Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) imis válasza Fehércápa (#5225) üzenetére


imis
senior tag

szerintem is jó kocsi a skoda :DD , bár telkem nincs és naponta használom, igaz még nincs 20 éves

(#5252) Kicsikatona7 válasza tomy86 (#5249) üzenetére


Kicsikatona7
tag

Közbe most látom, hogy amikor rámegyek a zenelejátszóra (alap), akkor amit utoljára megnyitottam astroból zenét azt írja ki, hogy nem támogatott fájltípus (mp3) :((( :((( Nem értem... :(((

(#5253) Kicsikatona7


Kicsikatona7
tag

Az SDHC memóriakártyámon class 2 van és újat szeretnék venni. A class 4, 10 ezek mibe különböznek? A telefon mind a kettőt felismeri?

(#5254) tomy86 válasza Kicsikatona7 (#5252) üzenetére


tomy86
addikt

És ezeket GB alatt felismerte?

(#5253) Kicsikatona7: írás-olvasás sebesség nagyobb ezeknél. A telefon mindet felismeri. Class 6-ot szoktunk ajánlani általában.

(#5255) Kicsikatona7 válasza tomy86 (#5254) üzenetére


Kicsikatona7
tag

Igen a GB az felismerte, de ha képet rakok fel usb-ről a telefonra akkor is ugyan ez van. a Galériába nincs benne. Az astro szintén látja...

(#5256) tomy86 válasza Kicsikatona7 (#5255) üzenetére


tomy86
addikt

Én passzolom. :F Még nem találkoztam ilyennel.

SD kártya témában eszembe jutott egy cikk, amit korábban Pompi linkelt.

[ Szerkesztve ]

(#5257) zhata válasza Fehércápa (#5232) üzenetére


zhata
senior tag

Nincs ebben semmi különleges. Elég, ha naponta egy órára az a szgép usbjére dugja.
Nem is tudatosan!

(#5258) tomy86


tomy86
addikt

Ha már akksi téma. Feltűnt, hogy reggel óta 91%-on van a töltöttség. Mivel ez lehetetlen, ezért újraindítottam a telót. Újraindulás után egyből ki is kapcsolt, mert 0% volt a töltöttség szerinte. Rádugtam a töltőre, de nem töltött. Ezután akku ki-be, a töltöttség 74% és töltőre dugva megy a töltés. Valakinek volt hasonló? Kontakthibás lenne az akku? :((

(#5259) zhata válasza tomy86 (#5258) üzenetére


zhata
senior tag

Bizony ez elképzelhető, de nálam még ez nem fordult elő.
Vedd ki, és a kontaktfelületeket óvatosan tisztítsd meg.
Az aksit határozott mozdulatokkal tedd vissza.
Így a kontakthibát kilőtted.
Ha ezekután sem működik, ... passz. :(

(#5260) Kicsikatona7 válasza tomy86 (#5256) üzenetére


Kicsikatona7
tag

Ezek a nomedia fájlok vannak.

(#5261) tomy86 válasza zhata (#5259) üzenetére


tomy86
addikt

Igen ez megvolt. Ahogy írtam most működik. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy valaki ilyen probléma miatt vitte-e szervizbe és ott javították-e és ha igen mennyi időbe telt. Arra az esetre érdekel, ha ismételten jelentkezik a hiba. Ugyanis vegyesek a tapasztalataim, ha ez ember kontakthibával visz szervizbe valamit. Általában akkor nem jelentkezik, amikor a szervizben van a cucc ezért vissza is dobják azzal, hogy ők nem tapasztalták a hibát.

(#5260) Kicsikatona7: nem ezzel van a probléma. Csak akkor lenne érdekes, ha abban a mappában lenne egy .nomedia fájl, ahol a képeid és a zenék vannak. Ekkor ugyanis nem jelennek meg a zenelejátszóban/kép nézegetőben.
Ráadásul fájlkezelőből megnyitva akkor is le kéne játszania az mp3 fájlt. Neked meg azt írja ilyenkor, hogy nem támogatott fájltípus.

