Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4951) Petii88 válasza tomy86 (#4944) üzenetére


Petii88
tag

Okés, köszi :)

S7 Edge

(#4952) Atawallpa


Atawallpa
aktív tag

Rajtam kívül valaki használ cwm recoveryt a ray-en?

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#4953) pokers válasza Ferenczi Áko (#4946) üzenetére


pokers
senior tag

Nyugodtan frissítheted ICS-re, a lényeg, hogy szűz telóra rakd fel és lehetőleg seus-sal!
Nekem is, miután teljes újrarakást csináltam, minden helyreállt, újra csak 4%-ot esik az akksi egy éjszaka alatt nem repülős módban.

Ja, és arra figyelj oda, hogy a marketről csak olyan progikat rakj fel, amik legalább májusban frissültek utoljára, mert azok nagy eséllyel ics kompatibilisek lesznek.

(#4954) sir fg válasza Atawallpa (#4952) üzenetére


sir fg
aktív tag

Még nem, de tervezem, hogy rootolom a 4.0.4-et, és ahogy a leírást olvasom, úgy tűnik, hogy lesz az is (CWM).
Amúgy te is ez alapján csináltad, amit linkeltem? Ha jól csinálom, nem vesznek el adatok, ugye? Azért persze mentem majd, amit kell.
Szerk: Ja, most látom, mit linkeltél korábban. Akkor már eleve olyan ROM-ot tettél fel, ami rootolt?

[ Szerkesztve ]

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#4955) Rossi válasza tomika04 (#4948) üzenetére


Rossi
addikt

Milyen listában? Nekem is ez az SI-számom, de én már felraktam a 4.0.4-et, flashtoolal.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4956) Atawallpa válasza sir fg (#4954) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Ha azt a leírást választod, az jó, csupán egy helyen kell mást tenned. A 4. linkél cwm telepítésénél innen töltsd le a Se tweak installer
mivel a másikban van egy "kis" hiba. Kikapcsolt állapotban nem lehet tölteni a telefont. Vagyis ha fullra lemerül és nem tudod bekapcsolni, akkor esélyed sincs a töltésre. Történt ugyanis, hogy a "charge" szó helyett "change" szó került bele több helyre
Amit most linkeltem az már a javított megoldás, a telepítés menete ugyanaz, mint linkeltél.

Ha valaki már feltette a cwm-et az xda-s leírás alapján, annak is tudok megoldást, csak picit bonyolultabb.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#4957) sir fg válasza Atawallpa (#4956) üzenetére


sir fg
aktív tag

Értem, köszi!
Azt is lehet, hogy kihagyom a CWM-et, és csak rootolom?

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#4958) Atawallpa válasza sir fg (#4957) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Szerintem lehet, de annak magában mi értelme? Ha felteszed a cwm-et, akkor tudsz csinálni egy úgynevezett nandroid backupot, ami tulajdonképpen egy pillanatmásolat a rendszeredről. Én amikor már belaktam és a fölösleges progikat kiszórtam, akkor csináltam egy backup mentést. Erre az állapotra bármikor vissza tudok állni, ha akarok. Gyakorlatilag olyan mint a windows biztonásgi mentése.

Hátránya hogy egy-egy biztonsági mentés kb 600 MB helyet foglal el az SD kártyán.

Egy csomó téma, módosítás az xda-n is csak ezzel telepíthető.
pl: Xperia NXT Transformation pack (walkman player és egyéb módosítások)

[ Szerkesztve ]

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#4959) sir fg válasza Atawallpa (#4958) üzenetére


sir fg
aktív tag

Jó, hát elismerem, hogy nagyon jó dolog, csak kicsit elrettentett az előző hozzászólásod :). Ha nem figyelek oda, és rossz CWM verziót telepítek, plusz nincs szerencsém, akkor téglázhatom a telefont? Nem éri meg nekem a kockázat. Ennél a telefonnál a root sem létkérdés. Igazából a szemtelenül felesleges programok törlésére kellene csak, esetleg a Titanium Backup -féle programok működéséhez, de más módosítás nem nagyon érdekel. (Persze, ki tudja, később meggondolom-e magam.)

