Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) hubai1979 válasza shield (#17547) üzenetére


hubai1979
őstag

Win 7 64 bites rendszert használok . Nálam a mód tökéletesen megy . Annyi ,hogy én Direct x 9-et használok , full grafikával. A nanoexoknak a golyóállóságot jelző csíkkal ne foglalkozzál,mert ha feltuningolod ugyan úgy fog védeni ,mint ha fel lenne húzva.

Egyszer olvastam valamelyik módnál,hogy nem ajánlják a Direct x 10-et,mert mikor csinálják ezeket a módokat belepiszkálnak a grafikai dolgokba meg a tököm tudja még ,hogy mibe. És ebből kifolyólag könnyebben összeomlik. Mióta én ezt olvastam, a a játékot Direct x 9-ben használom ,azóta 6-7 óra hossza játék után sem omlik össze egyszer sem a játék. És már az egész sgm móddal kipróbáltam. Utoljára az sgm 2.2 English All-in-one móddal, pedig abban minden benne van.

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#17552) shield válasza Telda (#17548) üzenetére


shield
Topikgazda

A fenébe, eszembe nem jutott volna az a kereskedő. :Y Akkor futja a fejlesztésre.
Csak pár darabot adtam el belőle kb. 40-45E-ért darabját és a többi komoly fegyverből is csak 1-2 darabot. A tucat fegyverek árából javíttatok. Nálad mi újság nanoval, nem csinál ilyen hülyeséget?

bunfi nálad jól mutatja?

hubai1979 én is Win7 64biten játszom és Direct X 9-et használom, de mostanában kissé akadozik akár melyik DX-ben fut. Valószínűleg már újra kellene telepítenem az oprendszert.
Remélem igazatok van a páncéllal kapcsolatban, az lenne ám a szívás ha tényleg nem lenne golyóállósága. :)

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#17553) Telda válasza shield (#17552) üzenetére


Telda
addikt

Én is csak véletlenül vettem észre, persze addigra már én is eladtam jó pár Gaus fegyvert Hawaiinak.
Nem vettem olyan nano exo ruhát, csak egy sima exo van, azt fejlesztettem ki. Ha lesz pénzem, akkor megnézem.

(#17554) rétisün válasza bunfi (#17546) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól emlékszem, a moddb-ről töltöttem, a 3 gigás verzió (itt a topikban azt ajánlották)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17555) hubai1979 válasza rétisün (#17554) üzenetére


hubai1979
őstag

[link]

Ezt próbál ki,ezt a linket.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#17556) Balathruin válasza rétisün (#17554) üzenetére


Balathruin
veterán

Adnál egy linket? Moddb-n nem találtam és egy 1,3 GB-s verziót töltök le (pár perc és kész).
Szerk.: Túl aktív a fórum. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17557) rétisün válasza hubai1979 (#17555) üzenetére


rétisün
veterán

köszi, már kaptam hozzá egy linket privátban :R

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17558) Balathruin válasza rétisün (#17554) üzenetére


Balathruin
veterán

Találtam megoldást arra a hibára! Simán átneveztem a mappát amiben volt, mert sok benne a pont és a cirill betű. Megnyitom Setup.exe-t és megy is! :)

(#17559) Balathruin


Balathruin
veterán

Braz első probléma.
Megjegyzés: Ez ugyanaz, mint az OL2010-nél. :(((
Esetleg van rá megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#17560) bunfi válasza shield (#17552) üzenetére


bunfi
őstag

Nálam is rosszul, de ettől függetlenül megfog ezt azt.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#17561) PeL válasza Balathruin (#17559) üzenetére


PeL
addikt

VGA kártya kevés lesz. Nem támogat akkora méretű textúrákat mint amit a mod használ.

(#17562) Stalker78 válasza Telda (#17545) üzenetére


Stalker78
tag

Szép látvány ennyi halott mutánst látni. :C
Mikor a misery 2 - ben itt jártam kaptam 2 db kisóriást,2 db Controllert,1 Kísértetet aminek már a hangjától összeesett a karakter (védelem nélkül) meg pár kutyust.Zatonban Gontával a Kiméra kinyírása után még odavezett a játék 20 db kutyust (vak,pszeduó).

[ Szerkesztve ]

(#17563) Balathruin válasza PeL (#17561) üzenetére


Balathruin
veterán

Értem. Akkor valahogy lehúzom felére, hogy legalább a cuccok egy nagy része látható legyen.

(#17564) shield válasza Balathruin (#17563) üzenetére


shield
Topikgazda

Eredmény?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#17565) Balathruin válasza shield (#17564) üzenetére


Balathruin
veterán


Ezt sikerült összehozni.

