Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) tomy86 válasza csibusz0314 (#5550) üzenetére


tomy86
addikt

Én még az xda-s leírás alapján csináltam (ami Atawallpa leírásában is szerepel) és gond nélkül megy azóta is. Nincs újabb ICS. Az enyém is t-s, de attól hogy t-s feltehetsz független romot is. De van t-hez is rom ha az kell.

(#5552) csibusz0314 válasza tomy86 (#5551) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Nekem jó a független Rom.. Gondolom a T-s tartalmazza, a sok T-s szart, amire nekem nincs szükségem..

(#5553) tomy86 válasza csibusz0314 (#5552) üzenetére


tomy86
addikt

Nincs sok minden + a függetlenhez képest, úgyhogy ilyen szempontból mindegy melyiket teszed fel, főleg ha úgyis rootolni akarod. Itt is találsz romokat és leírást, bár regisztrálni kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#5554) Joe.36 válasza tomy86 (#5553) üzenetére


Joe.36
addikt

Én próbáltam rootolni a 4.0.4 most de nem történt semmi, vagy nem jól csináltam, hogyan kell pontosan ?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#5555) tomy86 válasza Joe.36 (#5554) üzenetére


tomy86
addikt

Szerintem a korábban linkelt leírás tökéletes. Screenshotokkal illusztrálva, linkekkel. Én az itt is leírt "1 módszer, kernelcserélős" módszerrel csináltam.
Annyit hozzáfűznék, hogy több helyen írnak a művelet különböző fázisainál olyanokat, hogy vedd ki az akkut, sim-, sd kártyát. Én nem szedtem ki semmit és minden rendben ment.

[ Szerkesztve ]

(#5556) Joe.36 válasza tomy86 (#5555) üzenetére


Joe.36
addikt

Sajnos ide nem vagyok regisztrálva, vagyis a root hoz kernelt kell cserélni ?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#5557) tomy86 válasza Joe.36 (#5556) üzenetére


tomy86
addikt

Ha nem akarsz regisztrálni, akkor itt az xda-s leírás.

(#5558) ronda válasza #12634880 (#5530) üzenetére


ronda
aktív tag

root-olt a telefonod? mert akkor van mód a fényerőszabályzó aktiválására.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#5559) blt.62


blt.62
őstag

A kijelző fényereje elég erős? Mert a Neo-ba se lehet állítani az automata fényerőt,és nekem nem eléggé világos a kijelző.

MegtorloXp

(#5560) -HajTömeg- válasza blt.62 (#5559) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Teljesen jó a kijelző fényereje,biztos,hogy elég világos lenne neked is.

Alias: Júzer error

(#5561) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Hali, tegnap végre megvettem az Xperia ray-t. U- néztem ii korábban, de annak nagyon játék telefon hatása volt. Ma ráraktam a 4-es androidod, nagyon elégedet vagyok vele. Minipro volt előtte, de ég és föld pegig a hardver ugyan az.

(#5562) lmno válasza csibusz0314 (#5547) üzenetére


lmno
őstag

Task killereket meg egyéb sz*rokat felejtsük már el! Semmi értelmük, csak szívják az akksit + úgyis újraindulnak amiket kilőnek. Egyszer kipróbáltam, 2 különböző task killert elindítottam, és mindkettő tök más futó appokat mutatott. Úgyhogy ennyit is érnek.
Majd az Android eldönti szépen hogy mi a jó neki, minek kell futnia, nem hülyék csinálták az OS-t.
Ha valami app szarul van megírva és beragad/szívja az akksit (ez utóbbi kiderül úgyis ha megnézed a battery usage-nál) azt le kell törölni a csába és keresni egy másik használhatót.

(#5563) rObika8802


rObika8802
aktív tag

egy kérdés: véletlenül rányomtam ,hogy a riasztásnál nemtom melyik legyen alapértelmezett,hogy onnan tudok választani csak hangot vmi 3at dobott ki Zedge,Android rendszer meg mégegy Androidos vmi...ezt vhogy vissza lehet állítani,mármit,hogy mindig kérdezze honnan akarok választani vagy megnyaltam? (ICS-em van.)

| Oneplus 8T | Huawei Watch GT2 |

(#5564) tomy86 válasza rObika8802 (#5563) üzenetére


tomy86
addikt

Megnézed, hogy most melyik nyílik meg hangválasztáskor. Utána menü - alkalmazások kezelése - mind. Itt megkeresed az alkalmazást, rányomsz és alapértelmezések törlése. Ezután megint feldobja a lehetőségeket hangválasztáskor.