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#4960) Atawallpa válasza sir fg (#4959) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Nem tudod téglázni. Mindenre van egy egyszerűbb és egy bonyolult megoldás.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#4962) Folee


Folee
tag

Akkor ha jól értettem az eddigieket, a telenoros 4.0.2.A.0.62 buildszámú 2.3.4 verziókat nem lehet rootolni?

(#4963) sir fg válasza Atawallpa (#4960) üzenetére


sir fg
aktív tag

Hát ha nem olvasom a #4956-os hozzászólásodat, akkor rossz CWM-et teszek fel. Ha erről nem tudok, és netán teljesen lemerül a telefonom, akkor mit csinálok? Ha nem vesz fel töltést, akkor flashelni sem lehet már, nem? Szóval akkor mégiscsak lehet téglázni. Jó, persze, most már hogy szóltál, így minden rendben, de akkor is...
Egyébként az is érdekes, hogy ha ilyen hiba van a CWM-ben, akkor a linkelt leírásban (amit jó sokan követnek), miért nem cserélték le a hivatkozást arra, amit te adtál? Miért nem tűnt ez fel másoknak? :F

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#4964) Atawallpa válasza sir fg (#4963) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Ha nem írtam volna, vagy nem találok rá, akkor az még mindig megoldás, hogy kölcsön kérsz egy ray-es aksit valakitől és megoldod a bonyolultabb módon :)
Ezért mondom, hogy nem lehet tégla belőle.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#4965) sir fg válasza Atawallpa (#4964) üzenetére


sir fg
aktív tag

Mondasz valamit... :) Bár tényleg elég bonyolult lenne, mivel nincs Ray-es ismerősöm.. Csak ti, kedves fórumtársak :D.
Jó, hát valószínűleg nekifutok, ha neked rendben működik. Ha újraflashelem a jövőben az egész ROM-ot, akkor természetesen a CWM is ugrik, ugye? Tehát a gyári állapot egy egyszerű ROM-újrarakással visszaállítható?

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#4966) tomy86 válasza Rossi (#4955) üzenetére


tomy86
addikt

Ezen a listán. Itt van, hogy melyik telefonokra jött már meg hivatalosan az ICS.

(#4957) sir fg: lehet. Én kihagytam a cwm-et.

[ Szerkesztve ]

(#4967) Rossi válasza tomy86 (#4966) üzenetére


Rossi
addikt

És tényleg... Én már egy ideje nem nézegettem ezt a listát, múlt pénteken meg flasheltem, ezek szerint fölöslegesen. De legalább működik.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4968) Folee válasza Folee (#4962) üzenetére


Folee
tag

Bár, most, hogy elolvastam Hurrikan cikkét, megjött a kedvem az ICS-hez. :) Igazából tudja azt, ami miatt rootolnék: a felesleges alkalmazások tiltása és ezzel a jobb üzemidő elérése.
Még egy offline navigáció kéne (meg akkor már egy autós töltő is), amit root nélkül fel lehet tenni. Majd utánanézek, de ha ajánlotok valamit itt, akkor köszönettel veszem.

[ Szerkesztve ]

(#4969) papeti01


papeti01
senior tag

hi, szèp a gold is vagy az felejtös? Mindenhol csak feketèt láttam :(

#proudfather

(#4970) tomy86 válasza Folee (#4968) üzenetére


tomy86
addikt

Miért kéne offline navihoz root?
pl. Navigon, Sygic (bár ennek a magyarországi térképeire van panasz), meg .... :)

(#4971) Folee válasza tomy86 (#4970) üzenetére


Folee
tag

Nem tudom, nem értek hozzá, azért kérdeztem. :B
A négy pont az a három betűs? :)

(#4972) Lasy válasza Atawallpa (#4952) üzenetére


Lasy
veterán

Atawallpa
Szerintem sokan használják, de miért is fontos ez?

sir fg
persze, hogy lehet nem kötelező a CWM, csak abból lehet romot menteni fullosan.

Folee
csak úgy simán nem, de ha felteszed a 042-est, és utána frissíted telefonon, akkor jó lesz.
igen simán van offline navi, és nem kell hozzá rott.
sygic a neve

papeti01
volt nálam a gold is, de nem nyerte meg a tetszésemet.
fekete jobb sokkal.

