Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) blt.62 válasza mrlujoak (#5499) üzenetére


blt.62
őstag

Kijelzőjük egyforma szép?
A nem fogadott hívásokat jelző led az elején,elég erősen világít?

[ Szerkesztve ]

MegtorloXp

(#5502) Syl válasza blt.62 (#5501) üzenetére


Syl
nagyúr

A Ray-é szerintem szebb, mert magasabb a ppi. Ugyanaz a felbontás kisebb méretű kijelzőn.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5503) mrlujoak válasza Syl (#5500) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ez így van. :D
Az egyik sarkán nekem is lekopott - pont ezért rendeltem az arany és a fehér hátlap mellé egy gyári feketét is - így arra a feketére nem is kell vigyázzak (persze ez nem engedi, hogy elragadtassam magam, és strapa modellként használjam).

Ha jól tudom, gyakorlatilag az összes eszköz - nem csak mobiltelefon - esetében az ilyen borítás kivitelezése hasonlóképp történik.
Nagyon kevés kivétel van.

(#5501) blt.62:

Jól írja Syl fórumtárs, a ray képe egy picivel szebb.
Ennek oka, hogy mindkettő FWVGA azaz 854*480 pixel felbontású, ámde a neo ezt 3,7"-os képátón tárja eléd, addig a ray kisebb, 3.3"-on.
Így egyszerű a tényállás, a ray élesebb képet ad valamivel.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#5504) Syl válasza mrlujoak (#5503) üzenetére


Syl
nagyúr

Mondhatni a Ray már igazi Retina Display. :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5505) mrlujoak válasza Syl (#5504) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ajjaj, ezért szét fognak cincálni... ;]

Egyébként akkor az Xperia S?! 340 feletti ppi-vel :)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#5506) Syl válasza mrlujoak (#5505) üzenetére


Syl
nagyúr

Tavaly Jobs azt mondta, 300 ppi felett már retina. A Ray meg úgy tudom 299.
Az más kérdés, hogy az idén ez a Tim gyerek jött ezzel a "messziről nézzük" hülyeséggel! Ezzel az erővel a családi tévére kötött Commodore 64 is retina volt :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5507) Pophair


Pophair
csendes tag

Sziasztok!

Ha vki el szeretné adni a Rayt, lenne egy Minim érte plusz kp természetesen!
Üdv

(#5508) lmno válasza Syl (#5506) üzenetére


lmno
őstag

Ez nem hülyeség. Pl. egy 40"-es tévéhez felesleges 300 ppi, mert nem olyan távolságból nézed mint egy telefont. Az új Macbook Pro sincs 300 ppi.

(#5509) jani8787


jani8787
tag

Valaki tud olyan email kliens progit, ha ingyenes még jobb, de nem muszáj, hogy be lehet állítaani, hogy ne tárolja az összes levelet ami az email fiókomba van, hanem csak mondjuk az utolsó hetit, ugyan úgy mint a gmail alkalmazás, de nekem freemailhez kellene. Esetleg az még jobb lenne ha ebben törlök levelet, azt törli a freemailból is!? Köszi.

(#5510) zhata válasza Syl (#5506) üzenetére


zhata
senior tag

25 cm-ről, a szem átlagos (minimális) akkomodációs távolságából kell összehasonlítani.
Az egészséges jó szem felbontása kb 1 ívperc, azaz kb. 3.3-3.4 m távolságból 1 mm-re lévő pontszerű tárgyakat mutat különállónak.
Ebből már minden kiszámítható, ui. ismered a displayek pixelsűrűségét.

(A ppi-t gondolom a dpi helyett mondtátok [Dot Per Inch]). Ez utóbbi a gyakoribb az irodalomban.

[ Szerkesztve ]

(#5511) Syl válasza zhata (#5510) üzenetére


Syl
nagyúr

A ppi az pixel per inch és a kijelzőkre vonatkozik. A dpi az dot per inch és a nyomdatechnológiában használják.

(#5512) tomy86

ppi!=dpi

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5512) tomy86 válasza zhata (#5510) üzenetére


tomy86
addikt

Tudtommal ppi=dpi. A telefonos kereső/összehasonlító oldalakon előbbit szokták használni, de jelentése ugyanaz (máshol nem tudom mi a preferált). Pixel/hüvelyk, de javítsatok, ha tévedek.

