Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5901) benfolds válasza tomy86 (#5900) üzenetére


benfolds
őstag

Hát ja, meg sms-t is ritkán kapok, hálisten, mert utálok válaszolgatni. Eljárt felette az idő, igazán kimehetne már a divatból.

(#5902) Syl válasza benfolds (#5899) üzenetére


Syl
nagyúr

Már bocs, de ez olyan erőltetett magyarázat volt, mint amilyeneket az apple/wp7 tulajok szoktak nyomni a hiányzó funkciókra. Az a vacak LED azért van rajta, hogy villogjon ha történik valami. Nem akarom ötpercenként nyomkolászni a telefont, hogy na van valami?
Ezzel az erővel felesleges hogy csengjen hívás közben, úgyis folyton nyomogatod :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5903) diane


diane
tag

Igen, mások a szokások. Én sem nyomogatom 5 percenként, csak ha sms-t küldök, hívok valakit, vagy üzenetem érkezett, illetve nem fogadott hívásom.

Amúgy meg ha már van LED jelzés, akkor működjön is megfelelően, ez alap szerintem.
Ha már ennyit költött az ember egy telefonra, akkor talán elvárhat az ember normális működést mindenféle értelemben. Én legalábbis nem csak azért vettem Rayt, hogy a szép kijelzőjében gyönyörködjek.
Azért lássuk be, van pár hiba, amit nem várt senki. Csak egy példa, a kamera, amit úgy reklámoztak, hogy mindenki azt várta, hogy majd hiper-szuper képeket fog lőni vele, aztán mi lett belőle. Nekem nem számít, mert a célnak megfelel, de a LED azért korántsem, arról nem is beszélve, hogy a frissítésektől is azt várja mindenki, hogy jobbak lesznek a funkciók, aztán tessék...

Mindegy ez van, remélhetőleg hamarosan megoldódik ez a probléma is.

(#5904) tomy86 válasza benfolds (#5901) üzenetére


tomy86
addikt

Azért azzal tisztában vagy, hogy nem csak sms-re jelez? Hívás, mail, gtalk stb. Gondolom ezek felett nem járt el az idő :)

(#5905) benfolds válasza tomy86 (#5904) üzenetére


benfolds
őstag

Ja, hát az hasznos, mert azokat használom is :p (és működik is. Lehet a sonynak is azok a preferenciái, mint nekem.) :p. Amúgy én is örülék, ha megoldódna ez a probléma, de még jobban, ha optimalizálnának, és megszünne a laggolás.

[ Szerkesztve ]

(#5906) Folee


Folee
tag

Az alkalmazás-kezelőben látok olyat, hogy hangtárcsázás és hangrögzítés. Ezeket hogyan kell előcsalni és használni, mert sehol nem találom őket?

(#5907) fPApi


fPApi
őstag

Csináltam CWM mentést. Látom, hogy ez több fájl és az a kérdés jutott eszembe, hogy hogyan kell visszarakni? Egyszerűen ha a restore-ra megyek, akkor aut. visszarakja, vagy egyesével meg kell adnom a fájlokat?

(#5908) tomy86 válasza fPApi (#5907) üzenetére


tomy86
addikt

Amikor a restorera mész, akkor megjeleníti a visszaállítható mentéseket (kiírja a könyvtárnevet, ahol a mentés van a backupon belül). Kiválasztod amelyiket vissza akarod állítani, home gombot megnyomod és nincs több teendőd csak várni, amíg elkészül a visszaállítás.

[ Szerkesztve ]

(#5909) fPApi válasza tomy86 (#5908) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi!

(#5910) -HajTömeg- válasza Folee (#5906) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ilyenek nincsenek benne alapból,le kell tölteni alkalmazásként.

Alias: Júzer error

(#5911) zhata válasza Syl (#5902) üzenetére


zhata
senior tag

Szia!
Próbáld már ki, azt amit az 5892-ben leírtam.
Lehet, hogy ez root független, de egy próbát megér. Nekem nem fogadott hívás után már jelez.

(#5912) Bálint1997 válasza Ferenczi Áko (#5842) üzenetére


Bálint1997
csendes tag

Én most raktam visza a 2.3-mat és még mindig ugyan az az alapzörej halhato .

(#5913) Syl válasza zhata (#5911) üzenetére


Syl
nagyúr

Kipróbáltam, nem jött be. :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5914) Bálint1997


Bálint1997
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy a telefon magától kikapcsol és csak ugy kapcsol visza hogy kiveszem az aksit . Ötlet hogy ez mitöl van ? És hogyan lehetne meg oldani. És ha a telenorba be viszem akkor megcsinálják ??