[ Szerkesztve ]

(#5262) Kicsikatona7 válasza tomy86 (#5261) üzenetére


Kicsikatona7
tag

Akkor valamit rosszul írtam, mert ha közvetlen fájlkezelőből indítom úgy elindítja, de csak azt az 1 számot és így nem tudok balra/jobbra lépni.
Közbe annyit tudtam javítani, hogy astro playerel már úgy megy a zene, hogy albumkép is van hozzá, de még váltani most se tudok :/

[ Szerkesztve ]

(#5263) pepe10.10


pepe10.10
tag

ha egy GPS programot használok előtte bepipálom a GPS-műholdak opciót, viszont it kiírja, hogy költségeket számolhat fel. akkor ez most pénzbe kerül? illetve mind3 opciót be kell pipálni?

(köszi az előző válaszokért, csináltam egy gyári visszaállitást, azóta tényleg nem szarakodik az ICS és jó lett, előtte állandóan lefagyott, akadozott stb..)

Laza vagyok szétesem, kezemben a GSM.

(#5264) tomy86 válasza Kicsikatona7 (#5262) üzenetére


tomy86
addikt

dupla

[ Szerkesztve ]

(#5265) tomy86 válasza Kicsikatona7 (#5262) üzenetére


tomy86
addikt

,,amit utoljára megnyitottam astroból zenét azt írja ki, hogy nem támogatott fájltípus (mp3)''
Emiatt írtam. Próbáld ki a mort playert vagy telepítsd újra a winampot. Használhatóbb ötletem egyelőre nincs.

(#5266) Kicsikatona7 válasza tomy86 (#5265) üzenetére


Kicsikatona7
tag

Rendben, köszönöm, ha véletlen lesz valami ötlet akkor egy pm-et dobj már légyívesz! Köszönöm! :)
Nem tudom ezen egy gyári adatok visszaállítása segítene e..

[ Szerkesztve ]

(#5267) lmno válasza pepe10.10 (#5263) üzenetére


lmno
őstag

Nem kerül pénzbe.
Mi az a 3 opció?

(#5268) tomy86 válasza Kicsikatona7 (#5266) üzenetére


tomy86
addikt

Fr sok mindent megold. Közben rájöttem,hogy nincs értelme másik zenelejátszót feltenned, mert azt írtad,hogy a képek sem jelennek meg a galaériában, tehát más a probléma oka. Hátha holnap lesz valakinek ötlete.

(#5269) Kicsikatona7 válasza tomy86 (#5268) üzenetére


Kicsikatona7
tag

A probléma így összegezve: Ha bármit is felrakok usb-vel a telefonra, akkor azt a telefon nem ismeri fel (zene, kép, videó) csak fájlkezelő segítségével, de ez azóta van mióta az ICS fut a telefonon.

Egyébként ez az Astro Player nem olyan rossz, még az albumborítót is megjeleníti, de azért nekem jobb lenne az alap. Meg hát persze nem csak a zenékkel van a baj.

(#5270) Lasy válasza pepe10.10 (#5263) üzenetére


Lasy
veterán

ha google map-et használod akkor igen pénzbe kerül. !
Ezért is írja ki...

Az elsőt akkor kell kipipálni, ha szeretnéd, hogy neten keresztül kicsit gyorsabban találjon jelet, így rásegít a GPS hódok keresésére.
A második a GPS bekapcsolása.
A harmadik, az csak anyit jelent, hogy a google-nek engedélyezed a helyed megadását.
pl google+ on elküldi az adataid, vagy a térképen...

lmno
- A Google helyszolgáltatás
- GPS-műholdak
- Hely- és Google-keresés

Kicsikatona7
Kénytelen leszel egy factory reset-et csináálni.
vagy
memkari kivesz, SD-t gépre köt, szépen átmásol mindent, és leformázod FAT-ra a fat32 helyett.

tomy86
vagy még megpróbálhatod amit szoktam.
recovery, és abból a wipe battery stat. Ezt lehetőleg 100%-on csináld meg, és utána merítsd le teljesen.
3-4. töltés után jobb lesz.
Sokan azt írják csak placebo hatás, de nálam mindig bevált.

