Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) rétisün válasza Telda (#17200) üzenetére


rétisün
veterán

már akkor ott van, amikor legelőször odaérek a skadovskba. elképzelhető, hogy a braz modban benne sincs Kard, ez s.n.i.p.e.r. modos kép.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17202) Telda válasza rétisün (#17201) üzenetére


Telda
addikt

Emlékszem most már rá másik modokból. De ott is mikor beszéltem vele, valami olyasmit mondott, hogy még nem vagyok alkalmas, mikor legközelebb vissza mentem, már nem volt ott senki.

(#17203) bunfi


bunfi
őstag

Ha nem től nagy kérés, valaki be tudna nekem linket adni a Braz modhoz és a magyarításához? ez az SGM-en alapszik, ha jól olvastam, de mennyire más mondjuk mint egy enot sgm 2.2?

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#17204) Alienhun79


Alienhun79
tag

Itt a MISERY 2.01 -es patch, de vártam már: [link]

tesztoszteronstalkerista

(#17206) Antonius1978 válasza shield (#17196) üzenetére


Antonius1978
addikt

Lehet hogy az en figyelmemet kerulte el vegsosoron...

Alienhun : akkor az szoppancs, hisz igy nem tudod vegigvinni a jatekot.

Ilyen teren a WIP a legjobb mod, soha nem fagyott ki, legfeljebb 2-3x, es azt is azert, mert a virusirtom epp frissitett.

Telda : az Enotban is benne volt az a ficko...de az SMG 2 Geonezis addonban mar nincs, pedig a banditak ott vannak...

(#17208) Stalker78 válasza Antonius1978 (#17206) üzenetére


Stalker78
tag

Nem pontosan ugyanaz a tag lesz mint az sgm2.2 - ben,de lesz aki majd adja az erdőgazdaság bandita-mentesítését.

(#17198) Telda azért kiabálnak mert a feladat szerint nem elég visszaszerezni a fegyvert hanem meg is kell ölni a tagot.

[ Szerkesztve ]

(#17209) Stalker78 válasza Alienhun79 (#17204) üzenetére


Stalker78
tag

Lejárt a szerk. idő.
Elég szép hosszú lista,de ha jól láttam ajánlott új játék kezdése.Mindegy én egyenlőre folytatom azt majd kiderül mi lesz.

(#17210) #65675776


#65675776
törölt tag

Warezre mutató linkeket nem kellene beírnia senkinek sem...

(#17211) ViZion


ViZion
félisten

Bocsánat, ez mire/kire vonatkozik? Lehet, h nem láttam vmit?
A modok úgy tudom ingyenesek, csak az alapjáték fizetős. Vagy mi történt? :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17212) #65675776 válasza ViZion (#17211) üzenetére


#65675776
törölt tag

A modokkal nincs is baj, de amikor valaki olyan "csomagban" linkeli valamelyiket, amelyikben szerepel az egyébként nem ingyenes játék is, az már warez.

(#17213) Telda válasza Stalker78 (#17208) üzenetére


Telda
addikt

Igen, csak én valami köztes megoldást keresetem, hogy leadom a fegyvert és nagy a barátság, illetve a tagot sem kell kicsinálni az állomáson, mert nem akartam a zsoldosokkal kikezdeni.

Ezt most csináltam, hellóóóó :).

(#17214) shield válasza Antonius1978 (#17206) üzenetére


shield
Topikgazda

Jól láttad, csak utána írtam be. Köszi hogy szóltál. Így könnyebb ráakadni. :)

Telda, Kard ott volt amikor a Szkadovszkra értél és kb. azt is mondta amit írtál. Utána eltűnt.

A bandita vezér (szkadovszkon, most nem jut eszembe a neve) ad olyan küldetést, amikor üzlet kötéskor vigyázni kell a banditákra az Erdőgazdaságban. Érdemes elvállalni, de ha ügyelsz arra hogy senkit nem lősz le akkor a zsoldosok sem fognak haragudni rád és a banditák sem. Én azt játszottam el, hogy oda csaltam zombikat, kutyákat és szerencsére kétszer sikerült kisóriást is becsalni. Annyira lefogytak, hogy simán kitudtam nyírni őket és egy sem tudott meglógni így teljesen semleges maradtam. Ütős képződmény is zsákmányom lett.