(#5915) Gattsu


Gattsu
tag

Bár még csak 1 napja van meg a Ray, de érik már az a bootloader nyitás. A hivatalos verziónál elvesznek ügye a DRM funkciók. Ezek egyébként mik is? :D

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#5916) energy4ever válasza Gattsu (#5915) üzenetére


energy4ever
addikt

Te majd melyik megoldással fogod nyitni?
A hivatalos sony-val, vagy a tesztpontossal?

(#5917) matepalfi


matepalfi
aktív tag

ÜDV A KEDVES FORUMOZOKNAK!
Hamarosan veszek egy uj telot az x 10 mini pro utan es ez megtetszett.
lenne par kerdesem:
1. Nektek mennyit bir az aksi?
2. Futnak-e rajta a komoly 3d jatekok is?
3. Konnyu rootolni?
4. Van downgrade mod? (pl. Ics rol gbre visszaflashelni a romot)

(#5918) tomy86 válasza matepalfi (#5917) üzenetére


tomy86
addikt

1, 1/2 naptól 5 napig. Nekem átlag 2 nap (reggeltől másnap estig)
2, olyannal nem játszom
3, a jelenlegi 4.0.4-es ICS-t nem túl bonyolult, de nem is egy click
4, ha van vagy találsz neked kellő romot, akkor egyszerű. Független és T-mobile-os GB, ami visszaflashelhető biztos van. (Telenor és Vodafone rom nem tudom, hogy van-e itt valakinek elmentve)

[ Szerkesztve ]

(#5919) matepalfi válasza tomy86 (#5918) üzenetére


matepalfi
aktív tag

nekem első sorban a cm7/9 romok tetszenek. azokhoz is kellene bootloader nyitás?
(ha esetleg nem, akkor gondolom van zárt bootloaderre s valami jobb rom)

(#5920) energy4ever válasza matepalfi (#5919) üzenetére


energy4ever
addikt

Kell bootloader nyitás Cm-hez!
Hát hogy ha nagyon értesz hozzá akkor nem lesz gond felrakni egy cm-et.De nagyon nem egyszerű módolni a Ray-t, nézzél körül hátha van valamilyen más model amit könnyebb módolni(pl ami nagyjából egy árkategória az a Motorola Defy).
Én elsősorban a kamerája miatt vettem meg, másodsorban azért mert felmegy rá a cm9.A kamera nem ér rajta semmit se(van egy 5mp-es Samsungom ami jobb képeket csinál a Ray-nél), a bootloaderig sem jutottam el, nemhogy a cm9-ig, úgyhogy elégé megbántam hogy ezt a tellót választottam.A többi szempontból meg semmi bajom nincsen vele.

(#5921) tomy86 válasza matepalfi (#5919) üzenetére


tomy86
addikt

Romok és egyebek kapcsán az xda-n érdemes nézelődni. Cm romokhoz azt hiszem nyitott bootloader kell, mint a legtöbb romhoz, ami Rayre elérhető. Hirtelen ezt a két romot tudom zárt bl-re: JJ's Hybrid Rom és a Superleggera.

[ Szerkesztve ]

(#5922) matepalfi válasza energy4ever (#5920) üzenetére


matepalfi
aktív tag

néztem a defyt és a +t is, de olvastam hibás hangszóróról meg ilyenekről. azért ódzkodok kicsit a fmotorlától

(#5923) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,

Régebben olvastam, hogy az ICS-t úgy teszitek fel, hogy előtte mindent pucoltok a telóról...
A biztonsági mentést és a frissitést a Sony PC Companion-nal csináltátok, vagy van más progi is, ami jobb???

előre is köszi
P.

#proudfather

(#5924) Atawallpa


Atawallpa
aktív tag

Az az érdekes, hogy a sgs3 simán függetleníthetö kb 3 perc alatt ingyen. Onnan már könnyű a nyitás és a custom rom. Szerintem vagy a sony nem akarta, hogy a szolgáltatós verziók könnyen mókolhatók legyenek, vagy valakik jó üzletet látták benne. Talán az is gond, hogy bár jópáran foglalkoznak az xda-n a fejlesztéssel, valószínűleg így is töredéke monjuk a sgs3, vagy defy, defy+ fejlesztők számának Illetve a defy független volt amit a t-mobile árult.

[ Szerkesztve ]

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5925) Mandarinn válasza Atawallpa (#5924) üzenetére


Mandarinn
senior tag

Érdemes Class10-es SDHC-t venni hozzá vagy bőven elég a 6-os? Lehet érezni valami különbséget?

