Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Loituma69 válasza gipsztigris (#500) üzenetére


Loituma69
őstag

Szerintem meg nem tévedek, kolegámnak is pontosan ilyen pna-ja van 3 nappal később vette mint én, sosem futtatta rajta a 3 betüs szoftvert és ma halt meg neki is a pozicionálás! Lehet volt ilyen hogy az igo kiakasztotta a régi gps-ket, de most nem ez történt!

(#502) simon128


simon128
tag

Helló Urak!

Szóval mai napon velem is megesett ami itt nagyon sokatokkal nem pozícionált a vas(2hetes a kütyü)! Reggel munkába menet még minden jó volt, napközben gps nem lett használva, csak wifi meg game. Szóval 12óra robot után elindulok hazafelé ,vasat beizzítom 2-3 perc semmi jel(Sygic). Megáltam picit 15perc várakozás semmi! Gondoltam megnézem telefonomon a jelet. Egy nokia n95 8gb szóval nem egy új készülék , de 30másodperc elteltével a telefon már navigálásra kész volt!!!!!!! Ki-bekapcsolás majd próba ,megint semmi, hazáig bekapcsolva hagytam de semmi! Gps status & toolbox feltéve semmi erdmény! Újraindítás, majd Sygic , navitel, és hárombetűs próbálgatás egyenként kb 10-10 percig, szintén semmi!!!!! Majd az ilyenkor szokásos pár varázsszó-mondat kombinációk , "mi a f...t nem működsz Te ge...a!!!" Meg hasonló ráolvasások után még mindig csak pozicíókeresés!!!! Én is arra jutottam ,hogy szervíz ha holnap sem lesz eredmény! Laza zuhany hajmosás vacsora majd laptop izzítás után gondoltam beindítom és a komment írása közben hagyom a navit hadd keresgesse a jelet, és mit ad isten kapásból fogott is azóta megint minden meseszép!!!!! Loituma69 barátomhoz hasonlóan Én is úgy gondolom ez szoftverhiba, és egy frissítés megoldja! Azért gondolom ,hogy a hárombetűs meg a többi nem zavar be mert van akinél csak a gyári navi van felrakva (ha jól olvastam a forumon) és azoknál is jelentkezett a probléma! Meg szerintem amikor felteszem a másik naviszoftvert akkor az már akkor be kell ,hogy zavarjon nem pedig x idő után, de hangsúlyozom nem értek hozzá ez csak tipp! Jó éjszakát és hibamentes vasat mindenkinek!

"Láttam emböröket, gyimilcsbű lekvárt főzni!"

(#503) H2zsolt


H2zsolt
csendes tag

Bocsánatot kell kérnem tőletek, mert eddig nem nagyon hittem el, hogy magától bekapcsol, de most az enyém is megcsinálta.
Az aktiválási problémát gyorsan megoldották. Köszi.

Kérdeznék? 8Gb-os sd-t csak 3-4 GB közöttinek lát. Win7 látja és kezeli az egészet.
FAT32 4k Van ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#504) Loituma69


Loituma69
őstag

3. nap szervízben kütyü nélkül..... :(

(#505) zeg74


zeg74
aktív tag

Sziasztok.

Engem is elért a nem pozicionálás. Tegnap Pest - Kecskemét között többszöri újraindítás után sem talált pozíciót. A telefonom ugyanazzal a szoftverrel 15-20 másodperc alatt megtalálta a műholdat.
Teljesen egyforma az utolsó file – ig a két vason a szoftver. Ebből arra következtetek, hogy szoftveres a hiba jelenség nem hardveres. Már nagyon kellene a frissítés, mert így pont amire elsősorban használni szeretném, arra alkalmatlan.

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#506) Loituma69 válasza zeg74 (#505) üzenetére


Loituma69
őstag

Xperia ARC-on is ugyan azt a szoftvert használom fél éve és semmi gond a gps vevőjével!