(#5565) mflaci


mflaci
csendes tag

Sziasztok!

Lehetőségem nyílt beszerezni egy ilyen telefont újonnan 40.000 Huf-ért cserébe, viszont korábban azt tapasztaltam a SE-knél (mostani telefonom is az, bár eléggé muzeális darab, de újabb készülékeknél is előfordult), hogy telefonálás közben a másik fél (tehát akit SE-ről hívnak) szinte semmit nem hall abból, amit mondanak neki, mert egyrészt halk, másrészt szaggatva, darabosan közvetíti a hangot.

Azt szeretném kérdezni, hogy ilyen problémával találkoztatok-e már ennél a telefonnál? Lehet, hogy volt már szó erről itt a fórumon, de rengeteg hozzászólás van és nem tudtam mindet végigolvasni. Azért is fontos mert nem pár hónapra akarok telefont venni, hanem hosszabb időre.

Olyan 15.000 forinttal többért tudnék venni Htc One V-t, ami hardveresen ugyan ezt tudja. Megér annyival többet a kicsit nagyobb kijelző? (amivel, ha jól halottam sokaknak meggyűlt a baja a sárga foltok megjelenése miatt)

Köszönöm a válaszokat. (előre is)

(#5566) rObika8802 válasza tomy86 (#5564) üzenetére


rObika8802
aktív tag

köszönöm! :)

| Oneplus 8T | Huawei Watch GT2 |

(#5567) tomy86 válasza mflaci (#5565) üzenetére


tomy86
addikt

Én még ilyen problémával nem találkoztam és nem is panaszkodott senki, akit hívtam (több, mint fél éve van meg a Ray).
One V-t nem ismerem, de ugyanaz a CPU, GPU, Ram is 512MB ezek alapján nem tudom, hogy megér-e 15e+-t. Az hogy kell-e a nagyobb kijelző, azt neked kell eldöntened. Ha fotózol, akkor esetleg annak érdemes utánanézni, hogy a One V hogy áll ebből a szempontból, mert a Ray fotóképességei elég átlagosak, ahogy a többiek véleményét olvasom (én nem fotózok, azért hivatkozok más véleményére). Esetleg ebben a topikban vannak olyanok, akik próbálták mindkét típust.

(#5568) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Nincs véletlenül valakinek tippje,hogy melyik gyári programokat lehet letörölni a telefonról,hogy ne foglaljon helyet,és gond se legyen belőle?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#5569) stvrbll


stvrbll
csendes tag

hello! Megmondaná vki egy kezdőnek hogy van e különbség (egy alkalmazásból való kilépéskor) amikor a "vissza" vagy a "home" gombbal lépek ki? pl a facebooknál hogy van ez? Mert úgy látom mindkét esetben be is zárja a programot.

(#5570) tomy86 válasza Ferenczi Áko (#5568) üzenetére


tomy86
addikt

Az itt leírtakat nyugodtan törölheted Ray esetén is.

(#5571) mflaci válasza tomy86 (#5567) üzenetére


mflaci
csendes tag

Köszönöm!

(#5572) Folee


Folee
tag

Az ICS megéri-nem éri véleményekhez kapcsolódva:
Nekem telenoros a telefonom, még a 2.3.4-verzióval vettem. Frissítettem ICS-re, merthogy az milyen jó, és hogy őszinte legyek: nem fostam le a bokámat tőle.
Egyedül az üzemidőn érzem, hogy lényegesen javult. Szerintem, a GB-vel stabilabb volt, úgy érzem, az volt igazán erre a telefonra optimalizálva. Ami a legészrevehetőbb a jobb üzemidőn kívül, az a képernyő érzékenységének változása, csak sajnos negatív irányba. A GB-vel finomabban és azonnal reagált az érintésre, most van úgy, hogy többször is meg kell tapicskolni, főleg a redőny (vagy hogyhívják) lehúzásnál, de a hívásfogadás is erősebb kezelést igényel. Csak az üzemidő javulása miatt nem rakom vissza a GB-t.

Az alkalmazás-kezelőben látok olyat, hogy hangtárcsázás és hangrögzítés. Ezeket hogyan kell előcsalni és használni, mert sehol nem találom őket?

A ShakeCall nevű alkalmazást használom arra, hogy a bejövő hívások után lezáródjon a képernyő. Ez viszont, sajnos, véletlenszerűen működik. Tud valaki ajánlani rendesen működő képernyőzáró alkalmazást?

