Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) #12634880 válasza tomy86 (#5649) üzenetére


#12634880
törölt tag

Igen egyszerűbb de kérdés hogy hogyan néz ki és mennyire konfigurálható?!
Szerintem a Sense után a Sony felülete a legszebb.
A programtárban nem tudom rendezni az ikonokat.(Apex)
Nova meg szintúgy akadozik.
Go launcher: Sok ramot eszik és nem tetszik.

(#5652) tomy86 válasza #12634880 (#5651) üzenetére


tomy86
addikt

Az igaz, hogy Apexben nem lehet egyéni szempontok (csak legtöbbet használt, telepítés időpontja stb.) szerint rendezni az ikonokat viszont lehet több programcsoportot létrehozni, amivel átláthatóbbak az alkalmazások. Az mondjuk jobb lenne, ha lehetne mappát is létrehozni az appdraweben, mint a Novánál.
Arról hogy hogyan néz ki annyit, hogy mivel az Apex kezeli a Go, ADW stb. témáit így ez is alkalmazható: Xperia AV Go téma vagy Xperia S Go theme.
Nem téged akarlak meggyőzni, csak ha másnak is vannak hasonló problémái, akkor ez is alternatíva.

(#5650) Mucsi14: :)

(#5653) energy4ever


energy4ever
addikt

Ma vettem egy xperia ray-t. :)
Idáig ZTE-m volt, főzött Rom-al.
Valaki tudna ajánlani valamilyen Rom-ot a ray-re?
Amik fontosak: Root jog engedély, lehetőleg 4.0-ás android legyen, és lehetőleg cyanogen mod az utóbbi 2 nem fontos annyira, csak a Root jog.
És kellene nekem hozzá lehetpleg egy magyar nyelvű leírás is.

Remélem jó helyre írtam!
Válaszokat előre is köszönöm! :)

(#5654) blt.62


blt.62
őstag

Szerintetek zavaró lesz a kisebb kijelző,ha most Neo-m van? A Neo kijelzőjének fényereje nekem gyenge. Kihangosítva torzítva szól,ha hangosra van állítva. Állítólag a Ray készülékháza is jobb mint a Neo-é. 7 hónapos,gyári független,karcmentes a Neo-m,és 25 ezret kéne fizetnem a Neo-ra egy 3 hónapos Ray-ért. Ebben a 25-ben benne van a "függetlenség napja" ára is. Szívem szerint egy az egyben szeretném cserélni,vagy kis toldással,olyannal akinek kellene a Neo nagyobb kijelzője,mert másban ugyan az a két mobil.

MegtorloXp

(#5655) #12634880 válasza blt.62 (#5654) üzenetére


#12634880
törölt tag

Nekem a ray előtt egy 5310-em volt és baromi nagynak érzem én a ray-t.
Xperia Play: a 4.0' képernyőjével nem tudtam hogy fogni. Kinyitva meg pláne.
Xperia Neo: 3.7' , sosem fogtam még. Elején furcsa lenne az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#5656) Joe.36 válasza energy4ever (#5653) üzenetére


Joe.36
addikt

Szerintem a gyári 4.0.4 tökéletes erre a telefonra, én nem raknák rá főzeléket....

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#5657) energy4ever válasza Joe.36 (#5656) üzenetére


energy4ever
addikt

Nekem is tökéletes lenne hogy ha a Root hozzáférés jó lenne, de így hogy ez nem jó, pár program nem fut amit nagyon hiányolok.

Ja és a status bart-sem lehet alulra helyezni, és a processzort állítani.

Keresem a leírást, de nem találom... :(

[ Szerkesztve ]

(#5658) Joe.36 válasza energy4ever (#5657) üzenetére


Joe.36
addikt

Van hozzá, pár oldalt olvass vissza, mindent lehet ha van értelme

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#5659) Syl


Syl
nagyúr

Olyan jól sikerült a 4.0.4 frissítés, hogy most már soha nem jelez a led. 4.0.3 alatt legalább sms és email jelzés volt.
Ba***a meg a Sony ezt a frissítését!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5660) Joe.36 válasza Syl (#5659) üzenetére


Joe.36
addikt

Nekem szokott jelezni

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#5661) tomy86 válasza Syl (#5659) üzenetére


tomy86
addikt

Ha van cwm telepítve, akkor ezzel javítható a led működése.
Remélem jó a link (telóról írok).

