Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5801) Gattsu válasza Lasy (#5800) üzenetére


Gattsu
tag

Az igen. Akkor durván használhatod a telefonokat. Nálad a ray mennyit bír?

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#5802) polip válasza Lasy (#5800) üzenetére


polip
addikt

2 htc one x4 van itt az irodában és a nexusom

mindegyik 1,5 napot megy el, pedig azon élünk! a 4 óra az kamu :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#5803) viw válasza Lasy (#5796) üzenetére


viw
aktív tag

"CWM-ből telepíthető a 100%-os tömörítés."
légyszi adj linket ehhez. mármint ami megoldja a hibát. köszi

(#5804) lovas93


lovas93
tag

Megfigyeltem a merülést tegnap délután és ma délelőtt. Tegnap délután föltöltöttem fél 5 körül a telefont és éjjel fél 1-kor is még 81%-on volt, úgy hogy folyamatosan be volt kapcsolva a wifi és fél óránként felugrottam fészbúkra. Reggelre viszont megint feltöltöttem, mert kíváncsi voltam, hogy akkor mennyit merül, ha elmegyek itthonról és kikapcsolom a wifit. Hát kéremszépen jó hogy feltöltve vittem el, mert 7-kor mentem el itthonról és fél 2-kor már 15%-on volt a töltöttség... Mi okozhatja ezt az óriási különbséget??? Eddig azt hittem, hogy a wifi csak jobban meríti. Egyszerűen ha kilépek otthonról úgy merül a telefon, mintha folyamatosan játszanék vele. Ebből gondolom az leszűrhető, hogy nem alkalmazás okozza a problémát, mert akkor itthon is ugyanúgy merülne.

[ Szerkesztve ]

(#5805) Rossi válasza Gattsu (#5797) üzenetére


Rossi
addikt

Két nap simán meglesz ezzel is.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5806) Gattsu válasza lovas93 (#5804) üzenetére


Gattsu
tag

Pedig ez nem normális. Egyik telefonnál sem lenne az. A wifi jobban meríti, de a mobilnet viszi a pálmát max fényerőn. 3-4 óra folyamatos netezéssel le lehet meríteni egy telefont, de ha csak telefonként használod és lemerül egy fél napnál is hamarabb, ott valami szoftveres gebasz van. Próbáld frissíteni rajta a szoftvert. Már csak azért sem lehet akku baj, hogy ha otthon vagy, wifivel bírja, kapásból csak arra tudok gondolni, hogy valami szinkronizációs művelet lehet beragadva, mert az szívja az akkut rendesen.

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#5807) energy4ever


energy4ever
addikt

Ma felszeretnék rakni egy főzött Rom-ot a Ray-emre.
Elvileg rootolva van, jelenleg T-mobile-os 4.0.4-es android van rajta.
Először is a recovery-t hogy tudom feltenni rá?
Recovery-böl kell telepíteni a rom-ot?
Milyen rom-ot ajánlotok? cm-9.0.0-RC1-urushi ez jó?

Elnézést kérek a sok kérdésért! :)

(#5808) tomy86 válasza energy4ever (#5807) üzenetére


tomy86
addikt

CWM telepítésről pl. itt olvashatsz.
De állítólag ez is működik: Xperia CWM auto installer

Azoknak akik feltették korábban az xda-s LED javítást: kijött egy módosítás

(#5809) Atawallpa válasza energy4ever (#5807) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

A CM, AOKP és MIUI romok esetében csak akkor akkor tudod feltenni, ha nyitott a bootloadered, mert speciális kernel kell hozzá. Vagyis kernelt is kell cserélni.
Úgyhogy addig csak olyan módosított romokat tudsz feltenni, ami zárt bootloaderre van (xda-n erre keress: Rom locked bootloader)

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5810) tomy86 válasza energy4ever (#5807) üzenetére


tomy86
addikt

Romok és egyéb dolgok összegyűjtve.

Tud valaki olyan témát, modot, akármit amivel cserélhető a gyári akku kijelzés %-osra és a statusbarra kitehető kapcsolók vannak? Olyasmire gondoltam, mint itt csak nem kell komplett téma. Másrészt ez nálam nem is működött (folyamatos bootloop lett az eredmény).

