Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) podeeg


podeeg
csendes tag

Üdv mindenkinek!

A telefonomon bekapcsoláskor csak a Sony Ericsson felirat villog és nem megy tovább.
Mi lehet a probléma? GB-vel használom!

A számítógép usb-n keresztül nem ismeri fel és nem is tölti!

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#5052) Lasy válasza podeeg (#5051) üzenetére


Lasy
veterán

vedd ki az akkut, és frissítsd a szoftot, vagy csak tedd fel újra a 2.3-at.

igaz jó lenne egy kis előzményt tudni róla.

+36702778032

(#5053) podeeg válasza Lasy (#5052) üzenetére


podeeg
csendes tag

Az előzmény az,hogy Flashtoolban nyomtam egy xrecoveryt. Újraindítás és azóta ez van...

(#5054) Lasy válasza podeeg (#5053) üzenetére


Lasy
veterán

ott a hiba.
ami flashtool-ban van nem jó ray-re. ezt hol olvastad. :F

flashtool-al tedd újra a romot.

sehol senki nem írta, hogy létezik erre xRecovery.
Csak és kizárólag a clockwork van

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#5055) podeeg válasza Lasy (#5054) üzenetére


podeeg
csendes tag

az necces,mert nem ismeri fel a gép a telót :(
Most azzal szenvedek.

(#5056) Lasy válasza podeeg (#5055) üzenetére


Lasy
veterán

driverek fel voltak telepítve?
driver telepítése

indítsd újra a gépet.

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#5057) Atawallpa válasza podeeg (#5055) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

én egy angol szöveget találtam az xda-n :How to fix a Hardbricked RAY
nem próbáltam, de hátha segít.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5058) mandi30 válasza sir fg (#5050) üzenetére


mandi30
csendes tag

sir fg
Na most d.u. bekapcsolva hagytam a netet a wifi mellett,gondolom a délutáni próbálgatásaim miatt,így sajna a mai magas értékemet a fiam zenehallgatása(Youtube) és az én játékom (ice age village) miatt van első helyen,így nem tudom ez mennyire számít.
De leírom amit látok.
Beállítások -> Adathasználat.
mobil adatforgalom ....most....be
mobiladatkorlát.......kipipálva
alatta a táblázatban 5,0GB korlát(ez pirossal)
2,0GB figyelmeztetés(narancs)
jun.6 kb.8,31MB felhasználva
És a lista :
YouTube..4,72MB
Ice Age Village....2,07MB
Böngésző.....877KB
Android operációs.....279KB
Google szolg.......224KB
APN Switch....85,69KB
ENNYI
Ez a délutáni forgalmam.
Mondom itt csak 2számot hallgattunk,és a játékkal kicsit játszottam.

Ha rákattintok az elsőre(YouTube)akkor a köv.oldalon legalul a Háttéradatok korlátozása NINCS kipipálva.
Amúgy nem használjuk ezeket,mert általában csak emilekre használom,meg néha másra,de napi szinten nem netezek a teloval 15percet se.Ezért fura számomra,ezért tértem rá a wifire,most az megy egész nap.
Köszönöm türelmedet,és segítségedet.

(#5059) mandi30 válasza sebgutkopf (#5042) üzenetére


mandi30
csendes tag

Ha belemegyek a fiókok és szinkronizálásába akkor 4dologom van:
skype,g,f,és a kék szélű levélke.
Itt a skype ,google és a emil van szinkronizálva.
Ha a skypére nyomok ott annyi van ,hogy Kapcsolatok szinkronizál....az kipipálva.
Google....böngésző....nincs kipipálva,gmail szink...az kipipálva,kapcsolatok szink....kipipálva,
naptár szink.....kipipálva,picasa..nincs kipipálva.
Emilnél...szinkronizálva.

Ilyen hogy automata szinkronizálást nem tudom hogy lehetne,mert nincs olyan írva.
VAgy be van kapcsolva vagy nincs.

