Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) sir fg válasza rezme (#4348) üzenetére


sir fg
aktív tag

Ez az egyszer így - egyszer úgy dolog ugyanannál az adott személynél is fennáll?
Én rendszeresen szoktam egy embert hívni, akinek - mivel nincs a Google profiljában fotó feltöltve - én állítottam be képet a névjegyéhez, ami elég nagy felbontású (azaz kijelző méretét meghaladja). Azóta azt a képet mindig teljes képernyőn jeleníti meg. Kb. 1 hónapja van fent az ICS, és a képcsere is kb. akkor volt.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#4352) zopet


zopet
tag

Sziasztok.... Láma kérdés, de bízom a gyors válaszban...
Ha a memóriakártyára, mint sima tárolóra másolom a zenéket, illetve ugyanigy törlöm pc-n keresztül, akkor azt nem törli ki a gyári lejátszó a listából, hanem kiirja nagy ésszel, hogy nincs meg a file.... Az a kérdés hogy hogyan lehet ráfrissiteni a zenetárra... Gyári lehátszó, 2.3.... THX .... Ja és SOS plz mert mindjárt mennem kell, és a telómról fogom 1 napig a zenét veretni... KÖSSZ :)) :R :R :R

(#4353) Lasy válasza zopet (#4352) üzenetére


Lasy
veterán

a zenelejátszóban van a menüben egy olyan, hogy frissítés. ha azt megnyomod kikeresi mi van rajta.

+36702778032

(#4354) tomy86 válasza zopet (#4352) üzenetére


tomy86
addikt

Nem hiszem, hogy sokan használnák a gyári lejátszót.
Én Mort Playert használok ott van könyvtárfrissítési lehetőség, de most megnéztem a gyári lejátszót és nem találtam ilyesmit.

szerk: na akkor ezt benéztem. Ráadásul nálam ICS van jelenleg :B . Jobb, ha ma nem írkálok :)

[ Szerkesztve ]

(#4355) zopet válasza Lasy (#4353) üzenetére


zopet
tag

Itt csak hangbeállítások, hangszinszabály., csengőhang, bővitmények.... Csak ennyi van. Ez 2.3 alap gyári cumó, nem ICS. Nem találom... Leírnád egykicsit részlettesebben, ja és más lejátszó is látja ugyanugy azokat amik már nincsenek fenn.../egyébként az előző s40-es nokiám ezt azonnal megcsinálta, ahogy kicuppant belőle az usbkábel... LOL/ :DD

(#4356) Joe.36 válasza zopet (#4355) üzenetére


Joe.36
addikt

Nekem tetszik a gyári lejátszó, én azt használom úgy tudom automatikusan frissíti magát, pl ha ki és berakod a memória kártyát, vagy újra indítod a telefont.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4357) Petii88


Petii88
tag

[link] szerintetek ez a fólia milyen lehet ? Vagy esetleg tudnátok ajánlani valami jó fóliát a telóra ? Tudom hogy gyárilag is van rajt, de egy plusz védelem sose árt :D

S7 Edge

(#4358) Lasy válasza Petii88 (#4357) üzenetére


Lasy
veterán

(#4359) diane


diane
tag

Szervízbe kellett küldenem a kicsikét, mert akármit csináltam nem szünt meg a beszélgetés közbeni "gerjedés" :(

Remélem nem fognak sokat tökölni vele, mert már most hiányzik, nehéz visszaszokni a nyomógombos telefonra :)

Kértem, hogy ha lehet, rakják vissza a GB-t, mert amióta frissítettem azóta lett minden baja, előtte tökéletes volt. Nem tudom ilyet lehet-e, vagy tudnak-e. Szerintetek mire számíthatok?

(#4360) tomy86 válasza diane (#4359) üzenetére


tomy86
addikt

Vissza tudják rakni gond nélkül. A Sony fórumán is azt javasolják, hogy akinek nem vált be az ICS az kérje szervizben a visszaállítást GB-re.

(#4361) Lasy: na mondjuk ezt Magyarországról lévén szó, nem mertem volna kijelenteni :) , bár logikus.