(#17566) rétisün válasza shield (#17564) üzenetére


rétisün
veterán

a 3-ból egy mentést visszatöltött, úgyhogy onnan játszok tovább. majd, mer' most mindjárt meló.....(tudom, nem engem kérdeztél :N )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17567) Balathruin válasza rétisün (#17566) üzenetére


Balathruin
veterán

Nekem a 3 utolsó mentésből pedig egyet se... Majdnem elölről kell kezdenem. :(((

(#17568) Dhampir válasza rétisün (#17557) üzenetére


Dhampir
félisten

Milyen linket? :F

(#17569) rétisün válasza Dhampir (#17568) üzenetére


rétisün
veterán

torrent linket a ~3 gigás braz 1.6.1-hez, amit hubai is linket fentebb

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17570) Balathruin


Balathruin
veterán

Úgy tűnik, hogy ez a Braz nem lesz nálam hosszú életű. Meg akarom csinálni a bandita tábor támadását (mod küldetése) és pár másodperccel a támadás megkezdése után crashel a játék és lefagy az XrEngine.exe. :W Jó lenne, de a mentéshiba és ez az állandó crash nem valami jó. (-1 küldetés, előrehaladás elvesztése) A másik hiba a bolond látótáv. Egyszer 1 km, egyszer 200m és majdnem mindig nő, vagy csökken. Ez csak azért zavaró, mert lassítja a játékot (ami alapból 10 FPS alatt megy...). :(( Éjszaka. A mostani (az első nem volt világos) olyan, mintha nappal lenne, teljesen nagy világosság. Lámpa/éjjellátó felesleges. :(((
A jó oldalát is leírom azért, mert így ez túl sok negatív.
SGM extrák mellé új ellenfelek, felszerelés, kitörés, hangulat -> más játékélmény. Szóval jó lenne ez a mod, de nálam nem nagyon játszható. :(

(#17571) ViZion válasza Balathruin (#17570) üzenetére


ViZion
félisten

A winter of dead -ban volt minden fehér (havas), de a sötét részek még lámpával is katasztrófa volt, ha bekapcsolt lámpával mentettem el, akkor töltés után a hó még fehérebb volt... Hát igen, a STALKER legnagyobb baja a félkész motor. Szomorú. Ha akarnának pénzt keresni, kiadnák vmi modern motoron (Cryengine, Frostbyte, Unreal engine, etc...), sokan megvennénk.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17572) dodopek válasza Balathruin (#17570) üzenetére


dodopek
addikt

Akkor játszd a SGM 2.2-t(az alverziót találd ki magadnak), vagy a Way in Pripyat-ot

(#17573) Balathruin válasza dodopek (#17572) üzenetére


Balathruin
veterán

Az lesz, de csak akkor, ha totál játszhatatlanságig jut el a mod, vagy elegem lesz belőle.

(#17574) Balathruin válasza Balathruin (#17573) üzenetére


Balathruin
veterán

Ez be is következett, mert a fém lepattanásban van valami hiba. :( (Ami elég szívás, mert sokszor van a játékban.) Kár... Pedig szívesen játszanák rajta, főleg ott a minigun, meg a nanoruha is. :O
Bár azért megpróbálom megkeresni, hátha kijavítható. Ha nem, akkor a játék kezdésre berakom az összes cuccot és legalább letesztelem.

(#17575) shield válasza Balathruin (#17574) üzenetére


shield
Topikgazda

Valaki mindig szív egy moddal, nekem a Way in Pripyat-al van gondom. Egy ponton mindig lefagyott és sajna nem tudtam folytatni. Azért a mentését megtartom, hátha egyszer tudom folytatni. Ezeknél a modoknál bármi előfordulhat, sajnos. :F Az előző Braz verzió engem is megszívatott.
Braz melyik verzióját telepítetted?

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#17576) Stalker78 válasza Balathruin (#17570) üzenetére


Stalker78
tag

Nálam se.Ma álltam neki másodszor és Chapaev - nél kifagyott és onnantól számítva a 6. mentést sem töltötte be.Részemről ennyi volt.Azért köszönet a megosztónak és a fordító fórumtársaknak. :R

(#17577) ViZion válasza shield (#17575) üzenetére


ViZion
félisten

Az underground utáni fagyást el lehet kerülni, át kell állítani dinamic dx9-re azt hiszem. Dodopek oldalán írta is talán.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17578) Balathruin válasza shield (#17575) üzenetére


Balathruin
veterán

#17555 Hozzászólás linkjéről szedtem le. Nem 1,3, hanem 3GB-s.

