Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17651) Telda


Telda
addikt

Köszönöm a válaszokat!
Nekem Nitro a bevált technikusom, Ő nem tudta fejleszteni, akkor el látogatok a tudósokhoz.

Játszotta már valaki ki a Braz-t? Ha elmennek a helikopterek, utána lehet még mit csinálni?

(#17652) shield válasza rétisün (#17650) üzenetére


shield
Topikgazda

Csak az a gond, hogy ezek az üzenetek oroszul vannak. Ez számomra megnehezíti a dolgot, de ha van ötlet akkor szívesen fogadom.

Telda ezeknél a fejlesztéseknél nincs választás, csak Novikov.
Én még csak most állítom össze a csapatot Pripyatba jutáshoz. Én is remélem, hogy lehet zombi vadászatot rendezni.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#17653) Physicist03 válasza shield (#17649) üzenetére


Physicist03
senior tag

Gondolom a "text" mappában van az is.

(#17654) rétisün válasza shield (#17652) üzenetére


rétisün
veterán

ja, hogy az orosz szövegeket.....ahhoz nincs ötletem :(

ha már braz...én úgy vettem észre, hogy nem ott vannak a cuccok, mint az sgm 2.2-ben (szerszám, gps-konduktor) a rakétatelepen pl. gránát konvertálót találtam, a hamukupac anomáliánál meg acélsiakot, ahol szerszám szokott lenni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17655) Balathruin válasza rétisün (#17654) üzenetére


Balathruin
veterán

Erről jut eszembe, én más spawn-t kaptam a modban, mivel a szerszámok is teljesen máshol vannak, meg a személyre szabott vintar is a jelzés mellett volt, nem a tetőn. :(

(#17656) Balathruin válasza Physicist03 (#17653) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem, a gameplayben van az SGM_dialogs.xml-ben!
Szerk.: Legalábbis ott van orosz szöveg.

[ Szerkesztve ]

(#17657) Balathruin válasza Balathruin (#17656) üzenetére


Balathruin
veterán

Most már tényleg megtaláltam és a scriptek közt van. vsm_names és vsm_news_text-ben vannak a szövegek, de értelmetlen jelek, szóval szerintem ki kellene valahogy törölni őket, mert nem nagyon hasznos és csak lassítja a játékot. (Nálam szokott akadni ha jön ilyen üzenet.)

(#17658) shield válasza Balathruin (#17657) üzenetére


shield
Topikgazda

Köszi, megnézem talán lehet kezdeni vele valamit. Én is azt vettem észre, hogy nem tesz jót a játékmenetnek ha egyszerre több üzenet érkezik.

Honlapra tettem fel szerszám lelő helyeket. Nem tudom mennyire okésak az oldalak, mert egyszer minden jó, máskor meg valami nem látszik. Az atw-s oldalon lehet hogy nem látni őket, de az allalla.com-on azt hiszem jó. Már tele van a hócipőm, rohadtul nem stimmel valami az oldalakkal.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#17659) Dhampir


Dhampir
félisten

Egy régi laptopon ATI Radeon 3650M-el (+ Intel Core 2 Duo P86002.4 GHz procival) közepes részletességgel futtattam a WiP-et Windows Vista 32-bites operációs rendszeren.

Egészen tűrhető volt, de bizonyos helyszíneken már beszaggatott, például Cordonban a Törés anomáliánál.

Szerintetek a fenti szerény konfiguráción lehetne javítani a játékélményen? Mit érdemes lejjebb venni?
Jobb eredményt érhetnék el 64-bites Windows 7 alatt?

(#17660) bunfi válasza Dhampir (#17659) üzenetére


bunfi
őstag

Az attól függ, mennyi benne a ram. Ha 4gb akkor nem sokkal leszel előrébb a 64 bites oprendszerrel, de ez mondjuk a videómemória függvénye is.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#17661) Dhampir válasza bunfi (#17660) üzenetére


Dhampir
félisten

4 GB, de legalább többet használhatna fel a rendszer, illetve a játék. A videomemória viszont alapból elég kevés; 256 MB.

(#17662) Dhampir válasza Dhampir (#17661) üzenetére


Dhampir
félisten

(#17663) bunfi válasza Dhampir (#17661) üzenetére


bunfi
őstag

Akkor 3840 tud címezni az oprendszer, mint rendszermemória, viszont a 256 memória az nagyon kevés. DX9 és minél alacsonyabb textúra és speciális effektminőség.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#17664) Dhampir válasza bunfi (#17663) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, megpróbálom majd eszerint beállítani, ha pár nap múlva az upgraden túl leszek. :R

(#17665) ZetorGumi válasza Stalker78 (#17644) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Köszi. :R

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#17666) hubai1979 válasza shield (#17658) üzenetére


hubai1979
őstag

Főnök véletlenül nem tudod,hogy ami álca ruha van 1 millióért az azonos avval,ami az egyik alfáson van az a láthatatlan cucc ?