[ Szerkesztve ]

(#4361) Lasy válasza tomy86 (#4360) üzenetére


Lasy
veterán

Az ingyenes, ha a garanciája is megvan.

+36702778032

(#4362) Joe.36 válasza Lasy (#4361) üzenetére


Joe.36
addikt

Okozat az ICS ilyen hibát is ?

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4363) #12634880


#12634880
törölt tag

Üdv!
Láttam, hogy valaki írt a Vodásoknak hogy mi a helyzet ICS-vel?!
Nos, én meg tettem ugyanezt a T-vel, majd az alábbit írták:[link]
Most WTF??:D

(#4364) Joe.36 válasza #12634880 (#4363) üzenetére


Joe.36
addikt

:C

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4365) ntomi0730 válasza lmno (#4245) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Felesleges, mert van benne automata fényerőszabályzó

(#4366) diane válasza Joe.36 (#4362) üzenetére


diane
tag

Köszi, remélem igazatok van.

Nem tudom, hogy az ICS okozta-e, csak azt tudom, hogy előtte minden ment rendesen, a beszélgetés alatt gyönyörű tiszta csönd volt minden zaj nélkül, frissítés után meg elkezdte ezt a gerjedést és jó párszor lefagyott és több alkalmazás megbolondult vagy nem működött, pedig nem sokat töltöttem le és rajta volt az airpush is, de nem jelzett semmit.

2 hónapos telefon, marhára örültem, hogy szervizbe kellett küldeni.

(#4367) creesy válasza diane (#4366) üzenetére


creesy
csendes tag

Én két napja kaptam vissza. 1 hónapos, hivatalos gyári garis, független Ray-ről van szó ami ICS frissítés után video felvétel közben lefagyott és utána nem kapcsolt be többé. Három hétbe telt a javítás, fődarab cserével. GB-vel kaptam vissza és nem is áll szándékomban frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#4368) Rossi válasza #12634880 (#4363) üzenetére


Rossi
addikt

Szinte szó szerint ezt válaszolta a vodafone is... Egyébként enyém a 4363-as... :)

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4369) pokers


pokers
senior tag

Lehet, hogy láma kérdés, de nem találom sehol a választ.
Hogy lehet a menü gyári 4 oldalát bővíteni? Vagy ha megtelik mind a 4 oldal, automatikusan "nyit" egy újat?
És a gyári 5 főlapot mondjuk csökkenteni 3-ra?

(#4370) Joe.36 válasza creesy (#4367) üzenetére


Joe.36
addikt

Nem semmi hibák vannak ICS alatt.... Szerencsére ezek engem eddig elkerültek...

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4371) imis válasza Lasy (#4335) üzenetére


imis
senior tag

Köszi, :R
sikerült. Kérdésem, felajánlotta a frissítést:
4.0.2.A.0.62
ezt még érdemes megcsinálni?

Az ICS szép program, nekem működött minden, de szerintem nem igazán foglalkoztak a RAY-re optimalizálásával.

(#4372) rw-ultra válasza imis (#4371) üzenetére


rw-ultra
tag

Pár apró javítás, én felraktam.

*http://www.youtube.com/watch?v=ZTu0yvlI8MA*http://jelvenyem.hu/gar/index.html*

(#4373) ntomi0730


ntomi0730
senior tag

Tudna valaki abban segíteni, hogy a telenoros ICS helyett szeretném visszatenni a telenoros GB-ot, vagy független GB-ot.(tudom a telefon nem lesz független)
Honnan tudom letölteni Romot, ill. a telefon elveszti-e a garanciáját, ha visszateszem 2.3.4-et?
Előre is köszönöm!

(#4374) viw válasza imis (#4371) üzenetére


viw
aktív tag

sziasztok,
most látom,h. sms írásnál kb 80 karakternél már a 3. sms-t kezdi. ez valóban 3 sms lesz, 3 áráért vagy most mi van? lehet ezzel valami kezdeni. ICS van fent.
köszi,

(#4375) mrlujoak válasza viw (#4374) üzenetére


mrlujoak
veterán

mert gondolom használtál hosszú űő (...) karaktert, emiatt más lett az SMS kódolás.

