Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Loituma69 válasza proxy (#536) üzenetére


Loituma69
őstag

Navigálás közben soha nem volt bekapcsolva a wifi tehát semmi köze hozzá!

(#552) Loituma69 válasza doggie (#547) üzenetére


Loituma69
őstag

Meg őrülök te mikor vitted szervízbe? Én a héten hétfőn és semmi hírt nem kaptam róla nemhogy cserekészüléket?!

(#553) Attici válasza doggie (#549) üzenetére


Attici
őstag

Csókos vagy? :D

[ Szerkesztve ]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#554) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Ma kikapcsolt Wifi-vel használtam hátha...4-5x kapcsoltam ki be (Standby) és hibátlanul működött. Nem lehet, hogy a Wifi zavarja? Valaki írt Galaxy Tab-ról, hogy ugyanez a GPS chip van benne és szintén szarakodik Wifi mellett... :U

They drew first blood....

(#555) Attici válasza bolcsodal (#554) üzenetére


Attici
őstag

Már írták, hogy kikapcsolt Wi-Fi mellett is szarakszik. :)

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#556) rank17


rank17
csendes tag

Sziasztok!

Két hét után sajnos nálam is előjött a pozícionálási probléma. Legtöbbször egyáltalán nem tud pozícionálni, folyamatosan kiírja, hogy "Várakozás érvényes jelre". :( Én is azt tapasztaltam, hogy a probléma az akku töltöttségétől és a Wi-Fi be- vagy kikapcsolt állapotától független. Nagyon jó lenne, ha valamit lehetne ezzel kapcsolatban olvasni a hivatalos Wayteq oldalon, mert úgy látom, hogy jónéhányan szenvedünk már. :O

(#557) bodola


bodola
csendes tag

Jó estét mindenkinek! Nos, én is kénytelen voltam elvinni nekik. Korrektek voltak, jót beszélgettünk, majd üzennek... Az a furcsa, mondom én, hogy pár napig semmi gond - függetlenül az egyéb alkalmazásoktól (így az én megyektől, stb) - aztán egyszer csak megadja magát. Ez van. Hátha az ICS hiányzik neki, és így aztán felgyorsulnak az események? Reménykedjünk.

(#558) doggie válasza Attici (#553) üzenetére


doggie
aktív tag

Nem, nem, dehogy. Sajna nem.
Csak egy másik beszerző cégen keresztül vettem, ők így intézik ezt a részét.
Többet küldtünk vissza.

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#559) H2zsolt válasza VeZsolt (#529) üzenetére


H2zsolt
csendes tag

Ha Sygic Voucher változatot használsz, akkor tudom a megoldást. Google Playből telepíted. Letöltöd a Base filest és legalább egy térképet. Usbn csatlakozol egy gépre, áthelyezed az egész Sygic_voucher mappát a külső sdre. Usb ki. Sygicet uninstallálod, majd telepíted a Google Playből és letöltöd a többi térképet. Nekem csak több lépésben sikerült,mert azt írta, hogy csak 2,6 Gb hely van a töküres 8Gbos sdn, de három laza lépés után ráment mind az 5Gb és még mindig maradt 2,6Gbt. Kárikittyom!

(#560) H2zsolt


H2zsolt
csendes tag

Tegnap másodszor sem pozícionált. Kecskemét Budapest közt 30 percig semmi, még szerencse, hogy a kormány volt a kezemben... Aztán kikapcsoltam. Újra bekapcsolt magától. Márminthogy megint rajtakaptam. Kikapcsolt állapotban fullaksiról lemerült. Annyira bosszantó.

[ Szerkesztve ]

(#561) Attici válasza doggie (#558) üzenetére


Attici
őstag

Mindegyiket kicserélték? :Y
Így ez nem lesz rentábilis a WayteQ-nek.
Jobban járnának, ha odafigyelnének rá és megpróbálnák megfejteni mi a probléma.
Ha hardveres, akkor lehet, hogy egy tömeges visszahívás lesz a megoldás? :F

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#562) doggie válasza Attici (#561) üzenetére


doggie
aktív tag

Nagy az esélye. Sajnos az újak közül az egyiknél már ma jelentkezett a probléma. :-(

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#563) doggie válasza Attici (#561) üzenetére


doggie
aktív tag

Jó lenne egy hivatalos állásfoglalás a wayteq-től. Egyrészt megnyugtatná a kedélyeket és a tulajokat, másrészt tudnánk, hogy tudják mi a gond, és közel a frissítés kiadása.

