Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) hubai1979


hubai1979
őstag

[link]

:F :F
Itt van Shield főnök.

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#16652) Antonius1978 válasza hubai1979 (#16647) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ez melyik mod ? Elkuldheted nekem is, hogy forditsak...

(#16653) PeL


PeL
addikt

átírtam nagyjából angolra a GOTZ addont az SGM 2.0 all-in-one repackhoz amit David.m.e. oldaláról lehet lehúzni, ha esetleg érdekelne valakit

http://www.mediafire.com/download/chqpabge4go5pws/gotz_eng_for_sgm20_geonezis-all_in_one.zip

[ Szerkesztve ]

(#16654) shield válasza hubai1979 (#16651) üzenetére


shield
Topikgazda

Bocs, de megint félre értettük egymást. :D
Az egész angol nyelvi packot nem tudtam letölteni, azt szeretném átnézni.

Antonius1978 ez a CoP SGM Braz 1.6.1.1 mod.
Kb. 5 hsz-al feljebb van egy link (#16646) hubai1979, de nekem nem sikerült letöltenem. Neked talán menni fog.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#16655) shield válasza PeL (#16653) üzenetére


shield
Topikgazda

Köszi, elmentettem. A játék is már itt csücsül a tárolómban. :)

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#16656) Antonius1978 válasza shield (#16654) üzenetére


Antonius1978
addikt

Nos, a masodik hivatkozasrol le tudtam tolteni.Mint latom egy resze le van forditva, viszont hemzseg a helyesirasi hibaktol.
Ha gondoljatok, akkor nekifoghatok a meg le nem forditott reszeknek is.

(#16657) Stalker78 válasza PeL (#16653) üzenetére


Stalker78
tag

Pontosan mi ez az addon?

(#16658) hubai1979 válasza shield (#16655) üzenetére


hubai1979
őstag

[link]

Itt a teljes angolosítás.Ez a link nem működik.Föltöltök egy másikat.

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#16659) PeL válasza Stalker78 (#16657) üzenetére


PeL
addikt

Lehet vele teleportálni, pénzt addolni, itemet addolni, NPC-t vagy mutánst spawnolni meg ilyesmik. De cheat funkciója van leginkább...

(#16660) Stalker78 válasza PeL (#16659) üzenetére


Stalker78
tag

Köszi :R Nem fogom használni nincs rá szükség (nem szeretek/akarok csalni)

(#16661) hubai1979 válasza shield (#16654) üzenetére


hubai1979
őstag

[link]

Ez működik.Antonius1978
Ha van kedved segíts,innen letudod tölteni a teljes angolosítást.

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#16662) hubai1979 válasza Antonius1978 (#16652) üzenetére


hubai1979
őstag

[link]

Itt olvashatsz róla.

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#16663) Antonius1978 válasza hubai1979 (#16661) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ezt ertsem ugy, hogy az XML amit feltoltottel es felig le volt forditva, az csak egy resze a modnak, tobb resz van amit le kell forditani ?
Persze nekifogok majd valamikor...

UI : valaki ert a fegyverek varialasahoz ? ugy ertem, hogy nem az adataihoz, beallitasaihoz hozzapiszkalni, hanem meghatarozni, hogy milyen fegyverek legyenek benne...az Enot es a WIP fegyvereit lehetseges volna osszevonni ???

[ Szerkesztve ]

(#16664) Alienhun79


Alienhun79
tag

Jó fordítgatást fiatalok, én is segítenék csak azt tudom lefordítani ami előttem az üvegen van :SÖR :B Még a végén besegítek, aztán lesz nektek a terpeszállásból - terepszállás :B

tesztoszteronstalkerista

(#16665) hubai1979 válasza Antonius1978 (#16663) üzenetére


hubai1979
őstag

Az angolosításból ezeket a XML fájlokat szedtem ki és ezeket kezdtük el lefordítani.