De ez már GB alatt, sőt, még a 10 évvel ezelőtti SE-okban (és a többi gyártó modelljében) is így volt.
Nem ICS hiba.

Figyelj, hogy balradőlő ékezetes karaktereket használj, vagy ékezetek nélkül.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4376) viw válasza mrlujoak (#4375) üzenetére


viw
aktív tag

óóó. GB-t nem sokat használtam ezen a telón. korábbi telómon meg szerintem ez nem volt probléma.
köszi a választ.

még valami. egyéni és csoportonkénti csengőhangot h lehet beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#4377) amerigo válasza viw (#4376) üzenetére


amerigo
aktív tag

Nincs szolgáltatós ROM sehol, csak független.
Pont ezért kértem segítséget, hogy valakik megcsinálják!

(#4378) ntomi0730 válasza viw (#4374) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Üzenetek, beállítás, költségmegtakarítás, pipa be, és kész a 160 karakteres lehetőség!!!!!!!! :)

(#4379) ntomi0730 válasza mrlujoak (#4375) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Az üzenet mindenképpen ékezet nélkül jelenik meg a túloldalon, ha jól tudom. Kivéve, ha balra dől.

[ Szerkesztve ]

(#4380) mrlujoak válasza ntomi0730 (#4379) üzenetére


mrlujoak
veterán

:K
Eddig nekem is ez a tapasztalatom.
Bár androidosok között az ékezet is jól jelenik meg.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4381) viw válasza amerigo (#4377) üzenetére


viw
aktív tag

nem igazán vágom h ez most hogy jön az én kérdésemhez, de amúgy független telót vettem.

(#4382) amerigo válasza viw (#4381) üzenetére


amerigo
aktív tag

Sehogy, bocs :) ntomi0730 (4373) kollégának szántam

[ Szerkesztve ]

(#4383) viw válasza ntomi0730 (#4378) üzenetére


viw
aktív tag

- kézbesítés visszaj.
- értesítések
- értesítése hangjelzés
- rezgő ért.
- sim-üzik
- push üzenet beáll.

nem találok olyat amit mondasz, csak a fentieket.

(#4384) fPApi válasza Petii88 (#4357) üzenetére


fPApi
őstag

Ha biztosra akarsz menni, akkor ragasztasz rá egy jó vastag PVC-t, szinte biztos, hogy nem fog megkarcolódni. Bár az is jó, ha kiveszed a SIM kártyát és RAY-t elrakod egy ritkán használt szekrény leghátsó részére.

(#4385) ntomi0730 válasza viw (#4383) üzenetére


ntomi0730
senior tag

A SIM üzenetek, és a pusch üzenet között van!!!! Nekem ICS van fent, de a GB-nál is ott volt

(#4386) ntomi0730 válasza viw (#4383) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Konkrétan azt írja, hogy " A speciális karakterek átalakításával több szöveg küldhető üzenetenként "

[ Szerkesztve ]

(#4387) tomy86 válasza ntomi0730 (#4385) üzenetére


tomy86
addikt

Szerintem ott a gond, hogy egyikőtöknek hivatalosan frissített magyar régiós ICS van a telefonján, a másiknak (viw-nek) meg a Nordic van felhekkelve. Nekem az utóbbi van és ott nincs ilyen beállítás.

(#4388) viw válasza ntomi0730 (#4386) üzenetére


viw
aktív tag

hát most vagy vak vagyok vagy hüle! esetleg a kettő kombinációja.
"push üzenet beállításai" menü alatt csak, "push üzenetek engedélyezése" bepipálható menüpont van. semmi más. menü gombra sem jön elő semmi.

(#4387) tomy86
független telót, update szoftverrel frissítve, az van fent amit felajánlott. hol találok, hogy tehetek fel rá magyar verziósat?

