnek (mondjuk gyári szerviz) kell bizonyítania azt, hogy a meghibásodás a nem rendeltetésszerű használat következménye.
Ergo, ha bármilyen szoftveres trükköt is találnak a telefonban (root, új kernel, stb.), olyat jogszerűen nem tehetnek, hogy teljesen megvonják a garanciát. Pont.
Minden meghibásodást egyedileg kell elbírálni. Ha mondjuk beég a kijelző, elromlik a csatlakozó, azt nem foghatják a szoftvercserére. Lehet persze fenyegetőzni, de bíróság elé már nem szívesen mennék a helyükben ilyen esetben. (Álltam már bíróság előtt összetört notebookkal, amire megállapították a jótállásos javítási kötelezettséget.)

A jótállás alapján a kötelezett (eladói oldal) bizonyít. Ettől eltérni nem lehet, a fogyasztóra nézve szigorúbb feltétel (pl. az üzletszabályzatban olyan kitétel, hogy szoftveres módosítás esetén ugrik a garancia) mint jogszabályba ütköző, SEMMIS.

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#26464) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Srácok, megint fel felvillan a kijelző?!??! Mik okozhatnak ilyen jelenséget? Energiatakarékos opció be van kapcsolva, bár nem tudom mennyit segít vagy sem..?!

Erre esetleg valami okosság?

Köszi!

(#26465) Psytech válasza Goldmen75 (#26464) üzenetére


Psytech
senior tag

3rd party appokból származó live wallpaper-k okozhatnak képernyő felvillanást. Az van fent? Ha igen, akkor a stock választékból egy statikus képet rakj be, az appot amiből van a cucc, azt töröld és reboot. Ezután pedig figyeld, hogy továbbra is maradt-e a jelenség.

(#26466) Motyi válasza MaCS_70 (#26463) üzenetére


Motyi
senior tag

Én elfogadom a válaszod, sőt amellett, hogy nem vagyok jogász én is hasonlóan gondolom.De. :) Te is tudod, hogy itt magyarországon 10-ből 1 ember vinné jogi útra az ügyet, legtöbbünknek se ideje, se pénze nincs bíróságra járni, ügyvédet fogadni és független szakértői véleményt csináltatni (ha jól sejtem ez is kellene, mert a szervíz könnyen ki tud találni egy jó "szakértői" storyt az igazára). :)

(#26467) mizu


mizu
aktív tag

Próbálok kicsit elrugaszkodni a lehetőségeimtől és nekiállnék mókolgatni. XDA-n körbenéztem, hogy hogy is lehetne nekikezdeni, de konkrét topik, pl. "i9100 ROM modding" nem volt. Nem leírásra van szükségem, csak ajánljatok olyan Win alkalmazást, amivel meglévő custom ROM-ot szerkeszthetek - kimondottan Samsung, esetleg i9100 modellekre.

Azt csináltam korábban, hogy a system/app/ mappában lévő fájlokat kezdtem ritkítani (az első HSZ-ben található) Biztonságosan eltávolítható programok listája alapján. Ez szerintem elég zöldfülű megoldás, mert találtam olyan fájl elnevezést, amit az app-ból töröltem, de a dalvik cache-ben például benne volt. Legutóbb azt csináltam, hogy ugyanezen fájlokat már a cus.ROM zip állományából távolítottam el - ezzel is megkerülve a későbbi telepítések utáni fáradozást. Viszont utóbbi tevékenységem kihatott az első indulás sikerére; a "TW indító működése leállt". Ebből következtettem arra, hogy tuti van ésszerűbb eltávolítása egyes programoknak a már meglévő ROM-okból.