(#5926) papeti01 válasza papeti01 (#5923) üzenetére


papeti01
senior tag

bocs az kimaradt, hogy sms-eket hogyan tudok előtte lementeni???

Köszi, P.

#proudfather

(#5927) energy4ever válasza papeti01 (#5926) üzenetére


energy4ever
addikt

Amikor én Updateltem fel a GB-t ICS-re akkor ugyan úgy megmaradt minden ahogy volt, még a háttérkép is a helyén maradt!
Gondolom most akarsz frissíteni, azért kérdezted!?

(#5928) tomy86 válasza papeti01 (#5926) üzenetére


tomy86
addikt

SMS backup+ (én ezt használom). Google fiókba ment smst, mms-t, hívásnaplót és onnan vissza is állítható (kivéve az mms). Vagy SMS backup & restore. Ez sd-re ment.

(#5925) Mandarinn: szerintem class6 elég, class10 inkább kamerákba jó, meg HD tartalmakhoz.

(#5927) energy4ever: úgy is lehet, de utána sokan panaszkodtak, hogy laggol, fagy. Sokkal jobb szűz telepítést csinálni (adatok törlése).

(#5929) papeti01: PCC helyett esetleg Sony Update Service

[ Szerkesztve ]

(#5929) papeti01 válasza energy4ever (#5927) üzenetére


papeti01
senior tag

igen frissiteni szeretnék, de azt olvastam régebben, hogy akkor nem lassul be, ha előtte csinálok egy factory reset-et... akkor viszont mind elveszik, ezért gondoltam, hogy az sms-eket lementeném.
a kontaktot googlitól jönnek :)

a sony companion-on kivül van még vmi progi? kártyafüggetlen telóra tenném a gyári szoftvert...

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#5930) papeti01 válasza tomy86 (#5928) üzenetére


papeti01
senior tag

köszi, kipróbálom!

#proudfather

(#5931) energy4ever


energy4ever
addikt

Itteniek közül valaki nyitotta már ki a bootloadert?Csak mert jól jönne egy magyar leírás hogy hogyan tudnék nekiesni! :)

(#5932) tomy86 válasza energy4ever (#5931) üzenetére


tomy86
addikt

(#5933) energy4ever válasza tomy86 (#5932) üzenetére


energy4ever
addikt

Köszi! :R

Hogy ha a *#*#7378423#*#*-ra nem reagál a Ray akkor mi a teendő?
( JJ's Hybrid Rom 4.0.4, rootolt, így ugye nem a gyári dialer-el)

(#5934) Atawallpa válasza energy4ever (#5933) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

A JJ rom fórumán ezt találtam: "Semc service apk is not part of this rom."
Vagyis a szervíz információ nem hívható elő.
A megoldás: most csinálsz egy backupot, ha a mai állapotra vissza akarsz térni.
A JJ romod előtti sony 4.0.4 rom backupjára visszatérsz a restore funkcióval és megnézed ott a kóddal.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5935) Atawallpa válasza Mandarinn (#5925) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Az enyémben 16 gb class 10-es van, de mivel előtte csak a gyári 4db class 2-est használtam, ezért nem tudom megmondani. Szerintem a 6-10 között már nincs nagy különbség.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5936) benfolds


benfolds
őstag

ha szeretném megszüntetni a laggolást, mert nem csináltam az ics telepítése előtt factory resetet, akkor az nem járható út, hogy most resetelem, és megpróbálom pc companionnel frissíteni, mert nem lesz mit frissíteni, mivel már 4.0.4 van rajta, ugye? :(

(#5937) energy4ever válasza Atawallpa (#5934) üzenetére


energy4ever
addikt

Már sajnos nincsen meg az a Backup...
Valami PC-s program nincsen ami megtudja nézni?

(#5938) csibusz0314


csibusz0314
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap voltunk horgászni, és szerettem volna egy két videót csinálni.. 16gigás memkarim van.. Miért van az, hogy a HD video akadozik? Köszi a választ előre is.

(#5939) tomy86


tomy86
addikt

Tegnap kipróbáltam a JJ romot. Ha valakinek csak egy "alap" rendszer kell (mindenféle Sony cucc nélkül) és nem akar root után törölgetni és azon agyalni, hogy mi törölhető és mi nem viszont egy gyors rendszert akar, akkor annak tökéletes. Minimális mennyiségű app van benne alapból. Összehasonlításul: JJ rom-71db app, 61MB, nálam pucolás után a gyári rom-120 app, 74MB, gyári teljes-azt hiszem kb. 170db, méretét már nem tudom (ezek csak a rendszer appok). Viszont miután belaktam már nem volt akkora sebességbeli különbség, mint az általam kipucolt rommal.

