Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) apeelme válasza gmhgak (#450) üzenetére


apeelme
addikt

Ezt miért a WayteQ xTAB 50 GPS topicban kérdezed?

(#452) kori18t válasza bolcsodal (#445) üzenetére


kori18t
tag

Akkor megvárom a frissítést, de remélem nem jövőre jön.Egy jó gps kell + android :K

(#453) bolcsodal válasza kori18t (#452) üzenetére


bolcsodal
addikt

cserebe ma meg nem latott GPS-jelet!

They drew first blood....

(#454) Attici


Attici
őstag

Mivel ez az első androidos navijuk, lehet, hogy lesz még mit csiszolgatni rajta. :K
Lehet, hogy a következő már sokkal jobb lesz! :DDD

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#455) kori18t válasza bolcsodal (#453) üzenetére


kori18t
tag

Végül is a lényeg szarakodik benne :O

Attici: csak minél hamarabb csiszoljanak, mert július-augusztus környékén nagy szükségem lenne rá :K

(#456) laszlohu válasza bolcsodal (#426) üzenetére


laszlohu
addikt

Ahogy a mai trendeket figyelem, előbb lesz benn
sim kártyaolvasó, mint Bluetooth.
De a webkamera tényleg hiányzik ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#457) gmhgak válasza apeelme (#451) üzenetére


gmhgak
csendes tag

Mert úgy tűnik, hogy ezen a videón (4:20-tól) egy WayteQ Xtab-50 GPS szerepel.

De közben már nem is ez lett az érdekes, hanem maga a szoftver, amit elindítanak rajta. Androidon... AZT futtatják?

Azt hiszem víz ment a karburátorba... vagy egy szendvics! Gyanús morzsadarabkákat találtam a kurbli körül...

(#458) tjb007 válasza gmhgak (#457) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, Primo fut rajta de a helyzet ugyanaz vele mint az Amigoval.
Önállóan, kereskedelmi forgalomba nem fog kerülni, nem lesz megvásárolható, ha az NNG valamelyik partnere kéri, hogy az adott modellre készítsék el akkor elkészítek de semmi több.
A videóban meg a NavGear 5" -os Androidos navija szerepel amit nevezzünk csak egyszerűen az xTAB-50 testvérének.

(#459) gmhgak


gmhgak
csendes tag

persze, ha jobban megnézzük, lehet, hogy nem az... mármint nem wayteq.

[ Szerkesztve ]

Azt hiszem víz ment a karburátorba... vagy egy szendvics! Gyanús morzsadarabkákat találtam a kurbli körül...

(#460) gmhgak válasza tjb007 (#458) üzenetére


gmhgak
csendes tag

oh,
köszi az infót! :R

Azt hiszem víz ment a karburátorba... vagy egy szendvics! Gyanús morzsadarabkákat találtam a kurbli körül...

(#461) bolcsodal válasza kori18t (#455) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nem tudom mi lelte. Eddig semmi baja nem volt. Feltettem rá egy GPS-teszter app-ot erre megjavult. :U

They drew first blood....

(#462) kori18t válasza bolcsodal (#461) üzenetére


kori18t
tag

Lehet, hogy megszállta egy démon. Hívj egy ördögűzőt :D
Más: egy class 4 micro sd elég hozzá?

(#463) Loituma69


Loituma69
őstag

Ma megint nem tud pozicionálni, nyomtam egy resetet hátha, most várakozom! Ha megint ilyen probléma lesz küldöm vissza a boltba! 10 perc eltelt és nincs pozició reset után sem.

(#464) gipsztigris válasza Loituma69 (#463) üzenetére


gipsztigris
addikt

Sygic alatt sincs pozíció?

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#465) Loituma69 válasza gipsztigris (#464) üzenetére


Loituma69
őstag

Se sygic se gps tester plus progival,holdat 10-15 másodperc alatt talál, de nem pozicionál. reset megvolt újraindítás megvolt még a gyári visszaállítás hiányzik. Holnap az lesz a következő és ha akkor is kuka akkor megy vissza a garanciális szervízbe, a gond csak az ismerve a dolgok menetét hetek lesznek mire visszakapom a kütyüt holott nap mint nap szükségem lenne rá. Természetesen online rendeltem lakhelyemtől távol a szervíz. :W

[ Szerkesztve ]

(#466) bolcsodal válasza Loituma69 (#465) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ma nekem sem akart pozicionalni (lehet valami napkitores, vagy, csak meglepodott a joidon).

De aztan hirtelen megjavult es masodpercek alatt megtalal,
tobbszaz meteres hibaval. En toltam egy resetet, es a biztonsag kedveert egy factory default is megtortent.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#467) Loituma69 válasza bolcsodal (#466) üzenetére


Loituma69
őstag

reset megvolt és nem lett jó, holnap gyári visszaállítás és meglátjuk!