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#17667) Balathruin válasza hubai1979 (#17666) üzenetére


Balathruin
veterán

Az egy külön Exoskeleton ami sugárzik, de láthatatlan. Az 1000000 RU-s álcaköpeny az azért olyan drága, mert (gondolom) nehezebben vesznek benne észre. Leírásban is írja: 35% álcázás.

Más: Az elektromos pénzt holt tudom átváltani? A bankároknál nincs rá lehetőség, pedig ott kéne...

(#17668) bunfi válasza Balathruin (#17667) üzenetére


bunfi
őstag

Brazban nem váltja, hanem egyből valódi pénz lesz belőle.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#17669) Balathruin válasza bunfi (#17668) üzenetére


Balathruin
veterán

Értem. Eddig nem tűnt fel. :U

(#17670) hubai1979 válasza Balathruin (#17667) üzenetére


hubai1979
őstag

Köszi :K :K :K

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#17671) bunfi válasza Balathruin (#17669) üzenetére


bunfi
őstag

Nekem is csak akkor tűnt fel, amikor a végjáték után 6,5 millió rubel befektetésem szállt és a hullákból lett vagy 600 rubelem, nehogy éhenhaljak.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#17672) Balathruin válasza bunfi (#17671) üzenetére


Balathruin
veterán

Amúgy én hülyeségnek tartom, hogy elvesznek a cuccaid a végén. SGM 2.1-ben le kellett lassítanom a játékot kb. a negyedére, hogy eldobáljam a fegyvereket/páncélokat mielőtt kidobja a választást, hogy maradok, vagy megyek, mert nálam volt minden értékes cucc. Viszont a pénzt későn vettem észre, nekem is elszállt ~200000+50000 befektetés és ami nálam volt 100000-150000 RU.
A játék vége után még marad valami küldetés a modban? Érdemes maradni?

(#17673) bunfi válasza Balathruin (#17672) üzenetére


bunfi
őstag

A 400 zombi, meg egy-két apróság. Frakciómelók, amik nem az alapjáték részei. Meg lehet járkálni és "ökörködni", fegyvereket felkutatni és kipróbálni, artifacteket gyűjteni, statot maxolni, sgm rejtekhelyeket megtalálni. De nagyjából inkább fakultatív a dolog, mintsem muszájság.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#17674) Stalker78 válasza Balathruin (#17672) üzenetére


Stalker78
tag

Megoldás arra, hogy ne vegye el a játék a cuccokat a kivonulás után!
(Physicist03 - től)

Keressük meg ezt: gamedata\configs\mod_parameters\mod_params.ltx
Megkeressük a következő sort: freeplay_robbery_actor = true a true-t kell átírni false-ra. Ennyi az egész

[ Szerkesztve ]

(#17675) Telda


Telda
addikt

Lassan én is a Braz végéhez közeledek. Van valakinek valami új mod ajánlata?

(#17676) dodopek válasza Telda (#17675) üzenetére


dodopek
addikt

Sniper elite v2... :D

Én most nagyon rákattantam. :)

(#17677) Telda válasza dodopek (#17676) üzenetére


Telda
addikt

Nem köszönöm :).

Valami Stalker modra gondoltam, mert meg kell lenni a napi zóna adagnak.

(#17678) dodopek válasza Telda (#17677) üzenetére


dodopek
addikt

Most nézegetem, hogy a SoC-hoz is rengeteg mod va.Vagy kizárólag CoP? Ugorj át abba a topicba, hátha találsz valami jót...

(#17679) Telda válasza dodopek (#17678) üzenetére


Telda
addikt

Clear Skyhoz is linkeltek egy jó modot, azzal is elkezdem játszani, csak az a bajom ezekkel korábbi részekkel, hogy a CoP-hoz képest nagyon fapadosak.

(#17680) shield válasza hubai1979 (#17666) üzenetére


shield
Topikgazda

Exoskeleton Láthatatlan: ahogy már írták más szerkó és ennek az álcázása 90% a köpenyével szemben. Senki sem írta eddig hogy talált volna játék közben vagy egyáltalán lehet-e venni valahol.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#17681) dodopek válasza Telda (#17679) üzenetére


dodopek
addikt

Ez igaz.Nekem is ezért a kedvencem a CoP...

(#17682) Balathruin válasza shield (#17680) üzenetére


Balathruin
veterán

A fájlok azt mutatják, hogy a tudósoknál lehet venni. De ha nem lehet sehol sem szerezni, akkor (ha egyszerű) megoldom a rendelhetőséget.