(#5060) tomy86 válasza mandi30 (#5059) üzenetére


tomy86
addikt

Ami még nagyobb forgalmat okozhat az az alkalmazások frissítése. Nyisd meg a play áruházat a telefonon, ezután menü -> beállítások. Ott vagy vedd ki a pipát az alkalmazások automatikus frissítése mellől (ekkor mindig rákérdez, hogy frissítse-e az adott alkalmazást) vagy tegyél pipát a "frissítés csak wi-fivel" menüpont után és akkor mehet az auto frissítés!

Az adathasználat menüben pedig be tudod állítani az adatkorlátot és hogy mennyinél figyelmeztessen (ha túlforgalmazásos neted van, akkor jól jöhet).

[ Szerkesztve ]

(#5061) mandi30 válasza tomy86 (#5060) üzenetére


mandi30
csendes tag

Ott vagy vedd ki a pipát az alkalmazások automatikus frissítése mellől (ekkor mindig rákérdez.............................nem volt kipipálva.

vagy tegyél pipát a "frissítés csak wi-fivel" ........................ezt viszont kipipáltam.

Van mobilnet Forgalom figyelésem,és figyelmeztet is.Hála fix előfizetésem van(180MB) így ha elhasználom csak lassabb lesz a netem utána.

(#5062) Vizi911


Vizi911
tag

Sziasztok, lehet elcsépelt a téma....de megtetszett nekem egy ray , viszont láttam itt és olvastam ,hogy szenvedés van vele:D
az az igazság, hogy én nem nagyon szeretek turkálni a teloban uj dolgokat feltenni...rootolni se szándékoznám....
viszont feltünt egy sony xperia U is a képbe?
Mit mondanátok? vállaljam bea rayt....vagy?:)
elöre is köszi

Iphone SE 64GB

(#5063) lmno válasza Vizi911 (#5062) üzenetére


lmno
őstag

Milyen szenvedést olvastál? Nincsen semmi ilyen, max ICS-el. Rootolni meg nem kötelező.
"én nem nagyon szeretek turkálni a teloban uj dolgokat feltenni..."
Ez alatt mit értesz? Nem szeretsz appokat feltelepíteni? Akkor ne vegyél okostelefont :)

Xperia U-nak jobb a hardvere, de szerintem gagyibban néz ki + nem lehet bővíteni sd kártyával a memóját, és csak 8 giga van benne.

(#5064) -HajTömeg- válasza Vizi911 (#5062) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Hát nehéz ügy ez, ideális megoldás nem nagyon létezik.
Vannak nagyon drága telefonok,melyekkel kevesebb a gond, középkategóriásak (én legrosszabb esetben is max ilyet vennék,ha nem csak mutatóba kell a tudás) és kifejezetten gyenge telefonok.
Szerintem Ray középkategóriás.
Nem hibátlan,de nem is 100ezres telefon,neked kell dönteni.
Az biztos,hogy az 512-es rammal rendelkező, 1 magos telefonok akadósak.
Pláne,ha több mindent megnyitsz egyszerre.
Ez idegesítő lehet, viszont fele annyiba kerül,mint egy Iphone vagy egy komolyabb Nokia,amikkel meg aztán más gond van.
Nehéz tanácsot adni.
Az Xperia U se tűnik valami nagy eresztésnek... :)
Ja és a rom csere...
Szerintem Ray-en alig van,aki romot cserél...,nincs rá szükség,anélkül is egész jó.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#5065) Vizi911


Vizi911
tag

rendben köszi,csak ovastam itt a nagy mahinálásokat a dolgokkal:D de én igazábol egykét dolgot leszednékrá átfformálnám saját tetszésemre a widget eket és ennyi:)
egy megbizhato telefonra van szükségem nemvagyok az a félévente cserélös:)
köszi az infókat...

Iphone SE 64GB

(#5066) tomy86 válasza Vizi911 (#5062) üzenetére


tomy86
addikt

Attól függ mennyi az árkülönbség. Azt vedd figyelembe, hogy az U-ban nem bővíthető a memória és az a 8GB is csak 5. Ramból abban is csak 512MB van. Igaz, hogy 2 magos, de abból viszont vannak jobbak is. Mindezt úgy írom, hogy nem volt szerencsém élőben az U-hoz, tehát lehet, hogy jobb, mint amit a specifikáció alapján feltételezek.