(#468) Attici válasza Loituma69 (#467) üzenetére


Attici
őstag

Jó lenne, ha sikerülne rájönnötök mi lehet a hiba vele, még mielőtt megveszem. :DDD

Ha megvan rá a szoftver, akkor miért nem képesek kiadni legálisan is? Az nem lenne nekik bevétel? :F

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#469) kori18t válasza Attici (#468) üzenetére


kori18t
tag

Ja-ja, egyetértek :K

(#470) Neurotoxin válasza Attici (#468) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Szerintem ebből lenne bevétel, mivel még többen vennének ilyen készüléket, a még több pozitív vélemény miatt. Szerintem ők is olvassák a fórumot..

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#471) Attici válasza Neurotoxin (#470) üzenetére


Attici
őstag

Miből gondolod, hogy olvassák? :F

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#472) Loituma69


Loituma69
őstag

Szervizbe elvittem, majd értesítenek mikor lesz kész és mi volt a gond. Egy biztos Budapestre fel 4500ft üzemanyag, ha kész lesz megint 4500ft. 9000ft tuti költség + nincs egy darabig gps-em! Nem vagyok feszült! :Y

(#473) Attici válasza Loituma69 (#472) üzenetére


Attici
őstag

Miért nem küldted fel csomagküldővel. Olcsóbb lett volna, mert vissza úgyis ők fizetik.
Még szólhatsz, ha kész , akkor küldjék el! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#474) H2zsolt


H2zsolt
csendes tag

Tegnap nekem sem pozicionált. Újra installáltam. Semmi. Gyári reset. Na azóta aktiválni sem tudom. Az ügyfélszolgálat készséges volt. Írtam emailt és majd megoldják. Azt nem tudom, hogy utána ez a hiba újra előjön-e?

(#475) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Küzdötök ezerrel! Nálam most semmi gond.

They drew first blood....

(#476) bnorci71 válasza Attici (#471) üzenetére


bnorci71
addikt

(#408) zeg74 válasza zeg74 (#395) üzenetére

Új
Válasz
Privát
2012-05-16 18:42:25

zeg74
(kvázi-tag)

Tisztelt fórumozók.

Kaptam egy emailt a WayteQ- től, hogy a (#395) hozzászólásomat korrigáljam, mert megtévesztő és félrevezető! Ez így is van! " Ez van egyenlőre" ezt nem a WayteQ írta nekem, hanem én, amit a hozzászólásom végére akartam írni. Figyelmetlen voltam, nem kicsit. Természetesen bocsánatot kértem tőlük.

Elnézést mindenkitől.

nekem küldtek már vissza márkaszervízből postán cuccot utánvéttel 1500 pénzért :(((((((
amikor kérdeztem miért nem lehetett ezt 500 forintos ajánlott értékbiztosítottként küldeni hát mert nem úgy szokták.... :W

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#477) Attici válasza bnorci71 (#476) üzenetére


Attici
őstag

Garanciális terméket nem küldhetnének utánvéttel. A feladást a vásárló, a visszaküldést pedig a szerviz fizeti. :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#478) Bog válasza Attici (#471) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

A WayteQ minden velük kapcsolatos dolgot olvas a Mobilarénán. És igen, úgy tudom, hogy nyomozzák ezt a "nem talál pozíciót" issue-t, ugyanakkor egyelőre úgy tűnik, hogy a készülékek elenyésző hányadát érinti, ezért homályos az ügy némiképp.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#479) Attici válasza Bog (#478) üzenetére


Attici
őstag

Reméljük, hogy ha olvassák, akkor a problémákkal is foglalkoznak és minél hamarabb lesz megoldás! :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#480) Octi válasza Bog (#478) üzenetére


Octi
aktív tag

Ahogy nézem, nagyon sokan panaszkodnak a dologra. Engem tegnap Németországban szívatott meg kegyetlenül.
Münsterhausenben indítottam, és 4-5 újraindítás után a Müncheni elkerülőnél már talált is pozíciót. Ez cirka 85 km. Még azt is megtettem, hogy megálltam egy pihenőnél, hátha álló helyzetben sikerül neki a dolog. De 20 perc dekkolás után, káromkodva tovább indultam.
Jó lenne megoldást találni, mert a cucc, ami egyébként nagyon tetszik, ebben a formájában lényegében használhatatlan :W

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#481) gmhgak


gmhgak
csendes tag

Munkámból adódóan rengeteget autózok. Alig több, mint egy hetes a cucc, de jó párszor megszívatott. Nem talált pozíciót még újraindítás után sem. Aztán letöltöttem ezt a gps status & toolbox nevű appot, ami nem tudom, hogy mit csinál a kütyüvel, de valami a-gps -t állít alapállapotra (de ugye tudjuk, hogy nem A-gps van benne), és utána 10-15 mp-en belül megvan a jel és szépen navigál.