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#5271) ronda válasza Lasy (#5270) üzenetére


ronda
aktív tag

Kb 10 óra repcsi mód alatt 20% merülés (59-ről 39-re). Nálam mindig sokat merült repcsiben, de most (péntek óta) 4.0.4 van fent és csak minimális számú app van telepítve. Most csinálok egy battery calibert, aztán meglátom.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#5272) Lasy válasza ronda (#5271) üzenetére


Lasy
veterán

ne most csináld!
töltsd fel 100%-ra, és utána csináld meg.

+36702778032

(#5273) sebgutkopf válasza tomy86 (#5239) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez a nomedia jelölés alkalmas arra, ha van egy mappám, amiben egy programom számára való jpg-ek vannak, míg az idióta galéria azt is mutatja és azt akarom ne foglalkozzon azzal a mappával?

(#5274) Lasy válasza sebgutkopf (#5273) üzenetére


Lasy
veterán

igen pontosan erre van kitalálva. :D

+36702778032

(#5275) ronda válasza Lasy (#5272) üzenetére


ronda
aktív tag

Nem most csinálom. Tegnap délelőtt indult a dolog mielőtt (100%-nál) kihúztam a töltőt.
A "Most csinálok egy battery calibert" úgy értettem, hogy most van folyamatban.
Köszi hogy szóltál!

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#5276) Lasy válasza ronda (#5275) üzenetére


Lasy
veterán

Oké, csak azért írtam, hogy 100%-on legyen, mert volt aki 65%-nál csinálta, és utána nem bírta a telefon a fél napot sem. Így direkt kiemelem minden egyes alkalommal.

+36702778032

(#5277) sebgutkopf válasza Lasy (#5274) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez jó! Köszi!
A telefon magától miért nem tud ilyen jeleket szórni a memóriára?
Akkor ez használható arra is, hogy mondjuk a csengőhangos mappát ne akarja a media lejátszó végigpörgetni?
Mondjuk ez utóbbi már annyira nem izgat, kipróbáltam a mort playert és az szépen mappákat játszik le nem kell az id tagekkel tökölni.

(#5278) Lasy válasza sebgutkopf (#5277) üzenetére


Lasy
veterán

tud ilyeneket, ha a progiban meg van adva. mint pl a jobb játékok-nál. eleve úgy hozza létre a mappát...

minden ami abban a mappában van, nem látható.
csak fájlkezelővel.

Én a media mappát hoztam létre, és abba a többi mappát. nekem egyből kiírja ha abba pakolom bele, a csengőhanghoz is.

+36702778032

(#5279) tomy86 válasza Lasy (#5270) üzenetére


tomy86
addikt

Lehet, hogy rosszul tudom, de ez nem csak akkor ér valamit, ha romcsere után rossz az akkuszint kijelzés és emiatt a user úgy érzi, hogy jobban/kevésbé merül az akksi az indokoltnál?
Mert nálam akkuszint egy napig beállt 91%-ra (pedig használtam), újraindítás után 0% (töltőt érzékelte, de nem töltötte az akkut), akku ki-be után 74% (ami teljesen reálisnak tűnt). Ezután még tegnap feltöltöttem és nyúztam egy kicsit és úgy tűnik egyelőre, hogy rendben van. Ez alapján én inkább hw hibára gondolok.

(#5280) Lasy válasza tomy86 (#5279) üzenetére


Lasy
veterán

nem ezt bármikor meg lehet oldani.
mint pl ha valaki sokat tölti 50%nál, akkor egy idő után ezt megjeghyi, és azt fogja hinni, hogy merülőben van.

+36702778032

(#5281) tomy86 válasza Lasy (#5280) üzenetére


tomy86
addikt

Köszi. Mindenesetre ha megint jelentkezne a gond, akkor megpróbálom. Az a "baj", hogy rootoláskor nem raktam fel cwm-et. Az innen letölthető cwm gondolom rendben van?

[ Szerkesztve ]

(#5282) Lasy válasza tomy86 (#5281) üzenetére


Lasy
veterán

nem.
amit innen töltessz le, az nem fog menni a töltés kikapcsolt állapotban. :D

kicsit visszább keresd ki azt a recovery-t amit linkeltek rapidshare oldalról..