(#5067) Vizi911


Vizi911
tag

ray-t 50eHuf ért tudnék, U-t meg 60. Huf ért:)
nemtudommegére ennyi pluszt:D:)

Iphone SE 64GB

(#5068) Rossi


Rossi
addikt

Üdv!

4.0.5., vagy valami javítás várható, van valami infótok? Eddig 4-szer fagyott le a telefonom (1. gmail update közben ---> akksi kiszedés, 2. telefonálás után ---> magától újraindult, 3. váltás képernyők között ---> magától újraindult, 4. galéria megnyitás ---> akksi kiszedés).
3, azaz három alkalmazást telepítettem rá: Astro, ColorNore, Battle.net authenticator. Együtt tudok élni ezekkel az anomáliákkal, csak zavaró. Most ezért vegyek egy Xperia P-t :F ;]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5069) tomy86 válasza Vizi911 (#5067) üzenetére


tomy86
addikt

Lehet, hogy megér annyi pluszt, ha nem zavar a kevés és nem bővíthető tárhey (engem leginkább ez zavar ebben a sorozatban). Annak a topikjába is beleolvastál? Bár nyilván nincsenek hosszútávú tapasztalatok.

(#5068) Rossi: valami nem kóser a telefonod körül, mert ennyire durva dolgokról ritkán olvastam az ICS kapcsán. Tudom, hogy macera, de én a helyedben elgondolkodnék egy fr utáni újrahúzáson.
Xperia P már nem rossz :))

[ Szerkesztve ]

(#5070) mrlujoak válasza Rossi (#5068) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ugye ez nem komoly?!

Most jött ki a legfrissebb 4.0.4, de te már a .0.5-nél jársz?! :Y

Egyébként ha van valami anomália, aminek okát nem tudod beazonosítani, S(E)US-szal told újra (már ha legális forrásból, nem mókolt ICS-d van) tisztán alapból, gyökérből...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#5071) Rossi


Rossi
addikt

@mrlujoak és tomy86:

FR után flashtoolal raktam fel az ICS-t, majd SUS-al újraraktam egyből. Én is gondolkodom egy újratelepítésem, de nem tudom mitől lenne azután más...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5072) lmno válasza Rossi (#5071) üzenetére


lmno
őstag

Ha GB-vel nem volt gondod, akkor tedd vissza azt, ics meg mehet a kukába.

(#5073) sir fg válasza mandi30 (#5058) üzenetére


sir fg
aktív tag

Köszi a részletes infókat.
Na, most ebben szerintem nincsen semmi rendkívüli. A Youtube természetesen nagy forgalmat generál. A játékot nem ismerem egyáltalán. A többinél meg nem is volt nagy adatforgalom.
Azért nézz rá időnként, hátha látsz olyan alkalmazást, ami sok adatot forgalmazott, holott nem kéne neki. Ha van ilyen, akkor (1) rámész az alkalmazásra, és kipipálod a háttéradatok korlátozását, vagy (2) törlöd az alkalmazást. (Ha indokolatlanul sok adatot forgalmaz a háttérben, akkor megérdemli. Úgyis mindenre van alternatíva.)

Amikor nekem tök új volt a telefonom, még 2.3 alatt, akkor első bekapcsoláskor forgalmazott a Fun&Downloads nevű csodálatos, előre telepített alkalmazás (azt se tudom, mire jó) rögtön 7 MB-ot. Szerencsére azóta se csinált ilyet, most meg már törölnöm is sikerült.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#5074) tomy86 válasza Rossi (#5071) üzenetére


tomy86
addikt

Mondjuk ennek ismeretében, én sem hiszem, hogy használna az újratelepítés. Viszont nem is árthat. :) A Nordic ICS van a telefonodon?