(#17683) rétisün válasza Telda (#17679) üzenetére


rétisün
veterán

én is elkezdtem a SoC-ot (asszem) a complete moddal, de valahogy tényleg olyan fapados, nem is nagyon játszok vele :(

ha végzek a braz-al (ami persze még odébb van :D ) lehet a s.n.i.p.e.r. lesz megint (zatontól, szerencsére megvannak a mentéseim) nekem az jött be a 2.2 sgm variációk közül...

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17684) shield válasza rétisün (#17683) üzenetére


shield
Topikgazda

Sniper nekem is nagyon bejött, csak kicsit stabilabb lenne. Én is gondolkodtam rajta, hogy elkezdem még egyszer, mert pár dolgot elcsesztem benne.

Balathruin ha megoldható a hozzájutás az engem is érdekelne.

rétisün a SoC Complete szerintem azért jó játék, én meg voltam elégedve vele. A Ficsoport foglalkozik megint vele. Fi " Feliratozás illesztése a SoC Complete modhoz", még mindig 79%-on áll. CoP Complete 96%. Ha tényleg elkészül akkor érdemes lesz megint neki ülni.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#17685) Balathruin


Balathruin
veterán

Miután végigterminátorkodtam a Brazt, szerintem (én is) megnézem a snipert. :) Legalább lesz benne kihívás, mivel Misery-t, vagy azt tartalmazó modot még nem játszottam. :D
Szerk.: Kár, hogy egyszerre többen nem lehet story-t játszani. :( (Bár ha lenne is, nem tudnám hasznát venni...)

[ Szerkesztve ]

(#17686) Telda válasza Balathruin (#17685) üzenetére


Telda
addikt

Hát igen, nagyon jó lenne egy Co-op a CoP-ba :DDD .

(#17687) bunfi válasza Telda (#17686) üzenetére


bunfi
őstag

Az összes többibe is! Meg a SGM-be! Meg mindegyik modba!

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#17688) Balathruin


Balathruin
veterán

A sniper modból van angol verzió, vagy esetleg van hozzá magyarosítás?

(#17689) hubai1979 válasza Balathruin (#17688) üzenetére


hubai1979
őstag

SGM 2.2 Enot edition magyarosítása frankón működik.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#17690) Balathruin válasza hubai1979 (#17689) üzenetére


Balathruin
veterán

Rendben, köszi. :R

(#17691) Dhampir válasza bunfi (#17663) üzenetére


Dhampir
félisten

Windows 7 64-biten már szépen viszi az ATI Radeon 3650M a WiP-et. Ezekkel a beállításokkal használom:
-Statikus megvilágítás
-Közepes részletesség
-1280x720 felbontás

(#17692) rétisün válasza dodopek (#17676) üzenetére


rétisün
veterán

ez mitől v2 ?

annak idején végigjátszottam a sniper elite-t, tetszett :K talán még meg is van valahol...

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17693) hubai1979


hubai1979
őstag

[link]

Ha érdekel valakit.

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#17694) Balathruin válasza rétisün (#17692) üzenetére


Balathruin
veterán

Azért, mert a második rész. :DDD A legnagyobb extrája a röntgenes lövedékáthatolásos cucc.

(#17695) Dhampir


Dhampir
félisten

Másodjára elkezdtem a WiP-et, de nem fogom végigvinni.

Végre a Kisóriást nem engedtem be a bázisra, még azelőtt sikerült leteríteni.
Így hát megmentettem a bajtársaim életét. Tartoztam nekik ennyivel a korábbiak miatt, amikor utánam jött és a szegény kapuőrrel végzett.

Végre a Vintorezt is megtaláltam a hídnál lévő vasúti kocsin. Ezt az első játék során nem leltem sehol.

(#17696) dodopek válasza Balathruin (#17694) üzenetére


dodopek
addikt

Elég komoly látvány... :D

Nézd!

(#17697) hubai1979


hubai1979
őstag

:C :C :K :K :K ;] ;]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#17698) rétisün válasza dodopek (#17696) üzenetére


rétisün
veterán

ez is külső nézetes? az első rész mintha az lett volna :F

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17699) Antonius1978 válasza hubai1979 (#17697) üzenetére


Antonius1978
addikt

Az ismeretlen fegyverekrol te is keszits kepet, az egyiken latok valami tavcsovas cuccot, a jobb ablakban.

(#17700) dodopek válasza rétisün (#17698) üzenetére


dodopek
addikt

Igen, az. Hátul fenn követ a kamera. Nagyon fura a Stalker után... :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.