Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5951) benfolds


benfolds
őstag

köszi, viw és tomy86!

(#5952) Atawallpa


Atawallpa
aktív tag

Akik főzött romokon gondolkoznak, azoknak talán érdekes lehet: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1731643
A sebesség tekintetében nincs nagy különbség még a túlhúzott procival sem. Inkább a kinézet és a használhatóság a különbség.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5953) fPApi


fPApi
őstag

Ha elkezdek próbálkozni a különféle rom-okkal, akkor a SUS-al mindig vissza tudom rakni a gyárit?

(#5954) Atawallpa válasza fPApi (#5953) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Igen. Illetve ha a gyáriról a cwm-ban csinálsz egy backupot, akkor arra flashtool nélkül vissza tudsz térni.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5955) tomy86 válasza fPApi (#5953) üzenetére


tomy86
addikt

Atawallpa válaszát támogatom :) Ha már romot cserélgetsz, akkor van root és cwm. Egyszerűbb cwm-ből csinálni egy mentést a jelenlegi rendszerről, amit utána 5 perc alatt vissza tudsz tenni. Ráadásul így olyan rendszert kapsz vissza, mint a romcsere előtt volt (telepített progikkal, beállításokkal stb.) és rögtön használható, nem kell újra belakni.

[ Szerkesztve ]

(#5956) Atawallpa válasza tomy86 (#5955) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

fPApi gondolom arra gondolt, hogy ha nagy gond lenne, és kéne a garancia, akkor a gyári érintetlent, rootolatlant fel tudja e tenni.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5957) fPApi válasza Atawallpa (#5954) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi! Most van egy cwm mentésem a mostani állapotról, tehát akkor vagy ezt, vagy a szűz 4.0.4-et a SUS-al bármikor vissza tudom rakni? Ha nyitom a bootloadert, akkor is (gondolom a SUS-osnál a nyitás veszik)?

(#5958) fPApi válasza Atawallpa (#5956) üzenetére


fPApi
őstag

Igen, pont arra! A válaszotok alapján ha jól értem, akkor igen!

(#5959) matepalfi


matepalfi
aktív tag

Ha nyitom a bootloadert akkor a sus-al vissza lehet zarni?

(#5960) Atawallpa válasza fPApi (#5957) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

fPApi és matepalfi
Én úgy tudom, ha kinyitottad a bootloadert, akkor már csak a flashtoolos ftf fájl felrakás működik, a PCC és SUS nem (hibát generál). Ahhoz, hogy működjön be kell zárni a bootloadert.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5961) tomy86 válasza Atawallpa (#5956) üzenetére


tomy86
addikt

Ok, félreértettem. :B

(#5962) matepalfi válasza Atawallpa (#5960) üzenetére


matepalfi
aktív tag

Es nehez bezarni a bootloadert?

(#5963) Atawallpa válasza matepalfi (#5962) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Nem csináltam sem a nyitást, se a zárást, úgyhogy nem tudok nyilatkozni.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5964) matepalfi válasza Atawallpa (#5963) üzenetére


matepalfi
aktív tag

és arra tudnál-e válaszolni, hogy a komolyabb játékokat viszi-e akadás nélkül?
gondolok itt max payne, nova, mc3, gta3 stb. játékokra

[ Szerkesztve ]

(#5965) Gattsu


Gattsu
tag

Ez az ötödik androidos telóm, de most balfaszoskodok. Még egy egyszerű root sem megy. 2.3.4 van fent, .62-es, de nem tudom sehogy sem rootolni. Próbáltam az SE-Fórumos leírást, ki is írja, hogy az eszközöm rootolva van, de semmi. Factory reset után is lagos nekem a 4.0.4, úgyhogy oda meg root+cwm kellene, de kernel csere csak nyitott bootloaderrel megy, viszont ha még egy rootot sem tudok megcsinálni, inkább még nem kezdek bele. Valaki tudna adni egy értelmes leírást, hogy mit mivel hogyan .62-es buildnél, 2.3.4-en?

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#5966) Atawallpa válasza matepalfi (#5964) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Nálam két játék van fent: zsírozás, meg a Drop7. Egyik sem egy giga játék :)
A válaszom: nem tudom, ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5967) matepalfi válasza Atawallpa (#5966) üzenetére


matepalfi
aktív tag

oké köszi :)
csak épp azért kérdezem, mert környékemben nincs ilyen teló és nekem kellene ilyen célra is, és csak úgy tudom meg, hogy jó-e nekem ha megkérdezem.
és neked az aksi hogy bírja?