[ Szerkesztve ]

(#5075) Gerold


Gerold
csendes tag

Sziasztok!
T-mobile mekkora memóriakártyát ad a készülékhez?
köszi

(#5076) tomy86 válasza Gerold (#5075) üzenetére


tomy86
addikt

4 gigás class2-est

(#5077) sebgutkopf válasza Vizi911 (#5065) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ennyit csináltam én is a telefonnal, azóta csak használom. Úgy vettem észre, ha valóban használni akarod a készüléket és nem berhelni, akkor nincs komplikáció se.

Sokáig féltem az okostelefonoktól. Nálam ott kezdődött az irtózat, hogy ami egy sima telefonon alap szolgáltatás ezeknél külön programot kell rá rakni, azért lehet még fizetni is kell külön, majd widgetet csinálni hozzá és futtatgatni (macera).
Utána az vette el a kedvem, hogy olyan dolgokkal is foglalkoznak az emberek és külön progik vannak rá, amikre nincs időm, kedvem és nem is akarok vele foglalkozni tudja már magától egy készülék (mint pl az alkalmazások bezárogatása). Használni akarom a készüléket és nem mint egy rendszergazda állandóan felügyelgetni, foltozgatni.
Végül nagyon féltem az akku időktől, mert hozzászoktam, hogy nálam egy rendes telefon 5-6 napot elmegy (éjszakára kikapcsolom, engem ne hívjon senki).
Harmadik bajom pedig az volt, hiába tűnhet nőies szempontnak, hogy nekem világ életemben vékony és kis méretű telóim voltak, azokat szeretem, nem kell nekem kockapénisz a nadrágzsebembe. Ilyen okostelefonból elég kevés van, ami max 1cm vastag (ebből nem engedek), ne legyen 5,5cm-nél szélesebb és én a 100g fölötti készülékeket is kilőttem. Mindezt max 80k-ig. Ennek nem sok készülék felelt meg, konkrétan egyedül a ray-t találtam, utána abba is hagytam a keresést.

Használom, működik. Majd ha 1000-ből 980-an azt írják, hogy már minden program stabil, gyors és jó az ics-en, majd akkor frissítek, addig nem nyúlok hozzá.

(#5078) Nocsesz1 válasza sebgutkopf (#5077) üzenetére


Nocsesz1
senior tag

A harmadik résszel értek csak veled egyet. Csak azt nem értem miért vettél úgymond okos telót ha ki se akarod próbálni az előnyeit. :U

HAJRÁ VIDI !!

(#5079) sebgutkopf válasza sebgutkopf (#5077) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Nocsesz1-nek nem magamnak :DDD

Nem kell mindennel egyetérteni, ezek az én félelmeim, téged nyilván más igzat. Engem zavart, hogy mondjuk miért gagyi alapból a zenelejátszó (az id tag-ektől hülyék kapok én nem albumokat hallgatok, hanem összeválogatom a kedvenceimet és azt egy mappába teszem), amiből egy sima telefon normálisat tud kapni rendes equalizer-el (persze tettem rá utólag másik zenelejátszót, de miért van erre egyáltalán szükség főleg egy sony-nál ahol eleve van hagyománya a zenelejátszásnak a régebbi walkman szériákból), vagy miért nincs nincs a telefonon alapból egy mértékegyság átváltó, miért nem fért bele egy diktafon, vagy stopper progi, ezek mitől olyan különlegesek, hogy utólag kelljen leszedni?

Az, hogy nem akarok rendszergazda lenni az nem jelenti azt, hogy a képességei nem érdekelnek. A számomra értelmes funkciókat akarom egyszerűen gyorsan elérni és használni állítgatások és rendszer karbantartási igény nélkül, nem egy újabb pc-t akarok.