(#507) doggie válasza Loituma69 (#501) üzenetére


doggie
aktív tag

Én is 7végén ugyanezzel a problémával találkoztam sajnos. :-(
Odafele úton csütörtökön, minden tökéletes, gyors navi (mind sygic, mind google maps koordináták), vasárnap hazafele, se szó, se beszéd (sajna szó szerint), csak nézegetett egy általa találomra kiválasztott pozícióban (ami kb. 150 km-re volt) Nem volt rajta nálam sem "énmegyek" csak a hiba adatbázis pontos felvétele miatt :-) Visszaküldve cserére.

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#508) Loituma69 válasza doggie (#507) üzenetére


Loituma69
őstag

Egy kicsit vigasztal, hogy nem vagyok egyedül!

[ Szerkesztve ]

(#509) tjb007 válasza H2zsolt (#503) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az SD kártyára nincs ötletem, kipróbálni sem tudom (csak 4GB -os kártyám van).
Azt esetleg még meg próbálhatod, hogy FAT vagy NTFS -re formázod, berakod, megnézed mit kezd vele, után pedig vissza FAT32 -re.

(#510) doggie válasza tjb007 (#509) üzenetére


doggie
aktív tag

Nekem 8gb-os SD-m van benne, emlékeim szerint látja mind a 8gb-ot (NTFS)

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#511) Octi válasza tjb007 (#509) üzenetére


Octi
aktív tag

Nekem egy 32-es Class2-es Kingston, és megy vele rendesen ;)

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#512) tjb007 válasza doggie (#510) üzenetére


tjb007
nagyúr

Akkor nagy valószínűséggel a kártyával nem stimmel valami (ha már a 32GB -ost is gond nélkül látja).
────────────────────────────────
A pozicionálási gondokkal küzdőknek.

Szerencsére nálam még nem jelentkezett, ennek valószínűleg az az oka, hogy nem használom olyan sűrűn mint egyesek, a magától bekapcsolódás viszont már jelentkezett nálam is de csak kétszer, a legutóbbi óta szerencsére nem fordult elő.

[ Szerkesztve ]

(#513) bolcsodal válasza tjb007 (#512) üzenetére


bolcsodal
addikt

5 napja használom a készüléket. Minden nap ki-be kapcsolt Wifi/GPS-el próbálom nyüstölni. Eddig 1-2x volt, hogy nem talált rendesen jelet, de 1 eset kivételével 5-10 perc alatt normalizálódott a szitu. A magától bekapcsolást 1x láttam élőben, tettem rá Airplane-mode widget-et, azóta nem találkoztam vele. Félrepozícionálást is produkált már (néhány száz méter), de mozgás közben szépen megtalálta magát ilyenkor.

They drew first blood....

(#514) zeg74


zeg74
aktív tag

Sziasztok.

Átraktam a 4gb -os memóriakártyára a navigációs progit, onnan telepítettem és kb 15 másodperc és már navigált is. :C

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#515) gmhgak válasza simon128 (#502) üzenetére


gmhgak
csendes tag

Ez is érdekes. Mert úgy tűnik, hogy csak pár embernél működik ez a Gps status & toolbox.
Hozzáteszem, hogy volt aki csak feltette és várta a csodát. A beállításoknál vissza kell állítani alapra a gps vevőt. Amit nem tudom, hogy mit jelent... vagy mi a frász művel a kütyüvel...
Nálam egyelőre működi így, de elég macerás ezzel kezdeni a navigálást.
Remélem hamar lesz valami frissítés, mert ez nem állapot.

[ Szerkesztve ]

Azt hiszem víz ment a karburátorba... vagy egy szendvics! Gyanús morzsadarabkákat találtam a kurbli körül...

(#516) gmhgak


gmhgak
csendes tag

Milyen szoftvereket használtok rajta?
Megvettem a Copilot live premium europe -t. Sajna navteq térképeket használ és több lépcsőre, sétáló utcába, járdára tervez útvonalat autós üzemmódban... elég mókás volt így közlekedni.
A google play szerint az Ndrive 11 nem kompatibilis ezzel az eszközzel... :( így ezt nem tudtam kipróbálni.

Azt hiszem víz ment a karburátorba... vagy egy szendvics! Gyanús morzsadarabkákat találtam a kurbli körül...

