Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) HaZse válasza Braddock (#45) üzenetére


HaZse
őstag

"PNA-t használok 5 éve.
Anyagbeszerző vagyok, kiszállítok, stb.
Sosem tévedtem el.
5 éve nem vettem térképet a kezembe."

Akkor te nagyon ügyes vagy. :D

Akkor te tuti, hogy sose tévedsz el még olyan helyen se, ahol legelőször jársz.

Ha valaki egy megszokott helyre megy, oda valóban nem kell térkép, se GPS. Viszont itt speciel átlag felhasználót kell érteni.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#52) HaZse válasza nord_ (#48) üzenetére


HaZse
őstag

Hidd el, hogy jó az ha veled van és nem egy régi fajta. Én speciel szeretem rendesen látni a térképet.

De a mai digitális világban GPS nélkül a halandó meghal. :( Vagy lehet, hogy az itt jelenlévők nem is használtak/láttak még térképet max. az iskolában a történelmi atlaszt. :D

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#53) nord_ válasza HaZse (#52) üzenetére


nord_
veterán

22 éve van jogsim, szóval bőven megéltem a térképes időket, itthon és külföldön is. Nem kevés papírtérképem volt, nem csak sima autós atlasz, hanem olyan megyei térkép, amiben minden helység utcaszintű anyaga megvolt. (Abban igazad van, hogy a tanulmányaim során találkoztam térképekkel, lévén nekünk is kellett csinálnunk...meg a munkám is valahol térképekhez köt, bár azt inkább vázrajznak hívják. :) )
Papírtérképről autózás közben rég leszoktam, de az autós navigációt is csak végszükség esetén használom, meg akkor, amikor a TMC miatt szükséges. Veszélyesen ellustítja az embert, a(z autós) tájékozóképességét a navi, ha még wc-re is azzal megyünk.

(#54) MaCS_70 válasza ZooLee (#49) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szia Zoolee!

Szokás szerint jól látod a dolgokat -- legalábbis szerintem biztosan.

Azt nem tudom, hogy a Google nem csak térképet szerzi-e be on-line.

Az Egérút egyébként igazán komoly adatforgalmat nem generál, és ahogy egyre triviálisabb és olcsóbb lesz a mobilnet, ez az irány egyértelműen erősödni fog.
Egyébként a Google sem olyan horror ilyen szempontból.

A jövő nyilván az interaktivitás, nagyon tetszik a Google módszere, ahol a navigáló készülékek visszafele is adnak adatokat -- nagyon tetszenek ezek a szétosztott feladatok, kooperatív rendszerek, technikailag és filozófiailag is, legyen szó akár a térképfejlesztésről, akár a pillanatnyi forgalmi helyzetről (a kettő persze gyakran átfedi egymást). Példának okául a Turistautak egészen korrekt autós navigációt ad, kár, hogy az európai OpenMaps elég zsenge.

Készülékfronton a Garmin még mindig nagyon ott van az élen, főleg a kijelzői miatt -- de sajnos nagyon érezhető az elkényelmesedés miatti hanyatlás, főleg a szolgáltatások és az árak vonalán.

Ezért is örülök nagyon a Sygicnek. Kicsit még jobban megpiszkálja a piacot.

Érdemi gyártót ennek ellenére csak kettőt ismerek: a Garmint és a TomTomot (a Magellan és a Lowrance eléggé kívül esik a látókörömön, a többi pláne). A térképeket ugye mások fejlesztik, ők viszont korrekt tokozást és korrekt kijelzőket raknak egymás mellé. (HASZNÁLHATÓ motoros GPS-t gyárt még más is?)

Üdv: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Nézegettem a teleatlasos dolgokat és a Tomtom honlapján rátaláltam egy linkre, miszerint a Tomtom készülékekre "ráhúzható" úgymond egy másik narrátor hangja, ami leginkább megfogott:

Snoop Dogg ;]

De van pl Darth Vader és Homer Simpson is+ slusszpoén: Yoda :C

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#56) bnorci71


bnorci71
addikt

Szasztok!
érkezéséről lehet tudni már valamit?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#57) Neurotoxin válasza bnorci71 (#56) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Engem is nagyon érdekelne, én is csak a Bog által említett dátumra emlékszem, március közepére. Állítólag lesz a végleges verzióról is teszt. Nagyon várom! :K

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#58) bnorci71 válasza Neurotoxin (#57) üzenetére


bnorci71
addikt

nem tudom ezt akarom-e
sima navit akartam 10-15-ből....
most a Wayteq X960HD van kiszemelve 24e-t, de szóba jött okostelefon is viszont ez szimpi a Wifi miatt így lehet netezni és mégis csak 5" a képernyő nem 3,5, bár wifis navi van már 36e-t is
nehéz döntés :W :F