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#4973) Nocsesz1


Nocsesz1
senior tag

4.0.4-re root leírás linkelne valaki?
Ezt próbáltam de jött össze [link]

HAJRÁ VIDI !!

(#4974) Lasy válasza Nocsesz1 (#4973) üzenetére


Lasy
veterán

(#4975) stvrbll


stvrbll
csendes tag

hello

Feltette már vki a 4.0.4-t? Azt olvastam máshol hogy az állapotjelző LED nem igazán működik. Esetleg ha van olyan személy aki tudna pár információt mondani a személyes tapasztalatiról azt megköszönném. (a Seria tesztet olvastam)

(#4976) mandi30 válasza stvrbll (#4975) üzenetére


mandi30
csendes tag

A Led valóban nem jelez.Legalábbis nálam.

(#4977) Nocsesz1 válasza Lasy (#4974) üzenetére


Nocsesz1
senior tag

Az angolom nem a legjobb segítenél: 4.0.3-ilyen formán simán ment. De ennél a superuser nem települ a végén.

[ Szerkesztve ]

HAJRÁ VIDI !!

(#4978) stvrbll


stvrbll
csendes tag

A LED-en kívül előfordul még vmi olyan hiba amiért nem érdemes feltenni a 4.0.4 ? Számomra ez is visszatartó már. :W

(#4979) tomy86 válasza Nocsesz1 (#4977) üzenetére


tomy86
addikt

Magyarul ennyi a lényeg. Én így csináltam és működik.

(#4978) stvrbll: LED nem fogadott hívásra jelez a 4.0.4-en, másra viszont nem :((

[ Szerkesztve ]

(#4980) Atawallpa válasza Lasy (#4972) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Lasy
mert mint azt a 4956 hozzászólásomban írtam, ha az xda linket követed kikapcsolt módban nem tudod tölteni. Én legalábbis így jártam, de megoldottam.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#4981) murdar


murdar
csendes tag

Üdv!
Végre ma tudtam frissíteni a T-mobilos ray-emet :DD :Y
sok sikert all :D :P

(#4983) Bobó_20 válasza murdar (#4981) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

hopp és tényleg :C PCC-vel frissül 4.0.4 asszem bár olyan gyorsan rányomtam :DDD

(#4984) Lasy válasza Atawallpa (#4980) üzenetére


Lasy
veterán

én csak a rootról beszélek, nem a recovery-ről. :D

+36702778032

(#4985) tomy86


tomy86
addikt

SI számmal kapcsolatban nem értek valamit. Eredeti SI számom 1252-4362(.3). Nordic ICS után visszatettem a korábban mentett T-s GB-et. Azt frissítettem SEUS-al 4.0.4-re (rootoltam a korábban kitárgyal megoldással). Jelenleg az SI szám 1252-5870 :F . Nem mintha lényeges lenne (tudom, hogy átírható) csak érdekel, hogy ez hogy is van.

(#4986) Lasy válasza tomy86 (#4985) üzenetére


Lasy
veterán

csak annyi, hogy a t-s GB mentésedbe már belepiszkáltál. D:

+36702778032

(#4987) mandi30 válasza tomy86 (#4979) üzenetére


mandi30
csendes tag

Nálam a nem fogadott hívásnál sem jelez. :((

(#4988) tomy86 válasza Lasy (#4986) üzenetére


tomy86
addikt

Akkor érteném a dolgot. Teljesen gyári állapot volt.