(#5513) ronda válasza Syl (#5506) üzenetére


ronda
aktív tag

(#5506) Syl: "A Ray meg úgy tudom 299"

majdnem. De ráfoghatjuk

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#5514) Syl válasza ronda (#5513) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszi a pontosítást :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5515) Mucsi14


Mucsi14
tag

Akinél jól működik az ICS összefoglalná pár szóban miért éri meg frissíteni?(nem az olvass vissza szavakra gondoltam) Én frissítettem még az elsők között a 03-asra de nem jött be.
A led villogtatás más programmal sem működik? Én a missed call remindert használom GB-n.

(#5516) Joe.36 válasza Mucsi14 (#5495) üzenetére


Joe.36
addikt

Ray 4.0.3 majd 4.0.4 egy hónapja lehet lassan fent, gyors, stabil, nekem nagyon bevált, nem akad, max a videó, de erre a célra nem használom....

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#5517) #12634880 válasza Mucsi14 (#5515) üzenetére


#12634880
törölt tag

Szia!
-Nekem (Így, hogy nincs bekapcsolva a 2D Gyorsítás) gyorsabb lett (szerintem)
-Jobban néz ki (Szubjektív)
-Ez az adathasználat figyelő tetszik, bár nincs mobilinternetem.(WiFi-t is tudja figyelni)
-Arc alapú feloldás.

Ezek amik hirtelen eszembe jutottak.
Még annyit tudnék hozzátenni hogy fut a Chrome. (Nekem Dolphin jobban bejön), habár amint mások hsz-ét olvasom, sokaknak hibás, akadozik, fagy.
Én nekem egy T-s modellem van Android 4.0.4-el.
Nekem bejön az ICS!

Nekem a videó nem akad! :O

[ Szerkesztve ]

(#5518) Joe.36 válasza Mucsi14 (#5515) üzenetére


Joe.36
addikt

Szerintem

Szebb
Van hardveres 2D gyorsítás, úgy érzem gyorsabb lett a telefon
Ki lehet lőni a programokat ami nem kell hogy fusson
Aksi jobban bírja
Adathasználat figyelő
Gyári böngésző támogatja a flash-t

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#5519) #12634880 válasza Joe.36 (#5518) üzenetére


#12634880
törölt tag

Nekem pont hogy lassabb a 2D gyorsítástól. :D

(#5520) Joe.36 válasza #12634880 (#5519) üzenetére


Joe.36
addikt

Elméletileg ha jól tudom a proci mellé besegít a videokari és ezért lesz gyorsabb, nekem gyorsabb lett, nem tudom nálad miért nem, majd megmondják itt a profik

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#5521) Zsadi


Zsadi
őstag

Sziasztok!
Pár hete megvan a Ray, meló mellett mondhatni csak ismerkedem vele.
Persze volt már vele jó pár kép/videó próbaképp.. A kérdésem azzal kapcsolatos, hogy kaptam egy 16gb kártyát, és szeretném azt belerakni, de a jelenlegi 4gb-s kártya tartalmát is megtartva használjam az új kártyát. Mi lenne a leggyorsabb módja ennek? Sima rámásolással menne a dolog?

(#5522) tomy86 válasza Zsadi (#5521) üzenetére


tomy86
addikt

A jelenlegi kártyád tartalmát felmásolod a számítógépre, majd kártyacsere után ugyanez vissza és minden ugyanúgy működni fog.

(#5523) mrlujoak válasza Syl (#5514) üzenetére


mrlujoak
veterán

Én mondtam, hogy ingoványos talajra léptél... :DD
Node. Régóta vezetem a Sony-s ppi-ket, csináltam egy táblázatot (igen magát a képleteket is én csináltam, ami alapján számol, és a ppi-ket 2 tizedesjegyig megadva, azt kerekítve számosítottam)

Ha láttok benne elírást, kérem jelezzétek...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#5524) Zsadi válasza tomy86 (#5522) üzenetére


Zsadi
őstag

Köszi a választ! :R
Akkor nem kell trükközni semmit.

(#5525) Syl válasza mrlujoak (#5523) üzenetére


Syl
nagyúr

Ügyes :R :C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5526) Joe.36 válasza mrlujoak (#5523) üzenetére