Van több képződmény is amit el kellene neveznünk.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#17215) Antonius1978 válasza shield (#17214) üzenetére


Antonius1978
addikt

Azert mondom :)

Milyen kepzodmenyeket ? Ird be ide angolul oket.

(#17216) Stalker78 válasza Telda (#17213) üzenetére


Stalker78
tag

Sajnos ebben az esetben az nem járható út így szól a feladat fegyver + a tagnak örök vadászmezők.Az mondjuk tényleg érdekes,hogy honnan tudják,hogy nem ölted meg.Á már tudom az a gonosz AI megsúgta nekik. :DDD

(#17202) Telda Talán azért hajtott el,mert a feladathoz bizonyos rang kell és neked még gondolom nem volt meg.Pl hiába van pénzed freedom (duty) exora,ha nincs 560 - as rangod nem veheted meg.

[ Szerkesztve ]

(#17217) Telda válasza Stalker78 (#17216) üzenetére


Telda
addikt

Fent van a Geo mod is mindjárt megnézem abban ott van-e Kard.
Amúgy megéri a banditákkal jóba lenni?

(#17218) #90933760


#90933760
törölt tag

Na mi van Sztókerek. Nekem elázott a gépem úgyhogy rég nem olvastam ide be. De lett új alaplap, csak még a hűtéssel gondok vannak.

Szóval megjelent a Misery 2? Na és kurva jó?

(#17219) ViZion válasza #90933760 (#17218) üzenetére


ViZion
félisten

Jajj főnök, ne má'! :Y
A vodka tönkrevágta? Azt meg hogy? Elvileg nem kellene, h kinyírja, mi történt? :U Vizes topikot inkább nem követem, gondolom Te is látod mi megy ott.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17220) Stalker78 válasza Telda (#17217) üzenetére


Stalker78
tag

Nincs benne az tuti egyszer Bagoly mellett megjelent egy tag és adta küldetést (bandita-mentesítést).Banditáknál 2 - 3 küldetés van.Az első Jack megölése,fegyver visszaszerzése.A második egy távcsövet kell visszahozni Chapaev - nek jupiterről (az egyik embere segít átjutni és mutatja a térkép hova kell menni érte).A harmadik pedig a kereskedőnek kell valamit visszahozni és azt hiszen ennyi van náluk.Küldetéseiket meg lehet csinálni aztán úgy is le kell vadászni őket.

(#17221) #90933760 válasza ViZion (#17219) üzenetére


#90933760
törölt tag

Menet közben folyt bele, de egy egész kancsónyi úgyhogy nem volt nehéz tönkremennie. Töltöttem fel a tartályt azt letörött a kancsónak a füle és ahogy leesett a gépház oldalára pont beleborult, mert a gép meg fekve volt.
Az az igazság fel akarom számolni és visszatérni léghűtésre, de annyira nem veszi senki a cuccokat hogy lehet érdemes akkor visszarakni, különben csak porosodik a polcon. Ezen filózok, de most úgy sincs pénzem, úgyhogy van idő gondolkodni.
Addig a procit s370 bordával hűtöm, meg fűztem bele még pár bordát, az el is van egész jól mert jól alulfeszelhető. A vidivel vagyok gondba azon a gyári hűtés bordája van és egy 12 centis venti fújja, de túlmelegszik úgyhogy játszani nem lehet vele csak netezni. Mer' ugye a gyári hűtése az nagy nyomású irányított ventivel megy jó bika hangon, a 12 centis levegőjének a fele meg elmegy a nagyvilágba. Kartonpapírból meg nincs kedvem dobozt csinálni köré.

Néztem videót a Miseryről, egész jónak tűnik. Kár hogy angol. De azért majd jó lesz benne bóklászni, meg valamennyire így is tudom csinálni csak nem nagyon értem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17222) Telda


Telda
addikt

Jött ki mostanában valami SGM 2.2 alapú mod, illetve hol tudnám megnézni?