st_dialogs_jupiter xml 224,6 k Ezt elkezdte egy ismerősöm

st_dialogs_pripyat xml 57,2 k

st_dialogs_zaton xml 168,5 k Ezt én kezdtem el

st_quests_jupiter xml 37,7 k

st_quests_prityat xml 16,0 k

st_quests_zaton xml 40,8 k

A többi még szabad még azt nem kezdtük el.Nem akarjuk a fegyvereket meg a többit csak küldetéssel kapcsolatos mondatokat.Nem tudom ,de remélem csa :F :F :F k ennyit kell lefordítani,hogy végig lehessen játszani a módot.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#16666) hubai1979 válasza Alienhun79 (#16664) üzenetére


hubai1979
őstag

Te mindig jó kedvet csinálsz estére. :C :C :C :C :C

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#16667) ZetorGumi válasza Alienhun79 (#16664) üzenetére


ZetorGumi
addikt

a Sör szót a világ összes nyelvére le tudod fordítani ugye? :DDD

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#16668) Antonius1978 válasza hubai1979 (#16665) üzenetére


Antonius1978
addikt

Na es az osszes angol szoveghez hol ferek hozza ?

(#16669) xFreex válasza Antonius1978 (#16668) üzenetére


xFreex
aktív tag

(#16661) hubai1979

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#16670) xFreex válasza hubai1979 (#16665) üzenetére


xFreex
aktív tag

Nem akarok beleokoskodni, de leszedtem amit linkeltél angolosítást és az alapján meg amit felsoroltál xml-eket azt kell mondanom, hogy ezeket felesleges fordítani, csak be kell másolni az alapjáték magyarításából. Ha nem tévedek akkor ezek az xml-ek semmi extra szöveget nem tartalmaznak, ami a móddal kapcsolatos.

Ami viszont a móddal kapcsolatos azok így kezdődnek: SGM_ (pl:SGM_tasks)
Szerintem ezek adnak hozzá az alapjátékon kívüli új szövegeket.

Lehet, hogy tévedek. Akkor bocsi. :U

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#16671) hubai1979 válasza xFreex (#16670) üzenetére


hubai1979
őstag

Basszus ,jó hogy szóltál már 3 x 4x kértem tanácsot ,hogy ezeket kell-e vagy mást és senki se írt vissza csak te .Segíts már legyél szíves,hogy melyiket szedjem ki.

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#16672) shield válasza hubai1979 (#16671) üzenetére


shield
Topikgazda

Ma egész nap ezzel foglalkoztam. Az első 26 fájlt megcsináltam, felhasználva a meglévő fordításokat. Egy az egyben nem lehet felhasználni a fájlokat mert vannak változtatások és vannak dolgok amiket megkevertek benne. Vannak benne új szövegek.
Lesz pár mondat amivel nem boldogulok, később felrakom ide, aki tud legyen szíves segítsen!

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#16673) PeL válasza xFreex (#16670) üzenetére


PeL
addikt

Az SGM 2.2-ben speciel voltak plusz szövegek a következő alap fájlokban is:

st_quests_zaton.xml
st_quests_jupiter.xml
st_dialogs_zaton.xml
st_dialogs_jupiter.xml

Bele kell nézni fájlba majd az alap játék szövegfájljába is, hogy ugyanazok -e a stringek, mert ha nem akkor valószínű lesz ott eltérés.

<string id="jup_a6_azot_quest_mech_end_complete_dialog_36">
<text>Akkor, sok szerencsét!</text>
</string>

Pl ez egy string, az első sorban van a header vagy ID, azokat kell összenézni hogy az alap fájlhoz képest van e benne új.

(#16674) Antonius1978 válasza shield (#16672) üzenetére


Antonius1978
addikt

Ha bevagod ide, megnezem.

PEL mester, te ismersz egy olyan kepet, ahol az osszes jatekban hasznalt targy (fegyver, kepzodmeny, pancel stb) egy fekete hatteru kepre van rateve ? Ha igen, az milyen mod ? Talan a Misery lenne ?
Csak azert kerdem, mert ma nezegettem a magyar gyartasu fegyvereket, es egy oldalon lattam egy olyan AMP-69 kepet, ami benne van ebben a fekete hatteru kepen.

(#16675) xFreex válasza PeL (#16673) üzenetére


xFreex
aktív tag

Bocsi.
Én nem hasonlítottam össze, csak párat elolvastam és lefordítottam, az alapján meg már olvastam őket magyarul ingame.
Még 1x bocsi.
Akkor marad az időigényes fordítás. :(((

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#16676) PeL válasza xFreex (#16675) üzenetére


PeL
addikt

Hát nem öt perces munka az biztos :) Mi is csak azért végeztünk Leo-val viszonylag gyorsan az SGM 2.2-vel mert az 1.7-ből és a 2.0 nagy részét át tudtuk ültetni, de még így is elég tetemes mennyiségű szöveg maradt google angol. Ha mindent nulláról kellett volna csinálni biztos eltelt volna 2-3 hétig mire végzünk vele még kettőnknek is.