▫️ PH! FAN ▫️

(#26468) dancsuri válasza zack (#26443) üzenetére


dancsuri
veterán

amit hiányolsz benn abban a pillanatban lesz benn amint felrakod rá a siyah kernelt.
(megjegyzem ennél JOBB rom nincs)

persze a módosítatlan CM9-röl beszélek

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#26469) ToMmY_hun válasza dancsuri (#26468) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Azért az hogy melyik a legjobb rom, erősen szubjektív. Nekem például az MIUI tetszik nagyon, sokan meg el sem tudnák viselni a telefonjukon. Az igények emberenként változnak.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#26470) kecsetihunor válasza dancsuri (#26468) üzenetére


kecsetihunor
aktív tag

A Siyah kernel jó, sok mindent támogat, de nálam nem a legjobb akkuidőben.

Amúgy nem próbáltam soha a a BLN-t, vagyis egyszer, de nekem azt csinálta, hogy amikor jött egy értesítés akkor folyamatosan világított a 2 led, gondoltam bár pulzálni fog mondjuk 3 másodpercenként...
Amúgy mennyit eszik?

If you want to do something with Windows, reboot. If you want to do something with Linux, be root.

(#26471) dancsuri válasza Muffi (#26449) üzenetére


dancsuri
veterán

aztz honnét vetted, hogy nincs FM rádió????????????????
rakd fel és lesz: [link]

(#26469) ToMmY_hun
majd nézz utána a Miuinak és társainak mi az alapja :K (CM)

[ Szerkesztve ]

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#26472) killmix válasza Goldmen75 (#26464) üzenetére


killmix
tag

Ilyen nekem is volt.De csak egyszer és én csak néztem a kijelzőt, hogy ez most miaf***.
De végülis elmúlt magától.( Legalábbis a telefon elromlott, úgyhogy lehet hogy még lett volna jelenség, ezt nemtudhatom .)

(#26465) Psytech
Nekem nem volt live wallpaper sehonnan se beállítva azt mégis csinálta.Egy sima kép volt a hátterem.
Szóval szerintem nem az a gázos.

[ Szerkesztve ]

(#26473) ToMmY_hun válasza dancsuri (#26471) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

A v4-nek már nem sok CM alapú programja van. Maga a rom a gyári romokra épül, ha jól tudom minden készülék esetében.

Azért hogy véleményt tudjak alkotni róla, felrakom az RC1-et. Most telepítem, kíváncsi vagyok milyen lesz. :)

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#26475) ToMmY_hun válasza ToMmY_hun (#26473) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Felraktam. Gapps csomagot hol lehetne hozzá letölteni? A hivatalos oldalon nem találok ilyet.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#26476) kecsetihunor


kecsetihunor
aktív tag

Kicsit írnátok nekem a BLN-ről? Régebb ki akartam próbálni (Illusion 1.7.2 - 2.3.6), de zavart, hogy csak úgy működött, hogy folyamatosan világított a led. Általánosan mennyit fogyaszt, lehet állítani, hogy villogjon bizonyos időközönként?

(#26477) Flashhh

Nem tudod, hogy a Dorimanx kernel tudja-e? Az is Siyah-ra épült, csak annyi a különbség, hogy a tag fejleszti napról napra aktívan. Az is támogatja az exTweak-et :)

[ Szerkesztve ]

If you want to do something with Windows, reboot. If you want to do something with Linux, be root.

(#26477) Flashhh válasza kecsetihunor (#26476) üzenetére


Flashhh
tag

Siyah kernel alapbol tudja, nemkell semmilyen progi kulon hozza, az extweaksbol lehet allitani es minden notify re reagal. Lehet allitani h villogjon, vagy "lelegezzen" ez hasonlit a regebbi nokiakon megszokott villogasra. Jo dolog amugy en szeretem nagyon.

(#26478) znagy69 válasza ToMmY_hun (#26475) üzenetére


znagy69
őstag

GAPPS

A 03.17-et tedd először, mert abban benne van a GMAIL, vagy a legfrissebbet és playről ami hiányzik.

