Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) r66 válasza apeelme (#1997) üzenetére


r66
aktív tag

Azt vajon mi okozhatja, hogy bekapcsolt wifi mellett a status bar-on nem jelenik meg az ikon (egyik sem) - miközben van a közelben látható wifi - több is?
Pont ezen szoktam dühöngeni, hogy elvileg minden be van kapcsolva és láthatóan semmi nem történik.

(#2002) kelzsoca válasza r66 (#2000) üzenetére


kelzsoca
félisten

A GPS kiegészítő rendszerei

https://vertigostore.eu

(#2003) r66 válasza kelzsoca (#2002) üzenetére


r66
aktív tag

"Fontos tudni, hogy az A-GPS használata mobilhálózat használatával nem ingyenes, hiszen a készülék és a szerver között adatforgalom zajlik. Mindez mobilinternet csomag nélkül biztosan plusz pénzünkbe kerül."

Akkor van némi igazuk, de nem kötelező a mobilnet csomag. Köszi.

(#2004) kelzsoca válasza r66 (#2003) üzenetére


kelzsoca
félisten

Telefonokban ezt a módszert is szokták alkalmazni:

Hálózati alapú helymeghatározás

Ide tartoznak a mobiltornyokkal és WiFi hálózatokkal kapcsolatos megoldások (létezik Bluetooth alapú is), mely kettő a hordozható eszközökben az A-GPS-hez hasonlóan elterjedt és használt technológiák. Vegyük először a mobiltornyos változatot. Nagyon leegyszerűsítve ilyenkor az történik, hogy a készülék a környező mobiltornyokkal való kommunikációval méri be a körülbelüli helyzetét, úgynevezett „háromszögeléses” módszerrel.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#2005) Imdre válasza kelzsoca (#2004) üzenetére


Imdre
aktív tag

Én azt elhiszem Neked, hogy ez működik így is, de azt már nem, hogy a hazai vadkapitalista szolgáltatók ingyen adnák azt,amiért pénzt is kérhetnének.
Csak abból indulok ki, hogy egy lekérés kb 20 kB, és azért hogy én csekken fizetem be a számlámat kér a tré 140Ft-ot :)
Ráadásul, ha bekapcsolom valamelyik adatkapcsolatot, érezhetően gyorsabban talál jelet a telefonom (bár a nélkül is gyors).

[ Szerkesztve ]

(#2006) Loituma69 válasza kelzsoca (#1999) üzenetére


Loituma69
őstag

Ezt nekem miért írtad én is ezt magyarázom hónapok óta, hogy nem kell internet se wifi a gyors pozicionáláshoz. Itt sokan keverik a dolgot, xTAB 50-ben nem azért van wifi, hogy gyorsabban pozicionáljon se az okostelefonokban, hanem hogy netezni tudjanak teljesen függetlenül a gps-től!

(#2007) kelzsoca válasza Loituma69 (#2006) üzenetére


kelzsoca
félisten

Erre válaszoltam:

Jah és gyorsabban pozicionál mint az xTAB 50, internet kapcsoltat nélkül mivel nincs internet előfizetésem csak gps vevőt használja és nem melegszik!

Nem véletlenül írtam, hogy vagy vedd kis a SIM kártyát vagy tedd repülőgép üzemmódba a telefont, és úgy nézd meg a pozícionálást, hogy a készülék semmiképpen NE tartózkodjon a GSM hálózaton. (így sem az a-gps, sem a hálózat alapú helymeghatározás nem fog működni csak a beépített GPS lesz)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#2008) Loituma69 válasza kelzsoca (#2007) üzenetére