[ Szerkesztve ]

(#5662) Syl válasza Joe.36 (#5660) üzenetére


Syl
nagyúr

E-mail-re nem, csak SMS-re jelez. Kapják be :(((

(#5661) tomy86

Csak a "one click exploit root" volt rajta, de most frissítés után nem tudom hogy áll. Jelenleg semmi root-ot igénylő alkalmazás nincs telepítve.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5663) Mucsi14 válasza tomy86 (#5661) üzenetére


Mucsi14
tag

Javítja de nálam oda lett a rootolás

(#5664) tomy86 válasza Mucsi14 (#5663) üzenetére


tomy86
addikt

:F Ezt komolyan nem értem. fPApi-nál meg semmire nem jelez amióta feltette. Nálam működik a jelzés is és a root is megmaradt.

(#5662) Syl: nem hiszem, hogy 4.0.4-re frissítés után a root maradt, de lehet, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#5665) Syl válasza tomy86 (#5664) üzenetére


Syl
nagyúr

Egy újabb f*sza kis update utáni hiba:
Próbálom telepíteni a Titanium Backupot és ezt mondja, nem lehet, nincs elég hely. :F
A belső tároló több mint a fele üres és az sd kártyán is van bőven hely.

Én barom! Maradtam volna inkább a Nordic 4.0.3-nál! :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5666) Joe.36


Joe.36
addikt

Szerintem tedd újra seus-al

( Nekem fura módon jelez a led, még ha viber üzim jön akkor is )

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#5667) tomy86 válasza Mucsi14 (#5663) üzenetére


tomy86
addikt

Esetleg megpróbálhatod rootoláshoz azt a progit, amiről ko9 ír. Rákérdeztem és azt mondja, hogy neki ment 4.0.4-es droidon is. Nem tudom, hogy ez mennyiben más attól, amit korábban Lasy linkelt. Még nem tuti, hogy megy.

[ Szerkesztve ]

(#5668) ronda


ronda
aktív tag

A csodálatos android. Sok helyen olvasni, hogy egyes flash vagy root eljárások x-nél működnek, y-nál meg nem. És nem hiszem, hogy a készülékek, a hardverek közt lennének eltérések.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#5669) #12634880


#12634880
törölt tag

Valakinek nincs olyan Angry Birds mentése, hogy az 1. chapter esetleg a 2. kész van?
Akinek van, pm-be írjon, fontos lenne! :)
Köszi!

(#5670) Atawallpa válasza energy4ever (#5653) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Az xda-n van aosp rom. Pl JJ hybrid. Zárt és nyitott bootloaderre egyaránt. Én ezt használom.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5671) fPApi válasza Atawallpa (#5670) üzenetére


fPApi
őstag

Azon én is gondolkodom! Mi a tapasztalatod? Pluszok, mínuszok?

(#5672) Mucsi14


Mucsi14
tag

Ez mitől hybrid mostmár benzin is kell a telóba?
:)

(#5673) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

MIUI-t nem használ valaki?
Érdekelnének tapasztalatok. Főleg, hogy melyik érdemes felrakni. Van thetrisatria által CM9-ből összerakott verzió és ő csinált egy patch-et, amivel az Xperia S-re "hivatalosan" kijött miuiandroid.com-os rom-ot lehet ray-re alakítani. [link]

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#5674) Rossi válasza Syl (#5659) üzenetére


Rossi
addikt

Nocsak... :U

Én egész hétvégén a telefonra, illetve a mobilnetre és wifire voltam kárhoztatva. Jelentem nem csak a wifitől fagy a telefonom 4.0.4 alatt, hanem mobilnetnél is, sőt, simán főképernyőkön való mászkálás közben is. Többször kerültem földhözvágás közeli idegállapotba, pedig 2.3.6-nál úgy voltam a telóval, hogy az eddigiek közül (kb. 2000 óta) ezzel voltam a legjobban megelégedve.