[ Szerkesztve ]

(#4389) ntomi0730 válasza tomy86 (#4387) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Szerintem így van, ahogy mondod! Erre nem gondoltam! Csak a magyar telefonnál van jelentősége az ékezetnek...

(#4390) tomy86 válasza viw (#4388) üzenetére


tomy86
addikt

Akkor gondolom nem magyar régiókódos a telefonod (GSM boltból van bolti garival?). Így a a frissítéskor csak az adott régióra elérhető ICS-re fog frissíteni. Megoldás lehet, hogy felteszel egy ide szánt GB-t (ha jól tudom a CE romok ilyenek) és azt frissíted ICS-re. De ezzel kapcsolatban várd meg egy olyan ember válaszát, aki jobban benne van a témában (pl. Lasy).

szerk (-HajTömeg- megelőzött): Ha csak az SMS küldés a gondod, akkor az is megoldás, hogy felteszel egy SMS küldő progit, ami átalakítja a magyar ékezeteket. Pl. Handcent

[ Szerkesztve ]

(#4391) -HajTömeg- válasza viw (#4388) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Handcent SMS és letöltöd hozzá a magyar nyelvi csomagot és átkódolja a legtöbb hosszú ékezetes betűt.

Alias: Júzer error

(#4392) viw válasza tomy86 (#4390) üzenetére


viw
aktív tag

ilyet találtam: ST18i_4.0.2.A.0.42_(Central-Europe).rar ez az a rom ami magyar régiós és ez tudja a fentebb említett ékezetes témára a megoldást? ezt nem lehet egyből feltenni a jelenlegi 4.1.A.0.562 ICS-re?

de az sms küldő progis megoldás is jó lehet, végül is csak sms-nél van "gond".
köszi a tippet. mindegyikőtöknek!

(#4393) tomy86 válasza viw (#4392) üzenetére


tomy86
addikt

Ha csak az sms a gond, akkor szerintem ne foglalkozz a romokkal!

(#4394) viw válasza tomy86 (#4393) üzenetére


viw
aktív tag

igen, most már inkább csak elméleti síkon, érdekel.

(#4395) tomy86 válasza viw (#4394) üzenetére


tomy86
addikt

Én arra tippelnék (99%), hogy a ST18i_4.0.2.A.0.42_(Central-Europe) rom az a GB, amelyik a magyar régiós független telefonokon is van. De nem 100%, mert nem használtam ezt a romot. Majd valaki kijavít vagy megerősít.

[ Szerkesztve ]

(#4396) ntomi0730


ntomi0730
senior tag

Tudna valaki abban segíteni, hogy a telenoros ICS helyett szeretném visszatenni a telenoros GB-ot, vagy független GB-ot.(tudom a telefon nem lesz független)
Honnan tudom letölteni Romot, ill. a telefon elveszti-e a garanciáját, ha visszateszem 2.3.4-et?
Előre is köszönöm

(#4397) tomy86 válasza ntomi0730 (#4396) üzenetére


tomy86
addikt

Telenorost nem hiszem, hogy találsz Rayre. Egyébként itt olvashatsz a témáról (sajnos regisztrálni kell). Vagy olvasd el Lasy korábbi leírását!

(#4398) ntomi0730 válasza tomy86 (#4397) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Ha felteszem a független softwert 2.3.4, utáne vissza lehet rakni majd a Telenoros ICS-t, amit később adnak ki esetleg.

(#4399) Joe.36 válasza ntomi0730 (#4398) üzenetére


Joe.36
addikt

Csak úgy ha a később meglesz az eredeti szolgáltatós rom.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4400) tomy86 válasza ntomi0730 (#4398) üzenetére


tomy86
addikt

Az a megoldás, amit Joe.36 írt vagy csinálsz a mostani Telenoros ICS-ről, ami a telefonodon van egy mentést és utána azt vissza tudod rakni.
Erről itt olvashatsz. Ezután az említett mappákban levő FILE_..... fájlokat bemásolod egy mappába, majd Flashtool -> Advanced -> Decrypt. Így lesz pár sin fájlod, amiből szintén flashtoolal meg tudod csinálni a később visszaflashelhető romot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.