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#564) Attici válasza doggie (#563) üzenetére


Attici
őstag

Az a baj, hogy szerintem még ők sem tudják, hogy mi a probléma, mert ha tudnák már jelezték volna.
Egyenlőre visszazavarják a gépeket a beszállítónak és várnak csendben, hátha kevesen tudnak a problémáról.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#565) Loituma69


Loituma69
őstag

Hétfő óta szervizben semmi hír róla, se sms,se mail, se telefon, se xtab 50-en! :Y
Ma felhívom a szervizt mondjanak már valamit!

(#566) Attici válasza Loituma69 (#565) üzenetére


Attici
őstag

Még csak péntek van. Türelem! :R
Biztos vagyok benne, hogy most nem csak a Te géped van náluk, Rengeteg lehet a problémás készülék. :K

[ Szerkesztve ]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#567) proxy


proxy
csendes tag

Én azon az állásponton vagyok, hogy ez szoftveres gond. Már írtam nekem nincs gondom a kütyüvel, de találtam ilyeneket (sok készüléken megoldja a problémát) nem próbáltam de valaki megnézheti: googlePlay - FasterFix, [root] GPS Control SiRF StarIV, GPS Doctor

+++++++++
Egy fórumból:

Poor GPS signal on Galaxy S2

I HAD THE SAME ISSUE! My SGS2 would never lock and now it seems to be working!

I have been from forum to forum trying to solve this issue and now I have. It is very, very simple (in hindsight).

Here is what to do:

1. Root your phone (if you don't know how to do this then spend much time reading about it before you do it as you want to get this right!)

2. Get the app 'FasterFix'

3. Click on 'Select an optimised server' and select custom

4. enter into the box: europe.pool.ntp.org

My GPS actually locks and within seconds! Never thought it would ever happen. I am in the UK and I first had this set to America, then to the UK, but if you do it to the one I have given above it locks onto Europe and you have more chance of locking. Good luck!

(#568) r66


r66
aktív tag

Csak a statisztika miatt - nálam is befejezte a gps a működést.

Ti hova külditek szervízbe?
A garanciajegyen megadott telefonszámon egy keceli szervíz jelentkezett be, ahol állítólag még nem hallottak erről a hibáról - nem tűnt túl bizalomgerjesztőnek a dolog.

(#569) tjb007 válasza proxy (#567) üzenetére


tjb007
nagyúr

Root még nincs, szóval egyelőre még kipróbálni sem lehet. Persze saját felelősségre lehet próbálkozni a különféle root módszerekkel de mivel nincs meg a gyári ROM amire vissza lehetne állítani egy esetleges probléma esetén ezért nem is ajánlott.

(#568) r66

Három helyre is viheted:
1. Ahol vásároltad
2. Elektrodoki
3. Közvetlenül a WayteQ -hez

Az, hogy nem hallottak még a hibáról ne tántorítson el.

(#570) proxy válasza r66 (#568) üzenetére


proxy
csendes tag

A GPS Status & Toolbox mit lát nálad?

[ Szerkesztve ]

(#571) proxy válasza tjb007 (#569) üzenetére


proxy
csendes tag

Ez vicces! Nekem a Root checker azt mondja, hogy az eszköz rootolva van. Most ez vagy gyárilag ilyen vagy valamelyik app csinálta (van is egy tippem)! A GPS Status & Toolbox is tudja orvosolni a gps hibákat.

(#572) r66 válasza tjb007 (#569) üzenetére


r66
aktív tag

Köszi a választ :)

[ Szerkesztve ]

(#573) r66


r66
aktív tag

OFF

Úgy tűnik, ez az xTAB-50-es probléma nem oldódik meg könnyen. Sajnálom nagyon, mert egy szuper készülék lenne, de ha nem megbízható, nem ér semmit.

5"-os Wayteq naviban melyiket ajánlanátok helyette?

ON

[ Szerkesztve ]

(#574) doggie válasza proxy (#571) üzenetére


doggie
aktív tag

Mi a tipped, mi rootolta meg ( a tudtodon kivül)? :-)

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#575) doggie válasza r66 (#573) üzenetére


doggie
aktív tag

Az x950-esem már nagyon régóta jól működik.
Egyetlen baja van, hogy erős napsütésben gyenge a kijelző (nehezen látni).
de! opcionálisan lehet hozzá kapni árnyékolót.