Ebből iPhone lesz...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5675) Syl válasza Rossi (#5674) üzenetére


Syl
nagyúr

Bár csak három hónapja van meg a Ray, de még egyszer sem fagyott le. Ellentétben az iPhone-nal! Másfél évig volt egy 3G-m (Na jó, ez nem igaz. Az iPhone 3G három éve van meg, de másfél éve fiókban áll, nem használom) és az bizony többször is látványosat fagyott. Egyszer pl. a képek nézegetése közben. Természetesen éppen egy ismerősömnek mutattam a telefont (dicsekedtem vele :) ), és pár képváltás után akkorát fagyott, mint a ház. :W
Egyszer úgy fagyott meg a szifon, hogy alig sikerült visszakapcsolni. A 10 mp. bekapcsológomb nem segített. A power és a home gomb össze-vissza nyomkodása keltette csak életre (a kombinációra már nem emlékszem, ki kellett gugliznom). És akkor boot-oláskor karakteres szövegek szaladtak végig a kijelzőn, mint a Linux lindulásánál :F

Szóval nálam a Ray százszor stabilabb az iPhone-tól. És ez személyes tapasztalat, nem ilyen "olvastam-hallottam valahol" sztori. :K

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5676) Joe.36 válasza Rossi (#5674) üzenetére


Joe.36
addikt

Nekem mát több mint egy hónapja megvan, az elsők közt raktam fel a 4.0.4 et, de még soha nem fagyott le... igaz 1 szer... 3-szór már újra indult egyszer egymás után...valamiért... bár ezt azóta nem produkálta... sztem valami felrakott program okozhatja ezeket...

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#5677) Rossi válasza Syl (#5675) üzenetére


Rossi
addikt

Én mondjuk a 4S-re gondoltam, vagy majd az újra... ;]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5678) Syl válasza Rossi (#5677) üzenetére


Syl
nagyúr

Mert azok nem fagynak... :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5679) lmno válasza Syl (#5678) üzenetére


lmno
őstag

Ja, tömegesen viszik vissza az apple júzerek, és erről szól az összes fórum :W
Az új is szar lesz ami még meg se jelent, annál is stabilabb/gyorsabb lesz a Ray

(#5680) Joe.36


Joe.36
addikt

Én szeretnék egy 4S csak jót hallottam róla, meg tetszik is, állítólag a zenei része nagyon ott van, mindent lever, de sajnos erre most nincs keret marad a 14 ezres vodás ray....

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#5681) Atawallpa válasza fPApi (#5671) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Attól hibrid, hogy 90%-ban cm9 egy kevés sony dologgal keverve. Ahhoz, hogy miui (pl. Theterasia) vagy cm9 romot, esetleg aokp romot tudj használni, kernelt is kell cserélni, vagyis nyitott bootloader kell. A JJ hybrid rom azért jó, mert zárton is fut. Nincs tele szeméttel, egy rakás build.prop tuning meg hasonló alapból benne van. Ha van cwm a telódon csinálj egy backupot, próbáld ki JJ romját és ha nem jön be vissza tudsz térni kb 5 perc alatt a mostanira. Nekem jobban bírja, nem fagyott egyszer sem a két hét alatt és gyorsabb is. De mindenki másképp használja a telefonját, így csak annyit tudok javasolni: egy próbát megér

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5682) Syl válasza lmno (#5679) üzenetére


Syl
nagyúr

Egy Apple-es akkor sem fogja elismerni, hogy lefagyhat az iPhone, ha ott a kezedben fossa össze magát a telefon!
És nem kell a fejedet a falba verned. Nekem van iPhone-om, nem csak fórumokon olvastam róla. :P

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5683) tomy86 válasza Syl (#5682) üzenetére


tomy86
addikt

Nem tűnt még fel, hogy az iPhone topik után itt a legnépesebb az almarajongók tábora. :)

(#5684) fPApi


fPApi
őstag

Helyben vagyunk: megint arról megy az eszmecsere, hogy a ray vagy az iphone a jobb! Igaz az iphone csak egy 1-essel különbözik az árcédula elején!