(#16677) dodopek


dodopek
addikt

Szerintetek milyen mondat legyen a WiP oldal elején MP3ban? Eredetileg arra gondoltam, hogy "get out of here stalker", de ugye nem elzavarni akarom... :D

(#16678) ViZion válasza dodopek (#16677) üzenetére


ViZion
félisten

Good hunting stalker...?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16679) - = Zk = - válasza ViZion (#16678) üzenetére


- = Zk = -
félisten

+1.. (Y)
ahogy Szidorovics mondja, a SoC elején ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#16680) PeL válasza dodopek (#16677) üzenetére


PeL
addikt

"Welcome aboard our swamp icebreaker, hah!'" :D

(#16681) Dhampir válasza dodopek (#16677) üzenetére


Dhampir
félisten

Nyalka hangon a szinkronizált Clear Skyból:

-Mit akarsz Sztalker? Mi bajod?

Fosztogató:

-Mingyá megjógáztatlak a Viperrel. Ali Baba most nem ér rá. Eriggyél vagy fürödjél.

Reszketeg:

-Már vártalak, gyerünk transzfúzióra!

Szidorovics:

-Most jöttél meg és még mindig itt vagy?!

Vérszívó:

Megérkeztél? Ez szívás.

Irányító:

-Nem tudom magamat kontrollálni. Segíts!

(#16682) shield válasza Antonius1978 (#16674) üzenetére


shield
Topikgazda

Turn using power supply for detector on.
Turn using power supply for detectors on, not allowing the detectors to operate without it.
------------------------------------------------------------------------------------
Compact and lightweight Ingram M10 is built on the scheme, when the part of its shutter runs over the barrel.
The shutter is free, its mirror with drummer are shifted at the rear. Shooting is conducted with opened shutter.
USM provides conducting of single and automatic fire, the switch of the modes is located on the left side of the weapon.
Cocking handle is located above the receiver, what allows you to use it with either hand.
When shooting the handle moves with the shutter.
------------------------------------------------------------------------------------
Valamelyik modban láttam egy ilyesmi képet. Még arra is gondoltam, hogy milyen jó lenne "kiollózni" belőle a kis képeket és betenni ide avataroknak. Ha ráakadok megint akkor kiszedem és szólok.

PeL hála nektek én az SGM2.2-tőt használom fel, mert ez egy korai SGM (szerintem).
Vannak benne új stringek, pl. a medáloknál kissé bele is keveredtem. Ott kihullottak az elektronikus pénz szerzési dolgok.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#16683) ZetorGumi válasza dodopek (#16677) üzenetére


ZetorGumi
addikt

"Come closer, don't stand here!" :D

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#16684) Dhampir válasza dodopek (#16677) üzenetére


Dhampir
félisten

Здравствуй сталкер!

(#16685) Antonius1978 válasza shield (#16682) üzenetére


Antonius1978
addikt

Turn using power supply for detector on. - A detektor hasznalatahoz kapcsold be a tapegyseget. A detektorhoz kapcsold be a tapegyseget. A hasznalathoz kapcsold be a detektor tapegysege't- Itt nem vilagos, hogy melyik esetrol van szo :) Kb ilyesminek tudom forditani, de az is lehet hogy nem a leghelyesebb, hisz nem vagyok elismert fordito :DDD

Turn using power supply for detectors on, not allowing the detectors to operate without it.
A detektor hasznalatahoz kapcsold be a tapegyseget, ne engedd hogy nelkule mukodjon a detektor.

A fegyver leirasanal meg en sem ismerek rengeteg szavat.De ha minden szo megvan a szotarban, akkor ossze lehet kalapalni egy ertelmes leirast :)

(#16686) Telda


Telda
addikt

Hali!

Rég jártam erre, mit fordít most a banda?

(#16687) xFreex válasza Antonius1978 (#16685) üzenetére


xFreex
aktív tag

Mivel a szöveg az SGM_menu_texts-ből való ezért én azt mondanám hogy legyen:

Turn using power supply for detector on.
A detektorok elemmel való működtetésének bekapcsolása.