(#5968) csibusz0314 válasza csibusz0314 (#5938) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Valaki ? (#5938) csibusz0314 :/

(#5969) Atawallpa válasza Gattsu (#5965) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

A GB 0.62 és a 4.0.4 nem rootolható.
A 4.0.4 esetében a kernelcserés dolog azt jelenti, hogy gyári 4.0.3 kernelt teszel rá. Az megy. Más kernelt (pl: ami ebben van nem tudsz rátenni zárt bootloader mellett.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5970) Atawallpa válasza csibusz0314 (#5968) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Az talán segít, ha a videofelvétel beállításai között kiveszed a képstabilizálás funkciót. Ez többeknél jobb felvételt eredményezett, azért ne várj tökéletest.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5971) Gattsu


Gattsu
tag

Valaki tudna nekem linkelni olyan szoftot, amit flashtoollal fel tudok rakni és rootolható? Lehet 4.0 is és gb is, csak találjak már valamit.... Google nem segít.

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#5972) Atawallpa válasza matepalfi (#5967) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Átlag két napot. De én sokat is használom. Szerintem a játékok zabálni fogják az aksit.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5973) csibusz0314 válasza Atawallpa (#5970) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Hogy hogy ne várjak tökéletest? :/ Nem képes normális felvételt csinálni ?:(

(#5974) Atawallpa válasza csibusz0314 (#5973) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Úgy gondoltam, hogy ez egy telefon. Ne videokamerás, fényképezős videofelvételt várj tőle. A HD videofelvétel esetében a kártyára írási sebesség is lehet gond.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5975) tomy86 válasza Gattsu (#5971) üzenetére


tomy86
addikt

Olvasd el ezt. Itt vannak flashelhető romok, kernelek és a root pontosan leírva. Előre szólok, hogy regisztrálni kell hozzá, mert egyeseknek ez problémát okozott. Vagy egy másik lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#5976) csibusz0314 válasza Atawallpa (#5974) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Persze tudom én :) DE a nálánál sokkal régebbi samu wave-em meg tudta.. Bár ugye ott ledes villanófény volt, meg még sorolhatnám.. De minden másba meg jobb, szóval nem lehet okom a panaszra. Köszi a segítséget.

(#5977) Gattsu


Gattsu
tag

Na kész a root. Felraktam egy másik gyári romot és így már jó lett. Végre eltűntethetem a reklámokat és a gyári appokat a root uninstall-al. Ez de hiányzott már (2 nap után is :D )
Legközelebb jön a bootloader nyitás gyárilag, majd egy cwm és egy costum ICS rom.

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#5978) na vazze


na vazze
csendes tag

Sziasztok !
Vettem egy használt telenoros xperia rayt . Azt produkálta hogy a kijelző lezárása után kb 5 perccel semmire nem reagált . A bekapcsoló és a home gombra sem . Akksi ki majd vissza bekapcsolás után lehetett használni , de ha letettem ugyan azt csinálta . Frissítettem ICS-re attól meg egy idő után belassúl és újra indul . Valaki járt már igy a telefonjával ? Van valami ötlet mitől lehet ez vagy vigyem szervizbe ?

(#5979) Gattsu


Gattsu
tag

Lenne egy kérdésem: ha nem official módon akarom nyitni a bootloadert, hanem s1tool-al, akkor mindegy, hogy milyen fémmel kötöm össze a földet és a testpointot? Vagy mindegy, hogy mivel? Nincs itthon multiméter és elég sok leírásban azzal csinálják. Egy sima drót nem jó?

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#5980) Gattsu


Gattsu
tag

Még valami nem tiszta. Tényleg jó lenne egy normális leírás ezekről...
Most van egy 2.3.4-em, rootolva, cwm moddal. Ezzel viszont nem érek semmit, mert ha fel akarok rakni más romot, akkor jelenleg vagy a jjrom vagy a másik elérhető. Ehhez viszont 4.0 (. mennyi????) kell, hogy fent legyen. Ezt viszont megint rootolnom kell és a cwm-et is fel kell raknom újra, tehát semmivel sem vagyok előrébb, mint 2 órája. Szóval a kérdésem az, hogy melyik gyári romot rakjam fel, amit tudok rootolni, és amire rá tudom rakni a jjromot? 4.0.4? 4.0.3? 4.0.4ből melyiket? Ha a 4.0.4, akkor cserélgethetem a kernelt flash közben? Valaki írjon már valami konkrétat, ne minden egyes lépést guglizni kelljen és még így sem egyértelmű semmi...