Loituma69
őstag

Repülőgép módba állítottam a telefonomat, kimentem az erkélyre lakotelep közepe tele 10 emeletes házakkal épp most villámlot vihar előtti ídőjárás és elindítottam az itt tiltott szoftvert a mobilomon 28 másodperc alatt pozicionált, pedig 2 órával ezelőtt még Tatabányán voltam és ott kapcsoltam ki a naviszoftvert, most pedig 70km-el arréb vagyok és itt most indítottam el a naviszoftvert ami egy fillérembe nem kerül mármint a gps pozicionálás navigálás, ha repülőgép módban van a telefon ha sima üzemben van akkor sem!
Direkt kivittem az xTAB 50-met is és egyszerre indítottam a naviszoftvereket xTAB 50
1 perc 42 másodperc alatt pozicionált!
Amikor a telefonomon android 2.3.4 futott akkor is pontosan ilyen gyors volt, most ICS 4.0.4 fut rajta, tehát ez sem számít semmit sem. Ami számít az a programozók és különféle mérnökök munkája, tudása, ügyessége! Nem az android szoftver a ludas és nem is az internet elérés!

[ Szerkesztve ]

(#2009) kelzsoca válasza Loituma69 (#2008) üzenetére


kelzsoca
félisten

Közben megnéztem, és egy kis kitérő:

A GLONASS, rövidebb nevén GNSS az oroszok által fejlesztett helymeghatározó rendszert takarja, ami a közismert GPS hálózat egyik komoly alternatívája. Néhány modern okostelefon már a GLONASS műholdjait is képes felhasználni a pozícionálás során

Az érkező Xperia S és ion modellek mellett az összes Snapdragon S2, valamint S3 családokba tartozó lapkát használó Sony Ericssonok (vagyis az összes 2011-es modell) képesek lesznek kihasználni az orosz műholdak képességeit, de az Apple iPhone 4S és a Samsung Galaxy Note is tökéletesen kezeli az 24 extra pozícionálót.
==========================

Tehát a készüléked képes használni a GLONASS technológiát, (mellékesen az enyém is Samsung Galaxy S III.)

Az xTAB-50 ezt a technológiát nem képes kihasználni, de ettől függetlenül, az 1 percen belüli navigálásra kész állapot sem lehetetlen: katt

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#2010) Loituma69 válasza kelzsoca (#2009) üzenetére


Loituma69
őstag

Túl variálod a dolgokat az xTAB 50 nem azért pozicionál lassan mert nem ismeri a glonass technologiát, hanem azért mert a szoftver ami a gps vevőt kezeli rosszúl van megírva ezért lassú az xTAB 50 vagy azért mert a gps vevő egysége nem okés és nem lehet ennél többet kihozni belőle.
2 napja vettem egy Cns Truck gps-t 10 másodperc alatt pozicionál pedig ez is sincs felkészítve az új orosz technologiára. Egyszerűen csak jó a gps vevő egység és a hibátlanul megírt szoftver miatt ilyen gyors! Hiába mutatsz olyan hozzászólást amiben 47 másodperc alatt pozicionált, ha nálam ennél jóval lassabb! 2 hónapja van meg az xTAB 50 igaz ebből hat hetet nem nálam volt, úgy hogy pontosan tudom milyen gyors vagyis lassú!

[ Szerkesztve ]

(#2011) apeelme válasza Loituma69 (#2010) üzenetére


apeelme
addikt

Én azt nem értem miért nem szabadulsz meg tőle ha ennyire rossz? :F Minél tovább van nálad annál többet buksz vele...

(#2012) qantum


qantum
senior tag

Megoldódott a wifi problémám, gyorsan le is töltöttem a naviszoftvert. Ha már van egy legális szoftverem gondoltam kipróbálom, a térkép valóban nem olyan jó mint a Top Map (és még Bp-en nem voltam) ,de Sygic nem olyan gáz. Ha jól tudom a Sygic Tele Atlasos térképet használ?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#2013) tjb007 válasza qantum (#2012) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, azt használ.

"és csak a magyar térképet ki lehet cserélni?"

Nem lehet. A Sygic csak és kizárólag Tele Atlas térképeket használ, csak azzal működik.

"Azt olvastam más európai országokban viszont a Tele Atlas térképei a jobbak?"

Ez is épp olyan mint fejfájás elleni gyógyszer, mindenki másra esküszik.