Turn using power supply for detectors on, not allowing the detectors to operate without it.
A detektorok elemmel való működtetésének bekapcsolása, a detektorok nem működnek elem nélkül.

A fegyveres résznek meg nekem több mint fele kínai.... :DDD

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#16688) Antonius1978 válasza shield (#16654) üzenetére


Antonius1978
addikt

Amugy ez milyen mod egyaltalan ?
A fegyver leirasat nem tudom leforditani, mivel olyan szavak vannak, ami lehet hogy katonai nyelvezet, es nincs a szotarban ilyesmi.Azert elnagyolva megis leirom, hogy mit ertettem/forditottam le.

A compact szo tomottet (is) jelent, egyszoval akkor legyen kismeretu.
Compact and lightweight Ingram M10 is built on the scheme, when the part of its shutter runs over the barrel.
---> Kismeretu es konnyu Ingram M10 (a) semara epult, ahol a zardugattyu, tolozar stb (talan errol lehet szo) egy resze a cso folott van/fut.
The shutter is free, its mirror with drummer are shifted at the rear. Shooting is conducted with opened shutter.
---> A zardugattyu szabad, a tukre a dobbal hatul mozdul el.A lovest a nyitott zardugattyu/tolorud vezerli.
USM provides conducting of single and automatic fire, the switch of the modes is located on the left side of the weapon.
---> USM ez vajon mi ? Az USM egyes es automata tuzelest biztosit, a tuzelesi mod kapcsoloja a fegyver bal oldalan helyezkedik el.
Cocking handle is located above the receiver, what allows you to use it with either hand.
---> A kakast/utoszeget kezelo valami a fogado ? (itt arrol a ketyererol lehet szo, ami beereszti a toltenyt a tarbol, lenyegeben lehet hogy ez lenne a zardugattyu) folott van, ami azt eredmenyezi, hogy barmelyik kezeddel tudod hasznalni.
Azaz magyaran mind a jobb, mind a bal kezeddel kepes vagy felhuzni/betolteni a fegyvert, nem szamit.
When shooting the handle moves with the shutter.
---> Amikor losz, ez a kezelo valami egyutt mozog a zardugattyuval, tolozarral, toloruddal stb.

Na szerintem ebbol nem allitasz ossze egy epkezlab leirast. Inkabb a Wiki-n nezd meg hogy mit irnak az adott fegyverrol, es tedd be azt. Szerintem.

(#16689) Antonius1978 válasza xFreex (#16687) üzenetére


Antonius1978
addikt

Akar igy is lehet, mondom, hogy magyarul tobb ertelmet/arnyalatot is tudunk adni neki.

A detektorok elemmel való működtetésének bekapcsolása. ---> ez igy azt sejteti, hogy van nekunk egy tapkabelunk ami be van dugva a halozatba, es jelenleg arrol mukodik a detektor, de mi most azt akarjuk, hogy ne a halozatbol, hanem a sajat elemjerol mukodjon.Szoval azt sugallja, hogy halozatbol es elemrol is tudjuk mukodtetni.Namarmost a jatekban csak elemmel megy a detektor, szoval ilyen felallasban a mondatnak nincs ertelme, egyszoval ertelmetlen.

not allowing - ne engedd, vagy nem engedelyezett a detektor mukodtetese elem nelkul ?
Vajon ki a rossznyavaja forditotta angolra a ruszki szoveget ? Ez egy ertelmetlen hulyeseg.Csak egy idiota nem tudna, hogy elem nelkul nem fog mukodni a detektor...
Es raadasul nem is engedik, engedelyezik, hogy elem nelkul mukodtessuk, ez aztan a sztalker technika (akit megerintett a zona, a szemunkbol villamok csapdosnak es azzal megy a detektor, meg tuzanomaliakat fingunk ki futas kozben :DDD ), kepzeld el, ha mindent elem nelkul is tudnank mukodtetni :D

[ Szerkesztve ]

(#16690) PeL válasza Antonius1978 (#16688) üzenetére


PeL
addikt

Na mostmár legalább látjátok ti is mit szenvedtünk mi Leo-val az érthetetlen orosz szavakat is tartalmazó google fordított angollal :) Amúgy szerintem ha rám hallgattok a fegyverek leírását kihagyjátok egy az egyben, őszintén ki olvassa el ezeket? Vagy ha fontos akkor töltsétek fel Wiki forrásból származó rövid tömör leírásokkal és kész, meg van oldva.