(#17223) Balathruin


Balathruin
veterán

Üdv mindenkinek! :)
Jelenleg SGM 2.1-el tolom a játékot és az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudok eljutni az extra területekre? Agroprom-ba el tudtam menni, de a másik kettőbe nem.
Előre is köszönöm a válaszokat. :R

(#17224) cs1rk3 válasza Balathruin (#17223) üzenetére


cs1rk3
tag

pripyat után lehet majd kapsz.egy küldetést is :)

(#17225) Balathruin válasza cs1rk3 (#17224) üzenetére


Balathruin
veterán

Rendben, akkor a mod tényleg a sztori után indul be. :)

(#17226) shield


shield
Topikgazda

Aki a BRAZ-zal játszik, vett már Exoskeletont? 250000-ért vettem egy (szabadságos)-t és érdekessége, hogy írja van neki légzőberendezése, de nincs sisak része. Úgyhogy használom tovább a régi sisakom. Ha nano exost veszünk, akkor is kell sisak ami nincs álcázva? Ez érdekes lesz. :F

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#17227) Stalker78 válasza shield (#17226) üzenetére


Stalker78
tag

Az SGM 2.2 - ben is lehetett az exokhoz sisakot feltenni.Szerintem a nanoexohoz is kell majd sisak és ha jól rémlik a suitokhoz nem kell sisak,mert azokon van.

(#17228) Antonius1978


Antonius1978
addikt

Az lenne a kerdesem, ha emlekszik valaki, hogy a Geonezisben, mikor es hogyan jelenik es hol a monolitos ficko, akit magammal tudok vinni Pripyatba ?
A tudosoknal fuggoben van meg 2 ugy, az egyik az orzesuk, a masik a bioradar, amihez ossze kell szedjek meg 3 huscafatot es 2 szikrancsot. 1 huscafat mar megvan.
Es valami kell meg tortenjen, mert a pilotat nem tudom megkerni hogy csatlakozzon, habar Garik mar elment Pripyatba.
Mondjuk a Szabadsagot vagy a Szolgalatot is fel tudom kerni hogy orizzek, de nem tudom ha ezt valasztom, akkor a monolitos megjelenik-e egyaltalan.

Van egy masik kerdesem, mert nem ertem hogy mit kell csinaljak : van Szkvadovszkon az az vadasz, Magpie vagy mi (magyarul mar elfeldtem hogy mi a neve), es o mondta hogy menjek Nitrohoz, hogy csinaljon ugynevezett spliner granatot M68as fajtat.Na en Nitronak vittem olyan szerelodobozt, amivel tud is csinalni ilyen granatot, vettem is vagy 3 darabot, de Magpie b@szik ra, nem tudom neki odaadni. Akkor itt most vajon hol a hiba ?

(#17229) shield válasza Stalker78 (#17227) üzenetére


shield
Topikgazda

Akkor jó, mert eddig nem találkoztam még a kínálatban vele. Végül is ha esetleg tudok nano ruhát venni akkor lesz érdekes, hogy álcázva legyen az egész karakter, mert kicsit hülyén nézne ki ha a fej álcázatlan marad.
Esetleg a ruha álcáz mindent? Értem ez alatt ha a sisak nem nano akkor is álcázva lesz?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#17230) Stalker78 válasza Antonius1978 (#17228) üzenetére


Stalker78
tag

Kószára gondolsz?Ő ugyanott található ahol az alapjátékban (Konténerraktár és Volhov rakétatelep között).
A másik kérdésedre:
kell 10 db M68 - as gránát (Hawaii - nál vehető 3 db - ként) és ha megvan akkor kell odamenni Nitrohoz és vagy 5 - ször kell a listából az M68 - at választani és ekkor elkészül az a gránát amit az ügyfél kért.

(#17229) shield Milyen álcázásra gondolsz?Itt nem úgy működik a nanoruha,mint a Crysis - ban.

Alienhun79

Jót tett a Misery - nek a patch egész játszható lett (végre 20 kg súllyal nem akar séta közben meghalni a karakter)

[ Szerkesztve ]

(#17231) Antonius1978 válasza Stalker78 (#17230) üzenetére


Antonius1978
addikt

Epp ez a baj, hogy nincs ott...most mit tegyek
Granat : igy mar ertem, szoval 10 db kell neki, a szoveg parat emlit...akkor megoldom, koszi.