(#517) Attici válasza Loituma69 (#492) üzenetére


Attici
őstag

Én is imádom a WayteQ cuccait, de lehet, hogy ez nem is az, hanem csak a logó az rajta és megvették valamilyen nevenincs kínai gyártótól.
Természetesen mindenképpen megveszem, mert már nagyon vágyom rá, mert tetszik, de jó lenne, ha egy kicsit kiforrottabb lenne.
Persze tudom, hogy az android sem tökéletes. Feleségemnek Badás Samsungja van nagyobb kijelzővel és mégis mégis 2x, 3x tovább bírja, mint az enyém még akkor is ha nem csinálok vele semmit csak készenlétben van. :F

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#518) sharkyj válasza gmhgak (#516) üzenetére


sharkyj
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Pont ma reggel vásároltam egy ilyen kütyüt térképestől. A térképek most töltődnek rá, de a víz már most lever a hozzászólásoktól.... :DDD :Y Azt hiszem az első napokban csak ismerős helyeken tesztelem. Ki nem teszem a lábam (kerekeim) vele az országból ha tényleg ennyire szaraxik :( Remélem kifogtam egy jobbfajta kínai népművészeti remeket...hátha a művezető bácsi ott állt szúrós ferde szemekkel a robotmunkások mögött míg összerakták a belét... :D Drukkoljatok :DDD

"Az élet nem habostorta Pelikán elvtárs !"

(#519) Attici


Attici
őstag

iPon-nál miért a Tabletek között szerepel??? :W

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#520) gipsztigris válasza Attici (#517) üzenetére


gipsztigris
addikt

Szerinted????? Melyik termék Wayteq gyártmány a teljes termékpalettából? :F :Y

Megnyugtatlak! Nincs Wayteq gyártmány és nincs Concorde gyártmány! Viszont van rengeteg kínai gyártó, akik gyártanak NONAME termékeket, és megfelelő darabszám rendelése esetén azt nyomtatnak a készülékre, vagy dobozra amit csak szeretnél! :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#521) tjb007 válasza gipsztigris (#520) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Nincs Wayteq gyártmány és nincs Concorde gyártmány!"

Meg MyAudio, Point of View, Yarvik stb., lehetne még sorolni egy darabig.

A NONAME meg legyen inkább OEM, jobban hangzik :)

[ Szerkesztve ]

(#522) gipsztigris válasza tjb007 (#521) üzenetére


gipsztigris
addikt

Igen, sorolhattam volna még! :-) Csak a két "legnagyobbat" említettem a középmezőnyből.
Valóban jobban hangzik az OEM!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#523) Joecity válasza sharkyj (#518) üzenetére


Joecity
csendes tag

Drukkolok, bár a pozicionálási probléma, meg a ki/bekapcsolás úgy tűnik általános jelenség. Nálam is előjött mind a kettő az eddigi 4 napos használat alatt. :F

(#524) Attici válasza gipsztigris (#520) üzenetére


Attici
őstag

Tudom, hogy valahonnan veszik, de idáig a WayteQ/Intensa termékei egy üde színfolt volt a sok gagyi kínai gyártó cuccai között. Kinézetre, megbízhatóságra és használhatóságra egyaránt.
Remélem nem váltottak beszállítót és amiatt vannak a problémák az új masinával.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#525) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Most nekem is szarakodik...tök random..

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#526) sharkyj


sharkyj
csendes tag

Jelentem: 140 km eddig szépen teljesítve....ámbár 1x egy standby-ból bekapcs után nekem is előjött a pozíció ugrabugra, de szerencsére elindulás után 10-15 mp múlva megszűnt :U Kezdjek aggódni ? Eddig nekem is mindíg Wayteq-em volt ( most a 3.) és probléma nélkül mentek bárhol. Max. reset " oszt had szóljon" :DDD Gyanús ez a más beszállítós vonal nekem is....sajna :O Elqrvultak, lefeküdtek a gagyi beszállítóknak.
De ne hamarkodjuk el a véleményt, még nyúzom pár napot. :K

"Az élet nem habostorta Pelikán elvtárs !"