(#26479) futor


futor
aktív tag

WANAM megmozdult !!!

v.12.1 [link]

(#26480) dancsuri válasza ToMmY_hun (#26475) üzenetére


dancsuri
veterán

innen a megfelelőt

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#26481) ToMmY_hun válasza znagy69 (#26478) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Köszönöm szépen! :) Eddig tetszik a rom. A kamerájáról mi a véleményetek? Jobb vagy rosszabb mint a gyári samsung?

C programmers never die, they are just cast into void.

(#26482) znagy69 válasza ToMmY_hun (#26481) üzenetére


znagy69
őstag

Nekem ez annyira nem mérvadó, mert alkalomra elég volt, egyébként meg fényképezőgépet használok.

(#26483) MuKi^


MuKi^
csendes tag

Sziasztok!

Pár hétig fent volt nálam a VK rom, azonban előfordultak fagyások, belassulások illetve valamiért nagyon gyorsan merült az akksi. Sajnáltam váltani, mert nagyon kézre álló, sok lehetőséget kínáló ROM volt, talán eddig az egyik legjobb amit kipróbáltam. Az akku idő miatt sok romot kipróbáltam és végül ráleltem erre a ROMra: VK--V5.1.2 [Jkay Support] Restyling by Blur75

Egy az egyben a VK funkciók, sőt talán még jobb kezelhetőség. 4 napja van fent, eddig nem volt sem fagyás, sem belassulás és az akku idő is nagyon jó (mostanában kicsit hektikusan használom a telefon, amikor lesz jó viszonyítási alap írok pontos adatokat).

Apróságok, amik nekem fontosak és nagyon tetszenek:
- főképernyőn létrehozol egy mappát, azonnal feldobja az összes többi alkalmazást és csak bepipálod miket szeretnél ebbe a mappába
- ugyanez igaz az alkalmazás képernyőre is
- alkalmazás képernyőn választható mi szerint rendeződjenek az ikonok
- jelöli az újonnan feltett alkalmazásokat, nem kell keresgélni, azonnal látni melyik ikon új
- méretezhető widgetek
- méretezhető gráf
- gördülékeny működés

Szóval, ha valakinek hasonló problémái voltak az eredeti VK rommal mint nekem, azoknak bátran ajánlom kipróbálásra.

Nem vagyok nagy mágus a ROM elnevezésből gondolom, hogy valóban csak egy kicsit átdesignolt rom, de valamiért működésben mégis nálam jobban működik mint a sima VK.

(#26484) Szelley válasza killmix (#26472) üzenetére


Szelley
senior tag

Szerintem már írtam...ezt lökjétek fel, és nézzétek meg dob-e ki alkalmazást. Ha igen, ajánlatos azt letörölni! Valamint ezzel a "partial wakelock" menüpontban meg lehet nézni melyik alkalmazás keltegeti a telefont ;)

(#26485) ToMmY_hun


ToMmY_hun
senior tag

Nos, találtam pár dolgot ami nem tetszik. A Calendar alkalmazás fehér színű, amivel nem is lenne baj, de nagyon nem illik a fekete-kék felülethez. Ugyanez a bajom a messages alkalmazással is. Raktam fel másik témát, de az nem változtatta meg a dolgot. Továbbá hiányzik az MIUI-ban megszokott teljes oldalas notification bar-on lévő kapcsolótábla is. A kamerát még kipróbálom, de ha az sem lesz olyan mint a gyári samu, akkor ma délután megy is vissza a legújabb macska. :(

C programmers never die, they are just cast into void.

(#26486) belashx


belashx
senior tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy CM9-ben (RC1) miért nem tudom elmenteni az egyéni fényerő beállításokat? Állandóan visszaáll alapra, ami nekem túl sötét. Külön progit nem akarok feltenni, mert eddig nem volt túl jó tapasztalatom, meg különben is. :)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#26487) killmix válasza Szelley (#26484) üzenetére


killmix
tag

Most nekem ez már nem lényeges, mert mint írtam telóm elromlott, most szervízben csücsül. (még egy jó ideig szerintem... :( )
De azért köszi! Ha megint lesz esetleg ilyesfajta problémám, akkor már tudni fogom mit csináljak.