(#17579) Antonius1978 válasza shield (#17575) üzenetére


Antonius1978
addikt

A fenebe, hogy ez nekem hamarabb nem jutott eszembe - amig meg a WIP volt felteve : elkuldod a mentest valakinek - akinel nem fagy ki -, megcsinalja a kuldit es a mentest visszakuldi.
Pel mesterrel mi is csinaltunk ilyent az ENOT kapcsan. Igaz hogy nem tudtam betolteni az o menteset.
Esetleg csinalhatunk olyat, hogy elkuldom az en menteseimet, es azzal jatszol...

VIZION : sajna Shieldnek sehogy sem mukodott...erdekes, mert nalam nem volt semmi gond, a legstabilabb mod volt amivel valaha jatszodtam.

(#17580) rétisün


rétisün
veterán

ez micsoda egy trógerság má' ilyent idetenni svu (vagy svd) helyett :((( értem én, hogy a Васи́лий Григо́рьевич За́йцев ilyennel irtotta a németeket (vagy nem :D ), de akkor is......

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17581) rétisün válasza rétisün (#17580) üzenetére


rétisün
veterán

ja, meg strelok stukkere sincs ott a levele mellett a cementgyár alatt.

ja, meg le is fagyott. asszem a vírusírtó tett be neki, és ha tegnap is ez volt, akkor lehet hogy megint 5-el korábbi mentés megy majd :O talán.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17582) Balathruin válasza rétisün (#17580) üzenetére


Balathruin
veterán

Ne becsüld alá, nagyon is halálos fegyver! :K Maxig tuningolva nagyon pontos, ezzel irtottam ki a zsoldosok központját SGM-ben (100-150m-ről). 2x lőttem mellé, egyszer nyakas, de a többi mind headshot volt. :D Mellesleg a hangja is brutális.
Szerk.: Kopottal csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#17583) rétisün válasza Balathruin (#17582) üzenetére


rétisün
veterán

muszáj lesz használnom, más sniperem nincs jelenleg, csak egy vintar (vintorez?) de ahhoz alig van lőszer, meg valahogy nekem nem jön be :(

majd egy kicsit felpiszkáltatom valamelyik szerelővel.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17584) Balathruin


Balathruin
veterán

Ha már nem működik a Braz, megkerestem a magyarosításból hiányzó fegyvereket/páncélokat.
[link] (Igen, paint :D )

(#17585) ViZion válasza rétisün (#17583) üzenetére


ViZion
félisten

A Winterben jártam úgy, h volt sniper csúzli pár, meg találtam is... de lőszer NEM volt. Úgy, h egyáltalán NEM :( Se zombiknál, se embereknél, se kereskedőknél. Jó hogy csak javítottam, de nem tuningoltam fel a csúzlit. Elraktam dobozba, de a végéig nem találtam skulót hozzá. Távcsőnek meg kicsit nehéz lett volna... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17586) Telda válasza rétisün (#17580) üzenetére


Telda
addikt

Ez a fegyver egy f*s, én egyből el adtam, a Vintar meg meg van mókolva, mert csak egyes lövést lő, azt is iszonyat lassan, számomra használhatatlan volt. Majd az alfáktól lesz jóval jobb sniper. Meg még lesz tőlük Gaus puska is, onnantól te leszek a zóna királya :). Fejelsztve lesz célkereső is. Bár én közelre, távolra az AEK-971-et használom, szerintem ez a legjobb.

(#17587) Balathruin


Balathruin
veterán

Braz magyarosításból hiányzó képződménynevek.
[link]

(#17588) shield válasza ViZion (#17577) üzenetére


shield
Topikgazda

Én állítgattam, de nem találtam el olyan beállítást amivel tovább ment volna underground-nál. Majd egyszer még próbálkozom majd vele.

Antonius1978 ez jó ötlet, amikor folytatni akarom akkor megbeszéljük. :R

Balathruin köszi a képeket. Azt a láthatatlan Exoskeleton-t eddig még csak az alfásokon láttam, eddig sehol nem lehetett venni vagy szerezni, sajnos.
Ezekből a képződményekből még egyiket sem sikerült begyűjtenem.