[ Szerkesztve ]

(#5573) #12634880 válasza ronda (#5558) üzenetére


#12634880
törölt tag

Nem rootolt.

4.0.5-öt a google kiadta már?
Ha igen, Ray-re jön?

(#5574) Ferenczi Áko válasza tomy86 (#5570) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

köszönöm! még annyit tudál segíteni,hogy milyen progival lehet törölni?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#5575) #12634880 válasza Ferenczi Áko (#5574) üzenetére


#12634880
törölt tag

Lehet hogy hülyeséget mondok. :D
Titanium backup.
Vagy ezzel csak jegelni lehet?

(#5576) tomy86 válasza Ferenczi Áko (#5574) üzenetére


tomy86
addikt

Pl. Root Uninstall v Root Uninstaller. Én az előbbit használom.

(#5577) Ferenczi Áko válasza #12634880 (#5575) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

azaz!! köszönöm!!!

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#5578) csibusz0314


csibusz0314
aktív tag

Van egy olyan lehetőség a beállításoknál, hogy háttérfolyamat korlátozás -> Nincsenek háttérfolyamatok, ha ez lenne beállítva, akkor is megnyitná random a játékokat, meg a progikat?

(#5579) sir fg válasza Folee (#5572) üzenetére


sir fg
aktív tag

Ha befejezel egy telefonbeszélgetést, alapból lezárja a képernyőt, nem? Szvsz erre nem kell külön program. De lehet, hogy rosszul emlékszem.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#5580) Atawallpa


Atawallpa
aktív tag

Újra jelentkezem: megvan a led-es javítás
[NOTIFICATION_LED_FIX] notification led fix Xperia for odexed&deodexed ROM
A hivatalos 4.0.4 ICS az odexes verzió. Csak azoknak működik, akiknek van cwm-juk.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5581) fPApi válasza Atawallpa (#5580) üzenetére


fPApi
őstag

Jól tudom, hogy a cwm-hez pedig nyitott bootloader kell?

(#5582) Atawallpa válasza fPApi (#5581) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Nem kell nyitott bootloader, csak root kell hozzá, meg busybox.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5583) zhata


zhata
senior tag

No végre!
Rootolt már a 4.04-esem is. :))
(4.04, 4.1.B.0.431)

(#5584) fPApi válasza Atawallpa (#5582) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi! Tudsz esetleg egy leírás linket, mert több, egymástól eltérőt találtam az xda-n, és nem tudom, melyikkel érdemes csinálni?

(#5585) Tod


Tod
csendes tag

Sziasztok. Most szereztem be egy ilyen telót. A régi telefonom egy Se - X10 mini pro hogy tudom róla a legegyszerűbben átmásolni ami rajta volt, (képek, tel számok, sms-ek, videók) szóval mindent.
Jó lenne ha mindent át tudnék másolni.

(#5586) lovas93


lovas93
tag

Hát frissítettem a telómat és bekövetkezett amitől féltem. Lagolnak a játékok,és az egész menü valahogy olyan bizonytalan lett. Cserébe viszont semmi fontos újdonságot nem kaptam... Az üzemidő is ugyanúgy ramaty. Elmegyek itthonról egy fél délutánra és 30-40%-ot esik a töltöttség.

(#5587) viw válasza Tod (#5585) üzenetére


viw
aktív tag

szia,

mivel a gmailon tároltad(?!) a névjegyeket, így ezekkel nem kell foglalkoznod, uj telóba bejelentkezel és lehúzza.
ha simen vagy telón voltak - ami nagy hiba, nem célszerű - akkor exportálod sd kártyára, majd az új telóbval meg beszippantod. javasolm h a vidd át gmailba, ezt weben is meg lehet csinálni a címtár/névjegyek importálása opcióval.

sms-eket is célszerű gmailra szinkronozni (oda-vissza), ezt az sms backup vagy sms backup+ -al tudod megtenni. utóbbi call logot és mms-t is tud. régi telón feltolod gmailra, új telón meg lehúzod.

képek videók valósíszínű az sd kartyán vannak, egyszerűen áthelyezed.

(#5588) Fehércápa válasza lovas93 (#5586) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Érdekes, hogy nekem is max 1 napot bír, van, hogy még annyit sem, pedig tényleg alig van fent alkalmazás. Mások meg ugyanerről a telefonról azt írják 4 napig bírja nekik. Én a kettőt se tudom elképzelni, nem értem hogy lehet ekkora különbsêg. ICS-t simán frissitêssel tetted fel? Ha előtte Gb-nyomsz egy teljes visszaállítást, akkor elvileg gördülékenyebb lesz az Ics.