[ Szerkesztve ]

(#26488) znagy69 válasza belashx (#26486) üzenetére


znagy69
őstag

Ez is egy hibája a CM9-nek, hogy nagyon lassan áll be, ha automatán van a fényerő, sajnos.

(#26489) HUTCHDB válasza vagyula (#26457) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

mar felvettem a kapcsolatot Wajk-kal..... ;)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#26490) belashx válasza znagy69 (#26488) üzenetére


belashx
senior tag

Vannak ehhez kapcsolódó beállítások, de engem egyenlőre nem a sebessége, hanem a fényereje zavar. :D

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#26491) C.Brigante


C.Brigante
veterán

erre az lpb re kiváncsi vagyok mert a szingapúri romokat jóra csinálták már előzőleg is, de az LPI új zélandi is érdekes lehet....

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#26492) znagy69 válasza belashx (#26490) üzenetére


znagy69
őstag

Ezt próbálom elmagyarázni, ha sikerülne beállítanod automatára, akkor egy darabig várni kell mire a fényerő jó lesz. Lassan áll be a megfelelő fényerőre.

HUTCHDB A Vajk miért van lemaradva verzióban?

[ Szerkesztve ]

(#26493) Richard! válasza R2D20208 (#26461) üzenetére


Richard!
addikt

:Y :C

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#26494) belashx válasza znagy69 (#26492) üzenetére


belashx
senior tag

Mindenekelőtt köszönöm, hogy foglalkozol a kérdéssel.

Én pedig azt próbálom elmagyarázni, hogy nem menti el, amit beállítok. Mentés után kilépek, aztán vissza, és az alapon van. ennek nem sok köze van a "válaszidőhöz". Azt majd beállítom, ha elmenti úgy, ahogy szeretném. :))

Az automatán belül is be lehet állítani, hogy adott fényértékhez(amit érzékel), mekkora kijelző fényerőt rendeljen, ezt nem menti el a rohadék. :DD

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#26495) znagy69 válasza belashx (#26494) üzenetére


znagy69
őstag

Én értettem Te mit mondasz. Nem marad automatán. De bocsi.

(#26496) futor válasza HUTCHDB (#26489) üzenetére


futor
aktív tag

:C véégre ! Egy hónapja már nincs.

(#26497) HUTCHDB válasza znagy69 (#26492) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

dolga volt az elmult hetekben.
egyebkent en a 8-i verziojat hasznalom, hibatlan....nem is ereztem, hogy frissitenem kellene :)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#26498) R2D20208 válasza HUTCHDB (#26489) üzenetére


R2D20208
addikt

Ciao uram ! Én meg felkerestem, hogy nem-e vállalná HTC 1X - re valami finomság elkészítését. :) Van nagyon jó alap. Amúgy van valami jó v4 - es téma, amit ajálasz nekem ? Egyenlőre MIUI CM , AOKP vonalon szeretnék mozogni. Attól függ mit tudok kihozni fogyasztásból. ( magok kikapcsolása stb stb )

[ Szerkesztve ]

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#26499) HUTCHDB válasza R2D20208 (#26498) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

szia!
igazabol a temakkal gond van az s2-n, mivel a samsung alap nagyon bekavar.
tehat, tobb v4 tema jol megy mas keszulekeken, viszont ezen nem.
de mindjart keresem neked a linket a temakhoz!

ITT is van.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#26500) Alien! válasza belashx (#26486) üzenetére


Alien!
senior tag

sajnos minden cm9 alapú romnak ez a gondja. Sz*r a fényérzékelés.

tedd fel a lux nevű programot, ennél saját magad állíthatőd a fényerőt bizonyos környezetekhez (iroda, kocsi, stb). Ergo mindíg a neked kényelmes beállítás lesz a telón.
Elképesztően jól működik, minden forintot megér a pro verza:

LUX

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung Galaxy S2 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.