(#16691) Antonius1978 válasza PeL (#16690) üzenetére


Antonius1978
addikt

Mondjuk en nem google-el forditottam, azokat a szavakat, amelyeket nem ertettem az SZTAKI szotarban kerestem meg. Teljesen egyetertek veled, kurvara felesleges a fegyvereket forditani, a Wiki leiras is epp olyan jol megfelel. Amugy tettem fel neked par sorral feljebb 1 kerdest, hogy egy fekete hatteru minden cuccot tartalmazo kep vajon melyik MOD-hoz tartozik ? Elkepzelheto hogy az Enot-hoz ? Pedig en nem lattam minden fegyvert az Enotban. Mondjuk kb harmada/fele vagy akar tobb resze is benne volt, de nem minden. Be is illesztem.

UI : a kepbe vajon hogyan lehet belepiszkalni, ha ki akarjuk cserelni az egyik fegyver kepet pl ?

[ Szerkesztve ]

(#16692) xFreex


xFreex
aktív tag

Most már én is kezdek azon az állásponton lenni, hogy mi Magyarok csináljunk egy modot ami minden eddigit ver és persze csak magyarul. Utána meg hátradőlve nevethetnénk azon, hogy mit szenvednek a külföldiek a lefordításával. ;]

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#16693) PeL válasza Antonius1978 (#16691) üzenetére


PeL
addikt

Enotban nincs ennyi cucc, ez valószínű az SGM Geonezis addon equipment icon mapja, megnéztem azt amin fent van majdnem ugyanez csak az enyémben még ezek alatt is van 1-2 plusz fegyver meg páncél

(#16694) shield válasza Antonius1978 (#16688) üzenetére


shield
Topikgazda

Köszi,hogy foglalkoztál vele. Ez a Braz 161 mod amit hubai1979 kezdett fordítani, abba segítek be.
A detektornál szerintem az lesz a megfelelő amit xFreex írt, ennek van értelme. Tápegység, elem helyet vagy aksi helyett, tök zagyvaság. A fegyvernél sem írnak értelmes adatokat. Majd akkor a Wikiről begyűjtök hozzá leírást, végül is nem létfontosságú.

xFreex egyet értek veled. Csinálnunk kellene egy jó modot és szép árnyalt szövegeket hozzá. Had szívjanak a fordítással.
Épp tegnap beszélgettem egy ismerőssel, hogy mennyire egy primitív nyelv az angol a magyarhoz. Ennyire árnyaltan és érzelmeket kifejezni mint a magyar nyelvvel talán egyik nyelv sem képes. Az angol biztos nem.
Múltkor olvastam, már nem emlékszem a nevére, valami világhírű költő/író mondta ha magyar lett volna százszor jobb műveket tudott volna írni magyarul mint angolul.

Ingram M10-hez csak az angol wikin van leírás, de használható. Elég lesz a szűkebb adatok.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#16695) Dhampir válasza shield (#16694) üzenetére


Dhampir
félisten

Arra az angol nyelv is megfelel, hogy eriggy ide vagy oda, hozzál lőszert, védd meg a bázist, stb. :)

Mindez líraibb magyar nyelven:

-Szép ecsém mi szél hozott, tán velünk bandáznál? Előbb szaladj el a csikóbőrös kulacsomért, mert kutyameleg van itt a reaktor tetején, bizony a fűtőelemek porrá szárítják az ember torkát. Aztán, ha a faluvégi kurta kocsmánál összeakadnál Drakula komával, akkor azt izenem neki, hogy messziről csókoltatom, és lehetőség szerint csak keveset kortyintson belőled, inkább az Egri bikavért válassza, amiből mindig legyen a lajbidban egy butykossal (kár, hogy most épp nincsen).

-A láthatatlan torkos borzokat messzire kerüld el, mert a cifraszűrt is letépdesik rólad!

-Koromsötétbe' a fokost tartsd jól előre, hátha kirántják a markodból, de akkorra mán biztosan sejted, hogy nem vagy egyedül.