rétisün sajnálom hogy nektek nem megy a mod, pedig elég jó. Annyit azért még hozzá tennék, hogy olyan rendszeren nem szerencsés játszani ahol van vírusírtó és esetleg fent egy csomó kodek. Régen is probléma volt sok játékkal mert a "k-lite codec pack" megakasztotta. Sok játéknak tettek be a különböző codekek. Látod még nálam is előfordul hogy valamelyik mod nem megy pedig én olyan rendszeren játszom ahol se net, se vírus írtó, stb...
Előfordulhat, hogy nekem a DX SDK pack tesz be a régebbi játéknak. Ezzel nekem szépen mennek az újabb játékok miközben olvastam hogy másoknak gondjaik van vele. Amint látom nekem is két rendszert kell csinálnom, az egyik a régi a másik az újabb játékoknak.
Ma még erre a laptopra is új rendszert kell raknom, amin most írok, mert a winfos XP 4.4GB duzzasztotta magát és a laptop gyorsasága vetekszik a csigáéval.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#17589) rétisün válasza shield (#17588) üzenetére


rétisün
veterán

nálam (egyelőre) megy, a tegnap esti fagyás után simán ment tovább, szóval én folytatom :))

kodek pakk nincs fenn (kmplayert használok, ahhoz nem kell pluszban) az nem zavarhat be.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17590) shield válasza rétisün (#17589) üzenetére


shield
Topikgazda

Végre egy kis örömhír.
Az előbb elfelejtettem megírni, hogy engem jupiteren szívat, tegnap este óta van hogy sokszor egyszerűen kilép. A Sniperben volt épp ezen a pályán gondjaim, akkor javasolta valaki, ha sok cuccot halmozok fel janovban akkor az okozhat gondot. És igaza is volt, amikor átcuccoltam zatonba akkor megszűntek a fagyások vagy kilépések már nem emlékszem. Most ebben is épp cuccolok, remélem segíteni fog.
Örülök hogy megy neked is. Jó vadászatot!

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#17591) Balathruin válasza shield (#17588) üzenetére


Balathruin
veterán

Nincs mit. :)
Esetleg megpróbálom kikapcsolt nettel és vírusirtóval, hátha akkor valamivel jobb lesz, bár mások is írták, hogy a Braz kicsit instabil. Mindenesetre gyanús nekem a fém lepattanós crash, lehet az is a gépem hülyesége. :((( (Innen is látszik, hogy nem újabb játékokra lett kitalálva.) Más: De nekem legalább nincs bajom a magokkal. :DDD
Szerk.: Kodek nincs a gépemen, szóval az nem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

(#17592) shield válasza Balathruin (#17591) üzenetére


shield
Topikgazda

Úgy látszik nekem is beindult a szopatás, nem akar menteni. :W Megpróbálok betölteni egy előbbi mentést.
Előbbi mentés betöltve, új mentés....kilép.. :W :W :W

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#17593) shield


shield
Topikgazda

Azt hiszem ma már nem lesz játszás, lesz rendszer telepítések. Nem is lenne nagy gond, csak pár száz GB-ot kellene átmásolnom nem létező tárhelyre. :O

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#17594) Dhampir válasza shield (#17593) üzenetére


Dhampir
félisten

Másik szerveren? :F

(#17595) Balathruin válasza shield (#17592) üzenetére


Balathruin
veterán

Én meg túlterheltem a játékmotort azzal, hogy 10000 kg a max súly, elején megkapom az összes fegyvert, a legjobb artikat, mellé rakás töltényt és minden halottnál ott az 5 toolkit meg az összes fegyverleírás. Teljesen lelassult a játék. Nem spawnol normálisan, nem reagálnak rendesen az NPC-k, a küldetések. Teljesen megbolondítottam a játékot. :DDD

(#17596) Telda válasza Balathruin (#17595) üzenetére


Telda
addikt

Amúgy azt én is észre vettem és nem csak ennél a modnál, hogy ha teli van a batyu vagy 300kg cuccal, rosszabbul megy a játék.

(#17597) ViZion válasza Balathruin (#17595) üzenetére


ViZion
félisten

...ha minden megvan az elején, akkor mi a cél? :U
Barangoláshoz sem kell minden, csak egy jó exo/SEVA, meg egy strapabíró automat, távcsővel, skulóval. Néha még sörétest és snipert sem cipelek, mert minek? Azért nem olyan nagyok a pályák, futós exoval egy perc alatt a ládámnál vagyok (kivéve WiP mod)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17598) Dhampir válasza ViZion (#17597) üzenetére


Dhampir
félisten

Ja, meg néha szégyen a futás, de hasznos. :D

(#17599) Balathruin válasza ViZion (#17597) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha nem működik a mod, akkor hogyan szerzem be a cuccokat? Ezért rakom be a legelejére az összeset. :) De ha nekikezdek a játéknak így és nem crashel, megpróbálom megint mindenféle hackerkedés nélkül is.

(#17600) ViZion válasza Balathruin (#17599) üzenetére


ViZion
félisten

nah, légy őszinte, akkor is kicsit fura a logikád. :DDD
de úgy csinálod, ahogy akarod.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.