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#59) bnorci71 válasza bnorci71 (#58) üzenetére


bnorci71
addikt

most végigolvastam a cikket újra
BT és FM transzmitter lesz/van vajon benne?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#60) Neurotoxin válasza bnorci71 (#58) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Én is csak egy sima navit akartam venni, de rájöttem, hogy ha veszek valamit 18-24e-ért, vehetek hozzá még 10-20e körül legális térképet, mert nem akarok warezolni már abból az apropóból sem, mert annak a vége egy hatalmas haxolgatás, leállás, szívás és fejfájás lenne. Volt már mobilos navis próbálkozásom egy Galaxy Ace-el, nekem nem igazán jött be az a-gps, mobilnetre meg emiatt nem akartam költeni. Így végül eladtam és vettem egy e2152őt hagyományos telefonnak. Akartam később venni egy tabletet meg egy navit is.
Már rég egy ilyen eszközre vágytam, van benne 20 csatornás Sirf IV, amit nem lehet összehasonlítani egy a-gps-el. Átgondolva azt, hogy ha a fenti megoldást választom, elköltök navira meg térképre 35öt minimum, inkább egy ilyen androidos eszközt választanék 40 alatt előretelepített szoftverrel és térképpel, amire élettartam frissítést vállalnak.

Igaz, hogy van pna 36ért, amiben van wifi és rakhatsz bele sim kártyát, de mégiscsak egy win ce-t futtató, lassú, akadozó hardvert kapsz ennyiért. Korábban teszteltek Bogék ilyen navit, de engem meggyőzött, hogy rezisztív panelon 480x242-es felbontás mellett nem igazán nagy élmény internetezni. Ennél a WayteQ eszköznél pedig mégiscsak kapacitív kijelzőt, használható felbontást, wifit és marketet is kapsz. 5" inchen simán ellehet szörfözgetni, megnézni gyorsan ezt-azt, megnézni az emaileket és van market, azt töltesz le amit akarsz. Sajnos állítólag BT és FM transzmitter nem lesz benne.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#61) DoItYourself válasza Neurotoxin (#60) üzenetére


DoItYourself
addikt

Mi a baj az A-GPS-el? Valaki azt írja semmi különbség, ugyanaz mint a sima, máshol azt olvasni - mint ebben a tesztben is -, hogy pontatlan. (?)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#62) bnorci71 válasza Neurotoxin (#60) üzenetére


bnorci71
addikt

hát ha Bt és FM transz kimarad belőle :(( akkor marad a navi

nekem mindkettő szükséges és fontosabb mint a Wifi

A CNS Globe HDnet-be sincs BT sajna

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#63) nord_ válasza DoItYourself (#61) üzenetére


nord_
veterán

Semmi baj sincs vele... az A-GPS nem csinál mást, mint induláskor "rásegít" a rendes GPS-nek, hogy hamarább találjon jelet. És ennek köszönhetően a telefonom gyorsabban útrakészen áll, mint a nem alsókategóriás TomTom. XXL-em.
Neurotoxin: az a-gps nem kiváltotta a hagyományost, hanem csak kiegészíti. Ha normális gps csip van a mobilban, az semmivel se lesz rosszabb, mint egy hagyományos navi.

(#64) moli.hu válasza nord_ (#63) üzenetére


moli.hu
őstag

a kinai gyartok AGPS-nek (kotojel nelkul) nevezik az LBS-t. direkt, hogy atbasszanak. sokan ezert mar A-GPS-nek nevezik az LBS-t.

(#65) Neurotoxin válasza nord_ (#63) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Én azért még mindig jobban bízok egy céleszközben.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#66) nord_ válasza Neurotoxin (#65) üzenetére


nord_
veterán

Én is így voltam vele, amíg nem használtam egyszerre mindkét lehetőséget. ;)
Fejlődik a világ, fejlődik a technika... egy jó smartphone-nál már csak egy navigáció jobb: a gyárilag az autóba épített. De a PNA-k ideje lejárt, már csak azoknak érdemes ilyet venni, akiknek kell az 5" vagy a TMC, ami itthon a benzinárak miatti forgalomcsökkenés miatt veszít a jelentőségéből. (Nyilván átlagos júzerekre gondoltam, nem pl. kamionsofőrökre, akiknek speciálisabb szoftver kell.)