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#576) tjb007 válasza proxy (#571) üzenetére


tjb007
nagyúr

Megnéztem én is két root checker alkalmazással is és mindkettő azt írja, hogy rootolva van, szóval ezt nem az egyik alkalmazásod csinálhatta hanem gyárilag ilyen.
Nálam csak a Sygic, Elixir 2, AirDroid, ES File Explorer és a GPS Státusz van fent, ezek közül biztosan nem rootolta egyik sem.
Ettől függetlenül csak csínján ezekkel a fixerekkel mert ha valami baj történne akkor csak szívás lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#577) Attici válasza r66 (#568) üzenetére


Attici
őstag

Gondoltad, hogy azt fogják válaszolni:
-Persze hozza nyugodtan már több száz van itt ezzel a hibával!
Még nem hallottam ily szervizes dumát, csak azt, hogy:
-Ilyen még nem fordult elő! :D

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#578) Attici válasza doggie (#575) üzenetére


Attici
őstag

Én vettem hozzá napellenzőt, de semmit sem ér! :N

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#579) r66 válasza Attici (#577) üzenetére


r66
aktív tag

Újra hívtam ám őket, hogy hogyan küldjem el, és azt mondták hogy sokan így..., sokan mások meg amúgy csomagolják :)

(#580) Attici válasza r66 (#579) üzenetére


Attici
őstag

Remélem, hogy tényleg olvasgatják a fórumot a WayteQ-esek és minél hamarabb lesz megoldásuk erre a mizériára. :O
Már nagyon szeretném megvenni az új masinát, de nem azért, hogy a szervizben legyen.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#581) doggie válasza Attici (#578) üzenetére


doggie
aktív tag

Akkor mire való? :-)

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#582) Attici válasza doggie (#581) üzenetére


Attici
őstag

Nem tudom, de az biztos, hogy nem éri meg az árát! :N

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#583) doggie válasza Attici (#582) üzenetére


doggie
aktív tag

XTab 70i-ről valakinek tapasztalata?

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#584) proxy válasza r66 (#579) üzenetére


proxy
csendes tag

GPS Status & Toolbox
Mielőtt szervizbe küldöd kérlek próbáld meg ezt: youtube.com/watch?v=y8MkZjMZqvs&feature=related

A fasterfix is az ntp servert állítja! Ez kell: hu.pool.ntp.org vagy europe.pool.ntp.org + AGPS reset

A WIFI legyen bekapcsolva!

(#585) tjb007 válasza doggie (#583) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezzel a kérdéssel gyere át ide: [link]

(#586) Neurotoxin válasza Attici (#580) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Hát körülbelül én is így vagyok vele. Még jó, hogy nem rendeltem be, pedig nagyon rá voltam készülve március óta...

Mindenkinek kívánom, hogy oldódjon meg a pozícionálási mizéria!

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#587) r66


r66
aktív tag

Akik még hezitálnak:
- ami hiányzik szerintem, a bluetooth ( ha pl. elfelejti a Sygic, hogy kártyán van) mobilnetes kapcsolathoz, illetve ínyenceknek az OTG kábeles kapcsolódási lehetőség (pl. USB flashdrive-hoz).
Mindenesetre GPS nélkül kicsit drága, mint mini tablet :(

Talán lesz xTAB-55 GPS... :)

(#588) Loituma69 válasza proxy (#584) üzenetére


Loituma69
őstag

Szerintem pedig amíg garanciális a készülék senki ne mókoljon, vele ezt gyártónak kell megoldania nem a felhasználónak!

r66 Én hétfőn vittem fel pestre az elektrodoki-hoz. Ez a cég szerződött wayteq-val garanciális javításokra! A wayteq honlapon le van írva cím mail telefonszám stb... Ma délután az az rövidesen hívom őket, hogy mire mentek a kütyümmel mert már viszket a tenyerem a hiányától!
Elektrodokit felhívtam közölték a wayteq forgalmazónál van a készülékem semmit nem írtak mi a hiba oka tehát ebből már csak jövőhét lesz. Ajánlom, hogy inkább a wayteq központba vigyétek vagy küldjétek a hibás készülékeket mert ez az elektrodoki nem csinál semmit vele, egyszerűen csak tovább küldi a wayteq-nak tehát teljesen felesleges hozzájuk vinni nem ők javítják. Ezzel csak a kézhezkapás ideje nő, hogy hozzájuk vittem!

