Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) ntomi0730 válasza tomy86 (#4400) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Köszönöm szépen!

(#4402) tomy86 válasza ntomi0730 (#4396) üzenetére


tomy86
addikt

Garanciakérdésben eléggé megoszlanak a vélemények és a tapasztalatok. Hivatalosan minden módosítás garanciavesztéssel jár. Más kérdés, hogy vissza lehet állítani a gyári állapotot ill. mások szerint nem foglalkoznak vele a szervizben. Tehát csak saját felelősségre.
De azt is érdemes megfontolni, hogy egyszerűen elviszed a telefont a szervizbe és visszateteted a GB-et és akkor tutira megmarad a garancia.

[ Szerkesztve ]

(#4403) ntomi0730 válasza tomy86 (#4402) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Igazad van, de nem tudom, hogy hol van legközelebb szerviz hozzám. Szombathelyen lakom.

(#4404) tomy86 válasza ntomi0730 (#4403) üzenetére


tomy86
addikt

Mivel Telenoros a telefonod ezért én őket hívnám, hogy hol a legközelebbi szervizük.Szombathely nem olyan kicsi (ott voltam katona még a múlt évezredben :) ), csak van helyben is.

[ Szerkesztve ]

(#4405) ntomi0730 válasza tomy86 (#4404) üzenetére


ntomi0730
senior tag

itt szerintem nincs. Pesten nem tudod hol van? De szerintem felhívom őket.

(#4406) lmno válasza tomy86 (#4402) üzenetére


lmno
őstag

Azért ennyire nem kell túlcifrázni ezt a dolgot... nem hinném hogy bármi nyoma lenne annak ha visszatolod ICS-ről a gyárit. Nyilván ők is ugyanúgy rakják vissza.
Egyébként meg kapják be, ha a hivatalos update szar, akkor jogom van visszarakni az eredetit, mégha a kedves Sony nem is biztosítja ezt a lehetőséget.

(#4407) tomy86 válasza lmno (#4406) üzenetére


tomy86
addikt

Persze. Ha azt mondom valakinek, hogy nyugodtan cserélgessen romot, azután kifog egy bunkó (pontosabban a garanciális feltételeket szó szerint vevő) szervizest, aki erre hivatkozva megtagadja a garanciális javítást, akkor meg én mondtam baromságot és miattam van valakinek egy tetszetős levélnehezéke. Mivel nem vagyok szervizes, így én inkább nem állítanám, hogy semmi gondot nem okoz a garancia érvényesítésekor a romolgatás.
Ez mindenkinek a saját döntése.

[ Szerkesztve ]

(#4408) Petii88 válasza fPApi (#4384) üzenetére


Petii88
tag

Jó azért ennyire nem kell túlzásba esni :D Ennyire azért nem drámaian kezelem hogy jaj lesz rajta egy karc ;)

S7 Edge

(#4409) ronda


ronda
aktív tag

8 óra repcsi üzemmód alatt 11%-ot lekajált az akksiból. Sokallom... Nektek?

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#4410) tomy86 válasza ronda (#4409) üzenetére


tomy86
addikt

Sok. Nálam kb. 2% ennyi idő alatt.

(#4411) -HajTömeg- válasza tomy86 (#4410) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Najó,de attól is függ ki milyen magasan repül... ;]

Alias: Júzer error

(#4412) tomy86 válasza -HajTömeg- (#4411) üzenetére


tomy86
addikt

Gondolod, hogy azért fogyaszt nálam kevesebbet, mert magasabban lakom és kisebb a légellenállás :)

(#4413) rw-ultra


rw-ultra
tag

Lesz 4.0.4 ray-re.
Valamikor...

*http://www.youtube.com/watch?v=ZTu0yvlI8MA*http://jelvenyem.hu/gar/index.html*

(#4414) tomy86 válasza lmno (#4406) üzenetére


tomy86
addikt

Egy kis adalék, ahhoz hogy "nem kell túlcifrázni ezt a dolgot". Igaz, hogy nem SE, de lényegtelen.

(#4413) rw-ultra: erről jut eszembe. Másnak is vannak gondjai a seria.hu-val Firefox alatt? IE alatt jó. Firefox: Bad Request.