+36702778032

(#5283) tomy86 válasza Lasy (#5282) üzenetére


tomy86
addikt

Rájöttem :) . Közben megtaláltam Atawallpa leírásában.
Még egy kérdés. Ahhoz hogy ezt feltegyem nem kell visszatennem a 4.0.3.-as kernelt, mehet közvetlenül a rootolt 4.0.4-re is?

[ Szerkesztve ]

(#5284) sir fg válasza tomy86 (#5279) üzenetére


sir fg
aktív tag

Nekem olyan volt, annak idején írtam is, hogy töltés után sokáig 100%-on maradt, majd elkezdett csökkenni a kijelzett töltöttségi szint. 20%-nál kapcsolt le a telefon. Tehát amikor ténylegesen 80%-on lehetett, akkor váltott át a kijelzés 100%-ról 99-re.
Ez valami időszakos zavara lehet akár a hardvernek, akár a szoftvernek, mindenesetre az akkumulátor ki-be vétel az ilyesmit mindig megoldja, nekem is segített. (Ilyenkor eldobja az akkuról tárolt kalibrációs adatokat, és "tiszta lappal" indít, mivel a telefon nem tudhatja, hogy ugyanazt az akksit rakod-e vissza, vagy esetleg egy másikat.)
Szerencsére nekem a hiba nem volt rendszeres, azóta nem jött elő.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#5285) tomy86 válasza sir fg (#5284) üzenetére


tomy86
addikt

Ez rendben, de nekem a fő gondom az, hogy amikor újraindítás után 0% lett a töltöttség egyrészt rögtön ki is kapcsolt a telefon és utána hiába raktam töltőre, nem történt semmi. Amikor megpróbálkoztam a töltéssel, akkor is újraindítottam (kb. fél óra "töltés" után) és akkor is kikapcsolt rögtön 0% akkuszintet jelezve, tehát tényleg nem töltődött semmit. Ezután már nem tettem töltőre csak eljátszottam az akksi ki- berakást és azóta rendben van. Gondolom a telefon nem az alapján kapcsol ki, hogy a sw milyen akkuszintet érzékel (amin a kalibráció segítene), hanem ha fizikailag "0 közelébe" merül az akku.

[ Szerkesztve ]

(#5286) sir fg válasza tomy86 (#5285) üzenetére


sir fg
aktív tag

Igen, hát ezért lehet, hogy hardver vagy nagyon alacsony szintű szoftver szintjén van a "bug". A lényeg, hogy akku ki-be rakás megoldja. Ha ritkán fordul csak elő, az nem gáz szerintem, ha rendszeres lenne, engem is nagyon bosszantana, és akkor szerviz.. Vagy előtte próba GB-del. De szerencsére (kop-kop) eddig rendben van.
Amúgy fizikailag nem merülhetett 0% közelébe, ha akku ki-berakás után 74%-ot mutatott, ami szerinted is reális. Valamilyen okból a telefon úgy látta (pl. a töltésvezérlő elektronika, vagy más rész - nyilván a felépítését nem ismerem), hogy 0%-on van az akksi, és ilyenkor mindenképpen kikapcsol.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#5287) tomy86 válasza sir fg (#5286) üzenetére


tomy86
addikt

Most mindenesetre megvárom,hogy jelentkezik-e újra a probléma.

(#5288) Greentea válasza tomy86 (#5287) üzenetére


Greentea
senior tag

Üdv!
Nekem a Ray-em 3x volt szervízben 2x ilyen problémák miatt.
Elsőre zárlatos volt az akksi, akkor semmi se segített csak a szervíz.
Másodjára a töltő volt rossz de kaptam egy új akksit, az új akksi se működött rendesen így megint szervíz.
Harmadikra pedig a kamerája volt rossz (szervíz után ismét) így kicserélték a telefont. :)
Azóta minden rendben.
Szóval lehet neked is irány vissza a bolt. :D

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#5289) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Azt nem lehet valahogy megoldani, hogy feltöltés után ne világítson folyamatosan zölden a led? Bevilágítja a szobát sötétben...
Light Flow-val meg hiába állítom, nem nagyon tudja felülszabályozni a gyári világítást...

Feel Good Inc.

(#5290) mrlujoak válasza Pompi (#5289) üzenetére


mrlujoak
veterán

Egyszerűbb, ha: vagy kijelzővel lefelé töltöd,
vagy a home gombra teszel, mondjuk egy zsepit...