(#5589) benfolds válasza Folee (#5572) üzenetére


benfolds
őstag

a negatívumokkal teljesen egyetértek, de azért az ics hozott pár új dolgot a kezelhetőségben meg a beállításokban, bár ezek nagy részét appokkal meg lehetett oldani korábban. egy kicsit jobban egyben van a rendszer, de erre a telefonra valóban mintha egy picit "sok" lenne. mondjuk ha egy gombnyomással vissza lehetne tenni a gb-t, akkor sem tenném vissza, mert már megszoktam hogy egy kicsit lassabban reagál, ezen kívül viszont tök király minden! :)
KÉRDÉS
vannak tapasztalataitok 32 gigás kártyával? akarok venni egyet, de nem tudom, hogy szükséges-e gyorsabbat (class 10) vennem, vagy elég a class4. a 32 gigából kb 30-at a zenék (mp3 és flac) fognak kitenni, szóval az a kérdés, hogy ilyen nagy méretű class 4-es kártyánál is megfelelő sebességgel tudja-e majd a telefon olvasni ezeket. köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#5590) Melanor válasza benfolds (#5589) üzenetére


Melanor
tag

Class 10-est kb ugyanannyiért tudsz venni. Class 6-ost szoktak ajánlani. Nekem volt 4-es és 10-es 32-es is. Ebben a telefonban elég a 4-es főleg zenére. Kamerákben szokott kevés lenni a 4.

Fehércápa: a különbség valószínű abból adódik, hogy valaki használja valakinél meg pihen.
Nálam 2 nap az általános, de akkor csak szinkronizál félóránként és napi 1.5 óra telefon 1 óra zene.
Tegnap pl 1 nap mert GPS 1 óra, és kb 2 óra net.

4 nap is volt, de akkor csak akkor nyúltam hozzá ha hívtak és 4 nap alatt össz 2 órát beszéltem...

[ Szerkesztve ]

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#5591) benfolds válasza Melanor (#5590) üzenetére


benfolds
őstag

Köszi! Hát, ahol néztem, egy szlovák oldalon, készer annyi a class10, mint a 4. Kingston 32 cls4 5700

(#5592) #12634880


#12634880
törölt tag

Hát igen...
Ha valakinek szolgáltatós a telója akkor valószínű hogy ingyen visszateszik rá a GB-t.
Szerintem ha kimozdulok itthonról akkor én is visszarakatom! :)

SD-kártyákkal kapcsolatban:
Én úgy tudom, hogy a Class 10-es kártyát akkor szokták ajánlani ha fullhd-s videót veszel fel.
Class 10: Írás/olvasás:10mb/s Class 4: Írás/olvasás:4mb/s
De majd a profik megmondják! :)

Én kb. 1000-ért láttam class 10es samsung 32GB-osat.

[ Szerkesztve ]

(#5593) Syl válasza #12634880 (#5592) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem maradt le onnan egy nulla? :F
Mert ha egy ezresért tudsz 32 gigás kártyát, akkor nekem kell vagy tíz darab :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5594) Atawallpa válasza fPApi (#5584) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Melyiben segítsek, a cwm felrakásban, vagy a led-es javításban.
A led-es javításhoz ezt kell letölteni és cwm-ból felrakni, ha gyári rootolt 4.0.4 van rajta

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5595) fPApi válasza Atawallpa (#5594) üzenetére


fPApi
őstag

A cwm-et honnan tudom felrakni?

(#5596) -HajTömeg- válasza Syl (#5593) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Igen,abból nekem is kéne egy zsákkal :D

Alias: Júzer error

(#5597) Atawallpa válasza fPApi (#5595) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

PM ment, mert kicsit hosszú.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5598) #12634880 válasza Syl (#5593) üzenetére


#12634880
törölt tag

De igen lemaradt. :D:D:D
Ennyiért nekem is kéne mert már a 4 gigás kevés. :D

(#5599) Atawallpa


Atawallpa
aktív tag

Na ma lecseréltem a gyári memkártyát egy 16 GB-osra. Valahol olvastam ezt az Sd booster progit. Használja valaki? Érdemes felrakni?

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#5600) viw válasza Atawallpa (#5594) üzenetére


viw
aktív tag

szia,
mi a különbség az odexed és a deodexed xda-s verzió között? nem teljesen értem ezt. 4.1.B.0.431 van fent, ehhez melyik kell ehhez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.