[ Szerkesztve ]

(#4415) lmno válasza tomy86 (#4414) üzenetére


lmno
őstag

Itt azért más a helyzet, főzött rommal adta be, ne csodálkozzon. Nyilván mindig van rizikó, de mivel nekem már olyanokat produkált az ICS, hogy kezdett használhatatlanná válni, ezért kénytelen voltam visszatenni a GB-t.
Egyébként sikeresen visszatettem a gyári 2.3-asat, viszont olyan problémám van hogy a Google Play-en az összes megvásárolt app-nál kiírja szépen az árát + és megvehetem újra. Pedig ott van a "My Apps" listában, tehát azt tudja a lelkem hogy egyszer már fel volt telepítve :) Ez az egész azért is érdekes mert elvileg a google acc-hoz van ez kötve, tehát tökmind1 hogy milyen telefont/oprendszert használok.
Hálistennek mondjuk ha gépen belépek a Play-be, ott rátudok nyomni hogy install, és akkkor átküldi a telóra, tehát nem kell megvenni újra. Csak azért ez érdekes; esetleg valaki találkozott már ilyennel?

(#4416) VD válasza lmno (#4415) üzenetére


VD
őstag

Kell egy kis idő a playnek, hogy frissüljön. Korábban Defy-on volt 1x 2x, hogy romcsere után kellett neki pár óra, hogy észhez térjen.

(#4417) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!! Lenne egy kérdésem : Adott egy ray telenoros, 0.62 -es rommal és rootolni szeretném!! 062-est ugye nem lehet rootolni hanem , vissza kell rakni a 042-est azt rootolni és OTA-n frissíteni 062-re és így megmarad a root. Na most ha vissza rakom a 042-est az nem telenoros!! Ha OTA-n frissítem vissza 062-re az se lesz telenoros??? Gyáriról meg nem tudok backupot csinálni amíg nincs rootolva a teló ugye??? -------> Ha rootolom a telót nem lehet vissza állítani a gyári állapotot ha jól gondolom?? :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4418) csoe


csoe
tag

Sziasztok,

van valakinek teljes magyar T-Mobile -os ROM mentése?

Köszi, üdv:
csoe

(#4419) tomy86 válasza kk831228 (#4417) üzenetére


tomy86
addikt

Ha nem telenoros a 042, akkor frissítés után sem lesz az a 062.
Tudsz mentést csinálni root nélkül. Olvass vissza.

(#4418) csoe: nekem van. Még nem próbáltam ki, hogy jó-e. Saját mentés 062-es GB. Ha érdekel így, akkor feltöltöm.

(#4420) csoe válasza tomy86 (#4419) üzenetére


csoe
tag

Köszönöm, érdekel, ha megteszed, hogy feltöltöd, és küldesz linket privátban, lekötelezel.
Mely programokkal készítetted a mentést? Csinálok a sajátról is egyet, biztos, ami biztos!

(#4421) tomy86 válasza csoe (#4420) üzenetére


tomy86
addikt

Mentéshez SEUS (SUS) és flashtool. Ez alapján. Majd küldöm a linket, ha felvánszorog a cucc (közben befejezte a feltöltést. Pü. ment.).

[ Szerkesztve ]

(#4422) Martin1899


Martin1899
csendes tag

Sziasztok!

Üdvözlök mindenkit! Tegnap lettem tulajdonosa egy vadiúj független Xperia Ray mobiltelefonnak. Tetszik a mobil, nem csalódtam benne, olyan amit írtak róla. Viszont, mivel ez az első okostelefonom, szeretnék kérdezni párat, mert nem igazán vagyok tisztában pár dologgal.
Először is, honnan tudom hogy melyik szoftver van fönn a telefonon? Mert ha rámegyek a szoftverfrissítésre, ott azt írja ki hogy a legújabb van fönn, de én nem csináltam semmit. Ezenkívűl, milyen programokat érdemes felrakni a telefonra? pl. zenelejátszót, vagy böngészőt? Nincs internet előfizetésem a mobilomon, úgy vonhat le vmi pénzt a kártyámról, bármilyen netes szolgáltatásért?
Elsőre ennyi lenne, nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeteket!

(#4423) sebgutkopf válasza tomy86 (#4395) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Én most vettem a héten ray-t és nekem 4.0.2.A.0.62 verziós fw van a telón (nem 42-es). Állítólag tud magyarul, de azt nem tudom igazi magyar-e.

(#4424) csoe válasza tomy86 (#4421) üzenetére


csoe
tag

Köszi szépen a segítséget, itt is! :R

Azon gondolkodom, nem várom meg a hivatalos T ICS-t, megőszülök addig... :(((

(#4425) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Mivel új ray-es vagyok kérdeznék én is. Van valami külön app a bluetooth kezelésére, vagy miért ilyen béna a gyári kezelés? Azt ki lehet tenni asztalra, hogy gyorsan ki/be kapcsoljam a bluetooth, de alapból nem látható a készülék. Ezt én nem igazán szeretném a beállításokba turkálva állítgatni. Nem lehet valahogy fix láthatóvá tenni a telót? Nálam a bluetooth csak akkor van bekapcsolva, amikor kell, akkor pedig legyen már látható, nem azért kapcsoltam be, hogy ott csöndben mukuljon. Vagy anyagot várok, vagy kocsival párosítanám, egy gombnyomás megtételére vagyok hajlandó nem menüzni, meg beállításokat böngészni. :(
Érdekes a hagyományos telefonokon ez nem gond, lehet állítani a láthatóság és csatlakozások kritériumát. Ha ez okos telefon, akkor ezt miért nem lehet?