[ Szerkesztve ]

(#5811) Atawallpa válasza tomy86 (#5810) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Van több is. Az egyik a 11in1 mod, ami 3 különálló zipként tehető fel.
11in1 SystemUI+Framework Mod
Az A - B - C külön is feltehető talán és mindegyiknek van többféle verziója.
A másik az Xperia NXT Transformation pack [v3.00] Ez lecseréli a sonys dolgokat NXT (azaz XPERIA S/U/P) felületüre, de még tesztverziós. Ebből a 2.0 próbáltam régebben. Hátránya, hogy mindent felrak (timescape, facebook, twitter meg többi szemét)
A harmadik a CM9 szerű téma AOSP Theme for Xperia [v1.00]
A negyedik a SBW_V4_BiancoNeroGrigio for Official 4.0.4

Válogass kedvedre :)

A bootlop gondod lehet a ledes javítás miatt van. Elképzelhető, hogy először vissza kéne rakni az eredeti frameworkoket, aztán a témát, aztán a javítást. A Ledes javítás részben lehet írnak is róla. A téma kiválasztása során érdemes a hozzászólásokat végigolvasni, mert akik már használják leírják, hogy mi a hibája.

[ Szerkesztve ]

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5812) tomy86 válasza Atawallpa (#5811) üzenetére


tomy86
addikt

Köszi. Ezeket én is megtaláltam. Arra gondoltam, hátha valakinek már van egy kipróbált verziója.

Más is írt bootloopról a téma kapcsán és azt hiszem stock 4.0.4 mellett, de nem volt válasz a hiba lehetséges okára. Végülis nem okozott nagyobb gondot, csak most elment a kedvem a kísérletezgetéstől egy-két napra. Majd hét végén elszórakozok vele.

(#5813) energy4ever válasza tomy86 (#5808) üzenetére


energy4ever
addikt

Köszönöm a választ, de az 1.leírásban szereplő dolgokat pontról pontra megcsinálom úgy ahogy kell, de a program nem fut le normálisan ahogy a képen is van, a telló újraindul, de recovery az sehol.
A 2. meg nem jó, a Ray-t nem támogatja, tehát a recovery-t nem lehet vele feltenni. De azt kijelzi hogy a telefon rootolva van, van egy menüpont hogy reboot in to recovery, de a telló megint csak újraindul.

Valami más megoldás!? :)

(#5814) Atawallpa válasza energy4ever (#5813) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Privátba küldtem leírást.

[ Szerkesztve ]

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5815) tomy86 válasza energy4ever (#5813) üzenetére


tomy86
addikt

Pedig így már többeknek ment úgyhogy működnie kéne. Busyboxot is feltetted?

[ Szerkesztve ]

(#5816) Gattsu


Gattsu
tag

Ha így egy óra alatt ennyi jó komment érkezik leírásokkal és trailerekkel, akkor miért nem csinál valaki az első oldalra, vagy nyit valaki egy új topicot, aminek az első oldalán ezek a dolgok és az okosítás menete le van írva? Minden értelmes telefonnál ilyen az első oldal.

Mivel így nem kellene keresgetni 5000+ komment között, hogy na most mi hol van és hogy kell...

[ Szerkesztve ]

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#5817) tomy86 válasza Atawallpa (#5814) üzenetére


tomy86
addikt

Azért azt nézd meg légy szíves, hogy van-e valami gond az általam írt leírással, mert ha igen, akkor nem ajánlgatok hülyeségeket :) Köszi.

(#5816) Gattsu: egyszer már felmerült, de nem volt aki bevállalja ill. eléggé vágta volna a témát.

[ Szerkesztve ]

(#5818) energy4ever válasza tomy86 (#5815) üzenetére


energy4ever
addikt

Igen, fel!
adb shell rm /data/local/tmp/*
rm failed for /data/local/tmp/*, Not a directory
adb push "data/install_cwm" /data/local/tmp/install_cwm
adb push "data/recovery.tar" /data/local/tmp/recovery.tar
adb push "data/chargemon_alter" /data/local/tmp/chargemon
adb push "data/sh" /data/local/tmp/sh
adb push "data/charger" /data/local/tmp/charger
adb shell "chmod 777 /data/local/tmp/install_cwm"
Unable to chmod /data/local/tmp/install_cwm: Not a directory
adb shell "su -c '/data/local/tmp/install_cwm'"
sh: /data/local/tmp/install_cwm: not found
adb shell rm /data/local/tmp/*
rm failed for /data/local/tmp/*, Not a directory
adb reboot
Ezt írja a SE_Extreme_Tweak_Installer.exe

(#5819) Gattsu


Gattsu
tag

Ha megjön a Ray-em, akkor megcsinálom. Egyébként Lasy kolléga biztos meg tudná, csak lusta hozzá :)) :DD

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#5820) szabour


szabour
csendes tag

Sziasztok!
A kérdésem a következő lenne. Van itthon wifi hálózat, melyre tudok is a telefonnal csatlakozni, de vagy egyáltalán, vagy csak nagyon gyengén megy rajta keresztül a net. Ha gépről csatlakozok ugyanarra a hálózatra, gond nélkül megy mindig, minden simán.
Valakinek valami ötlet?

(#5821) tomy86 válasza energy4ever (#5818) üzenetére


tomy86
addikt

Ennek az okát majd a nálam okosabbak megfejtik. Csak ötletelés részemről, de usb hibakeresés be van kapcsolva? adb driver telepítve?