(#17232) shield válasza Stalker78 (#17230) üzenetére


shield
Topikgazda

Tegnap is lenyomtam néhány alfást és amelyiken nono volt azt épp hogy észrevettem, alig lehet látni őket. Néha csak sejteni lehet, hogy hol tartózkodik ezért gondoltam az álcázásra. Másként kellene értelmeznem a nano-t? Akkor hogy működik? :F

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#17233) Stalker78 válasza Antonius1978 (#17231) üzenetére


Stalker78
tag

Várj talán majd előkerülnek hanem akkor sajnos elfelejtette odatenni a játék őket.Gránát: igen 10 kell mindig duplázza majd őket és utoljára elkészül a brutál-gránát.

(#17232) shield Akkor passzolom a dolgot nem játszok/tam azzal a moddal.Misery 2 van terítéken.

[ Szerkesztve ]

(#17234) Telda


Telda
addikt

Hali!

Találtam most egy elég érdekes modot Winter of Death a neve. Először úgy gondoltam, hogy csak egy sima téliesített átirat, de nem. Zatonban kezdünk és nem a megszokott helyen, hanem a szennyvíztelepen. Első küldetés, hogy védjem meg a bázist a rossz fiúktól. Utána elküldenek a Skadovskra és ahogy nézem itt is teljesen új küldetések vannak. Eddig nem tűnik rossznak, majd később elválik. Ha valaki kedvet érez hozzá a moddbn megtalálja "Winter of Death English All-in-one" néven.
Kedvcsinálónak pár kép.



Kitörés közeleg.


(#17235) pisti666 válasza Telda (#17234) üzenetére


pisti666
tag

mivel igen csak szeretem téli helyszínek ezért ha befejtem way in pripyat ez lesz következő. köszönet az értesítésről.

Debreceni páros (daa-raa és én) By:PindurAnna "Hajtsd végre a küldetésedet minden erőddel. Ne ess kétségbe az utolsó leheletedig. Érd el, hogy a halálod számítson!"

(#17236) shield válasza Telda (#17234) üzenetére


shield
Topikgazda

Jól néz ki. Most néztem meg, már begyűjtöttem januárban. Mikor lesz kipróbálva azt nem tudom. Legalább 150GB Stalkeres cuccom van. :D

Milyen a téli hatás, értem ez alatt, ropog a hó a lábad alatt vagy látszanak a lábnyomaid?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#17237) Telda válasza shield (#17236) üzenetére


Telda
addikt

Hát szép is lenne, de nem látszik a lábnyom (én is ezt néztem meg elsőnek) :). Viszont a folyók, tavak vize be van fagyva.
Ami picit illúzió romboló, hogy tiszta, vagy minimálisan felhős égboltnál is esik a hó :).

[ Szerkesztve ]

(#17238) Alienhun79 válasza Stalker78 (#17230) üzenetére


Alienhun79
tag

Na igen, ezt a javítást vártam, így már simán át enged Jupiterre nem omlik össze.

tesztoszteronstalkerista

(#17239) Alienhun79 válasza shield (#17236) üzenetére


Alienhun79
tag

Egy kicsi gond még van ezzel a móddal, nagyon rövidke, jó meg minden, de egy pár küldi és vége is.

tesztoszteronstalkerista

(#17240) Alienhun79 válasza Stalker78 (#17230) üzenetére


Alienhun79
tag

Nálad, ha vissza viszel fegyver fejlesztő kiteket mi történik ? Nálam nem engedi fejleszteni a fegyvereket, és állandóan crashal, folyton kidob mi után megitatom vodkával és tuningolni szeretnék.

tesztoszteronstalkerista

(#17241) ViZion


ViZion
félisten

WiP-et is feladom. :U Nálam nincs radar, se normális térkép. A küldik nagy része kész, nem spawnolnak új mutik, kihalt az egész. Amik függő küldetések, azokat meg össze-vissza mutatja a PDA. Pl. a Pripyat-ban megmentendő katonát Yantarban jelöli. Megmentettem, de semmi, nincs új küldi a csapatnál, de a csapat megtalálása küldetés sincs kész, pedig dolgoztam nekik. Lesz@rom, valahogy ez a bug tenger egyet jelent a Stalkerrel. Raknának alá vmi normális motort, mert ez a sok szívás sem normális. Kipróbálom majd a téliesítettet, kár, h a retek moddb-ről nem lehet tölteni, majd megkeresem máshol.