(#4989) Lasy válasza tomy86 (#4988) üzenetére


Lasy
veterán

akkor passz, de szerintem teljesen mindegy. :D

+36702778032

(#4990) sir fg válasza tomy86 (#4985) üzenetére


sir fg
aktív tag

Az SI szám az, ami az akkumulátor mögött van a címkén. Ezen kívül van egy másik szám, ami hasonló formátumú, de nem ugyanaz! És ezt lehet kiolvasni a szoftverből, különféle módon, például közvetlenül a build.prop-ból, vagy különféle programokkal, pl. Andriod System Info, Elixir, stb. Ha most visszamennénk az időben, és a teljesen gyári állapotú telefonodat megnéznéd, akkor is azt tapasztalnád, hogy a két szám (SI a címkén, másik szám a szoftverben) nem egyezik. Ezt én annak idején megnéztem.
Na, ezt csak azért írtam le szájbarágósan, mert ebből lehet félreértés. Igazából szerintem csak olyan ellenőrzés lenne lehetséges, hogy összeveted a most kiolvasott számot azzal, amit régen lehetett kiolvasni a telefonból (fel kellett volna írni).
Nem tudom, miért van ez az eltérés, és azt sem, hogy a szoftver miért nem tartalmazza magát az SI-t. (Nyilván a Sony-nál van összerendelés, tehát tudja, hogy milyen SI-hez milyen termékkód tartozik, ezért adhatták meg az SI-t a frissítési ütemterv táblázataiban.)

Kérdés:
Hogyan mentetted le a ROM-ot? Le akarom én is menteni.
Szerk: bocsi, megtaláltam, itt már linkelted: #4806

[ Szerkesztve ]

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#4991) tomy86 válasza Lasy (#4989) üzenetére


tomy86
addikt

Szerintem is, csak érdekelt a dolog.

(#4990) sir fg :Egyébként én is úgy emlékszem, hogy anno a szerviz menüben szereplő szám nem egyezett az akku alattival (nem jegyeztem meg). Csak most az ICS frissítés körüli őrületben ellentmondásos infókat olvastam ez ügyben. Van aki szerint egyeznie kell van aki szerint nem. De ahogy Lasy is írta nincs jelentősége, csak a kíváncsiság :).

[ Szerkesztve ]

(#4992) Lasy


Lasy
veterán

Bevallom soha nem néztem egyik telefonon sem.

Ami tuti fix, hogy az első 4 számjegy ugyan az a kettőben.
1254- ez utobbi négy feltehetőleg arra ad utalást, hogy kinek lett szállítva.
az imei marticán feltehetőleg az, hogy melyik gyártásban készült.
a telefonon belül, meg a romra utal, hogy melyik régióba.

De ez mind csak feltételezés.

+36702778032

(#4993) pokers válasza mandi30 (#4987) üzenetére


pokers
senior tag

Nálam is villog nem fogadott hívásnál. Szerintem rakd újra seus-sal a telefont. Ártani nem árt :)

(#4994) pokers


pokers
senior tag

Tudja valaki, hogy az SI számban mit jelent az utolsó szám a pont után?
Mert nekem .5, tomy86-nak meg .3
Eddig azt hittem, hogy ez jelentheti a rom régiót, mert a teló dobozán rajta van, hogy HR,HU,SL

(#4995) Syl válasza Lasy (#4992) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez az SI szám, amire folyton izgul itt a népség, hol található, látható? Az akkun?
Mert az én Ray-em T-mobile-os és köszönő viszonyban nincs a száma az itt emlegetettekkel (1237-5355.2). Szóval wtf? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4996) pokers válasza Syl (#4995) üzenetére


pokers
senior tag

Nem az akksin, hanem egész pontosan itt.
Illetve a dobozán is rajta van, ahol a sok matrica rá van ragasztva.

(#4997) Syl válasza pokers (#4996) üzenetére


Syl
nagyúr

Aha! Akkor az aksin található szám csak a tudatlanok megtévesztésére szolgál. Az aksit viszont én ki nem szedem :N

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4998) Lasy válasza Syl (#4997) üzenetére


Lasy
veterán

az akkun lévő az akkumulátorra vonatkozik. :D

+36702778032

(#4999) Folee


Folee
tag

Van egy olyan gondom a telefonnal, hogy bejövő hívás után nem zárja vissza a képernyőt. Erre is keresnem kell valami appot?
(Sokszor olyan érzésem van az androiddal kapcsolatban, mint anno az első symbianos Nokiákkal. Alapból még egy billentyűzár sem volt bennük, mindent úgy kellett hozzájuk levadászni. :) )

(#5000) Lasy válasza Folee (#4999) üzenetére


Lasy
veterán

van bill zár amint elsötétedik a kijelző.
:D

bill zár minden telón van...

[ Szerkesztve ]

+36702778032

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.