(#5822) Atawallpa válasza tomy86 (#5817) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

2 dolog:
1. Én úgy tudom, hogy a busyboxon belül is telepíteni kell pl a 1.18.2 busybox verziót. Ezt néhányan elfelejtik.
2. Az usb hibakeresés mellett "Engedélyezd az ismeretlen források telepítését: Menü \ Beállítások \ Biztosnág \ Ismeretlen források" PIPA

Amúgy jó. :)

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5823) tomy86 válasza Atawallpa (#5822) üzenetére


tomy86
addikt

1, Mivel én a Busybox installerel tettem fel így nekem ez egyértelmű volt, de tényleg nem az.
2, Ez tényleg kimaradt :B
:R

(#5824) fPApi válasza tomy86 (#5810) üzenetére


fPApi
őstag

Ezeket mindenféle mod nélkül az elixir 2 is tudja (én is azt használom).

(#5825) tomy86 válasza fPApi (#5824) üzenetére


tomy86
addikt

Tudom, bár én widgetsoidot használok erre. Inkább az akku %-os kijelzése miatt érdekelne, mert arra jelenleg battery widgetet használok, de így kinn van a gyári jelzés is meg a százalékos is. Bár ezt megpróbálom főzőcskével megoldani. :)

(#5826) Atawallpa válasza tomy86 (#5825) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Az enyémben "gyárilag" benne van. :) Nekem bejön ez a kevert/hybrid rom. Amikor felraktam meglepődtem, hogy 97MB a foglalt hely, 323 meg szabad :)

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5827) diane


diane
tag

Sziasztok!

Akadt még egy problémám.Nem tudok letölteni a Play-ről- Elkezdi tölteni és egyszer csak azt írja, hogy a csomagfájl érvénytelen és az alkalmazások képeit sem tölti be, csak a szöveget.

(#5828) energy4ever válasza diane (#5827) üzenetére


energy4ever
addikt

A telefon belső memóriáján van elég hej?

(#5829) diane válasza energy4ever (#5828) üzenetére


diane
tag

Igen 256 MB.

A netemet belassították, de eddig ettől még tudtam letölteni, csak lassabban.

(#5830) Atawallpa


Atawallpa
aktív tag

CWM felrakása lépésről-lépsre :) :
Root kell hozzá

A busyboxot töltsd le a marketről.
Telepítés után indíts el, majd válaszd ki a 1.18.2 és installáld a programon belül.
Tölts le ebben a linkben megadott SE TWEAK INSTALLER-t

A telepítés menete, csomagold ki a gépedre.

NetFrameWork 3.5 vagy magasabb kell a prgram futtatásához.

- PC Companion és adb driver gondolom fent van a gépeden, vagyis, ha usb-n rádugod most, akkor felismeri a géped a ray-t.
- Engedélyezd USB Debugging (USB hibakeresés): Menu \ Beállítások \ Fejlesztői lehetőségek USB hibakeresés PIPA
- Engedélyezd az ismeretlen források telepítését: Menü \ Beállítások \ Biztonság \ Ismeretlen források PIPA
- Növeld a képernyő kikacsolását egy percre, vagy fölé
- Csatlakoztasd USB-n keresztül a telefonodat bekapcsolt állapotban.
- Az SE tweak installerben vállaszd ki a ..\ray\... (több is van már nem emlékszem talán neo/ray/arc egy sorban)
- Pipáld ki az auto reboot-ot
- Nyomd meg az installt.
Várj, és kész. Mikor újraindult a telefon és megjelent a képernyőzár vedd le az usb-ről.

A CWM-be úgy tudsz belépni, hogy az újraindítás során amikor kivilágosodik a képernyő, akkor a hangerő le gombot nyokodod (vagyis ne nyomd folyamatosan, hanem nyomkodd.)
A recoveryben a hangerő le és fel gombokkal tudsz lépkedni, a home gommbal tudsz belépni.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5831) tomy86 válasza Atawallpa (#5826) üzenetére


tomy86
addikt

Pár napja már én is letöltöttem és az sd-n figyel csak még nem szántam rá magam a telepítésre. Pontosabban az azt követő "belakásra".

(#5832) ronda válasza lovas93 (#5804) üzenetére


ronda
aktív tag

nekem ez az otthonról elmenve merülés volt az ace-nél. a google maps-ben be volt kapcsolva a "hely közlése" vagy mi. haver mondta, hogy kapcsoljam ki. otthon wifin valamiért nem szívta...

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#5833) ronda válasza szabour (#5820) üzenetére


ronda
aktív tag

a router wifi beállításainál a "b/g/n"-nél válaszd ki az egyiket. ne a "mixed" legyen beállítva. nekem ez segített.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#5834) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

ICS 4.0.4 JJ's HYBRID ROM v3.1

Ezt ajánljátok? Próbálta már valaki? Melyik a legjobb Rom?