Complete mod az más történet?

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17242) Balathruin válasza ViZion (#17241) üzenetére


Balathruin
veterán

A Complete mod az csak grafikát javít. (tudtommal)

(#17243) Dhampir válasza ViZion (#17241) üzenetére


Dhampir
félisten

Én szívesen végigtolnám mégegyszer a WiP-et. :B

(#17244) Telda válasza ViZion (#17241) üzenetére


Telda
addikt

Nekem is pont ez volt a bajom vele, hogy nem születtek újra az ellenfelek, így egy idő után csak egy sima szaladgálás volt, az üres pályán.

(#17245) ViZion válasza Telda (#17244) üzenetére


ViZion
félisten

Ezt még feldolgoztam volna, de a küldetésekből is meghüjült pár. Nincs kedvem szívni vele. Szeretem a hangulatot, jó a kerettörténet, de ennyire férc munkát kiadni... :W
Gyakorlatilag csak a CoP-ot tudtam végigjátszani, pedig az összes megvan. Letöltöm mindjárt a télieset, ha sikereül :)

Ezt nem hiszem el: elsőre tölti moddb-ről. Ilyet még nem keféltem... :U

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17246) shield válasza ViZion (#17245) üzenetére


shield
Topikgazda

Eddig a Braz-ra sok rosszat nem tudok mondani. Egy hülye dolog van benne, amikor egy csomagot ("tüzüjáték") kell elvinnem egy szolgálatosnak a hídon túlra, ami persze csapda. Az hagyján hogy várnak az alfások, de a szolgálatos is ellen lesz és ráadásul halhatatlan lett. Még a gauss sem árthat neki. Le is lenne sz@rva de ott bóklászik a szennyvíztisztítónál és mindig megtámad amikor legalább tíz zsoldost kell lenyomnom. Nagyon örülök neki. :C
Mostanában kissé akadozik a játék, mindegy hogy DX9 vagy DX11-ben játszok. Gondolom itt már kellene új oprendszer.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#17247) Telda válasza shield (#17246) üzenetére


Telda
addikt

Én most hármat is nyúzok egyszerre, de meg kellene már egynél állapodni.
A Braz és a Geo nagyon hasonló, de picit a Braz felé húz a szívem. Megvan nekem is tüzijátékos küldetés, ha hazamentem megcsinálom, kiváncsi vagyok nekem bugos lesz-e. De eredetileg az úgy volt, hogy mikor átadtad nekik a csomagot, fel is robbantak nemsokkal utána.

Illetve most ez a Winter of death amivel még játszom, ami szintén nem olyan rossz. Eddig még egy olyan küldetéssel találkoztam, ami az eredeti játékban is benne volt, hogy Nitrónak kell alkatrészeket vinni a cementgyárból. De gyanítom, hogy nem egy hosszú játék.

A Braz-t végig vitte már valaki, ha nem egyek el a helikopterekkel, itt is megvan a zombiölés?

(#17248) shield válasza Telda (#17247) üzenetére


shield
Topikgazda

Remélem megmarad a zombi ölés. A Stalkerekkel mentem mérést végezni (egy Stalkerrel mert a többit kinyírták a tudós bunkernél) a Hamukupachoz Kopacsi mellé. Ott nem nagyon siettem és jöttek a zombik ezerrel, rengeteg cuccot gyűjtöttem be.
Most egy Exoskeleton (Szolgálat)-ban feszítek. Nem volt rajta fejlesztés hamar szétlőtték. Gyorsan vissza mentem Kardánhoz és szerencsére fillérekért fejlesztett a vodka után. Előbb nyomatom neki a vodkát azután jöhet a munka. Amit csak lehetett fejlesztve lett, sajna még nincs kalibráló szerszáma, azért át kell menni Pripyatba. Nitrónak még egy készletet sem találtam. Nem is tudom hol keressem. :F

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#17249) bunfi


bunfi
őstag

A Brazban is az SMG-ben lévő lehetséges előfordulási helyeken találhatók meg a szerszámok/teleporterek?

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#17250) ViZion


ViZion
félisten

Nah itthon is vagyok, winter cucc letöltve, este kipróbálom! :D fap-fap-fap :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.