Egyébként én este szoktam tölteni, és mire ténylegesen az ágyba kerülök, általában feltölt a telefon, így lehúzom töltőről...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#5292) VD válasza mrlujoak (#5290) üzenetére


VD
őstag

"Egyszerűbb, ha: vagy kijelzővel lefelé töltöd,
vagy a home gombra teszel, mondjuk egy zsepit..."

Nem is értem, hogy ez a varáció miért nem került bele a user manual-ba? ;]

Pompi
"Azt nem lehet valahogy megoldani, hogy feltöltés után ne világítson folyamatosan zölden a led?"

De meg lehet oldani, kihúzod a töltőt... Tudom halottnak a csók! ;)

Nálunk ezért van a nappaliba száműzve a kis szar Ray az éjjeli töltés idejére.

[ Szerkesztve ]

(#5293) mrlujoak válasza VD (#5292) üzenetére


mrlujoak
veterán

:D

Nagy valószínűséggel azért nem, mert a felhasználók többségét nem zavarja a fényív.

Akit zavar, annak vannak itt a felsorolt praktikák.
Én kifejezetten örültem, hogy méretes lett a visszajelző. Az előző telóimnál nem feltétlen volt elég odapillantani, milyen színű, és mit csinál a led... :K

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#5294) Pompi válasza mrlujoak (#5290) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Dokkolót használok szóval a fejjel lefele annyira nem jó ötlet :) de köszi a tippeket ;]

Feel Good Inc.

(#5295) tomy86 válasza Greentea (#5288) üzenetére


tomy86
addikt

Zárlatos akkut, rossz töltőt kizárnám, mert azóta is remekül működik mindkettő (illetve a töltőt azóta még nem használtam).
Nem bolti, hanem szolgáltatós, gyári garanciával, így szerencsére nem kell a sumákgsm-el küzdenem. :) Remélem megúszom anélkül. Majd kiderül.

(#5296) mrlujoak válasza Pompi (#5294) üzenetére


mrlujoak
veterán

yepp, az akkor szopó. Melyik dokkolót használod?
LiveDock?

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#5297) promehteus


promehteus
csendes tag

Üdv! Bocsi az off topic-ért. Egy kérdésem lenne amit nagyon nem értek. Bementem ma egy telefonos üzletbe nézelődni, mivel telefon vásárlás előtt állok. A kiszemelt egy Ray lenne. Eddig X10-et használtam. Na de, elkezdtem nézegetni a telefont, kivül belül ahogy illik. És vmit nem világos. A beállitások, alkalmazásoknál vannak a használatban levő aplikációk. És a két sarokba irja hogy mennyi szabad RAM és mennyi használt. És azt irta hogy használt 130 mb, és szabad 180 mb, akárhogy is számolom az nem 512 mb, ahol irja minden oldalon. A másik dolog hogy a ROM is vmi furcsán jött ki arra nem emlékszek pontosan de vmi 400 mb körül volt. Akkor most hogy is van ez ? Mert a gsmaréna azt mondja hogy: Internal 1 GB (300 MB user available), 512 MB RAM

(#5298) Toledopapa


Toledopapa
csendes tag

Sziasztok!

Ma frissítettem 4.0.4.-es verzióra a teló szoftverét! Nekem bejön, sztem gyorsabb is! Egy vmi nem tetszik, az új témák a RAY - emhez. Eddig ha beléptem pl a Beállítások menübe, a háttér nagyon szép kék volt. Ugye kék volt a témám. Most hiába választom ki a kék témát, koszos fekete marad a háttér. :W Viszont az asztalon megjelenik a kék háttérkép.

Vissza lehet ezt valahogy állítani?

Köszönöm szépen előre is a segítséget! Üdv. :)

(#5299) Lasy válasza Toledopapa (#5298) üzenetére


Lasy
veterán

szia, igen simán, csak le kell cserélni a defaulttheme.apk fájlt.
bármilyen képet be tehetsz oda, csak a felbontása ugyan az legyen. :D

+36702778032

(#5300) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Ma megérkeztek a rendelt hátlapok.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.