(#5685) Melanor válasza Syl (#5665) üzenetére


Melanor
tag

Ez nem a ROM hibája. Tört Titaniumot tettél fel, amit leszedtél. Utána nem enged semmit mert benne maradt a fájlrendszerben egy bejegyzés. A root exolerrel tudod megtalálni és törölni. sd kártya data vagy system. nem emlékszem

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#5686) Syl válasza Melanor (#5685) üzenetére


Syl
nagyúr

Rakta fel a franc a tört változatot. De ezt eljátszotta a táblagépemen is...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5687) legenda007 válasza Atawallpa (#5670) üzenetére


legenda007
aktív tag

linkeld már be légyszíves, mert nem találom.

(#5688) Pompi válasza legenda007 (#5687) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ez lehet az?

Feel Good Inc.

(#5689) Nocsesz1 válasza Pompi (#5688) üzenetére


Nocsesz1
senior tag

Ez tartalmaz magyar nyelvet?

HAJRÁ VIDI !!

(#5690) sdd2 válasza Nocsesz1 (#5689) üzenetére


sdd2
veterán

Véleményem szerint ebben van Magyar nyelv. Nagyon ritka ma már az a ROM amiben nincs Magyar nyelv. :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#5691) Melanor válasza Syl (#5686) üzenetére


Melanor
tag

Nekem is. Próbáld meg a fenti megoldást, hátha...

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#5692) legenda007 válasza Pompi (#5688) üzenetére


legenda007
aktív tag

be se kapcsolt vele.

(#5693) tomy86 válasza legenda007 (#5692) üzenetére


tomy86
addikt

Nem lehet, hogy az nyitott bootloaderre van? Próbáld meg azzal, ami itt van (Ray cwm mentés). Ez biztos, hogy zárt bl-re van.
De majd Atawallpa megmondja a tutit.

szerk: (#5694) Atawallpa: ezek szerint jól tippeltem

[ Szerkesztve ]

(#5694) Atawallpa válasza legenda007 (#5692) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Ez az!
[ROM][GUIDE][RAY/ARC/ARC-S/NEO/NEO-V] JJ's Hybrid ROM 3.1 Stable (LOCKED BOOTLOADERS)
Amit más linkelt az nyitott bootloaderes, ezért nem kapcsol be a telefonod, abban nem gyári kernel van, hanem sirkay által módosított.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5695) Syl válasza Melanor (#5691) üzenetére


Syl
nagyúr

Már nem segít. SEUS-ban nyomtam egy javítást(?) és lenullázta a telefont. Úgy tudom ezzel ugrott a root is.
Tök gyári most a 4.0.4, de a led továbbra sem villog semmire. :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5696) Atawallpa válasza Syl (#5695) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

A 4.0.4 a sony fejlesztői jóvoltából gyárilag akkor villog, ha a képernyőd aktív :) Ha alvó üzemmódban van nem jelez.
A root így biztos ugrott, de van rá megoldás, ahogy már volt szó róla itt is. Ha nem találnád, megírom.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5697) legenda007 válasza Atawallpa (#5694) üzenetére


legenda007
aktív tag

köszi, sikerült

(#5698) tomy86 válasza Atawallpa (#5696) üzenetére


tomy86
addikt

"gyárilag akkor villog, ha a képernyőd aktív"
Azért remélem, hogy ez nem koncepció, hanem csak bug. :)

(#5699) Syl válasza Atawallpa (#5696) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha aktív a kijelző akkor minek villogna a led? Látom az értesítő sávot. :F Hülyék ezek a Sony fejlesztők! :U

A 4.0.4 root érdekel (pláne ha olyan egyszerű mint a 4.0.3. One Click Exploit).
Köszi!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5700) Pompi válasza Syl (#5699) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ez biztos így van a ledekkel?! Sok értelme nem lenne. A Light Flow-nál olvastam ezt a kommentet a play store-ban, ott el is tudom képzelni, hogy valami rendszerkavarás miatt így megy a mostani verzió.

4.0.4 Root jöhetne ide is, legjobb tudomásom szerint lehet róla beszélni, és többeket érdekelhet, köztük engem is ;]

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.