Azt hiszem víz ment a karburátorba... vagy egy szendvics! Gyanús morzsadarabkákat találtam a kurbli körül...

(#482) Octi válasza gmhgak (#481) üzenetére


Octi
aktív tag

Köszi, ezt kipróbálom, amíg nincs rá hivatalos megoldás :R

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#483) r66


r66
aktív tag

A 'nem talál pozíciót' nálam is előfordult már. Először semmit nem talált, majd 10 km-es ugrásokkal össze-vissza pozicionált, gyakorlatilag használhatatlan volt. Azóta minden nap használom, többször nem jött elő.
A kikapcsolás utáni 'önkényes' visszakapcsolása viszont rendszeresen jelentkezik.
Kíváncsi lennék, hogy ez vajon ténylegesen az eladott készülékek hány százalékánál fordul elő, illetve mik lehetnek a külföldi tapasztalatok?

(#484) Octi válasza r66 (#483) üzenetére


Octi
aktív tag

Az önkényes bekapcsolás nálam a wifi kikapcsolásával meg szűnt. Ha jól olvastam más fórumokon, ez inkább valami android gebaszt lehet, mert telefon tulajok is panaszkodnak erre.

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#485) cybercom78


cybercom78
csendes tag

Egy hete "nyüstölöm" a gépet, eddigi tapasztalataim
- képernyő betekintési szöge fektetve kimondottan jó, még oldalról is
csak álló helyzetbe romlik oldalról nézve
- GPS gyorsan talál müholdat ha látja az eget, viszont kocsi hátsó ülésén ahonnan nem látni az eget
nem volt képes pozicionálni, hiába látott 12 müholdat.
- Akksi: párom 1.5óra játékkal lemeríti 0-ra, GPS és WIFI kikapcsolása mellett(nem 3D-játék, sima logikai szókereső)
- Érdekes, hogy ha számítógép USB-jéről töltöm akkor tudom használni a készüléket,
viszont ha egy 220V-os USB-s mp3 töltöt használok, akkor nem lehet használni
mert a képernyő nem reagáll az érintésre, csak a kikapcsoló gombra
- Kicsit zavar, hogy csak 1 gomb van rajta és nincs külön hangerú szabályó
illetve ha teljes képernyős alkalmazást használok, akkor is zavaró, hogy csak
a kikapcsló gomb--a tudom előhívni a status-bart, ahonan tudok csak kilépni a játékból.
- FM transmitter, kocsi simán veszi a jelét, viszont én eddig nem használtam ilyet
és ugy képzeltem, hogy beállitom a mondjuk a rádió frekijére és amikor
mondjuka GPS beszél, akkor elnyomja a rádiót és a GPS-t hallom,
de mint kiderült ez nem igy müküdik, hanem teljesen elnyomja a rádiót
amig be van kapcsolva.

Összegezve, nagyon jó kis készülék, gyors, nem laggol, GPS is pontos , minden 3D-s játékot tudtam futtatni vele, minden filmet lejátszik,
eddig nagyon meg vagyok elégedve vele, egyedül a kis akksi kapacitást
sajnálom, illetve hogy a status bar-t nem lehet állandóra kirakni,
de ez android betegség, ha jól tudom. Kiváncsian várom a 4-es androidot rá.

[ Szerkesztve ]

(#486) Attici válasza Octi (#484) üzenetére


Attici
őstag

Lehet, hogy a 4-es Android verzióval megszűnnek a hibák. :K

Vagy még több lesz. :DDD

Én még kivárok, hátha lesz gyógyír.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#487) Zorel válasza Attici (#486) üzenetére


Zorel
senior tag

A frissítést is nagyon várom már, remélhetőleg a problémák is megszűnnek vele, ha nem, akkor viszont megválok tőle...

(#488) KarpiAtic


KarpiAtic
csendes tag

Sziasztok.

Én is kb. másfél hete használom a kütyüt. 3 féle naviprogram is van rajta, és nekem is előjött már a pozicionálási gond, és nálam is volt már, hogy ki be kapcsolgattam, mindent csináltam, és nem talált jelet. Pár órával később (igaz akkor se pár másdperc alatt) de talált. Amúgy nagyon tetszik, X920BT után sokkal jobb a képe.

Remélem megoldják.

(#489) Loituma69 válasza Attici (#477) üzenetére


Loituma69
őstag

Ezt jó tudni, akkor nem megyek fel pestre kocsival, hanem kérem őket küldjék postán vagy futárral! De jó lenne, ha igaz lenne! :C
Május 5-én vettem azóta használtam nap mint nap. Az első 10 napban semmi gondom nem volt utána jött elő a pozicíónálás hiba, de kb 1 óra töketlenkedés után működött. Két napja viszont végleg elromlott nem tudott pozicionálni, tegnap óta szervízben van kiváncsi vagyok mi lesz a hiba oka!