Joe.36
addikt

Nem semmi.... :C

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#5527) Mucsi14


Mucsi14
tag

Köszönöm a válaszokat. :R :R :R

(#5528) fPApi válasza Joe.36 (#5520) üzenetére


fPApi
őstag

Szerintem (bár én nem vagyok profi) az az oka, hogy annyi a független és függő változó, ami befolyásolja az adott dolgot, hogy a legtöbb esetben a hibásnak kikiáltott jellemzőnek igazából nincs szignifikáns köze a hibához. Magamról is tudom, hogy az ember hiába hiszi azt, hogy hiba javítás címén csak egy dolgot változtatott, általában nem bírja ki és több dolgot is módosít egyszerre, viszont csak egyet gondol fontosnak. Ha megjavult a dolog, akkor ezt jelöli ki a hibásnak, miközben lehet, hogy más okozta a hibát (ha meg nem javult, akkor el is felejti, hogy próbálkozott vele).
A másik ok lehet a jól ismert PC-s összerakási hiba: valamilyen hw elem összerakási/gyártási/egyéb hiba miatt inkompatibilis a telefonnal. Ezt sem lehet igazából saját eszközökkel kideríteni.
Így aztán a fórumok pörögnek ezerrel, szidnak mindenkit, aki él és mozog, miközben a gyártók jót kuncognak magukban olvasva az okosabbnál okosabb hozzászólásokat és ha olyan a kedvük, akkor kijavítják a hibát, vagy elmondják, mi okozza.

(#5529) ronda válasza mrlujoak (#5523) üzenetére


ronda
aktív tag

Nem rosszallásból javítottam Syl-t. Sőt, le a kalappal, hogy majdnem eltalálta. Nem vagyok ájfon fun.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#5530) #12634880


#12634880
törölt tag

Üdv!
A ray-en van automata fényerő szabályzó?
Xperia play-en a fényerő állításnál van egy olyan hogy automatikus szabályzás vagy ilyesmi.
Tudtommal ebben is van de nincs ilyen menüpont.

Más:
Ki-Wipe-oltam a telót és most nem befolyásolja a 2D gyorsítás.

[ Szerkesztve ]

(#5531) Fehércápa válasza ronda (#5529) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Már, ha érted a [célzást] :DDD

(#5532) lmno válasza Fehércápa (#5531) üzenetére


lmno
őstag

De így nem bírja 4 napig, csak kettőig :DD

(#5533) Joe.36 válasza Fehércápa (#5531) üzenetére


Joe.36
addikt

Szép, mi a titok ?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#5534) Fehércápa válasza Joe.36 (#5533) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Minden legyen már a memóriában, ne indits el semmilyen programot, ne lépj ki semmilyen alkalmazásból, ennyi :) Egyébként, ha ki-be lépegetnél pl telefonkönyvből, akkor akadna... :) Klasszik reklám video :)

MLO!

NEKEM 1 hétig is bírja! :D
Hidd el! :)

(#5535) Joe.36 válasza Fehércápa (#5534) üzenetére


Joe.36
addikt

Nálam is gyors, de nem ennyire, azt hittem felhúztad a procit.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#5536) Fehércápa válasza Joe.36 (#5535) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Nem, nem értek hozzá... Egyébként lassú, akadós. Néha az agyamra megy. Főleg, ha be van kapcsolva skype... Akkor aztán mindenre várni kell. És úgy melegszik...

(#5537) Joe.36 válasza Fehércápa (#5536) üzenetére


Joe.36
addikt

Nálam nem melegszik, de nem is akadós, én vibert használok. Csak normálisan gyors, egyedül a tárcsázó első megnyitása lassú, de ha bent van a memóriában már az sem.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#5538) mrlujoak válasza Fehércápa (#5534) üzenetére


mrlujoak
veterán

:(((

A videó - amiből próbálsz gúnyt űzni - kifejezetten a home és launcher felület miatt készült.
Azért ennyire nem kellene sértegetned a fórumtársaid! :(((

Igen, képzeld, van olyan app, pl a facebook, ami nehezen töltődik be.
Igen, ha használod ez a modell is melegszik, mert ez fizika. Kicsi helyen relatíve erős vas.

A későbbiekben tartózkodj mások kigúnyolásától! :(((

(#5530) Lorant2:

Van persze auto fényerőszabályzó, de azt menüből nem tudod kapcsolgatni.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#5539) Fehércápa válasza Joe.36 (#5537) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Exdialerrel gyorsabb a tárcsázó és a telefonkönyv. LauncherPro -t használok, ez picit gyorsabb, mint a gyári launcher (ami a videon van ;) )

(#5540) Joe.36 válasza Fehércápa (#5539) üzenetére


Joe.36
addikt

Majd kípróbálom

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#5541) csibusz0314


csibusz0314
aktív tag

Sziasztok, pár napja már ennek a kis csodának a tulaja vagyok. Idáig is volt androidom, de egy ideig elpártoltam, és most vissza. Kérdés. 4.0 van rajta. Nem rootolt meg semmi.. Érdemes feltenni Task killert rá? Vagy sem? Mert én a Go ex launchert használom, abban ugye van olyan lehetőség h egy kattintással bezárom a futó progikat, csak valamelyik 2mp újra elindult.. Ez mitől van? Hogy kikapcsolom a folyamatot.. és rá kis időre megint ott van a futó alkamazások között, pedig el sem indítom :/ Válaszaitokat előre is köszönöm. :R