-Kitörésnél fuss, ahogyan a lábad bírja, amíg egyszuszra be nem érsz a sarkon álló kacsalábon forgó kastélyba, amelynek kapujában Szép Ilona vár rád egy nagyüstnyi kisüstivel és egy rattan kosárnyi mosatlan szennyessel, melynek sulykolójával másnap délig mély álomba szenderít.

-Egyedül sose sétáljál el messzire, lehetőleg mindig kettecskén, kézenfogva őrjáratozzatok a bajtársakkal, ahogyan Ernst Röhm okította annakidején a kadétiskolában.

-Szidorovics apónál végy egy rőfnyi színes kelmét, amiből szép kendőket varrathatunk a sokat próbált, de fájós torkú sztalker legényeknek.

-Szaladj hamar, hozzál Nebáncsvirágot a Hétrőf szakállúnak!

-Ali Baba látni szeretne téged. Azt mondta, hogy kincsesbányát nyitna a Zóna szibériai részében és te lennél ott a fővájár.

-Gonta kibökte, hogy mi a gondja. Reszketeg, akár a nyárfalevél. Vérmedvék szimatolnak a gyengélkedőn.

-Szamarában poloskát találtak valaki szamarában. Igyekezz oda és derítsd ki, hogy igazat beszélnek-e a részeg matrózok.

(#16696) Antonius1978 válasza xFreex (#16692) üzenetére


Antonius1978
addikt

Hat tudd meg, hogy en mar a tegnap ota ezt forgatom a fejemben, ma delelott meloban mar errol a magyar mod-rol almodoztam.Raadasul magyar gyartasu fegyverek lennenek benne,es + olyanok, amelyet a magyar
rendorseg es a TEK stb hasznal.
Mar Leo mesternek is irtam egy privat uzenetet, feltettem neki par kerdest.
Az alapotletet 2 dolog szolgaltatna' : 1. Yantar Undergroundban talalkozunk egy uj szornytipussal, ezek
a zombik. 2.Par napja a Facebookon Fonyodi Tibor (alias Harrison Fawcett) iro megosztott egy
hivatkozast.Ket magyar srac irt egy konyvet, melynek cime "Holtak Vilaga".
http://hu.wikipedia.org/wiki/Holtak_Vil%C3%A1ga_%E2%80%93_A_j%C3%B3slat
Szoval, ugy kepzeltem, hogy a mocsaras palyan kezdunk (ahol az Enotban az aknakeresovel kell maszkalni a katonai cucc utan). Na es mi kell egy ilyen posztapokaliptikus szeru vilagban a tuleleshez ?
Kaja, viz, fegyver (+hozza loszer). Szoval, fater (mert egyutt elunk egy kis tanyan a mocsarban) elkuld
minket, hogy szerezzunk nemi hust, hogy pl csabai, vagy gyulai stb kolbaszt tudjunk tolteni :)
Meg tiszta szerencse, hogy a mocsar tele van vaddisznoval.Fater ad nekunk egy vadaszpuskat (csak a jo
isten tudja hogy honnan van neki) es hozza 10 soretpatront.Tud egy jo helyet, ahol legalabb 5 vaddiszno
tanyaszik, szoval 2 lovesx5 vaddiszno =10 soretpatron, szoval eleg lesz.Na, le is vadasszuk a
vaddisznokat, a fater maris nekifoghat szalamit gyartani :). Van azonban egy kis bibi, hogy mit igyunk
a szalamira ? Hat kerem szepen, finom tisztitott vizet ;] , amit a szivattyutelepen allitanak elo, ha
meglenne valamilyen bizbasz, egy kutyu, ami szuri a vizet, na de az epp nincs.Szoval a technikus, aki