[ Szerkesztve ]

(#490) Attici válasza Loituma69 (#489) üzenetére


Attici
őstag

Most adtam el a 960-ast, de még várok a vásárlással, amíg teljesen rendben nem lesznek.
Lehet, hogy nem tesztelték eleget, a winces meg már egy öreg kiforrt platform volt.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#491) NorCroSS


NorCroSS
csendes tag

Nekem is visszakapcsolt párszor, viszont, ha kikapcsolás előtt kilőttem a wifit, akkor egyszer sem kapcsolt vissza.

(#492) Loituma69 válasza Attici (#490) üzenetére


Loituma69
őstag

Szerintem nyugodtan megveheted szoftveres probéma van az X50-el ez 100% és biztosan frissíteni fogják az androidot, itt csak az idő kérdéses, hogy mikor! 35.000ft-os kütyüről van szó és kiadták sietősen nem tökéletesen, de gondolom azért kapkodtak ennyire mert ők akartak az elsők lenni a piacon, ez sikerült is csak éppen nem használható, ez fatális hiba. Ez rendesen rombolja a wayteq hírnevet! Az ilyen dolgok miatt egy cég nem híres hanem hírhedt lesz. Ez van, reménykedem mielőbb visszakapom a sajátomat javítva! :W
Az androidos okostelefonokkal is sok a gond, kevés olyan gyártó van ami tökéletes hiba mentes, ez mondjuk nem vigasztal de tény!
Sok wayteq gps kütyüm volt és marad is, a problémák ellenére én bízom bennük és maradok wateq fun! :C

[ Szerkesztve ]

(#493) jence


jence
csendes tag

Tegnap voltam szervizbe a mini-usb csatlakozót cseréltek(saját hibám miatt sérült).A szervizesek nagyon korrektek, segítőkészek voltak.Sajnos előtte is jelentkező gps jelek vételi probléma időlegessége folyamatossá vált. Tegnap óta nem sikerült jelet venni. Feltelepítettem a gps status & toolbox nevű appot, még ez sem talált semmit.Holnap viszem vissza a szervizbe.
Sajnos a hárombetüssel sem ment.

[ Szerkesztve ]

(#494) NorCroSS


NorCroSS
csendes tag

Egy kérdés:
Más navigációs programmal is előjött ez a "nem talál jelet" probléma vagy csak a Sygic-kel?

(#495) NorCroSS válasza jence (#493) üzenetére


NorCroSS
csendes tag

Nekem a gps status & toolbox progi 12 műholdat lát, de a Sygic nem tudja bepozicionálni magát, pedig az is lát ebből a 12-ből váltakozva 2-3-at.
Nem értem...

(#496) Loituma69 válasza NorCroSS (#494) üzenetére


Loituma69
őstag

A térkép szoftvernek semmi köze a pozicionálási hibához, ez az android sara! Nincs olyan, hogy csak a 3 betüssel talál jelet a másikkal meg nem. Egyik androidos hivatalos nem hivatalos szoftverrel sem tud pozicionálni és kifejezetten gps teszter szoftverrel sem pozicionál. Tehát nincs összefüggés abban, hogy valaki melyik navi szoftvert használja!
Ja igen nem az a gond, hogy nem talál jelet. Jelet és műholdat 10-15 másodperc alatt talál kb 10 holdat, de nem tud pozicionálni tehát 3 holdat bemérni!

[ Szerkesztve ]

(#497) apeelme válasza Loituma69 (#496) üzenetére


apeelme
addikt

kijavítanálak:
ez az android sara és/vagy esetleg hardver...

és emlékeim szerint mind Sygic, mind IGO saját drivert használ... ;)

(#499) Loituma69: nagyon remélem... :DDD ;)

[ Szerkesztve ]

(#498) NorCroSS válasza Loituma69 (#496) üzenetére


NorCroSS
csendes tag

Ja értem!
Köszi a felvilágosítást. Remélem hamar orvosolva lesz, mert amúgy nekem tetszik a kütyü.

(#499) Loituma69 válasza apeelme (#497) üzenetére


Loituma69
őstag

Fogadjunk szerintem android nem hardver! :DD

(#500) gipsztigris válasza Loituma69 (#496) üzenetére


gipsztigris
addikt

Sajnos igen nagyot tévedsz! Egy rosszul konfigolt iGO képes volt a régi PNA-kon is stabil oldalfekvésbe rakni a GPS vevőket. Nem hiába mondják, hogy portolni kell az adott készülékre!...és ez nem vicc!
De bízzunk benne, hogy egyedi hiba a tiétek!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.