(#5835) Atawallpa válasza Mandarinn (#5834) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Nekem ez van fent. Ez működik zárt bootloaderen. De ízlésék és pofonok...
Nincs benne facebook, timescape, adobe reader, twitter. Szóval szinte semmi. Google dolgok: gtalk, gmail, naptár, google maps van benne.
Arra figyelj, ha zárt a bootloadered, akkor azt hiszem csak két rom van az xda-n. JJ és Arcatarc [locked bootloader]-es romjai. Ha rosszat raksz fel könnyen bootlop-ba keveredhetsz.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5836) Mandarinn válasza Atawallpa (#5835) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Hű sajnos ennyire nem értek hozzá :(
Ez lesz az első androidom.

A Lényeg, hogy valami Rootolt 4.0.4 legyen rajta.

[ Szerkesztve ]

(#5837) Atawallpa válasza Mandarinn (#5836) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Akkor a javaslatom: először ismerd meg a telefonod. :)

Root a gyárin is megoldható. Keress rá a fórumban.

[ Szerkesztve ]

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5838) Mandarinn válasza Atawallpa (#5837) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Egy ilyen "főzött" rom milyen előnyökkel jár a gyárihoz képest?

(#5839) Gattsu


Gattsu
tag

Kemény 2 db főzött rom van locked bootloaderre? :(
Mennyire veszélyes nyitni a bootloadert? Utána vissza lehet zárni, hogy a garancia megmaradjon?

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#5840) energy4ever


energy4ever
addikt

Erről a 100%-os tömörítésről tud valaki valamit?
Csak mert főleg fényképezni használom a Ray-t, és jól jönne! :K

(#5841) Bálint1997


Bálint1997
csendes tag

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni hogy a telefon hangszoroja recseg miközbe le van halkitva . Ha a telenorhozbe viniém kicserélnék ?

(#5842) Ferenczi Áko válasza Bálint1997 (#5841) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Azt hiszem,hogy ez az android 4.0 miatt van. Egyébként én is szerettem volna kérdezni,hogy nem lehet valamit csinálni ezzel az alapzörejjel? Este mikor csend van a szobában elég idegesítő tud lenni..azt mondta az előző tulaj,hogy 2.3-as verzión nem volt ilyen gond!

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#5843) Atawallpa válasza Mandarinn (#5838) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Erre csak azt tudom mondani, hogy ki kell próbálni. Mindenkinek más jön be... Nézz szét az xda-n.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5844) Atawallpa válasza energy4ever (#5840) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Xda-n van leírás. Be lehet állítani, hogy mindig 100% legyen a mostani 70-80-90 helyett. Talán cwm zip is van. Van más mókolás is...

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5845) Pompi válasza Gattsu (#5819) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Jó, csak új topikot ne nyiss majd. Ahhoz nem kell új téma, hogy bekerüljön az első hozzászólásba az összeszedett infó...

Feel Good Inc.

(#5846) kk831228 válasza Atawallpa (#5844) üzenetére


kk831228
addikt

Én csak azt nem értem hogy minél nagyobb a tömörítés annál sz...rabb a kép!! Vagy nem jól tudom, :U ha csak 70%-ra tömörít akkor annál nagyobb a terjedelem -> jobb képminőség!! Én legalább így tudom!!!! :K :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#5847) Noop


Noop
csendes tag

Sziasztok,
egy problémával fordulnék hozzátok. A mai nap felraktam egy querty billentyűzetet a rayemre, megvoltam elégedve az eddig használt gyári alappal is (t-s készülék) csak ki akartam próbálni. Nem jött be le is töröltem viszont nemsikerült vissza állítani azt az alap billt.
pls segítsetek nagyon jó volt a régi bill

(#5848) Noop


Noop
csendes tag

ui.: gyári billem van de nem olyan mint alapjáraton volt és nem is magyar hiába van arra állitva :S

(#5849) Noop válasza Noop (#5848) üzenetére


Noop
csendes tag

beviteli módszert kéne nemzetközi állítsam de nem találom ezt a beállitást és alapjáraton japánra rakja :(

(#5850) benfolds válasza Nocsesz1 (#5764) üzenetére


benfolds
őstag

ez tényleg jól néz ki!

másnak is volt olyan problémája a gyári (4.0.4.) riasztással? ma sikerült elkésnem, mert nem jelzett. a beállított időpont után fél órával magamtól felkeltem, ránézek a telefonra, és szépen kiírta, hogy ébresztés, de nem zenélt. utána kétszer is kipróbáltam, hogy működik-e a funkció, akkor már nem volt gond. kicsit be vagyok szarva, hogy ma is eljátsza ugyanezt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.