(#527) Loituma69 válasza sharkyj (#526) üzenetére


Loituma69
őstag

Nekem 12 nap használat után halt meg a pozicionálás, előtte csak egyszer xarakodott 1 órát, utána végleg kakukk!
Végre a wayteq oldalán megjelent a 5"-os modellek között az Xtab50 használati utasítás ezidáig semmi nem volt elérhető az oldalukon, modjuk ezzel senki nincs kisegítve, de legalább történik valami náluk :K

[ Szerkesztve ]

(#528) bolcsodal válasza bolcsodal (#525) üzenetére


bolcsodal
addikt

Kezdek ideges lenni..ma egész délután nem talált jelet, csak akkor ha Wifi hálózatot talált... :U

They drew first blood....

(#529) VeZsolt válasza zeg74 (#514) üzenetére


VeZsolt
csendes tag

Szia! Kérlek segíts már, miképp raktad át, mert nekem egyik módszerrel sem akar működni, amiket korábban leírtatok.
Ez sem: (#449)
https://support.sygic.com/sygic/topics/how_to_move_application_and_maps_from_internal_memory_to_sd_card-1b1u7c

És az átírogatós sem: (#391)
http://x2think.wordpress.com/2011/05/29/sygic-navigation-android-externa-sd/

Köszönöm a segítséget.

(#530) bolcsodal válasza bolcsodal (#528) üzenetére


bolcsodal
addikt

Nem vártam tovább, egy reset megoldotta a problémát.

They drew first blood....

(#531) r66


r66
aktív tag

Ma megint lehalt a pozicionálás. Összevissza ugrál 1-12-ig változik a műholdak száma, amit lát. A wifi sem használt semmit. Megpróbálom még a reset-et, de ez így nem állapot, hogy ennyire megbízhatatlan a navigálás.

(#532) Loituma69 válasza r66 (#531) üzenetére


Loituma69
őstag

Én resteltem nem használt, utána rendszervisszaállítást csináltam az sem használt most már 4. napja szervizben van. Kezdenek előjönni az elvonási tünetek! :((

bolcsodal
Ha szerencséd van akkor megjavult, de ha nincs akkor ez a vég kezdete, nálam is így kezdődött!

[ Szerkesztve ]

(#533) Attici válasza Loituma69 (#532) üzenetére


Attici
őstag

Mondtak valami várható elkészülési időpontot vagy most írják hozzá a firmwaret? :D

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#534) Loituma69 válasza Attici (#533) üzenetére


Loituma69
őstag

A wayteq központban azt mondták 1 hét a szervizbe amikor bevittem ott azt mondták hibától függ a javítási idő akár 2 hét is lehet. SMS-ben értesíítenek! Ezidáig semmi hír! :W Szerintem szoftver hiba lesz, és akkor jó darabig nem lesz kütyüm, mire rájönnek hol a hiba fejből elnavigálok moszkváig meg vissza minden utcanév a fejemben lesz! :K

[ Szerkesztve ]

(#535) zeg74 válasza VeZsolt (#529) üzenetére


zeg74
aktív tag

Tárgytalan. Ma már megint nem talált műholdat. :(

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#536) proxy


proxy
csendes tag

Én 3 hete használom a masinát gond nélkül. Mindig airplane módban van, és a wifi csak akkor aktív ha használom (ha navigálok, ha kikapcsolom a készüléket akkor nem). Eddig semmilyen gondom nem volt vele (se magától bekapcsolódás, se nem pozicionálás). Bár egyszer a wifi kapcsolat viccelődött de azt a wifi fixer progi megoldotta.

Ha ránéztek a gugli -ban a Samsung Galaxy S II is ezt a GPS chipet használja (SS IV) és ott is vannak gps problémák amiket soksor a bekapcsolt wifi okoz. Vannak rá megoldások is widgetek, gps.conf buherálás.