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#5981) tomy86 válasza Gattsu (#5980) üzenetére


tomy86
addikt

Itt egy harmadik leírás.

(#5982) Gattsu válasza tomy86 (#5981) üzenetére


Gattsu
tag

Most fent van egy nordic 4.0.3 és rootolva is van. Ha én erre felrakok egy CWM-et, arra felmegy restore-al egy jjrom?

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#5983) tomy86 válasza Gattsu (#5982) üzenetére


tomy86
addikt

Úgy tudom a JJ's hybrid romhoz 4.0.4 kell. De majd Atawallpa javít, ha tévedek.

(#5984) Gattsu válasza tomy86 (#5983) üzenetére


Gattsu
tag

Akkor megvárom, hogy ő mit mond. Most ez a 4.0.3 nem is lagol.

Tehát akkor majd felrakok egy 4.0.4-et, rá egy 4.0.3 kernelt, azt rootolom és visszateszem a 4.0.4-es kernelt, ha jól értem. Így lesz 4.0.4-es rootolt romom, amire fel tudok rakni egy cwm-et. Majd erre mehet egy costum rom.

Előjött értesítési sávban, hogy frissítés elérhető. Ezt el lehet valahogy tűntetni?

[ Szerkesztve ]

Toshiba l650d 146 / SE K800 / x360 slim 250GB /Galaxy S / Xperia Ray

(#5985) energy4ever válasza tomy86 (#5983) üzenetére


energy4ever
addikt

Én 4.0.4-es Rom-ra raktam fel ami alatt 4.0.3-as kernel volt!
Szerintem(!) nem függ attól hogy milyen rendszer van rajta, csak legyen CWM, és Root...

(#5986) Atawallpa válasza Gattsu (#5984) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Először is elnézést, de nem vagyok 0-24-ben a fórumon :)
Ha jól tudom a cwm a firmware-t rakja fel, kernelt nem tud cserélni (bár lehet nem így van).
Ezért van az, hogy a custom romok esetén is először a custom kernelt fel kell rakni fastbootban és utána a firmware-t. Emiatt és mivel a JJ azt írta, hogy 4.0.4-rte telepíthető, ezért úgy gondolom, hogy előbb rakd fel a 4.0.4-et, kernelcserélős módszerrel rootold és tedd fel a cwm-t majd utána tedd fel a JJ romot. A rom felrakása előtt javaslok egy backupot a mostani rendszeredről.
JJ rom felrakása és kipróbálása persze csak saját felelősségre. :D

[ Szerkesztve ]

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5987) kk831228 válasza csibusz0314 (#5976) üzenetére


kk831228
addikt

GB 2.3.4 és nem akadozik!! :B :K (stabilizátorral sem)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#5988) ronda


ronda
aktív tag

Van valakinek sejtése arról, hogy miért van az, hogy azonos rendszerbeállítások mellett, azonos futó programokkal miért van két-három napig 100 mega körüli szabad ram, aztán egyszer csak szintén pár napig csak 50 körüli? Mèg egyszer: tök azonos minden körülmény. És újraindítás után is. Meg az is rejtély számomra, hogy miért fut a háttérben a térkép kétszer? Egy 6-7 és egy 20-23 mega körüli terkep folyamat is szerepel a futó programok listában (sőt! azt sem értem, hogy egyáltalán miért megy?).

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#5989) Atawallpa válasza ronda (#5988) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

A térképre az a sejtésem, hogy a beállítások/ helyszolgáltatások alatt engedélyezve van Google helyszolgáltatása és a hely és google keresés.
Ekkor azt hiszem, hogy folyamatosan nyilvántartja a helyedet (mobilnet esetén a tornyok adatai alapján), hogy ha megnyitod egyből bepozicionáljon. Ezért fut kettő.
Igazán nem látom át, hogy a maps használata kinek jó. Jó, aláírom, hogy az elején érdekes, hogy a haverok (akik engedélyezték a helymegosztás) helyét látni lehet, hogy emrre megy, hova tart, de ez egy-két hét alatt lecseng szerintem.

Tényleg: ki mire használja a maps-et?