Vannak olyan programok, amik rendelkezésre állása szempont volt, hogy létezzen androidra, különben nem vettem volna androidos telót. Mivel már van és működik, ezért vettem. Ilyen progi nekem pl az outdoor navigation, amivel túrista és bringás térképeket tudok offline használni és navigálni rajtuk, illetve a megtett erdei utaimat tudom rögzíteni. Ez baromi jó, bár sokáig vacilláltam, hogy veszek egy Garmin túra gps-t olcsóbban, ami AA elemekkel megy és időjárás álló. Szintén örülök neki, hogy van rajta wifi meg word doksikat txt fájlokat tud jól kezelni, és újat létrehozni stb...

Visszatérve a progikra. Az alap készülék szoftver ellátottságában komoly hiányosságok vannak, míg ezzel szemben tele van olyan f@szságokkal mint a facebook, twitter, oszd meg itt vagy ott a programjaid, vagy az ebédedet (minek???) meg a sok letöltős baromság. Ez ki a tökömet érdekel? Miért kell 3 féle progi egy vacak letöltés funkcióhoz? Market, store, jétékok, meg valami download izé, live ware (mi az?) EA hülyeség, meg foci letöltős akármi. Erre futja, egy normális lejátszóra, vagy számológépre meg már nem? Programokban reklámbannerek? Milyen dolog ez már?

Szerencsére elég jól testre lehet szabni, használni és együtt lehet vele élni, de belakni egy ilyen készüléket elég macerás. Ezen már túl vagyok szerencsére, most már csak használom az előzetes és kezdeti bosszankodás helyett.

[ Szerkesztve ]

(#5080) tomy86 válasza sebgutkopf (#5079) üzenetére


tomy86
addikt

"Visszatérve a progikra. Az alap készülék szoftver ellátottságában komoly hiányosságok vannak"
Ebből is látszik mennyire mások az emberek elvárásai. Szerintem meg túl sok minden van benne alapból. Majd én eldöntöm mi kell nekem és abból is melyik program pl. a marketen levő X db office alkalmazás közül. Face, twitter, uefa stb. kapcsán teljesen egyetértek.
Bár engem inkább az zavar, hogy ezeket a programokat miért kell egy átlag user számára "kitörölhetetlenül" a rendszerbe integrálni.

"Programokban reklámbannerek?"
Ez az ingyenesség ára.

[ Szerkesztve ]

(#5081) polip válasza sebgutkopf (#5077) üzenetére


polip
addikt

vettem a csajomnak egy ilyent, függetlent

egyből jött hozzá a ICS, lefrissítettem. nem tom milyen volt a gyári szoftverrel, de azért nem egy kapkodó idegbajos a ICS

nekem nexus-om van, azon sokkal gyorsabb...nem ezekre a kategóriájú telefonokra van optimalizálva a ics

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#5082) den dro


den dro
csendes tag

Sziasztok!
Sikerült föltenni nekem is az ICS-t, egy dolog kivételével minden működik, ez pedig a wifi. Korábban a GB-el tökéletesen működött, most pedig alig akar csatlakozni és ha sikerül is eldobálja időnként. A wifivel kéne próbálnom vmit csinálni? Amit olvastam, ott a router szoft. frissítést ajánlották, a telefon/router restart nem segített. Ja és egyszer már pcc-vel javítottam is az ICS-t. Vkinek hasonló tapasztalat, esetleg ötlet a megoldásra?
Előre is köszi!

(#5083) polip válasza den dro (#5082) üzenetére


polip
addikt

nekem a gyári ICS-vel hibátlan midnen

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#5084) Nocsesz1 válasza sebgutkopf (#5079) üzenetére


Nocsesz1
senior tag

Nekem foci program jöhet orrba szájba tehát foci fan vagyok. :K De az integráltat nem használom.
Zenét csak akkor hallgatok ha hívnak. :B
Ahogy tomy86 írta inkább ne legyen rajta semmi és mindenki azt pakol rá amit éppen kíván. Ez a szép az egészbe.
Stopper kell market és kész. Valaki soha nem használja PL én.

HAJRÁ VIDI !!

(#5085) Schnappi


Schnappi
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem xperia rayt, faszás, bejön, viszont nálam nincs beállítások/adatforgalom menüpont... Pedig csekkolnám azért hol járok...