(#67) Neurotoxin válasza nord_ (#66) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Nem akarok arról vitatkozni, hogy egy okostelefonban lévő gps chip jobb lenne, mint egy 20 vagy 64 csatornás Sirf vevő. A legjobb vevő amúgy is az SGS2ben van. Sokan nem szeretnek szenvedni, meg rámókolni egy ájmehetszet és 10 perceket várni a jelre, hogy egyáltalán történjen valami. Nem akarok egy 100e+-os egyébként is gyorsan merülő telefonnal navigálni, ami állandóan felforrósodik. Persze, ha valaki csak olykor-olykor használ navigációt, mint én annak ez is tökéletesen megteszi mobil nettel kombinálva, de én erre nem akarok ennyi pénzt elkölteni. Ha éppen kell a navi és pont akkor nem működik megfelelően, amikor kell, akkor csak a szívás van. Egy win ce-s pna-ért meg szintén nem szívesen adok ki 30+ ezret. A gyári beépített navigáció biztosan jó dolog, de azt ugyebár csak a szervízben tudod felfrissíteni, egy ilyen eszköznél meg azt töltesz le a marketről, ami szimpatikus és frissen tudod tartani.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#68) bnorci71


bnorci71
addikt

küldtem WayteQéknek egy e-mailt, hogy mikor lesz kapható a kütyü, kíváncsi vagyok lesz-e válasz :U

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#69) Neurotoxin válasza bnorci71 (#68) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Sokan várjuk, tényleg jó lenne már valami hivatalos információ a megjelenésről. :K Én személy szerint várom a mobilarénás tesztet is, mert ha jól emlékszek Bog ígért valami ilyesmit a végleges termékről.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#70) szaba75


szaba75
tag

Mégis lesz iGO Androidra?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#71) bnorci71 válasza Neurotoxin (#69) üzenetére


bnorci71
addikt

nesze semmi .... :F

Tisztelt B.... Norbert!

Erről a honlapunkon fogunk tájékoztatást adni!

Üdvözlettel:

......... Zsolt

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#72) Neurotoxin válasza bnorci71 (#71) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Akkor marad a "március közepétől", mint nem hivatalos információ :U Legalább válaszoltak valamit a levélre. :K Nem úgy mint más nagynevű gyártók, akik nagyon büszkék a nem létező supportjukra és fél év után kapsz tőlük egy levelet azzal a szöveggel, hogy "köszönjük érdeklődését, levele feldolgozás alatt áll" :(

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#73) Bog válasza szaba75 (#70) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ezt nekem (ezt a levelet konkrétan) személyesen cáfolták.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#74) bnorci71 válasza Bog (#73) üzenetére


bnorci71
addikt

BT és Fm transzemitter tényleg nincs benne, nem is lesz?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#75) Bog válasza bnorci71 (#74) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

BT nincs, talán lesz, transmitter a protóban volt.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#76) Neurotoxin válasza Bog (#75) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Kedves Bog, van már valami közeli infótok a megjelenés dátumával kapcsolatban?

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#77) Bog válasza Neurotoxin (#76) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Március második fele, de legkésőbb április 14-én, a Veletech2012-n meg lehet nézni, fogdosni és kérdezni.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#78) sz.gabor11


sz.gabor11
tag

teccetős :D az ára vajon milyen lesz..

(#79) Neurotoxin válasza sz.gabor11 (#78) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Állítólag bruttó 40 alatt lesz, habár az euró 292 huf. Csak jönne már. Még egy bejelentést se hallani róla. A Prestigio is fog gyártani hasonlót, ott se találtam még semmi kézzelfoghatót.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#80) bnorci71 válasza Bog (#77) üzenetére


bnorci71
addikt

nincs valami pontosabb hír az érkezésről?

:F

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#81) Bog válasza bnorci71 (#80) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

de, van, karcálló kijelzőt haxolnak a végleges modellre, ezért csúszik egy picit.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#82) moli.hu válasza Bog (#81) üzenetére


moli.hu
őstag

goriilla-szeru?

(#83) Bog válasza moli.hu (#82) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

igen

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#84) bigdee888 válasza Bog (#81) üzenetére


bigdee888
tag

Ez egy nagyon jó hír! Ha az ára sem szökik az egekbe, akkor bizony "bestbuy".
És az a csúszás mennyi kb.?

(#85) bnorci71 válasza Bog (#81) üzenetére


bnorci71
addikt

a picit mit jelent?
e hónapba már nem lesz gondolom. :(

április eleje, közepe, vége??