(#5940) -HajTömeg- válasza tomy86 (#5939) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Valahogy ezek a főzött romok sosem hoznak átütő eredményt...

Alias: Júzer error

(#5941) benfolds válasza benfolds (#5936) üzenetére


benfolds
őstag

na jó, hülye vagyok, gondolom utána újra lehet telepíteni a 4.0.4.-et a pcc-vel is...

(#5942) tomy86 válasza -HajTömeg- (#5940) üzenetére


tomy86
addikt

A gyári rendszerrel összehasonlítva, mérföldekkel jobb. Sőt ha most kéne szűz telepítést csinálnom, akkor a JJ romot tenném fel. Csak azért tértem vissza az előző rendszerhez, mert nem volt kedvem minden telepített progit újra beállítgatni és testre szabni a JJ romot.

(#5941) benfolds: újra lehet. PCC-nél is van olyan lehetőség, ha jól emlékszem, mint a SUS-nál, hogy telepítés és felhasználói adatok törlése (vagy ilyesmi). Az mindegy, hogy most friss rendszer van rajta vagy sem. Újrahúzza.

[ Szerkesztve ]

(#5943) -HajTömeg- válasza tomy86 (#5942) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Hogy kell feltenni?
elveszik vele a garancia?

Alias: Júzer error

(#5944) Atawallpa válasza tomy86 (#5939) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Ezért mondtam, hogy ízlés kérdése. A playről kb fél óra alatt fel lehet tenni a saját programokat. A legtöbbnek van beállítás visszatöltése. Én kb 2 óra alatt megvagyok a "belakással"

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5945) Atawallpa válasza -HajTömeg- (#5943) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Már a root-tal ugrik a garancia ;-)

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5946) benfolds válasza tomy86 (#5942) üzenetére


benfolds
őstag

oké, köszi. szerinted akkor bízhatok benne, hogy a factory reset + újratelepítés után csökken a lagging?

(#5947) tomy86 válasza Atawallpa (#5944) üzenetére


tomy86
addikt

Saját programok telepítése nem gond, ahhoz még a play sem kell. Inkább a beállításaik és előtte azok mentése a macera nekem. Az a baj, hogy erre jó ingyenes progi nincs (illetve én nem találtam). De ha annyival gyorsabb lett volna a rendszer, akkor rászántam volna magam a beállításokra.

(#5943) -HajTömeg-: root kell és cwm. Elveszik elvileg, de visszatehető a gyári rom.

(#5946) benfolds: sokaknak megoldotta a gondját.

[ Szerkesztve ]

(#5948) benfolds válasza tomy86 (#5947) üzenetére


benfolds
őstag

az sd kártya tartalmát is érdemes törölni?
félve kérdezem meg, mert gondolom megint hülyeség, de a google szinkronizáció révén ugye nem törlődik a fiókom, ha bejelentkezve csinálom a resetet? csak azért, mert még az elején - utólag tudom, hogy ok nélkül - de a tapasztalatlanságom miatt kicsit meglepődtem, hogy miután a duplikációk egyenkénti törölése helyett inkább az összes kapcsolatot töröltem a telefonon, a gépen való bejelentkezéskor tök üres címtárat találtam. (még szerencse, hogy a fiókban van olyan, hogy kapcsolatok visszaállítása x idővel korábbra)

(#5949) viw válasza benfolds (#5948) üzenetére


viw
aktív tag

mindegy h törlöd vagy sem. ha nem törlöd, marad rajta olyan fájl, amit esetleg nem használsz, és csak helyet foglal. ha törlöd, akkor meg a gyorsítótárazott dolgok elvesznek, amik meg pl. kellhettek volna: pl. maps.

weben belépsz és a címtárnál van olyan h ismétlődések keresése és egyesítése.

google fiókod nem törlődik, de utána be kell jelentkezned megint a telóval.: (beírod az azonosítód és jelszavad.)

(#5950) tomy86 válasza benfolds (#5948) üzenetére


tomy86
addikt

Sd-t felesleges törölni szerintem (én egyszer sem tettem). A google fiókod nem fog törlődni és az ott levő kontaktjaid is megmaradnak, de a biztonság kedvéért csinálhatsz róluk egy mentést telefonban sd-re vagy a google fiókodban egy exportálást csv-be. Így később is bármikor visszaállíthatók.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.