(#4426) tomy86 válasza csoe (#4424) üzenetére


tomy86
addikt

Én is ezért raktam fel a Nordic-ot. A kíváncsiság erősebb volt, mint a türelem :) Azelőtt csináltam a mentést a romról.

(#4423) sebgutkopf: Az 2.3.4-es GB, azzal nincs "gond". Az ICS kapcsán volt kérdés a régió.

(#4422) Martin1899: ha nincs netes előfizetésed, akkor bonyolultabb lesz a programok telepítése. Azonkívül a telefont lényegét nem tudod kihasználni. Nem tudom milyen kártyával használod, de én a helyedben néznék a szolgáltatómnál valamilyen netes szolgáltatást (előfizetéses vagy kártyás az mindegy)

(#4427) lmno válasza Martin1899 (#4422) üzenetére


lmno
őstag

"honnan tudom hogy melyik szoftver van fönn a telefonon?"
Beállítások - About phone (legalsó menüpont) - Android verzió + Build number

Wifi-n keresztül csak kisebb update-et tudsz felrakni, nagyobb verzió váltáshoz pl. Android 4 ICS rá kell dugni a gépre és ott PC Companionnal

(#4428) -HajTömeg- válasza sebgutkopf (#4425) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Én egyszer párosítottam az autó magnójával, azóta elég ha csak bekapcsolom,nem kell láthatóvá tennem,azonnal kapcsolódnak.

Alias: Júzer error

(#4429) kk831228 válasza tomy86 (#4419) üzenetére


kk831228
addikt

Nem találtam a mentésrő hsz-t l!! Én még nem frissítettem a telót hanem 062-vel vettem!! Nekem nincsenek meg a pc companion mappában azok a fájlok mivel nem frissítettem szerintem?! :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4430) tomy86 válasza kk831228 (#4429) üzenetére


tomy86
addikt

Az a "baj", hogy ha még nem frissítettél, akkor csak úgy tudsz ezzel a módszerrel mentést csinálni, hogy elvesznek az adataid. Mintha csinálnál egy fr-t. Ha a telefont rádugod a PC-re és elindítod a SUS-t, akkor kiírja, hogy naprakész a telefon. Itt választhatod, hogy telepítse újra a szoftvert. Ezután meglesznek a Program Files/Sony Ericsson/Update Service/db/13740270/blob_fs mappában a szükséges fájlok, viszont a telfonodról minden személyes adatot, beállítást töröl.

(#4422) Martin1899: mivel a programokról is kérdeztél, nálam ezek vannak fenn jelenleg.

(#4431) pokers válasza sebgutkopf (#4425) üzenetére


pokers
senior tag

A bluetooth láthatóságát be tudod állítani a Beállítások/Bluetooth menüben, ha bekapcsolod, a menü gomb megnyomásával felugrik 3 további lehetőség. A középső a "Láthatóság időtúllépése". Itt kiválasztod a Soha ne legyen időtúllépés.
A ki-be kapcsolást pedig a gyári widget-tel (alkalmazásfelületek) simán meg tudod oldani, ha kiteszed a nyitó ablakra.

(#4432) kk831228 válasza tomy86 (#4430) üzenetére


kk831228
addikt

Az a baj hogy az ics-t írja. :B nem azt hogy naprakész!!

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4433) tomy86 válasza kk831228 (#4432) üzenetére


tomy86
addikt

Akkor ezzel a módszerrel már nem mented el a GB-t :N Ha nem szolgáltatós a telefonod, akkor csak az marad, hogy visszateszed a közép-európai romot, ha nem tetszik az ICS. Vagy megvárod, amíg kijön olyan ICS verzió, amiről pozitívabbak a tapasztalatok, mint a jelenlegi 4.0.3-ról és addig nem frissítesz. A harmadik megoldás, hogy valaki mond egy másik módszert, amivel le tudod menteni a jelenlegi fw-t.