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#86) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Azt hittem, hogy a cikk megjelenése után majd csak úgy özönleni fognak a tesztelésre váró androidos pna megoldások. Mostmár kiváncsi vagyok, hogy a többi gyártó mikor rukkol ki valami hasonlóval. Már ha beindul az YF-nél a gyártás :) A WayteQ meg legalább közzétehetne egy közleményt a jövevényről. Kiváncsi vagyok, hogy vajon a Veletech 2012-re már a gorilla-szerű kijelzővel szerelt, végleges készülékházba bujtatott kütyüt mutatják-e be. :U

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#87) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Az milyen lehet vajon, hogy "Gorilla-szerű"? ....mert a Volga is egy Mercedes szerű autó. Nagy kasztni, nagy motor, de azért mégsem Mercedes, nemde? :DD :D :))

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#88) Izzé


Izzé
őstag

Na végre valami: Veletech-en ott lesz! :)

(#87) gipsztigris: Az én telóm se gorilla glass-os, de állja a sarat.[link]

A Volga meg nagy király! :))

[ Szerkesztve ]

(#89) gipsztigris válasza Izzé (#88) üzenetére


gipsztigris
addikt

Szerinted nekem milyen telefonom van?
Galaxy W :))

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#90) Izzé válasza gipsztigris (#89) üzenetére


Izzé
őstag

Szerinted megnéztem? :)
Mindegy, lényegen nem változtat, a "gorilla szerű" még lehet jó, bár egy ilyen cuccba szvsz nem feltétlenül szükséges.

(#91) Neurotoxin válasza Izzé (#90) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Egy navinál fontos szerintem a karcállóság. Persze használni kell, nem simogatni. De körömmel véletlenül jól odalehet pörkölni, ha az ember vezetés közben, mondjuk lámpánál siet és jól "oda bök" neki.

Sajnos most a Veletechen nem lehetek ott, de remélem kapunk róla ott készült videót/fotót/beszámolót vagy valamit.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#92) gipsztigris válasza Neurotoxin (#91) üzenetére


gipsztigris
addikt

Kapacitív kijelzőnek azért nem fogsz annyira odabökni! :-)
Azt gondolom, hogy ha már android, akkor CSAK kapacitív (ha lehet min. ötujjas), de a karcállóság szerintem sem létszükséglet. Néhány tíz darab PNA és egyéb navi eszköz megfordult a kocsimban az évek alatt, de egyiken sem volt fólia, és egyiket sem sikerült még összekarcolnom.

Apropó kijelző! Anno a tesztet látva és olvasva nem találtam adatot arra vonatkozólag, hogy hányujjas a kijelzője az xTAB 50-nek.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#93) Neurotoxin válasza gipsztigris (#92) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Természetesen kapacitív kijelző, de hogy hány ujjas?Valószínűleg 2, de nekem valami olyasmi rémlik, hogy csak az iPad tudja az 5 ujjas gesture-t....nem értek hozzá. :N

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#94) gipsztigris válasza Neurotoxin (#93) üzenetére


gipsztigris
addikt

Hát tudja azért más gép is. Épp van nálam egy tesztpéldány a CNS Silver Androidból, és annak is ötujjas a kijelzője.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#95) thammas


thammas
csendes tag

Már a honlapra feltették a készüléket:
wayteq
És az ára is kezd körvonalazódni:
árgép

[ Szerkesztve ]

(#96) Neurotoxin válasza thammas (#95) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Vajon került bele Bluetooth is?

A kockafejek.unas.hu-n (sose hallottam róla) ezt találtam:

WayteQ xTAB-50 GPS navigáció és tablet

Azonosító: xTAB-50

Op.rendszer: Android 2.3.4

Processzor: ARM Cortex A8 1GHz + Mali-400

Memória: 512MB RAM / 4GB flash

Display: 5' TFT touchscreen (800x480)

Bluetooth: van

GPS: 20 csatornás SiRF (ez végül 48 csatornás lett, szóval, lehet, hogy a fenti is elírás)

[link]

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#97) gipsztigris válasza Neurotoxin (#96) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nem, hogy bluetooth nem lett bele, hanem egy még fontosabb dolog kimaradt belőle.

Hol is van a full EU-s Sygic Aura? :F ......mert anno, amikor promózták a cuccot, arról volt szó, hogy 40-ért Sygic-el lehet majd kapni. Az ár maradt, de a Sygic lekerült az étlapról.
Érdekes, nem? :F :Y

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#98) Neurotoxin válasza gipsztigris (#97) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Nem biztos, hogy nem ad mellé a forgalmazó. Az meg szerintem elég furcsa lenne, mert Android alá mit raksz föl tisztán Sygic helyett, ami használható? Ha ez igaz, hátha lesz valami akció, mint a Libra esetében szólt.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#99) bnorci71 válasza gipsztigris (#97) üzenetére


bnorci71
addikt

lehet még se döntöttem rosszul amikor nem vártam rá hanem megvettem a CNS Globe HDnet-t

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#100) bigdee888 válasza gipsztigris (#97) üzenetére


bigdee888
tag

Hat erdekes! En is nezegettem, a szoftvert valahogy nem reklamozzak vele... Kar erte...
En is ilyet szerettem volna venni, de vegul egy Samsung Galaxy S WiFi 5.0 mellett dontottem, es - legyen majd barmilyen jo is ez a Wayteq - engem teljesen meggyozott!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.