[ Szerkesztve ]

(#2014) qantum válasza tjb007 (#2013) üzenetére


qantum
senior tag

és csak a magyar térképet ki lehet cserélni?
Azt olvastam más európai országokban viszont a Tele Atlas térképei a jobbak?

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#2015) Misi53 válasza tjb007 (#2013) üzenetére


Misi53
tag

hazánkba én szerintem a topmap térkép a nyerő. :)

(#2019) laikususer


laikususer
csendes tag

Sajnálattal olvasom, hogy még mindig tart a vergődés....hardver-szoftver oldalon.
Ugyanakkor a "sz@r" lassú, elavult kütyüvel vígan elvoltam Horvátországban, a legutolsó kecskecsapást is ismeri, az összes sebességkorlátozással...
Vannak dolgok, amiket soha nem fogok megérteni :((

(#2020) Loituma69 válasza apeelme (#2011) üzenetére


Loituma69
őstag

Mazohista vagyok

(#2021) nyehu válasza laikususer (#2019) üzenetére


nyehu
csendes tag

Navteq, vagy Navigo térkép?

(#2022) Misi53 válasza nyehu (#2021) üzenetére


Misi53
tag

A Sygic csak és kizárólag Tele Atlas térképeket használ, csak azzal működik.

(#2023) nyehu válasza Misi53 (#2022) üzenetére


nyehu
csendes tag

Ez ok, de számomra nem egyértelmű, hogy ő milyen szoftvert használ.

(#2024) Misi53 válasza nyehu (#2023) üzenetére


Misi53
tag

ezt!!!
http://sygic.hu/hu/node/71

(#2025) r66 válasza Misi53 (#2024) üzenetére


r66
aktív tag

WinCE-s kütyün nehezen. :)

(#2026) Misi53 válasza r66 (#2025) üzenetére


Misi53
tag

azon megy más,de jól!!!még mindig sygic resetre várok 2012 06.28. . Már a kódot is felküldtem ,az ottani szaki azt mondta ,Nekik volt már ,hogy sikerült!

(#2027) Loituma69


Loituma69
őstag

Navigon csak topmap, Sygic csak tomtom, igo és primo kezeli a navteq, topmap, és tomtom térképeket is! Ezért ő lenne a nyerő, ha lenne hivatalos Primo androidra! Láthatáron készül okosba, navgear android primo átirat.

[ Szerkesztve ]

(#2028) laikususer válasza nyehu (#2021) üzenetére


laikususer
csendes tag

NQ-természetesen :C
/a legjobbnak tartom részemről/

[ Szerkesztve ]

(#2029) laikususer válasza Misi53 (#2024) üzenetére


laikususer
csendes tag

Miért szólsz bele? Pláne ...h....séget, bocs.

(#2030) Misi53 válasza laikususer (#2029) üzenetére


Misi53
tag

mi a bajod???

(#2031) niman77 válasza kelzsoca (#2002) üzenetére


niman77
tag

Hello! Visszaolvastam, de nem találtam olyan problémát ami nálam jelentkezett. Egyik nap az irtak ki a gép hogy sajnáljuk a transmiter működése leállt probálja újra, azóta nem megy, következő nap újra sajnálta de a videólejátszó adta meg magát, ma az email funkció hallt meg. Eddig kb 2-3 hónap gyönyörűen müködött az összes felsorolt funkció.

Megoldást vagy vmi tanácsot tudsz adni?

(#2032) kelzsoca válasza niman77 (#2031) üzenetére


kelzsoca
félisten

Üdv!

A gyári beállítások visszaállítását kellene megnézni első körben.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#2033) qantum


qantum
senior tag

Sziasztok! Milyen érintőceruza kell a XTAB-hoz, a sajátja nincs meg, a x850 -esével semmit nem csinál? Vagy a fólia lehet a gond, még rajta van a gyári?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#2034) kelzsoca válasza qantum (#2033) üzenetére


kelzsoca
félisten

Kapacitív kijelzőkhöz is használható stylus, csak nem olyan, amilyen a rezisztív kijelzőkhöz.

https://vertigostore.eu

(#2035) qantum


qantum
senior tag

Akkor milyet kellene vennem, ami jó? köszi

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#2036) Misi53 válasza qantum (#2035) üzenetére


Misi53
tag

új beggyel működött.!!