meg a fegyverekhez is ert, elkuld minket olyan szuroert valamerre.Miutan azt is megtalaltuk, a
technikus ellat minket vizzel. Az ujabb problema a loszer, meg valami + fegyver.
Fater ert a soretpatronok gyartasahoz, de ahhoz kell egy eszkoz, valamint olom, meg puskapor is.
Kent es faszenet meg csak talalnank a mocsarban a puskaporhoz, na de olom es a ketyere az nem terem
minden mocsari bokorban.Olmot valoszinuleg a Szemetdombon, mig a loszergyarto eszkozt valamifele
gyarban talaljuk majd meg (pl Sotetvolgy).Mivel kajaval es vizzel el vagyunk latva, akar neki is
indulhatnank hogy beszerezzuk ezeket a dolgokat, de mi van akkor ha megserulunk ? Fater erre is tudja a
valaszt, o nem egy kezratetellel dolgozo termeszetgyogyasz vagy mi, hanem olyan pofa, aki ismeri a
gyogyfuveket.Na szoval, hamarjaban el is szalajt minket par helyre, ahol az a fura virag terem, oszt
csinal nekunk koromvirag kenocsot, de olyat, hogyha leszakad a labunk es a helyet bekenjuk, akkor
mindjart 2 no vissza 1 helyett :)
A fater rank bizza maradek toltenyeit es egy halnyuzo kest, es elmondja, hogy jo lenne ha egyuttal egy
radiot is szereznel meg valami fegyvert.Ekkor aztan elindulunk, es a kis alaguton keresztul atmegyunk egy olyan helyre, ahol a fout menten egy rendorsegi megallitopont, valamint egy kis falucska, valami TSZ allomas meg attol tavolabb meg par ilyen-olyan epulet talalhato. (ez Kordon ugyebar).
A rendorseghez erve szomoru kep, meg nehany rossz pofaju zombi fogad minket.Miutan lehenteltuk oket,
szetnezunk picitt. Sajna a zsarukat elkaptak a zombik, igy csak egy valamifele rendorpancelt/oltozetet
es nehany pisztolyt es a hozzajuk osszegyujtott loszert zsakmanyolunk. A radiot sajna a gaz zombik
valahogy osszetortek, igy szomoruan kullogunk az uton a kis falucska fele. Az uton - hat mar sehol
sincs nyugta az embernek ?! - megtamad minket nehany olyan vaksi kutya, csak a jo eg tudja hogy miert
neznek ugy ki mint azok a rohado husu dobermanok a Resident Evil-bol, melyet meg gyerekkorodban lattal
, amikor a nagybatyadnal nyaraltal Szegeden. Szerencsere ezekkel a rendorsegi kezifegyverekkel hamar
kicsinalod oket, es mar meg is erkeztel a kis faluhoz.
Sajnos ott is osszefutsz par zombival, el is intezed oket, es a lovesek hangjara egy lezart pincebol
elomereszkedik Jani ba, a helyi kiskereskedes tulaja (alias Szidorovics). Az oreg elmondja, hogy a
racsok mentettek meg a boret lenn a pinceben, mert azon a zombik nem tudtak behatolni.
Beszedbe elegyedtek az oreggel, es amikor elmondod hogy mennyi szalami es friss viz van nektek otthon,
az oreg is szivesen vasarolna belole, meg epp egy radioja is akadna feleslegesen, amit szivesen oda is
fog adni, ha hozol neki egy aksit az egyik teherautobol a TSZ allomasrol, mert halvanyan eg mar a
neonja, es szart se lat majd a sotetben ezutan. :C