(#537) r66


r66
aktív tag

Nálam sem használt a reset, egyelőre teljesen véletlenszerűen jelentkezik a pozicionálási hiba (nem időjárás, wifi stb. függő). Este szépen hazanavigált, reggel bekapcsolás után már nem talált pozíciót. - Még van egy tippem, hogy talán a telep töltöttséggel nem függ-e össze? (Éjjel kivételesen nem volt töltőn, talán 60%-os töltöttséggel próbáltam indítani.)

Egy másik dolog, ami csak bosszantó, hogy a kirakott widgetek egy része eltűnik (kikapcsolás-bekapcsolás után). Tapasztalt már ilyet valaki?

(#538) gmhgak válasza r66 (#537) üzenetére


gmhgak
csendes tag

Igen. Rendszeresen eltűnnek a widgetjeim. Illetve nem mind... csak 1-2.

Azt hiszem víz ment a karburátorba... vagy egy szendvics! Gyanús morzsadarabkákat találtam a kurbli körül...

(#539) laszlohu


laszlohu
addikt

A Navigyurcin olvastam, hogy nemrég jelent meg a

Telit Jupiter SL869 gps chip,

olyat kéne beletenni egy későbbi Wayteq készülékbe,
ui. a fenti chip támogatja a Glonass - t, és a
jelenlegi 8 műhold helyett 22 -őt tud befogni.

(#540) Octi válasza laszlohu (#539) üzenetére


Octi
aktív tag

Szvsz nem a GPS chippel van a probléma, hanem az oprendszer és a hardware összefésülésével.

Megpróbáltam leszokni a sexről és a drogról. Életem legkeményebb 1 órája volt! PSN ID: Octi_18T

(#541) gipsztigris válasza laszlohu (#539) üzenetére


gipsztigris
addikt

Erre azért kíváncsi lennék!.....hogy hogyan képes a föld túloldalán lévő holdakkal kommunikálni? :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#542) Danny_L.hu válasza r66 (#537) üzenetére


Danny_L.hu
tag

Én azt vettem észre, hogyha az akku szint alacsonyra esik (nagyjából 15% alá), akkor magátó, random módon nyomogatja a home gombot. Böngészek, kidob a kezdőképre. Visszalépek, megint kidob és látom, hogy a lenyomás animáció jelenik meg a Home gombon. Úgyhogy ha azzal tud ilyen okosságot csinálni az akku szint, akkor a GPS-el miért ne. Mellesleg nálam még nem volt GPS pozícionálási hiba, 1 hete van meg a kütyü.

(#543) laszlohu válasza gipsztigris (#541) üzenetére


laszlohu
addikt

Helytelenül fogalmaztam, max. 22 műhold :
forrás :
[link]

(#544) r66 válasza r66 (#537) üzenetére


r66
aktív tag

Teljesen feltöltve sem fogja be a holdakat, sajna. Egyelőre nincs más ötletem, mint várni, hogy mi jelenik meg a Wayteq honlapján :(

(#545) lasimon


lasimon
csendes tag

Sziasztok!
Az eddigi hozzászólásokat olvasva, akkor nálam van az egyetlen jól működő darab. ;)
Két hete használom rendszeresen és semmi gond. Azt természetesen figyelembe kell venni
milyen természetes korlátokkal rendelkezik. Kíváncsian várom mikor "romlik" el, azonnal jelzem a hibát.
Üdv.

(#546) Attici válasza laszlohu (#543) üzenetére


Attici
őstag

Lehet, hogy az xTAB-60-ba már az lesz! :D

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#547) doggie


doggie
aktív tag

Ma megérkezett a csere készülék, szerintem holnap tudom tesztelni, kíváncsi vagyok rá, de sok reményem nincs, hogy ez épp jó lesz. :-)

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#548) Attici válasza doggie (#547) üzenetére


Attici
őstag

Újat kaptál, nem javították?

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#549) doggie válasza Attici (#548) üzenetére


doggie
aktív tag

Igen, de speciális eset vagyok, szóval ez nem mérvadó.

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#550) doggie válasza lasimon (#545) üzenetére


doggie
aktív tag

Amíg a GPS-t nem használtam gyakran, nekem sem volt problémám.

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.