Az hogy miért van időnként különbség: talán mert akkor frissít emaileket, play store-t (esetleg automatikus frissítés be van kapcsolva a marketen?).

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5990) Atawallpa


Atawallpa
aktív tag

App ajánló (hátha másnak is bejön):
ha valaki szereti a letisztult egyszeű fájlkezelőt, annak ajánlom a miui romokban megtalálható mi file explorert (az apk-t letöltöd és telepíted, más dolgod nincs).
Rootolt telefonok esetében a rootban is lehet vele "turkálni". 500 Kb körüli.
Sima világos verzió: Mi File Explorer v3.0.3 LIGHT Itt vannak a képek is, hogy hogy néz ki.
és a kedvencem a sötét verzió: Mi File Explorer v3.0.3 DARK
Ha frissül, akkor az értesítési sávon kapsz értesítést, hogy frissült és töltsd le, vagyis nem kell a fórumot hetente nézni.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5991) Syl válasza Atawallpa (#5989) üzenetére


Syl
nagyúr

ki mire használja a maps-et?

Amire való: térképnek.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5992) Atawallpa válasza Syl (#5991) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Mármint hogy üzletet, boltot keress, vagy navigációnak? Nálam nem is tudom, minek van fent :)

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5993) fPApi


fPApi
őstag

Zárt bootloaderre két jónak tűnő ROM-ot látok az XDA-n:
- [ROM_Ray_Unlocked&locked bootloader]SuperleggeraV2_Official 4.1.B.0.431
- [ROM][GUIDE][RAY/ARC/ARC-S/NEO/NEO-V] JJ's Hybrid ROM 3.1 Stable (LOCKED BOOTLOADERS)

A JJ's Hybrid-et az előzőek alapján többek feltették gond nélkül. De mi a helyzet a Superleggera-val? Azt feltette már valaki, mennyiben különbözik a JJ's Hybrid-től?

(#5994) Atawallpa válasza fPApi (#5993) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

A Superleggera egyik tesztelője voltam :) Gyors, letisztult, tuningolt, hasonló a JJ romhoz. Az se rossz, nálam ette az akksit (másnál nem). Egy éjszaka alatt normál bekapcsolt módban 11%-ot esett, így áttértem a JJ romra.
Viszont most tesztelést alatt van az xda-n egy MIUIv4 rom zárt bootloaderre, ha lesz rá bátor jelentkező.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5995) fPApi válasza Atawallpa (#5994) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi! Elsőre felraktam a JJ-t, most belakom és meglátjuk...

(#5996) ronda válasza Atawallpa (#5989) üzenetére


ronda
aktív tag

Minden helyszolgáltatással kapcsolatos szir-szar ki van kapcsolva. Rom újrarakás utáni első teendők közt van ezek kilövése. De most is fut. Most éppen 8,7 mega...

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#5997) Atawallpa válasza ronda (#5996) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Az szerintem alapból fut, ha fel van telepítve, de a 23 MB-os már nincs köztük.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5998) tomy86 válasza ronda (#5988) üzenetére


tomy86
addikt

A maps kérdés jó és én sem értem.
Az utólag telepített progijaim közül kettőről tudom konkrétan, hogy miért használja a helymeghatározást. Egy NHL-es és egy NFL-es program, ami a meccsek kezdési időpontját helyi idő szerint mutatja. De ezek akkor indítják a GPS-t, amikor elindítom a programot, tehát nem a google adatait használják.
Ráadásul a google helyszolgáltatás sem sokat ér (van aki tudta már valamire használni?). Párszor kipróbáltam. 5km-es körzetben nem talált sem benzinkutat (én 7-ről tudok) és ATM-et sem (abból is tudok vagy 10-et a közelben). Mindezt a fővárosban.

(#5999) ronda válasza Atawallpa (#5997) üzenetére


ronda
aktív tag

a 23 megás perpill nincs. nem mindig fut duplán.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#6000) Syl válasza Atawallpa (#5992) üzenetére


Syl
nagyúr

Mondom. Arra használom mint a térképet: ha valamit meg akarok keresni. A műholdképeknek köszönhetően pedig látom is hogy néz ki a keresett cím.
Navigációm nincs és nem is lesz. mindenhova odatalálok, még külföldön is :P

Nálam nem is tudom, minek van fent

Én ugyanezt elmondhatom a f@szbúkról. Kezét-lábát törném annak aki belerakta a rom-ba! :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.