(#2037) Attici válasza qantum (#2035) üzenetére


Attici
őstag

Mivel kapacitív a kijelző, mindenképpen valamilyen fémes ceruza való hozzá.

(#2036) Misi53: Kinek új a begye? :Y
Vagy ujjbegyre gondoltál? ;)

[ Szerkesztve ]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#2038) mkRoland válasza qantum (#2035) üzenetére


mkRoland
senior tag

Hallottam olyanról is, hogy virslit tűznek egy ceruza végére. Esetleg egy gumikesztyűbe, kondom gumiba húzod (lehetőleg ne használtba), akkor nem keni össze a kijelzőt. De elegánsabb venni egy i-cuccokhoz való stylus-t:
dx.com

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#2039) Loituma69 válasza qantum (#2035) üzenetére


Loituma69
őstag

100-as szeg vagy ácskapocs!

(#2040) qantum


qantum
senior tag

jó akkor ceruza - pipa :)
más - nektek van kijelzővédő fólia, ha igen milyen?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#2041) Misi53 válasza qantum (#2040) üzenetére


Misi53
tag

kinai 5"

(#2042) Misi53 válasza Attici (#2037) üzenetére


Misi53
tag

:DD

(#2043) mkRoland válasza qantum (#2040) üzenetére


mkRoland
senior tag

Még a gyári van rajta. Nem is vinném túlzásba a fóliázást, nincs annyit nyomogatva, még kevesebbet zsebben hordva. Mifelénk szinte csak a navigátor szerepét tölti be, ritkán 1-1 program frissítése, email-olvasás.

[ Szerkesztve ]

(#2044) qantum válasza Misi53 (#2041) üzenetére


qantum
senior tag

az 5" kicsi, mert az csak a képernyőméret és mivel egyben van a kerettel kicsit hülyén néz ki?!

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#2045) Misi53 válasza qantum (#2044) üzenetére


Misi53
tag

olyat tettem rá 1 mm nem fedett a tescóba vettem 1000ft volt

(#2046) Misi53 válasza Misi53 (#2045) üzenetére


Misi53
tag

csak a képernyő felületére természetesen.!!!

(#2047) Gregman


Gregman
tag

Sziasztok!

Erősen töröm a fejemet egy xTAB-50-es megvásárlásában.
Csábító lenne a PNA-hoz képest erősebb hardver, kapacitív kijelző és hogy navigálás után lenne egy "tablet" némi játékra, e-mail stb.
Azért a fő szerepe a navigálás lenne, ezért szomorúan olvasom, hogy talán a sw frissítés után sem teljesen tökéletes.
Így van ez? Valóban vannak még gondok vele?
Kicsit más:
Van-e valakinek TMC vevője (RTA-3000) hozzá?
Ajánlott-e hozzá a WayteQ napellenző (SP-5), vagy ennek a kijelzője erősebb fényű mint a PNA-ké (850bt, 960bt stb.)?

(#2048) zeg74


zeg74
aktív tag

Sziasztok.

Mikorra várható az ICS frissítés az xtab 50 re?

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#2049) Loituma69 válasza Gregman (#2047) üzenetére


Loituma69
őstag

Jó a fényereje a régebbi wayteq kütyük meg sem közelítik, A frissítés óta használható navigálásra, mindig pozicionál stabilan tartja a jelet sosem dobálja. Lehetne gyorsabb is a pozicionálási ídő, de otthoni használatra jó. Tablet része tele hibával, de hasznáhtó, ha türelmes vagy. ICS reményeink szerint mindent javít, kérdés mikor!? Hivatalos dátum nincs!

[ Szerkesztve ]

(#2050) zeg74 válasza Loituma69 (#2049) üzenetére


zeg74
aktív tag

Valahol azt olvastam (már nem tudom, hogy hol) kb 6 - hét múlva lesz ics xtab-50 re.
De jó lenne...

" kár érte, kiváló ügynök volt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.