Pl, a facebookot még életemben nem kapcsoltam be a telón (alap progi, és nem rég az is el volt indulva.. )

[ Szerkesztve ]

(#5542) Joe.36 válasza csibusz0314 (#5541) üzenetére


Joe.36
addikt

A rendszer saját magát szabályozza és elméletileg nincs értelme, de én használom a tsk killert, óránként lefut, úgy tapasztalom hogy gyors marad a telefon, sajnos ezek a programok maguktól elindulnak.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#5543) Fehércápa válasza csibusz0314 (#5541) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

1968-as hozzászólás. Bocs, nem tudom linkelni. Szerintem felejtsd el a Task killert, csak lassít. Pontosan azért amit írtál, minden újraindul!

[ Szerkesztve ]

(#5544) csibusz0314 válasza Joe.36 (#5542) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Értem köszi, akkor beállítom Crazyre, és óránkénti futtatásra, úgy jó?

Akkor hagyom :D Nem tudom melyik a jobb :)

[ Szerkesztve ]

(#5545) Joe.36 válasza Fehércápa (#5543) üzenetére


Joe.36
addikt

Nem tudom én nálam bevált mert sok mindenre használom a telefont, netezek, zenét hallgatok, telefonálok vele, simán és viber, játszom is, és egész nap nem lassul be hanem gyors marad.

Nálam is Crazyre van állítva.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#5546) Joe.36 válasza csibusz0314 (#5544) üzenetére


Joe.36
addikt

Próbáld ki majd meséld el nálad hogy vált be.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#5547) csibusz0314 válasza Joe.36 (#5546) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Rendben, csak kicsit félek, hogy felzabálja az üzemidőmet, de ma este "megint" felrakom.

Más: Tudtok valami memória (RAM) kezelő progit? Tudom, hogy a task manager/killer is az, de valami más nincs esetleg, ami a programok bezárása nélkül próbál valamit alkotni?

Amúgy nagyon megvagyok elégedve a kis telefonnal, szép nőies, és gyors. Előtte egy Wavem volt, nagyon szerettem, de egyből beleszerettem a Ray-be :P

(#5548) csibusz0314


csibusz0314
aktív tag

Amúgy megéri a telefont megbuherálni? Gyári 4.0 rom van rajta.
Ez amúgy nem az ICS? Mert ugye az a 4.0. vagy ez között is különbség van?
Ha kell buherálni neki állok szívesen:P Nem ez az első teló amit megszentségtelenítek :D
Csak kíváncsi vagyok:) És ha kell, akkor egy kis leírást, XDA-ról mondjuk :)

Köszi előre is ^^

(#5549) tomy86 válasza csibusz0314 (#5547) üzenetére


tomy86
addikt

"Tudtok valami memória (RAM) kezelő progit?"
Igen: android os :D . Minek külön RAM kezelő? Task killer is felesleges szerintem, de ez magánvélemény.

(#5548) csibusz0314: ha az android verzióra 4.0.4-et ír (vagy 4.0.3.-at), akkor az az ICS. Ha buheráláson pl. a rootolás érted, akkor érdemes, főleg ha sok olyan gyárilag telepített alkalmazás van, amit nem használsz. Ennek a módját ebben a topikban is leírták többféleképpen: 1, 2

[ Szerkesztve ]

(#5550) csibusz0314 válasza tomy86 (#5549) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Persze, hogy a ROOT-ra gondoltam, csak most épp nem azt írtam :)
Hát kb semmit nem használok a gyáriból.. És rengeteg van, ami csak feleslegesen rajta. Na akkor majd hétvégén belevettem magam:) Remélem itt nem olyan mint az X98nál, mert haveromnak frissítettem és basebandet nem tudtam frissíteni, mert egy bizonyos model-számnál nem lehetett :/...
Annyit majd, hogy ICS van törten is akkor? Melyik a legjobb? Egy linket arról még kérnék:)

Látom benne van azokhoz is a link, de netán ha van frissebb várom szeretettel :)

Már elvből is Lasy leírását használom, mert úgy volt tőle veszem meg a telefont, de aztán mégsem úgy alakult :(

Meg még az egy fontos kérdés: Enyém T-függő, befolyásolja ez bármiben is a rootolást? Mert volt olyan adnroidos telóm, amire csak kártyafüggetlen készülékre volt 2.3 rom egy idieg pl.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.