[ Szerkesztve ]

(#4434) tomy86 válasza kk831228 (#4432) üzenetére


tomy86
addikt

Közben eszembe jutott, hogy a te telefonod telenoros. Nem emlékszem, de a SUS-ban nem lehet a frissítés helyett a javítást választani? Mert akkor nem az ICS-t, hanem a jelenlegi 062 romot fogja letölteni és akkor lehet mentést csinálni a GB-ről.

(#4435) kk831228 válasza tomy86 (#4434) üzenetére


kk831228
addikt

Én csak rootolni akarom a 2.3.4-et! csak előtte szeretném elmenteni a telenoros 062-es romot! Nem kell ics egyenlőre amíg nem lesz esetleg újabb frissítés!!!!

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4436) tomy86 válasza kk831228 (#4435) üzenetére


tomy86
addikt

Ezért írtam a (#4434)-es hsz-t. Én nem tudom megnézni, hogy a SUS felajánlja-e a frissítés mellett a jelenlegi fw javítását (újratelepítését), mert az én telefonomra (T-mobile) még nem jött ki frissítés.

(#4437) kk831228 válasza tomy86 (#4436) üzenetére


kk831228
addikt

Vagy frissítés ,vagy gyári beállítások visszaállítása + frissítés a legújabb szoftverrel ami gondolom ics!! :W :W

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4438) tomy86 válasza kk831228 (#4437) üzenetére


tomy86
addikt

Akkor marad az, hogy megvárjuk amíg egy nálam hozzáértőbb hátha előáll valami okossággal.

(#4439) zhata válasza kk831228 (#4437) üzenetére


zhata
senior tag

",vagy gyári beállítások visszaállítása + frissítés a legújabb szoftverrel ami gondolom ics!!"

Nekem csak így jött be, de három napig kínlódtam vele!
CSAK a saját felelősségedre tedd meg.

(#4440) imis


imis
senior tag

DLNA hogyan működtethető a ray-en?

(#4441) kk831228 válasza zhata (#4439) üzenetére


kk831228
addikt

Nem kell még nekem ics!!! :N :N :N Kicsit többet kell töltögetni viszont gb-n legalább megy normálisan minden!! :K

Mivel kínlódtál??

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4442) nabalaz


nabalaz
csendes tag

Üdv mindenkinek,

van egy 2 napos Rayem, szuper, de van vele egy gondom, nem találom az adatfigyelő programot. Korábbiak közt olvastam, hogy már másnál is előfordult és a Vodát "gyanusította a gaztettel" de az enyém telenoros. Akkor vajon gyári hiba, vagy mindkét szolgáltató ilyen sunyi? Előhozható v. letölthető valahonnan?
Köszi előre is

(#4443) Joe.36 válasza nabalaz (#4442) üzenetére


Joe.36
addikt

[Ez is egy megoldás lehet]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4444) tomy86 válasza nabalaz (#4442) üzenetére


tomy86
addikt

Ha a mobilnet adatszámlálóra gondolsz, az ICS alatt van csak (Beállítások -> Adathasználat). Ha nem ICS-ed van, akkor ezt ajánlom.

(#4445) amerigo válasza nabalaz (#4442) üzenetére


amerigo
aktív tag

Ez a gyári, természetesen tud magyarul is. Megy ICS alatt is.(nem a legjobb, de egy próbát megér)

[ Szerkesztve ]

(#4446) tomy86 válasza amerigo (#4445) üzenetére


tomy86
addikt

Igazad van. Ez annyira nem jött be, hogy el is felejtettem. :K

(#4447) zhata válasza kk831228 (#4441) üzenetére


zhata
senior tag

Azzal hogy kiderítsem, esetleg hogy app, vagy live wallpaper, vagy akármi más okozza a rendkívül bosszantó, alvó állapotból történő feléledéseket ill. villogásokat. :(((
De mostmár rendben van. :K

(#4448) supaman07


supaman07
csendes tag

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy mi a probléma akkor amikor a Companionnal elindítom a Ray-em frissítését és a '' Nem sikerült telepíteni vagy elindítani a telefon-szoftver frissítési összetevőket'' hibaüzenet jelenik meg? Köszi a segítséget előre is!

(#4449) csoe válasza supaman07 (#4448) üzenetére


csoe
tag

A PCC-nek van valami kínja, nekem sem akarta ma hagyni magát, pedig nem frissíteni, hanem szoftverjavítani szerettem volna.

Próbáld meg a SEUS-t, nekem az rendben működött!

(#4450) Folee válasza pokers (#4431) üzenetére


Folee
tag

Péntek óta én is egy Ray tulajdonosa vagyok.
A bluetooth menüben csak ilyenek vannak:

A láthatóság 120 mp-ig működik, állítani nem lehet. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.