[ Szerkesztve ]

(#589) doggie válasza tjb007 (#585) üzenetére


doggie
aktív tag

Kerestem a fórumok között, de valami miatt nem találtam.
Köszi a linket! :-)

"Hát minden, minden e világon csak álomba ködlő furcsa álom..." EAP

(#590) Attici válasza r66 (#587) üzenetére


Attici
őstag

Tényleg nincs benne Bluetooth, pedig azt hittem, hogy de! :Y
Eddig mindegyikben volt, ebből most miért hagyták ki?
Akkor mégiscsak inkább megvárom a xTAB-50BT-t. :K

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#591) proxy válasza Loituma69 (#588) üzenetére


proxy
csendes tag

Igazad van. De ha szoftveres a hiba, akkor feleslegesen szaladgálunk a szervizbe.

Feltettem a fasterfixet. Beállítottam a hu.pool.ntp.org szervert. Ezután Beállítások->Hely és biztonság->Vez. nélküli hálózat használata. Restart. És valóban sokkal gyorsabban a pozicionálás. (Wifi bekapcsolva)

(#592) apeelme válasza proxy (#591) üzenetére


apeelme
addikt

Ezt az egészet nem értem...ha autóban ülsz majd osztott mobilnet-et használsz wifi-n keresztül? :F

Egyébként meg nyilvánvaló hogy gyorsabban talál pozíciót a említett menüpont bekapcsolásával... ;) erre találták ki.

[ Szerkesztve ]

(#593) bolcsodal válasza proxy (#591) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ezt a fasterfix nélkül is tudja.... :U

They drew first blood....

(#594) Loituma69 válasza proxy (#591) üzenetére


Loituma69
őstag

A gps-nek wifi nélkül stabilan kell működnie se wifi-vel se análkül nem pozicionál tehát használhatatlan és a szoftverhibát a gyártónak kell javítani nem nekem.

(#595) bolcsodal válasza Loituma69 (#594) üzenetére


bolcsodal
addikt

Pedig nem olyan meglepő, hogy interferálnak. A probléma régóta ismert, sajnos a WayteQ nem tudott tökéletes megoldást találni rá. Szerencsére autóban nincs nagy igény aktív Wifi-re... :U

Tegap óta kikapcsolt Wifi-vel használom akkor, ha GPS-t szeretnék használni. Eddig nem volt gond vele...tegnapelőtt folyamatosan szarakodott..(bekapcsolt Wifi mellett..)

They drew first blood....

(#596) gipsztigris válasza bolcsodal (#595) üzenetére


gipsztigris
addikt

Az a baj, ha csak wifi nélkül működik jól, akkor pont a connected szolgáltatásoktól fosztják meg a júzert! :-(
Gondolok itt a Sygic-nél az online TMC-re , valamint szintén az időjárás és Érdekes pontok online szolgáltatásra. Ezekre pont navigáció közben lenne szükség.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#597) bolcsodal válasza gipsztigris (#596) üzenetére


bolcsodal
addikt

Ezekhez 3G dukálna leginkább. Gondolom más gyártóknak van naprakész megoldásuk a probléma kezelésére, csak nem ebben az árkategriában, nem ilyen hardver és nem ilyen oprendszer mellett... ;]

Egyébként igazad van...

They drew first blood....

(#598) Loituma69 válasza bolcsodal (#595) üzenetére


Loituma69
őstag

Az összes wayteq gps tökéletesen talál jelet és pozicionál a hiba csak ennél a gps készüléknél van! Az első 12 napban tökéletesen működött a pozicionálási hiba ezután jelentkezett mégpedig annyira, hogy egyáltalán nem pozicionált 1 óra elteltével sem! Ezért küldtem szervizbe!

[ Szerkesztve ]

(#599) bolcsodal válasza bolcsodal (#597) üzenetére


bolcsodal
addikt

Gondoltam kicsit játszom vele. Futó Sygic alatt ki-be kapcsoltam a Wifi-t és figyeltem a GPS viselkedését. Semmi kapcsolatot nem sikerült felmutatni... :U

Szóval nekem csak mákom volt ezek szerint....

(#598) Loituma69: Mondjuk elég gyanús, hogy csak ebben a cuccban van Wifi.... :U

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#600) Loituma69 válasza bolcsodal (#599) üzenetére


Loituma69
őstag

A wifi az internetezés lehetősége miatt van az xtab-ban nem pedig a gps jelfogás javítására ez nyílván való. Ti keveritek a szezont a fazonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.