Na, nagyjabol ilyesmi lenne a bekezdes, szoval valodi eletbol meritettem, hogy valoban mi kellene egy
ilyen helyzetben. Aztan meg ti is torhetitek a fejetek, ha akarjatok, hogy a sok otletet osszeirjuk, es
az a magyar srac ha vegez azzal az uj moddal, mar ha kijon egyaltalan, akkor nekiallitjuk a World of
Death (WOD), azaz Holtak Vilaga magyar modnak :)

UI : bocsi, elkurodtak a sorok, txt allomanyba irtam be a meset. A kovetkezo ablakban meg jonnek a magyar fegyverek.

[ Szerkesztve ]

(#16697) Dhampir válasza Antonius1978 (#16696) üzenetére


Dhampir
félisten

Fonyodi Tibor (alias Harrison Fawcett) :DDD

Farrah Fawcett jutott róla az eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#16698) Antonius1978


Antonius1978
addikt

Nos, a fegyverek leirasat innen vettem :
http://www.hungariae.com/

Ime amit eddig osszekapartam a modhoz (csak sajat kedvtelesemre).

Gepkarabelyok

AEK-971 ----> magyar AMP-69 7,62 x 39 mm x30, 600 tgy, optika+tar 5,07kg, alap 3,47, jo

kezelhetoseg es kis visszarugas.
AK47 AK 55 7,62 x 39 mm x30 600 tgy, 4,86 kg, 40es tar is lehet, 5,45x39, 5,56x45
AKM barna AKM 63 7,62 x 39 mm x30, 600 tgy, esetleg tgy 650 3,75, 4,1 5,56-ra alakithato
AKMS AMD-65 7,62 x 39 mm x30 600 tgy, esetleg tgy 750 2,92kg, toltve 3,75

Enot paletta

Mesterlovesz puska 6ik -> Gepard M1 12,7x99 vagy 12,7x107 16kg t seb 870
Mesterlovesz puska 7ik Gepard M3 14,5x114mm 21 kg 5 loszer t seb 976 26 kg 10 toltennyel
Mesterlovesz puska 8ik Gepárd M6 (Hiúz) 10.5 kg torkolati seb 780/870
SVD 'Dragunov'

Geppisztolyok

KGP-9 = Kis GepPisztoly, 2,7, toltve 3 kg, 25 loszer, 1100 tgy
Scorpion 7.65x17mm - elso geppisztoly Enot. tgy 840
UZI - utolso Enot 32 tolteny tgy 600
7.62mm Kucher Könnyü Géppisztoly K1 Minta
7.62mm Géppisztoly 48.Minta - PPSh41 dobtaras

Geppuskak
7.62mm PK Könnyû Géppuska - PKM - 250 loszer
RPK - 40 vagy 75 loszer
Kucher 7.62mm Könnyü Hevederes Géppuska K1 Minta - tgy 800 7,62x54mm - M60 kepe

Shotgun

BERETTA Shotgun Model RS-200P - rendorseg hasznalja - Enot legalso sor.

Pisztolyok

H&K USP Compact Pistol
Vörös-Danuvia Pisztoly VD01 - 33 loszer
Pisztoly 48.M (48 Minta) - TT
Tokagypt 58
P9 9mm Pisztoly (Pistol Parabellum ) 13 loszer 9x19
P9R - 14 loszer
P9L - sportpisztoly 13 loszer 9x19
ACK
B9R - 9mm Browning 15 tolteny
40RZ - .40 Smiths&Wesson 7 loszer
BR-61 - 9mm 6 loszer

:Y DHAMPIR : lehet hogy neki is, amikor ezt a nevet valasztotta :C

[ Szerkesztve ]

(#16699) shield válasza Dhampir (#16695) üzenetére


shield
Topikgazda

Már majdnem tökéletes. :D
Ebben legalább nincs összekeverve a tápegység az elemmel és a géppisztolycsövét nem feléd tartod. A zárdugattyú sem ver bele a kaliberbe amikor tárazol és sorozatlövésnél sem akad el a lőszerszámláló digitális egység a páncéltörő lőszer használata esetén. :DD

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#16700) Antonius1978 válasza PeL (#16693) üzenetére


Antonius1978
addikt

Hogyan lehet megnezni, es szted van lehetoseg az ikonokat kicserelni mas kepre ?

SHIELD : ha nem unod, akkor csak a szoveget amit fordittatni akarsz, kuldd el nekem privibe, ugy ahogy pl a fegyvereknel is tetted, es nekifogok vagy akar ide. Most nincs kedvem keresgelni a sok allomany kozott hogy mi az amit forditani kell, azaz aminek te nem fogtal neki, es azzal sem voltam tisztaba, hogy egyaltalan milyen modrol van szo :)
Errol a modrol valami video vagy ilyesmi remelem lesz a jutubon, most utanna is nezek.

Jo, akkor maradjon a helyesebbik szoveg, es a Wikirol szedd le a leirasokat.

UI : akit te mondasz, az G. Bernard Shaw ha jol emlekszem, tulajdonkeppen egy ir pasas volt ha jol emlekszem.Gondolom o a tenyleges regies/regebbi magyar nyelvre mondta, mielott a nyelvujitok at nem "fog"-aztak a nyelvunk nemet mintara.
Mi most azt mondjuk hogy "fel fogjuk epiteni", ugyebar ez egy mondat, regebb ugy mondtak hogy "felepitendjuk" ami egy szo, ami egy folyamatot ir le es mindketto ugyanezt jelenti. Mondjuk tiszta szerencse, hogy meg ertjuk ezeket a regies alakokat, noha nem hasznaljuk oket. (csak ritkan, pl felepitendö.)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.