Ötlet?
Előre is köszi.

(#5086) Nocsesz1 válasza Schnappi (#5085) üzenetére


Nocsesz1
senior tag

Ha nem ics van rajta és független akkor csak külön progival tudod mérni.[link]

HAJRÁ VIDI !!

(#5087) Schnappi válasza Nocsesz1 (#5086) üzenetére


Schnappi
csendes tag

t-mobilos

(#5088) Nocsesz1 válasza Schnappi (#5087) üzenetére


Nocsesz1
senior tag

elvileg az alkalmazások között kell lenni nem pedig a beállításoknál.Csak az ics-nél van ott.
Nekem független van annó mikor vettem azon nem volt rajta. Azt mondták csak szolgáltatós készülékeken van rajta ez az alkalmazás. Ha nem találod a programjaid között töltsd le a market-ról.

[ Szerkesztve ]

HAJRÁ VIDI !!

(#5089) retroid


retroid
senior tag

Honnan tudom letölteni az uj Xperiakon levo Cosmic Flow live wallpapert?

Olyan kéne ami nem virusos és nem okoz gondod

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

(#5090) Schnappi válasza Nocsesz1 (#5088) üzenetére


Schnappi
csendes tag

köszi

(#5091) pepe10.10


pepe10.10
tag

én, egyszerű felhasználóként "belepiszkálás" nélkül mikor tudom felrakni az ICS-t??

Laza vagyok szétesem, kezemben a GSM.

(#5092) Greentea válasza pepe10.10 (#5091) üzenetére


Greentea
senior tag

Szia!
Alapból már mindenkinek megkellet jönnie az ICS-nek (kártyafüggetlen telefonokhoz)
Ha wifin akarod frissíteni a telefont gépen akkor (legalábbis nekem) megszakadt a telepítés.
Rendes internet kellet hogy felfrissüljön.

(#5093) tomy86 válasza Schnappi (#5087) üzenetére


tomy86
addikt

Abban benne van az, amit Nocsesz1 linkelt. Az enyém is T-s és rajta volt GB-n az az adatforgalom számláló. Bár én ezt használtam: 3G watchdog

(#5089) retroid: próbáld meg innen.

(#5092) Greentea: nem csak függetlenekre. Azt hiszem már csak a vodásoknak nem érhető el jelenleg (Telenorosok és T-mobilosok már megkapták).

[ Szerkesztve ]

(#5094) Greentea válasza tomy86 (#5093) üzenetére


Greentea
senior tag

Ezt nem tudtam mert én kártyafüggetlenül vettem.
Köszönöm az infót!

[ Szerkesztve ]

(#5095) papi77 válasza tomy86 (#5093) üzenetére


papi77
addikt

Ma felhívott a vodától egy technikus valaki,és azt mondta,h elvileg már kiadták náluk is az ICS-t!
Vodások;valaki már fel tudta rakni az ICS-et?
Nem flashtool-al gondoltam :)

[ Szerkesztve ]

Az első: NOKIA 1611

(#5096) Regiee


Regiee
aktív tag

Sziasztok!
Mostanság készülök egy Minit cserélni egy Ray-re!
Van valami érzékeny pontja a telefonnak amire feltétlen figyeljek oda a cserénél?
:R

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#5097) Nocsesz1 válasza Regiee (#5096) üzenetére


Nocsesz1
senior tag

Az árra :D
Én is miniről váltottam hál istennek. :K

HAJRÁ VIDI !!

(#5098) Regiee válasza Nocsesz1 (#5097) üzenetére


Regiee
aktív tag

Nem bántad meg? :)
Amúgy 45 ért hirdeti. :)

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#5099) Nocsesz1 válasza Regiee (#5098) üzenetére


Nocsesz1
senior tag

Nem bántam meg. Sokkal szebb+kézre illőbb + nagyobb kijelző + ..........

HAJRÁ VIDI !!

(#5100) Rossi válasza tomy86 (#5074) üzenetére


Rossi
addikt

Azt honnan látom, hogy melyik verzió?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.